View Poll Results: Da li ste bolovali Covid 19?

Voters
103. You may not vote on this poll
  • Imam (ili sam imao) koronu sa simptomima ili bez simptoma ali imam antitijela

    27 26.21%
  • Pozitivan sam (ili sam bio) ali bez simptoma i nemam ili ne znam da li imam antitijela

    17 16.50%
  • Nisam ili ne znam da li sam (bio) pozitivan

    59 57.28%
Page 77 of 156 FirstFirst ... 276773747576777879808187127 ... LastLast
Results 1,901 to 1,925 of 3883

Thread: [Lična iskustva] Virus | Vakcina | Antitijela

  1. #1901
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,352
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Update...

    Enzimi jetre preko granica, CRP opet povisen (istina ovaj put nista pretjerano strasno, samo 10), sedemintacija na samoj granici, RT parametri svi poviseni.
    Kasalj, grlo, nos, povisena temperatura (do 37.5), rekao bih klasicni simptomi upale grla al' neeee, morao sam da molim doktoricu da mi pogleda grlo jutros... Prvo mi je "propisala" PCR test, da bih je na kraju jedva ubijedio da pogleda i grlo na sta je imala da kaze "Uhhh, jeste se zacrvenilo i zatvorilo, mozda da ti ipak propisem antibiotik neki...".

    Tacno cu da ubijem nekoga ako sada dobijem false positive PCR test (a antitijela off the charts), 2 i nesto mjeseca nakon prelezanog COVID19...

  2. #1902
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,352
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Srecom zvali su me odmah za PCR test jutros i odradjeno je brzo, al' interesantna stvar je da je na listi bilo desetine ljudi za test a samo nas je dvoje doslo na testiranje.

    Iz bolnice Meljine sa internog odjeljenja sam dobio samo povratni info nesto u stilu ovoga ispod.
    "Ko god ti je dao da radis PCR test a imas antitijela i prelezao si COVID19 nedavno je lud. Obavezno idi ponovo kod izabranog i uzmi uput za internistu da se odradi cijeli pregled."

    Samo se mi cudimo sto smo tu gdje smo...

  3. #1903
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Srecom zvali su me odmah za PCR test jutros i odradjeno je brzo, al' interesantna stvar je da je na listi bilo desetine ljudi za test a samo nas je dvoje doslo na testiranje.

    Iz bolnice Meljine sa internog odjeljenja sam dobio samo povratni info nesto u stilu ovoga ispod.
    "Ko god ti je dao da radis PCR test a imas antitijela i prelezao si COVID19 nedavno je lud. Obavezno idi ponovo kod izabranog i uzmi uput za internistu da se odradi cijeli pregled."

    Samo se mi cudimo sto smo tu gdje smo...
    To je to...nece ljudi da se testiraju vise. To su meni rekli doktori jos u privatnu kliniku. Muz ili zena pozitivni ovi drugi nece da idu da se testiraju.

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  4. #1904
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,352
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Ima i jednog i drugog. Svakako je mnogo manji broj ljudi koji imaju teze simptome te samim tim i manji broj onih koji samovoljno idu na testiranje, al' me ovo jutros iznenadilo poprilicno. Znaci neko ti "propise" PCR test i ti lagano odlucis da se ne testiras i ne odes na testiranje? Ne shvatam uopste poentu...

  5. #1905
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,107
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    2,392
    Thanked in
    1,232 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by laciale View Post
    To je to...nece ljudi da se testiraju vise. To su meni rekli doktori jos u privatnu kliniku. Muz ili zena pozitivni ovi drugi nece da idu da se testiraju.

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    U Novi nijeus htjeli da testiraju ostale kad je jedno pozitivni. Drugarici ćerka pozitivna bila, ona htjela da se ostali testiraju, nisu im dali, kaže svakako ste u ziolaciju. Mjesec nakon simptoma je imala 0 antitijela i sda ne zna je li imala ili nije.

  6. #1906
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    Nije.
    She is only here to annoy herself!

  7. #1907
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,352
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    U Novi nijeus htjeli da testiraju ostale kad je jedno pozitivni. Drugarici ćerka pozitivna bila, ona htjela da se ostali testiraju, nisu im dali, kaže svakako ste u ziolaciju. Mjesec nakon simptoma je imala 0 antitijela i sda ne zna je li imala ili nije.
    Ja licno ni ne vidim poentu testiranja drugih ukucana ako su u izolaciji i nemaju apsolutno nikakve simptome. Ako ti je drugarica pak imala simptome trebala je da ode u kovid ambulantu i testira se, mada kakva je situacija bila kod nas sam odlazak u kovid ambulantu je bio dobar put za dobiti koronu.

  8. #1908
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Ja licno ni ne vidim poentu testiranja drugih ukucana ako su u izolaciji i nemaju apsolutno nikakve simptome. Ako ti je drugarica pak imala simptome trebala je da ode u kovid ambulantu i testira se, mada kakva je situacija bila kod nas sam odlazak u kovid ambulantu je bio dobar put za dobiti koronu.
    A kako racunaju za statistiku, samo tog sto su testirali ili cijelu porodicu? Vjerovatno samo testiranog...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  9. #1909
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,352
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    A kako racunaju za statistiku, samo tog sto su testirali ili cijelu porodicu? Vjerovatno samo testiranog...
    Samo testirani-pozitivan.

  10. #1910
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Samo testirani-pozitivan.
    Po tome je onda minimum 50-60% populacije imalo koronu...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  11. #1911
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,496
    Thanks Thanks Received 
    4,580
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Nije baš toliko, ali 35-40% jes sigurno...
    #fakenews

  12. #1912
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,107
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    2,392
    Thanked in
    1,232 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Ja licno ni ne vidim poentu testiranja drugih ukucana ako su u izolaciji i nemaju apsolutno nikakve simptome. Ako ti je drugarica pak imala simptome trebala je da ode u kovid ambulantu i testira se, mada kakva je situacija bila kod nas sam odlazak u kovid ambulantu je bio dobar put za dobiti koronu.
    Imala je kao mi zapušen nos i malu temperaturu i dva puta je išla u covid u Novi i nijesu htjeli da je testiraju, napisah već gore, da nisu htjeli a ne da ona nije htjela
    Baš zbog statistike treba svi da se testiraju, ovako nam statistika ama baš ništa ne znači.

  13. #1913
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,719
    Thanks Thanks Given 
    344
    Thanks Thanks Received 
    924
    Thanked in
    471 Posts

    Default

    Kod nas je bio slučaj jedan potvrđeni-četiri glasa, ustvari četvoro bolesno.

  14. #1914
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Nas je petoro imalo a jedan je testiran. Kad tu dodas i one koji se uopste nisu prijavljivali, vjerujem da smo mi vec veoma blizu kolektivnog imuniteta...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  15. #1915
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,337
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Nije baš toliko, ali 35-40% jes sigurno...
    Odokativno između 55-60%
    Ima i ono "pravilo" 20/80, tu je oko 53%
    Last edited by Markys; 17-04-21 at 10:00.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  16. #1916
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Nas je petoro imalo a jedan je testiran. Kad tu dodas i one koji se uopste nisu prijavljivali, vjerujem da smo mi vec veoma blizu kolektivnog imuniteta...
    naravno da smo blizu jer bi nas ovaj britanac raznio sad a mi imamo manje od 15% pozitivnih, Srbija i dalje preko 20% sa milion i po revakcinisanih
    She is only here to annoy herself!

  17. #1917
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,352
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Imala je kao mi zapušen nos i malu temperaturu i dva puta je išla u covid u Novi i nijesu htjeli da je testiraju, napisah već gore, da nisu htjeli a ne da ona nije htjela
    Baš zbog statistike treba svi da se testiraju, ovako nam statistika ama baš ništa ne znači.
    Kada je to bilo? Ja u onom najgorem talasu ne poznajem apsolutno nikoga ko je otisao u KOVID ambulantu da nije testiran tako da mi je ovo stvarno iznenadjenje. Licno sam cekao u redovima od po 30-40 ljudi i svako je bio testiran.

    Statistika nema smila od prvog dana jer se ne vodi kako treba, ne znam sta je tu vise za cudjenje.

  18. #1918
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,352
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Ne moze edit pa follow up...

    @Montenegrina
    Znam da nisu testirali sve dok nije poceo haos, tako da je vjerovatno u pitanju period prije nove godine? Imali smo situaciju u Novom negdje u oktobru-novembru gdje su ljudi masovno isli da se testiraju prakticno bez ikakvih simptoma btw...

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    naravno da smo blizu jer bi nas ovaj britanac raznio sad a mi imamo manje od 15% pozitivnih, Srbija i dalje preko 20% sa milion i po revakcinisanih
    Kod nas je zadnji talas eksluzivno prakticno sve bio UK soj. Samo prenosim ono sto mi poznanica epidemiolog kaze. Kazu da zakljucak donose na osnovu jacine simptoma i brzine sirenja, nema direktne potvrde jer nemamo love da non-stop saljemo na analizu u DE.

  19. #1919
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,107
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    2,392
    Thanked in
    1,232 Posts

    Default

    U pitanju je najgore vrijeme. 16. februar je ćerka bila pozitivna. Ima sina koji je veoam rizična grupa. Zvala je da dodju da se testiraju, dv aputa su joj rekli da ne dolazi, da nema potrebe ako je mala pozitivna. Ona j eposebno zbog sina htjela...

  20. #1920
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,352
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    U pitanju je najgore vrijeme. 16. februar je ćerka bila pozitivna. Ima sina koji je veoam rizična grupa. Zvala je da dodju da se testiraju, dv aputa su joj rekli da ne dolazi, da nema potrebe ako je mala pozitivna. Ona j eposebno zbog sina htjela...
    Ne bih da trazim dlaku u jajetu al' prvo rece da je isla a onda da je zvala... Nema teoretske sanse da je ne bi testirali u februaru da je otisla u kovid ambulantu, al' teoretske sanse, sve koji su dosli u ambulantu su testirali 100% i to bez ikakvog pitanja.

  21. #1921
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,107
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    2,392
    Thanked in
    1,232 Posts

    Default

    Dobro, lažemo, ne znam što bi ti drugo rekla
    Ona je išla a za dijete koje je rizično j ezvala da dodju kući. Drugo dijete testirano osto u COVID.
    Ali nije tako bilo, sve smo izmislili

  22. #1922
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,352
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Dobro, lažemo, ne znam što bi ti drugo rekla
    Ona je išla a za dijete koje je rizično j ezvala da dodju kući. Drugo dijete testirano osto u COVID.
    Ali nije tako bilo, sve smo izmislili
    Ma nema potrebe za defanzivom, samo sam zbunjen u potpunosti sa cijelom pricom jer nije lako zakljuciti jesul' licno isli da testiraju ili su samo zvali i pitali za testiranje. Evo i dalje ne shvatam ko je isao, ko nije.

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    U Novi nijeus htjeli da testiraju ostale kad je jedno pozitivni. Drugarici ćerka pozitivna bila, ona htjela da se ostali testiraju, nisu im dali, kaže svakako ste u ziolaciju. Mjesec nakon simptoma je imala 0 antitijela i sda ne zna je li imala ili nije.
    Na ovo rekoh da znam da je tako bilo i po meni ima potpune logike dokle god ukucani nemaju simptome (ne kazem da je to bio i slucaj ovdje - daleko od toga!).

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Imala je kao mi zapušen nos i malu temperaturu i dva puta je išla u covid u Novi i nijesu htjeli da je testiraju, napisah već gore, da nisu htjeli a ne da ona nije htjela
    Baš zbog statistike treba svi da se testiraju, ovako nam statistika ama baš ništa ne znači.
    Ovo izgleda kao da je gospodja isla u ambulantu i nisu htjeli da je testiraju. Na sta i pitah kada je to bilo jer mi je nerealno da je to u ovom najgorem talasu, pogotovo iz razloga sto sam u vise navrata cekao upravo ispred tog istog KOVID kontejnera satima u februaru i svi koji su bili tu su testirani.

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    U pitanju je najgore vrijeme. 16. februar je ćerka bila pozitivna. Ima sina koji je veoam rizična grupa. Zvala je da dodju da se testiraju, dv aputa su joj rekli da ne dolazi, da nema potrebe ako je mala pozitivna. Ona j eposebno zbog sina htjela...
    A ovdje izgleda kao da gospodja nije ni isla nego zvala da pita da dodju da se testiraju, na sta sam odgovorio da su testirali sve u februaru koji su dosli direktno u KOVID19 ambulantu. Al' ajd, prenaglih, neka ostavimo opciju da postoji neki cudan razlog da ne testiraju nekoga ko je cekao satima u redu i dosao da se testira.

    Inace cisto informativno, ja sam bas 16. februara cekao u dva navrata ispred kovid ambulante po 3 sata. :P Edit, pomijesah "parametre", nisam 16. vec 12. februara, my bad.
    Last edited by beatnological; 18-04-21 at 10:20.

  23. #1923
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    2,237
    Thanks Thanks Given 
    433
    Thanks Thanks Received 
    555
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    https://www.beurer.com/web/gb/produc...ters/ft-65.php

    Ja imam ovaj 2 godine i prezadovoljan sam sa njim. Razlika izmedju njega i ovoga sa galijumom 0,1 do 0,2. Moze kontaktno moze bezkontaktno. Samo je cijena malo veca oko 50 eurica.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    Đe si kupio ovaj toplomjer?

  24. #1924
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    2,237
    Thanks Thanks Given 
    433
    Thanks Thanks Received 
    555
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dasho View Post
    Đe si kupio ovaj toplomjer?
    Našao, Meditas apoteke 47,90 EUR

    https://www.beurer.com/web/gb/produc...ters/ft-90.php

  25. #1925
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,948
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,332
    Thanked in
    1,863 Posts

    Default

    Ajde da se javnem poslije tačno 4 mjeseca od pozitivnog testa i 3 mjeseca od kada sam izašao iz bolnice.
    Prestao sam sa tabletama prije 10ak dana te sada pijem samo vitamine. Po ravnici sam stigao do 10ak kilometara pješačenja dnevno, ali mi stepenice predstavljaju ogroman napor. Na drugi sprat se penjem iz dva puta.
    Počeo sam da idem na posao i to svaki drugi dan, a razlog je što kada radim sjutra danm sam za ništa - samo ga prespavam.

    Što se tiče hrane, apetit nijesam povratio, jedem kada mi kažu i nemam osjećaj da treba da jedem.

    Kada me pitaju kako sam kažem na 70% prijašnjeg kapaciteta
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

Page 77 of 156 FirstFirst ... 276773747576777879808187127 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Antitetanus vakcina
    By Břgíńjĺ in forum Medicina
    Replies: 19
    Last Post: 03-08-12, 15:14
  2. Vakcina protiv raka materice
    By zvoncica in forum Medicina
    Replies: 8
    Last Post: 01-10-09, 07:40
  3. Vakcina protivu raka?
    By Sidewinder in forum Sve i svašta
    Replies: 28
    Last Post: 25-05-09, 18:18
  4. Vakcina koja shtiti od karcinoma grlica materice
    By kIkICa in forum Ženski kutak
    Replies: 9
    Last Post: 25-05-07, 07:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •