View Poll Results: Da li ste bolovali Covid 19?

Voters
103. You may not vote on this poll
  • Imam (ili sam imao) koronu sa simptomima ili bez simptoma ali imam antitijela

    27 26.21%
  • Pozitivan sam (ili sam bio) ali bez simptoma i nemam ili ne znam da li imam antitijela

    17 16.50%
  • Nisam ili ne znam da li sam (bio) pozitivan

    59 57.28%
Page 64 of 156 FirstFirst ... 145460616263646566676874114 ... LastLast
Results 1,576 to 1,600 of 3883

Thread: [Lična iskustva] Virus | Vakcina | Antitijela

  1. #1576
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Ljudi - "long COVID". Uglavnom pogađa mlađe. Kažu da najnoviji podaci pokazuju da vakcina donosi veliko olakšanje mnogima koji imaju te produžene simptome, nadamo se u to.

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  2. #1577
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,381
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Ljudi - "long COVID". Uglavnom pogađa mlađe. Kažu da najnoviji podaci pokazuju da vakcina donosi veliko olakšanje mnogima koji imaju te produžene simptome, nadamo se u to.

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    Dok u CG dodju na red mladji koji su prelezali COVID19 prodje decenija cijela...

    Nakon price sa jos jednim doktorom poznanikom izgleda da je u ovom talasu stvarno najveci broj slucajeva sa produzenim i tezim simptomima (minus upala pluca) redom mladja-srednja populacija (30-40).

  3. #1578
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NoLimit View Post
    U novembru kad sam napisao "malo" ostrije stvari vezano za Barsku bolnicu, jer sam imao primjer i vidio kako se i na koji nacin radi u toj bolnici,
    .
    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    a.
    Moj brat je na kraju sa CRP 175 završio u barsku bolnicu, i to su ga poslali nakod maltene 10 dana kući i molbi i čuda
    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    . Na kraju je pacijent zavrsio u Baru u KOVID klinici i srecom se sve dobro zavrsilo.
    Se vas koji morate u Bar žalim od sveg srca! Ono sa čim se porodica meni bliska i osoba meni bliska ovih dana suočava u barskoj bolnici je za sud časti! Zamislite da zena MORA na 8 sati da prima terapiju jer joj je zivot ugrozen, koju joj je porodica donijela jer nemaju nista da ubace u infuziju, i sestra hladno ujutro ukjuci infuziju, onu u 12 preskoci?! Ajde preskoči, nego od jutarnje infuzije koja ide preko 2 h skoro 4 sata nakon isteka infuzije nijesu zeni iglu dosle da maknu iz vene i ne moze da ode do toaleta?! I bonus track, boca sa kiseonikom pacijentkinji koja treba da prima 25 litara se isprazni i hladno je drze satima na praznoj boci, pada saturcija, zivot na koncu ali njih nema, na doktorkinu preporuku da joj podigne sa 15l na 25 l, sestra iskukira?! Ladno kaze ok ni ne dodje da je podigne....dr (preko preporuke jer smo veze za zivot zene hvatali, vjerovali ili ne) ode da je vidi i zatekne stanje koje rekoh...praznu bocu, neizvršenu naredbu ljekara i zenu sa iglom u ruci od jutarnje infuzije.....ljudi ovo su ozbiljna ugrozavanja ljudskih prava....na danasnjem sastanku sa doktorima i na prituzbe pacijenata koje nijesu primljene valjano dr kaze da dvije sestre rade na 60 pacijenata i prosto nije lako...ok, nije lako ali me ne moze niko ubijediti da ne mozes da ukljucis 60 infuzija danas i da ih iskljucis...niko ne trazi da mazis po ruci pacijente dok primaju....pa ove zene sto meni kuci daju infuziju 65 infuzija podijele svaki dan i to idu sa kraja na kraj kvarta u kojem rade?! nijesu u 200 kvadrata....evo ne znam, ja mislim da je krajnje vrijeme da se barska bolnica pod lupu stavi....

    Pa je li moguce da radiš takav poziv i da te nije briga?! Da ne dajes SVE OD SEBE da pokusas da spasis neki zivot koliko je u tvojoj moci, a u moci ti je da si na nogama dok ne spadnes sa njijh, pa ako ti je takav posao, onda ga obavljaj!
    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Ja danas = slomljen u potpunosti. Znaci svi simptomi koje sam imao i prvog dana (prije sad skoro mjesec dana), jedina razlika je sto mi je temperatura srecom niska (ne prelazi 37.4) pa mogu da funkcionisem. Sta je ovo kojeg vraga, vise mi nista nije jasno...
    au beat, ja samo o tome mislim....pa jesi li imao ti upalu pluca ili je samo bio jaki kovid bez upale? Pulmolog obavezno! Neka te poslusa i snimi pluca, ne igraj se....ti i isto prezivio haos i ne mogu da vjerujem da te vec opet pogodilo...ali da znas da sam čula da je jedan br pacijenata četrnaesti dan imao vraćanje simptoma, maltene kad je kovid prosao i da je tada čak znalopojedinima biti i žešće, mada, ruku na srce, ovi slučajevi koje ja znam su u prvom naletu imali baš onako lagane simptome. Čuvaj se i obavezno ako mozeš podji ti do Brezovika, tamo su za pluca nasi najveci strucnjaci bez daljnjeg!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  4. #1579
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,381
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    au beat, ja samo o tome mislim....pa jesi li imao ti upalu pluca ili je samo bio jaki kovid bez upale? Pulmolog obavezno! Neka te poslusa i snimi pluca, ne igraj se....ti i isto prezivio haos i ne mogu da vjerujem da te vec opet pogodilo...ali da znas da sam čula da je jedan br pacijenata četrnaesti dan imao vraćanje simptoma, maltene kad je kovid prosao i da je tada čak znalopojedinima biti i žešće, mada, ruku na srce, ovi slučajevi koje ja znam su u prvom naletu imali baš onako lagane simptome. Čuvaj se i obavezno ako mozeš podji ti do Brezovika, tamo su za pluca nasi najveci strucnjaci bez daljnjeg!
    Tri puta sam snimao pluca dok sam bio pozitivan, svaki put sve ok iako sam imao sve pokazatelje upale (CRP 100+-, sedimentacija 40+-) al' je pitanje upale chega...
    U petak sam bio ponovo na pregledu, poslusala me doktorica i kaze da je sve ok ali joj je mnogo cudno da mi se vratila temperatura i kasalj (nakon 25-26 dana od prvog simptoma) te sam dobio uput da ponovo odradim sve nalaze u ponedjeljak a ako nalazi ne budu ok me salje kod interniste.

    Danas (odnosno sad vec jucer) me slomilo skroz ali za razliku od situacije kad sam bio pozitivan i sa ogromnom temperaturom barem sam se naspavao. Spavao sam 4-5 sati poslije podne sto je za mene inace skoro pa nemoguce al' zato sad nema sanse da zaspem . Srecom mi se nije povecavala temperatura iznad 37.4, sad je cak malo spala (37.2).
    Last edited by beatnological; 07-03-21 at 00:11.

  5. #1580
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,381
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Gotov jos jedan set nalaza (urin + krv), evo mjesec (il' malo vise) dana nakon prvog simptoma.

    - CRP se vratio u normalu
    - Sedimentacija i dalje blago iznat gornje granice
    - Jetra u, da prostite, kurcu al' doktorica kaze 'to je od lijekova'
    - Holestelor + trigleciridi poviseni (opet 'od lijekova') a sa ovim nikad u zivotu nisam imao problema
    - Mali milion nekih drugih gluposti blago iznad granice normale a prosle sedmice sve bilo ok

    Kasalj za sad prestao a nema ni temperature od sinoc.

  6. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  7. #1581
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,126
    Thanks Thanks Given 
    2,236
    Thanks Thanks Received 
    2,409
    Thanked in
    1,241 Posts

    Default

    Ajde da više to pregrmiš

    Danas kupih novu dozu vitamina D3 i ova žena reče u apoteku (prvi put čujem) da se vitamin D pije uveče. Ja sve vitamine popijem odmah iza doručka. Kao Pitala me jesmo li imali mučninu, reko ne nikad, mada imamo savršne želudac, da i djon svari
    Da li je iko čuo ovo za vitamin d?

  8. #1582
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ajde da više to pregrmiš

    Danas kupih novu dozu vitamina D3 i ova žena reče u apoteku (prvi put čujem) da se vitamin D pije uveče. Ja sve vitamine popijem odmah iza doručka. Kao Pitala me jesmo li imali mučninu, reko ne nikad, mada imamo savršne želudac, da i djon svari
    Da li je iko čuo ovo za vitamin d?
    https://rs.n1info.com/zdravlje/a6336...e-suplemenata/
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  9. #1583
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    ja ga pijem i ujutru i uveče, jedno mora bit kako treba
    She is only here to annoy herself!

  10. #1584
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,381
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ajde da više to pregrmiš

    Danas kupih novu dozu vitamina D3 i ova žena reče u apoteku (prvi put čujem) da se vitamin D pije uveče. Ja sve vitamine popijem odmah iza doručka. Kao Pitala me jesmo li imali mučninu, reko ne nikad, mada imamo savršne želudac, da i djon svari
    Da li je iko čuo ovo za vitamin d?
    Ima kao nekih teorija da se bolje "prima" ako se uzme uvecer al' meni svi doktori, kao i farmaceutkinja rekose da ga ako mogu uzimam uz obrok, jednu tabletu ujutro a jednu uvecer .

  11. #1585
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Bavite se potpuno sporednim stvarima, ovo oko uzimanja vitamina D u određeno doba dana.
    Kad god ga uzeli dobro je. On se ne rastvara brzo u organizmu, prolazi kroz jetru itd. tako da je to potpuno nebitno. Par dana mu je potrebno da se reflektuje u nalaz krvi, i to velike doze kad se uzimaju.
    Zato neki ljekari preporučuju i nedeljno uzimanje većih doza.

  12. #1586
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,126
    Thanks Thanks Given 
    2,236
    Thanks Thanks Received 
    2,409
    Thanked in
    1,241 Posts

    Default

    Ali ona j emene pitala imamo li mučninu jer uzimamo ujutro, zato mislim da nije baš nebitno, ne znam. Nisma se nešto ni bavila time.

    "D vitamin treba piti 2.000 jedinica dnevno, i to popodne, ne ujutru. D vitamin ima takođe antiinflamatorni efekat, ali ujutru se najviše luči kortikosteroida. Ne treba da se tu bije sa kortikosteroidima, oni su jači".
    Last edited by montenegrina; 08-03-21 at 20:53.

  13. #1587
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Interesantno je kako se ljudi bave takvim nebitnim stvarima a niko pa ni ljekari ne govore dovoljno o problemu deficita, bukvalno pandemiji deficita tog vitamina kod ljudi u čitavom svijetu. O potrebnim dozama itd.
    Ja nikad nisam osjetio mučninu za evo 4god od kad ga uzimam, a uzimao sam ga kad god.

  14. #1588
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,381
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post

    "D vitamin treba piti 2.000 jedinica dnevno, i to popodne, ne ujutru. D vitamin ima takođe antiinflamatorni efekat, ali ujutru se najviše luči kortikosteroida. Ne treba da se tu bije sa kortikosteroidima, oni su jači".
    Upravo je ovo problem danasnjice... Previse informacija na previse sajtova koji imaju samo jednu svrhu, clickbait > reklame.

    Ja koliko shvatih vitamin D se daje da bi se rijesio deficit vitamina D te samim tim povecala njegova kolicina u organizmu a to se ne desava preko noci. Nema te kolicine vitamina D koji ces popiti kroz tablete da ce da automatski djeluje na smanjenje upale, za takve stvari se daje vitamin kroz infuziju ( 4 takve sam dobio ).

    Inace ujutro (al' bas rano ujutro) je u organizmu najveca kolicina kortizola, ne kortikosteroida. Kortikosteroidi su sinteticka verzija kortizola i za njih vazi ista stvar, ne absorbuju se brzo ako se uzimaju u vidu tableta te samim tim nema nikakve veze dal' se pije tableta ujutro il' uvecer. Za takve stvari sluzi infuzija sa kortikosteroidima (nesto sto su meni tek u zadnjoj infuziji dali, na zalost).

    ---
    Edit
    Da ne bude zabune, ovo sto napisah pisem iz licnog iskustva i nakon podosta konsultacija sa par doktora (sto opste prakse, sto epidemiologa). Te konsultacije, odnosno nedostatak istih od strane drzavnih zdravstvenih ustanova, su ono sto mi je najvise smetalo dok sam bio u haosu sa koronom... Volim da znam sta pijem, zasto pijem, te kako funkcionise, a za sve to (kao i za neke druge potpuno osnovne stvari) sam morao da kontaktiram il' poznanike ili privatnike. :/
    Last edited by beatnological; 08-03-21 at 21:31.

  15. #1589
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    "D vitamin treba piti 2.000 jedinica dnevno, i to popodne, ne ujutru. D vitamin ima takođe antiinflamatorni efekat, ali ujutru se najviše luči kortikosteroida. Ne treba da se tu bije sa kortikosteroidima, oni su jači".
    to je toliko individualno da ne moze da se odredi univerzalno za svaku osobu, nekome od 120 kg ko ne izlazi na sunce treba 5 puta više nego nekome od 60 kg što je čitavi dan na suncu, onda imaš i druge stvari tipa nivo kalcijuma i ostalih minerala u organizmu
    She is only here to annoy herself!

  16. #1590
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Inače malo proguglah ovu rečenicu što je Montenegrina navela, pošto ja svakodnevno čitam o vitaminu D pa me jako zanima, izjavio je izgleda gastroenterolog Dr Dino Tarabar. Njega je inače nagrdila korona prije par mjeseci, imao je upalu mozga ja mislim, jedva preteka. ima intervju na YT. Ne kažem da nije stručnjak za stomak ali postoje drugi doktori koji izgleda imaju više iskustva sa vit D.
    Već sam navodio, ako ćete da slušate i pazite što vam se govori, slušajte imunologa Kamenova, endokrinologa Mariju Nikolić Đurović..

  17. The Following User Says Thank You to autodijagnostika For This Useful Post:


  18. #1591
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Edit
    Da ne bude zabune, ovo sto napisah pisem iz licnog iskustva i nakon podosta konsultacija sa par doktora (sto opste prakse, sto epidemiologa). Te konsultacije, odnosno nedostatak istih od strane drzavnih zdravstvenih ustanova, su ono sto mi je najvise smetalo dok sam bio u haosu sa koronom... Volim da znam sta pijem, zasto pijem, te kako funkcionise, a za sve to (kao i za neke druge potpuno osnovne stvari) sam morao da kontaktiram il' poznanike ili privatnike. :/
    Sramota je to druže, i ja ne znam što da mislim o našem zdravstvu.
    Ja sam na posebnoj temi na pdf Medicina postavio više materijala o Vit D za godinu dana nego što su oni svi pročitali tokom svoje karijere.

  19. The Following User Says Thank You to autodijagnostika For This Useful Post:


  20. #1592
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Izašao je dobar članak o "dugom Covidu" u The Atlanticu: https://www.theatlantic.com/magazine...-covid/618076/

    Ne znam kako se ko snalazi s Engleskim ali ovo bi morao da pročita svako ko je u fazonu "mlad sam i ne može mi ništa biti". Pitam se ima li ko od forumaša da je u baš ovako lošoj situaciji...

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  21. #1593
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    854
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Izašao je dobar članak o "dugom Covidu" u The Atlanticu: https://www.theatlantic.com/magazine...-covid/618076/

    Ne znam kako se ko snalazi s Engleskim ali ovo bi morao da pročita svako ko je u fazonu "mlad sam i ne može mi ništa biti". Pitam se ima li ko od forumaša da je u baš ovako lošoj situaciji...

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    Pa vecina mladih tako kaze ,mlad sam nista mi ne moze a ono te "nacne" . Nevjerovatno je da kod nas juce umre 18ljudi ko da smo milionska zemlja ,a ne saka neodgovornih ljudi ,ovo je vise nego strasno i za te zivote treba neko da odgovara . I i dalje ima ljudi koji se pitaju da li postoji korona .

    Послато са Mi A2 помоћу Тапатока
    Last edited by miko501; 09-03-21 at 07:05.

  22. #1594
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,719
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    924
    Thanked in
    471 Posts

    Default

    Samo da se upišem, fasovali smo žena i ja.. Sramota me zasad pisat o simptomima poslije iskustava Bugija, Beata, Zvončice i ostalih kojima je ovo teško palo, ali evo da navedem temperaturu do 37,7, glavobolju kod mene i krstobolju i poneki kašljuc kod žene. Ovakvu glavobolju još nisam doživio kakvu sam imao tokom noći, zajebahh se ne uzeh tabletu pred spavanje. Oko 3 me probudi glava, kao da mi stotine hiltovki štemaju mozak, hearthbeat odzvanja-tutnji. Plus kao da mi neko čita dnevni avaz ba od korica do korica, iznova i iznova.
    Last edited by bayo; 09-03-21 at 07:15.

  23. #1595
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,421
    Thanks Thanks Given 
    5,555
    Thanks Thanks Received 
    4,998
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Gotov jos jedan set nalaza (urin + krv), evo mjesec (il' malo vise) dana nakon prvog simptoma.

    - CRP se vratio u normalu
    - Sedimentacija i dalje blago iznat gornje granice
    - Jetra u, da prostite, kurcu al' doktorica kaze 'to je od lijekova'
    - Holestelor + trigleciridi poviseni (opet 'od lijekova') a sa ovim nikad u zivotu nisam imao problema
    - Mali milion nekih drugih gluposti blago iznad granice normale a prosle sedmice sve bilo ok

    Kasalj za sad prestao a nema ni temperature od sinoc.
    Sve to sto se tebi desava se desilo i meni prije par godina, mjesec i kusur dana temperatura preko 38, slomljen organizam totalno, stalna glavobolja, jetra u kvarc, slezina u kvarc, CRP 500+. Simptomi kad citas gotovo isti kod HIV-a, hepatititsa itd. Trajalo je nekih 3+ mjeseca i razlog je bio citomegalovirus, a slicni su i za mononukleozu.
    Testovi su pokazali da me pored citomegalovirusa zahvatio i adeno virus, a imao sam i kasalj jer je virus zakacio odredjenu vrstu bakterije koja je vazana za kasalj.

    Razlog - imunitet mi je bio veoma slab (losa ishrana, malo spavanja).
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  24. #1596
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Sve to sto se tebi desava se desilo i meni prije par godina, mjesec i kusur dana temperatura preko 38, slomljen organizam totalno, stalna glavobolja, jetra u kvarc, slezina u kvarc, CRP 500+. Simptomi kad citas gotovo isti kod HIV-a, hepatititsa itd. Trajalo je nekih 3+ mjeseca i razlog je bio citomegalovirus, a slicni su i za mononukleozu.
    Testovi su pokazali da me pored citomegalovirusa zahvatio i adeno virus, a imao sam i kasalj jer je virus zakacio odredjenu vrstu bakterije koja je vazana za kasalj.

    Razlog - imunitet mi je bio veoma slab (losa ishrana, malo spavanja).
    Jesi li siguran da nisi umro

  25. #1597
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,421
    Thanks Thanks Given 
    5,555
    Thanks Thanks Received 
    4,998
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Jesi li siguran da nisi umro
    Skoro :] U takvom stanju sam isao na posao iako je doktorica predlagala da uzmem bolovanje, da ako me neko zakaci u hodu u predjelu slezine da moze slezina da pukne. Bas gadan virus, osjecaj kao da me neko izlomio u hiljadu djelova, uz glavobolju i temperaturu.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  26. #1598
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Mi ni svjesni nismo što sve može da nas snađe, mimo ovih standardnih bolesti, rakova i srčanih udara.

  27. #1599
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,421
    Thanks Thanks Given 
    5,555
    Thanks Thanks Received 
    4,998
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Ovaj CMV virus spomenuh jer nacin na koji je @beatnological pisao me podsjetilo na moju situaciju. Ovo sto se meni desilo je bas bas rijetko, cak i kod onih koji su prelezali CMV, ali se moze desiti, pa nije zgorek da kolega provjeri da nije mononukleozu takodje fasovao.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  28. #1600
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ajde da više to pregrmiš

    Danas kupih novu dozu vitamina D3 i ova žena reče u apoteku (prvi put čujem) da se vitamin D pije uveče. Ja sve vitamine popijem odmah iza doručka. Kao Pitala me jesmo li imali mučninu, reko ne nikad, mada imamo savršne želudac, da i djon svari
    Da li je iko čuo ovo za vitamin d?
    Montenerina, ja nijesam nigdje naisla na drugi podatak, a on čak piše kao preporuka u prospektu koji dobijes uz D3 vitamin, da se on obvezno uzima uz najmasniji i najjai obrok koji pojedes u toku dana....ja ga tako pijem, a prije korone, radi deficita sam dobila kapi vigantol, pila sam nedeljno 15 kapi svake srijede tacno u podne...tako mi je dr reumatolog nalozio da pijem Sad pijem po prospektu, uz rucak

    Quote Originally Posted by bayo View Post
    Samo da se upišem, fasovali smo žena i ja.. Sramota me zasad pisat o simptomima poslije iskustava Bugija, Beata, Zvončice i ostalih kojima je ovo teško palo, ali evo da navedem temperaturu do 37,7, glavobolju kod mene i krstobolju i poneki kašljuc kod žene. Ovakvu glavobolju još nisam doživio kakvu sam imao tokom noći, zajebahh se ne uzeh tabletu pred spavanje. Oko 3 me probudi glava, kao da mi stotine hiltovki štemaju mozak, hearthbeat odzvanja-tutnji. Plus kao da mi neko čita dnevni avaz ba od korica do korica, iznova i iznova.
    Uh, ne znam ali meni je virus poceo sa visokom temperturom i glavoboljom koja me nije pustila do prve infuzije....necu zaboraviti nikada osjecaj dok mi se taj pritisak u glavi smanjivao....o sreće! I onda sjutra dan ne dodju ujutro da mi daju infuziju taman paa konacno temperatura barem na kratko, ujutro krece ponovo t nesnosna glavobolja....tacno sam znala kako se osjeca heroinski zavisnik jer sam jedva cekala da sestra na vrata pozvonii....UH! Evo sad me malo bolucka glava i bas se prisjetih uzasa prvih 6 dana...

    Danas prvi dan bez infuzije...ok sam pijem jos neki lebel antibiotik, sesta kutija, ne leela nego uopste antibiotika plus 15 longacefa i jetra me zicka, ovi jetrini enzimi su malo raspomamljeni a crp se smiruje....jos je iznad normale ali nije strasno...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  29. The Following 2 Users Say Thank You to zvoncica For This Useful Post:


Page 64 of 156 FirstFirst ... 145460616263646566676874114 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Antitetanus vakcina
    By Břgíńjĺ in forum Medicina
    Replies: 19
    Last Post: 03-08-12, 15:14
  2. Vakcina protiv raka materice
    By zvoncica in forum Medicina
    Replies: 8
    Last Post: 01-10-09, 07:40
  3. Vakcina protivu raka?
    By Sidewinder in forum Sve i svašta
    Replies: 28
    Last Post: 25-05-09, 18:18
  4. Vakcina koja shtiti od karcinoma grlica materice
    By kIkICa in forum Ženski kutak
    Replies: 9
    Last Post: 25-05-07, 07:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •