View Poll Results: Da li ste bolovali Covid 19?

Voters
103. You may not vote on this poll
  • Imam (ili sam imao) koronu sa simptomima ili bez simptoma ali imam antitijela

    27 26.21%
  • Pozitivan sam (ili sam bio) ali bez simptoma i nemam ili ne znam da li imam antitijela

    17 16.50%
  • Nisam ili ne znam da li sam (bio) pozitivan

    59 57.28%
Page 57 of 156 FirstFirst ... 74753545556575859606167107 ... LastLast
Results 1,401 to 1,425 of 3883

Thread: [Lična iskustva] Virus | Vakcina | Antitijela

  1. #1401
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    oću, pijem 5 hiljada...bojim se da više pijem da ne pretjeram
    vazda ga moš provjeriti, 100-150nmol/l su poželjne vrijednosti iz krvi

    Slušajte drugovi i drugarice, preko 200 naučnika, doktor, profesora (https://vitamindforall.org/letter.html) koji se bave proučavanjem vitamina D i njegovim uticajem na organizam su zaključili da se u dobu pandemije deficita vitamina D i Covida-19 mora uvesti obavezna suplementacija istim.
    Sa dozama od nekoliko hiljada IU.
    Velika je misterija zašto se i dalje većina vode paradigmom da je vitamin od 400IU dovoljan za održavanje zdravlja. možda samo kostiju.
    Ja sam vam neko ko po čitav dana čita o tome. Nema greške. Desilo se veliko otkrovenje, to je sve što imam da vam kažem.
    Otprilike svi ostali vitamini u odnosu na vit D su nebitni.
    Vitamin C potpuno nezasluženo istican ka glavni borac.
    Last edited by autodijagnostika; 19-02-21 at 21:52.

  2. #1402
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,600
    Thanks Thanks Given 
    400
    Thanks Thanks Received 
    279
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    vazda ga moš provjeriti, 100-150nmol/l su poželjne vrijednosti iz krvi

    Slušajte drugovi i drugarice, preko 200 naučnika, doktor, profesora (https://vitamindforall.org/letter.html) koji se bave proučavanjem vitamina D i njegovim uticajem na organizam su zaključili da se u dobu pandemije deficita vitamina D i Covida-19 mora uvesti obavezna suplementacija istim.
    Sa dozama od nekoliko hiljada IU.
    Velika je misterija zašto se i dalje većina vode paradigmom da je vitamin od 400IU dovoljan za održavanje zdravlja. možda samo kostiju.
    Ja sam vam neko ko po čitav dana čita o tome. Nema greške. Desilo se veliko otkrovenje, to je sve što imam da vam kažem.
    Otprilike svi ostali vitamini u odnosu na vit D su nebitni.
    Vitamin C potpuno nezasluženo istican ka glavni borac.

    Vitamin D je vrlo vazan. Koristim kapi, uzmem odjednom dozu za nedelju dana, moze tako da se uzima, 30000 IJ, jednom nedeljno i zavrsen posao.

  3. #1403
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skostic View Post
    Vitamin D je vrlo vazan. Koristim kapi, uzmem odjednom dozu za nedelju dana, moze tako da se uzima, 30000 IJ, jednom nedeljno i zavrsen posao.
    koliko kapi uzimas? Ja imam vigantol i u 1 kapi ima 500 IJ...Sto znaci da bih trebala da uzmem 60 kapi ....hm...

    kad smo kod D vitamina, jutros snimila pluca, nikoga nije bilo tako da sam bukvalno za tri minuta zavrsila....cekam snimak i leskarim...dobro sam danas kad mjerim temperaturu obicno nemam, ali kad god ustanem do toaleta jeza me prolazi i oni bolovi kroz kicmu sto sijevaju kao munje...kasljem pomalo ali nije strasno i cini mi se da mogu punim plucima da udahnem...sjutra cu imati snimak pa ćemo vidjeti a ukus i miris jos posjedujem mome djetetu se vratio za par dana tj ne skroz nego se od juce postepeno poceo vracati...meni jedna drugarica rece, "raduj se da izgubis uskus i miris jer obicno ti pacijenti lakse prodju" ...ja to nijesam čula do sad, ima li istine

    Nemam apetita ali sam od jutros oburdala limun i pomorandzu, dva kivija, i sok koji mi je čojek iscijedio u sokovniku (cvekla, jabuka, šargarepa, pomorandza i limun) ako ko krepa od vitamina ja ću jer nije moj organizam svik'o
    Last edited by zvoncica; 20-02-21 at 16:51.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  4. The Following 8 Users Say Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  5. #1404
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Odmaraj, neka te paze momci malo...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  6. The Following 3 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  7. #1405
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,214
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Zvonci drzi se. Ja ukus jos nemam miris se polako braca. Ako ima jedan izvor mirisa razaznajem ga. Ako se pomijesaju 2 ne razaznajem ni jedan. Ali ipak je neki pomak. E sad apetit nijesam imao ali sam sebi utuvio u glavu da moram da jedem 3-4x dnevno. I jeo sam. Posle 15 dana na vagu minus 3kg. A jeo sam kao sam kosio svaki dan a ne lezao.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  8. The Following User Says Thank You to AmFi For This Useful Post:


  9. #1406
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,600
    Thanks Thanks Given 
    400
    Thanks Thanks Received 
    279
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    koliko kapi uzimas? Ja imam vigantol i u 1 kapi ima 500 IJ...Sto znaci da bih trebala da uzmem 60 kapi ....hm...

    kad smo kod D vitamina, jutros snimila pluca, nikoga nije bilo tako da sam bukvalno za tri minuta zavrsila....cekam snimak i leskarim...dobro sam danas kad mjerim temperaturu obicno nemam, ali kad god ustanem do toaleta jeza me prolazi i oni bolovi kroz kicmu sto sijevaju kao munje...kasljem pomalo ali nije strasno i cini mi se da mogu punim plucima da udahnem...sjutra cu imati snimak pa ćemo vidjeti a ukus i miris jos posjedujem mome djetetu se vratio za par dana tj ne skroz nego se od juce postepeno poceo vracati...meni jedna drugarica rece, "raduj se da izgubis uskus i miris jer obicno ti pacijenti lakse prodju" ...ja to nijesam čula do sad, ima li istine

    Nemam apetita ali sam od jutros oburdala limun i pomorandzu, dva kivija, i sok koji mi je čojek iscijedio u sokovniku (cvekla, jabuka, šargarepa, pomorandza i limun) ako ko krepa od vitamina ja ću jer nije moj organizam svik'o


    30 kapi od 1000 IJ, ove sam kupio sa Iherba, u tecnoj formi je bolje, jer inace pijem dosta tableta pa su mi preporucili ovako. Inace ako budes uzimala 60 kapi od 500 IJ, moraces ih kupovati svako malo, za vitamine i minerale Iherb je zakon!

    15e DHL dostava i za 7 dana kod tebe sve.

  10. The Following User Says Thank You to skostic For This Useful Post:


  11. #1407
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    kao sto ste pričali...juče sam bila cijeli dan ok...nijesam imala temperaturu ali sam srećom prelezala, jer da nijesam sad bih rekla da sam sama kriva sto sam danas kao pregazena! Prvo cijelu noc se temperatura sama popne i padne...osjetim da imam, izmjerim 38 i posle pet minuta bez terapije sama padne i ne umijem vam opisati koliko mi je kosa mokra posle toga, kao da sam imala 40!
    Prvu noc se nijesam uopšte znojila, i bas sam imala ogromnu temperaturu, ali sad sam nadoknadila vala! Preksinoć par puta, a sinoc je temperatura ciejlu noc gore dolje i to je bilo praceno nenormalni znojenjem...
    Najmanji posao, tipa da rasirim par trenerki na terasi je kao da sam nesto tesko radila.
    E jutros stalno imala temperaturu oko 37.8 i jak bol u ledjima...ali lezim i trpim, paracetamol popijem reda radi jer mi on nista ne pomaze kod bolova, jedino mi rapten ili analgin bol u ledjima smiri...
    Snimak pluca je ok tako da sam sad barem od toga mirna
    E da, imamo i treceg zarazenog, od sinoc...nazdravlje
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  13. #1408
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    primiri ti bolje pusti te trenerke da te ne grdimo ka Bugija ođe
    She is only here to annoy herself!

  14. #1409
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by .Bole View Post
    Izolacija se racuna od prvih simptoma, barem je meni tako
    Odlicno ako je tebi, evo meni nije vec racunaju od pozitivnog testa.

    Moguce da sam pobrkao koji dan, ali ne vise od jednog, jer ne znam ni sam kako prodjoh kroz haos koji me zadesio. Mozda kome dobro dodje, ako ne onda prastajte na spamu.


    08.02.2021 - U roku od sat vremena sam sa 36.8 dobio temperaturu 38.2 + glavobolja i malaksalost. Momentalno se odvajam od supruge u drugu prostoriju em radi njega, em jer imamo novorodjence u kuci.

    09.02.2021 - Temperatura opala ujutro na ispod 37 te odoh da se testiram, test negativan. U toku noci temeperatura skace na 38 te imam klasicni bol u grlu kao da je upala grla u pitanju.

    10.02.2021 - Kao da se nije nista desilo ranija dva dana, potpuno normalno se osjecam.

    11.02.2021 - U toku dana sve ok ali uvecer opet ~38.2 temperatura + glavobolja i malaksalost.

    12.02.2021 / 13.02.2020 - Ponovo se testiram (ne sjecam se uopste koji je dan bio) i pozitivan sam, temperatura konstantno oko 38.2 - 38.4, a u par navrata i 39. Ne dobijam nikakvu terapiju osim vitamine i bivam upucen na slikanje pluca i vadjenje nalaza u ponedjeljak 15.02.2021.

    14.02.2021 - Pocinje pakao, temperatura u toku dana konstantno na 38.2, po noci 39.5. Otezano disem, na ledjima ne mogu da spavam na desnoj strani takodjer jer jos teze disem.

    15.02.2021 - Jutarnja temperatura 38, otezano disanje, bol u glavi, za divno cudno grlo me proslo jos prije par dana pa mi je barem na tom polju lakse. Cekam vise od sat vremena da mi izvade krv, a kasnije isto toliko na snimak pluca. U vise navrata pokusavam da dobijem nekoga iz Doma Zdravlja da se konsultujem sta smijem piti za temperaturu, sta ne, ali svaki put me odbijaju sa "morate se cuti sa izabranim doktorom" (moj izabrani doktor je na bolovanju do 16.02.2021). Konsultujem se drugovom suprugom (epidemiolog) vezano za nalaze (pokupio ih preko ezdravlje.me) i naravno sve ukazuje ne neku upalu (CRP 46, sedimentacija 20+). Temperatura se uvecer ne spusta ispod 39.5.

    16.02.2021 - Temperatura spada na oko 38 tek ujutro oko 9 sati kada se i prvi put cujem sa izabranim doktorom (nedostupna do tada). Doktorica ne vjeruje da mi niko nije barem pruzio konsultacije ranijih dana, kaze da je snimak pluca ok i da imam klasicnu "covid upala krvnu sliku" (CRP + sedimentacija povecani), te mi propisuje PANCEF i Kortikosteroide. Po noci temperatura opet 39.5, uzasan kasalj, osjecaj kao da pluca gore i veoma otezano disanje.

    17.02.2021 - Doktorica me opet salje na snimanje pluca jer su do sad, po njenom, "simptomi trebali da mi popustaju" a meni je svaki dan gore i gore i to sa veoma visokom temperaturom. Ovaj put ne cekam dugo na snima a i od doktorice dobijam povratnu informaciju da su pluca ok veoma brzo nakon uradjenog snimka (jel' se mnogo moglo i promijeniti za 2.5 dana?). U toku dana temperatura se u par navrata spustila na 37.5 (ovo povezujem jer sam bio vani na svjezem vazduhu), ali uvecer od 22:00 raste i dostize ponovo 39.5. Noc provodim sa temperaturom i do 40.1 (zadnja koju sam upsio izmjeriti), u jednom trenutnku sam se onesvijestio jer imam totalnu maglu u glavu i znam da sam se probudio na mjestu na kojem nisam zaspao.

    18.02.2021 - Radi jos gorih simptoma prethodni dan doktorica salje patronaznu da mi izvade krv za nove nalaze te mi kaze da pokusam da spustim temperaturu kako god znam i umijem i dodjem u kovid ambulantu da me pregleda. Uspijevam da spustim temeperaturu negdje na 37.8 te odlazim u kovid ambulantu gdje me je doktorica pregledala i kaze da su pluca ok, saturacija isto ok (iako drasticno otezano disem). Dobijam infuziju u nekoj shupi u domu zdravlja (vitamin d6 + c). U poslijepodnevnim casovima dobijam informacije da su se nalazi pogorsali te ukazuju na dosta jacu upalu u organizmu (CRP 95 - gornja granica je inace 5, sedimentacija 45). Doktorica mi propisuje jos jedan antibiotik, tacnije Sumamed. Uvecer odlucujem da promijenim mjesto izolacije u drugu prostoriju u kojoj mogu da spavam sa otvorenim prozorom, pijem prvu tabletu Sumameda. Tu toku noci temperatura oko 38.8, ali se ujutro u 4h budim bez temperature, znaci laganih 36.5.

    19/20/21.02.2021 - Temeperatura varira od 36.5 do 37.4, osjecam se mnogo bolje. Doktorica mi je propisala infuziju za ova tri dana pa vjerovatno i to pomaze.

    Za cijelo vrijeme imam totalno random simptoma koji dolaze i odlaze... Glavobolja, bol u vratu, malaksalost, vrtoglavica (jednu noc mi se toliko vrtjelo u glavi da nisam bio u stanju da odem do WC-a). Neki od tih simptoma me i danas drze u blazoj varijanti... Umorim se dok pricam...
    Na koju foru supruga nije pokupila virus (nevezano sto sam se izolovao od prvog simptoma - valjda smo najzarazniji u periodu inkubacije) je vec druga pandorina kutija... Mada me ne bi cudilo ni da je ona donijela virus iz bolnice Meljine i "prelezala" ga bez simptoma (test je radila 3 dana poslije mog pozitivnog i negativna je).

    U kratkim crtama... Ne bih ni najgorem neprijatelju pozelio ovo kroz sta sam prosao, ovako visoka temperatura + neizvjesnost + nedostupnost nadleznih u kriticnim situacijama (cisto radi konstatacija) su itekako zeznuti. A moj slucaj nije ni toliko tezak kakvih ima. Da za neke stvari nisam imao licna poznanstva u vidu prijaetlja koji su doktori/epidemiolozi ne znam kako bi se sve zavrsilo. Sta je na kraju urodilo plodom da me 6-7 dana temperature 39.5 prodje ne znam, jesul' steroidi, il' Sumamed, il' svjez vazduh + infuzija... Ko zna. Jedno znam sigurno, uzasan je osjecaj kada si bespomocan a znas da ti se stanje jos drasticno vise pogorsa nema ti puno pomoci jer su bolnice pune. Za ovo vrijeme dok sam ja bolovao troje poznanika su mi "dobili" tesku upalu oba plucna krila i svi su bili prinudjeni na kucno lijecenje iako je jedan od njih zivotno ugrozen (vratili su ga sa vrata Kotorske bolnice jer nemaju mjesta)...
    Last edited by zvoncica; 22-02-21 at 01:25.

  15. The Following 6 Users Say Thank You to beatnological For This Useful Post:


  16. #1410
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Mislim da sam par puta napisao PRC umjesto CRP, a vise ne mogu editovati. Mislio sam u svakom slucaju na CRP ( C Reactive Protein ), glavni pokazetelj upale u organizmu.

    I jos bi dodao par stvari:

    * Treba se posebno paziti poslije zavrsenog sranja sa ovom poshasti. Veliki broj ljudi zavrsi sa upalom pluca nakon sto preleze COVID19, tako da bez opustanja.
    * Meni je licno bilo svaki put poprilicno bolje u toku dana kada sam morao vani do doma zdravlja. Jel' koincidencija ili nije ne znam, ali bukvalno svaki put nakon posjete kovid ambulanti/domu zdravlja, taj dan bih se osjecao bolje (lakse disanje, prestanak bola u glavi itd.) - barem do noci kada pocinje pakao .
    * U niti jednom trenutku se nisam preznojio sto mi je bilo veoma cudno. Ko zna zasto i kako.

    * Nisam mogao da jedem apsolutno nista osim supe i voca a i to jedva. Danas je prvi dan da sam rucao normalno.

    * U globalu u periodu dok mi je temperatura bila ~39.5 po noci nisam spavao vise od 3 sata dnevno, znaci bukvalno ne mogu da zaspem nebitno kako se osjecam.

    * Od vitamina/suplemenata sam pio D3, C, Zink + Selen, Propolis kapi. Na kraju sam ukljucio i OrthoPro Immun (ima nekih 4, 5 dana).
    Last edited by beatnological; 21-02-21 at 16:58.

  17. #1411
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    mislim da vecini ljudi bude bolje ujutru i u toku dana, a onda uvece dodje temp, moguce je zato sto je podanu organizam odmorniji
    She is only here to annoy herself!

  18. #1412
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    pod br. 1
    She is only here to annoy herself!

  19. #1413
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    mislim da vecini ljudi bude bolje ujutru i u toku dana, a onda uvece dodje temp, moguce je zato sto je podanu organizam odmorniji
    Nepisano pravilo a i naucno je dokazano da je generalno imuni sistem aktivniji u nocnim satima. Ja licno nisam imao trunket odmora od 12.02.2021 do 19.02.2021, ne znam jesam li odspavao vise od 2-3h dnevno i to bi sve bilo na jedvite jade i u strahu (jer bi mi poslije spavanja uvijek skocila temperatura).

    Ovdje je interesantno sto, barem kroz pricu sa drugim zarazenim dok smo cekali u redovima za snimke/nalaze, poprilicno je random. Nekome je teze ujutro, nekome popodne, nekome uvecer, meni je licno najgore bilo uvijek od 01:00 AM do nekih 08:00 AM, svaku noc sam znao da me kao nacrtano u 01:00 ceka pocetak haosa. Znalo se desiti da mi temperatura bukvalno skoci sa 38.4 ud 24:30 na 39.5 u 01:10.

    Po pravilu svima sa kojima sam pricao je jedno zajednicko, najgore im je uvijek u istom periodu dana (koji god to bio za svaku osobu pojedinacno).

  20. #1414
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    827
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    104 Posts

    Default

    Mene su najzad dali terapiju juce, hemomicin, danas nisam imao temp, sinoc tokom noci sam se znojio ali nisam mjerio, evo vidjecemo dako sad malo prekine temp.
    Nalazi krvi su dobri, snimak pluca isto dobar, idemo dalje.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  21. #1415
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Pa sto su ti dal hemomicin?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  22. #1416
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    kao sto ste pričali...juče sam bila cijeli dan ok...nijesam imala temperaturu ali sam srećom prelezala, jer da nijesam sad bih rekla da sam sama kriva sto sam danas kao pregazena! Prvo cijelu noc se temperatura sama popne i padne...osjetim da imam, izmjerim 38 i posle pet minuta bez terapije sama padne i ne umijem vam opisati koliko mi je kosa mokra posle toga, kao da sam imala 40!
    Prvu noc se nijesam uopšte znojila, i bas sam imala ogromnu temperaturu, ali sad sam nadoknadila vala! Preksinoć par puta, a sinoc je temperatura ciejlu noc gore dolje i to je bilo praceno nenormalni znojenjem...
    Najmanji posao, tipa da rasirim par trenerki na terasi je kao da sam nesto tesko radila.
    E jutros stalno imala temperaturu oko 37.8 i jak bol u ledjima...ali lezim i trpim, paracetamol popijem reda radi jer mi on nista ne pomaze kod bolova, jedino mi rapten ili analgin bol u ledjima smiri...
    Snimak pluca je ok tako da sam sad barem od toga mirna
    E da, imamo i treceg zarazenog, od sinoc...nazdravlje
    Jesi bolje jutros?
    ...

  23. #1417
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,393
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Pa sto su ti dal hemomicin?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Svaki pulmolog će ti reć, da odmah ispiješ hemomicin čim dobije test pozitivan. To jedino doktori opšte prakse procjenjuju kako i kad kome da daju... Ništa ti loše od njega ne može bit, ne pije se taj antibiotik svako malo da bi se bakterije "navikle" na njega...

  24. #1418
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Jesi bolje jutros?
    deuscroix

  25. The Following User Says Thank You to night_silence For This Useful Post:


  26. #1419
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loodilo View Post
    Svaki pulmolog će ti reć, da odmah ispiješ hemomicin čim dobije test pozitivan. To jedino doktori opšte prakse procjenjuju kako i kad kome da daju... Ništa ti loše od njega ne može bit, ne pije se taj antibiotik svako malo da bi se bakterije "navikle" na njega...
    Meni je veoma interesantno to nasumicno propisivanje antibiotika za ljude koji nemaju nikakvu upalu, a jos mi je interesantnije davanje hemomicina pored sumameda (plod stare Jugoslavije - ako se ne varam glavni naucnik koji je radio na njemu je iz CG) za koji postoje istrazivanja da pomaze u smanjenju upala cak i kada nisu bakterijske.

  27. #1420
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Mnogo ljudi ima upalu, koja se ne "čuje" prilikom pregleda, a nije realno da svakog pošalju na snimanje bez simptoma... Meni je gospoja imala upalu, saznala tek sad kad se skroz povukla, jer se brže umarala pa ipak pošla da snimi i pored dobrih nalaza...

    Tabla Hemomicina neće škoditi, ne razvija se rezistentnost baš tako lako...
    #fakenews

  28. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  29. #1421
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    bolje i tabla u startu nego naksnije tabla. pa neka druga tabla pa boca
    nothing comes from violence and nothing ever could

  30. #1422
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja dok sam bila u fazi da je prelezim nisam mogla da odem do kupatila a da se ne umorim, a imam dvoje male dece. Sad mi je majka izasla iz bolnice, primila preko 100 infuzija.

  31. #1423
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Mnogo ljudi ima upalu, koja se ne "čuje" prilikom pregleda, a nije realno da svakog pošalju na snimanje bez simptoma... Meni je gospoja imala upalu, saznala tek sad kad se skroz povukla, jer se brže umarala pa ipak pošla da snimi i pored dobrih nalaza...

    Tabla Hemomicina neće škoditi, ne razvija se rezistentnost baš tako lako...
    Skoro svaka upala u organizmu se pokazuje veoma jasno kroz CRP + sedimentaciju. E sad sto oni kasne sa analizama krvi to je vec neka druga prica.
    Ja bih licno vjerovatno prosao mnogo bolje da sam dobio antibiotike odmah, al' mi isto tako nije ni jasno propisivanje istih bez da se uradi analiza krvi.

    Kao sto vec rekoh, nemamo protokole definisane, zato se i desava sta se desava i zato su tolike razlike "od doktora do doktora". Jel' treba da dodam da u Novskom Domu Zdravlja nema pulmologa koji pregledava RTG snimke?

  32. #1424
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,393
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Meni je veoma interesantno to nasumicno propisivanje antibiotika za ljude koji nemaju nikakvu upalu, a jos mi je interesantnije davanje hemomicina pored sumameda (plod stare Jugoslavije - ako se ne varam glavni naucnik koji je radio na njemu je iz CG) za koji postoje istrazivanja da pomaze u smanjenju upala cak i kada nisu bakterijske.
    Sumamed i hemomicin je jedno te isto, potpuno je isti sastav. Pretpostavljam da je logika ta da se u startu sprijeci teze stanje i sirenje po plucima, s obzirom da gledaju da se bukvalno za jedan dan potpuno cista i zdrava pluca potpuno zahvate upalom...

  33. #1425
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loodilo View Post
    Sumamed i hemomicin je jedno te isto, potpuno je isti sastav.
    Upoznat sa time, zato i napisah komentar kakav sam napisao.

Page 57 of 156 FirstFirst ... 74753545556575859606167107 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Antitetanus vakcina
    By Břgíńjĺ in forum Medicina
    Replies: 19
    Last Post: 03-08-12, 16:14
  2. Vakcina protiv raka materice
    By zvoncica in forum Medicina
    Replies: 8
    Last Post: 01-10-09, 08:40
  3. Vakcina protivu raka?
    By Sidewinder in forum Sve i svašta
    Replies: 28
    Last Post: 25-05-09, 19:18
  4. Vakcina koja shtiti od karcinoma grlica materice
    By kIkICa in forum Ženski kutak
    Replies: 9
    Last Post: 25-05-07, 08:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •