View Poll Results: Da li ste bolovali Covid 19?

Voters
103. You may not vote on this poll
  • Imam (ili sam imao) koronu sa simptomima ili bez simptoma ali imam antitijela

    27 26.21%
  • Pozitivan sam (ili sam bio) ali bez simptoma i nemam ili ne znam da li imam antitijela

    17 16.50%
  • Nisam ili ne znam da li sam (bio) pozitivan

    59 57.28%
Page 78 of 156 FirstFirst ... 286874757677787980818288128 ... LastLast
Results 1,926 to 1,950 of 3883

Thread: [Lična iskustva] Virus | Vakcina | Antitijela

  1. #1926
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,933
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    907
    Thanked in
    481 Posts

    Default

    @Bugi jesi li koliko izgubio na kilazi? Kako si se mogao ispisati sunce ti...
    Ako imas kakvu fotku prije i poslije snimi reklamu za neki od ovih proizvoda za mrsavljenje samo neka ti malo rumenila nabace :-)

    Послато са SM-N986B помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  2. #1927
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,927
    Thanks Thanks Given 
    4,971
    Thanks Thanks Received 
    2,396
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ajde da se javnem poslije tačno 4 mjeseca od pozitivnog testa i 3 mjeseca od kada sam izašao iz bolnice.
    Prestao sam sa tabletama prije 10ak dana te sada pijem samo vitamine. Po ravnici sam stigao do 10ak kilometara pješačenja dnevno, ali mi stepenice predstavljaju ogroman napor. Na drugi sprat se penjem iz dva puta.
    Počeo sam da idem na posao i to svaki drugi dan, a razlog je što kada radim sjutra danm sam za ništa - samo ga prespavam.

    Što se tiče hrane, apetit nijesam povratio, jedem kada mi kažu i nemam osjećaj da treba da jedem.

    Kada me pitaju kako sam kažem na 70% prijašnjeg kapaciteta

    Kako si i sam rekao,kardiovaskularni sistem ti se josh nije oporavio a da li si skorije ishao na konrolu...?
    Jer i sam znash zashto dolazi do tako brzog zamaranja pri penjanju,a nije za igru,no se ozbiljno pozabavi time.
    ...

  3. #1928
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Doktori ne znaju tačne uzroke zamaranja i oni nisu striktno povezani sa kardiovaskularnim oboljenima. Posljedice nakon korone osjećaju bukvalno svi koje znam, a koji su imali simptome sa temperaturom i upalama. Jednostavno je oporavak dug...mnogima i dalje se nije vratilo čulo ukusa i mirisa... meni će treća nedjelja , završio sam terapije prošle nedjelje, osjećam se bolje, nemam simtome brzog zamaranja ali isto tako i dalje se ne osjećam u punoj snazi, popodne mi treba odmor

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  4. #1929
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Ja sam imao tesku upalu pluca prije 20 godina i trebalo mi je kao tinejdzeru 2-3 mjeseca da se oporavim.

    Trenirao sam fudbal tada i propustio sam skoro cijelu polusezonu zbog toga.

    Znaci upala pluca je takva, nije to samo korona.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  6. #1930
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    439
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Ja sam prosao bez nekih simptoma, ne umaram se, jedino sto sam prije korone spavao po 6 sati, sad ispod 8 ne funkcionisem, a prosla su 4 mjeseca.

  7. #1931
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,315
    Thanks Thanks Given 
    261
    Thanks Thanks Received 
    840
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ja sam imao tesku upalu pluca prije 20 godina i trebalo mi je kao tinejdzeru 2-3 mjeseca da se oporavim.

    Trenirao sam fudbal tada i propustio sam skoro cijelu polusezonu zbog toga.

    Znaci upala pluca je takva, nije to samo korona.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Znas kako, slazem se da upala pluca sama po sebi zna biti veoma paprena al' u slucaju COVID19 ima mnogo pacijenata koji nisu ni imali upalu a imaju posljedice na duzi rok. Virus je definitivno veoma cudan i ne ponasa se kao niti jedan drugi respiratorni virus do sad.

    Evo moj slucaj... Proslo je vise od dva i po mjeseca od prvog simptoma - imao sam veoma zestoke simptome (temperatura preko 40 danima, problemi sa disanjem, gubitak svijesti, konfuzija, konstantno ubrzan rad srca itd.) skoro pa 15 dana al' bez upale pluca (barem tako doktori i snimci kazu).

    I dva mjeseca kasnije imam on-off temperaturu, random umor i razno razne druge simptome. Cudna stvar je sto sam par dana potpuno ok, onda par dana ne i tako u krug.
    Period od 04.04.2021 do 11.04.2021 sam se osjecao odlicno (toliko da mi 10km pjesacenja nije predstavljalo problem) i taman pomislio da sam napokon zavrsio sa svim problemima al' eto od nedjelje se opet setkam od doktora do doktora jer se dobar dio simptoma vratio.
    Ovdje je kljucno tho da je veoma, veoma moguce da moji "ponovljeni simptomi" nemaju nikakve dodirne tacke sa koronom (barem je to moja sumnja, jer mi grlo djeluje upaljeno) ali svi doktori kazu samo jedno "To je post covid, navikni se!" i niko se ni ne trudi da istrazi stvari detaljnije (prosle sedmice sam bio kod interniste npr. i to je tek prica za sebe). To sto moji nalazi nalazu da nesto definitivno nije ok izgleda ne pije vodu jer prakticno sve pacijente koji su prosli bez upale pluca skoro da ignorisu i stavljaju automatski u grupu "Post Covid, proci ce to".

    Mogao bih esej ispisati koliko pogresne (male) terapije daju nasi doktori, kako za odredjene vitamine (D), tako i za kortikosteroide al' ajd, to bi vec bio wall of text. Naravno, sve ovo pricam nakon post covid konsultacija kod doktora privatno i ne iz sopstvene glave.

    Zakljucak bi bio veoma jednostavan. Doktori jednostavno nemaju ideju sta se desava sa covid/post covid pacijentima.

    ___________

    Danas idem privatno kod pulmologa a u toku sedmice na ORL pa valjda barem dobijem neki realniji podatak kao feedback.

  8. #1932
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Meni su kortikosteroidi pomogli od prve doze. Čim sam poslao nalaze u BG, preporučili su mi ih ali doktorica u PG nije htjela da mi ih prepiše, na kraju kada mi se vrijednost CRP-a duplirala , onda je druga doktorica mi ih prepisala.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  9. #1933
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Doktori ne znaju tačne uzroke zamaranja i oni nisu striktno povezani sa kardiovaskularnim oboljenima. Posljedice nakon korone osjećaju bukvalno svi koje znam, a koji su imali simptome sa temperaturom i upalama. Jednostavno je oporavak dug...mnogima i dalje se nije vratilo čulo ukusa i mirisa... meni će treća nedjelja , završio sam terapije prošle nedjelje, osjećam se bolje, nemam simtome brzog zamaranja ali isto tako i dalje se ne osjećam u punoj snazi, popodne mi treba odmor

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    vidis interesantno, ja sam imao simptome sa temperaturom i upalom pluca, slomljen sam bio 10-ak dana, ali nije proslo ni nedjelju dana nakon kraja samoizolacije, ja sam mogao da bez problema nosim dijete u setnju oko grada od po 7-8-10km, uz stepenice, da trcim za njim, sve kao da nijesam ni bolovao

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  10. #1934
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    vidis interesantno, ja sam imao simptome sa temperaturom i upalom pluca, slomljen sam bio 10-ak dana, ali nije proslo ni nedjelju dana nakon kraja samoizolacije, ja sam mogao da bez problema nosim dijete u setnju oko grada od po 7-8-10km, uz stepenice, da trcim za njim, sve kao da nijesam ni bolovao

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    E ne znam. Sigurno najmanje 20 ljudi znam koji su mi govorili da uz stepenice ne mogu. Ja sam se i sa temperaturom penjao, nisam imao probleme ali sam bio slomljen od nespavanja. Različito se očigledno manifestuju problemi. Ja inače imam brz hod i jedino što mogu reći jeste da sam usporeniji nego što sam bio prije kovida, posebno prvih dana nakon terapije, osjećao sam se ka starac, valjda mi se san od temperatura prije terapije poremetio, pa sam se sporo vraćao u normalu. Čudno svakako se osjećam svo vrijeme. Djeluje stvarno kao da virus nije prirodan...

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  11. #1935
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    2,216
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    541
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    Kakva su iskustva forumaša sa kardiološkim problemima nakon preležane korone?
    Izašao sam izolacije, relativno se OK osjećam (klasika, nedostatak snage, zamaranje...) ali i dalje imam lupanje srca, blago probadanje u grudima na lijevoj strani, pogotovu ako se zadiham.
    Doduše, još sam na Pronizonu, a njegovi neželjeni efekti su slični.
    Svakako par sedmica nakon završetka terapije planiram da odradim kardiološki a možda i još neki pregled.
    Da li se neko već tim bavio i kakvi su rezultati?

  12. #1936
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,315
    Thanks Thanks Given 
    261
    Thanks Thanks Received 
    840
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Meni su kortikosteroidi pomogli od prve doze. Čim sam poslao nalaze u BG, preporučili su mi ih ali doktorica u PG nije htjela da mi ih prepiše, na kraju kada mi se vrijednost CRP-a duplirala , onda je druga doktorica mi ih prepisala.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Vecini su pomogli, al' meni je kraljica od izabranog doktora dala dozu koju kao da nisam niti pio, tacnije 5 dana po 5mg, 5 dana po polovinu toga, 5 dana po cetvrtinu... Normalna doza je 20+10, situacija u kojoj sam ja bio je zahtijevala i vecu dozu (sta vise, i IV doziranje al' su bolnice bile pune...) - barem sam taj feedback dobio od interniste kod kojeg sam bio naknadno poslije korone, kao i od poznanice koja je epidemiolog...
    Meni se CRP duplirao na pocetku svaka dva-tri dana, ne sjecam se vise koliko je bio sa zadnjim najgorim nalazem (100+ ako se ne varam).

    To je ono o cemu pricam evo mjesecima, nedostatak protokola i vodjenje logikom "nema se upala pluca sve je ok". Nisu na kraju krajeva ni ti jadni doktori krivi kada nema ko da ih uputi do detalja i nemaju osnovni protokol koji treba da prate (identifikacija stanja pacijenta, doziranje itd.), nit mogu da postignu da se posvete svim pacijentima kako treba. :/

  13. #1937
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Nemojte se zaklet da vam nošenje maske nije neđe i odmoglo evo godinu i kusur.

  14. The Following User Says Thank You to autodijagnostika For This Useful Post:

    NSX

  15. #1938
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,315
    Thanks Thanks Given 
    261
    Thanks Thanks Received 
    840
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dasho View Post
    Kakva su iskustva forumaša sa kardiološkim problemima nakon preležane korone?
    Izašao sam izolacije, relativno se OK osjećam (klasika, nedostatak snage, zamaranje...) ali i dalje imam lupanje srca, blago probadanje u grudima na lijevoj strani, pogotovu ako se zadiham.
    Doduše, još sam na Pronizonu, a njegovi neželjeni efekti su slični.
    Svakako par sedmica nakon završetka terapije planiram da odradim kardiološki a možda i još neki pregled.
    Da li se neko već tim bavio i kakvi su rezultati?
    Pronizon = kortikosteroid, upravo o tome i kuckamo.

    Sve sto navodis sam imao a evo opet imam a nisam na kortiko steroidima skoro dva mjeseca. Zadnji opsti pregled kod interniste sam odradio prosli petak, EKG mi je potpuno ok al' zato pritisak blago povisen (140/80 - sto je za mene koji inace imam nizi pritisak veliko, veliko povecanje).

  16. #1939
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,124
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Radite redovno Ddimer, i ultrazvuk srca...
    Dolazi često do raslojavanja srčane maramice i drugih zajebancija, nisu samo pluća kritična

  17. #1940
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Vecini su pomogli, al' meni je kraljica od izabranog doktora dala dozu koju kao da nisam niti pio, tacnije 5 dana po 5mg, 5 dana po polovinu toga, 5 dana po cetvrtinu... Normalna doza je 20+10, situacija u kojoj sam ja bio je zahtijevala i vecu dozu (sta vise, i IV doziranje al' su bolnice bile pune...) - barem sam taj feedback dobio od interniste kod kojeg sam bio naknadno poslije korone, kao i od poznanice koja je epidemiolog...
    Meni se CRP duplirao na pocetku svaka dva-tri dana, ne sjecam se vise koliko je bio sa zadnjim najgorim nalazem (100+ ako se ne varam).

    To je ono o cemu pricam evo mjesecima, nedostatak protokola i vodjenje logikom "nema se upala pluca sve je ok". Nisu na kraju krajeva ni ti jadni doktori krivi kada nema ko da ih uputi do detalja i nemaju osnovni protokol koji treba da prate (identifikacija stanja pacijenta, doziranje itd.), nit mogu da postignu da se posvete svim pacijentima kako treba. :/
    Shvatio sam i ja koliko znači da se na vrijeme primi adekvatna terapija. Takođe, meni djeluje da su doktori bez iskustva na prvim linijama, dok su iskusniji naravno po privatnim ustanovama...

  18. #1941
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,686
    Thanks Thanks Given 
    1,460
    Thanks Thanks Received 
    4,849
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ajde da se javnem poslije tačno 4 mjeseca od pozitivnog testa i 3 mjeseca od kada sam izašao iz bolnice.
    Prestao sam sa tabletama prije 10ak dana te sada pijem samo vitamine. Po ravnici sam stigao do 10ak kilometara pješačenja dnevno, ali mi stepenice predstavljaju ogroman napor. Na drugi sprat se penjem iz dva puta.
    Počeo sam da idem na posao i to svaki drugi dan, a razlog je što kada radim sjutra danm sam za ništa - samo ga prespavam.

    Što se tiče hrane, apetit nijesam povratio, jedem kada mi kažu i nemam osjećaj da treba da jedem.

    Kada me pitaju kako sam kažem na 70% prijašnjeg kapaciteta
    Moj brat od ujaka preležao u decembru, do marta je dva puta završio u bolnici (na kiseoniku, jednostavno kao da mu pluća imaju puno manji kapacitet). Stepenice su mu još uvjek problem.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  19. #1942
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,315
    Thanks Thanks Given 
    261
    Thanks Thanks Received 
    840
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Evo update poslije pregleda privatno kod pulmologa/doktora opste prakse.

    Jetra u, da prostite *urcu, moram da mijenjam ishranu u potpunosti. Potvrdio mi je da na niti jednom RTG snimku nema ni naznake pluca (kao ni na zadnjem od proslog petka) ali da ne moze iskljuciti da je bila jer bez skenera se nikad ne moze znati 100%.

    Doktor mi je pogledao ruke (rekao bih kozhu al' nisam siguran) i jezik/grlo i rekao mi momentalno "99% imas problema sa jetrom" bez da pogleda nalaze (koje sam mu kasnije dao a u nalazima se vide pokazatelji koji ukazuju na problem sa jetrom).
    Kasnije kroz pricu i prolazak kroz sve moje nalaze od prvog dana od kako sam KOVID19 pozitivan mi je samo rekao "Momak ti imas samo srece da si na kucnom lijecenju prezivio sa takvim simptomima i nalazima..." (iskreno mislim da poprilicno preuvelicava).

    Kratki recap terapije koju dobih za sledecih 7 dana:

    - Doze vitamina D koje sam dobijao nisu nit priblizno adekvatne bile (dobio sam bio 2x 1000 jedinica za vrijeme korone) te mi je sad povecana doza na, vjerovali ili ne 20 000 jedinica dnevno sledecih 7 dana. U kratkim crtama u apsolutnom deficitu vitamina D sam, mada dal' se to vidi u zadnjim nalazima iskreno nemam pojma (al' vadjeni su skoro svi moguci parametri ukljucujuci i D dimer).
    - Kortiko steroide koje sam dobio za vrijeme korone kao i da nisam radi doze koju dobih (5x5 5mg, 5xpolovina tablete, 5xcetvrtina tablete po jednom dnevno)
    - Melatonin 7 dana po 15mg, 2x5 mg ujutro i 5mg sat vremena prije spavanja
    - Selen 2-3 puta po 100mg dnevno
    - Magnezij (al' samo Jamieson na bazi hlorid, oksid, citrat i plmitat) 250mg dnevno po dva puta
    - Silumarin 2x1
    - C Vitamin ali tecni (liposomal) 3x1000mg dnevno
    - Zink 1x25mg dnevno
    - Prirodni probitik (surutka / rasol kupusa)
    - Ivermectin (1-2 doze u 24-48h - jednu popih poslije samog pregleda)

    Samo jos jednom mogu reci da kod nas doktori nemaju blage veze sa vezom.


    ---

    A ovim putem bih se zelio javno izvinuti sto sam opucio prije par mjeseci nekoga ko je pominjao da je potpuno normalno uzimati na kraci period doze vitamina D od 20 000 jedinica dnevno, priznajem da to nisam dovoljno istrazio vec sam se vodio preporukama nasih doktora. Ne sjecam se ko je bio u pitanju.

    Posto kuci imam samo vitamin D u dozama od po 1000 i 2000 jedinica uzeh doze od 10000 u apoteci i bas priupitah farmaceutkinju za feedback o "20 000" jedinica dnevno i kaze mi da je to velika doza ali da zna da se daje na kraci period nekome ko je u velikom deficitu.
    Last edited by beatnological; 19-04-21 at 21:24.

  20. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  21. #1943
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,315
    Thanks Thanks Given 
    261
    Thanks Thanks Received 
    840
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Ako prezivim dajem feedback za 7-8 dana.

  22. #1944
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    720
    Thanks Thanks Given 
    82
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Gdje si nabavio ivermectin?

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  23. #1945
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,315
    Thanks Thanks Given 
    261
    Thanks Thanks Received 
    840
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rada View Post
    Gdje si nabavio ivermectin?

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk
    Direktno kod doktora u ordinaciji. Ne bih nikoga da reklamiram, pogotovo ne kada ni ne znam dal' ista o cemu pricaju ima smisla tako da cu ti poslati PM.

  24. #1946
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,229
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    2,617
    Thanked in
    1,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    A ovim putem bih se zelio javno izvinuti sto sam opucio prije par mjeseci nekoga ko je pominjao da je potpuno normalno uzimati na kraci period doze vitamina D od 20 000 jedinica dnevno, priznajem da to nisam dovoljno istrazio vec sam se vodio preporukama nasih doktora. Ne sjecam se ko je bio u pitanju.

    Posto kuci imam samo vitamin D u dozama od po 1000 i 2000 jedinica uzeh doze od 10000 u apoteci i bas priupitah farmaceutkinju za feedback o "20 000" jedinica dnevno i kaze mi da je to velika doza ali da zna da se daje na kraci period nekome ko je u velikom deficitu.
    kad mi pričamo da vitamin D drastično utiče na kliničku sliku oboljelih onda smo teoretičari zavjere i antivakseri...u Španiji je vršeno istraživanje u kome se pokazalo da vitamin D može da spriječi težu kliničku sliku skoro isto koliko i vakcina, ali vakcina ima mnogo bolju reklamu jbg
    She is only here to annoy herself!

  25. #1947
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,315
    Thanks Thanks Given 
    261
    Thanks Thanks Received 
    840
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    kad mi pričamo da vitamin D drastično utiče na kliničku sliku oboljelih onda smo teoretičari zavjere i antivakseri...u Španiji je vršeno istraživanje u kome se pokazalo da vitamin D može da spriječi težu kliničku sliku skoro isto koliko i vakcina, ali vakcina ima mnogo bolju reklamu jbg
    Bio sam svjestan u potpunosti informacija o benefitima vitamina D, te i sam par puta share-ovo iste, al' stvarno nisam imao blage ideje da se i ovako velike doze mogu "opusteno" da daju te odakle i konfuzija.

    Znas kako, polako se ispostavlja da su svi oni doktori koji su na pocetku pandemije poprilicno uspjesno lijecili COVID19 sa veoma jednostavnim protokolima u potpunosti u pravu. Na kraju krajeva svugdje u svijetu koriste te iste metode danas...
    Kad se covjek sjeti kako su lako i brzo diskreditovani od skoro pa svih medija, te kako je vecina forumasa upravo na CDM-u postupala na postavljanje bilo kojeg linka vezano na tu temu, samo nam se moze zavrtjeti u glavi svima.

    Upravo je to ono sto me najvise nervira u cijeloj prici, svako ko odstupa ili share-uje bilo kakav link koji je van MSM slike (a opet link ka naucnom istrazivanju npr.) odmah je etiketiran kao "ravnozemljas", "teoreticar zavjere", "antivaxxer", "negator korone" i slicno. Zato sam uvijek za sagledavanje price sa svih strana i nije mi problem priznati gresku ili propust. Zalosno je tako etiketiranje po defaultu...

    Mi smo kao civilizacija generalno u mnogo vecem problemu nego sto je sama korona, u problemu jednoumlja gdje se vise nista ne preispituje i gdje bilo koja vijest koja ne odgovara velikim korporacijama biva zatrpana za veoma kratko vrijeme.

    ---
    I dopuna mala. Pod ovim ispod sam mislio da generalno svi nasi doktori nemaju pojma oko situacije sa koronom, ne generalno da nemaju pojma. Toliko sam kontradiktornih informacija dobio u zadnjih dva i nesto mjeseca sa raznih strana, a neke su cak i od veoma poznatih i uspjesnih doktora, da je to za plakanje.

    Samo jos jednom mogu reci da kod nas doktori nemaju blage veze sa vezom.

  26. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  27. #1948
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,743
    Thanks Thanks Given 
    10,817
    Thanks Thanks Received 
    2,115
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Ja sam imala upalu pluća, obostranu, bila sam vjerovatno neki srednje težak slučaj, kad vidim kako je Bugi prošao, ali kad se sjetim kako sam se ja osjećala onda mi se čini da sam bila preteška...Sjećam se da je Bugi svakodnevno išao po terapiju...ja nijesam mogla da ustanem....jedino kad primim infuziju nekoliko sati sam mogla da ustanem do toaleta i eventualno do ambulante kad se moralo....često se dešavalo kad ustanem da se samo skljokam u neko polusvjesno stanje i to traje minut dva pa se povratim...indikativno je bilo recimo što su tih dana bile guzve u covid ambulantama i kad bih dosla uvijek su i pacijenti i med.osoblje ustajali da mi oslobode mjesto da sjednem....eto toliko sam dobro izgledala i hodala. Cijenim, da sam kojim slučajem mimo svojih mogućnosti, kao što je Bugi radio, silom išla svakodnevno po terapiju i smrzavala se tamo u čekaonici da bih doprinijela mnogo težoj kliničkoj slici kao i on što je uradio. Čini mi se da je nešto slično ustvrdio....negov organizam je pretrpio veliki nedostatak kiseonika i samim tim i neka oštećenja koja će se sanirati vremenom ili bar djelimično sanirati nadam se barem da će za par mjeseci biti onaj stari

    Ono što je interesantno sve to vrijeme sam uz stepenice na drugi sprat ladno izlazila...nije mi neki poseban problem predstavljalo, jednako kao hodanje na ravnom. Mnogo sam spavala i ako ustanem veš da raširim, tamo kad sam počela da ustajem po malo, znala sam da odspavam sat dva...

    Primala sam pronizon prvo u tabletama po 5 mg 5 dana, pa mi se pogoršalo i odmah se prešlo na Lemod solu 60 mg (urbazon) plus ostale komponente i to je trajalo 15 dana ravno 5 dana u tom periodu sam primala po dvije infuzije dnevno...nakon toga sam dobila još dvije kutije pronizona od 5 mg to sam ispila mislim da je 20 dana trajalo...(naravno sve vrijeme velike doze antibiotika što u infuziji, što oralno, bukvalno 35 dana sam bila na antibioticima i još deset na pronizonu

    Posle kovida moram reći da sam bila na kontroli i pluca su na snimku jos bila sa vidljivim tragovima, plus pod slusalicom se culo i na to mi je moja izabrana dala jos deset dana antibiotika druge grupe tj penicilinske grupe posto sam za vrijeme kovida dobila sve moguce grupe osim penicilinskih i mogu vam reci da mi je to potpuno riješilo taj problemcic sa ostacima upale...nakon deset dana nalaz uredan pluca jos nijesam snimila, ali hocu za mjesec...ono što je bitno ne osjećam neke posledice, za sad.

    Prilično sam aktivna, ne osjećam da nešto ne mogu i jedino što je ostalo kao nešto novo kod mene jeste što ako ujutro nešto radim popodne se komiram...u krevet idem oko deset ako nesto radim...juce sam ujutro imala obaveze i posle ručak i oko 4 sam kao klada do 7 ipo spavala probudila se i ovdje malo sjedjela kuckala na forum i opet zaspala do jutros do 10...danas cijeli dan odmarala ali bas, leškarila i evo zato sam sad malo duze budna...nemam problem za sad sa lupanjem srca, pritiskom, bilo kakvim zamorom koji nije uobičajen (osim to uveče), opadanjjem kose, nalazi su mi super.
    Malo sam rasijana i zaboravna...bas drastično više nego prije..

    Što se ljekova tiče uz one medikamente doktorske svakodnevno sam pila (prije bolesti po 1000 mg) a od početka korone po 4000 mg D vitamina, 2000 C vitamina, cink, riblje ulje u kapsulama, magnezijum direkt, probiotik po dva dnevno u toku terapije a sad po jedan dnevno i dalje pijem nolpazu za želudac i kardiopirin i nistatin kao eventualnu zastitu od gljivica...to ću sve još barem mjesec dana uzimati...i dobro sam crijeva očistila i uopšte dobro se osjećam
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  28. #1949
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    beatnological, jesi ovo bio kod Dragiše?

  29. #1950
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ja sam imala upalu pluća, obostranu, bila sam vjerovatno neki srednje težak slučaj, kad vidim kako je Bugi prošao, ali kad se sjetim kako sam se ja osjećala onda mi se čini da sam bila preteška...Sjećam se da je Bugi svakodnevno išao po terapiju...ja nijesam mogla da ustanem....jedino kad primim infuziju nekoliko sati sam mogla da ustanem do toaleta i eventualno do ambulante kad se moralo....često se dešavalo kad ustanem da se samo skljokam u neko polusvjesno stanje i to traje minut dva pa se povratim...indikativno je bilo recimo što su tih dana bile guzve u covid ambulantama i kad bih dosla uvijek su i pacijenti i med.osoblje ustajali da mi oslobode mjesto da sjednem....eto toliko sam dobro izgledala i hodala. Cijenim, da sam kojim slučajem mimo svojih mogućnosti, kao što je Bugi radio, silom išla svakodnevno po terapiju i smrzavala se tamo u čekaonici da bih doprinijela mnogo težoj kliničkoj slici kao i on što je uradio. Čini mi se da je nešto slično ustvrdio....negov organizam je pretrpio veliki nedostatak kiseonika i samim tim i neka oštećenja koja će se sanirati vremenom ili bar djelimično sanirati nadam se barem da će za par mjeseci biti onaj stari

    Ono što je interesantno sve to vrijeme sam uz stepenice na drugi sprat ladno izlazila...nije mi neki poseban problem predstavljalo, jednako kao hodanje na ravnom. Mnogo sam spavala i ako ustanem veš da raširim, tamo kad sam počela da ustajem po malo, znala sam da odspavam sat dva...

    Primala sam pronizon prvo u tabletama po 5 mg 5 dana, pa mi se pogoršalo i odmah se prešlo na Lemod solu 60 mg (urbazon) plus ostale komponente i to je trajalo 15 dana ravno 5 dana u tom periodu sam primala po dvije infuzije dnevno...nakon toga sam dobila još dvije kutije pronizona od 5 mg to sam ispila mislim da je 20 dana trajalo...(naravno sve vrijeme velike doze antibiotika što u infuziji, što oralno, bukvalno 35 dana sam bila na antibioticima i još deset na pronizonu

    Posle kovida moram reći da sam bila na kontroli i pluca su na snimku jos bila sa vidljivim tragovima, plus pod slusalicom se culo i na to mi je moja izabrana dala jos deset dana antibiotika druge grupe tj penicilinske grupe posto sam za vrijeme kovida dobila sve moguce grupe osim penicilinskih i mogu vam reci da mi je to potpuno riješilo taj problemcic sa ostacima upale...nakon deset dana nalaz uredan pluca jos nijesam snimila, ali hocu za mjesec...ono što je bitno ne osjećam neke posledice, za sad.

    Prilično sam aktivna, ne osjećam da nešto ne mogu i jedino što je ostalo kao nešto novo kod mene jeste što ako ujutro nešto radim popodne se komiram...u krevet idem oko deset ako nesto radim...juce sam ujutro imala obaveze i posle ručak i oko 4 sam kao klada do 7 ipo spavala probudila se i ovdje malo sjedjela kuckala na forum i opet zaspala do jutros do 10...danas cijeli dan odmarala ali bas, leškarila i evo zato sam sad malo duze budna...nemam problem za sad sa lupanjem srca, pritiskom, bilo kakvim zamorom koji nije uobičajen (osim to uveče), opadanjjem kose, nalazi su mi super.
    Malo sam rasijana i zaboravna...bas drastično više nego prije..

    Što se ljekova tiče uz one medikamente doktorske svakodnevno sam pila (prije bolesti po 1000 mg) a od početka korone po 4000 mg D vitamina, 2000 C vitamina, cink, riblje ulje u kapsulama, magnezijum direkt, probiotik po dva dnevno u toku terapije a sad po jedan dnevno i dalje pijem nolpazu za želudac i kardiopirin i nistatin kao eventualnu zastitu od gljivica...to ću sve još barem mjesec dana uzimati...i dobro sam crijeva očistila i uopšte dobro se osjećam
    Ja sam juče šetao jedno sat vremena, prijalo mi je. Rekli su mi da oporavak traje sigurno 30 dana poslije upala ali ja nemam luksuz da mogu da odmaram, počela je škola, kursevi, pa se mora biti u pokretu. Batalio sam ljekove, a žena sprema sokove sa cveklom i voćem, čajevi...otrovasmo se od hemije dvije nedjelje sa tabletama. Ja uopše ne volim da se kljukam vitaminima preko tableta, možda griješim

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Page 78 of 156 FirstFirst ... 286874757677787980818288128 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Antitetanus vakcina
    By Břgíńjĺ in forum Medicina
    Replies: 19
    Last Post: 03-08-12, 16:14
  2. Vakcina protiv raka materice
    By zvoncica in forum Medicina
    Replies: 8
    Last Post: 01-10-09, 08:40
  3. Vakcina protivu raka?
    By Sidewinder in forum Sve i svašta
    Replies: 28
    Last Post: 25-05-09, 19:18
  4. Vakcina koja shtiti od karcinoma grlica materice
    By kIkICa in forum Ženski kutak
    Replies: 9
    Last Post: 25-05-07, 08:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •