View Poll Results: Da li ste bolovali Covid 19?

Voters
103. You may not vote on this poll
  • Imam (ili sam imao) koronu sa simptomima ili bez simptoma ali imam antitijela

    27 26.21%
  • Pozitivan sam (ili sam bio) ali bez simptoma i nemam ili ne znam da li imam antitijela

    17 16.50%
  • Nisam ili ne znam da li sam (bio) pozitivan

    59 57.28%
Page 19 of 156 FirstFirst ... 91516171819202122232969119 ... LastLast
Results 451 to 475 of 3883

Thread: [Lična iskustva] Virus | Vakcina | Antitijela

  1. #451
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    197
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Outcasted View Post
    Ne mora nužno da znači. Imao ti 100 ili 5, kad krenu da propadaju, ubrzani propadaju. Antitijela traju do 3 mjeseca, rijetko duže. Neko ih razvije, neko ne. Ali imunitet na covid19 nije u potpunosti istražen, i tu bitnu ulogu igraju bijela krvna zrnca, tačnije B i T ćelije, koje pamte kako da se bore sa infekcijom, i znaju da brzo proizvedu nova antitijela. Ako dođeš u kontakt sa covidom koji je sličan onom koji si preležao, u najgorem slučaju se desi blaga ili asimptomatska infekcija.

    Šta je problem sa covidom i imunitetom? Mutacije u genomu covida koje mogu nastati vremenom, ga čine dovoljno drugačijim, da ove ćelije ga ne mogu prepoznati i zato sledeća infekcija posle nekog vremena može da nastupi kao da je prvi put.
    Ne razumijem zasto pricate o necemu sto niko ne zna, koliko traju antitijela se ne zna, zasto? Zato sto nije proslo dovoljno vremena da bi se znalo, studije traju po nekoliko mjeseci, ponekad i godinama traju, a od pocetka kovida nije ni godina prosla, evo prema nekim zadnjim studijama antitijela na kovid traju godinama, mozda i decenijama...

    https://www.nytimes.com/2020/11/17/h...-immunity.html

  2. #452
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    170
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    Имао сам у кући зараженог од ковида, (само један потврђен). Нико од нас није изашао из дворишта, нити нам ко долазио 20 дана. Једноставно једина шетња нам била да унесемо дрва, и узмемо намирнице остављене на капији. Искрено заиста то је пакао.
    Симптоми су били кашаљ и то не велики али неки 10так се држао, плућа чиста била, температура четири дана, првих два око 38 највећа била 38,5, других два дана око 37, наравно губитак укуса и мириса.
    Нико од осталих није имао никакве симптоме, истина ја сам имао зачепљен нос мало више два дана, али то ми је хронично због синуса 20 година.
    Ne zvuci da je bio pakao,zbog cega konkretno?

  3. #453
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    540
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    pakao jer ne zna kako se zarazio, mislim da se na to odnosi, jer su samo izlazili drva da unesu

    jedino ako komsija nije krao u medjuvremenu)

  4. #454
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Samo kratko o iskustvu sa PCR testiranjem u privatnoj klinici.

    Kad sam odradio prvi PCR test (prije nekih 4-5 mjeseci), nabijali su mi onaj stapic iskljucivo u nos iako se vec tad pricalo o 'spustanju virusa' u grlo.

    Prije nekih 15 dana sam ponovo odradio PCR test gdje su mi ponovo nabili onaj stapic u nos ali i u grlo. Iz kurioziteta pitah za razlog pa su mi pomenuli slucajeve 'spustavnaja virusa' te da je to postala praksa.

    Juce sam ponovo radio PCR i uzeli su mi 'bris' samo iz nosa. Nisam mogao a da ne pitam pa su mi rekli "pokazalo se da nema potrebe". Nisam bio zadovoljan odgovorom ali nisam ni imao sto dalje da pricam sa njima. Ne potenciram nikakvu teoriju zavjere niti ista slicno ali mi je logicno da kad uzimaju bris i iz nosa i iz grla (2 odvojena stapica, 2 odvojena uzorkovanja, 2 odvojena testiranja) je to zapravo 2x vise posla i trebalo bi da kosta 2x vise. Imam osjecaj da se "vratilo" samo na uzorkovanje iz nosa iskljucivo zbog utrosenog posla/materijala/sredstava a ne zato sto "nema potrebe".

    Za nekih nedelju dana cu ga opet radit' pa cu javit' oce li opet bit' nekih promjena.



    P.S. Inace da iskoristim ovo 'javljanje' pa da ponovim ono sto je poznata cinjenica a mozda je ne znaju bas svi - brza antigenska testiranja (koja se aktuelno obavljaju u 99% slucajeva preko instituta, u kovid ambulantama, domovima zdravlja i sl.) su vrlo laka za tumacenje: ako ste pozitivini od antigenskog testiranja onda ste pozitivni (preciznost nekih 99.5%). Medjutim, ako ste negativni to ne znaci prakticno nista jer su sanse da ste pozitivni nekih 45%. Antigenski testovi se rade jer su mnogo brzi i jeftiniji i odlicni su za izolovanje pozitivnih slucajeva ali bi negativni morali da se testiraju PCR metodom. Ipak, nas sistem nema toliko PCR testova a 0.01% ce biti u mogucnosti da nakon svakog testiranja iz svog dzepa izdvoji 80 eura za PCR test.

    Eto... cisto informativno. Poznate stvari ali ima mnogih kojima i dalje nisu najjasnije pa da pojasnim jer polako postajem "ekspert" kad je testiranje nada mnom u pitanju
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  5. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  6. #455
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,624
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,019
    Thanked in
    2,339 Posts

    Default

    Sad se sjetih da je bio članak neke britanske pjevačice,koja je morala prije svakog nastupa da se testira.Bila je negativna iz jedne nozdrve a pozitivna iz druge?!?

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  7. #456
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Sad se sjetih da je bio članak neke britanske pjevačice,koja je morala prije svakog nastupa da se testira.Bila je negativna iz jedne nozdrve a pozitivna iz druge?!?

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Moguce, bilo je dosta takvih slucajeva. Kao i negativan iz nosa a pozitivan iz grla i svih drugih kombinacija. Ipak, ako se ne varam, tu su opet u pitanju brzi antigenski testovi a ne PCR. I ako je 9 puta negativna a jednom pozitivna... nadovezujuci se onu pricu iz mog proslog post-a... 99.5% je pozitivna.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  9. #457
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    197
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Moguce, bilo je dosta takvih slucajeva. Kao i negativan iz nosa a pozitivan iz grla i svih drugih kombinacija. Ipak, ako se ne varam, tu su opet u pitanju brzi antigenski testovi a ne PCR. I ako je 9 puta negativna a jednom pozitivna... nadovezujuci se onu pricu iz mog proslog post-a... 99.5% je pozitivna.

    PCR test je osjetljiv je na nekih 40000 molekula virusa, tako da eto moze bit da jedna nozdrva bila zacepljena, ko zna sta vec, pa nije uhvatilo dosta molekula, iako nikad nisam uradio test cuo sam da ti nabiju taj stapic dosta duboko u nos, tako da to ne bi trebalo da ima razlike, ali ko zna. Mislim da je bitniji uzorak iz nosa, iz grla mozda samo kad imaju dovoljno stapica (posto i toga nije bilo dovoljno u pocetak) ili tako nesto...

  10. #458
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Nabiju ti stapic da ti suze na oci krenu odma.

    A ne vjerujem da je problem u stapicima koliko u svemu ostalom, od samog dodatnog rastvora, analiza i sl. Ako se uzima iz nosa i grla to su bukvalno 2 testa pa su vjerovatno zbog toga prestali to da rade. Pretpostavljam, ne znam.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  12. #459
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,445
    Thanks Thanks Given 
    5,238
    Thanks Thanks Received 
    3,745
    Thanked in
    1,494 Posts

    Default

    Meni su u kodru svaki put u obe nozdrve i usta. Sad treci put mozak mi dovatila. Rekord je postavila

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  13. The Following 4 Users Say Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  14. #460
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    170
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Nabiju ti stapic da ti suze na oci krenu odma.

    A ne vjerujem da je problem u stapicima koliko u svemu ostalom, od samog dodatnog rastvora, analiza i sl. Ako se uzima iz nosa i grla to su bukvalno 2 testa pa su vjerovatno zbog toga prestali to da rade. Pretpostavljam, ne znam.
    Je li isto i za brzi test i za pcr?Mislim na ovo nabijanje stapica dok covjek ne povrati.

  15. #461
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    ja shvatih da nije dok povrati no dok sve zvijezde prebroji pa onda udare suze na oči od bola kad ti "mozak" takne
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  16. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  17. #462
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Meni su u kodru svaki put u obe nozdrve i usta. Sad treci put mozak mi dovatila. Rekord je postavila

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    Da nije pjevušila "Rekord sam oborila" od Goge...

    Dok god je rezultat negativan, dobro je...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  18. #463
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by boriss View Post
    Je li isto i za brzi test i za pcr?Mislim na ovo nabijanje stapica dok covjek ne povrati.
    Nisam radio brzi test.

    Samo PCR i u pocetku anti-tijela par puta.

    Ovo za nabijanje u nos je za PCR. Bas duboko kopaju pa zaboli a i suze krenu nekontrolisano.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. #464
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,105
    Thanks Thanks Given 
    114
    Thanks Thanks Received 
    86
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Listam temu,znam da je ranije bilo priče o tome ali ne mogu da nađem. Koje stavke sa rezultata labaratoriskog nalaza ako su povišene ukazuju na koronu?

    Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  20. #465
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,809
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    Crp i d dimer. Tacnije d dimer valjda je vise za upalu pluca. Jer se moze desit da crp bude ok a da upala krece


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  21. #466
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gentleman View Post
    Listam temu,znam da je ranije bilo priče o tome ali ne mogu da nađem. Koje stavke sa rezultata labaratoriskog nalaza ako su povišene ukazuju na koronu?

    Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
    Imaš ispod bjelih krvnih zrnaca (WBC) što je oznaka za leukocite, čitavu tzv LEUKOFORMULU koja ima stavku koja se zove neutrofiti koji su odgovorni za imuni odgovor i to ako je sniženo, a odmah ispod limfociti (koji su signal nekih upalnih procesa) povišeni to je skoro siguran znak da se ima neka virusna infekcija...inace Leukociti ako su povišeni organizam se bori, ako su snizeni znaci da imuni sistem nema odbranu ili da ne prepoznaje opasnost, a CRP kod virusnih infekcia moze da bude potpuno miran ili jako blago povišen...onda kad je jako povišen obilno su bakterijske infekcije prisutne

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Crp i d dimer. Tacnije d dimer valjda je vise za upalu pluca. Jer se moze desit da crp bude ok a da upala krece


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nema veze sa upalom pluća nego je to pokazatelj pojačanog zgrusavanja krvi tj mogucnosti stvaranja tromba u organizmu, a to opet znači da se moze taj tromb zaglaviti bilo gdje a on kad se zagllavi obicno dovodi do infarkta organa kojemu je blokiran dovod krvi trombom...naravno, najbolja stvar je da se zaglavi, ako već mora, u nekom perifernom krvnom sudu....onda obično dovede do rješivih problema...ako se zaglavi nedje u glavnim krvnim sudovima, imamo stanja poznata kao infarkt srca, infarkt mozga ili mozdani udar, infarkt pluća...

    Pošto su neka istraživanja ili iskustva pokazala da je jedan broj pacijenata koji su preležali Covid imao probleme sa stvaranjem tromba koji slobodno šeta venama dok se ne zagavi i dovede do problema, onda su zato indikovali kontrolisanje D dimera jer ta analiza nepogrješivi pokaže da li ima bojazni od takvih problema
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  23. #467
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,835
    Thanks Thanks Given 
    4,708
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Čoek od 50 i kusur je imao prije neki dan infarkt, 20 dana posle korone - tromb. Nije pio Aspirin Protect niti išta drugo protiv zgrušavanja i paf... Definitivno treba ispratiti te nalaze i terapiju strogo...

    Sent from my Mi 10T PRO using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  24. The Following User Says Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  25. #468
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Ljudi, ovo je nova bolest i poptpuna je nepoznanica šta ovaj ovako razorni virus na duze staze moze da uradi organizmu....bojim se da će se tek otkrivati razni post traumatski efekti koje će proizvoditi covid 19...inače sam od prijateljice koja je ljekar čula da postoje i pacijenti koji su imali psihickih problema nakon prelezanog virusa i to vrlo ozbiljnih...može biti da je ta osoba samo čekala neki okidač pa joj se neka genetska bolest "aktivirala" ali to doktori ne znaju samo nagadjaju...u svakom slučaju, ljudi koji nijesu imali problema sa srcem imaju infarkte, ljudi koji nijesu imali problema sa venama tromboze su fasovali, čak i mozdani udar nakon preležane korone...da li posledica korone ili bi svakako taj enko to imao i bez korone, dokazati ne mozemo! Ono što se zna jeste da nije imao probleme prije a sad ga nema
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  26. #469
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ljudi, ovo je nova bolest i poptpuna je nepoznanica šta ovaj ovako razorni virus na duze staze moze da uradi organizmu....bojim se da će se tek otkrivati razni post traumatski efekti koje će proizvoditi covid 19...inače sam od prijateljice koja je ljekar čula da postoje i pacijenti koji su imali psihickih problema nakon prelezanog virusa i to vrlo ozbiljnih...može biti da je ta osoba samo čekala neki okidač pa joj se neka genetska bolest "aktivirala" ali to doktori ne znaju samo nagadjaju...u svakom slučaju, ljudi koji nijesu imali problema sa srcem imaju infarkte, ljudi koji nijesu imali problema sa venama tromboze su fasovali, čak i mozdani udar nakon preležane korone...da li posledica korone ili bi svakako taj enko to imao i bez korone, dokazati ne mozemo! Ono što se zna jeste da nije imao probleme prije a sad ga nema
    Sto manje takvih teorija zavjera to je generalno bolje za stanovnistvo. Samo se strah siri zasnovan na poluistinama. Neka ljekari ljudima koji su imali virus odrade detaljne preglede svih organa kao i nalaza krvi, snimaka pluca pa kad budu imali sve informacije izadju sa podacima u javnost. I ko nije imao mentalnu bolest dobice je...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  27. #470
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    e ko od ovoga ne poludi taj nije normalan
    She is only here to annoy herself!

  28. #471
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Crp i d dimer. Tacnije d dimer valjda je vise za upalu pluca. Jer se moze desit da crp bude ok a da upala krece


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nagrdiste ovaj narod sa dezinformacijama. D dimer je parametar koji pokazuje da li je u toku određeno oštećenje tkiva/organa koji može voditi do stvaranja krvnog ugruška - tromba. CRP je parametar koji iako je povišen, uopšte ne znači da postoji upalni proces na plućima (mnogo je razloga zbog kojih raste CRP).

    Ako su limfociti i/ili leukociti povećani ili ispod granice, neutrofilni granulociti takođe, CRP uvećan, sedimentacija može a i ne mora biti, to su sve varijacije koje upućuju na covid infekciju.

    Veli d dimer je više za upalu pluća...

  29. #472
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,306
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,941
    Thanked in
    1,910 Posts

    Default

    Dobro napisao je "valjda". Nije da ga branim nego eto

    Svakako, samo i isključivo obraćanje doktoru je preporuka svima. Ko voli da se liječi preko interneta, ne možemo mu zabranit što se veli.
    Last edited by hercules; 09-12-20 at 22:57.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  30. #473
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Pa dobro @outcasted čoče, ljudi su povezali da je d dimer jedna analiza krvi koja se radi kad se sumnja na covid a covid opet najvise napada pluca pa im je logicno da to ima veze sa upalom pluca...d dimer ukazuje da se koagulacija (tj zgrusavanje krvi) aktivirala u abnormalnom obimu, naravno i tu ima parametar od do koji pokazuje koliko je taj proces intenzivan, ali svejedno, stvaranje ugruska parati taj proces....ali ne skači na ljude ne znaju, nijesu doktori!

    CRP obavezno ukazuje na prisustvo upalnog bakterijskog procesa u organizmu i ne mora biti na plucima moze na bilo kojem organu, ali svejedno nije pogrijesio kad je rekao da virusna upala pluca CRP ne mora ni za jotu da pomjeri!
    Last edited by zvoncica; 09-12-20 at 22:53.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  31. #474
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,809
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    https://jintensivecare.biomedcentral...60-020-00466-z



    D-dimer levels significantly increased with increasing severity of COVID-19 as determined by clinical staging (Kendall’s tau-b = 0.374, P = 0.000) and chest CT staging (Kendall’s tau-b = 0.378, P = 0.000).



    Za ove sto ce procitat. D dimer obavezno, jer ga filipovic npr ne radi u nalaze bez napomene a in vitro radi uvijek. Nagovijestice upalu pluca ( prije nego temp) da se ne bi radio skener bez potrebe.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  32. #475
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,046
    Thanks Thanks Given 
    2,192
    Thanks Thanks Received 
    2,349
    Thanked in
    1,214 Posts

    Default

    Sestra kad je išla u Codru, prvo su joj tražili da odradi D dimmer, sad n eznam j eli zato što je trudnica (inače j ekod trudnica povecan) i doktor čim jje vidio nalaz (bio je nešto preko 1) rekao joj je da odmah dodje.
    I sad dobija inekcije Clexane za to.

Page 19 of 156 FirstFirst ... 91516171819202122232969119 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Antitetanus vakcina
    By Břgíńjĺ in forum Medicina
    Replies: 19
    Last Post: 03-08-12, 16:14
  2. Vakcina protiv raka materice
    By zvoncica in forum Medicina
    Replies: 8
    Last Post: 01-10-09, 08:40
  3. Vakcina protivu raka?
    By Sidewinder in forum Sve i svašta
    Replies: 28
    Last Post: 25-05-09, 19:18
  4. Vakcina koja shtiti od karcinoma grlica materice
    By kIkICa in forum Ženski kutak
    Replies: 9
    Last Post: 25-05-07, 08:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •