View Poll Results: Da li ste bolovali Covid 19?

Voters
103. You may not vote on this poll
  • Imam (ili sam imao) koronu sa simptomima ili bez simptoma ali imam antitijela

    27 26.21%
  • Pozitivan sam (ili sam bio) ali bez simptoma i nemam ili ne znam da li imam antitijela

    17 16.50%
  • Nisam ili ne znam da li sam (bio) pozitivan

    59 57.28%
Page 60 of 156 FirstFirst ... 105056575859606162636470110 ... LastLast
Results 1,476 to 1,500 of 3883

Thread: [Lična iskustva] Virus | Vakcina | Antitijela

  1. #1476
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    1,400
    Thanks Thanks Received 
    339
    Thanked in
    154 Posts

    Default

    Ima li ko da je pušač? Kako ste prošli?

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

  2. #1477
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    ja. zadnje skoro 2 godine, 2 kutije na dan. ako se broji slims 😂
    nothing comes from violence and nothing ever could

  3. #1478
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    1,400
    Thanks Thanks Received 
    339
    Thanked in
    154 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    ja. zadnje skoro 2 godine, 2 kutije na dan. ako se broji slims
    Onaj od 1mg?

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

  4. #1479
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    6 - 0,5 - 5 😂
    nothing comes from violence and nothing ever could

  5. #1480
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    1,400
    Thanks Thanks Received 
    339
    Thanked in
    154 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    6 - 0,5 - 5
    Dobro je onda

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

  6. The Following User Says Thank You to johninum For This Useful Post:


  7. #1481
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Sta bi? Mozete li?
    Ne vala Goozo...juce sam u 10 ujutro trebala da primi i dosli su u 9 ipo...ok, da se razumijemo nijesam idiot znam da je milion bolesnih i da se raspadose, i hvala im sto su uopšte dosli u to doba....pitala sam sestricu do kad rade i rekla je do 9 ali rijetko zavrimo tada, dok ne podijelimo terapiju smo na terenu!

    Moram da pohvalim sto je za pohvalu...posto me nijesu ni zvali ni dolazili a ja sam dostupne kovid terenske brojeve zvala mnogo puta bez uspjeha, od 16h pa do 8 ipo, a u medjuvremenu sam dobila temperaturu ponovo a posle prve infuzije mi je pala i bas sam bila dobro, sam nazvala onu normalnu kucnu posjetu i javio mi se ne ki mladi covjek kojem sam se izjadala objasnila da nijesam dobro da ljudi nijesu dosli da ne mogu da ih dobijem i zamolila ga da mi nekako pomogne ako moze da mi da neki br da nekoga pozove i on mi je odmah dao br svoje koleginice iz terenske kovid, koju sam nazvala i nije se javila da bi me nazvala za 5 minuta i rekla da je doslo do problema sa nalogom da nijesu moj nalog imali i dosla je u 9 ipo da mi ukljuci infuziju....
    Jutros su dosli u 9 ipo tako da mi je sad proslo samo 12h izmedju dvije prejake doze terapije ali bolje i to nego bez...elem, dobih temperaturu opet nocas i sjutra je dan D snimacu opet pluca NADAM se....mada mi je saturacija super ali ja sam prebolesna kako mi terapija malo popusti
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. The Following 3 Users Say Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  9. #1482
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    E muke. Imas li jos nesto osim temperature?
    nothing comes from violence and nothing ever could

  10. #1483
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    kasljem, ali ikasljavam i posto imam dugogodisnje iskustvo sa bronhitisima i problemima ovo mi lici na bronhitis ali sad me bas brine sto se temperatura ne smiruje deseti mi je dan, glavobolju cim temperatura počne i nesposobna sam ti za zivot trenutno....posto sa pod uzasno jako terapijom, ne smijem ni da pomislim kako bih se osjecala da nemam terapiju....vjerovatno ne bih nogu mogla da mrdnem, kuk, koljjeno, ledja...ali sve to pijem a zeludac mi strada osjecam vec pa barem malo simptome ublazi....e da i moram reci da sam preksinoc i sinoc stvarno bas lijepo spavala...prvo sam imala temperaturu i kad je skinem istusiram se i legnem i kao beba sam spavala dvije noci...one osam prethodne ne racunam u zivot
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. The Following 2 Users Say Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  12. #1484
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    pitam te jer je meni tetak zaglavio tako, isto nikako temperaturu nije mogao da spusti. popije terapiju, ali uvece opet i tako u krug...
    miruj sto vise, i bas zbog tog kasljanja i pluca, gledaj da si u polulezecem polozaju, stavi nesto ispod glave i kicmice. I zovi ako sto treba da se donese
    nothing comes from violence and nothing ever could

  13. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  14. #1485
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Hvala uglavnom zivim na vocu koje inace ne jedem previse, supa, voce, kivi i pomorandze, grejp, limun, banana i sok od šipka...lijek! A ostalo pravo da ti kazem mogu i bez toga
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  15. #1486
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    kasljem, ali ikasljavam i posto imam dugogodisnje iskustvo sa bronhitisima i problemima ovo mi lici na bronhitis ali sad me bas brine sto se temperatura ne smiruje deseti mi je dan, glavobolju cim temperatura počne i nesposobna sam ti za zivot trenutno....posto sa pod uzasno jako terapijom, ne smijem ni da pomislim kako bih se osjecala da nemam terapiju....vjerovatno ne bih nogu mogla da mrdnem, kuk, koljjeno, ledja...ali sve to pijem a zeludac mi strada osjecam vec pa barem malo simptome ublazi....e da i moram reci da sam preksinoc i sinoc stvarno bas lijepo spavala...prvo sam imala temperaturu i kad je skinem istusiram se i legnem i kao beba sam spavala dvije noci...one osam prethodne ne racunam u zivot
    Nemoj da te brine sto ti se temperatura ne smiruje, ja sam licno imao temperaturu skoro pa full dvije sedmice, od toga zadnji dani (zadnjih 6-7 dana) bijahu najgori (39.5-40.5 temperatura). Licno poznajem ljude koji su imali temperaturu i po 20-25 dana (istina ne preko 38.2), izgleda da je sve maksimalno individualno .
    Iz kreveta nisam mogao da izlazim uopste (tacnije iz polu lezeceg polozaja jer dok lezim sam disao mnogo, mnogo teze), vrtoglavica, par puta sam izgubio svijest, par puta nisam ni znao sta se desava oko mene... Po noci puls konstatno oko 115, udisaji po 25+ po minuti... Da ne na brajam ponovo, cijelo iskustvo je opisano mozda par strana ranije pa baci pogled ako te volja.

    Sve u svemu be happy sto su ti tako rano ukljucili infuziju a pogotovo sto u principu nemas zesce simptome (po njihovim standardima barem).

    Jeul ti dali steroide i ako da prije koliko?

  16. #1487
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Brat od ujaka iz Hn danas dobio uput da ide za bolnicu Kotor jer je baš loše, i pored longacefa temperatura 39 i baš se loše osjeća. Dali mu uput i rekli ne znaju ima li mjesta, kola sva zauzeta, žena ga odvela. U Kotor nema mjesta, čekao je, dobio terapiju i nazad kući.
    Dje su ovi što kažu d anema korone i da je to grip? Uh.
    Ne daj Bože prolaziti ovo.

  17. #1488
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Brat od ujaka iz Hn danas dobio uput da ide za bolnicu Kotor jer je baš loše, i pored longacefa temperatura 39 i baš se loše osjeća. Dali mu uput i rekli ne znaju ima li mjesta, kola sva zauzeta, žena ga odvela. U Kotor nema mjesta, čekao je, dobio terapiju i nazad kući.
    Dje su ovi što kažu d anema korone i da je to grip? Uh.
    Ne daj Bože prolaziti ovo.
    Na zalost tako je vec 4 sedmice. Bukvalno na blef salju u Kotor/Bar a od tamo vracaju sa vrata prakticno jer nema mjesta. Nije mi jasno zasto ne salju na sjever u bolnice u kojima ima mjesta.

  18. #1489
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Nemoj da te brine sto ti se temperatura ne smiruje, ja sam licno imao temperaturu skoro pa full dvije sedmice, od toga zadnji dani (zadnjih 6-7 dana) bijahu najgori (39.5-40.5 temperatura). Licno poznajem ljude koji su imali temperaturu i po 20-25 dana (istina ne preko 38.2), izgleda da je sve maksimalno individualno .
    Iz kreveta nisam mogao da izlazim uopste (tacnije iz polu lezeceg polozaja jer dok lezim sam disao mnogo, mnogo teze), vrtoglavica, par puta sam izgubio svijest, par puta nisam ni znao sta se desava oko mene... Po noci puls konstatno oko 115, udisaji po 25+ po minuti... Da ne na brajam ponovo, cijelo iskustvo je opisano mozda par strana ranije pa baci pogled ako te volja.

    Sve u svemu be happy sto su ti tako rano ukljucili infuziju a pogotovo sto u principu nemas zesce simptome (po njihovim standardima barem).

    Jeul ti dali steroide i ako da prije koliko?
    Da da u pravu si, mome suprugu nijesu htjeli nista da ukljuce od terapije i evo ga sad se ubi od kaslja....posle je posao kod ove moje dr u drugoj smjeni u ambulanti....ne znam sto zoves steroidima, racunam da mislis na kortikisteroide....da,primam u infuziji prilicno visoke doze 60 mg Lemod solu ili Urbazona....od danas primam i aminofilin, tako da mi se dan svodi:
    Ujutro Eutirox- Nolpaza- infuzija (longacef, urbazon i aminofilin)-bisolvon (iskasljavanje)- ciprocinal-inhalacija berodualom....ovo je do 11 ujutro....onda ide probiotik, kardiopirin, 5000 d3, 1000 C vit, cink, pa onda ponovo Nolpaza- Bisolvon pa Ciprocinal- 2 paracetamola

    Zeludac mi je u haosu...
    Danas sam jedno 4 sata posle terapije konacno temperaturu skinula tj nijesam ja, sama je pala nicim tretirana...i ako mi vjerujete plasim se da disem da je ne vratim...trenutno uzivam u nirvani....ne znam je li ovo prekretnica na bolje...a tako bih voljela...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  19. #1490
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    drži se..
    She is only here to annoy herself!

  20. The Following 3 Users Say Thank You to NSX For This Useful Post:


  21. #1491
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    ne znam jeste li stekli utisak da se krug drasticno suzava tj da je sve vise zarazenih...evo danas sam vec za dvoje drugara cula da su poceli sa bolovima...posle ove moje golgote ako mi vjerujete ko god mi kaze "nesto me jeza prolazi" ja se najezim sva od muke i samo se nadam da cete sto lakse proci...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. #1492
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    1,400
    Thanks Thanks Received 
    339
    Thanked in
    154 Posts

    Default

    I mi zakačismo, ali uopšte nemamo pojma kako. Godinu dana smo uspjeli da se sačuvamo i evo ga sad. Siguran sam da je novi soj u pitanju i da se brže i lakše širi

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

  23. #1493
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Vjerovatno to ima dosta uticaja, ali prije će biti jednostavno zasićenost... Ljudi obično ne kapiraju eksponencijalni rast: logika ti govori da ako je jedna osoba zarazila desetoro, kad to poraste na tri osobe, bude 30... A u stvari bude 300. Ako se sjećate početka i Vujačića... Jedna jedina familija je sakrila bolest, i u dva dana išla bez ograničenja na nekoliko mjesta s puno ljudi... Manje više čitavi prvi talas od njih potiče.

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  24. #1494
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    @Zvoncica
    Da mislio sam na kortikosteroide. Super da su ti ih dali IV, meni nisu bili u mogucnosti jer bih morao u Koro u bolnicu (koja je bila fullirana) te moguce da se zato i oteglo...

    A krug se sve vise i vise suzava, vjerovatno cak i vise nego sto se da vidjeti jer mnogi prodju sa skoro pa nikakvim simptomima te se ni ne testiraju.

    Drzi se Zvoncice!

    @johninum
    Ja se ekstremno pazim od marta i eto opet zakacih prije 3 sedmice (a nit sam gdje izlazio osim do prodavnice - radim od kuce). Jedini period kada sam malo manje racuna vodio je bio jun-jul...
    Dzabe pazenje kad se virus moze pokupiti prakticno bilo gdje jer maske ne stite od prenosa vazduhom-aerosolima (sve vise i vise je studija koje pokazuju kako je to ipak moguce al' u "smanjenim procentima").


    ---
    Ja sam licno iskreno ubijedjen da bi sve bilo mnogo lakse kada bi se mogla svakom pacijentu sa srednjim-tezim simptomima posvetiti adekvatna paznja, al' na zalost sta je tu je.

    Inace jucer izadjoh da prosetam i uspio sam "cak" 15 minuta da odradim od jednom prije nego sto me umor savladao. Uzasan, uzasan osjecaj...

  25. #1495
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Zato je i bitno što prije da se vakcinišu svi - onda će oni koji zakače virus moći da dobiju adekvatnu pomoć, jer će bolnice biti rasterećene.

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  26. #1496
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johninum View Post
    I mi zakačismo, ali uopšte nemamo pojma kako. Godinu dana smo uspjeli da se sačuvamo i evo ga sad. Siguran sam da je novi soj u pitanju i da se brže i lakše širi

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
    možeš da se sačuvaš jedino ako i ti i osobe sa kojima živiš ne boravite u zatvorenom prostoru sa drugim ljudima(duže od par minuta), što je u praksi nemoguće
    She is only here to annoy herself!

  27. #1497
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Na ovom portalu sabrani su evidentni učinci određenih terapija za Covid-19 (kroz klinička klinička ispitivanja)

    https://c19ivermectin.com
    https://ivmmeta.com

    Dakle, što je najuspješnije do sada?

    1.Ivermectin
    2.Vitamin D
    3. HCQ (Hidroksihlorohin)
    i ostali sa slabijim učinkom.

  28. #1498
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    po meni je kvercetin isto od pomoći...

    eo ga

    Review urging early treatment of COVID-19 with sequential multidrug treatment that has been shown to be safe and effective. Proposed treatment includes zinc, vitamin D & C, quercetin
    She is only here to annoy herself!

  29. #1499
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Nemoj mi uzet za zlo ali ođe nije pitanje viđenje moje, tvoje, bilo kog sa foruma ili čak naših doktora...već ljudi naučnika i kliničkih ispitivanja iz svijeta.

  30. #1500
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    naravno da nije, ja ga ne uzimam zbog toga što mi se sviđa ukus nego baš zbog toga što tvrde ti doktori a čini mi se da mi je pomogao dok sam imao koronu da prođem lagano (naravno može biti samo subjektivni utisak)
    She is only here to annoy herself!

Page 60 of 156 FirstFirst ... 105056575859606162636470110 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Antitetanus vakcina
    By Břgíńjĺ in forum Medicina
    Replies: 19
    Last Post: 03-08-12, 16:14
  2. Vakcina protiv raka materice
    By zvoncica in forum Medicina
    Replies: 8
    Last Post: 01-10-09, 08:40
  3. Vakcina protivu raka?
    By Sidewinder in forum Sve i svašta
    Replies: 28
    Last Post: 25-05-09, 19:18
  4. Vakcina koja shtiti od karcinoma grlica materice
    By kIkICa in forum Ženski kutak
    Replies: 9
    Last Post: 25-05-07, 08:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •