View Poll Results: Da li ste bolovali Covid 19?

Voters
103. You may not vote on this poll
  • Imam (ili sam imao) koronu sa simptomima ili bez simptoma ali imam antitijela

    27 26.21%
  • Pozitivan sam (ili sam bio) ali bez simptoma i nemam ili ne znam da li imam antitijela

    17 16.50%
  • Nisam ili ne znam da li sam (bio) pozitivan

    59 57.28%
Page 45 of 156 FirstFirst ... 354142434445464748495595145 ... LastLast
Results 1,101 to 1,125 of 3883

Thread: [Lična iskustva] Virus | Vakcina | Antitijela

  1. #1101
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    29
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    @remark kako si dobio "uput" ili šta li već za testiranje? Ja zvah ambulantu (dijareja blaga plus 37.1 temperatura) da pitam kaze nije znak za uzbunu da se prati stanje, flonivin i paracetamol i ako ne bude sjutra bolje, prekosjutra na testiranje na Zlaticu?! Kako to? Samo da ode na Zlaticu i da se testira? Valjda mora neki uput, nešto?
    Ispred ambulante na Zlatici u prosjeku imas 15 ljudi u svakom trenutku, jedan ljekar radi, cekanje minimum dva sata, večeras za kontrolu su cekali tri sata.. Ne znam moze li uput za testiranje bez pregleda..

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  2. #1102
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,898
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    hvala...evo čekamo da vidimo jesmo li pojeli nesto da ne valja ili je korona...posto korona ima milion razlicitih simptoma i nije s njom covjek nacisto....
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. #1103
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,979
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Ja prvi dan malaksao, drugi temp 37.2 već treci izgubio čulo mirisa nekih 70% i posle dan, dva se vratilo , i onda osam dana ništa...

    Inace kad rekosmo da je najbolje uraditi anti tijela?
    Koliko dana posle prestanka izolacije?
    Idealno mjesec dana NAKON izolacije.
    znači 45 do 50 dana od pozitivnog testa.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  4. #1104
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,125
    Thanks Thanks Given 
    2,235
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Da li iko zna vrijednost anti tijela 5, to je malo?
    Sestra odradila jer je ceka poprodjaj uskoro, izgledada opet mora da se cuva

  5. The Following User Says Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  6. #1105
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,952
    Thanks Thanks Given 
    4,793
    Thanks Thanks Received 
    9,837
    Thanked in
    3,729 Posts

    Default

    Ja znam čoeka koji ima vrijednost -1 antitijela, što znači to?
    War. War never changes.

  7. #1106
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,962
    Thanks Thanks Given 
    1,362
    Thanks Thanks Received 
    1,672
    Thanked in
    950 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Da li iko zna vrijednost anti tijela 5, to je malo?
    Sestra odradila jer je ceka poprodjaj uskoro, izgledada opet mora da se cuva
    Pa neka pita tamo dje je uradila...

    Mislim da nije malo...

  8. #1107
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,037
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,535
    Thanked in
    3,114 Posts

    Default COVID-19 ( lična iskustva )

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Da li iko zna vrijednost anti tijela 5, to je malo?
    Sestra odradila jer je ceka poprodjaj uskoro, izgledada opet mora da se cuva
    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Ja znam čoeka koji ima vrijednost -1 antitijela, što znači to?
    pisu li joj referentne vrijednosti na nalazu?
    ako je ref -1, onda ona ima antitijela, a bitrateov coek nema jer ima manje od ref. vrijednosti




    Edit: i da ponovim jos jednom


    • Ukupna ili IgG antitela mogu se koristiti za potvrdu COVID-19 bolesti u periodu od 14. do 21. dana infekcije, kao dopuna preporučenom PCR testiranju i za povećanje senzitivnosti testiranja, jer u tom periodu opada mogućnost detekcije virusa PCR-om, a raste mogućnost detekcije antitela.
    Last edited by goozica; 27-01-21 at 11:01.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  9. #1108
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,907
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    877
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Kada smo radili test na anti tijela, obicno su bili normalni rezultati vrijednosti 0.056 - 0.01, sve preko 1 se kao tretiralo da se stvaraju antitijela, pa smo ljude slali posle 4-5 dana (bili u izolaciju) da se testiraju (PCR).
    Za -1 prvi put cujem, nas ovamo po 200 je radilo taj testi i nikad niko ispod 0.05 nije imao...

  10. #1109
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Ja znam čoeka koji ima vrijednost -1 antitijela, što znači to?
    vjerovatno nije -1 nego je crtica samo kao oznaka pa je slučajno spojena sa brojem...
    She is only here to annoy herself!

  11. #1110
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Da li iko zna vrijednost anti tijela 5, to je malo?
    Sestra odradila jer je ceka poprodjaj uskoro, izgledada opet mora da se cuva
    Ovo znači da je preležala koronu prije mjesec dana. Imaće u narednih 4 mjeseca sigurno antitijela koja opadaju što je normalno ali trudnice Bog čuva tako da bez brige

  12. #1111
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,125
    Thanks Thanks Given 
    2,235
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Moja sestra je bila u Codri picetkom nivembra i sto se tice Codre, ima dobro iskustvo. Tamo su bebu sacuvali. Piridjaj u marti i sad se opet boji. Ko se na mlijeko opece i u jogurt puva

    Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

  13. #1112
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Žena ima antitijela tako da ne treba da brine. Mnoge žene su i ranije imale razne i daleko teže probleme, sa opasnijim bakterijama i problemima pa sve bude ok. To je jednostavno tako genijalno stvoreno sve u trudnoći. Bez brige, samo lijepe misli.

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Director For This Useful Post:


  15. #1113
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,170
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Meni je sestra bila pozitivna u trenutku porodjaja. Porodila se u Codri i nije imala bas dobro iskustvo.

    Beba je potpuno ok i nije se zarazila.
    Najveci problem je bio sto je posumnjala da je pozitivna par dana prije porodjaja zbog toga sto nije osjetila miris opranog vesa.
    U tom momentu se na rezultate PCR testa iz KBC-a cekalo preko 7 dana a za trudnice nije postojao prioritet, dok su (ovo znam 1000%) odredjini ljudi preko veze uspijevali da završe test i dobiju rezultat istog dana.
    Ovo pominjem jer su u Codri tada kao validan priznavali samo PCR test a ona prosto nije imala vremena da ga uradi pa je dosla samo sa rezultatima brzog testa uradjenog kod privatnika.
    Bez bilo kakve veze krajem Oktobra pozvali Institut treba nam test zbog zakazanog porodjaja carskim rezom, pozvao je neki DR ili sta je već posle 20min opet i njemu objasnjeno sve i ostavljeni podaci, dodjite ujutro ispred Instituta( mislim u 10 sati) da vam uzmu bris bila je na listi prioriteta kada su uzimali bris, sjutra dan nije bilo proslo ni 24sata su zvali iz instituta da je test negativan
    Last edited by METZ; 28-01-21 at 21:38.

  16. #1114
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,898
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    E vala i ja dana s i juce koliko sam zvala Covid ambulante cini mi se milion puta! Svaku! Ni Tolosi ni Zatica mi s nijesu javili jedino u neko doba nedje popodne (a od ujutro sam 100 puta krenula sve brojeve u krug) dobih ordinacijuu centru.....u staroj vojnoj ambulanti...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #1115
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,898
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Kod nas u kuci je mladji sin u nedjelju dosao sa bordanja (bio 4 dana) pa je u ponedeljak posao u firmu i radio cijeli dan ali imao malo problema sa stomakom, znaci ne moze se reći dijareja, nego eto malo češća stolica i uveče kad je došao kući izmjeri temperaturu i 37.1, zovnem covid ambulantu i kazu mi da to ne mora da znaci da je covid nego da uzme flonivin i paracetamol pa ako mu ne bude sjutra bolje da se cujemo opet...popije flonivin i paracetamol i sjutradan sve ok, znači bolje je i dalje je na dijetalnoj ishrani ali nema temperaturu ni ništa, stolica čim nešto pojede, ali ne jede osim caj, keks, tost i krompir kuvani...u utorak popodne ode i odradi brzi test onaj od 25 eura i negativan, da bi mogao , ako je to to da počne da radi....super, mi se opustili, medjutim ujutro u srijedu 37.8...e tu mi malo ne bi svejedno ja opet covid ambulantu nazovem ali kaze mi dr da ako nema nista drugo ne brinem da ima i drugih virusa tim prije sto je cijelu prethodnu nedjelju bio u istom prostoru sa drustvom (njih sestoro, koji su zajedno boravili u kolibi i bordali i volzili se danima) a niko se ne zali na bilo kakvi simptom...zakazala mu testiranje na IJZ i danas je testiran...e prekjuce, u srijedu, je imao cijeli dan 37.4 do 37.8 i nije mu padala i ja pravo da vam kazem nemah hrabrosti da čekam testiranje i sl no mu dadoh antibiotik sirokog spektra te on do ujutro bez paracetamola pade na 36.9 i nije imao vise temperaturu! I normalizovalo se stanje potpuno...eto tako
    Sjutra ćemo znati rezultate testiranja...nas dvoje smo sa njim cijelo vrijeme u stanu i nemamo zasad nista kao i kolege, njih nekoliko su u ponedeljak 8, 9 sati dijelili sa njim i niko još uvijek (evo 5 dana je prošlo) nema nijedan jedini simptom....eto
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  19. #1116
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Kada mi je PCR test pokazao da sam pozitivan, pošao sam kući i zatvorio se u sobu da ne prenesem mojima iako je to nemoguće. Najgore su mi padali pozivi i poruke tipa "idi u ambulantu odma...uradi sve snimke....najteže će ti biti poslije 7 dana...pij hemomicin...kovid nagrdi jetru...polako, tek ćeš da vidiš, ja sam izgubio čulo mirisa i ukusa poslije 10 dana" i slične poruke i priču podrške ... Očekivao sam svaki dan neku muku iako nisam po prirodi takav. Ne mogu se pokajat što sam bez simptoma išao u kovid ambulantu da radim nalaze ali mislio sam "možda su u pravu ljudi, ne treba se šalit sa ovim" . Ja sam imao sreću, teže su mi padale prehlade od kovida, a najteže crnjačke priče.

  20. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  21. #1117
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Odradih ja i drugi ciklus korone. Nista dva dana ledja, samo ukus i miris izostali, ostalo sve ok.
    Valjdq bude antitijela ovaj out, bi valjalo

  22. The Following 2 Users Say Thank You to pumba For This Useful Post:


  23. #1118
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    445
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Kada mi je PCR test pokazao da sam pozitivan, pošao sam kući i zatvorio se u sobu da ne prenesem mojima iako je to nemoguće. Najgore su mi padali pozivi i poruke tipa "idi u ambulantu odma...uradi sve snimke....najteže će ti biti poslije 7 dana...pij hemomicin...kovid nagrdi jetru...polako, tek ćeš da vidiš, ja sam izgubio čulo mirisa i ukusa poslije 10 dana" i slične poruke i priču podrške ... Očekivao sam svaki dan neku muku iako nisam po prirodi takav. Ne mogu se pokajat što sam bez simptoma išao u kovid ambulantu da radim nalaze ali mislio sam "možda su u pravu ljudi, ne treba se šalit sa ovim" . Ja sam imao sreću, teže su mi padale prehlade od kovida, a najteže crnjačke priče.
    Ista stvar i onda mjesec dana nakog prelezane korone ako me nesto zaboli, prodju mi kroz glavu te babske price, opterete psihicki, a covid bukvalno pao lakse od prehlade.

  24. #1119
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sl0t3 View Post
    Ista stvar i onda mjesec dana nakog prelezane korone ako me nesto zaboli, prodju mi kroz glavu te babske price, opterete psihicki, a covid bukvalno pao lakse od prehlade.
    Evo ja zbog smanjenog čula mirisa ( krenuo da se obrijem i primijetim da balsam posle brijanja slabo miriše ) testiram se i pozitivan ... za sad nemam nikakav indikator da sam bolestan ako se podrazumijevaju bilo kjakve tegobe ili temperatura ... ako bude ovako do kraja samoizolacije ima da pošteno odmorim od gradjevine
    deuscroix

  25. #1120
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,898
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Kada mi je PCR test pokazao da sam pozitivan, pošao sam kući i zatvorio se u sobu da ne prenesem mojima iako je to nemoguće. Najgore su mi padali pozivi i poruke tipa "idi u ambulantu odma...uradi sve snimke....najteže će ti biti poslije 7 dana...pij hemomicin...kovid nagrdi jetru...polako, tek ćeš da vidiš, ja sam izgubio čulo mirisa i ukusa poslije 10 dana" i slične poruke i priču podrške ... Očekivao sam svaki dan neku muku iako nisam po prirodi takav. Ne mogu se pokajat što sam bez simptoma išao u kovid ambulantu da radim nalaze ali mislio sam "možda su u pravu ljudi, ne treba se šalit sa ovim" . Ja sam imao sreću, teže su mi padale prehlade od kovida, a najteže crnjačke priče.
    pa jeste, to je najgore posto je stvaro kod svakoga drugacije...gripa znas kako pocinje kako teče i kako zavrsava ali ovo ubi brate! Nekome stomak, nekome glava, nekome kosti nekome nista, nekome sve i onda covjek ne zna kako da se ponasa! Prst ako te zaboli pomislš "kuku, korona" mici! A nije ni zbog bolesti kao bolesti nego mi je strasna katastrofa sto ti nista ne fali i ne osjećaš problem, mozda jedan dan neka zanemarljiva temperatura a neka ti no ti cijela familija iz kuce ne smije....mislim bas uzas! Evo mi sad jos ne znamo kakvo je stanje, sjutra ce valjda bit taj PCR jer ne mogu do tate da odem a treba mu pomoc! Da ga ne nagrdim....
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  26. #1121
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Nije za podcjenjivanje. Znam mnogo ljudi koji su imali blage ili nikakve simptome , a i mnogo njih koji su prošli vrlo loše. Imuni sistem je očigledno velika misterija. Ne bih da filozofiram, želim svima brz oporavak i što bolje da se izbore sa ovim ******m.

  27. #1122
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Muž sestre od strica lagani simptomi, s nogu prošao, a ona pala u krevet, temperatura i svaka muka, baš se namučila. A istovremeno se zarazili, od ćerke. Upravo zato ne može niko da se opusti - ne možeš nikad biti siguran da nećeš najbliže da nagrdiš.

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  28. The Following User Says Thank You to Roy Fokker For This Useful Post:


  29. #1123
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Nije za podcjenjivanje. Znam mnogo ljudi koji su imali blage ili nikakve simptome , a i mnogo njih koji su prošli vrlo loše. Imuni sistem je očigledno velika misterija. Ne bih da filozofiram, želim svima brz oporavak i što bolje da se izbore sa ovim ******m.
    Moja neka procjena, a nije skroz laička pretpostavka, jer sam opet dosta čitao o tome i prije korone iz razloga jer od kad znam za sebe sam bio jako osjetljiv na prehlade i gripove je da nauka danas možda zna oko 10% stvari oko imuniteta. Ili makar 10% pouzdano znaju oko imuniteta. Korona je poljuljala sva ta znanja. U ništa nisu bili sigurni zadnje godine.
    Jedna od bitnijih stvari oko koje se nije previše pričalo iz ko zna kojih razloga a 2020.te se priča na sva zvona jeste deficit vitamina D kao ključni kamen spoticanja ''lošeg'' imunog odgovora.
    Ključno je znati da stvaranje antitijela je tek sekundarni tip djelovanja imuniteta, tkz ''adaptive'' imunitet.
    Vrlo se malo priča o tkz ''innate'' ili urođenom imunom odgovoru koji ne može da funkcioniše dobro ako nema dovoljno vitamina i minerala u organizmu a posebno vitamina D koji je tokom jeseni i zime skoro kod svih u padu zbog jednostavne činjenice što nema dovoljno sunca i ne izlazi se vani.
    Last edited by autodijagnostika; 29-01-21 at 21:22.

  30. #1124
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,169
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Evo i mene u klub pozitivnih. Juce na poslu nikakvi simptomi, ali uvece rast temperature do 38,5. Jutros mala glavobolja ali temperatura pala na 37. Otisao da se testiram, pozitivan. Ukus i miris imam i dalje, nema nekih bolova, malaksalosti i slicno. Nemam pojma gdje sam se zarazio, jedino ako me nije neki predmet zarazio.

  31. #1125
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Nije.
    She is only here to annoy herself!

Page 45 of 156 FirstFirst ... 354142434445464748495595145 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Antitetanus vakcina
    By Břgíńjĺ in forum Medicina
    Replies: 19
    Last Post: 03-08-12, 15:14
  2. Vakcina protiv raka materice
    By zvoncica in forum Medicina
    Replies: 8
    Last Post: 01-10-09, 07:40
  3. Vakcina protivu raka?
    By Sidewinder in forum Sve i svašta
    Replies: 28
    Last Post: 25-05-09, 18:18
  4. Vakcina koja shtiti od karcinoma grlica materice
    By kIkICa in forum Ženski kutak
    Replies: 9
    Last Post: 25-05-07, 07:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •