View Poll Results: Da li ste bolovali Covid 19?

Voters
103. You may not vote on this poll
  • Imam (ili sam imao) koronu sa simptomima ili bez simptoma ali imam antitijela

    27 26.21%
  • Pozitivan sam (ili sam bio) ali bez simptoma i nemam ili ne znam da li imam antitijela

    17 16.50%
  • Nisam ili ne znam da li sam (bio) pozitivan

    59 57.28%
Page 63 of 156 FirstFirst ... 135359606162636465666773113 ... LastLast
Results 1,551 to 1,575 of 3883

Thread: [Lična iskustva] Virus | Vakcina | Antitijela

  1. #1551
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,745
    Thanks Thanks Given 
    10,862
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    O tome je on pricao, hempomicin preventivno sa lakim simptomiam nema nikakve kloristi. Mi ga nismo pili i sve lagano.
    Takodje, on kaze da je stetno rendgensko snimanje, ne mora biti uvijek. Zato se snimati mislim nij edobro kao nemas teze simptome.



    Gdje si je primio?
    Malo ko snima privatno..to je 50 eura otkud. A i kako stetno kad je to jedini nacin da otkrijes upalu...imas simptome blage ali temperatura ne pada i iako nemas problem sa disanjem upala pluca je pocela...momenat kad je osjetis je vec prilicno dramatican...i on veli ne treba snimat....moj muz da je snimio 5 dana ranije ne bi 5 dana zivio kao zombi

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  2. #1552
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,745
    Thanks Thanks Given 
    10,862
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    U vezi rentgena:štetan jeste,ali mi u firmi(ja radim 22g,neki i 35g.staža) zbog sistem.pregleda svake godine "slikamo" pluća po jednom,a nekima i ponove "slikanje" jer snimak nije uspio.Pa izračunajte kolika je to količina zračenja za 30-40g usled preventivnih pregleda.
    Mislim da ne treba bježati od snimanja pluća.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Tako je, prevencija je majka lijecenja

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. #1553
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    918
    Thanks Thanks Given 
    1,420
    Thanks Thanks Received 
    347
    Thanked in
    156 Posts

    Default

    Ljudi, jel imao neko problem sa nosem tj. sinusima? Ja sam izgubio bio miris i ukus, i danima sam kijao dosta, a sad imam baš čudan osjećaj u nosu, kao da svako malo treba da kinem. I danima ne prolazi taj osjećaj.

    Poslano sa mog ONEPLUS A6013 koristeći Tapatalk

  4. #1554
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,453
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,153
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Evo što nađoh pa sami procijenite koliko je opasno snimanje pluća, pogotovo kad se uporedi sa mogućim posljedicama kasnog snimanja.

    "Primera radi, jedno snimanje abdomena na skeneru je poput urađenih 500 rendgen snimaka pluća."

  5. The Following User Says Thank You to remark For This Useful Post:


  6. #1555
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,745
    Thanks Thanks Given 
    10,862
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Misliš da je hemomicin uspješniji od infuzija i toga što daju njima, ili se tako potrefilo?
    Ne ne nijesi me razumio...ja sam ispila 2 kutije hemomicina prvo pa nista...naravno da obo sto primam JAKO pomaze...lijeci sprecava neke nove upale, dize organizam i sokoli ga na borbu...svi znamo da antibiotici ne lijece ali...da nijesam od prvog trenutka primala terapiju, 6 dana hemomicin pa od 7 infuzije, danas je 15.dan ja bih imala shodno uhvacenosti mojih pluca, borbu za zivot...a ja sam prilicno relaksirana, disem ok, nemam noc neprospavanu osim od preznojavanja, nemam bolove, iskasljavam odmah i iako je klinicka slika losa jako, ja sam dobro...sa mnogo slabijom upalom tj pocetkom po desnoj strani, moj muz bez terapije 7 dana pa 5 hemomicina i od juce na infuziji je mnooogo bolesniji...bas mnogo...a ni terapija mu nije jaka kao meni niti mu je upala tolika...eto tako...snimite pluca, izvadite crp i d dimer na svoju ruku ako vam ne daju i ako imate temperaturu popijte antibiotik...svi doktori sebi preventivno roknu infuzije longacefom....nijesu ludi...ja ih nekoliko znam

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  7. #1556
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,745
    Thanks Thanks Given 
    10,862
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Evo što nađoh pa sami procijenite koliko je opasno snimanje pluća, pogotovo kad se uporedi sa mogućim posljedicama kasnog snimanja.

    "Primera radi, jedno snimanje abdomena na skeneru je poput urađenih 500 rendgen snimaka pluća."
    Da ljudi ne znaju da je skener onaj stariji ekvivalent 300 rentgenskih snimaka odjednom

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
    Last edited by zvoncica; 05-03-21 at 16:37.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #1557
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    445
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Koliko je ljudi koji su mogli sebi da priuste to? Malo...ja da sam mogla ne bih ovako bolesna danima visila u dvoriste ambulante...po puna tri sata

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
    Sto znam, to je kostalo ja mislim 40 eura, ljudi trose na neku glupost poput cigara mjesecno i vise, prioriteti

  9. #1558
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Da ne quotujem sve redom i sharam po topicu probat cu da sumiram u sto kracem.

    @slot3
    Ja bih vrlo, vrlo rado sve odradio privatno da sam imao gdje u Herceg Novom. Na kraju krajeva vjerovatno sam i prosao kako sam prosao (ima post sa mojim iskustvom negdje - koje nije bilo niti malo fino) jer me niko nije pregledao 5 dana od oficijalno prvog pozitivnog testa, bez obzira sto sam doktorici (ne mojoj izabranoj vec u kovid ambulatni) naveo da simptome imam jos 5-6 dana ranije prije tog testa. Da nisam imao licna poznanstva da se konsultujem sta smijem da pijem, kako da spustam temperaturu i sta da uzmem od osnovnih lijekova za pocetak (ne mislim na vitamine - to sam dobio odmah) vjerovatno bih prosao jos gore.

    U kovid ambulanti ocigledno za mlade nema straha te dokle god je saturacija ok i mogu da disu sve je u redu, barem takav pristup imaju u Herceg Novom (a sve to je zahvaljujuci nedostatku protokola).

    Al' pazi, to je moja licna situacija gdje bih sebi mogao priustiti lijecenje privatno (da imam gdje)... Sta je sa ljudima koji ne mogu niti vitamine da kupe (nisu na recept)? Pa vecina sugradjana na zalost zivi na granici siromastva...
    Ja sam potrosio tipa 50-ak € samo na vitamine (inicijalni set), da bih kasnije presao na ORTHOPRO Immuni koji je 2€ jedna kesica (racunaj 30 dana = 60 €).

    @zvoncica
    Kroz veoma slicnu situaciju smo prosli al' eto ja srecom ne zakacih upalu pluca (barem ne oficijalno po snimcima i pregledima) al' sam neku zestoku upalu definitivno imao, ko zna chega tho... CRP 100+- definitivno nije normalan, pogotovo ne sa sedimentacijom 40+.
    Inace poznajem dvije osobe u Herceg Novom kojima ni na snimcima doktori iz DZ nisu vidjeli upalu pluca (vec duze vrijeme nemamo pulmologa u DZ, zamisli...).

    Sta je meni rijesilo problem ne znam, potrefilo se da bukvalno dan nako primanja prve infuzije i prvog popijenog sumameda (hemomicin) temperatura 39+ u potpunosti nestane. E sad, zasto tipa 15ak dana poslije toga opet imam temperaturu je vec pitanje za sebe.

    ---

    Jedno grijese mnogi, antibiotici lijece i to podobro jer veliki, veliki broj ljudi ustvari razvije bakterijsku upalu pluca nakon inicijalnih COVID19 simptoma, ne zavrsi bas svako sa virusnom upalom. Barem mi tako rekose dva epidemiologa... I to je trenutno pretezno glavni razlog zasto, valjda, mladima ne daju odmah antibiotike.
    Ne kazem da tako treba, samo prenosim iskustva.

  10. #1559
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,745
    Thanks Thanks Given 
    10,862
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sl0t3 View Post
    Sto znam, to je kostalo ja mislim 40 eura, ljudi trose na neku glupost poput cigara mjesecno i vise, prioriteti
    , u mom slucaju to nije samo snimanje pluca...da sam snimila pluca, morala bih da kupim sve od ljekova za infuziju...i da plaćam ukljuivanje infuzije a samo za 5 dana Longacef za mene i mog supruga je 70 eura...a ja primam vec deset i ko zna koliko cu....samo jedan lijek....a u infuziji imam još tri komponente....i on dvije....takodje, svakodnevno pijemo neki preparat z imunitet koji kosta dvadesetak eura i koji vec drugi put kupujemo, kapi za iskasljavanje, tablete bisolvon za iskasljavanje, jos neki preparat za razvodnjavanje ovoga stakla iz pluca, jagorčevina, tylol hot drugu kutiju sam kupila, nolpaza za zeludac,paracetamol, kardiopirin, d dimer privatno, probiotik koji kosta 7 eura a popijemo ga nas dvoje za 5 dana, pa racunaj, samo za probiotik smo vec dali trideset eura, a jos cemo, D vitamin po 5000 nas dvoje vec 15 dana, C vitamin, cink, magnezijum...evo o tome pricam...ionako dajemo grdne pare za ljekove, a ne da smo jos morali i prgled, snimanje pluca i infuzije da placamo...po 5 posjeta doktoru nas dvoje, tri vadjenja krvi ja dva puta on plus privatno d dimmer i ja dva puta pluca, on jednom...eto znaš kako stojis sa parama pa racunaj je li to uobicajeno lako platiti prosječnom Crnogorcu?
    Last edited by zvoncica; 05-03-21 at 19:00.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #1560
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,745
    Thanks Thanks Given 
    10,862
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    @beatnological, da da, sve je tako...ja sad citam sto sam napisala itamo pise "Svi znamo da antibiotici ne liječe" naravno da lijece, mislila sam da ne lijece VIRUS...to smo apsolvirali....ali sve ostalo sto se usput dok te virus napada a organizam sve svoje snage usmjeri da se odbrani od njega, navrani na tvoj organizam, moze da izazove veliku štetu...i zato je antibiotik tu da spasi ono usputno....ovaj kovid razara koliko kidise na "slaboga" domaćina, traži mu slabu tačku i to podmuklo, napadne pa se primiri dan dva, pa opet, pa opet malo skala pa nasrće....ko zna št sve ponese usput...imam osjećaj da je ovaj virus jako neotporan i neuporan u smislu da čim se neki malo jali organizam odupre, on odustane....prelazi tamo dje mu je bahaćenje dozvoljeno, đe naidje na slaboga domaćina....
    Sve ovo pričam jer ja lezim u skoro pa jednom polozaju već 15.dan....i super mi je...ja normalna e mogu duze od 6 sati da lezim....a sad sam kao nepokretna vec 15 dana i prija mi....malo zaspem, malo budna...pa gledam neke serije ali sve isti polozaj...kad ujutro vidim onu djevojku sa infuzijom sunce me ogrije...i ne bole me ledja nista me ne ne boli...sad sam malo ustala da jedem i ponijela tanir u masinu kao da sam ne znam sto radila, jedva docekah u krevet da uselim...kad se vratimod dr kad idem na kontrolu, po par sati sam koma....prebrojavaćemo posle što je korona trajno ostetila
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #1561
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    , u mom slucaju to nije samo snimanje pluca...da sam snimila pluca, morala bih da kupim sve od ljekova za infuziju...i da plaćam ukljuivanje infuzije a samo za 5 dana Longacef za mene i mog supruga je 70 eura...a ja primam vec deset i ko zna koliko cu....samo jedan lijek....a u infuziji imam još tri komponente....i on dvije....takodje, svakodnevno pijemo neki preparat z imunitet koji kosta dvadesetak eura i koji vec drugi put kupujemo, kapi za iskasljavanje, tablete bisolvon za iskasljavanje, jos neki preparat za razvodnjavanje ovoga stakla iz pluca, jagorčevina, tylol hot drugu kutiju sam kupila, nolpaza za zeludac,paracetamol, kardiopirin, d dimer privatno, probiotik koji kosta 7 eura a popijemo ga nas dvoje za 5 dana, pa racunaj, samo za probiotik smo vec dali trideset eura, a jos cemo, D vitamin po 5000 nas dvoje vec 15 dana, C vitamin, cink, magnezijum...evo o tome pricam...ionako dajemo grdne pare za ljekove, a ne da smo jos morali i prgled, snimanje pluca i infuzije da placamo...po 5 posjeta doktoru nas dvoje, tri vadjenja krvi ja dva puta on plus privatno d dimmer i ja dva puta pluca, on jednom...eto znaš kako stojis sa parama pa racunaj je li to uobicajeno lako platiti prosječnom Crnogorcu?
    eee da si mene poslušala da se makneš neđe s čoekom mjesec dana računaj bil te jeftinije izašlo
    She is only here to annoy herself!

  13. #1562
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    sam malo ustala da jedem i ponijela tanir u masinu kao da sam ne znam sto radila, jedva docekah u krevet da uselim...kad se vratimod dr kad idem na kontrolu, po par sati sam koma....prebrojavaćemo posle što je korona trajno ostetila
    Nadam se da ce biti sve ok kada prodje! Drzite se.

  14. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  15. #1563
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    445
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    , u mom slucaju to nije samo snimanje pluca...da sam snimila pluca, morala bih da kupim sve od ljekova za infuziju...i da plaćam ukljuivanje infuzije a samo za 5 dana Longacef za mene i mog supruga je 70 eura...a ja primam vec deset i ko zna koliko cu....samo jedan lijek....a u infuziji imam još tri komponente....i on dvije....takodje, svakodnevno pijemo neki preparat z imunitet koji kosta dvadesetak eura i koji vec drugi put kupujemo, kapi za iskasljavanje, tablete bisolvon za iskasljavanje, jos neki preparat za razvodnjavanje ovoga stakla iz pluca, jagorčevina, tylol hot drugu kutiju sam kupila, nolpaza za zeludac,paracetamol, kardiopirin, d dimer privatno, probiotik koji kosta 7 eura a popijemo ga nas dvoje za 5 dana, pa racunaj, samo za probiotik smo vec dali trideset eura, a jos cemo, D vitamin po 5000 nas dvoje vec 15 dana, C vitamin, cink, magnezijum...evo o tome pricam...ionako dajemo grdne pare za ljekove, a ne da smo jos morali i prgled, snimanje pluca i infuzije da placamo...po 5 posjeta doktoru nas dvoje, tri vadjenja krvi ja dva puta on plus privatno d dimmer i ja dva puta pluca, on jednom...eto znaš kako stojis sa parama pa racunaj je li to uobicajeno lako platiti prosječnom Crnogorcu?
    Sve je meni jasno, pogresno me ne shvatite, znam da to sve kosta, samo kazem da znajuci kakav nam je sistem, jer sam i sam vezan za isti donekle, dosta tih teskih klinickih slika se moglo izbjeci u startu, znam za slucaj dje su osobi kad je snimio pluca u covid centar rekli dobro je to, ponio privatno snimak i taj mu doktor vidio pocetak upale distalno, koji su ovi doktori tamo zanemarili, kao dobro je to i poslali ga kuci, rijesio je antibioticima, a da je zapostavio na kraju bi i on mozda zavrsio tako. A to zdravlje je nesto sto nema cijenu na kraju krajeva, sve se moze nadoknaditi drugo. I ne kazem za vas slucaj nista, ali realno je da kod nas ljudima je to zadnje na listi, da vecina ce prije kupiti sebi neku glupost, nego jednom godisnje poci kod doktora i provjeriti sebe.
    I znam da placamo osiguranje i sve, da bi trebali to imati dzabe, ali nemamo se sa kim inatiti, kad su takve situacije u pitanju.

  16. #1564
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,092
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    2,377
    Thanked in
    1,226 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    E pa da izvines jede ***** jer ja imam upalu koju rengenolog nije vidio prvi put pa molbe nedelju dana da snimim jer osjecam opstrukciju, a dr ne cuje pod slusalicama, i kad me je vidjela kao zombija ajde snimi...obostrsna pneumonija ne pocetak no poprilicna zahvacenost...ujutro pricam do kraja dana nemam duska..ista stvar sa muzem...snimili su mu pluca 12.dan i upala...kaslje covjek ali oni ne cuju pod slusalice i tek kad sam doktorici rekla da se gusi ujutro bukvalno i zamolila da snimi pluca dala je...i upala...divno bih ja zavrsila da me ne snimise kao i moj muz...oni su sujetni i nemaju neki OPSTI protokol kojeg se SVI ZA SVE PACIJENTE drže, nego protivnik antibiotika NE DA, osim ako dodjes iskekecen a neko opet prevencije radi daje onako NA NISTA antiniotik...za sebe cu ti reci da sam tri dana infuzije bez aminofilina primila i malo bolja bila ali moj spazam i grozni udah koji me je tjerao da kratko disem se tek posle aminofilina poceo razmicati...i niko nikad nece znati koliko mi je crp bio jer nijesu htjeli da mi ga urade...a kad je pocela regresija upale crp je 56...ne znam zasto nijesu onu salu u SC osposobili...napravili 8 ljekarskih "soba" tri punkta za krv i tri za testiranje pa jedan punkt za snimanje pluca, pa lijepo dodjes kod dr i odmah nakon pregleda ides na test, pa na nalaze, snimanje, na osnovu toga dalje imas terapiju ili ides kuci da primas, tu instaliras desetak kreveta za one koji mogu da dodju da rasteretis malo kucnu sluzbu...sve se moglo da se imalo sluha...

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
    Zvonci, razumijem ja što ti pričaš, ali možda se nijemso razumjeli, govorim o ljudima bez ili sa blagim simptomima. Kod vas je odmah burno krenulo i razumijem. Mi smo prvi dan u COVID ambulantu bili i rekla nam je da se javimo za tri dana ako nam se pogorša da bi dobili terapiju. Nama se nije pogoršalo nimalo, nismo kašljali, nismo imali kratak dah, saturacija je bila 99. Jedino smo imali zacepljen nos, gubitak mirisa i mene su ledja boljela. I to je to. Takvi slučajevi računam d an etreba da piju hemomicin i zrače pluća. Znači isključivo ljudi bez simptoma ili sa blagim simptomima.
    Recimo moja sestra je teško prošla a pila je hemomicin od prvog dana i ništa joj nije pomogao, bilo je sve gore i gore. Kao trudnica nije smjela da snima pluća.

    Quote Originally Posted by johninum View Post
    Ljudi, jel imao neko problem sa nosem tj. sinusima? Ja sam izgubio bio miris i ukus, i danima sam kijao dosta, a sad imam baš čudan osjećaj u nosu, kao da svako malo treba da kinem. I danima ne prolazi taj osjećaj.

    Poslano sa mog ONEPLUS A6013 koristeći Tapatalk
    Mi smo imali 10 dana začepljen nos nekako, neobjašnjivo Ali nije smetalo, kad postane nepodnišljivo samo Operil i mirni.

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    , u mom slucaju to nije samo snimanje pluca...da sam snimila pluca, morala bih da kupim sve od ljekova za infuziju...i da plaćam ukljuivanje infuzije a samo za 5 dana Longacef za mene i mog supruga je 70 eura...a ja primam vec deset i ko zna koliko cu....samo jedan lijek....a u infuziji imam još tri komponente....i on dvije....takodje, svakodnevno pijemo neki preparat z imunitet koji kosta dvadesetak eura i koji vec drugi put kupujemo, kapi za iskasljavanje, tablete bisolvon za iskasljavanje, jos neki preparat za razvodnjavanje ovoga stakla iz pluca, jagorčevina, tylol hot drugu kutiju sam kupila, nolpaza za zeludac,paracetamol, kardiopirin, d dimer privatno, probiotik koji kosta 7 eura a popijemo ga nas dvoje za 5 dana, pa racunaj, samo za probiotik smo vec dali trideset eura, a jos cemo, D vitamin po 5000 nas dvoje vec 15 dana, C vitamin, cink, magnezijum...evo o tome pricam...ionako dajemo grdne pare za ljekove, a ne da smo jos morali i prgled, snimanje pluca i infuzije da placamo...po 5 posjeta doktoru nas dvoje, tri vadjenja krvi ja dva puta on plus privatno d dimmer i ja dva puta pluca, on jednom...eto znaš kako stojis sa parama pa racunaj je li to uobicajeno lako platiti prosječnom Crnogorcu?
    Moju sestru i muža je korona koštala blizu 500eur, sve su morali privatno. To je onaj prvi teži talas u HN. Nas nije ništa koštala osim vitamina koje pijemo još od aprila.

    Svima želim što bržo oporavak i da što prije pišemo o lijepim temama.

    Evo gostovanje od jutros koga n emrzi da pogleda.

    Last edited by montenegrina; 05-03-21 at 21:45. Reason: Dodat video

  17. #1565
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    , u mom slucaju to nije samo snimanje pluca...da sam snimila pluca, morala bih da kupim sve od ljekova za infuziju...i da plaćam ukljuivanje infuzije a samo za 5 dana Longacef za mene i mog supruga je 70 eura...a ja primam vec deset i ko zna koliko cu....samo jedan lijek....a u infuziji imam još tri komponente....i on dvije....takodje, svakodnevno pijemo neki preparat z imunitet koji kosta dvadesetak eura i koji vec drugi put kupujemo, kapi za iskasljavanje, tablete bisolvon za iskasljavanje, jos neki preparat za razvodnjavanje ovoga stakla iz pluca, jagorčevina, tylol hot drugu kutiju sam kupila, nolpaza za zeludac,paracetamol, kardiopirin, d dimer privatno, probiotik koji kosta 7 eura a popijemo ga nas dvoje za 5 dana, pa racunaj, samo za probiotik smo vec dali trideset eura, a jos cemo, D vitamin po 5000 nas dvoje vec 15 dana, C vitamin, cink, magnezijum...evo o tome pricam...ionako dajemo grdne pare za ljekove, a ne da smo jos morali i prgled, snimanje pluca i infuzije da placamo...po 5 posjeta doktoru nas dvoje, tri vadjenja krvi ja dva puta on plus privatno d dimmer i ja dva puta pluca, on jednom...eto znaš kako stojis sa parama pa racunaj je li to uobicajeno lako platiti prosječnom Crnogorcu?
    Jeste li uzimali vit D prije korone? i ako jeste koliko?

  18. #1566
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,745
    Thanks Thanks Given 
    10,862
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    ja ga sticajem okolnosti pijem vec duze vrijeme, i godinu prije korone, jer sam na nekoj usputnoj analizi slucajno otkrila da sam u deficitu i pila sam kapi vigantol i neke ideos il sl neke tablete, ali samo od oktobra do kraja maja a kad krene ljeto onda sunce koje inace volim i provodim vrijeme na suncu...tako da sam pila od oktobra negje po 2000 onaj detrikal ili tako nekako....sad jesam li neki dan preskocila, jesam ali pijem uglavnom i mislim da nijesam u deficitu bila
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  19. #1567
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,745
    Thanks Thanks Given 
    10,862
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Zvonci, razumijem ja što ti pričaš, ali možda se nijemso razumjeli, govorim o ljudima bez ili sa blagim simptomima. Kod vas je odmah burno krenulo i razumijem. Mi smo prvi dan u COVID ambulantu bili i rekla nam je da se javimo za tri dana ako nam se pogorša da bi dobili terapiju. Nama se nije pogoršalo nimalo, nismo kašljali, nismo imali kratak dah, saturacija je bila 99. Jedino smo imali zacepljen nos, gubitak mirisa i mene su ledja boljela. I to je to. Takvi slučajevi računam d an etreba da piju hemomicin i zrače pluća. Znači isključivo ljudi bez simptoma ili sa blagim simptomima.
    Recimo moja sestra je teško prošla a pila je hemomicin od prvog dana i ništa joj nije pomogao, bilo je sve gore i gore. Kao trudnica nije smjela da snima pluća.


    me ne bre, nijesam ni replicirala tvom stavu nego doktorovom i to sa pravom...eto recimo, tebi je dr rekao jednu normalnu stvar idi doma, ako ti se za pae dana simptomi pogorsaju dodjite a mome muzu koji je pri tome covjek sa vrlo teskim komobrbiditetima a treci je obolio, znaci ja sam vec u pogorsanju a dijete nam je ok ali je pilo terapiju jer je imao jako visoku temeraturu, dakle mom muzu dr kaze idite kuci, tek tamo od osmog do desetog dana ako ne bude poboljsanja dodjite?! Na njegovo pitanje da to nije dugo, obzirom na njegovu dijagnozu inace, plus mi oboje ukucana od kojih je on dobio virus pijemo trapiju, sto je to sto njega odvaja od nas, jer simptomi nijesu, posto su njegovi cak izrazeniji i poceo je ODMAH da kaslje, ona mu na to kaze "idite na Zlaticu, tamo daju hemomicin"?! sreca da nijesam bila sa njim, jer onako bolesna bih bila vrlo bezobrazna...ne trazimo hemomicin, trazimo da ako ti pacijent kaze da nije dobro i ne izgleda dobro, da mu nalaze uradis?! Moras neku dijagnostiku odraditi?!
    Znaci sustina je da ne SMIJES ni mlado momce da pustis 10 dana?! Na moje insistiranje moj muz
    sa mnom kod moje dr zavrsava nakon 4 dana i ona mu naravnio odradi nalaze mada ne snimi pluca, nazalost, i da terapiju barem malo da mu olaksa i nakon 4 dana jos gore stanje snimanje pluca i ovo sto je uslijedilo... Znas, vi ste imali par dana temp i nijeste se osjecali narocito bolesno, pa u takvim okolnostima ne bi ni isla zdrvorazumski da pijes silom terapiju....ali da si se osjecala nemocno, nesposobna da ustanes sa kreveta, goris od temperature i plus gusis se od kaslja, ne bi relaksirano cekala da prodje deset dana?! Sigurno bi rekla, ljudi preduzmite nesto?! Mozda mi nije nista ali daj utvrdite da mi nije nista! E tu je problem, taj debil od doktorice moram joj ime saznati obavezno, tako sa svima postupa...svima zena kaze osmi do desetoga dana nastupa prmjena ako je opasno do osmoga sjedi kuci nema potrebe NISTA da radite?! To nije logicno da je primjenjivo na svima...tim prije sto sa mojim muzem redove u ambulanti cekaju sve sami njeni pacijenti koji imaju upale pluca sad....dok cekamo red pricamo i kazu ljudi "danas mi je deseti dan gorim, preznojavam se nocu u golu vodu" i svi na snimanje pluca, deseti dan svi imaju upalu... Sve je slala doma deset dana i sa 70 i sa 50 i sa 20 godina....nijesu svi razvili upale, ali jeste veliki broj. A posto sam prosla i prolazim to, 15,dan, vjeruj mi kad odem u covid i vidim nekoga novoga kako sjedi prenemogao srce me za njim boli! Samo se sjetim koliko ga muka narednih dana ceka i para koje vecina naroda nema i nema od cega da kupi vitamine i ljekove a sad su i osnovni ljekovi deficitarni, nazalost...kako nece, zamislite kad na nivou pPodgorice dnevno preko 350 terapija ukljucuju covid kucne posjete?! Samo covid patronaza, ona druga je svoj our
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  20. #1568
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,745
    Thanks Thanks Given 
    10,862
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    e a sto se rentgenskih snimaka tiče, pominjala sam juče barski slučaj, moje drage prijateljice koja se nažalost još bori za život sa teškom upalom pluća, kojoj pored znakova kao što je ogromni CRP preko 150, ni temperatura, preznojavanje i sve ono sto prati upalu pluca snimak koji su napravili u dijagnosticke svrhe nije procitan valjano nego je taj ko ga je citao a dolazi odnekud u Bar jer Bar nema pulmologa, taj nekio je rekao da nema upale...nakon više od nedelju dana sve gorih i gorih simptoma i padanja nalaza uzasnih, ponovo joj snime pluca i pulmolog iz Brezovika koji valjda dolazi ponekad kaze pa na prvom snimku se vidi jaka upala pluca....eto da znate....ovo nijesu urbane legende nego istina...mioram i za moj snimak reci kad je dr procitala opis uopšte nije bila odusevljena jer se njoj cinilo da je pretjerano da nije tolik jaka upala kao sto je vidio taj koji je citao,,,ja sam imala snimak od skoro deset dana prije i ona ga je uporedila i ne da se vidi razlika?! Cak i moje oko je primijetilo drasticnu razliku...samo je rekla Ooooo DA!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. #1569
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,603
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    e a sto se rentgenskih snimaka tiče, pominjala sam juče barski slučaj, moje drage prijateljice koja se nažalost još bori za život sa teškom upalom pluća, kojoj pored znakova kao što je ogromni CRP preko 150, ni temperatura, preznojavanje i sve ono sto prati upalu pluca snimak koji su napravili u dijagnosticke svrhe nije procitan valjano nego je taj ko ga je citao a dolazi odnekud u Bar jer Bar nema pulmologa, taj nekio je rekao da nema upale...nakon više od nedelju dana sve gorih i gorih simptoma i padanja nalaza uzasnih, ponovo joj snime pluca i pulmolog iz Brezovika koji valjda dolazi ponekad kaze pa na prvom snimku se vidi jaka upala pluca....eto da znate....ovo nijesu urbane legende nego istina...mioram i za moj snimak reci kad je dr procitala opis uopšte nije bila odusevljena jer se njoj cinilo da je pretjerano da nije tolik jaka upala kao sto je vidio taj koji je citao,,,ja sam imala snimak od skoro deset dana prije i ona ga je uporedila i ne da se vidi razlika?! Cak i moje oko je primijetilo drasticnu razliku...samo je rekla Ooooo DA!
    U novembru kad sam napisao "malo" ostrije stvari vezano za Barsku bolnicu, jer sam imao primjer i vidio kako se i na koji nacin radi u toj bolnici, vas kolega admin Hercules je obrisao moje postove i izrekao upozorenje da ne smijem tako pisati, to je zabranjeno....a napisah samo surovu istinu. Vidim da ni nasi mali protesti ni dan danas nista novo donijeli nisu osim kozmetickih promjena.
    No daj Boze da se ljudi izvuku i da bude sve kako treba, tebi Zvoncice takodje zelim da prodje sto brze i da se ide ka sve boljem i laksem oporavljanju.
    Inace je i moj otac prosao kroz pakao ali se izvukao...

  22. The Following User Says Thank You to NoLimit For This Useful Post:


  23. #1570
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,092
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    2,377
    Thanked in
    1,226 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    me ne bre, nijesam ni replicirala tvom stavu nego doktorovom i to sa pravom...eto recimo, tebi je dr rekao jednu normalnu stvar idi doma, ako ti se za pae dana simptomi pogorsaju dodjite a mome muzu koji je pri tome covjek sa vrlo teskim komobrbiditetima a treci je obolio, znaci ja sam vec u pogorsanju a dijete nam je ok ali je pilo terapiju jer je imao jako visoku temeraturu, dakle mom muzu dr kaze idite kuci, tek tamo od osmog do desetog dana ako ne bude poboljsanja dodjite?! Na njegovo pitanje da to nije dugo, obzirom na njegovu dijagnozu inace, plus mi oboje ukucana od kojih je on dobio virus pijemo trapiju, sto je to sto njega odvaja od nas, jer simptomi nijesu, posto su njegovi cak izrazeniji i poceo je ODMAH da kaslje, ona mu na to kaze "idite na Zlaticu, tamo daju hemomicin"?! sreca da nijesam bila sa njim, jer onako bolesna bih bila vrlo bezobrazna...ne trazimo hemomicin, trazimo da ako ti pacijent kaze da nije dobro i ne izgleda dobro, da mu nalaze uradis?! Moras neku dijagnostiku odraditi?!
    Znaci sustina je da ne SMIJES ni mlado momce da pustis 10 dana?! Na moje insistiranje moj muz
    sa mnom kod moje dr zavrsava nakon 4 dana i ona mu naravnio odradi nalaze mada ne snimi pluca, nazalost, i da terapiju barem malo da mu olaksa i nakon 4 dana jos gore stanje snimanje pluca i ovo sto je uslijedilo... Znas, vi ste imali par dana temp i nijeste se osjecali narocito bolesno, pa u takvim okolnostima ne bi ni isla zdrvorazumski da pijes silom terapiju....ali da si se osjecala nemocno, nesposobna da ustanes sa kreveta, goris od temperature i plus gusis se od kaslja, ne bi relaksirano cekala da prodje deset dana?! Sigurno bi rekla, ljudi preduzmite nesto?! Mozda mi nije nista ali daj utvrdite da mi nije nista! E tu je problem, taj debil od doktorice moram joj ime saznati obavezno, tako sa svima postupa...svima zena kaze osmi do desetoga dana nastupa prmjena ako je opasno do osmoga sjedi kuci nema potrebe NISTA da radite?! To nije logicno da je primjenjivo na svima...tim prije sto sa mojim muzem redove u ambulanti cekaju sve sami njeni pacijenti koji imaju upale pluca sad....dok cekamo red pricamo i kazu ljudi "danas mi je deseti dan gorim, preznojavam se nocu u golu vodu" i svi na snimanje pluca, deseti dan svi imaju upalu... Sve je slala doma deset dana i sa 70 i sa 50 i sa 20 godina....nijesu svi razvili upale, ali jeste veliki broj. A posto sam prosla i prolazim to, 15,dan, vjeruj mi kad odem u covid i vidim nekoga novoga kako sjedi prenemogao srce me za njim boli! Samo se sjetim koliko ga muka narednih dana ceka i para koje vecina naroda nema i nema od cega da kupi vitamine i ljekove a sad su i osnovni ljekovi deficitarni, nazalost...kako nece, zamislite kad na nivou pPodgorice dnevno preko 350 terapija ukljucuju covid kucne posjete?! Samo covid patronaza, ona druga je svoj our
    Zvonci, sve smo se potpuno razumjeli. Ja sam isključivo mislila na slučajeve kao mi bez simptoma skoro, jer iam takvih kao mi koji na svoju ruku odmah uzmu terapiju bez konsultacija.
    Ja sam se najviše bojala ovoga što ti kažeš. Što ako nam se pogorš,a dje ćemo, što ćemo kako ćemo. Ali stvarno nam je prije testiranja ova u ambulantu Tološi ispitala sve simptome o dkojih smo tog trena imali ja 37.4 a muz 38 i bez ikakvih drugih pokazatelja da se samo sad testiramo a ako nam temperatura ne spadne, samo to, da se odmah javimo za 3 dana za terapiju. Da ne čekamo ni dana nego treći da se javimo. Kako je sve ok bilo nismo se javljali treći dan ali nam je tada isto rekla da dodjemo svakako 7 dan na kontrolu i mi smo to ispoštovali iako stalno bez problema. Izgleda da j eovo kako na koga naletiš.
    Moj brat je na kraju sa CRP 175 završio u barsku bolnicu, i to su ga poslali nakod maltene 10 dana kući i molbi i čuda

  24. #1571
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ja ga sticajem okolnosti pijem vec duze vrijeme, i godinu prije korone, jer sam na nekoj usputnoj analizi slucajno otkrila da sam u deficitu i pila sam kapi vigantol i neke ideos il sl neke tablete, ali samo od oktobra do kraja maja a kad krene ljeto onda sunce koje inace volim i provodim vrijeme na suncu...tako da sam pila od oktobra negje po 2000 onaj detrikal ili tako nekako....sad jesam li neki dan preskocila, jesam ali pijem uglavnom i mislim da nijesam u deficitu bila
    Tako je i sa mnom slučaj bio, potpuo usputno otkrio da sam u deficitu.
    Ako nisi imala nalaz iz krvi možemo samo da nagađamo da li ti je falio ili ne. Ispod 75nmol/L ne valja.
    Za određeni potrebni unos bitna je i tjelesna težina, godine, da li postoji neko hronično stanje, itd.
    Uz uput izabranog ljekara lagano se i brzo izvadi u staru medicinisku. Sjutradan gotov nalaz.
    Last edited by autodijagnostika; 06-03-21 at 07:55.

  25. The Following User Says Thank You to autodijagnostika For This Useful Post:


  26. #1572
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    e a sto se rentgenskih snimaka tiče, pominjala sam juče barski slučaj, moje drage prijateljice koja se nažalost još bori za život sa teškom upalom pluća, kojoj pored znakova kao što je ogromni CRP preko 150, ni temperatura, preznojavanje i sve ono sto prati upalu pluca snimak koji su napravili u dijagnosticke svrhe nije procitan valjano nego je taj ko ga je citao a dolazi odnekud u Bar jer Bar nema pulmologa, taj nekio je rekao da nema upale...nakon više od nedelju dana sve gorih i gorih simptoma i padanja nalaza uzasnih, ponovo joj snime pluca i pulmolog iz Brezovika koji valjda dolazi ponekad kaze pa na prvom snimku se vidi jaka upala pluca....
    Licno poznajem osobu koja je imala veoma slican slucaj u Herceg Novom sa razlikom sto je upala razvijena par dana nakon sto je osoba oficijalno prelezala COVID19 (negativan PCR test).

    Osoba je snimila pluca prvi put par dana nakon "prelezanog COVIDA" jer se simptomi nisu poboljsavali uopste a ovdje doktor protumacio snimak kao "ok, sve je cisto". Radi i daljeg pogorsanja je ponovljen snimak poslije 4-5 dana i srecom ga je pogledao drugi doktor, vidio upalu i poslao pacijenta za Bar, medjutim pacijent samoinicijativno "preko veze" ode za Brezovik da se konsultuje sa pulmologom a pulmolog vidjevsi i prvi snimak poludi jer se vidi jasno razvijena COVID19 upala pluca (tzv. staklena pluca). Na kraju je pacijent zavrsio u Baru u KOVID klinici i srecom se sve dobro zavrsilo.

  27. #1573
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Ljudi, nismo samo mi problem, globalno je teško naći ljude da su na istom nivou što se tiče čitanja snimaka i dijagnostike, posebno u ovim situacijama. Pazi kad sam nevezano za ovo imao bukmarkovanu plejlistu na Youtube o interpretaciji snimaka, u 11 videa, evo možda nekome bude zanimljivo: https://youtube.com/playlist?list=PL...eVhgRzQgaoSnFi

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  28. The Following User Says Thank You to Roy Fokker For This Useful Post:


  29. #1574
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Ja danas = slomljen u potpunosti. Znaci svi simptomi koje sam imao i prvog dana (prije sad skoro mjesec dana), jedina razlika je sto mi je temperatura srecom niska (ne prelazi 37.4) pa mogu da funkcionisem. Sta je ovo kojeg vraga, vise mi nista nije jasno...
    Last edited by beatnological; 06-03-21 at 17:57.

  30. #1575
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,661
    Thanks Thanks Given 
    102
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Ja danas = slomljen u potpunosti. Znaci svi simptomi koje sam imao i prvog dana (prije sad skoro mjesec dana), jedina razlika je sto mi je temperatura srecom niska (ne prelazi 37.4) pa mogu da funkcionisem. Sta je ovo kojeg vraga, vise mi nista nije jasno...
    Ista stvar i sa mnom i podjem odma i uradim pcr test - pozitivan. Od prvog puta kako sam je imao je proslo 3 mjeseca tacno.
    Prvi put je nijesam osjetio , a sad me slomila skroz. Jedino sto nemam temperaturu preko 37.5.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    069/100-100

Page 63 of 156 FirstFirst ... 135359606162636465666773113 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Antitetanus vakcina
    By Břgíńjĺ in forum Medicina
    Replies: 19
    Last Post: 03-08-12, 15:14
  2. Vakcina protiv raka materice
    By zvoncica in forum Medicina
    Replies: 8
    Last Post: 01-10-09, 07:40
  3. Vakcina protivu raka?
    By Sidewinder in forum Sve i svašta
    Replies: 28
    Last Post: 25-05-09, 18:18
  4. Vakcina koja shtiti od karcinoma grlica materice
    By kIkICa in forum Ženski kutak
    Replies: 9
    Last Post: 25-05-07, 07:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •