View Poll Results: Da li ste bolovali Covid 19?

Voters
103. You may not vote on this poll
  • Imam (ili sam imao) koronu sa simptomima ili bez simptoma ali imam antitijela

    27 26.21%
  • Pozitivan sam (ili sam bio) ali bez simptoma i nemam ili ne znam da li imam antitijela

    17 16.50%
  • Nisam ili ne znam da li sam (bio) pozitivan

    59 57.28%
Page 32 of 156 FirstFirst ... 222829303132333435364282132 ... LastLast
Results 776 to 800 of 3883

Thread: [Lična iskustva] Virus | Vakcina | Antitijela

  1. #776
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Ja sam juče iskočio, prvi put posle isteka izolacije - svaki lokal full, ono bukvalno kao iz perioda prije korone, maske niđe..
    Nije da s*rem nešto ali kao da se sve promijenilo za ovo 15 dana..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  2. #777
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,335
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    To je mentalitet - živi danas kao da sjutra neće postojati.I živiš taj dan uz dojč
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  3. #778
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,001
    Thanks Thanks Given 
    5,016
    Thanks Thanks Received 
    2,423
    Thanked in
    1,305 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Moguće i da ja stigoh na red, viđećemo. Juče uveče mi bi hladno odjednom, ne previše kao groznica nego ono dovoljno da sam poželio tuš i toplu vodu. Nakon toga legoh da spavam, popio Rinostop, imao sam temp 37 ravno.

    Tokom noći se preznojio jednom ali normalno spavao. Jutros se već budim, glava mi teška ali ništa sad prestrašno, X puta do sada sam imao ovako nešto. Tokom dana je temp padala i dizala se do 37.5 i to je to otprilike, ležim, popio milion čajeva, voća, jeo fino. Ne boli me grlo, ne kašljem ni malo, nos čist...

    Sva čula tu, apetit nisam gubio e jedino što me zabrinulo malo (a opet mi je poznat osjećaj, okusio sam ovo par puta) je da mi je posle ručka počelo baš probadanje u predjelu grudi i leđa, u smislu da se moram svako malo namiještat jer baš boli. Kako sam prebrzo pojeo ručak (ležeći) rekoh da mi nije zapelo što jer mi se ovo dešavalo tako kad budem bolestan, nije nepoznat osjećaj.

    Uglavnom sjutra ću vjerovatno više detalja znat, imam XY razloga i za prehladu ne ne nabrajam sad... (mokre glave napolje i slično)

    Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
    Ako si bio naslonjen lezeci na lakat,nishta ne brini,meni se to deshava redovno dok buljim u laptop,ako je neshto drugo,ne bih znao shta da kazem.
    ...

  4. The Following User Says Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  5. #779
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,917
    Thanks Thanks Given 
    4,765
    Thanks Thanks Received 
    9,772
    Thanked in
    3,707 Posts

    Default

    Upravo to, na lakat sam bio naslonjen 2-3 ure sigurno dok sam ležao u krevet i gledao seriju

    Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
    Last edited by BiTrAtE; 04-01-21 at 17:05.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  6. The Following User Says Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  7. #780
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,942
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    Jutros sam posao na pregled u Covid ambulantu, i doktorka me je pregledala tako sto mi je postavila par pitanja i uputila na testiranje i nalaze. Dodje ti pacijent za kog sumnjas da ima respiratorni virus, zali se na kasalj, i doktorka ga pusti bez da poslusa pluca. Bas bukvalno shvatila drzanje distance.

    U nalazima nema D-dimera, izabrana doktorka mi rece da nemamo reagense i da ga nidje ne rade. Katastrofa totalna.

  8. The Following User Says Thank You to Djed_Djuro For This Useful Post:


  9. #781
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    U nalazima nema D-dimera, izabrana doktorka mi rece da nemamo reagense i da ga nidje ne rade. Katastrofa totalna.
    Neka sto nemaju reagense, nego zbog toga ne pominju ljudima d-dimer, makar da ih upute da ga privatno odrade.
    Rodjaku niko nije pomenuo d dimer dok on nije pitao doktora za to (kuci je lijecen, dolazila patronazna), ovaj mu rekao da nemaju reagense, ali da bi bilo dobro da odradi privatno.
    Odradio privatno, d dimer oko 30, otisao u urgentni, snimili mu pluca, vidjeli tromb, zadrzali ga u KBC. Da napomenem da ga je odradio mozda 12.dan otkad se zarazio, tj.cim mu je doktor rekao da ga odradi privatno, zbog nekih ranijih problema. Znaci, odmah se konsultovati sa doktorom oko d dimera, ne cekati da prodje korona pa da se mjeri, nego pratiti tokom.

    Pricajte sa ljudima koji su zarazeni ili su prelezali, neka obavezno provjere d dimer.
    Last edited by Tonya; 04-01-21 at 17:15.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Tonya For This Useful Post:


  11. #782
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,092
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    2,377
    Thanked in
    1,226 Posts

    Default

    Mojoj sestri je nakon korone ostao povecan D dimmer i do kraja trudnoce svaki dan sama sebi daje inekcije Clexan. D Dimmer joj srećom pomenu doktor iz Codre da uradi inače niko drugi. Radila privatno i nije baš jeftin, mislim oko 25eur.

  12. #783
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,745
    Thanks Thanks Given 
    10,862
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Mislim da nije isto nositi masku u Pg i Hong Kong. U Pg i u druge CG gradove je toliko mala gustina naseljenosti, da za vecinu spoljasnjeg prostora ne treba maska.

    Zamisli izadjes u Andrijevicu i nosis masku dok setas napolje.

    Mjere su ok tamo dje ima smisla, ali da setam Zlaticom i nosim masku, a onda popujem drugima sto je ne nose...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Vala Mojsije ti ga baš pretjera?! Ne prepoznajem te povremeno ...pa nije čovjek rekao da ide sam kroz biogradsku goru i sramota kako međedi ne nose maske?! No je jasno rekao da je prošao centrom i da od 100 ljudi 5 njih nije bilo s maskom...i ne znam dje ti tu vidje da je sam na ulici na Zlatici i da nije guzva ka u Hong Kong?! Stvarno toliko agituješ protiv svih RAZUMNIH mjera da se čovjek spasi od barem bazda iz usta pojedinih naših građana koji ne umiju oprati zube a unose ti se u facu gdje god dođeš! Pa da je za to maska, ZLATILA SE!
    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Siže diskusije, oni koji se pridržavaju mjera su pizde i glupi?
    Eto izgleda da smi majmuni neobrazovani koji mrdnuli iz svojih mahala nijesmo!

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Ja sam juče iskočio, prvi put posle isteka izolacije - svaki lokal full, ono bukvalno kao iz perioda prije korone, maske niđe..
    Nije da s*rem nešto ali kao da se sve promijenilo za ovo 15 dana..
    pa jeste, promijenilo se mnogo toga, ljudi se slobodnije osjećaju, osvježilo im je Nove mjere daju učinak, smanjuje se broj oboljelih, novi organi ministarstva zdravlja i ljekari instituta za javno zdravlje su za razliku svih ostalih ljekara i epidemiologa stručnjaci koji znaju što rade i eto nama boljitka već...ah čekaj...nešto pobrkah

    Srećan tebi oporavak, samo da ti kažem da ti zavidim što si to već prošao jer bojim se da će biti prilično gust raspored u narednih par mjeseci
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  13. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  14. #784
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Mali update - stari mi je zakačio upalu pluća (oba krila) bukvalno dan pred istek izolacije.. Reče mi doktorica da se to izreda dešava, preboliš koronu i usled oslabljenog imuniteta stradaju pluća ili neki drugi organ (posebno obratite pažnju ako ste ranije imali slične upale itd)..
    Na bolničkom je liječenju, flaše i čuda ali je generalno ok i u razgovoru sa tom istom dr mi je rekla da mu je klinička slika dobra.

    Vi koji ste zakačili ovo sr*nje, pripazite se makar još 15ak dana nakon isteka tog perioda..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  15. #785
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,920
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,323
    Thanked in
    1,856 Posts

    Default

    04.01.2021 - 18ti dan (sedmi dan bolnice).
    Buđenje u 4 i odmah inhalacija. Ovo je novo, obično je oko 8, ali poslije prve neprijatnosti prija baš.


    Malo mi je teško da se povežem sa mislima dok sam na kiseoniku, usporen sam, mlitav.
    Za jutarnju terapiju klasika - 2 boce urbazon i vankomicin, a za doručak takođe klasika - Viršla i Zdenka sir. Zdravo

    Kada ste u mojoj situaciji (nema ustajanja, a pokušaj priče vam se svidi na kašalj koji se brzo pretvori u ropac), malo stvari možete da uradite. Ja sam pogledao nekoliko serija i filmova, odgledao na YouTube sve što sam ikada stavio u gledaj kasnije. Ekran na telefonu pokazuje preko 11 sati SOTA dnevno

    Vizita, zadovoljni, kažu ovo je baš dobro, ima sada zdravo tkivo, sve pričaju između sebe, a ja se trudim da čujem. Rezultat i odluka poslije 7 dana na kiseonik u spustili su me danas na 6L da vidimo mogu li izdržati. E ovaj majčin sin ima da izdrži. Ja to vidim kao veliki napredak. Možda napokon odem do wc normalno a ne uz pratnju kao da sam kriminalac.

    Noć se dovukla i kapiram polako da niti znam koji je dan, niti datum,vrijene mjrrim po terapijama ili hrani... Vrijeme nema nikakvu ulogu u zatvorenom sistemu u kojem je sve podređeno pacijentima.

    Generalno zadovoljniji sam sobom. Mogu da sjedim 10s a da se ne srušim. Mogu da kažem dvije smislene rečenice đeci a da ne misle da izigravam Mišku međeda iz crtanog filma.

    Uveče u 23 nam daju tabletamu Lorazepam i spavanje do 4..

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Last edited by Bugi; 05-01-21 at 03:22.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  16. The Following 10 Users Say Thank You to Bugi For This Useful Post:


  17. #786
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,588
    Thanks Thanks Given 
    695
    Thanks Thanks Received 
    448
    Thanked in
    211 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Vala Mojsije ti ga baš pretjera?! Ne prepoznajem te povremeno ...pa nije čovjek rekao da ide sam kroz biogradsku goru i sramota kako međedi ne nose maske?! No je jasno rekao da je prošao centrom i da od 100 ljudi 5 njih nije bilo s maskom...i ne znam dje ti tu vidje da je sam na ulici na Zlatici i da nije guzva ka u Hong Kong?! Stvarno toliko agituješ protiv svih RAZUMNIH mjera da se čovjek spasi od barem bazda iz usta pojedinih naših građana koji ne umiju oprati zube a unose ti se u facu gdje god dođeš! Pa da je za to maska, ZLATILA SE!
    Eto izgleda da smi majmuni neobrazovani koji mrdnuli iz svojih mahala nijesmo!

    pa jeste, promijenilo se mnogo toga, ljudi se slobodnije osjećaju, osvježilo im je Nove mjere daju učinak, smanjuje se broj oboljelih, novi organi ministarstva zdravlja i ljekari instituta za javno zdravlje su za razliku svih ostalih ljekara i epidemiologa stručnjaci koji znaju što rade i eto nama boljitka već...ah čekaj...nešto pobrkah

    Srećan tebi oporavak, samo da ti kažem da ti zavidim što si to već prošao jer bojim se da će biti prilično gust raspored u narednih par mjeseci
    Apropo price dje se sto i kako radi i sto je pametno, smisleno, prihvatljivo ili primjenjivo, jedno je sigurno da su ljudi u Crnoj Gori, takoreci, digli ruke od postovanja mjera koje NKT predlaze. Razlog tome je, prevashodno, nezadovoljstvo gradjana i losa materijalna situacija, tj. ljudi se mnogo vise boje gladi, nego li korone i to treba shvatiti i prihvatiti. Ipak, one jednostavne mjere, kao sto je nosenje maske, distanca i higijena se moraju postovati

    U Singapor nije moguce uci u nijednu zgradu, radnju, restoran, voz, autobus ili bilo dje drugo a da se ne “chekiras” i da ti izmjere temperaturu. Od sledeceg mjeseca ce biti obavezno da na tel. svako ima instaliranu aplikaciju - “trace together” ili da nosi sa sobom gps token. Suvisno je pricati o nosenju maski i sl., to svi odreda postuju...




    Karantin, koji sami morate da platite i PCR test 11 dan su obavezni za sve koji ulaze u drzavu, ne bitno koji imigracioni status imate.

    Ostalo sve funkcionise i radi normalno. Skoro da nema lokalne transmisije virusa i tih 20-30 novih slucajeva kojih ima dnevno su skoro sve ljudi koji su bili pozitivni na test i nalaze se vec u karantin.

    Jedno je sigurno, zivot jos dugo nece biti kao sto je bio, i ne preostaje nam nista drugo nego da naucimo da zivimo sa svakojakim pravilima koja su vec na snazi ili koja ce biti uvedena...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. The Following 3 Users Say Thank You to assassinate For This Useful Post:


  19. #787
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,920
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,323
    Thanked in
    1,856 Posts

    Default

    Ili da sve iskuliramo kao što mi radimo i ponašamo se isto kao i do sada...

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  20. #788
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    vidi se po Bugijevoj situaciji da su naši doktori mnogo poboljšali protokol i da logično imaju više iskustva u odnosu na proljeće kad se ovo pojavilo, imao si sreće što nisi zakačio tada jer ko zna kako bi te liječili...tad se samo gledalo da se prikači na respirator bila je opšta pomama drž ne daj da se uvozi 5 iljada respiratora
    She is only here to annoy herself!

  21. #789
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,464
    Thanks Thanks Given 
    3,821
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Nažalost, svi su učili empirijski... Ne samo kod nas...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  22. The Following User Says Thank You to Ben Dover For This Useful Post:


  23. #790
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,925
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,592
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Vala Mojsije ti ga baš pretjera?! Ne prepoznajem te povremeno ...pa nije čovjek rekao da ide sam kroz biogradsku goru i sramota kako međedi ne nose maske?! No je jasno rekao da je prošao centrom i da od 100 ljudi 5 njih nije bilo s maskom...i ne znam dje ti tu vidje da je sam na ulici na Zlatici i da nije guzva ka u Hong Kong?! Stvarno toliko agituješ protiv svih RAZUMNIH mjera da se čovjek spasi od barem bazda iz usta pojedinih naših građana koji ne umiju oprati zube a unose ti se u facu gdje god dođeš! Pa da je za to maska, ZLATILA SE!
    Eto izgleda da smi majmuni neobrazovani koji mrdnuli iz svojih mahala nijesmo!

    pa jeste, promijenilo se mnogo toga, ljudi se slobodnije osjećaju, osvježilo im je Nove mjere daju učinak, smanjuje se broj oboljelih, novi organi ministarstva zdravlja i ljekari instituta za javno zdravlje su za razliku svih ostalih ljekara i epidemiologa stručnjaci koji znaju što rade i eto nama boljitka već...ah čekaj...nešto pobrkah

    Srećan tebi oporavak, samo da ti kažem da ti zavidim što si to već prošao jer bojim se da će biti prilično gust raspored u narednih par mjeseci
    I ja setam centrom Pg i ostalim gradovima bez maske. Eto...

    Centar Pg nije Hong Kong i Singapur, a ni Njujork sto se tice gustine naseljenosti...

    Sigurno virus ne leluja kroz vazduh i ceka tebe da naletis na njega...

    Inace bi se do sad svi porazbolijevali milion puta...

    Treba imati na umu da ovo traje skoro godinu dana, i da u ljudskoj prirodi nije skrivanje tokom duzeg perioda, i u jednom trenu ce poceti da zivi bez stega, jer bolest mentalna koja se razvija je mnogo opasnija od fizicke, za 99% ljudi.

    Sto naravno ne znaci da ne postujem mjere u mjeri u kojoj ja smatram da je ispravno i racionalno, ne treba Simovic da mi kaze.

    I toliko imamo interakcija na dnevnom nivou, makar oni koji rade, da nema sanse da se promijeni 20 maski dnevno i peru ruke svakih 5 minuta.




    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  24. The Following 3 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  25. #791
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    u teoriji može virus da se prenese i napolju ali je šansa 1 u milion, znači veća je šansa da te auto nagrdi pa mjera ima smisla isto kao kad bi donijeli zakon da moramo da nosimo kacigu dok šetamo
    She is only here to annoy herself!

  26. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  27. #792
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,917
    Thanks Thanks Given 
    4,765
    Thanks Thanks Received 
    9,772
    Thanked in
    3,707 Posts

    Default

    Odradih jutros u Moj Lab brzi test - negativan. Odradih i krvnu sliku i CRP vidim samo malo da je uvecan tj. 13.5 je.

    Ja se osjecam skroz ok, nikakvih simptoma sem oci sto me bole, to je sve.

    Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  28. The Following 3 Users Say Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  29. #793
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    ništa to brzi, rano je za njega svakako
    She is only here to annoy herself!

  30. #794
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Odradih jutros u Moj Lab brzi test - negativan. Odradih i krvnu sliku i CRP vidim samo malo da je uvecan tj. 13.5 je.

    Ja se osjecam skroz ok, nikakvih simptoma sem oci sto me bole, to je sve.
    S godinama organizam sve više ispoljava posljedice novogodišnjeg bombardovanja jakom hranom i pićem. Nije do korone.


    Sent from my Huawei P30
    The more things change, the more they stay the same.

  31. #795
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    meni je sasvim ok reakcija kao btirateova, a ne ko moje familije vadeci se na hladan prostor u kojem rade pa od cetvrtka temperatura, pa TEK u subotu test, a dok su se cekali rezultati kukanje kako se coeku ne moze spustit temperatura pa dodje ponedeljak test pozitivan. A da im se nije pricalo zato sto su stariji ljudi pa da reces. Prije neki dan mi je doslo da ih zapalim. Ali nisam, poslala sam po exclusive-u vitamina koje su kao pili inace.
    boze, ako ostaram, napravi mi kašu od glave samo da nisam tvrdoglava.
    Last edited by goozica; 05-01-21 at 14:57.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  32. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  33. #796
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,917
    Thanks Thanks Given 
    4,765
    Thanks Thanks Received 
    9,772
    Thanked in
    3,707 Posts

    Default

    Btw ako koga zanima i za brzi nabijaju stapice u nos + bris iz dna grla.

    Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  34. #797
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,920
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,323
    Thanked in
    1,856 Posts

    Default

    Brzi ti može biti lažno negativan, ali ne i lažno pozitivan....

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  35. #798
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    meni je sasvim ok reakcija kao btirateova, a ne ko moje familije vadeci se na hladan prostor u kojem rade pa od cetvrtka temperatura, pa TEK u subotu test, a dok su se cekali rezultati kukanje kako se coeku ne moze spustit temperatura pa dodje ponedeljak test pozitivan. A da im se nije pricalo zato sto su stariji ljudi pa da reces. Prije neki dan mi je doslo da ih zapalim. Ali nisam, poslala sam po exclusive-u vitamina koje su kao pili inace.
    boze, ako ostaram, napravi mi kašu od glave samo da nisam tvrdoglava.
    Test se i radi par dana nakon prvog simptoma... Ali tih par dana od prvog simptoma do odlaska na testiranje ljekari preporucuju obaranje temperature i uzimanje vitamina(makar u nasem slucaju). Ta 3-4 dana bez pregleda i terapije mogu biti i opasna po celjade...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  36. #799
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Test se i radi par dana nakon prvog simptoma... Ali tih par dana od prvog simptoma do odlaska na testiranje ljekari preporucuju obaranje temperature i uzimanje vitamina(makar u nasem slucaju). Ta 3-4 dana bez pregleda i terapije mogu biti i opasna po celjade...
    Test pozitivan na prvi dan simptoma. A sto se tice preporuke doktora, necu komentarisat.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  37. #800
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    04.01.2021 - 18ti dan (sedmi dan bolnice).
    Buđenje u 4 i odmah inhalacija. Ovo je novo, obično je oko 8, ali poslije prve neprijatnosti prija baš.


    Malo mi je teško da se povežem sa mislima dok sam na kiseoniku, usporen sam, mlitav.
    Za jutarnju terapiju klasika - 2 boce urbazon i vankomicin, a za doručak takođe klasika - Viršla i Zdenka sir. Zdravo

    Kada ste u mojoj situaciji (nema ustajanja, a pokušaj priče vam se svidi na kašalj koji se brzo pretvori u ropac), malo stvari možete da uradite. Ja sam pogledao nekoliko serija i filmova, odgledao na YouTube sve što sam ikada stavio u gledaj kasnije. Ekran na telefonu pokazuje preko 11 sati SOTA dnevno

    Vizita, zadovoljni, kažu ovo je baš dobro, ima sada zdravo tkivo, sve pričaju između sebe, a ja se trudim da čujem. Rezultat i odluka poslije 7 dana na kiseonik u spustili su me danas na 6L da vidimo mogu li izdržati. E ovaj majčin sin ima da izdrži. Ja to vidim kao veliki napredak. Možda napokon odem do wc normalno a ne uz pratnju kao da sam kriminalac.

    Noć se dovukla i kapiram polako da niti znam koji je dan, niti datum,vrijene mjrrim po terapijama ili hrani... Vrijeme nema nikakvu ulogu u zatvorenom sistemu u kojem je sve podređeno pacijentima.

    Generalno zadovoljniji sam sobom. Mogu da sjedim 10s a da se ne srušim. Mogu da kažem dvije smislene rečenice đeci a da ne misle da izigravam Mišku međeda iz crtanog filma.

    Uveče u 23 nam daju tabletamu Lorazepam i spavanje do 4..

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Bugi,
    cestitke
    Sad sve krece na bolje.

    Kad sam ja bila bolesna citala sam neku statistiku da su prektetnice 7. i 18.-ti dan.

    7. dan krece na bolje ili na gore.
    18. dan ili si pretekao ili nisi.

    Ja sam brojala dane tako. Mozda sam malo morbidna, prastaj.
    Ali ti si pregrmio statistiku

    Sad ceraj tog Kineza iz organizma pa brzo da se vratis normalnim aktivnostima.

    Sent from my SM-A530F using Tapatalk
    Last edited by Kliker17; 05-01-21 at 20:06.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

Page 32 of 156 FirstFirst ... 222829303132333435364282132 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Antitetanus vakcina
    By Břgíńjĺ in forum Medicina
    Replies: 19
    Last Post: 03-08-12, 15:14
  2. Vakcina protiv raka materice
    By zvoncica in forum Medicina
    Replies: 8
    Last Post: 01-10-09, 07:40
  3. Vakcina protivu raka?
    By Sidewinder in forum Sve i svašta
    Replies: 28
    Last Post: 25-05-09, 18:18
  4. Vakcina koja shtiti od karcinoma grlica materice
    By kIkICa in forum Ženski kutak
    Replies: 9
    Last Post: 25-05-07, 07:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •