Results 1 to 8 of 8

Thread: Hrišćanstvo i piramide

  1. #1
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb Hrišćanstvo i piramide

    Jedna veoma zanimljiva tema, koja se svrstava u teoriju zavjere. Naravno, govorim o piramidama. Međutim, postavio sam je ovdje, jer me zanima mišljenje hrišćana (pravoslavnih i katoličkih) na temu piramida.

    Dakle, sa vaše religijske (biblijske) tačke gledišta, šta mislite o piramidama? Ko ih je gradio, kada, zašto i kako, kao i koja je njihova svrha?

    Da napomenem da ću ja kroz diskusiju izneti svoje mišljenje o piramidama, mada bi to već bilo mjesto za drugi dio foruma, tako da neću previše o tome. Poenta otvaranja teme je da čujem vas hrišćane šta mislite o tome.

    Naravno, muslimani takođe mogu izneti svoj stav, s' obzirom da je kuran dosta sličan bibliji.

    Navalite! :joint:

  2. #2
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Hrišćanstvo i piramide

    Quote Originally Posted by Tommy Shelby View Post

    Dakle, sa vaše religijske (biblijske) tačke gledišta, šta mislite o piramidama? Ko ih je gradio, kada, zašto i kako, kao i koja je njihova svrha?
    .
    .
    .
    Naravno, muslimani takođe mogu izneti svoj stav, s' obzirom da je kuran dosta sličan bibliji.

    Navalite! :joint:
    Sa moje tačke gledišta piramide su gradili e-gipćani koji su živjeli davno davno pa i jos davnije od toga. Superdavno. Ti e-gipćani su vjerovali u afterlife i baš bili nafurani na sve to kao i mi danas za ovaj naš life. Ka što je nama ko ima “veći” i ko ima bolji BMW (za mene je bemvej najbolji auto) tako je i njima bilo ko će veću piramidu napraviti. Pravili su ih tako što su prvo dobro to premjerili po onom starom e-gipćanskom pravilu “dva puta mjeri, jednom sijeci”. Blokove su nosili po njih desetak jer je tada težina bila relativna. Sto smo vise tonuli u ateizam i materijalnost to je težina bila relevantnija i neumoljivija. Zašto baš piramide? Na kocku je islo previse materijala. Lopta je zaebana za napravit. I ostade piramida.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Caesar; 25-10-20 at 16:54.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Caesar For This Useful Post:


  4. #3
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,524
    Thanks Thanks Given 
    1,016
    Thanks Thanks Received 
    260
    Thanked in
    174 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Sa moje tačke gledišta piramide su gradili e-gipćani koji su živjeli davno davno pa i jos davnije od toga. Superdavno. Ti e-gipćani su vjerovali u afterlife i baš bili nafurani na sve to kao i mi danas za ovaj naš life. Ka što je nama ko ima “veći” i ko ima bolji BMW (za mene je bemvej najbolji auto) tako je i njima bilo ko će veću piramidu napraviti. Pravili su ih tako što su prvo dobro to premjerili po onom starom e-gipćanskom pravilu “dva puta mjeri, jednom sijeci”. Blokove su nosili po njih desetak jer je tada težina bila relativna. Sto smo vise tonuli u ateizam i materijalnost to je težina bila relevantnija i neumoljivija. Zašto baš piramide? Na kocku je islo previse materijala. Lopta je zaebana za napravit. I ostade piramida.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Hahahahahahahahahahahahah, dobar

    Sent from my MI 9 using Tapatalk

  5. #4
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "... jer je tad težina bila relativna" - pojasni mi ovu tvoju tvrdnju. Kako je to težina tada bila relativna? Po tvojoj izjavi je težina relativna, kao takva za nekoga očigledno nešto može biti lako, za nekog teško, što i jeste tačno. Međutim, tadašnji ljudi nisu nikako mogli to doživljavati olako. Dakle, ili su bili džinovi ili su dobili pomoć "sa strane" ili je jednostavno to bila napredna civilizacija sa naprednom tehnologijom. Ljudi nisu mogli nositi blokove, pogledaj samo piramide, fizički je nemoguće da su mogli nositi sve ono.

    Piramide su napravljene u energetske, samim tim i iscjeliteljske svrhe. Objasniću u daljoj diskusiji kako su one to iscjeliteljske i zašto. Takođe, nisu samo piramide iscjeliteljske, mnoge biljke su, određene lokacije, zbog prisustva velike količine negativnih jona itd. Sve nam je dato u prirodi s' razlogom, a mi ništa ne koristimo, jer neko i ne želi da mi saznamo pravu svrhu svega. Samim tim bismo mogli samoinicijativno da se liječimo na najbolji i najpouzdaniji način, a ljudi koji zarađuju na našoj bolesti (farmakološke kompanije i njihovi šefovi, znaš o kojoj familiji govorim nadam se) to neće dozvoliti, jer od čega će zarađivati toliko novca, ako ne od bolesnog i manipulisanog naroda?

  6. #5
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Hrišćanstvo i piramide

    Quote Originally Posted by Tommy Shelby View Post
    Međutim, tadašnji ljudi nisu nikako mogli to doživljavati olako.
    Siddhi ili ti ga savršenstvo, postignuće, dokaz itd. To su “moći” koje se stiču kroz odredjeni proces i same po sebi su nusproizvod tog procesa kojem je za cilj nesto drugo. Mozda je to jedan od razloga zasto su tajna ucenja tajna. U pogresnim rukama... Ostali su zapisi o takvim ljudima sa takvim moćima. Danas to zovemo telekineza, telepatija itd. Ja sam kao mladji u Sarajevu prisustvovao dogadjaju gdje curica savija zicu koja se na tom mjestu užarila. Mozda u vremenima gdje smo bili manje optereceni materijalnim stvarima takve moći i nisu bile tako rijetke. Stoga mozda je dizanje blokova za piramide bilo moguce od jednog ili par pojedinaca zajedno. Moze li biti dokaza za ovo sto rekoh? Mozda u buducnosti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Caesar; 25-10-20 at 19:40.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  7. #6
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,857
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    gradile su generacije i generacije robova,polako ali sigurno.Današnji moderan čovjek smatra da je staro doba bilo strašno zaostalo i nerazvijeno.Zabluda.

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  8. #7
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,032
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Težina je relativna. Evo kod mene i danas pričaju o jednom što se skoro upokojio. Vele e je ćera neko žito na magare da samelje u mlin. Mlin je bio sa druge strane Zete a magarac nije htio u vodu. On ti i magarca i žito zajedno podigne i prenese preko Zete. Vidiš da je relativno, ko bi danas nosio magare sa sve džakovima?

  9. #8
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tommy Shelby View Post
    Jedna veoma zanimljiva tema, koja se svrstava u teoriju zavjere. Naravno, govorim o piramidama. Međutim, postavio sam je ovdje, jer me zanima mišljenje hrišćana (pravoslavnih i katoličkih) na temu piramida.

    Dakle, sa vaše religijske (biblijske) tačke gledišta, šta mislite o piramidama? Ko ih je gradio, kada, zašto i kako, kao i koja je njihova svrha?

    Da napomenem da ću ja kroz diskusiju izneti svoje mišljenje o piramidama, mada bi to već bilo mjesto za drugi dio foruma, tako da neću previše o tome. Poenta otvaranja teme je da čujem vas hrišćane šta mislite o tome.

    Naravno, muslimani takođe mogu izneti svoj stav, s' obzirom da je kuran dosta sličan bibliji.

    Navalite! :joint:

    Piramide su ti multifunkcionalni uredjaji. Najmanje sluzhe u svrhu grobnica. One zahtijevaju multidiscplinarni pristup u njihihovom istrazivanju.
    Jedna od stvari koje radi piramida je i to da je to ogromni maser. Meni nejveci picvajz sto se istih tiche. Narodi koji su napravili maser, sigurno nisu bili zaostali. Vjerovatno je svrha istog radio far-svetionik.
    ( Inache maser nije tip koji masira u ovom kontekstu )
    Last edited by napalm; 01-11-20 at 10:54.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Podijeljeno Hrišćanstvo
    By naftali in forum Religija i filozofija
    Replies: 82
    Last Post: 03-04-19, 13:48
  2. Kina postaje najveća hrišćanska zemlja na svijetu
    By Atejista Vljernik in forum Religija i filozofija
    Replies: 20
    Last Post: 07-10-14, 21:07
  3. Replies: 27
    Last Post: 05-08-10, 23:39
  4. Hrišćanstvo
    By rockstar in forum Istorija
    Replies: 36
    Last Post: 05-07-09, 20:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •