Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 35

Thread: Kupovina zemljista blizu mora - mogucnost ili san ?

  1. #1
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    59
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default Kupovina zemljista blizu mora - mogucnost ili san ?

    Volio bi da kupim parce zemlje i sagradim malu kucicu pokraj mora tj da ima pogled na more. Po mogucnosti bih da to bude na neko brdo. Lokacija nije bitna (od HN do Ulcinja).

    Medjutim, ne znam kako se krecu cijene. Mislio sam da izdvojim max 60,000e za ovo, ali na internetu nisam nasao bas puno punoda koje su mi pristupacne.
    Ponude su vise za investitore.

    Gledao sam nesto po Albaniji i cijene su pristupacnije, ali to je ipak druga drzava. Je li realno da CG drzavljanin moze kupiti nesto ovako ili je sve rezervisano za strance koji mogu potrositi 200,300 hiljada i vise?

    Razumijem da svako zeli da zaradi na prodaji i uzme sto vise novca, ali eto izgleda mi da ce se cijela zemlja preprodati strancima.

  2. #2
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ijomi View Post
    Volio bi da kupim parce zemlje i sagradim malu kucicu pokraj mora tj da ima pogled na more. Po mogucnosti bih da to bude na neko brdo. Lokacija nije bitna (od HN do Ulcinja).

    Medjutim, ne znam kako se krecu cijene. Mislio sam da izdvojim max 60,000e za ovo, ali na internetu nisam nasao bas puno punoda koje su mi pristupacne.
    Ponude su vise za investitore.

    Gledao sam nesto po Albaniji i cijene su pristupacnije, ali to je ipak druga drzava. Je li realno da CG drzavljanin moze kupiti nesto ovako ili je sve rezervisano za strance koji mogu potrositi 200,300 hiljada i vise?

    Razumijem da svako zeli da zaradi na prodaji i uzme sto vise novca, ali eto izgleda mi da ce se cijela zemlja preprodati strancima.
    Za te pare može i kod nas itekako, naročito na brdima oko gradova.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  3. #3
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,722
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Jedina lokacija da se može za taj novac, a da imaš odličan pogled na more je Kufin. Ne, nije blizu plaža (Buljarica) ali je pogled odličan. Ostale lokacije teško. Govorim za opštinu Budva, da se razumijemo.

    Sent from my Motorola 8400

  4. #4
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Neđe sam gledao kuće kad se kreneš penjat iz Petrovca na paštrovačku goru, pa skreneš sa puta. To je ludilo kakav je pogled, a koliko košta pojma nemam. Imaj u vidu da je pogled na more relativna i krartkoročna kategorija (ne bi me čudilo da u Budvu počnu nasipati za zgrade kao u Dubai). Tako da ti je siguran pogled u budućnosti samo ako ti je na kraju placa prema moru neka ozbiljna provalija. Ostalo... nadaj se da će se prije ili kasnije ispred tebe neko uvalit sa iatom ambicijom kao i ti, a vrlo moguće i sa objektom većim od "kućice". Plan ti tu ne igra previše

  5. #5
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Na Lusticu vise Krasica se masu placeva i kuca prodaje, manjih, srednjih, vecih... valja se provozat tim dijelom, kao i kroz Gosice i Zabrdje... sva ta sela po lustici imaju fantastican pogled, bilo unutra u zaliv ili spolja ka moru... ne znam koliko su cijene, ali 60 000 nije malo, postoji mogucnost da mozes naci nekoliko stotina kvadrata... ja bih i sa 200-300 kvadrata bio odusevljen

  6. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  7. #6
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,241
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,593
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Uhhh nisam siguran da ima ista dobro za taj novac, cijene su i dalje jako visoke iz nerazumljivog razloga, bar meni.
    Gledao sam i ja odje od HN, Kotora do Tivta, nasao sam predobrih ali cijeneeeeee ni da mi je bit milioner.
    Krecem od svojih, imamo jedan plac od skoro 1500m3, dolazili, nudili, zvali, pregovarali ali uvijek je stricu bilo malo, i evo plac se odrzava a cijena ide samo dolje, cak je i sad prejaka jer bih ja otkupio njegov dio i nesto realizovao. Sad cijene oko 120€ po kvadratu, nema pogled na more ali je u mirnom dijelu Bijele.
    Ima jos jedan plac u Bijelu, mnogo ljepsi i ima pogled na more, vjerujem da si nailazio na njega jer ga ima na oglase po netu, zakacit cu ti sliku kad je nadjem.

  8. #7
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,241
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,593
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    360m2 za 60 000€
    Ono sto znam jeste da bi cijena isla ispod ove, cak i oko 50 000€
    https://www.dom-home.me/me/details/2421/

  9. #8
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,241
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,593
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NoLimit View Post
    360m2 za 60 000€
    Ono sto znam jeste da bi cijena isla ispod ove, cak i oko 50 000€
    https://www.dom-home.me/me/details/2421/
    EDIT : pogledaj i ovaj i zatrazi jos fotografija
    https://www.realitica.com/hr/listing/2220260

  10. #9
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Šušanj gore u brdo se može naći kvadrat za dosta manje para, a sa lijepim pogledom. Trebalo bi da ima i po 40€ po m2, makar je bilo na proljeće kad sam ja gledao.

    E sad ne znam misli li za 60k da i kućicu napravi ili samo plac. Dok se plate komunalije, projekat i ostale zajebancije, ostane malo za kuću, sem ako ne misli neku malu montažnu ili bez dozvole da zida.

    Za te pare možda bolje stan da nedje traži ili gotovu kuću koju treba renovirati neđe više Sutomora ili Bara. Ima u Bar jedno naselje gore, zaboravio sam mu ime, sa prelijepim pogledom, a zemlja nije skupa.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  11. #10
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,145
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Prelako se upustaju ljudi u kupovine po Baru.
    Evo Kimi kaze Šušanj, prvo iole fin plac nema ispod 80-100€ m2, drugo te visoke(mada i veliki dio nizih) pozicije su vam bez VODE! Bez kanalizacije, obicno i s losim putem... Jedino sto imaju lijep pogled, istina, dok te ne zatvori neko s vecom građevinom.

    Precijenjeni su placevi u Baru, mada i za većinu primorija.

    Poslato s Jadrana

  12. #11
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Precijeni jesu ali jbg. Zemlje na dobroj lokaciji gotovo da nema, tako da je ocekivano da cijene idu gore. Za nas domace preskupo ali sta da se radi. Opet, kuca na dobrom mjestu moze da ti donese dobru platu od koje moze da zivi familija, gradnja ti je skoro ista bilo dje da je pravis, jedino zemlja pravi razliku i ne bih se razbijao ako je nedje cijena 10000 veca
    Ja bih prije gledao Boku-Kotor. Mislim tj nadam se da tamo nece zavladati urbanisticki haos kao u ostatku drzave, tako da ce kuce ici na tri etaze, a konfiguracija placeva je takva da ti pogled na more ne mogu skroz zatvoriti.
    Ispruzi se za jos 20ak hiljada i mislim da mozes naci nesto na prvoj liniji, Kostajnica, Morinj i sl, ako ti blizina grada nije presudna.
    Last edited by Totalno Lagan; 21-10-20 at 17:06.

  13. #12
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Sutomore - Zagrađe. Ima mjesta da pogled puca, bez mogućnost da ti neko sagradi nešto ispred. Ako treba pomoć pošalji mi poruku.

  14. #13
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Totalno Lagan View Post
    Precijeni jesu ali jbg. Zemlje na dobroj lokaciji gotovo da nema, tako da je ocekivano da cijene idu gore. Za nas domace preskupo ali sta da se radi. Opet, kuca na dobrom mjestu moze da ti donese dobru platu od koje moze da zivi familija, gradnja ti je skoro ista bilo dje da je pravis, jedino zemlja pravi razliku i ne bih se razbijao ako je nedje cijena 10000 veca
    Ja bih prije gledao Boku-Kotor. Mislim tj nadam se da tamo nece zavladati urbanisticki haos kao u ostatku drzave, tako da ce kuce ici na tri etaze, a konfiguracija placeva je takva da ti pogled na more ne mogu skroz zatvoriti.
    Ispruzi se za jos 20ak hiljada i mislim da mozes naci nesto na prvoj liniji, Kostajnica, Morinj i sl, ako ti blizina grada nije presudna.
    Koja crna prva linija, to je baš ukrv skupo.

    U Žanjicama je 1000€ kvadrat zemlje uz obalu. Pakao.

    Za kolko ti misliš da se može naći mali urbanizovan plac na prvoj liniji do mora?

    Ko planira da pravi ozbiljniji objekat slažem se da bolje dodati pare za lokaciju, ali kome je budžet skučen za kupovinu nekretnine na moru, kao što je većini nas, onda nije baš tako jednostavno.

    Ja sam čak razgovarao sa par prijatelja i u principu smo došli do zaključna da je najbolje da nas 3-4 kupimo neki baš dobar plac i malo skuplji, pa da onda napravimo svi po apartman u toj nekoj kući, a da sadržaji tipa bazen i roštilj i dvorište budu zajednički. Naravno, ostalo samo na priči

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 21-10-20 at 21:56.

  15. #14
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Nemoj se voditi agencijama, cijene su bas naduvane i orjentisani su iskljucivo na strance.
    Moze da se nadje i za manje para.
    Evo kacio sam oglas ovdje za Stoliv, i dalje je aktuelan, 400 kvadrata 85 hiljada, ali razlozi prodaje mi se ne dopadaju da se tako izrazim.

    Proslo ljeto sam gledao jedan plac u Kostajnici, nije prva nego druga linija. Imaju kuce uz obalu, pa magistrala pa ovaj plac. Jbg, zaklanjaju ti pogled ali ne skroz a more ti je na 20m. 120e je bio kvadrat. Problem je sto su vlasnici stranci, preko punomocja bi to moralo da ide, trenutno je moratorijum na gradnju a u planu je novi dup pa me sve to razbilo.

    Razmisljao sam i o ovoj opciji poput tebe. Ja i kolega imamo firmicu, zaradili smo bili neke pare pa sam mu predlagao tu opciju, da uzmemo neki plac po pola pa dako zaradimo za taj objekat da dignemo. Ali on se ipak odlucio za nesto drugo, dok ja nijesam mogao opstat od familije kad je korona bila da kupim nesto konkretno i micem pare sa racuna, pa sam trenutno svorc ali zaradice se opet...
    A i ako bi se odlucio za tako nesto, gledaj da uzmes sa nekim po pola pa da napravite kucu lamelskog tipa. Ako vas je vise neko moze da proda svoj apartman, uvali ti ko zna koga i to onda nije to
    Za 100 hiljada definitivno se moze uzeti nesto, naravno ne u Dobrotu, ali onaj dio Morinj, Kostajnica pa dalje moze da se nadje. Posebno sad ako imas kesa.
    Last edited by Totalno Lagan; 21-10-20 at 23:26.

  16. #15
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,241
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,593
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Zar ne mislis da je Morinj a pogotovo Kostanjica sa najmanje sunca, dosta vlage, prodavnica prva u Risnu ili Kamenarima ... treba i to uzeti u obzir

  17. #16
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Sve jasno. Ali kuca na obali je kuca na obali, a mislim da ovdje pricamo o placu za kucu koja bi sluzila za odmor, rentiranje ili investiciju, ne o mjestu za zivot. Makar sam ja to tako shvatio jer je i kolega koji je otvorio temu naveo da je lokacija nebitna.

    Par pitanja, jer si iz tih krajeva. Kakvi su to problemi sa vlagom? I ims li istine da pojedina mjesta nijesu dobra za gradnju zbog podzemnih voda i sl. Ima li nekih mjesta u Boki za izbjegavanje npr
    Last edited by Totalno Lagan; 21-10-20 at 23:45.

  18. #17
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Totalno Lagan View Post
    Nemoj se voditi agencijama, cijene su bas naduvane i orjentisani su iskljucivo na strance.
    Moze da se nadje i za manje para.
    Evo kacio sam oglas ovdje za Stoliv, i dalje je aktuelan, 400 kvadrata 85 hiljada, ali razlozi prodaje mi se ne dopadaju da se tako izrazim.

    Proslo ljeto sam gledao jedan plac u Kostajnici, nije prva nego druga linija. Imaju kuce uz obalu, pa magistrala pa ovaj plac. Jbg, zaklanjaju ti pogled ali ne skroz a more ti je na 20m. 120e je bio kvadrat. Problem je sto su vlasnici stranci, preko punomocja bi to moralo da ide, trenutno je moratorijum na gradnju a u planu je novi dup pa me sve to razbilo.

    Razmisljao sam i o ovoj opciji poput tebe. Ja i kolega imamo firmicu, zaradili smo bili neke pare pa sam mu predlagao tu opciju, da uzmemo neki plac po pola pa dako zaradimo za taj objekat da dignemo. Ali on se ipak odlucio za nesto drugo, dok ja nijesam mogao opstat od familije kad je korona bila da kupim nesto konkretno i micem pare sa racuna, pa sam trenutno svorc ali zaradice se opet...
    A i ako bi se odlucio za tako nesto, gledaj da uzmes sa nekim po pola pa da napravite kucu lamelskog tipa. Ako vas je vise neko moze da proda svoj apartman, uvali ti ko zna koga i to onda nije to
    Za 100 hiljada definitivno se moze uzeti nesto, naravno ne u Dobrotu, ali onaj dio Morinj, Kostajnica pa dalje moze da se nadje. Posebno sad ako imas kesa.
    Pazi, meni se sviđa Bar zbog blizine Podgorici. Ljeti možeš odozdo na posao (jun i septembar), blizu je i možeš skoknuti kad oćeš. Zaliv je predaleko za takve varijante.

    Ova cifra koju pominješ za plac u Stolivu će meni biti maksimalni budžet kad izadjem iz jedne nekretnine ovdje u PG. Ono o čemu mogu sad da razmišljam, do prodaje te nekretnine, je kupovina nekog jeftinijeg placa (tu do 20k)

    Ovaj Stoliv.... Jel tu dozvoljena gradnja i jel prva linija do mora?? Ako jeste daj šalji pa da vidim sa prijateljima da probamo nešto da se organizujemo. Kažem preferiram Bar, al ako je baš neka dobra trgovina za keš u zalivu da je ucrtanost solidna, ne bih bježao od toga, odnosno ko što rekoh probao bi da se organizujem.

    Inače u Baru mi promakao pred nosom baš dobar plac u Zelenom pojasu po 50€ 400m2, koeficijent izgradjenosti 1. Baš blizu Crvene plaže.

    Inače sebe negdje vidim na moru u nekom poznijem dobu života, a ja i gospodja na more da dočekujemo unučad. A u tom smislu Bar mi je možda jedini grad pored Podgorice dje bi mogao sebe da zamislim da živim
    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 21-10-20 at 23:51.

  19. #18
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,280
    Thanks Thanks Given 
    14,568
    Thanks Thanks Received 
    4,042
    Thanked in
    2,050 Posts

    Default

    Imate npr u Bušat dosta jeftino placeve. Blizu mora. Pogled naravno zavisi. Ali meni taj dio kao favela izgleda.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  20. #19
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Imate npr u Bušat dosta jeftino placeve. Blizu mora. Pogled naravno zavisi. Ali meni taj dio kao favela izgleda.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Ko što rekoh, treba mi nešto dje bih sjutra mogao da živim, da se ima dje prošetat, da ima prodavnica cijelu godinu, a ne neko selo koje živi samo ljeti. **** ga...

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  21. #20
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    https://www.realitica.com/hr/listing/16242

    Manji objekat moze da se radi. Mene su neke stvari tu odbile iako mislim da ovo ne bi bila promasena investicija. Mislim da je plac na kraju Stoliva, treba tu jos para da se ulozi da se plac izravna pripremi za gradnju.

    A posto je ovo drugi put da kacim ovaj oglas ovdje, samo da se ogradim da ne znam ko ga prodaje cak ni dje je plac uopšte, bas nikakve detalje nemam pa da se ko ne zezne.

    Bar je jedini grad na primorje ali nikad mi se vala nije dopadao nesto posebno. Ako gledas kao investiciju, pitanjenje da li bi mogao izvuci ulozene pare u slucaju prodaje.
    Ali Boka mi je nevjerovatna ali samo za odmor ljeti. Prije par godina sam imao nekih 30ak hiljada pa ssm cak i ovdje okacio oglas da kupujem plac u onom dijelu iznad Kotora, Trojica i sl. Mnogi su me odbili ali i dan danas mi se svidja taj dio, mozda i najvise onamo dje su Romi valjda ahahah, puca ti pogled na Bokokotorski zaliv kao i na Tivat i otvoreno more, a za 10ak minuta si i do Kotora i Tivta.
    A cijene 100e kvadrat
    Last edited by Totalno Lagan; 22-10-20 at 00:07.

  22. #21
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,674
    Thanks Thanks Given 
    3,130
    Thanks Thanks Received 
    1,032
    Thanked in
    421 Posts

    Default

    Vrhunski je sto su od 4 slike 3 sa mjesta sto su udaljena po kilometar jedna od drugih.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  23. #22
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,448
    Thanks Thanks Given 
    5,242
    Thanks Thanks Received 
    3,745
    Thanked in
    1,494 Posts

    Default

    to mi je odmah upalo u oko
    inace ova realitica je tesko smece, sve slike su nepovezane. Niti lokacije, nista

  24. #23
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,046
    Thanks Thanks Given 
    2,193
    Thanks Thanks Received 
    2,349
    Thanked in
    1,214 Posts

    Default

    Mislim da je Ijomi mislio da na luću uz more a ne sa pogledom na more Pomenuo je brdo ali vjerovatno uz more.
    Totalno Lud, da ja znam nema nekih podzemih voda i izbjegavanja, ali ovo štokaže No Limit, Kostanjica se ni meni ne svidja zbog malo sunca. Ima onaj kraj ka Morinju dje je sve mahovina, tu ga sunce ne dolazi. Rosa ostaje cio dan. Kako je sad sve postalo luksuz, a mi u Baošiće imamo sve kuće uz more i to nam je najnormalnije bilo. Nismo to nikad smtrali posebnim. Lijepo li bješe
    Mi imamo plac uz more ali moji nijesu najvoljniji da prodaju. Dobijali smo od Rusa dosta novca ali ona poruka starih, nijesmo ga stvorili mi i nećemo ga ni prodavati a novac nam nije bio neophodan. Živjeli smo normalno.

  25. #24
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Da ne mračim previše, kao što Lep(u)etane imaju svoj razlog za ime, da nije možda to slučaj i sa Morinjem. Nešto mi nije obećavajuće ime glede životnih uslova. Ograđujem se, išao samo nekoliko puta da papim u Ćatovića Mline. Mada sam i tada primjetio da je tamo nega vlaga čak i u preiodu maj/avgust. Može da bidne, ali ne mora da znači...
    Imaš ljude koji vole zaliv, isprati malo potez Bigovo, Glavatičići. Žukovica i tuda. Možda tamo nešto naleti. Čini mi se da još nisu u krv skupi

  26. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    što ne uzmeš nešto ispod Njeguša, nemaš ljepši pogled sad jes da ima da se krivuda do plaže al dobro sad
    She is only here to annoy herself!

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 63
    Last Post: 19-03-15, 21:01
  2. Zamjena zemljista, moje za drzavno, koji resor Vlade RCG ?
    By stara.dama in forum Društvena hronika
    Replies: 1
    Last Post: 10-12-14, 21:42
  3. Replies: 1
    Last Post: 18-11-11, 14:51
  4. Replies: 10
    Last Post: 18-10-10, 15:57
  5. Da ili Ne, prestanak prodaje zemljista i nekretnina Strancima
    By Krsto Zrnov Popovic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 71
    Last Post: 19-11-06, 17:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •