Page 6 of 25 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast
Results 126 to 150 of 601

Thread: Grijanje na invertorsku klimu

  1. #126
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,028
    Thanks Thanks Given 
    1,147
    Thanks Thanks Received 
    1,483
    Thanked in
    644 Posts

    Default

    Da li se isusivanje vazduha tokom grijanja moze rijesiti sa ovlaživačima vazduha?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #127
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,393
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by licmius View Post
    Samo preporuka čista
    Ko ima srednja primanja ne lomite se oko klima jeftinijih kao npr hisense, tesle, beko, sinkler itd to su najgori kvaliteti uređaja uvijek birajte zvucnije prvo zbog djelova, za pet sest godina kad krenu da otkazuju ventilatori, elektronike, ploce, lezajevi itd posebno ovi "istraživači ekonomske isplativosti" klime kao sto su samsung, gree, vivax, lg, panasonic, fujitsu gdje malo vise odskacu noviji samsung modeli panasonik i fujitsu, a tek premijum marke kao daikin i tosiba. Ali za nas smrtnike srednje stalezi bjezite od gore prvih navedenih jer ta razlika od 400-500€ vjerujte ima prednosti manje glavobolje i efikasnost istih jer se garantuje potrosnja struje koja je po kilovatu oko 20 centi dok dođe do nas a da rade evo oko 10h dnevno to je 2€ dnevno pa izracunajte grijemo se koliko od oktobra do marta sest mjeseci puta 30 dana 360€.
    Na vise objekata za skoro deset godina rada kad god su bili uređaji sumnjivog kvaliteta, a ekvivalentnih teh karakteristika pokazivala su mjerenja struje da trose vise nego deklaracijom. Dok su najmanja odstupanja bila kod dobrih brendova. To sto cine trgovci i "zakonske odredbe" u CG nema nigdje u evropi
    Tamo se zna da ustede nema sa sinklerom kao sa fujitsuom ili nekim drugim brendom posebno kod ozbiljnijih objekata hotela ili javnih ustanova. Kod nas igraju ulogu prvo najniza cijena pa onda veza kum-brat-striko-tetka, a kod njih struka-teren-iskustvo pa onda cijena.
    Kod nas zvanicna istrazivanja ne postoje, jer fakulteti i laboratorije na istim nisu dostojne 70ih godina a ne 21vijeka (cast pojedincima) kao i odnosu drzave prema struci i obrazovanju i uzimanju validnih podataka osim kad su u pitanju dogovori ja tebi ti meni uslugu x1000€
    Ovdje i trgovci su ubijeđeni da ono sto pise na deklaraciji da je to tako i ne "dovode u sumnju" to iako teren-struka-iskustvo drugacije kaze pa imamo ono sinkler/hisei itd od 1kw je isto sto i daikin/toshiba od 1kw pa jos kad iskoce i uzmu posao na tendere za vece objekte dobijemo lijepo upakovano a u stvari dobijemo veliko nista. Cuvena izreka "papir sve trpi" pa je tako i u trgovini i odlucivanju kupca istog kojem je mjera € za sve u zivotu, a zaboravljaju "ne plati na ćupriji platićes na mostu".
    Mogao bih do ujutro o ovome


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Zar ne bi trebalo da ako uredjaj ima Tüv, da je provjerena specifikacija proizvoda i validna za prodaju u Eu? Sto se tice brendova slazem se, klime dvije koje skidam su Funai on/off stare 22 godine, na koje nikad nista nije crklo (koje su tad u krv placene). Kad sam se raspitivao uvozi li ih ko u Cg ili Srb jer sam ciljano htio njih izprva da uzmem, receno mi je da su preskupe i da je najblize u Austriju da se kupe.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #128
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loodilo View Post
    Zar ne bi trebalo da ako uredjaj ima Tüv, da je provjerena specifikacija proizvoda i validna za prodaju u Eu? Sto se tice brendova slazem se, klime dvije koje skidam su Funai on/off stare 22 godine, na koje nikad nista nije crklo (koje su tad u krv placene). Kad sam se raspitivao uvozi li ih ko u Cg ili Srb jer sam ciljano htio njih izprva da uzmem, receno mi je da su preskupe i da je najblize u Austriju da se kupe.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Prvi put cujem da tuv sertifikat daje za klime nesto. Tuv je najcesce sertifikat vezan za proizvodnju necega tj sami nacin proizvodnje i opet ne znaci nista. Tuv je npr imas neko varenje u procesu proizvodnje ili sudove pod pritiskom i za to dobijes tuv sertifikat, a tuv za klime je macku o rep

    Sto se tice valjanog sertifikata za klime je iskljucivo eurovent, i energetska klasa tog uređaja po euroventu koji se moze provjerit na sajtu taj i taj uredjaj tip serija i to je to. A opet jedno je eurovent i sta npr takve kompanije salju na test, tu se ciljano salju najbolji uređaji iz te serije a u masovnoj proizvodnji drasticno se spusti kvalitet a sa kvalitetom cijena itd.
    Funai ti je presao u micubisi korporaciju kao i sanyo itd japanski brendovi i zvanicno vise ne prave klime to je sad sve pod logom mitsubisi. Sa mitsubisijem nema greske ako ces funai a to sa austrijom zaboravi jer ocigledno neko dobro lagi

    Kao i kod auta dacia duster zavrsava posao ali nije kaskai kadjar tiguan itd
    A kad neko dobije ponudu za vivax gre i hensei ili teslu i odabere hensei zbog cijene od 100-160€ stvarno je smijesno i posle kuku majko smrzoh se na -2
    I da znate klima do 5c iznad nule ima 90-98% kapaciteta, a sa padom na -5 losiji uređaj ima 70% a dobri 85-88% dok na -12 losiji uređaji cak imaju i jedva 40%-55% dok brendovi zvucniji 66-75% i to je fakat i tu dolaze do izrazaja komponente kao sto su kompresori, ventili, materijal cijevi, izolacija, elektronika itd, a isto to vazi za ljetnji period sve preko 35-37C drasticno utice na kapacitet a to je prije svega zbog freona i njegovih tacaka isparavanja i kondezacije sto je visa matematika tacnije termodinamika za koju treba malo vise rezona i ozbiljnije skole od izucavanja rekao kum marko janko i drugo.
    Mi npr imamo situacije da su dvije tri zime blage i od jednom jedna zima buc -4 i sjever i onda se dogrijavamo na radijatore i potrosimo struje za taj period taman onu razliku između hensei tesle i npr lg samsunga panasonika
    isto je i ljeti samo sto tad ne mozemo uzet nista nego klima drnda na max snagu najvreliji dio dana i onda kao i sve na svijetu nastaje zamor svega, dihtung slabi, povecavaju se zazori na losim materijalima, iscuri freon malkice pa onda manjak freona utice na efikasnost pa onda jednu dvije tri godine tako i klima prc, a ona lg skuplja za 300€ radi npr na srednju brzinu laganica i ne osjeca, a daikin na najmanju pa tek ne osjeca
    Posebno je to osjetljivo na monosplit uređaje nego na multi split jer realno ti u stan neces u isto vrijeme na najvecu hladnocu ili vrucinu koristit npr sva tri uređaja istovremeno na max snagu pa je dovoljno i da jedan ne radi da ova dva zavrse posao a kod mono koji su jeftiniji skoro pa duplo to dolazi do izrazaja pogotovu kad su ekstremne situacije.
    Zato ne robujte €, nego malo sjednite i pocesite se po glavi jer to je isto kao ajvar od 1,5€ i onaj od 5€


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #129
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    418
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    postoji li neki minimum duzine instalacije izmedju unutrašnje i spoljasnje jedinice ?

    Poslato sa VKY-L09 pomoću Tapatoka

  5. #130
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    @licmius
    Ja se zaista mogu složiti sa mnogim tvojim konstatacijama ali je realnost crnogorskog društva jedna jednostavna činjenica, a to je da smo mi veoma siromašno društvo. Propovjedati nerobovanje eurima, sa prosječnom platom od 500 eura nije baš realno. Ovo je region robovanja skupim telefonima, garderobom, autima bez obzira na loš standard ali je kvalitet života nikakav većini... Ja imam neku običnu Mideu trenutno, osma godina, ne mogu reći da me nije služila, a bilo je par lednih godina u tom periodu. Davati za klimu nekoliko hiljada eura nije baš mala investicija za naš standard.

  6. #131
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,393
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by licmius View Post
    Prvi put cujem da tuv sertifikat daje za klime nesto. Tuv je najcesce sertifikat vezan za proizvodnju necega tj sami nacin proizvodnje i opet ne znaci nista. Tuv je npr imas neko varenje u procesu proizvodnje ili sudove pod pritiskom i za to dobijes tuv sertifikat, a tuv za klime je macku o rep

    Sto se tice valjanog sertifikata za klime je iskljucivo eurovent, i energetska klasa tog uređaja po euroventu koji se moze provjerit na sajtu taj i taj uredjaj tip serija i to je to. A opet jedno je eurovent i sta npr takve kompanije salju na test, tu se ciljano salju najbolji uređaji iz te serije a u masovnoj proizvodnji drasticno se spusti kvalitet a sa kvalitetom cijena itd.
    Funai ti je presao u micubisi korporaciju kao i sanyo itd japanski brendovi i zvanicno vise ne prave klime to je sad sve pod logom mitsubisi. Sa mitsubisijem nema greske ako ces funai a to sa austrijom zaboravi jer ocigledno neko dobro lagi

    Kao i kod auta dacia duster zavrsava posao ali nije kaskai kadjar tiguan itd
    A kad neko dobije ponudu za vivax gre i hensei ili teslu i odabere hensei zbog cijene od 100-160€ stvarno je smijesno i posle kuku majko smrzoh se na -2
    I da znate klima do 5c iznad nule ima 90-98% kapaciteta, a sa padom na -5 losiji uređaj ima 70% a dobri 85-88% dok na -12 losiji uređaji cak imaju i jedva 40%-55% dok brendovi zvucniji 66-75% i to je fakat i tu dolaze do izrazaja komponente kao sto su kompresori, ventili, materijal cijevi, izolacija, elektronika itd, a isto to vazi za ljetnji period sve preko 35-37C drasticno utice na kapacitet a to je prije svega zbog freona i njegovih tacaka isparavanja i kondezacije sto je visa matematika tacnije termodinamika za koju treba malo vise rezona i ozbiljnije skole od izucavanja rekao kum marko janko i drugo.
    Mi npr imamo situacije da su dvije tri zime blage i od jednom jedna zima buc -4 i sjever i onda se dogrijavamo na radijatore i potrosimo struje za taj period taman onu razliku između hensei tesle i npr lg samsunga panasonika
    isto je i ljeti samo sto tad ne mozemo uzet nista nego klima drnda na max snagu najvreliji dio dana i onda kao i sve na svijetu nastaje zamor svega, dihtung slabi, povecavaju se zazori na losim materijalima, iscuri freon malkice pa onda manjak freona utice na efikasnost pa onda jednu dvije tri godine tako i klima prc, a ona lg skuplja za 300€ radi npr na srednju brzinu laganica i ne osjeca, a daikin na najmanju pa tek ne osjeca
    Posebno je to osjetljivo na monosplit uređaje nego na multi split jer realno ti u stan neces u isto vrijeme na najvecu hladnocu ili vrucinu koristit npr sva tri uređaja istovremeno na max snagu pa je dovoljno i da jedan ne radi da ova dva zavrse posao a kod mono koji su jeftiniji skoro pa duplo to dolazi do izrazaja pogotovu kad su ekstremne situacije.
    Zato ne robujte €, nego malo sjednite i pocesite se po glavi jer to je isto kao ajvar od 1,5€ i onaj od 5€


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Pa dobro nije im bas jeftina ova 12-ica 440€.. Valjda su i oni konzorcijum sa Hitachiem sad sam citao... Ali si me ipak ubijedio sa ovim da uzmem wind free samsung... bolje da ne gatam


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #132
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,395
    Thanks Thanks Given 
    14,858
    Thanks Thanks Received 
    4,161
    Thanked in
    2,102 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by marko007 View Post
    postoji li neki minimum duzine instalacije izmedju unutrašnje i spoljasnje jedinice ?

    Poslato sa VKY-L09 pomoću Tapatoka
    Pretpostavljam da zavisi od modela i proizvođača ali neki minimum je 3m.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  8. #133
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    418
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    klima je 12BTU. Da li je u redu da instalacija izmedju dvije jedinice bude pola metra ?

    Poslato sa VKY-L09 pomoću Tapatoka

  9. #134
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by marko007 View Post
    postoji li neki minimum duzine instalacije izmedju unutrašnje i spoljasnje jedinice ?

    Poslato sa VKY-L09 pomoću Tapatoka
    Postoji obicno je to 3m kod nekih 2,5m, najbolje perfomanse ima od 3-5 nekad do 7, sve preko tih dimenzija na svaki metar otprilike 5-10ak% kapaciteta se gubi tu ilopet dobri brendovi gube najmanje losi drasticno vece gubitke ima.

    Mene to nervira najvise ljudi uzimaju telefone po 1000€ a kad treba da se "kuće" uzimaju tj lome se na razlike od 300-400€, a vecina placa to na rrate kao i sve pa evo i ja isto placam na rate sve sto sam uzeo a bavim se tim stvarima pa jedva priustih sistem koji projektujem 10-ak godina a bas nisam stedio nego sam uzimao ne mareci na to, pa npr za pet godina centralnog nisam ulozio centa, cak ni ovaj multi-sistem bez centa ulaganja, pa kad uprzi ili kad pohladni a dođu nenajavljeno kumovi ne brinem se oce li klima radit ili trosit struje vise nego drugim danima itd, oce li se kupat dva puta ili sto puta, oce li se palit masina u jeftinoj ili skupoj tarifi itd.
    Na tehniku i na jakne ne stedim sve ostalo bas se cesem po glavi
    Jos samo neko auto da kupim ali cu za njega da opalim za njemacku i da roknem sve sto sam ustedio zadnjih cetiri godine ili da se i dalje vozim taksijem jer sam pocinuo od servisa i majstora koji me ubjeđuju da su sve zamijenili kako treba i da su stavili original


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #135
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by retype_htc View Post
    Da li se isusivanje vazduha tokom grijanja moze rijesiti sa ovlaživačima vazduha?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Moze, ali to ti je mac sa dvije ostrice, gdje ima vlage citaj vode imas buđi i grinja i razvoj bakterija na tim uređajima. Filteri su im izuzetno podložni grinjama i bakterijama koje napadaju disajne organe pa ih moras cistit bas bas jednom nedeljno a i kamenac se stvara posebno na nasu vodu sa mareze
    Najbolje rjesenje ti je otvoriti prozore na dva sata svaki dan ili ujutro (sem kad nije kisa i vjetar prejaki) svjezi vazduh je "mama" za to kad nema vlage kao i kad je ima previse


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #136
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,395
    Thanks Thanks Given 
    14,858
    Thanks Thanks Received 
    4,161
    Thanked in
    2,102 Posts

    Default

    @licmius Je li ti problem da pojasniš dio oko dovođenja tople vode za mašine za suđe i veš. Mislim da sam još uvijek u mogućnosti da dovedem bar do ove za suđe. Sa tim da imam pored centralnog na pelet i solar mogla bi lijepa ušteda da bude.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  12. #137
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Ima ventil caleffi za sanitarnu vodu









    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #138
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    @licmius Je li ti problem da pojasniš dio oko dovođenja tople vode za mašine za suđe i veš. Mislim da sam još uvijek u mogućnosti da dovedem bar do ove za suđe. Sa tim da imam pored centralnog na pelet i solar mogla bi lijepa ušteda da bude.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Posle bojlera koji ti vec grije vodu na vrelu izlaznu cijev ugradis ovaj ventil
    Sad moja ti je preporuka da uz ventil ugradis tri leptir ventila dn15 ili dn10 ne znam kolike su ti cijevi za vodu, zasto? Da ga mozes kasnije lakse skinut ocistit, zamijenit jer nam je voda krcata kamenca. Posle ti ide edukovanje zene koja pali tj koristi masinu kad oce da pere na vece temperature podesi ventil prvo da bi se masina napunila odmah toplom vodom.
    Ja ga uvijek drzim na 35-40^C jer je to srednja temperatura pa masina kad npr radi dogrijava vodu sa 40-60, a ova za sude skoro se ne pali grijac, sad ne znam kakvu opremu imas, ja imam neke simensove masine sto je ujak iz njemacke dovezao pa one imaju neku ludilo automatiku bas za te stvari.
    Jer automatika masina treba da prepozna ulaznu temperaturu vode i ove koju grije pa po potrebi pali grijac tacan vremenski period itd. Obavezno iskontrolisi teh list masine mozda nesto pise o tome ali u svakom slucaju trebalo bi da radi i na ove ovdje za trziste iii svijeta.
    Jer delta t vode nije 60-15=45 nego 60-40=20 cim je delta t manje manja je ulozena snaga za grijanje iste


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. The Following User Says Thank You to licmius For This Useful Post:


  15. #139
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    @licmius svaka čast druže

  16. #140
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,395
    Thanks Thanks Given 
    14,858
    Thanks Thanks Received 
    4,161
    Thanked in
    2,102 Posts

    Default

    Kako sam večeras na nekoj rakiji ostaviću čitanje ovog za sjutra

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  17. The Following User Says Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  18. #141
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by marko007 View Post
    klima je 12BTU. Da li je u redu da instalacija izmedju dvije jedinice bude pola metra ?

    Poslato sa VKY-L09 pomoću Tapatoka
    Ne.

    Proizvodjaci uvijek navode minimalnu duzinu instalacija, koja je u prosjeku oko 3m. Cak i ako ti je spoljasnja jedinica odmah iza unutrasnje, proizvodjaci daju preporuke kako da se umotaju cijevi kako bi se odrzala ta minimalna duzina.

    Postoji mogucnost da ce ti klima biti bucnija zbog kracih cijevi, i vibrirace vise.

  19. #142
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    doma
    Posts
    3,040
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Pitanje, inverter klima troši mnogo manje struje od "obične" klime, jel tako,
    ali da li samo pri grijanju ili i pri hlađenju isto tako?

    Da li za hlađenje uzeti takođe inverter (zbog uštede struje) ili ne?

  20. #143
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Inverter klima manje trosi struje u oba slučaja, bolje radi, tiša je.
    Čisto upoređenje:
    klasik klima traktor sa dvije brzine 1:upali, 2:ugasi,
    Klima inverter: ima "menjač kad je u režimu 1
    U suštini invertor štedi ~30% u zavisnosti od modela tj. para. Što je bolji model više štedi.
    Sve je do kompresora klime. Jer kad ti klima postigne temperaturu (približno željenu temperaturu +-3 stepena), priguši motor kompresora nezavisno od rada ventilatora na unutrašnjoj.
    Kod klasične klime ona dođe isto približnoj temperaturi i gasi se i pali se ponovo kad temperatura skoci ili padne od te željene, a u tom periodu radi samo unutrašnja i freon nema cirkulaciju kroz sistem. Zbog toga pali gasi trosi struju.
    Kao da krenes na more zaletis auto do 100, pa ga izbacis iz brzine dok ne dođe do 50-60, pa ga opet ubaciš u brzinu i ganjaš do 100, pa opet i misliš da štediš. Stavis na papir i dokažeš pa bolje da sam vozio 80 isto mi dođe e invertor ti je još bolji od ovog primjera
    Odrekni se samsunga ili iphona i kupi inverter klimu


    Poslato je nadam se

  21. #144
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    inharmonic whispers street
    Posts
    980
    Thanks Thanks Given 
    322
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Zainteresovan sam za kupovinu ovog modela klime:

    https://www.klimakoncept.hr/hr/klima...dinica/1238/21

    Zanima me vaše mišljenje. Na HR i SR forumima koje sam prelistao ovaj model se izdvaja kao jedan od najpouzdanijih.

  22. #145
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tyler^Durden View Post
    Zainteresovan sam za kupovinu ovog modela klime:

    https://www.klimakoncept.hr/hr/klima...dinica/1238/21

    Zanima me vaše mišljenje. Na HR i SR forumima koje sam prelistao ovaj model se izdvaja kao jedan od najpouzdanijih.
    5* od mene preporuka
    Dobar brend, jedan od najpouzdanijih modela
    Mislim da ti je mikromont zastupnik za cg
    ne znam tacno provjeri


    Poslato je nadam se

  23. The Following User Says Thank You to licmius For This Useful Post:


  24. #146
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    I od mene preporuka za Mitsubishi...

  25. The Following User Says Thank You to djiha For This Useful Post:


  26. #147
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,125
    Thanks Thanks Given 
    2,235
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Ja sam imala ponudu od ETG grupe za Mitsubishi, multisplit sa 4 unutrtasnje, 6000eur. Najskuplja je bila. Skuplja i od Daikina.

  27. #148
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,510
    Thanks Thanks Given 
    5,372
    Thanks Thanks Received 
    3,869
    Thanked in
    1,528 Posts

    Default

    Jes no je najbolja. Mad 6k u pm

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  28. #149
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ja sam imala ponudu od ETG grupe za Mitsubishi, multisplit sa 4 unutrtasnje, 6000eur. Najskuplja je bila. Skuplja i od Daikina.
    E ako ke skuplja od daikina onda je bas precerano. 6000€ je i po meni bas psku.


    Poslato je nadam se

  29. #150
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    A makse , ne može me niko ubijedit da je za PG potreban sistem od 6000 eura osim ako ne grijete i hladite 400 kvadrata

Page 6 of 25 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem Drva za grijanje +majstor za klimu
    By brodomaketar in forum Ostali oglasi
    Replies: 23
    Last Post: 17-09-16, 05:53
  2. cpu!?grijanje?!
    By Tico in forum Hardware
    Replies: 3
    Last Post: 29-11-08, 01:15
  3. Prodajem kotao za parno grijanje
    By the Genius in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 17-11-08, 21:14
  4. Grijanje-Golf III
    By Kutuzov in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 9
    Last Post: 03-11-06, 08:10
  5. grijanje...
    By Seka Alexic in forum Centralni
    Replies: 29
    Last Post: 18-10-04, 22:29

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •