Page 3 of 24 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 592

Thread: Grijanje na invertorsku klimu

  1. #51
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    675
    Thanks Thanks Given 
    1,001
    Thanks Thanks Received 
    365
    Thanked in
    160 Posts

    Default

    Klima par puta ujutro dok ono kao još nije za drva,kao ovih dana. Kuća odlično izolovana, 6-7 m3 drva , primorje.
    Mislim da se klimom u uslovima gotovo hermetički zatvorenih prostorija modernom stolarijom, ne postižu kvalitetniji uslovi života.
    Osim toplote,važno je obratiti pažnju i na vlažnost vazduha u prostorijama pogotovo ko ima malu djecu.

  2. #52
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,392
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MLS View Post
    Klima par puta ujutro dok ono kao još nije za drva,kao ovih dana. Kuća odlično izolovana, 6-7 m3 drva , primorje.
    Mislim da se klimom u uslovima gotovo hermetički zatvorenih prostorija modernom stolarijom, ne postižu kvalitetniji uslovi života.
    Osim toplote,važno je obratiti pažnju i na vlažnost vazduha u prostorijama pogotovo ko ima malu djecu.

    Valjda vlažnost vazduha se gubi potpuno grijanjem na drva, a upravo ove nove klime vode računa o optimalnoj vlaznosti, barem ih tako reklamiraju. Ja sad imam dvije on/off klime stare funai, još ih nisam palio ove godine za grijanje nije bilo potrebe barem meni u Pg, ocigledno veliku razliku cini kako je odrađena izolacija i bravarija...

  3. #53
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,115
    Thanks Thanks Given 
    123
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Imam u stanu Daikin multi split od 2013. Kostao me je tada oko 2800, sto je bilo otprilike za 1000 eur skuplje nego LG iste konfiguracije. Jedna 18tica i dvije 9ke u sobama. Da kucnem nikad ni jedan jedini problem. A potrosnja - to je bruka da pricam, mislim da mi je najveci racun bio oko 55 eur decembar prije godinu/ dvije kad je bio pomet.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #54
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Imam LG inverterski split sistem, nisam kupovao nego došao sa stanom.

    Jedna 18ca i tri 9ke... mislim da je najveći račun došao prošle godine jedan mjesec tu nedje 110€, dok su ostali u sezoni bili ispod 100€, ali pored grijanja tu su i razni uređaji poput mašine za sušenje veša, centralnog bojlera za dva kupatila, wc i kuhinju, i svi ostali uređaji koji standardno troše struju.

    Krajnje gospodska varijanta, al kad pomislim da sam grijao dio kuće slične kvadrature centralnim grijanjem na kamin sa 10 metara drva i da su ta drva sad nedje oko 400-500€, ispada da je grijanje na split sistem ekonomičnije od drva.

    Fakat, zbog položaja stana i kvaliteta izolacije, kraća je sezona grijanja u stanu nego u kući, al ipak kad se sve stavi na papir, split sistem je možda i ekonomičnije rješenje od grijanja na drva (centralno). Priznajem da je vatra u kaminu sexy, ali dosadi vremenom sekanje sa drvima, "čuvaj da se ne ugasi" i slične gluposti.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  5. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  6. #55
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Samo mala ispravka, pošto je vrlo česta greška kod nas.

    Split sistem = 1 spoljašnja / 1 unutrašnja jedinica
    Multi split sistem = 1 spoljašnja / više unutrašnjih jedinica
    #fakenews

  7. The Following 4 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  8. #56
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Mi smo uzeli Fujitsu parapetnu za dnevnu 14icu split (40 kvadrata), a za drugi dio stana gdje je spavaci dio multisplit dvije devetke i jedna parapetna 12. Javicu ove zime kako je bilo.
    Do sad smo se grijali u dnevnu na jednu 12 Fujitsu i jednu samsung 12 u sobi. racuni su bili oko 50ak eura. Ali oba stana su juzna strana.
    Ipak mi nema nista milije nego kod mojih u HN i nasloniti se uz sporet na drva pa ubaciti malo slaninice na zar hahah.

  9. #57
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    I uvijek je bolja varijanta ugraditi vise pojedinacnih klima, nego jedan multi split sistem. Zimi, kada je veca vlaznost spolja i kada multisplit ode u defrost, nijedna klima ne moze da radi dok se ne odledi

  10. #58
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,272
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,038
    Thanked in
    2,046 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Bezobrazan sam jer pričam istinu...?

    To je isto kao da si neđe vidio da fića pretiče ferari, i poslije tvrdiš da je brža...

    Baš nema smisla pričati o nečemu što je NAUKA dokazala... Eto doći će neki forumaš i reći nije mu radio inverter, a to što se milioni griju na njih, i što ih na hiljade u CG radi na većim minusima je nebitno...
    Pričaš istinu? Možda neku svoju verziju. Znači sad je nebitno što nekom forumašu dva premijum brenda nisu htjela da griju. Pa ni ovaj moj Carrier nije baš loš brend pa ni on nije htio. Plus još minimum 5, 6 invertera nije moglo da radi tih dana. Zamisli vidio to svojim očima. Ali eto ti kažeš da su hiljade drugih baš u tim uslovima radile. Iako ne znaš. Ali eto kažeš i onda je to istina. Neozbiljan si.

    Kad smo već kod grijanja klimama. Montenegrina pomenu. Parapetna-podna jedinica je bolja za grijanje. Ali i dosta skuplja.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  11. #59
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Kad smo već kod klima i multisplit sistema, kako se kreću cijene sa ugradnjom? Malo kvalitetnije bih postavljao, valjda je veća šansa da potraju i da rade kako treba. Ako se uzme windfree tehnologija, ima li veze ako klima u spavaćoj sobi nije iznad uzglavlja nego na suprotnom zidu? Ako je postavim tako, onda mogu cijev da sprovedem direktno na balkon đe je izlazna jedinica. Ako je stavim iznad uzglavlja, đe je predviđen i šteker, onda bi cijev morala da ide duž cijelog zida a ne rovari mi se baš toliko.

    Dovoljna mi je 12 za dnevnu i 9 za spavaću.

  12. #60
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Ako sam dobro razumio, u pitanju su dvije unutrašnje jedinice...?

    Za Wind free nije bitno koja je od navedenih pozicija, samo imaj na umu da u režimu grijanja radi kao svi drugi inverteri, tj izduvava vazduh regularno...

    P.S. Ako jesu dvije unutrašnje, a imaš dovoljno prostora, razmisli i o dva mono split uređaja, jer će te ispasti sigurno nekoliko stotina jeftinije...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  13. #61
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Da, dvije unutrašnje jedinice. Fora je što je trenutno spoljna jedinica smještena na balkon, zaštićena je od atmosferskih uslova pa bih volio da i buduća spoljna jedinica bude tako pozicionirana. Osim toga, iz spavaće sobe bih morao da bušim zid iznad jednog prozora, da platim onu dizalicu ili elevator kako li se već zove jedno 70 eura da popne radnika da montira spoljašnju jedinicu, pri čemu bi morala da stoji direktno na spoljašnjem zidu zgrade tako da mi se ne sluša kako kiša udara po spoljnoj jedinici i da svaka moguća intervencija zahtijeva da se plaća elevator.

    To jeste malo veća investicija, ali narod kupuje telefone od hiljadu eura, ja planiram da sredim grijanje i hlađenje na duži vremenski period od 3-4 godine koliko smart telefoni traju, ako imamo sreće.
    Last edited by ćepanica; 15-10-20 at 19:01.

  14. #62
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,822
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,291
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Ja se grijem na klimu od 2006 godine.
    Prvo su do 2014 bile Samsung 24 + Samsung 12 naravno inverter i za PG su odrađivale posao solidno.

    Za NK sam ubacio DAIKIN parapetnu stan od 55 kvadrata nemam problema da zagrijem.
    Grijem ga od 2014 i bilo je temperatura na - 33 i klima je radila onako.

    Nikako u PG ne može biti hladnije nego u NK gdje je zimi u periodu NOV - FEB (4 mjeseca), svaka noć ispod 0 a klima radi...


    U startu sam imao osudu svih da ću se samo grijati na klimu, ali za 6 godina je dosta tih i samo prešlo na grijanje...


    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  15. #63
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Pričaš istinu? Možda neku svoju verziju. Znači sad je nebitno što nekom forumašu dva premijum brenda nisu htjela da griju. Pa ni ovaj moj Carrier nije baš loš brend pa ni on nije htio. Plus još minimum 5, 6 invertera nije moglo da radi tih dana. Zamisli vidio to svojim očima. Ali eto ti kažeš da su hiljade drugih baš u tim uslovima radile. Iako ne znaš. Ali eto kažeš i onda je to istina. Neozbiljan si.

    Kad smo već kod grijanja klimama. Montenegrina pomenu. Parapetna-podna jedinica je bolja za grijanje. Ali i dosta skuplja.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Negdje sam slušala o tome, postoji li razlog zašto je parapetna bolja? Kakva je za hladjenje?
    Uzeli smo Fujitsu 14, bila je nešto čini mi se oko 1200eur.

  16. #64
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,272
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,038
    Thanked in
    2,046 Posts

    Default

    Nema neku specijalnu prednost osim što većina ima izduvavanja i pri dnu i na vrhu. Kako topao zrak ide gore, a hladan dolje samim tim...

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  17. #65
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Jer jedan drug nam reče kao da je bolja ona zidna po svim parametrima. U sobu smo isto parapetnu 12, opet zbog položaja, jer nam nije toliko soba bitna, rijetko se pali

  18. #66
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,241
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,593
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Ma isto kad se ubaci drvo u veliki šporet i jos sa staklom, bude mi žao što napolje nije zamelo


  19. The Following 2 Users Say Thank You to NoLimit For This Useful Post:


  20. #67
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,241
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,593
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Za novi stan svakako ide klima, tako da preporucite nesto valjano i ne mnogo skupo za trgovinu i kasnije placanje racuna

  21. #68
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,822
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,291
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Negdje sam slušala o tome, postoji li razlog zašto je parapetna bolja? Kakva je za hladjenje?
    Uzeli smo Fujitsu 14, bila je nešto čini mi se oko 1200eur.
    Zidna klima izbaca topao vazduh ka dolje koji ne dođe do poda već se vraćš gore. Zato je kod zidnih klima uvjek par stepeni toplije oko glave nego u nogama.

    Parapetna izbaca po podu topao vazduh koji se polako diže gore pa je manja razlika u temperaturi a i toplije je za noge.

    Što se tiče hlađenja Parapetna ima usmjerivač ka gore pa dosta dobro radi. Zidna na lađenje radi kako treba.


    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  22. The Following 2 Users Say Thank You to Bugi For This Useful Post:


  23. #69
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,392
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Kad smo već kod klima i multisplit sistema, kako se kreću cijene sa ugradnjom? Malo kvalitetnije bih postavljao, valjda je veća šansa da potraju i da rade kako treba. Ako se uzme windfree tehnologija, ima li veze ako klima u spavaćoj sobi nije iznad uzglavlja nego na suprotnom zidu? Ako je postavim tako, onda mogu cijev da sprovedem direktno na balkon đe je izlazna jedinica. Ako je stavim iznad uzglavlja, đe je predviđen i šteker, onda bi cijev morala da ide duž cijelog zida a ne rovari mi se baš toliko.

    Dovoljna mi je 12 za dnevnu i 9 za spavaću.
    e i ja sam se zaletio bio na windfree, ali nakraj se preorjentisah na ovu hisense...

  24. #70
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Ma samo mi je bitno da me ne bije u lice jer je sva prilika da neće biti postavljena iznad glave nego na suprotnom zidu.

  25. #71
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Za PG su norveški radijatori apsolutno najbolje rješenje za grijanje ako imate demit fasadu i solidnu stolariju. Ja sam trenutno u manjem stanu, sjeverna strana, grijemo se na jedan norveski, ujutru samo klimu palimo zimi da postigne temperaturu i ugasimo je i ostavimo norveški. Niti ima one zagušljivosti od izduvavanja klime, zagrije vrlo pristojno, zimi sam većinu vremena u kratkim rukavima osim kada je baš pomet. Mislim da u ovoj priči oko grijanja makar za PG presuđuje stolarija sa demit fasadom.

  26. #72
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Za PG su norveški radijatori apsolutno najbolje rješenje za grijanje ako imate demit fasadu i solidnu stolariju. Ja sam trenutno u manjem stanu, sjeverna strana, grijemo se na jedan norveski, ujutru samo klimu palimo zimi da postigne temperaturu i ugasimo je i ostavimo norveški. Niti ima one zagušljivosti od izduvavanja klime, zagrije vrlo pristojno, zimi sam većinu vremena u kratkim rukavima osim kada je baš pomet. Mislim da u ovoj priči oko grijanja makar za PG presuđuje stolarija sa demit fasadom.
    oO dobro nam došo direktore naš

    Nego... moram odma da se ne složim sa tobom

    Koliko ti dođu računi za struju?

    Problem sa radijatorima, koji funkcionišu na bazi konvektora, je otvaranje i luftiranje prostorija. Svaki put kad otvoriš da se proluftira padne temperatura i oni se popale i rade dok ne postignu temperaturu a za to vrijeme samo krene da vrti sat.

    Ti si jedan od rijetkih koji se hvali sa njima.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  27. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  28. #73
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    oO dobro nam došo direktore naš

    Nego... moram odma da se ne složim sa tobom

    Koliko ti dođu računi za struju?

    Problem sa radijatorima, koji funkcionišu na bazi konvektora, je otvaranje i luftiranje prostorija. Svaki put kad otvoriš da se proluftira padne temperatura i oni se popale i rade dok ne postignu temperaturu a za to vrijeme samo krene da vrti sat.

    Ti si jedan od rijetkih koji se hvali sa njima.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Zimi najviše 80-90 ali zbog paljenja mašine sa sušenje, pogotovo kada su djeca manja pa se pere često, da ne pominjem šporet koji se kod nas arči ka za vojsku . Ja sam ali baš prezadovoljan norveškim. Davno sam ga uzeo. Sada sam već prinuđen da uzmem multisplit ali za PG što se grijanja tiče mislim da je norveški zakon. Makar za stan pričam, ne znam kako je za kuće, pretpostavljam dosta hladnije pa mora drugačije grijanje. Pozdrav i tebi

  29. #74
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Ja nijesam mjerodavna jer meni je vazda zima...ali da kazem i moje iskustvo...nikad se sa klimama ugrijala nijesam, a lijepo mi hlade. Da ne bude zabune ja ih i ne koristim mnogo za grijanje. Imam Midea klimu, ja mislim 15 godina...radi tj hladi bez greške, 12-ica ...u spavaćem dijelu imam Hausel 12-icu i ona stvarno radi sa pola snage jer male su te sobe spavaće, zajedno nemaju 20 kvadrata...ja se sa klimama ugrijati ne mogu prvo mi smeta to sto je čim je ugasiš prehladno, ako ne daj boze nestane struja dva sata, dovidjenja.
    Stvarno ne podnosim hladnocu pa sa tim u vezi obozavam neki nezavistan od elektrodistributivnog prenosa način griijanja.
    Mi se grijemo na struju, ali imam TA peć, sesticu ili peticu ne znam, koja je prejaka i koju u PG ne moram paliti preko dvojke, i ne sjećam se da sam je mnogo puta za ovih 30 godina koliko se grijemo na nju palila na maksimum...ona pravi sjajnu toplotu i to toliko da svako kad kod nas dolazi se oblači lagano jer mu je vruće (35 m2 mi grije) a ja opet dje god idem obuvam se i obukujem kao da sam krenula na Žabljak.

    Mnogo toga zavisi od same osobe, tako da vam ja ne bih te klime pozeljela za grijanje jer kad ujutro udjem u dnevnu ako me ona toplota ne udari i sa uzivanjem sjednem bosih noga u pidzami kafu da popijem meraka nema!

    Obično kad je god sunčan dan prozori su na kant, vrata od dnevne svaku noc ostavljena na kant da se luftira i uglavnom moram reći i ljeti mi je prozor makar jedan na kant kad hladim...
    Struja je bogomi povelika, mi smo vrlo vrijedni potrošači, i potrosi moja AEG 5. poprilično kilovata....mislim da sama sprca svaki mjesec od 700 do 1000...a bude i malo više kad je ono baš hladno (mislim da joj je rekord bio jedne godine kad je bilo -12 u PG u januaru da je 1500 potrošila sama)..njoj treba barem tri sata da se napuni ako je na jedinicu, 4 ili 5 ako je na dvojku, a 6 ili 7 ako je na trojku...puta 5 kWh pa vidjite...prošle zime je skoro cijelo vrijeme na jedinicu radila, mozda u januaru malo na dvojku i to je to.....i računi su bili tako rasporedjeni, oko 120 do 150 kad peć počne da se pali, inače su oko 70 -80 kad radi klima, bez klime oko 50-60.

    Što se prasine tice ova AEG ima neki cudan ventilator koji ne bije jako i ne izbacuje prasinu (ja sam astmaticar to bih osjetila a i svake godine prije pocetka sezone grijanja se sredi ocisti, provjeri) a klima mi bas ne prija pogotovo kad grije, toliko mi suši vazduh da mi je teško da dišem.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  30. #75
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Zvnočice, ti si za trošak za struju, za 15 god, mogla uzeti toplotnu pumpu sa podnim grijanjem...

    Pretpostavljam da je Midea on/off, tako da vjerovatno i ne moze grijati na niskim temp... Imao sam i ja nekad slično mišljenje, jer smo se doma grijali na drva cijeli život, ali se čoek brzo navikne, posebno kad u Nk, đe su oštre zime, provedeš par zima u kratkim rukavima, bez ikakvih problema...

    Može da se namjesti da se pali ujutru pola sata prije ustajanja, ili je preko wifi upalite kad se vraćate sa puta i dočeka vas milina...

    Drva mi fale isključivo zbog kobaja i slanine na žaru..



    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  31. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


Page 3 of 24 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem Drva za grijanje +majstor za klimu
    By brodomaketar in forum Ostali oglasi
    Replies: 23
    Last Post: 17-09-16, 06:53
  2. cpu!?grijanje?!
    By Tico in forum Hardware
    Replies: 3
    Last Post: 29-11-08, 02:15
  3. Prodajem kotao za parno grijanje
    By the Genius in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 17-11-08, 22:14
  4. Grijanje-Golf III
    By Kutuzov in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 9
    Last Post: 03-11-06, 09:10
  5. grijanje...
    By Seka Alexic in forum Centralni
    Replies: 29
    Last Post: 18-10-04, 23:29

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •