Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 52

Thread: Moja verzija CDM logoa

  1. #26
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Otvorite poll na nedelju dana, pa da glasamo da li da se logo mijenja ili ne...
    Pa cemo onda o dizajnu...

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    Može, a opcije neka budu "1. Ne, 2. Ima li ko šta protiv?"
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  2. #27
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    583
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Ovo me je baš zainteresovalo, može li neko od moderatora da pokrene pool da vidimo mišljnje stanovnika ovog foruma naravno rezultat je neobavezan

  3. #28
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Brate, preloš ti je logo. Sa čime se ti inače baviš u životu? Šta si studirao?

    Za dizajn se završavaju škole kao i za ljekare, arhitekte isl. Mani se ti ovoga, bez ako ne želiš ozbiljno da učiš i napreduješ jer ovo što si ti poslao je običan kolaž "otpada", elemenata koje si pokupio sa interneta.
    Logo se osmišljava, planira i crta u programima predviđenim za takav dizajn. I to nije posao koji se završava za par sati. Siguran sam da ima bar jedna stvar u životu koja ti dobro ide. Drži se toga i unapređuj svoje znanje. Na kraju će ti se i isplatiti.
    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

  4. #29
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    583
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssaajjkkoo View Post
    Brate, preloš ti je logo. Sa čime se ti inače baviš u životu? Šta si studirao?
    Najlakše je napisati preloš ti je logo. Zašto ne napišeš šta je loše neko obrazlošenje.
    Quote Originally Posted by ssaajjkkoo View Post
    Za dizajn se završavaju škole kao i za ljekare, arhitekte isl. Mani se ti ovoga, bez ako ne želiš ozbiljno da učiš i napreduješ jer ovo što si ti poslao je običan kolaž "otpada", elemenata koje si pokupio sa interneta.
    Logo se osmišljava, planira i crta u programima predviđenim za takav dizajn. I to nije posao koji se završava za par sati. Siguran sam da ima bar jedna stvar u životu koja ti dobro ide. Drži se toga i unapređuj svoje znanje. Na kraju će ti se i isplatiti.
    Ja nisam grafički dizajner po struci ali me to ne sprečava da uradim neki artwork u programu po želji, i to je lično moj rad nisam preuzeo sa interneta gotov i samo promijenio tekst, ne kažem da je remek djelo ali samo vježbanjem mogu postati bolji,
    hajde ti uradi jedan logotip pa da vidimo gdje smo. A šta kažeš na ovaj rad


  5. #30
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Za ovu ti mogu reć, ako je tvoja, da je na forumu zabranjeno otvaranje više naloga.

    Zašto ne napišeš šta je loše neko obrazlošenje.
    Fidel ti je to lijepo napisao, ja ne bih umio bolje. Ne velim da si skinuo sa neta i mijenjao, ali i kažem, bez ako cura sa slike nije tvoja majka/sestra/žena vjerovatno si nju skinuo. U dizajnu, specijalno logoa rijetko kad se koristi fotografija. Fontove koje si koristio za cafe del i montenegro si vjerovatno poskidao sa neta. Najbolji dizajneri skoro sve crtaju, a i to što ne crtaju koriste besplatne resurse na netu koje na kraju i izmjene do neprepoznatljivosti. Pogledaj logo ovog foruma, da li misliš da su fontovi korišteni na njemu ili je autor komplet sve nacrtao?
    Pogledaj logoe najvećih kompanija i preduzeća na svijetu. Sve je tako jednostavno i bez previše nevažnih detalja. Ako misliš da su za tekst korišteni neki fontovi, da ti kažem da su nepoznati autori na internetu po uzoru na slova korištenih u poznatim logoima kreirali fontove, ali to je samo dodatna reklama za te kompanije.

    Što se tiče Fiće, kada bih se već bavio ovakvim poslom, nikada je ne bih parkirao pored nedovršene kuće od cigala i eloksiranom bravarijom.
    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

  6. #31
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    583
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssaajjkkoo View Post
    Za ovu ti mogu reć, ako je tvoja, da je na forumu zabranjeno otvaranje više naloga.

    Quote Originally Posted by ssaajjkkoo View Post
    Fidel ti je to lijepo napisao, ja ne bih umio bolje. Ne velim da si skinuo sa neta i mijenjao, ali i kažem, bez ako cura sa slike nije tvoja majka/sestra/žena vjerovatno si nju skinuo. U dizajnu, specijalno logoa rijetko kad se koristi fotografija. Fontove koje si koristio za cafe del i montenegro si vjerovatno poskidao sa neta. Najbolji dizajneri skoro sve crtaju, a i to što ne crtaju koriste besplatne resurse na netu koje na kraju i izmjene do neprepoznatljivosti. Pogledaj logo ovog foruma, da li misliš da su fontovi korišteni na njemu ili je autor komplet sve nacrtao?
    Pogledaj logoe najvećih kompanija i preduzeća na svijetu. Sve je tako jednostavno i bez previše nevažnih detalja. Ako misliš da su za tekst korišteni neki fontovi, da ti kažem da su nepoznati autori na internetu po uzoru na slova korištenih u poznatim logoima kreirali fontove, ali to je samo dodatna reklama za te kompanije.

    Što se tiče Fiće, kada bih se već bavio ovakvim poslom, nikada je ne bih parkirao pored nedovršene kuće od cigala i eloksiranom bravarijom.
    Ja nisam najbolji dizajner da sve crtam u vektorskoj/raster grafici ali takav logo već postoji ja sam ga samo re-kreirao u blenderu, slažem se da se ne koriste "realni 3d skenovi" predmeta, bića i td u logotipu ali mi je bilo najlakše da preuzmem model sa neta koji se nalazi u pozi koja mi zadovoljava položaj ruku da ne kreiram cio rig samo za jednu pozu. Za ovaj rad nisam plaćen pa da sve crtam ručno nisam želio iako sam dorađivao oba fonta prvo ih pretvarao u 3d objekte pa vektorske krive dorađivao a natpis montenegro se sastoji od 2 fonda crni i zeleni ostavio sam pola sata ~45 min dok sam ga obradio.

    Fića je "radnički" auto i mjesto mu je ispred radmičke kuće

    Hvala ti na sugestijama upijam kao sunđer. Tek sad posjetih tvoj sajt i vidim da se pofesionalno baviš fotografijom puno sreće u daljem radu

  7. #32
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    583
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by uiip View Post
    E kako iznapusavaste momka, a on samo htio malo da osvježi.
    Sajko kolike si tekstove ispisao ni da si vladar dizajn industrije.
    Do nekle si u pravu ali to su sve kritike i ja ih ne prihvatam lično (donekle) samo me ssaajjkkoo izkritikova ko da sam ne znam šta uradio, a samo mi je dao savjet da sve crta kod logotipa, više sam očekivao od njega

  8. #33
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Izvini.

    Ne znam, probajte, ako vas ima dizajnera frilensera/studenata isl. (mladih nada) da pravite neko logo takmičenje
    Osmišljaćemo vam jednom mjesečno firme, glumićemo šefove kojima treba logo a vi dizajnirajte, vježbajte usavršavajte se i tako jedni od drugih učite šta klijenti hoće i šta valja i šta ne i kako se šta rješava i radi. Jbm li ga, ja bih samo organizovao nešto
    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,833
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Ne bi ja ništa tu dira, krčmarica je trademark.

    Sent from my Xiaomi Poco X3
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  10. The Following 3 Users Say Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  11. #35
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    583
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssaajjkkoo View Post
    Izvini.

    Ne znam, probajte, ako vas ima dizajnera frilensera/studenata isl. (mladih nada) da pravite neko logo takmičenje
    Osmišljaćemo vam jednom mjesečno firme, glumićemo šefove kojima treba logo a vi dizajnirajte, vježbajte usavršavajte se i tako jedni od drugih učite šta klijenti hoće i šta valja i šta ne i kako se šta rješava i radi. Jbm li ga, ja bih samo organizovao nešto
    Ako se meni izvinjavaš nema potrebe,
    a što se tiče logo takmičenja čisto sumnjam da ljudi imaju vremena i volje da ulože u sve to, evo čisto fotkanje slike sa kišom pa je sporo krenulo ne zna se jel počelo i šta i kako, ali ako ima freelecera/studenata koji bi učestvovali u takmičenju kreiranju logotipa ja sam ZA

  12. #36
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    238
    Thanks Thanks Given 
    1,096
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    94 Posts

    Default

    Dobro ti je rekao, bez crtanja u programima kao sto su Corel Draw, In design, Illustrator... tesko da ces napravit ista dobro, ali ako te bas zanima mozes poceti uciti, ima i knjiga i tutorijala na sve strane, sve se moze savladati sa malo dara i puno volje

  13. #37
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    583
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Radio sam u jednoj firmi u PG-u na ploterima velikog formata tako da poznajem Ilustrator vrlo dobro, Corel nešto malo lošije a pošto mi je linux os na kompu inkscape mi je omiljeni tako da vektorska grafika mi je jako poznata ali više volim da nešto uradim u blenderu neki kratki intro, logotip možda i sl, mada sam samo pogriješio što sam odabrao pogrešnu verziju konobarice ali sam nešto i naučio za sledeći put, hvala na savjetu

  14. #38
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Jos jedno ukljucenje sa moje strane...

    Da ponovim - niko nije trazio novi logo CDM foruma pa se stoga isti nece ni mjenjati niti ce biti kakve ankete i sl.

    Nemam nista protiv samoinicijativnih predloga ali cisto da pojasnim da su oni upravo to - samoinicijativni izrazi kreativnosti i to je to.

    Sa druge strane, ono sto bi meni licno (a moguce i drugima) bilo prihvatljivije je da se na bazi originalnog logo-a napravi vise verzija.

    Na sta mislim?

    Da se recimo sad za zimsli period samo doda malo snijega, da se ljeti doda efekat topljenja, na jesen koji zuti list i sl.

    Znaci suptilne promjene koje bi eventualno dodale neku svjezinu ali ne i narusili logo koji je prakticno zastitni znak foruma.

    Onda bi za novu godinu mogla da ide deda mrazova kapica, za vaskrst obojeno jaje i sl.

    NE trazim nikakav angazman niti znam da li bi se 'glavni' slozili oko toga, samo iz 'malog mozga' pisem sto bi meni bilo prihvatljivije i zanimljivije... kad se vec pocela prica o novom logo-u.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. #39
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    istina.....nas logo je prepoznatljiv i greota ga je mijjenjati samo se moze modifikovati shodno godisnjem dobu
    Ja bih je ljeti u kupaci obukla, ovakvu oblu i neki koktel na tacni, zimi ovako kao sad samo kapa zimska i šal oko grla, a prvjenac na tacni, na jesen neka je ovako, nova godina sa odijelom baba mrazcie, naravno dekolte se ne mijenja...a za Vaskrs moze jaje da joj bude na tacni
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  16. #40
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    istina.....nas logo je prepoznatljiv i greota ga je mijjenjati samo se moze modifikovati shodno godisnjem dobu
    Ja bih je ljeti u kupaci obukla, ovakvu oblu i neki koktel na tacni, zimi ovako kao sad samo kapa zimska i šal oko grla, a prvjenac na tacni, na jesen neka je ovako, nova godina sa odijelom baba mrazcie, naravno dekolte se ne mijenja...a za Vaskrs moze jaje da joj bude na tacni
    Dodao bih i baklavu,ne mora bash za Bajram,no eto ponekad.:-D
    ...

  17. The Following 2 Users Say Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  18. #41
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Dodao bih i baklavu,ne mora bash za Bajram,no eto ponekad.:-D
    Moze vala i baklavu za Bajram, sto da ne.

    Tako neke sitnice koje suptilno mjenjaju 'look' a on zapravo ostaje skoro isti bi meni licno bilo prihvatljivo.

    Svaki drugi 'moderni redizajn' bi odbio i zastitni logo foruma koji decenijama postoji ne bi dirao.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. The Following 2 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  20. #42
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,088
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    752
    Thanked in
    524 Posts

    Default

    Lijepa je ova stara šankerica ali da joj se ne primičeš. jedino ako popiješ je i ona fina izbliza.

  21. #43
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Dodao bih i baklavu,ne mora bash za Bajram,no eto ponekad.:-D
    A tulumbe?

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  23. #44
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Tulumbe priznajem jedino kad ih moja tetka napravi,najljepsha je bila Crnogorka,znash je ti vj,na pm cu ti to,a takve su joj i tulumbe
    ...

  24. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PGcity
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Mene inače ovo struka, profesija. Učim đecu što je dizajn i kako se postaje dizajner nasuprot po Geteovom mišljenju botini.
    E sad o ovoj ilustraciji bi moglo dosta da se napiše tako da ne davim pa ću ukratko reći suštinu. Suština je da ilustracija treba da se mijenja al ni slučajno na ovaj način.

  25. #46
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,570
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Mislim da je ovo odlicna ideja, da se malo promijeni logo i da napravimo neko takmicenje. Prilazem svoj predlog.




    Zaboravio sam jedno f, ali ne mogu zbog toga da radim sve ispocetka. Promijenicemo naziv, lakse je.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	Cafe del Montenegro BEST LOGO.jpg 
Views:	61 
Size:	2.6 KB 
ID:	170906  
    Last edited by VanjaTheMan; 04-01-21 at 22:45.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  26. #47
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Jesi ovo u Paintu nacrtao? ;D
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  27. The Following User Says Thank You to Raquel For This Useful Post:


  28. #48
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,620
    Thanks Thanks Given 
    10,574
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Jesi ovo uopšte NAcrtao?

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  29. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  30. #49
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,570
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Danasnja djeca ne znaju da cijene umjetnost.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  31. #50
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,570
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Posto ste konzervativni, pretpostavljam da vam vise odgovara nesto slicnije logou koji smo ranije imali. Nije problem, uvijek sam spreman da izadjem u susret i da ponudim svoj talenat forumu koji mi je dao toliko.



    Nadam se da znate da cijenite vrijeme i trud koji su ulozeni u dizajn. Pogledajte samo detalje. Sad mozete da vidite da boca i casa nisu prazni. Stavise, casa koju CdM hostesa nosi je ocigledno za neko malo elegantnije pice, a ne pivo ili domaci sok. Umjetnik hoce da kaze da CdM hostesa usluzuje elitnu klijentelu, a to ste vi, dragi moji forumasi.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  32. The Following 3 Users Say Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Usluge Izrada svih vrsta logoa
    By ljosa9 in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 5
    Last Post: 15-11-18, 21:56
  2. Moja ljubav-moja stvar...ili nije?
    By zvoncica in forum Ljubav
    Replies: 11
    Last Post: 25-04-17, 13:41
  3. Pomoc oko izrade logoa
    By NeroAzzurro in forum Software
    Replies: 3
    Last Post: 25-08-14, 20:32
  4. Usluge Izrada logoa
    By Goran123 in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 08-12-12, 13:26
  5. CDM +CDM Forum browsin problem
    By Ben Dover in forum Internet
    Replies: 5
    Last Post: 04-02-06, 03:09

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •