Page 26 of 124 FirstFirst ... 162223242526272829303676 ... LastLast
Results 626 to 650 of 3077

Thread: Popis 2023

  1. #626
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,750
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    897
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    A realno je stanje i nije politički i iz inata (što veli Veljizar) da bude 30 i kusur % srba u CG?
    A važi.

  2. #627
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,465
    Thanks Thanks Given 
    3,005
    Thanks Thanks Received 
    1,446
    Thanked in
    778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    ovolika panika dpsdp grupacije na temu popisa navodi na nedvosmislen zaključak da se na dosadašnjim popisima koje su oni sprovodili nešto mutilo.

    Послато са sm-a536e помоћу Тапатока
    Заиста је необично да се толико придаје значаја једној уобичајеној редовној државној обавези. Да се човјек запита што је сад проблем а није био претходних 3 пута?

    Послато са sm-a525f помоћу Тапатока
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  3. The Following 3 Users Say Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  4. #628
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,433
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    878
    Thanked in
    523 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gamechanger View Post
    lucke91 rece da ce biti vise srba no crnogoraca, cedem laze.
    Quote Originally Posted by ASC View Post
    ...

    Ono, čisto tehnički, i nije rekao koji će biti rezultat na popisu, ali veli da su Srbi apsolutna većina, makar prikrivena.


    Quote Originally Posted by gamechanger View Post
    Ne znam zasto se ljutis + omalozavas sagovornika bez potrebe. Da sam na tvom mjestu zbog korektnosti bi se izvinuo ali to je tvoja stvar.

    Izvoli;





    Hvala, krenuh da se izvinem covjeku reko haluciniram ali ispade da je kolega zabagovao.
    Samo je asc potvrdio ovime da nisam rekao da ce biti na popisu vise srba nego crnogoraca, jasno sam rekao u tom postu da mislim na to kako je u praksi otvoreni+prikriveni, a ne kako će se izjasnit na popis... tako da ostaješ lažov, brige bez

    A zaisto mi nije jasna panika kod komita ovolika, izgleda je možda i realno da se to desi, u strahu su velike oči jbg
    Last edited by lucke91; 23-12-22 at 15:49.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  5. #629
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Прошли је покраден, сад ваљда немају ту могућност, па фрка.
    Знали смо углас резултат, на узорку око 200.000 што је и за Кину довољно.

  6. #630
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,137
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,685
    Thanked in
    981 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    Прошли је покраден, сад ваљда немају ту могућност, па фрка.
    Знали смо углас резултат, на узорку око 200.000 што је и за Кину довољно.
    Znaci znate sve. Sigurno vec imate i sad rezultate popisa. Koliko ima Azerbejdzanaca u Crnoj Gori nesto mi hitno treba taj podatak? Unaprijed zahvalan.

    Moze i ovako da napisete. Ne treba na hard disku sto iz DF preferiraju

    Ali veli covjek na uzorku od 200000, a uzorak onaj sto su udruzenja im pravila po sopstvenim spiskovima

    Da li uopste znas sta je uzorak u istrazivanju javnog mnjenja?
    Last edited by Rodion Romanovich; 23-12-22 at 16:47.

  7. #631
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Znaci znate sve. Sigurno vec imate i sad rezultate popisa. Koliko ima Azerbejdzanaca u Crnoj Gori nesto mi hitno treba taj podatak? Unaprijed zahvalan.

    Moze i ovako da napisete. Ne treba na hard disku sto iz DF preferiraju

    Ali veli covjek na uzorku od 200000, a uzorak onaj sto su udruzenja im pravila po sopstvenim spiskovima

    Da li uopste znas sta je uzorak u istrazivanju javnog mnjenja?
    Трећину пописивача из пописа из 2011.г. је дала Нова и СНП.
    Наравно да смо у промил знали резултате. Монстат је фалсификовао бројеве, а хтјели су и више, али им је неко са стране то забранио.
    Срба је те 2011.г. било 33.04%. После крађе тражили смо увид у пописнице, нису дали. Ок, не морају. После смо тражили увид у пописне кругове. Ни то нису дали. Пописни кругови, тј.резултати истих су као резултати са бирачких мјеста у изборном дану.

  8. #632
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,137
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,685
    Thanked in
    981 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    Трећину пописивача из пописа из 2011.г. је дала Нова и СНП.
    Наравно да смо у промил знали резултате. Монстат је фалсификовао бројеве, а хтјели су и више, али им је неко са стране то забранио.
    Срба је те 2011.г. било 33.04%. После крађе тражили смо увид у пописнице, нису дали. Ок, не морају. После смо тражили увид у пописне кругове. Ни то нису дали. Пописни кругови, тј.резултати истих су као резултати са бирачких мјеста у изборном дану.
    Dobri covjece, ne moze ti biti reprezentativni uzorak 200000 popisnica koje su tvoji aktivisti obradjivali i to u sredinama gdje NSD je najjaca. Na tim popisnicama u ukupnom je bilo Srba 33.03, i to po njihovom brojanju jer niko nije vrsio selekciju moji i vasi popisivaci ali to je tek trecina materijala. Kasnije je i njima jasno bilo sve gluposti koje su izjavljivali ali ne moze da skodi za neznavenu raju. Cisto da te podsjetim da je DPS 30 avgusta izgubio vlast, da su iz DF zaplivali po dubini, da su prakticno vlast, da materijal popisni nije unisten i da su imali prilike dvije godine da dokazu "pljacku" koju realno sada mogu da dokazu u dva dana ako zele da potvrde svoje tadasnje stavove.

  9. The Following User Says Thank You to Rodion Romanovich For This Useful Post:

    ASC

  10. #633
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Човјече Божији, ми смо свуђе имали пописиваче.
    Ево и да је твоја теорија тачна, да нисмо имали свуђе, покрили смо 95% становништва ЦГ. А на тих 90+% смо имали 33.04% Срба.
    Што не дадоше пописне кругове? Наравно да неће.
    Али да сачекамо и овај да видимо и овај, да видимо.
    Цедем је баш погодио 😂

  11. #634
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,137
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,685
    Thanked in
    981 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    Човјече Божији, ми смо свуђе имали пописиваче.
    Ево и да је твоја теорија тачна, да нисмо имали свуђе, покрили смо 95% становништва ЦГ. А на тих 90+% смо имали 33.04% Срба.
    Што не дадоше пописне кругове? Наравно да неће.
    Али да сачекамо и овај да видимо и овај, да видимо.
    Цедем је баш погодио
    Prvo, ko ste vi? Drugo, da li ti znas uopste sta je reprezentativni uzorak? Trece, bilo je trecina popisivaca iz NSD i SNP koji su valjda obradili 206000 gradjana. Cetvrto, ko su ti gradjani i u kojim sredinama? Peto, ko je njih uopste brojao i odakle podaci i da li je to zakonom dozvoljeno i jel prekrsena zastita podataka gradjanina? Sesto, da li su kopirane popisne liste koje su popisivaci NSD obradjivale na terenu i ko im je to dozvolio? Sedmo, ko je uopste brojao te popisne liste i ko su ljudi koji stoje iza brojki koje si naveo? Osmo, sve te tvrdnje su vrlo lako dokazive sada kada su u vlasti i ako imaju zelju.

    Dakle, da li si ti svjestan koliko zakona je prekrseno i prava garantovanih Ustavom ukoliko je radjeno na nacin za koji tvrdis da jeste od strane VAS koji god da ste?

    Pokrenuli ste sveobuhvatnu popisnu kampanju 2011 kao da su izbori u pitanju. Imali ste cijelu logisticko medijsko finansijsku podrsku iz Srbije. Prvo su krenula neka udruzenja da vrse neka svoja prebrojavanja, pa se poslo sa kampanjom da nacionalni Crnogorci moraju izjasnjaviti kao Srbi iz solidarnosti sa "ugnjetavanom" bracom, pa je crkva odradjivala svoj dio preko svog svestenstva, pa se ukljucio i Novak Djokovic i ostala ekipa "porijeklom iz CG" iz Beograda, na kraju je dozvoljeno i participacija u popisnim komisijama i dozvoljeno maltene sve sto je i danas provjerljivo.

    Tvoji postovi su samo primjer koliko je propisa krseno i koliko se od VAS moze ocekivati da cete i naredni popis sprovesti na zakonu valjan nacin i koja vam je konacna namjera.

  12. #635
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,137
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,685
    Thanked in
    981 Posts

  13. #636
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Потпуно си у праву. Црна Гора је примјер свега правно уређеног, само се у пописним радњама дешавају неке грешчице. Ово ме подсјећа на чувено дпс-овско "препуштимо институцијама система".

  14. #637
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,811
    Thanks Thanks Given 
    626
    Thanks Thanks Received 
    1,018
    Thanked in
    530 Posts

    Default

    Ja kao Srbin navijam da nas bude što manje,20% maksimum bilo bi top!
    Što manje to bolje.

    Послато са SM-A536E помоћу Тапатока
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  15. #638
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    23,010
    Thanks Thanks Given 
    3,246
    Thanks Thanks Received 
    5,696
    Thanked in
    2,304 Posts

    Default

    Jedno je sigurno, bice nas 50+ hiljada manje.

    50 hiljada mozgova, ili blizu 100 hiljada out, od ovoga sto je ostalo, vise je naroda 50+ godina, a manje ovih do 50.

    Sve ostalo su primitivne podjele i prebrojavanja ovaca koje rade za do 500e, od strane onih koji rade za 5000+ mjesecno.

    Pa se vi primajte i prebrojavajte.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  16. The Following 2 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  17. #639
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,461
    Thanks Thanks Given 
    1,921
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    1,783 Posts

    Default

    Samo se vi prebrojavajte, blago vama sa vama.

    Fertility rate, just google it.

  18. The Following 2 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  19. #640
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,465
    Thanks Thanks Given 
    3,005
    Thanks Thanks Received 
    1,446
    Thanked in
    778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Jedno je sigurno, bice nas 50+ hiljada manje.

    50 hiljada mozgova, ili blizu 100 hiljada out, od ovoga sto je ostalo, vise je naroda 50+ godina, a manje ovih do 50.

    Sve ostalo su primitivne podjele i prebrojavanja ovaca koje rade za do 500e, od strane onih koji rade za 5000+ mjesecno.

    Pa se vi primajte i prebrojavajte.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Зато је и лоше што се попис одлаже, да је било среће прошле године би се завршио.
    Тек нам предстоји ово што друге државе балкана доживљавају већ 20-30 година, на вријеме смо да покушамо нешто да урадимо по том питању.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  20. #641
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    23,010
    Thanks Thanks Given 
    3,246
    Thanks Thanks Received 
    5,696
    Thanked in
    2,304 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Зато је и лоше што се попис одлаже, да је било среће прошле године би се завршио.
    Тек нам предстоји ово што друге државе балкана доживљавају већ 20-30 година, на вријеме смо да покушамо нешто да урадимо по том питању.
    Mi necemo nista uraditi po pitanju odseljavanja stanovnistva, iz prostog razloga sto partijskim elitama odgovara da se odsele oni sto misle svojom glavom, a da u vecini bude stanovnistvo koje je u svoje nacionalisticke i religijske torove.

    Ovako tavorimo zadnjih 300 godina, pa ne znam zasto bi se nesto promijenilo u skorije.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  21. #642
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,137
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,685
    Thanked in
    981 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Samo se vi prebrojavajte, blago vama sa vama.

    Fertility rate, just google it.
    Ko se prebrojava? Kolega samo rece da ONI znaju sve, samo jos ne saznasmo ko su to ONI. Od crnogorskih partija niko nikad nije vodio kampanje dok smo imali uvezenu prosli put i sada u povoju sa otvorenom namjerom da Crnogorce u sopstvenoj drzavi ucine manjinom. Ako je to tebi OK onda nista, ako mislis da na to treba cutati onda duplo nista. Onda i ne treba da nas ima nego fino uz skute i da se pravimo intelektualci kojima su te neke teme ispod nivoa a praveci saveze sa onima kojima je to nivo i ne stide se toga.

  22. #643
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,835
    Thanks Thanks Given 
    1,499
    Thanks Thanks Received 
    5,000
    Thanked in
    2,341 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Jedno je sigurno, bice nas 50+ hiljada manje.

    50 hiljada mozgova, ili blizu 100 hiljada out, od ovoga sto je ostalo, vise je naroda 50+ godina, a manje ovih do 50.

    Sve ostalo su primitivne podjele i prebrojavanja ovaca koje rade za do 500e, od strane onih koji rade za 5000+ mjesecno.

    Pa se vi primajte i prebrojavajte.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Biće uspijeh ukoliko bude više od 550.000 ljudi po popisu... Znači nije baš toliko velika katastrofa (zeru je manja).

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  23. #644
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,461
    Thanks Thanks Given 
    1,921
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    1,783 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Ko se prebrojava? Kolega samo rece da ONI znaju sve, samo jos ne saznasmo ko su to ONI. Od crnogorskih partija niko nikad nije vodio kampanje dok smo imali uvezenu prosli put i sada u povoju sa otvorenom namjerom da Crnogorce u sopstvenoj drzavi ucine manjinom. Ako je to tebi OK onda nista, ako mislis da na to treba cutati onda duplo nista. Onda i ne treba da nas ima nego fino uz skute i da se pravimo intelektualci kojima su te neke teme ispod nivoa a praveci saveze sa onima kojima je to nivo i ne stide se toga.
    Na njih sam i mislio, eto sad imaju vlast, zahvaljujući meni a i tebi čini mi se, pa neka broje i dodaju broj Srba kako spc i Nole zapovijeda a ja opet ponavljam neka pogledaju Fertility rate i đe će im biti sVetovi za 10, 20 i 100 godina.

  24. The Following User Says Thank You to remark For This Useful Post:


  25. #645
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,340
    Thanks Thanks Given 
    433
    Thanks Thanks Received 
    2,701
    Thanked in
    1,311 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Od crnogorskih partija niko nikad nije vodio kampanje
    Nije se vodila kampanja da bude sto vise gradjana koji se izjasnjavaju da pricaju crnogorskim jezikom? Neka, nemoj.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  26. The Following 2 Users Say Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  27. #646
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Among Gods
    Posts
    100
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Što je frka ovolika od redovne državne obaveze?

  28. #647
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    7,002
    Thanks Thanks Given 
    2,751
    Thanks Thanks Received 
    2,645
    Thanked in
    1,487 Posts

    Default

    Ako srbi budu vecina pripojicemo se matici a ako crnogorci budu vecina onda srbi gube drzavljanstvo....

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  29. #648
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,137
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,685
    Thanked in
    981 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Nije se vodila kampanja da bude sto vise gradjana koji se izjasnjavaju da pricaju crnogorskim jezikom? Neka, nemoj.
    Kad? Dje? Kako?

    Jesu li bili bilbordi? Da li je bilo reklama? Da li su mediji svakodnevno instruisali kako treba da se izjasni? Da li su pozivali poznate licnosti i intelektualci i sl.?

    Jedna strana je sve to radila, druga nije da znam, cak su bile velike polemike zasto se to nije radilo o cemu imas, vjerujem, na pdf Popis 2011. Ti nam ponudi nesto vise od "neka, nemoj".

    Pored toga su bile i dvije kampanje. Prva da se Crnogorci izjasne kao Srbi u znak solidarnosti i druga da se ovi wannabe intelektualci i likovi "ja sam iznad toga" izjasne kao Dzedaji gdje su se samo Crnogorci izjasnili kao Dzedaji.

    To imas i ovdje po forumu kad ekipa "mi smo iznad toga" dogovori i padne "pomirenje" i onda se Gando i kimmi moraju da se sisaju jer druga strana nije nikad "iznad toga" i uvijek izda jer uvijek stremi ka samo jednom cilju a on nije gradjanska i demokratska CG. To je ja mislim vise svakome jasno da ne treba previse i pricati. Stvarnost sve to uveliko potvrdjuje a dvostruki arsini pojedinaca na forumu vise su i njima samima ocigledni.
    Last edited by Rodion Romanovich; 24-12-22 at 20:01.

  30. #649
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    23,010
    Thanks Thanks Given 
    3,246
    Thanks Thanks Received 
    5,696
    Thanked in
    2,304 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    Ako srbi budu vecina pripojicemo se matici a ako crnogorci budu vecina onda srbi gube drzavljanstvo....

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Mozda kiparski scenario?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  31. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  32. #650
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Није нико партијски водио, формално тачно.
    То је била само државна политика, спровођена од тадашње Владе и председника Скупштине.

Page 26 of 124 FirstFirst ... 162223242526272829303676 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Premier League 2022/2023
    By miovrag in forum Fudbal
    Replies: 213
    Last Post: 19-08-23, 22:38
  2. 2022/2023 NBA Season
    By miha in forum Košarka
    Replies: 2802
    Last Post: 30-06-23, 11:26
  3. Španska Liga 2022/2023
    By miovrag in forum Fudbal
    Replies: 85
    Last Post: 15-05-23, 10:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •