Page 37 of 125 FirstFirst ... 273334353637383940414787 ... LastLast
Results 901 to 925 of 3102

Thread: Popis 2023

Thanks Thanks Given 
    1,530
    Thanks Thanks Received 
    5,075
    Thanked in
    2,388 Posts

U moju kuću je iz BiH došlo 22 izbjeglica (u istom trenutku ih je bilo 17), ono sto je interesantno je da niko od ovih 22 nije ostao u Crnoj Gori (ali se niko nije vratio u BiH) iako su djeca jedno vreme učila u školi. Najveći broj se skrasio u Srbiji.
    Opet, dosta iz komšiluka, sa fakulteta, pa iz drustva ostalo je i skrasilo se u Budvi (Pakrac, Tuzla, Konjic, Sarajevo, Zenica, Split, …)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Thanks Thanks Given 
    1,935
    Thanks Thanks Received 
    5,208
    Thanked in
    1,795 Posts

Ako dps odluči da bojkotuje popis to će biti udarac za spc, osim ako ih članstvo nije masovno napuštilo.

Thanks Thanks Given 
    16,083
    Thanks Thanks Received 
    4,130
    Thanked in
    2,977 Posts

Moja majka zadugo nije mogla dobiti državljanstvo iako se udala još za vrijeme bivše SFRJ koja se onda strmoglavo raspadala.
    Ali je eto jedna Bratićka preko tadašnje neke partije u vlast se glat provukla.Moji nikada ali nikada nisu htjeli ući ni u jednu partiju i ako vi nije jasno da je sva ova tenzija oko popisa stvorena da bi se držali na vlast jadovi u partije ove i one,onda ne znam što da rečem.I kako je samo jadno da bilo koja partija je kao autentični predstavnik ove i one nacije.

Zar to glasačima,biračima šta god te partije nije ponižavajuće?Reci druže lijepo šta ti imaš od programa,kakva ti je strategija unutrašnje spoljne politike nemoj da mi urlaš da si velji Srbin,Crnogorac,itd zabolje me.Što se tiče jezika zabolje cio svijet za ove ođe jezike kako god ih zvali cio svijet priča engleski (osim Francuza jer se makljaju uvelike) glavnih kolonizatora.Jbg lajf iz d šit nekad.
    Last edited by Bluemoon; 05-10-23 at 21:24.
    No pasaran!

Thanks Thanks Given 
    11,659
    Thanks Thanks Received 
    5,394
    Thanked in
    2,529 Posts

Pošto neću bojkovati popis,interesuje me da li se može odgovarati za davanje netačnih podataka?

Sent from my 2201117TY using Tapatalk

Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    668
    Thanked in
    441 Posts

Ne mozes dati netacne podatke, to je stvar kako se ti osjecas i vidis u ovom svijetu. E sad sto si mozda ujutru crnogorac a kad popijes pocnes da srbujes i dizes 3 prsta...tajming, sve je u tajmingu.

Thanks Thanks Given 
    16,083
    Thanks Thanks Received 
    4,130
    Thanked in
    2,977 Posts

Ajde ne izjednačavajte Srbe sa dizanjem tri prsta i sVbovanjem Deretića da ve zamolim ako su se serbski nacionalisti u*rali u neku zemlju ne morate i vi dodavati lož ulje na vatru.
    No pasaran!

Thanks Thanks Given 
    56
    Thanks Thanks Received 
    778
    Thanked in
    363 Posts

Zbilja ovo i mene zanima.
    Moram li im reć imam stan ili mogu reć da sam podstanar?

Thanks Thanks Given 
    2,226
    Thanks Thanks Received 
    4,809
    Thanked in
    2,561 Posts

Reci podstanar si kod žene
    Forever young, i want to be forever young

9. The Following 7 Users Say Thank You to technus For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    11,659
    Thanks Thanks Received 
    5,394
    Thanked in
    2,529 Posts

E moj @pauki,našli smo đe ćemo pitat.Na forum svi misle da popis ima 3 pitanja i da traje 7 sekundi ka naslov one pjesme N'dour.
    Neka,neka,zaigraće svima njima mečka pred vrata,pa kad tata reče da ima 2 đece a majka se zagrcne ka slučajno
    PS.Garantujem da će popisivač koji me zapane zaradit cijeli honorar samo od popisivanja mene i moje svojine,ne što je obimna no što ću sve da mu predstavim kao relativno a sve zbog nedefinisanih pitanja u popisu.
    Last edited by joni; 05-10-23 at 22:09.

11. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    16,083
    Thanks Thanks Received 
    4,130
    Thanked in
    2,977 Posts

Zbilja kakav je taj upitnik u cjelosti sa pitanjima ima li to neđe da se skine u pdf da im pošaljem na meJLe iz Italije.
    No pasaran!

Thanks Thanks Given 
    3,516
    Thanks Thanks Received 
    1,049
    Thanked in
    428 Posts

Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Zbilja kakav je taj upitnik u cjelosti sa pitanjima ima li to neđe da se skine u pdf da im pošaljem na meJLe iz Italije.
    Tragedija sto nema da se odradi samopoisivanje, kao u Hrvatsku na zadnji popis. Fino sve sam zavrsis online i popislivacu samo proslijedis potvrdu. Nego daleko smo mi od svega toga.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

14. The Following 2 Users Say Thank You to crane_operator For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    3,041
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    791 Posts

Биће вјероватно за следећи попис, Хрватска је то увела прије 2 године, и тиме ријешила проблем радне снаге (које нема ни код нас).

Ево кампање СНВ за тај е попис.

Ја чекам посао али волим ову земљу!

А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

16. The Following 5 Users Say Thank You to Mstislav For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    2,947
    Thanks Thanks Received 
    2,868
    Thanked in
    1,588 Posts

hahahhahahhahahhahahhahh bomba

Thanks Thanks Given 
    1,530
    Thanks Thanks Received 
    5,075
    Thanked in
    2,388 Posts

Quote Originally Posted by joni View Post
    Pošto neću bojkovati popis,interesuje me da li se može odgovarati za davanje netačnih podataka?

Ne, popis se radi zbog statistike (ostalo su neke prazne priče ) koja treba potom da pruži neke smjernice (npr. projektujemo put koji će da prođe kroz Lješkopolje jer tamo gravitira toliko i toliko ljudu sa takvom i takvom privredom). Da li su statistički podaci (inače) tačni? Ne, nisu nikada, ali pružaju nekakve okvire. Uostalom, amerikanci su lijepo definisali statistiku kroz dvije izreke: 1. Statistika je kao bilini, sve pokazuje, ali ništa ne otkriva; 2. Statistika je tačan zbir netačnih podataka.

Sent from my iPhone using Tapatalk

19. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

Ukinuti stavke jezik, nacija i religija na popis.

Samo druge informacije i svi sretni.

Ne znam šta državu zanima koje sam ja nacije i religije? Šta će im to?

Normalno da ću da se pišem kao Jevrej a da mi je jezik hebrejski.

Da poguram Jevreje malo.

Država nema pravo da zna te informacije. Država nema pravo da zalazi u moju intimu i moja osjećanja povodom bilo čega. Vjerska ili nacionalna. To je moja garantovana privatnost i moja intima. Država može samo da prihvati da mi popuši *****. Eto.

21. The Following User Says Thank You to Saruman For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    442
    Thanks Thanks Received 
    2,760
    Thanked in
    1,348 Posts

Quote Originally Posted by joni View Post
    "DPS crnogorac".
    Kaze se Milogorac.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

Prosto je.

Država nema pravo da zna jesam li ja Srbin ili Bošnjak ili Jevrej.

Zato što nema pravo.

Prirodno pravo. Ne zanima me ta statistika. Statistika je ionako prevara.

Ali neće država oštrit ***** na osnovu mojih osjećanja, ili moje porodice itd.

Shvatate li koliko je BESMISLENO i NEHUMANO da država te popiše poput stoke. Poput ovaca ili koza.

I da posle na osnovu toga, glibavi političari grade karijere i zauzimaju pozicije.

ALO?

To se kosi sa svakim zdravim razumom.

Ozbiljno razmišljam da pretučem popisivača koji dođe.

Moram da se branim od države i njene intruzije u moj život.

24. The Following 5 Users Say Thank You to Saruman For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    3,041
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    791 Posts

Казне за пописиваче и грађане који дају нетачне податке од 100-500€

Пописивачи који не буду обављали свој посао на начин на који су обучени и грађани који не буду давали тачне податке у складу са пописом могу бити кажњени од 100-500 еура, казала је у емисији „Добро јутро Црна Горо“ помоћница директора Монстата Снежана Ремиковић. Како је рекла, пријаве за пописиваче су у току и за сада је мањак пријављених у девет општина. Истакла је да Управа за статистику не може одлагати попис, те да све за сада иде по плану, да се поштују сви рокови....

...„Када је ријеч о етничко-културолошким питањима одговор „лице се није изјаснило“ је тачан одговор. Лице може да се не изјасни када је ријеч о етничко-културолошким питањима и инвалидитету“, казала је она.
    Ремиковић је саопштила да у појединим општинама има више кандидата за попис него што је потребно, док у другима као што су Котор, Шавник, Будва, Цетиње, Никшић, Бар, Подгорица, Тиват и Зета за сада нема довољно пријављених пописивача....

...Рад пописивача плаћа се по листићу и у зависности колико података прикупи, толико ће зарадити.

„Један пописни круг који је у градском дијелу, има око 100 домаћинстава и код којих се пописује стан и свако лице у стану. Стан има три члана у просјеку. Када се све то сабере за један пописни круг, пописивач може да заради 500-600 еура за тих 10 до 15 дана. Уколико то заврши раније, он има могућност да добије други пописни круг и заради додатно“, објаснила је директорица Монстата.

Када је ријеч о селима која имају мање од 50 становника, добија се фиксни износ како би се пописивач стимулисао....

...На коментар да подаци пописа нијесу валидни и да су га неке земље укинуле, она је казала да је попис попис на који год начин да се прикупљају подаци.

„У земљама које не спроводе традиционалан попис, само се на другачији начин прикупљају податке. Они користе административне изворе, односно врше регистарски попис“, казала је она.

Пописне комисије су формиране у свим општинама. Оглас је каснио једино у општини Тузи....

...Оптужује политичаре да својим несмотреним изјавама збуњују грађане шта је попис и шта он доноси.

„Информације које добијамо пописом доносе неко фактичко стање свидјело се оно неком или не“, истакла је директорица Монстата....

RTCG - Radio Televizija Crne Gore - Nacionalni javni servis :: Друштво :: Казне за пописиваче и грађане који дају нетачне податке од 100-500€

А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,963
    Thanked in
    2,503 Posts

A kazne za sabirače?

Thanks Thanks Given 
    3,041
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    791 Posts

То су мислим политичке партије тојест њихови чланови, досад су учествовали и позиција и опозиција, али мислим да сам негдје прочитао да се дпс није пријавио да броји.

А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

Thanks Thanks Given 
    3,041
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    791 Posts

Ко жели да види са чиме се суочава гђа Ремиковић из Монстата ових дана, и ко има пар сати да слуша глупости, нека погледа ове двије емисије :

Komentarišući optužbe da je Beograd svoje pipke u operaciju popis infiltrirao prije nekoliko godina, te da u MONSTATU ima čovjeka koji će odraditi popisnu prevaru i odgovarajući na pitanje da li bi pristala da na poligrafsu svjedoči kako to nije tačno, Remiković kaže da bi potpuno mirne duše pristala na poligraf.

"Lično rukovodim timom koji organizuje popis. Bilo bi vrlo teško da mi neko nešto iza leđa radi. Mi se svakodnevno više puta sastajemo i svaku moguću neodoumicu zajedno rješavamo. Ne mogu da vjerujem da takvo nešto postoji, a da ne posumnjam u to".

Upitana da li je tačno da je u prvobitnoj verziji loga koju je savjet za statistiku vratio i tražio da se doradi, bila stilizovana na jednom slovu P kapala Karađorđevića na Lovćenu, Remiković kaže da odbija takvu insinuaciju.

"Tačno je da je postojao logo prije ovoga koji je danas objavljen. Čuveno slovo P je trebalo da bude kuća, potpuno je jasno da je kuća jedinica popisa. Pogledajte loga druge države, na njima su jedinice popisa, krov kuće je potpuno logično da je krov dio toga".

Odgovarajući na pitanje o četvorostrukom uvećanju broja Srba na popisima u ovom vijeku, koje je praćeno dramatičnim smanjenjem broja nacionalnih Crnogoraca, a sve uz medijsku kampanju Beograda i njegovih ekspozitura u Crnoj Gori da je na djeluju asimilacija Srba, Remiković objašnjava da su podaci o etničkim i kulturološkim karakteristikama nešto što može biti vrlo promjenjivo, te da je to pitanje ličnih osjećanja pripadnosti određenoj grupu.

Нисам гледао Рефлектор јер ипак имам држим до неког нивоа те не могу да слушам/гледам неуспјешну карикатуру Аммара Боранчића, али јесам Шуковића, у тексту одакле сам ово преписао прескочено је његово питање зашто су ајтиевци из Монстата ишли скоро у БГ, прескочено је зашто се користи ћирилица за попис, чак и њему је непријатно да поставља питања за која каже да му долазе од окружења (читај неокомита), али посао је посао, мора се видјети са газдама да ли да се бојкотује попис

Свака част Ремиковићкој, посебно на смиреним реакцијама на ретардирана питања, треба стрпљења за непристојне будале, you may like it or not but this is what peak performance of old lady from the public administrations looks like.
    Last edited by Mstislav; 06-10-23 at 10:22.

А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

29. The Following 2 Users Say Thank You to Mstislav For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    56
    Thanks Thanks Received 
    778
    Thanked in
    363 Posts

Da se prisjetimo

Thanks Thanks Given 
    3,041
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    791 Posts

Quote Originally Posted by pauki View Post

Da se prisjetimo

Како безбрижно вријеме, штета што се не може вратити....

Иначе опет гледам шуковића и ремиковићку, пита шуковић њу хоће ли пописиват странце (потенцира русе наравно), она рече хоће оне који имају боравак, да сте видјели човјеку реакцију, оте му се једно мушко "ауух" скоро да му теже паде то но што ће се повећат број срба у ЦГ.
    Ако ишта макар је шовиниста према свима, треба вазда наћ нешто добро у човјеку.

А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

32. The Following 2 Users Say Thank You to Mstislav For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    11,659
    Thanks Thanks Received 
    5,394
    Thanked in
    2,529 Posts

Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Казне за пописиваче и грађане који дају нетачне податке од 100-500€

Пописивачи који не буду обављали свој посао на начин на који су обучени и грађани који не буду давали тачне податке у складу са пописом могу бити кажњени од 100-500 еура, казала је у емисији „Добро јутро Црна Горо“ помоћница директора Монстата Снежана Ремиковић. Како је рекла, пријаве за пописиваче су у току и за сада је мањак пријављених у девет општина. Истакла је да Управа за статистику не може одлагати попис, те да све за сада иде по плану, да се поштују сви рокови....

...„Када је ријеч о етничко-културолошким питањима одговор „лице се није изјаснило“ је тачан одговор. Лице може да се не изјасни када је ријеч о етничко-културолошким питањима и инвалидитету“, казала је она.
    Ремиковић је саопштила да у појединим општинама има више кандидата за попис него што је потребно, док у другима као што су Котор, Шавник, Будва, Цетиње, Никшић, Бар, Подгорица, Тиват и Зета за сада нема довољно пријављених пописивача....

...Рад пописивача плаћа се по листићу и у зависности колико података прикупи, толико ће зарадити.

„Један пописни круг који је у градском дијелу, има око 100 домаћинстава и код којих се пописује стан и свако лице у стану. Стан има три члана у просјеку. Када се све то сабере за један пописни круг, пописивач може да заради 500-600 еура за тих 10 до 15 дана. Уколико то заврши раније, он има могућност да добије други пописни круг и заради додатно“, објаснила је директорица Монстата.

Када је ријеч о селима која имају мање од 50 становника, добија се фиксни износ како би се пописивач стимулисао....

...На коментар да подаци пописа нијесу валидни и да су га неке земље укинуле, она је казала да је попис попис на који год начин да се прикупљају подаци.

„У земљама које не спроводе традиционалан попис, само се на другачији начин прикупљају податке. Они користе административне изворе, односно врше регистарски попис“, казала је она.

Пописне комисије су формиране у свим општинама. Оглас је каснио једино у општини Тузи....

...Оптужује политичаре да својим несмотреним изјавама збуњују грађане шта је попис и шта он доноси.

„Информације које добијамо пописом доносе неко фактичко стање свидјело се оно неком или не“, истакла је директорица Монстата....

RTCG - Radio Televizija Crne Gore - Nacionalni javni servis :: Друштво :: Казне за пописиваче и грађане који дају нетачне податке од 100-500€
    E ovo je već nešto konkretnije.Moglo bi još konkretnije ali i ovo je dobar početak,a ne ka @hercules-odma mi da infrakciju za spam.Da je spam-jeste,ali to ne znači da možda to moje spamovanje neće se vremenom ispostaviti kao istina.No,lakše nam je ođe pravit anketu oko tri pitanja(državljanstvo,nacija,jezik) nego se pripremit za neka druga pitanja.
    Po cijenu rizika da će i ovo biti spam,ali ja kad bi Monstatu, ili ko će već imati pregled svih podataka sa popisa,plaćao da mi ustupi neke podatke,prije bi mu platio za podatke ko ima koliko stare automobile,koliko troši novca na nepotrebni višak nekih dobara,a koliko je u manjku za nekim drugim dobrima,a ne ko je Crnogorac,Srbin i kojim jezikom priča.Dobro,za genetsko poklapanje đece i očeva sam prećerao,ali ništa čudno od mene.Mada,ko zna,možda i nijesam prećerao.Eto sve je aktuelnije neko DNK senkvencioniranje.Tu bi @Saruman imao šta da kaže...prije no mi hercules krkne još jednu infrakciju.Aj,pozz.

Last edited by joni; 06-10-23 at 11:01.

Thanks Thanks Given 
    661
    Thanks Thanks Received 
    1,062
    Thanked in
    555 Posts

Mislim da je potpuno jasno da su stare vlasti pravile velika sranj... na tim popisima.
    Ubijedjen sam da je najveci problem to sto u opstinama tipa Rozaje Gusinje Plav itd gdje je stara vlast uzimala ogroman broj glasova jednostavno nema ni pola stanovnika koji se tamo vode.
    To je istina koja se zeli sakriti a procenti ce biti skoro isti kad je u pitanju jezik vjera narodnost.
    Kako ce se objasniti da npr Rozajama glasa 6.000 ljudi a na popis se nadje 4.000 punoljetnih?

Послато са SM-A536E помоћу Тапатока
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

Page 37 of 125 FirstFirst ... 273334353637383940414787 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)