Page 69 of 124 FirstFirst ... 195965666768697071727379119 ... LastLast
Results 1,701 to 1,725 of 3077

Thread: Popis 2023

  1. #1701
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Na kakve će muke bit popisivači proste im pare.
    Ima jedno pola godine od kad sam napustio forum. I nemam se namjere vracat. Ali, kao nekadasnji popisivac, rekoh da kazem svoje iskustvo iz davne 1981, godine. Dostina na forumu se tad ni rodila nije bila, pa da i njima priblizim. Kao doprinos diskusiji. Prosle su godine, dosta sam zaboravio, ali poneceg se sjecam. Apsolutno nikakvih instrukcija nijesmo dobili. Samo nekakav "pravilnik". Uputstva. Isao s jednim drugom da popisujemo naselje. Tad nije bilo aktuelno ko je Srbin, ko Crnogorac, kojim se jezikom govori, u koju crkvu idete. Nikog nije bilo brige za to. Sve opusteno, bez ikakve presije. Rajet. Ovo sad je neko cudo. Ni da su izbori. Ili nekakva utakmica. Dje je rezultat bitan. Koliko ce bit Srba, a koliko Crnogoraca. I kojim jezikom se prica. Sto samo govori kako smo mi zatucan narod. Ono sto mi je ostalo kao sjecanje na taj popis jeste da sam svaki dan pijan doma dolazio. Udjes kod nekog da mu popises familiju i onda "oces-moras" po rakiju-dvije. Nakupi se fina kolicina Pa se desavalo da ja i drug zaboravimo da smo nedje popisivali, pa zazvonimo na ista vrata. Obraz okidjeni Bog me spasi te se makoh otuda. Ali mi je isto zao u sto se pretvorila Crna Gora. Bila je to nekad fina zemlja.

    Za razliku od tada, sadasnjim popisivacima nece biti lako.

    Izvinjavam se na upadici. Necu vise
    Last edited by Ostoja; 21-10-23 at 17:17.

  2. The Following 14 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  3. #1702
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Ima jedno pola godine od kad sam napustio forum. I nemam se namjere vracat. Ali, kao nekadasnji popisivac, rekoh da kazem svoje iskustvo iz davne 1981, godine. Dostina na forumu se tad ni rodila nije bila, pa da i njima priblizim. Kao doprinos diskusiji. Prosle su godine, dosta sam zaboravio, ali poneceg se sjecam. Apsolutno nikakvih instrukcija nijesmo dobili. Samo nekakav "pravilnik". Uputstva. Isao s jednim drugom da popisujemo naselje. Tad nije bilo aktuelno ko je Srbin, ko Crnogorac, kojim se jezikom govori, u koju crkvu idete. Nikog nije bilo brige za to. Sve opusteno, bez ikakve presije. Rajet. Ovo sad je neko cudo. Ni da su izbori. Ili nekakva utakmica. Dje je rezultat bitan. Koliko ce bit Srba, a koliko Crnogoraca. I kojim jezikom se prica. Sto samo govori kako smo mi zatucan narod. Ono sto mi je ostalo kao sjecanje na taj popis jeste da sam svaki dan pijan doma dolazio. Udjes kod nekog da mu popises familiju i onda "oces-moras" po rakiju-dvije. Nakupi se fina kolicina Pa se desavalo da ja i drug zaboravimo da smo nedje popisivali, pa zazvonimo na ista vrata. Obraz okidjeni Bog me spasi te se makoh otuda. Ali mi je isto zao u sto se pretvorila Crna Gora. Bila je to nekad fina zemlja.

    Za razliku od tada, sadasnjim popisivacima nece biti lako.

    Izvinjavam se na upadici. Necu vise
    Posto nemamo ni na cemu pametnom da radimo zajedno i imamo neki takmicarski duh, ostao nam je brlog nacionalizma da se prebrojavamo.

    Nego bojim se da je DPS jos jednom pogresno procijenio, i da vecinu naroda vise ne zanimaju nacionalisticke teme i da ce se i ovo zavrsiti, a oni nista u ove 3 godine novo nisu ponudili.

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk

  4. #1703
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    109
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    67 Posts

    Default

    CT

    Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  5. The Following 9 Users Say Thank You to isnogood For This Useful Post:


  6. #1704
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,863
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    No, Garašanin istovremeno “vidi” Crnu Goru i kao “najveću prepreku stvaranju Velike Srbije”, kako zbog svoga ugleda u svijetu, tako i zbog harizmatične dinastije Petrovića, na njenom prijestolu.
    Ovaj odličan poznavalac političke prilike u srpskom susjedstvu, Ilija Garašanin, “primjećuje” da Crnogorci, sem rijetkih izuzetaka, nijesu nikada imali sposobne političare i definisane sopstvene nacionalne programe samostalnog rješavanja svoje nacionalne i državne sudbine. Sva njihova nacionalna politika se “svodi na jatagan i džeferdar”. Brinuli su za “jevropske probleme” i kada na domu čestito nijesu imali hljeba. Lakše su se dizali na “tuđi ustanak, nego za svoj opstanak. Crnogorci su najčešće vođeni sebičnim razlozima i ličnom sujetom i obično “rade” u korist svoje štete, svoga – crnogorskoga naroda i svoje – crnogorske države

    Vijest o proglašenju Crne Gore za Knjaževinu i Danila Stankova Petrovića za crnogorskog knjaza (vrijeme vladavine 1851-1860), što je bio izraz “učvršćivanja crnogorske države i dizanje ugleda dinastije Petrovića na viši nivo”, Srbija je doživjela kao “grom iz vedra neba”. Ilija Garašanin je izjavio: “To je najnesrećniji dan za Srbiju”.
    Očigledno je da je Ilija Garašanin “imao razloga” za ovakvu izjavu, jer je knjaz Danilo Petrović bio jedan od crnogorskih vladara, koji je imao “jasnu viziju” razvoja Crne Gore i zaštite vitalnih crnogorskih državnih i nacionalnih interesa. Samo nastojanje knjaza Danila da Crnu Goru učini “oslobodiocem i ujediniteljem” srpsko-crnogorske države, dovoljan je razlog za srpsku netrpeljivost, pa i otvorene sukobe sa Crnom Gorom. Umjesto “samostalne” dinastije Petrovića, srpski režimi žele “Beogradu poslušnu vlast u Crnoj Gori”.
    Srpsko-crnogorski odnosi se naglo pogoršavaju, kada se “počulo” da će knjaz Danilo da se ženi Kleopatrom, kćerkom srpskog kneza Aleksandra Krađorđevića. Ženidbu je, navodno, spriječio Ilija Garašanin, rekavši da “ženidbe neće biti, jer je ne dozvoljavamo”.
    Netrpeljivost između Crne Gore i Srbije kulminirala je tokom crnogorsko-turskog rata 1852/53. godine. Knjaz Danilo je bio ogorčen srpkom pasivnošću prema crnogorskom stradanju. Javno je “psovao” srpskog kneza i njegovu vladu, a nije poštedio ni srpski narod od ružnih riječi, samo zbog toga što nijesu, zajedno sa Crnogorcima “kidisali da rasprostrane svoje otečestvo”.
    I tok je knjaz Danilo otvoreno “izražavao” nezadovoljstvo na pasivan odnos Srbije, Ilija Garašanin je crnogorsko-turski rat 1852/53. godine okarakterisao “budalaštinom crnogorskog vođe” i da on ne “drži do knjaza Danila, makar on za nas govorio zlo ili dobro, jer je to jedan akičina, koga ni sva ruska sila ne može drugačijim napraviti”.


    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  7. The Following User Says Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


  8. #1705
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    284
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Vi i dalje furate priču narodu dosta nacionalizma a ljudi vam državu okreću za 360 stepeni. Inertni ste puno, probudite se na vrijeme jer kasnije može biti kasno

  9. #1706
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,788
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Nezavisni i nepristrasni popisivaci




    Послато са SM-A536E помоћу Тапатока
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  10. #1707
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,863
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Nesto razmisljam ova kampanja pitaj Đeda ko si , kakav bi imala efekat na popis u Srbiji. tacno za 10 godina cu zakupit bilborde po srbiji

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  11. #1708
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,899
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,426
    Thanked in
    2,228 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FoSte95 View Post
    Vi i dalje furate priču narodu dosta nacionalizma a ljudi vam državu okreću za 360 stepeni. Inertni ste puno, probudite se na vrijeme jer kasnije može biti kasno
    Jesi li siguran da je okreću baš za toliko stepeni?
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  12. The Following 3 Users Say Thank You to NHM For This Useful Post:


  13. #1709
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default



    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  14. #1710
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,426
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Bojkot će biti fijasko, i samo će nacionalne crnogorce da nagrdi.

    Dps i sateliti svi moguci (bez manjina jer oni nece bojkot) imaju 25% i to na izlaznost od 56% na zadnjim izborima i to je 80.000 ljudi... a to je oko 14,5% ukupnog broja stanovnika....

    U najboljem slučaju bojkotovaće pola od toga tj 40.000 ljudi, mada i to je prevelika cifra, narod prosto oće da se izjasni, a i dosta njih se boji kazne...

    Dps će bojkotom samo smanjit broj crnogoraca i potencijalno dovesti do toga da (uz one koji su pobjegli na zapad) srba bude više od crnogoraca, da velika većina priča srpski itd...

    Za godinu dvije niko se bojkota sjećat neće, a na osnovu rezultata popisa sprovodiće se razne politike, zakoni, izmjene ustava itd koje prave CG državu po mjeri koja odgovara srbima...
    za 10 godina dps vjerovatno ce biti na cenzusu, a bojkota se sjecat niko nece, i tad ce na popis biti tek drasticno losi rezultati po crnogorce....

    Dps ovim bojkotom neće ništa postići, a štetu koju će napraviti crnogorcima će biti ogromna dugoročno...
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  15. #1711
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,899
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,426
    Thanked in
    2,228 Posts

    Default

    Zavisi. Ako bi 40 hiljada bojkotovalo, to je skoro 6.5% ukupnog broja stanovnika. Procenat koji je veći od onih 5% za koji neko reče da je granica unutar koje se rezultati smatraju validnim i prihvatljivim za statističke potrebe. I pored sveg upiranja dps-a, i pogotovo države Srbije, spc i srpskih "intelektualaca", popis je primarno statističko pitanje i mora da prati neke svoje postulate.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  16. The Following User Says Thank You to NHM For This Useful Post:


  17. #1712
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,695
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,660
    Thanked in
    4,665 Posts

    Default

    ovaj popis će ako ništa pokazat kolko je vas dps Crnogoraca bilo i kolko vas je sad obavilo transfer u df Srbe


    тапаталк
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  18. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  19. #1713
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Danas sam doživio baš zanimljivu stvar.

    Prvo mi je ovđe @technus spočitao da vodim kampanju za bojkot (https://forum.cdm.me/showthread.php?...61#post5965861), a zbog ovoga (https://forum.cdm.me/showthread.php?...39#post5965639).

    U isto vrijeme mi je neko jako blizak, i ko mnogo bolje razumije što pričam, spočitao zašto ja ovuda vodim kampanju protiv bojkota

    A ne radim ni jedno ni drugo. Nego sam evo deset dana povrijedio leđa, pa ležinjam ko mačketina neka i baš imam vremena. I komentarišem ono što znam, i kako mislim da je istina.


    Pa još jednom da pojasnim zašto tvrdim da je bojkot popisa kažnjiv, možda malo formalnije i suvoparnije, praštajte zbog toga, i da time okončam priču koju imam na ovu temu.


    DPS, i struka koju imaju uz sebe, daju dva obrazloženja teze da bojkot popisa nije zakonski kažnjiv.

    1) Jer popisivač nema pravo da vam uđe u kuću ako ga ne puštite

    Ova je neozbiljnija. Popisivač ne mora niđe ni ulazit da bi vas pozvao da date podatke (npr. može to uradit poštom), isto kao ni da bi vam se dostavilo kazneno rješenje.


    2) Jer Zakon ne predviđa kaznu za bojkot popisa

    Ovo je mnogo mnogo ozbiljnije. Autor je Dražen Cerović. Čoek je profesor prava, i to odličan, sa baš klasnim pedigreom, i dao je toliko lijepo i vrhunsko obrazloženje da sam ga jedno milion puta pročitao sa istinskim guštom, iako tvrdim da je neispravno. Ali bi od njega sigurno mogao napravit jedno od najkvalitetnijih predavanja na temu formalno-jezičkog tumačenja norme koje može bit, najiskrenije.

    Dao ga je ovđe (https://www.cdm.me/politika/sto-se-g...da-kaznjivost/), a glasi ovako
    “Članom 26 stav 1 Zakona o popisu normira se dužnost građana da učestvuju u popisu. No, ne predviđa se nikakva kazna ako građanin odbije da se popiše. Dakle, Zakon ne predviđa kažnjivost bojkota popisa. Sa druge strane, članom 35 stav 1 Zakona o popisu predviđa se kažnjivost za građanina koji je pristao na popis, ali ako ne da podatke koji se od njega traže U POPISU i ako na svako pitanje ne da tačan i potpun odgovor. Samo u tom slučaju je predviđena novčana kazna od 100 do 500 eura”, pojasnio je Cerović.

    Ovo je ono što technus nije razumio kad me ubačio u pro-bojkotašaJ, pretpostavljam jer laiku niije lako da, prostom logikom, razumije tezu koju Profesor ovđe iznosi.

    A ta teza je sledeća:

    1. U smislu Zakona o popisu stanovništva, domaćinstava i stanova CG, nije pitanje ko je obavezan da se popiše (čl.3 – svi), kao ni da li je obavezan (čl.26, st.1 – jeste obavezan), i Profesor to uopšte ne spori.
    2. Pitanje je tačno i precizno- ko se i za šta kažnjava po istom Zakonu

    A Zakon kaže (čl.35, st.1)

    ‘’lice koje NE DA podatke koji se od njega TRAŽE…’’
    Teza je sledeća:

    - U čl.35 Zakona ne postoji eksplicitno predviđena kaznena odredba za lice koje ne pristane, odnosno bojkotuje popis (tačno), i zbog toga takvo lice ne može biti kažjeno (netačno)

    - Kažjeno može biti samo lice koje ne da podatke koji mu se traže (tačno). Što formalno-jezički ishodi da neko te podatke mora prvo da mu traži, da bi ono to odbilo (tačno).
    Zaključak: ako lice nije pristalo na popis (bojkot), zbog čega mu popisivač i nije došao u kuću, a zbog čega nije ni nastala situacija da mu neko traži podatke pa da ovaj to odbije, (koja je po čl.35 eksplicitno kažnjiva), onda takvo lice nije moguće kazniti, jer nije počinilo prekršaj koji Zakon eksplicitno normira, a ovo što jeste učinilo Zakonom niđe nije predviđeno za kaznu. (netačno)

    Vrhunsko obrazloženje, baš, najiskrenije. Ono zbog čega je neispravno je:

    Obaveza učestvovanja lica u popisu konstituisana je samim Zakonom, čl.3, st.1 i čl.26, st.1, i potpuno je jasna. Ono što izaziva (neosnovanu) dvojbu je momenat nastajanja te obaveze (kada se i kako tačno podaci traže).

    A to je, u vrlo jasnom smislu predmetnog Zakona, momenat samog raspisivanja popisa. Odnosno, od tog momenta nam svima teče obaveza da tražene podatke damo, a ne od momenta kada nam popisivač uđe u kuću i traži podatke.

    Upravo iz ovog razloga sam još u komentaru, koji je bio povod prepiske sa technusom, naglasio onaj ključni dio koji je Profesor prilagodio svm tumačenju. To je ono što sam u njegovim navodima gore označio crvenom.

    On kaže:

    ‘’… ako ne da podatke koji se od njega traže u popisu…’’

    Zakon kaže:

    ‘’… ako ne da podatke koji se od njega traže popisom…’’

    Najprostije rečeno, niko ne mora da vam lično i direktno traži podatke, oni su od vas već traženi kada je popis raspisan, a obaveza da ih date postoji od momenta kada je predmetni Zakon stupio na snagu.
    I to ne samo jer u Zakonu piše ‘’popisom’’, već i zato što je ta obaveza konstituisana na takav način da je po naravi prinudna. Odnosno, Zakon vam tu ne ostavlja prostor da birate da li pristajete ili ne.

    Elem, što se mene tiče, valjda se iz ovoga vidi da ne vodim kampanju za bojkot. Ali je ne vodim ni protiv.

    Čak sam lično vrlo blizu odluke da ga bojkotujem, iako sve ovo što piše gore znam. I, iskreno, da su nesretni bojkotaši svoj posao odradili korektnije- pravovremeno, sa jasno artikulisanim zahtjevima i obrazloženjima na prave adrese, a bez ovih manipulacija i vrdanja na sve strane, ne bih se ni časka mislio.
    Ovako, motiv da ga eventualno bojkotujem potiče isključivo iz razloga totalnog i apsolutnog odsustva mogućnosti bilo kakve kontrole, a naročito u dijelu finalne obrade podataka. Jer mi ponašanje ‘’pro-popis’’ strane definitivno budi neku bojazan.

    Za koje ću na kraju da se odlučim, ostaviću za sebe. Kao što bi svi trebalo da uradimo. Ali sam ovime na ovu temu rekao sve što sam imao, pa bar više nećete trpjet tog smaranjaJ.


    -
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  20. #1714
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,426
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Čujem da je 60.000 rusa, a neki izvori kažu da ih možda i do 100.000 ima, i dobar dio ukrajinaca dobilo instrkcije da se izjasne kao srbi... to bi tek show bio u statističkom smislu...
    Last edited by lucke91; 21-10-23 at 21:03.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  21. #1715
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,045
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    i kucne ljubimce vrbuju
    nothing comes from violence and nothing ever could

  22. The Following 4 Users Say Thank You to goozica For This Useful Post:


  23. #1716
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,695
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,660
    Thanked in
    4,665 Posts

    Default

    a fino su pričali da su Ukri Srbi a niko im tad nije vjerova
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  24. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  25. #1717
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,426
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Bojkotuju crnogorci, rusi se izjasne kao srbi i nadoknade taj broj bojkotaša, srbi odu na 50+%, saldo je 0 propao bojkot...
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  26. #1718
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,270
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    Zamisli bojkotuješ popis.
    Što ne kažu bojkot imovine.

    Mada žure sa ovom vladom idu ka tome da otkazu 100% ko zna kakve su pare u igri - mislim stanovi i poslovni.

  27. #1719
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,695
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,660
    Thanked in
    4,665 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Bojkotuju crnogorci, rusi se izjasne kao srbi i nadoknade taj broj bojkotaša, srbi odu na 50+%, saldo je 0 propao bojkot...
    znači svi Crnogorci bojkotuju popis jel? znači i Rusi i Ukri dobili instrukcije da se pišu ka Srbi?
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  28. #1720
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,899
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,426
    Thanked in
    2,228 Posts

    Default

    Ne znam za Ruse koji svakako žive u CG, ali ovi koji su pobjegli od rata treba da pomažu Srbiji u ostvarenju svojih hegemonističkih planova, iako je Srbija slizana sa Putinom zbog kojeg su uopšte i pobjegli u Crnu Goru? Seems legit.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  29. #1721
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,715
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Ne bi me cudilo da su Rusi po Budvi dobili instrukcije jer sjetite se ko je tamo na vlasti. Dobar dio ce ih sigurno poslusat zarad neke usluge

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  30. The Following User Says Thank You to Tripleta For This Useful Post:


  31. #1722
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,426
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    znači svi Crnogorci bojkotuju popis jel? znači i Rusi i Ukri dobili instrukcije da se pišu ka Srbi?
    Ma kakvi 5-7% maximum ce bojkot od ovih 44% sto su imali, plus ce jos toliko cg preci u srbe, plus je bilo 5% neizjasnjenih za koje se prognozira da ce ovaj put biti srbi...

    Sve to zbog bojkota moze dovesti do toga da se cg i srb izjednace ili da ih prestignu... a jos ako rusi stvarno sprovedu instrukcije da se izjasne kao srbi, biće veselo...
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  32. #1723
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,695
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,660
    Thanked in
    4,665 Posts

    Default

    znači i ti obavi transfer u Srbe, ako ako. valja je dps mora si se tad pisat Crnogorcem. drugo vrijeme sad, pa si već po štabova dfa moraš se i njima odužit
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  33. #1724
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,293
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    888
    Thanked in
    464 Posts

    Default

    Rusi i jesu srbi, ada to svako zna


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  34. The Following User Says Thank You to Shaneman For This Useful Post:


  35. #1725
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,899
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,426
    Thanked in
    2,228 Posts

    Default

    Ne. Srbi su Rusi. Nemoj nervirat Putina i rpc.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

Page 69 of 124 FirstFirst ... 195965666768697071727379119 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Premier League 2022/2023
    By miovrag in forum Fudbal
    Replies: 213
    Last Post: 19-08-23, 22:38
  2. 2022/2023 NBA Season
    By miha in forum Košarka
    Replies: 2802
    Last Post: 30-06-23, 11:26
  3. Španska Liga 2022/2023
    By miovrag in forum Fudbal
    Replies: 85
    Last Post: 15-05-23, 10:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •