Page 71 of 124 FirstFirst ... 216167686970717273747581121 ... LastLast
Results 1,751 to 1,775 of 3077

Thread: Popis 2023

  1. #1751
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Uh, sjutra dolazim u moju majku CG ostajem do decembra. Sve sam nastelova za popis. Jedva cekam da dodju cetnicke popisivacke garde.
    Last edited by PrijekiLijek; 22-10-23 at 01:15.

  2. #1752
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    @Vanja

    Ja ne pricam o bojkotu nego o zakonskoj obavezi na nacin na koji ista moze da postoji.
    I ja. Samo si u komentaru naveo par sporadičnih mogućih primjera, pa sam se na to osvrnuo.


    Popisivac je onaj koji je obavezan da te popise. Njemu moze da se desi da nece da te popise iz nekog razloga. Takva okolnost ne moze tebi da nametne njegovu obavezu.
    I ne nameće je. U tom slučaju, popisivač je predviđen za kaznenu odredbu (čl.34, st.1)


    Takodje, tebi moze da se desi da nisi u drzavi da bi bio popisan itd. Zato je nemoguce i nelogicno da obaveza da se popises postoji od momenta donosenja zakona. Obaveza mora da proizidje iz tvoje mogucnosti da uopste budes popisan.
    Poštovanje zakona zavisi od moje mogućnosti da ga poštujem?


    A ona moze da nastane tek kad na bilo koji nacin saznas da je popisivac ispunio svoju obavezu prema tebi.
    Niti popisivač ima obavezu prema meni, niti ja prema njemu. Obojica imamo obavezu prema Zakonu. I prava i obaveze koje nam je propisao. Pa kako se ko od nas dvojice, i u kom od scenaria koji mogu nastati i koje navodiš, tu nađe. Mogućih scenaria je mnogo.

    A, suštinski pravno, sve i dalje ostaje isto:

    Obaveza subjekta popisivanja konstituisana je prinudnim pravnim propisom, (znači, ne konstituiše je ni popisivač, niti bilo koji drugi organ u postupku, već sila zakona, a obaveza svih uključenih organa je da ispune propisanu proceduru). Konkretna obaveza načinje pravno dejstvo sa aktom o raspisivanju popisa, i, ukoliko su postupajući organi ispunili propisane uslove, neispunjavanje iste se kažnjava predviđenom odredbom.

    To je pravna suština, i svi mogući scenarii izviru iz nje.

    Taj konkretni hipotetički scenario koji pominješ- kada je lice (trajno) odsutno i usled toga u objektivnoj nemogućnosti da da tražene podatke, regulisan je je sa čl.27 (podatke daju prisutni članovi domaćinstva)
    Za jedini hipotetički slučaj koji tu nije normiran- kada su svi (trajno) odsutni (''napuštena kuća'') i nema ko da da podatke, pravna pouka može da bude da se primjenjuje normativ iz čl.3, st.1, alineja 1 (popisom eksplicitno obuhvaćeni i crnogorski državljani koji privremeno borave u drugoj zemlji), uz dopušteni metodološki postupak da se podaci preuzimaju iz drugih postojećih evidencija, na koji postupajući organ ima diskreciono pravo. U toj hipotezi, takvo lice nije podložno kazni.

    Smorićemo sa mogućim primjerima, a suština se i dalje promijenit neće
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  3. #1753
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Da se dopunim, i da prestanem više od sramote da smaram ovaj narod:

    Obaveza učestvovanja u popisu proističe iz Zakona. (čl.3, st.1 i čl.26 st.1).

    Ta obaveza nije kondicionalna, odnosno nije uslovljena ispunjenjem bilo kakvog akta od strane popisivanog lica (da mu se uruči rješenje, da da pristanak, saglasnost, itd.), što znači da nastaje po sili zakona.

    Zbog toga njeno dejstvo po automatizmu nastaje kada nadležni organ ispuni pravovaljani propisani uslov za to- donese akt o raspisivanju popisa.

    Kao i svim ostalim slučajevima, neznanje zakona, odnosno neznanje propisanih uslova, rokova, itd., itd., a koje smo po univerzalnom pravnom načelu dužni da znamo, ne štiti nas od posledica.

    Zbog toga, a u vezi sa hipotetičkim primjerom koji je u prethodnoj diskusiji iznikao (trajna odsutnost popisivanog lica), čak ni takvo lice niije zaštićeno od posledica (jer odsutnost nije i objektivna nemogućnost da se zakonska obaveza ispuni, to bi npr. bili smrt tog lica, ili zatvor u drugoj zemlji, a istovremeno to lice je po zakonu dužno da zna svoju obavezu).
    (paralela: po identičnom pravnom principu se npr. raznorazna rješenja zakonski uručuju preko oglasne table i počinju da proizvode pravno dejstvo- niste ih nikada dobili i ne znate za njih, ali ste bili dužni da znate)

    U konačnom, pravna suština- ne dati podatke tražene popisom je kažnjivo. Način, kao i procedure u kojima je ta kažnjivost materijalno ostvariva, su sasvim nova tema.

    Toliko od mene.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  4. The Following User Says Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  5. #1754
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,468
    Thanks Thanks Given 
    4,234
    Thanks Thanks Received 
    4,549
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Eto tako.

    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  6. #1755
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,425
    Thanks Thanks Given 
    5,563
    Thanks Thanks Received 
    5,002
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    plot twist...

    Kako kad mi dodju na vrata mogu znati da su popisivaci original, sta ako nam se pojave dva puta.... Ovo su ozbiljne stvari!
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  7. #1756
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default Popis 2023

    Vjerovanje je da Nečastivi i sile zla ne mogu ući u kuću ako nisu na neki način pozvani. Tako je bar za vampire. Tako da ni popisivači (koji sve crnogorsko posrkaju iz nas) ne mogu nepozvani ući. Vijenac bijelog luka na vrata ili jos bolje pojesti citavu glavicu.

    Jedni strahuju da vlada nece trajat ni par mjeseci, a drugi se klade da nece trajati ni par mjeseci. Tu treba traziti razloge na insistiranju na popisu odnosno na odlaganju. I jedni i drugi bez sumnje sa ciljem manupulacije rezultatima popisa. Ja licno bih to odlozio do neke vlade koja bude srećna i u naznakama 4 godine dogovječna. Opet smo u procjepu kreiranom DPS/DF maloumljem.


    Sent आत्मन:
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  8. #1757
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    plot twist...

    Kako kad mi dodju na vrata mogu znati da su popisivaci original, sta ako nam se pojave dva puta.... Ovo su ozbiljne stvari!
    Kako uopste izgledaju popisivaci potpuno se slazem. Ako ne znamo kako da ih razlikujemo uvijek se neko moze prerusiti u popisivaca.

  9. The Following User Says Thank You to PrijekiLijek For This Useful Post:


  10. #1758
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,718
    Thanks Thanks Given 
    55
    Thanks Thanks Received 
    682
    Thanked in
    330 Posts

    Default

    Nema potrebe da se preruši. Ištampa ovo sa neta, zna se kako izgleda list od popisa. I uletiš tamo nekima da ih popišeš. Ovo je ozbiljno pitanje. Kako prepoznat popisivača.
    Možda budem oštampao i idem malo da popisujem....

  11. #1759
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Poštovanje zakona zavisi od moje mogućnosti da ga poštujem?
    Pravo ne moze samo jezicki da se tumaci. Evo ti banalan primjer. Zamisli da su samo donijeli zakon i raspisali popis ali da su zaboravili da odstampaju popisne listice i da angazuju popisivace. Nemoguc scenario, ali ilustruje poentu. Mislis li da bi u tom slucaju tvoja obaveza da se popises postojala ili ipak zavisi od ispunjenja jos nekih uslova? Tvoja obaveza da se popises je konkretizovana i ogranicena uslovom da to uradis u skladu sa metodologijom popisa.
    Last edited by VanjaTheMan; 22-10-23 at 09:27.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  12. #1760
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    2,001
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    568
    Thanked in
    367 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Eto tako.

    Kako pomno pratis ove sto pisu cirilicom, nsd, solar, spasoje tomic...ja mislim ni oni kuci im ne pridavaju toliko paznje.

  13. #1761
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    1,084
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    118
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Zašto dps ne odredi kontrolore u komisijama itd u drugim tijelima, eo 10 dana do popisa, lagano to mogu zavrsit... prpa.

    E zato će pući bojkot.
    A tebe zabolje ćuna za to

    Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  14. #1762
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pauki View Post
    Nema potrebe da se preruši. Ištampa ovo sa neta, zna se kako izgleda list od popisa. I uletiš tamo nekima da ih popišeš. Ovo je ozbiljno pitanje. Kako prepoznat popisivača.
    Možda budem oštampao i idem malo da popisujem....
    Moze li popisivac da naplati kaznu onome koji odbije da da podatke?
    Ili moze drug da ide kao popisivac a ja sluzbeno lice koje kaznjava.
    Mogle bi se pare napravit.

  15. The Following 2 Users Say Thank You to PrijekiLijek For This Useful Post:


  16. #1763
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zhuangzi View Post
    Kako pomno pratis ove sto pisu cirilicom, nsd, solar, spasoje tomic...ja mislim ni oni kuci im ne pridavaju toliko paznje.
    Niko se nikad nije privikao ovako kao on ko je dosao iz Amerike svaka cast ocekujem da bude srbin za mjesec dana

  17. #1764
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,964
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Imam par pitanja (zapravo jedno) u vezi bojkota. Naime, provlači se priča da popis nije statistički ispravan ako se ne popiše 5% stanovništva. Da, to je tačno, ali moje pitanje glasi:
    - Koji je mehanizam utvrđivanja da nedostaje 5% populacije?
    Probao sam da dam odgovor, ali…, evo:
    - tako što se broj stanovnika smanjio u odnosu na prošli popis. Ne bih rekao da je to ispravna metoda.
    - tako što je manji broj stanovnika u odnosu na prekciju. Ne, jer to je projekcija koja druge ulazne parametre u odnosu na popis, a da bi se drasticno razlikovali ti brojevi potrebno je mnogo više (organizovanosti) tako da i to otpada.
    - na osnovu toga što ima određeni procenat stanova/kuća gdje nikoga nije bilo. Onda, recimo, ni prošli popis za Budvu nije valjao gdje je duplo više stambenih jedinica nego stanovnika. Dakle, ni taj kriterijum ne pije vodu.
    - uporedenje sa birackim spiskom ili neki drugi ulazni parametar je zapravo varijacija druge opcije, pa ne vredi.

    Molio bih ako neko zna. Hvala.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  19. #1765
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Imam par pitanja (zapravo jedno) u vezi bojkota. Naime, provlači se priča da popis nije statistički ispravan ako se ne popiše 5% stanovništva. Da, to je tačno, ali moje pitanje glasi:
    - Koji je mehanizam utvrđivanja da nedostaje 5% populacije?
    Probao sam da dam odgovor, ali…, evo:
    - tako što se broj stanovnika smanjio u odnosu na prošli popis. Ne bih rekao da je to ispravna metoda.
    - tako što je manji broj stanovnika u odnosu na prekciju. Ne, jer to je projekcija koja druge ulazne parametre u odnosu na popis, a da bi se drasticno razlikovali ti brojevi potrebno je mnogo više (organizovanosti) tako da i to otpada.
    - na osnovu toga što ima određeni procenat stanova/kuća gdje nikoga nije bilo. Onda, recimo, ni prošli popis za Budvu nije valjao gdje je duplo više stambenih jedinica nego stanovnika. Dakle, ni taj kriterijum ne pije vodu.
    - uporedenje sa birackim spiskom ili neki drugi ulazni parametar je zapravo varijacija druge opcije, pa ne vredi.

    Molio bih ako neko zna. Hvala.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ovo je dobro pitanje.

    Dalje, šta se dešava ako bojkotuje 15%, a MONSTAT ocijeni da je bojkotovalo 4% i ponderiše taj procenat, a manjak populacije pripiše iseljavanju.

    U suštini popisivači i komisije bi valjda trebali da evidentiraju i one koji su odbili da se popišu, makar pod nekom stavkom "nije pristao na popis" pa bi se imao tačan broj bojkotaša.
    No djeluje da bi mogao da postoji prostor za malverzaciju, ako takve popisničari zanemare i niđe ne evidentiraju.
    Last edited by ASC; 22-10-23 at 11:14.

  20. #1766
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,132
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    A nije ni ta metoda baš relevantna, jer evo imaš ljudi što najavljuju da će sa komplet familijom na odmor 1-15 novembar, ili isto likova koji kažu da h tom periodu nikom nepoznatom neće otvarati (špijunka), znači popisivač kuca niko ne odgovara, to se ne može podvesti pod "nije pristao", ili ako se podvede pod tu stavku, onda bi i za ove raseljene (privremeno i trajno) moglo onda isto to da se primjeni.
    Zanimljiva tema.
    Forever young, i want to be forever young

  21. #1767
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,371
    Thanks Thanks Given 
    1,356
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    Eee ali da smo ka' Kinezi, pa da nam je sve spojeno na broj telefona, pa dobijes fino upitnik na broj, pa ne odgovoris u roku i ide odmah kazna 500 eura, bili bi svi na broju, sem onih koji su pod zemljom a glasaju vec 30 godina.

    Nego meni nije jasno kako neki koji ne vjerovase u teorije zavjere vezano za covid19, sad vjeruju u teoriju da ce tamo neko da napise da si Srbin, a ti si se izjasnio kao Crnogorac.
    Ja ne vjerujem u te vase teorije zaisto.

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  22. #1768
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,431
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Eee ali da smo ka' Kinezi, pa da nam je sve spojeno na broj telefona, pa dobijes fino upitnik na broj, pa ne odgovoris u roku i ide odmah kazna 500 eura, bili bi svi na broju, sem onih koji su pod zemljom a glasaju vec 30 godina.

    Nego meni nije jasno kako neki koji ne vjerovase u teorije zavjere vezano za covid19, sad vjeruju u teoriju da ce tamo neko da napise da si Srbin, a ti si se izjasnio kao Crnogorac.
    Ja ne vjerujem u te vase teorije zaisto.

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    Ти ниси циљна група, циљна група су људи које је страх задње 3 године и који су упали/гурнути у колективну параноју.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  23. #1769
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Imam par pitanja (zapravo jedno) u vezi bojkota. Naime, provlači se priča da popis nije statistički ispravan ako se ne popiše 5% stanovništva. Da, to je tačno, ali moje pitanje glasi:
    - Koji je mehanizam utvrđivanja da nedostaje 5% populacije?
    Probao sam da dam odgovor, ali…, evo:
    - tako što se broj stanovnika smanjio u odnosu na prošli popis. Ne bih rekao da je to ispravna metoda.
    - tako što je manji broj stanovnika u odnosu na prekciju. Ne, jer to je projekcija koja druge ulazne parametre u odnosu na popis, a da bi se drasticno razlikovali ti brojevi potrebno je mnogo više (organizovanosti) tako da i to otpada.
    - na osnovu toga što ima određeni procenat stanova/kuća gdje nikoga nije bilo. Onda, recimo, ni prošli popis za Budvu nije valjao gdje je duplo više stambenih jedinica nego stanovnika. Dakle, ni taj kriterijum ne pije vodu.
    - uporedenje sa birackim spiskom ili neki drugi ulazni parametar je zapravo varijacija druge opcije, pa ne vredi.

    Molio bih ako neko zna. Hvala.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Krenuh sinoc da pisem nesto o tome, ali kako mi teme brojanja krvnih zrnaca idu na zivce, obrisah sve.
    Meni je tema bila sta zeli DPS sa bojkotom, osim sto su se za to odlucili jer nemaju para za kampanju, a ovo im najjeftinije.
    Elem, uhvatih tu pricu o nepriznavanju ,jer kao devijacija projekcije je preko 5%, pa se odbacuje.
    Prvo, ne znam odakle vam ta informacija, a drugo cilj je onako proziran da DPS prica kako je cirka 100 ili 150 000 stanovnika bojkotovalo.
    Jer se i za to 5% i za DPS pricu poslije polazi od pretpostavke da nas je 650 000 i nesto preko. Ali tome i sluzi popis, jer se godinama prica da se odselilo preko 120 000 stanovnika.
    Tako da mi je nejasno odakle se uzima to 5% i kako se uzima kao pouzdan podatak u drzavi dje se ne zna koliko se naroda odselilo a vise od 5 godina vlada bijela kuga.
    Tome i sluzi popis da se zna koliko CG ima domicilnog stanovnistva, a koliko stranaca, po ovom ili onom osnovu.
    Tako da je i prica o Rusima kao Srbima glupost, jer bi drzava mozda pomogla u kulturnim i prosvjetnim djelatnostima ukoliko je broj od 60 000 Rusa i Ukrajinaca tacan, a ne da se izjasne ko Srbi, pa sve to dobiju na jeziku koji ne razumiju
    Isto tako je u Srbiji procjena bila da ce ih biti blizu 8 miliona a ispostavilo se da ih je 10% manje. Ukoliko se uracuna njihova politicka projekcija, ispada preko 17%.
    Pa su rezultati popisa opet validni.
    Tako ce biti i kod nas, osim sto ce DPS/SD sa dezurnim kukumavcima da placu po CDM kako to niej validno i oni to ne priznaju.
    Za koju gosinu niko nece obracati paznju, a 10 narednih godina ima da baratamo sa pogresnim podacima za razvoj, dok ce dezurni kafanski ratnici uz casicu loze da pricaju da je to teska lazavina i politicki podatak.....
    Uticaj na bilo kakvu odluku ce vjerovatno biti u rangu iste te kafanske rasprave
    Last edited by Hell Raiser; 22-10-23 at 14:48.

  24. #1770
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Znači u pitanju je paranoja, ništa od ovog što se dešava se u stvari ne dešava, OK. Što se tiče dps-a i njihove ljubavi prema državi, da je osjećaju rasformirali bi se poslije poraza 2020-te.

  25. #1771
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,788
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Potrosicemo milione eura na popis koji nece biti adekvatan niti ce ijedan podatak dobijen moci da se uzme kao tacan.
    Jednom rijecju bačen novac.

    Послато са SM-A536E помоћу Тапатока
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  26. The Following User Says Thank You to kurogane For This Useful Post:


  27. #1772
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Imam par pitanja (zapravo jedno) u vezi bojkota. Naime, provlači se priča da popis nije statistički ispravan ako se ne popiše 5% stanovništva. Da, to je tačno, ali moje pitanje glasi:
    - Koji je mehanizam utvrđivanja da nedostaje 5% populacije?
    Probao sam da dam odgovor, ali…, evo:
    - tako što se broj stanovnika smanjio u odnosu na prošli popis. Ne bih rekao da je to ispravna metoda.
    - tako što je manji broj stanovnika u odnosu na prekciju. Ne, jer to je projekcija koja druge ulazne parametre u odnosu na popis, a da bi se drasticno razlikovali ti brojevi potrebno je mnogo više (organizovanosti) tako da i to otpada.
    - na osnovu toga što ima određeni procenat stanova/kuća gdje nikoga nije bilo. Onda, recimo, ni prošli popis za Budvu nije valjao gdje je duplo više stambenih jedinica nego stanovnika. Dakle, ni taj kriterijum ne pije vodu.
    - uporedenje sa birackim spiskom ili neki drugi ulazni parametar je zapravo varijacija druge opcije, pa ne vredi.

    Molio bih ako neko zna. Hvala.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Popisom se obuhvataju i lica (crnogorski državljani) koja (privremeno) borave u inostranstvu, pod uslovom da im je ostalo registrovano prebivalište ovđe, a ne samo stanovnici Crne Gore (čl.3, st.1).
    Odnosno, ukupni broj lica u popisu se ne umanjuje po osnovu onih koja su u međuvremenu odselila, osim za slučajeve kada odjave prebivalište. Što lica koja ostaju naši državljani ne rade.

    Tek u konačnoj obradi rezultata možeš da vidiš koliko ih tačno ne boravi u Crnoj Gori, ali, što se kompletnog obuhvata popisa tiče, u taj skup su i oni uključeni.

    Tehnički, to se rješava prenosom ulaznih podataka iz postojećih evidencija, nakon toga prikupljanjem podataka od prisutnih članova domaćinstva, a ako toga nema, onda opet prenosom istih podataka u izlaznu obradu.

    U svakom slučaju, broj takvih lica ne utiče na mjerne efekte bojkota, ako do njega dođe.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  28. #1773
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,435
    Thanks Thanks Given 
    14,924
    Thanks Thanks Received 
    4,199
    Thanked in
    2,124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Znači u pitanju je paranoja, ništa od ovog što se dešava se u stvari ne dešava, OK. Što se tiče dps-a i njihove ljubavi prema državi, da je osjećaju rasformirali bi se poslije poraza 2020-te.
    A šta se to tačno dešava?

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  29. #1774
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Znači u pitanju je paranoja, ništa od ovog što se dešava se u stvari ne dešava, OK. Što se tiče dps-a i njihove ljubavi prema državi, da je osjećaju rasformirali bi se poslije poraza 2020-te.
    Evo bih volio da mi objasnis sta je poenta popisa. Osim statistike? I mjerenja ciji duzi, Posjov ili Knezevicev.
    Za promjenu Ustava CG ti trebaju 2/3 glasova koje je DPS imao samo sa DF-om, dok za promjenu bilo kojeg drzavnog uredjenja ti treba referendum.
    E sad, ako se bojite bivsih saboraca, to je druga prica. E da, tu mislim i na sportiste, koji su iz "ljubavi" prema drzavi svako malo iskakali po promotivnih skupova i TV reklama.
    A sad ih nema da iz "ljubavi prema drzavi" makar twit napisu

  30. #1775
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    A šta se to tačno dešava?

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    Ebo izgleda ništa, Vučić ne postoji to je paranoja, Portfirije nije njegov poslušnik i on ne postoji, niti dolazi da vjernom stadu objasni ko su i što su i kako da se popišu, i to je paranoja itd itd. Statistika, da je živo biće, bi bila ponosna što ima ovoliko ljubitelja i poštovalaca koji se bore za nju.

Page 71 of 124 FirstFirst ... 216167686970717273747581121 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Premier League 2022/2023
    By miovrag in forum Fudbal
    Replies: 213
    Last Post: 19-08-23, 22:38
  2. 2022/2023 NBA Season
    By miha in forum Košarka
    Replies: 2802
    Last Post: 30-06-23, 11:26
  3. Španska Liga 2022/2023
    By miovrag in forum Fudbal
    Replies: 85
    Last Post: 15-05-23, 10:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •