Page 4 of 124 FirstFirst 123456781454104 ... LastLast
Results 76 to 100 of 3077

Thread: Popis 2023

  1. #76
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Ok,kapiram i znam.
    A mozes li da mi probas objasnit sto je to Srbin ?
    I kako se neko osjeca da je Srbin,a ne Crnogorac?
    Ako ti je citava loza od kad pamtis,znas iz CG,ako su ti se preci borili protiv Turaka 500odina za CG,kako si Srbin ?
    Isto kao ovdasnji Albanci, ili Bosnjaci/Muslimani. Tu su stotinama godina ali se ne osjecaju nacionalno Crnogorcima.

    Inace mi se cini besmislenim traziti od nekog da ti objasnjava zasto se nacionalno osjeca tako kako se osjeca. Takvi razgovori obicno zavrsavaju u prici o Djilasovim kopiladima i possrbicama.

  2. #77
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,626
    Thanked in
    2,279 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Ok,kapiram i znam.
    A mozes li da mi probas objasnit sto je to Srbin ?
    I kako se neko osjeca da je Srbin,a ne Crnogorac?
    Ako ti je citava loza od kad pamtis,znas iz CG,ako su ti se preci borili protiv Turaka 500odina za CG,kako si Srbin ?
    I mogu li ja da budem Hrvat,Bosanac ? Ja mislim da ne mogu.
    Za mene ne postoji Srbin,tj ja to gledam kao Srbijanac. Ili jesi ili nisi.
    I nisam ironican za sva ova pitanja no sam mozda priglup pa ne mogu da shvatim.
    Jer ja kapiram Srbijanci misle da svako ko je pravoslavac da je u sustini automatizmom,Srbin.
    p.s Nemoj da mi primjer navodite Ameriku !Koja istoriju nema. Indijanci ti

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Ljudi se osjecaju kako se osjecaju... To me mozes racionalizovati. Toliko je manipulacije, ispiranja mozga nacionalizmom da ljudi misle to sto misle, i nema tu nekog naucnog i racionalnog objasnjenja.

    Da se ja pitam ne bih pitanje nacionalnosti, rase, i vjere uopste imao u upitniku.

    Na prosli popis bijah Dzedaj po nacionalnosti, ovog pita cu vidjet...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  3. #78
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,074
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Isto kao ovdasnji Albanci, ili Bosnjaci/Muslimani. Tu su stotinama godina ali se ne osjecaju nacionalno Crnogorcima.

    Inace mi se cini besmislenim traziti od nekog da ti objasnjava zasto se nacionalno osjeca tako kako se osjeca. Takvi razgovori obicno zavrsavaju u prici o Djilasovim kopiladima i possrbicama.
    Da ko pogresno ne shvati.Nemam ja nista protiv nikog.Ako taako mislis,osjecas se svaka ti cast.Nije mi jasno i idemo dalje.
    Ne mogu ja da poredim Albance i Bosnjake sa ovim pojmom "Srbin"
    p.s Slazem se sa Kimijem.
    "Nesporan je taj dualitet kod mnogih ljudi, zato i rekoh da bi bilo dobro uvesti Crnogorce srpskog porijekla i Srbe crnogorskog porijekla na popisu, pored čistog nacionalnog izjašnjenja."


    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Last edited by Djalac; 13-10-20 at 12:09.

  4. #79
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Botswana
    Posts
    1,738
    Thanks Thanks Given 
    250
    Thanks Thanks Received 
    248
    Thanked in
    144 Posts

    Default

    Nije problem da se bilo ko iz CG izjašnjava kao Srbin, nego Aleksandar Vučić zlonamjerno hoće da nametne da je Srbima iz CG matica Srbija i da se on kao bori da se broj Srba ne smanjuje u CG, a ti Srbi nikakve veze nemaju sa Srbijom...Ništa drugo nego bolesni plan AV da se predstavi vođom svih Srba kao nekad Milošević...U svakom slučaju mnogo loša zamisao.

  5. The Following 8 Users Say Thank You to B3lv3d3r For This Useful Post:


  6. #80
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,360
    Thanks Thanks Given 
    14,791
    Thanks Thanks Received 
    4,116
    Thanked in
    2,082 Posts

    Default

    Sa tim da je AV dobio jasnu poruku od Srba u Crnoj Gori da je nepoželjan ođe.A to što bi on tako nešto da iskoristi kod biračkog tijela u Srbiji me zabolje.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  7. The Following 2 Users Say Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  8. #81
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    173
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Mijesas koncepte. Srbi u Crnoj Gori su gradjani Crne Gore i, u velikoj vecini, porijeklom odavde. Njihove porodice su tu zivjele i borile se za Crnu Goru stotinama godina.
    Kad pogledamo na mapu iz kojih djelova Crne Gore su ljudi koji se izjašnjavaju kao Srbi onda se ne može oteti utisku da najveći dio njih dolazi sa teritorija koje su pripojene Crnoj Gori tek u zadnjih 100-150 godina.

  9. The Following 2 Users Say Thank You to Admiral Vladimir Barović For This Useful Post:


  10. #82
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Da ko pogresno ne shvati.Nemam ja nista protiv nikog.Ako taako mislis,osjecas se svaka ti cast.Nije mi jasno i idemo dalje.
    Ne mogu ja da poredim Albance i Bosnjake sa ovim pojmom "Srbin"
    p.s Slazem se sa Kimijem.
    "Nesporan je taj dualitet kod mnogih ljudi, zato i rekoh da bi bilo dobro uvesti Crnogorce srpskog porijekla i Srbe crnogorskog porijekla na popisu, pored čistog nacionalnog izjašnjenja."


    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    i takodje Srbe islamske vjere i Crnogorce muslimane

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  11. The Following User Says Thank You to kauboj24 For This Useful Post:


  12. #83
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    173
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    ...Danas smo Crna Gora, otac i đed su ti rođeni u Crnoj Gori, ne možeš se ti nikako osjećat kao Srbin, nego ti kompleksi remete zdrav razum i logiku.
    Problem je što mnogima djedovi nijesu rodjeni u CG. Mnogi djelovi CG su pripojeni Crnoj Gori tek 1912-e, a Crna Gora nestala 4 godine kasnije Podgoričkom Skupštinom 1916-e. Djelovi koji su najmanje bili dio Crne Gore su djelovi dje ima najmanje Crnogoraca danas.

  13. #84
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    42 Posts

    Default

    Ljudi na popisu mogu da se izjasne i kao Crnogorci srpskog porijekla ili korijena srpskog ili Srbi crnogorskog porijekla. Niko im ne brani da se tako izjasne. Mada meni to više liči na neku dijagnozu, nego na nacionalno izjašnjavanje.
    Ne bih se smio zaklet', ali mi se isto cini da je to onako kako ja kazem

  14. #85
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    173
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    U staru (podlovćensku) Crnu Goru narod je imao dva identiteta, prvi i primarni: crnogorski; i drugi i nadnacionalni i vjerski: srpski. Ostali djelovi današnje CG koji tada nijesu pripadali našoj državi nijesu imali dva identiteta, već samo jedan vjerski: pravoslavci su bili Srbi, muslimani Turci, katolici Latini ili Hrvati. Kako se Crna Gora proširila na te djelove oni su tim ljudima nadjenuli novi, državni/crnogorski identitet. Medjutim, država Crna Gora nije dugo trajala (samo do 1918-e) tako da taj crnogorski identitet nije ima vremena da ojača u te novopripojene teritorije. Najviše je ojačao u teritorije koje su najduže bili u CG državu, a to su bila Brda, mada ni tamo nije to dovoljno bilo. Pred samu Podgoričku Skupštinu pravoslavna CG je imala dva identiteta, crnogorski i srpski. Crnogorski je bio neprikosnoven u podlovćensku CG, a srpski je bio jači u novopripojene teritorije iako je i crnogorski zaživljavao, ali ne dovoljno.


    Do same Podgoričke Skupštine ta dva identiteta su bila ruku uz ruku, medjutim poslije nje oni postaju suprostavljena jedan drugome. U Podlovćensku Crnu Goru tada nastaje animozitet prema srpskom identitetu, jer on želi da ukine crnogorski kao primarni. Tada nastaje borba identiteta koju i danas gledamo.

    KLIKNI NA OVDJE DA VIDIŠ MAPU SA NACIONALNIM IZJAŠNJAVANJEM I VREMENOM TERITORIJALNOG PROŠIRENJA



    P.S. Treba napomenut da se pri oslobadjanju Podgorice i Nikšića od okupacije Turaka mnogo naroda iz Stare Crne Gore preselilo u PG i Nikšić te da je to razlog varijacije ove dvije mape, to je razlog zašto je tamo danas CG nacionalni identitet tako jako prisutan.

  15. The Following User Says Thank You to Admiral Vladimir Barović For This Useful Post:


  16. #86
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Admiral Vladimir Barović View Post
    Kad pogledamo na mapu iz kojih djelova Crne Gore su ljudi koji se izjašnjavaju kao Srbi onda se ne može oteti utisku da najveći dio njih dolazi sa teritorija koje su pripojene Crnoj Gori tek u zadnjih 100-150 godina.
    Ne znam sto je to problem ako nije problem da su nam decenijama predsjednik (Niksic), premijer (Mojkovac), sef policije (Mojkovac), ministar vanjskih (Zabljak) itd bili bas iz tih krajeva.

    Treba li da se razdvajamo na Crnogorce I klase (cetiri nahije) i II klase? Uostalom, i od cetiri nahije samo je jedna svesrdno ucestvovala u Bozicnom ustanku (Katunska), jedna ga je sversdno gusila (Ljesanska), a dvije su bile podijeljene.

  17. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  18. #87
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    477
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Citiracu svoja 2 prijatelja...

    "Ne moze se crnogorstvo ucerivat silom vilama u ljude, ka sijeno u zapregu..."

    Takav rezultat dugorocno ne vodi nicemu sem kratkopolitickim ciljevima.

    Ako nam trebaju institucije da bi boostovali rezulta popisa,ne bilo ne ni ka sarenija konja.


    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    Last edited by Sidewinder; 13-10-20 at 15:07.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  19. The Following User Says Thank You to Sidewinder For This Useful Post:


  20. #88
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Za početak bih zadržao zabranu ulaska u Crnu Goru Rakoviću i njemu sličnima.
    Radi se o čovjeku kojeg je u jednom intervjuu nakon tirade protiv Crnogoraca voditelj pitao: "Pa dobro, nisu baš svi valjda takvi?".
    Na to mu je Raković odgovorio da nisu takvi oni koji su "ostali Srbi" i koji su sačuvali srpski identitet, te da su oni časni i pošteni, dok su oni koju su nacionalni Crnogorci konvertiti, loši ljudi bez integriteta.
    On ni ne koristi riječ "Crnogorci" već "crnogorski konvertiti" ili "crnogorski separatisti".

    Na kraju promocije svoje knjige "Crnogorski separatizam" veli:

    Možda je moguće dogovoriti zabranu propagande preko medija, ali je isto nemoguće za društvene mreže tako ne vidim poentu.

    Stoga, protiv govora mržnje i gore navedenih tonova treba reagovati oštrim odgovorima i krivičnim prijavama gdje ima zakonskog osnova.

    Za "branjenje" crnogorskog identiteta je najbolje da oni kompromitovani DPS-ovci ćute i ne pomažu, a da razni CKM-ovi, komitski pokreti, Kobci i druge marginalne organizacije vrate nazad u rupe iz kojih su izašli.
    U srećnim okolnostima odgovor bi trebala da predvodi crnogorska akademska i kulturna zajednica da ista dobrim dijelom nije postala leglo šupaka voljnih da žmure na sva nepočinstva bivše vlasti dokle god oni mogu da se prikače na državnu sisu.
    No bez obzira na to šta će da rade DPS i sateliti, ljudi koji su čisti i nisu bili po platnim spiskovima bivše vlasti trebaju biti prvi da dignu glas protiv nacionalnog inžinjeringa koji se planira iz Srbije, a za koji će se DF objeručke potruditi da izvede.
    Да ли Раковић и фејсбук страна "ми знамо ко смо" могу да повећају број срба у црној гори?
    Да ли ти желиш да људи који због Раковића гб стране се попишу као срби - буду црногорци?
    тојест да ли ти требају такви црногорци које ће раковић и и гб страна, и билборди, и црква или ко год навести да се попишу као срби?


    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Nema sanse.Bude li 45% potrudicu se svim silama da se preselim iz CG.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Молим те да зовнеш аговића, јер се он исто преселио за турску након избора, питај га за смјештај, и дођите понекад у црну гору, ето макар да се ражелите.

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    Pogrešno je izjasniti se kako se OSJEĆAŠ! Nije to vjera pa da možeš da je biraš. Nacionalnost ti je "dodjeljena" nekakvom istorijom valjda? Koja je toliko komplikovana da nas je zato i dovela dovde.

    Sjećam se davno nije bilo Amerikanaca. Sve su to bili nekad Indijanci. Đe su oni danas na popisu Amerike? Iseliše li se jer je više tzv. Amerikanaca?
    Погрешно на толико начина.
    Националност као и вјера се осјећају.
    Држављанство не.
    Мислим ово су баш почетни/основни појмови, који се савлађују у средњој школи.

    Quote Originally Posted by Admiral Vladimir Barović View Post
    Kad pogledamo na mapu iz kojih djelova Crne Gore su ljudi koji se izjašnjavaju kao Srbi onda se ne može oteti utisku da najveći dio njih dolazi sa teritorija koje su pripojene Crnoj Gori tek u zadnjih 100-150 godina.
    Хоћеш да кажеш да су црногорци само из 4 нахије и брда, а остали су срби?
    Quote Originally Posted by 17.posa View Post
    Ljudi na popisu mogu da se izjasne i kao Crnogorci srpskog porijekla ili korijena srpskog ili Srbi crnogorskog porijekla. Niko im ne brani da se tako izjasne. Mada meni to više liči na neku dijagnozu, nego na nacionalno izjašnjavanje.
    Мени исто личи на дијагнозу да неко некоме поставља дијагнозу због тога како се ко изјашњава.
    Можда је и Милован Ђилас био луд кад је рекао да су црногорци српског поријекла?


    Quote Originally Posted by guest View Post
    Ova tema je jako osjetljiva.

    Popis dolazi u jednom vrlo delikatnom momentu ka društvu u kojem nakon 14 godina od nezavisnosti ne postoji konsezus o državi. Atmosfera u kojoj bi se popis dogodio je zagađena velikom koncentracijom političke i vjerske euforije, podjela, ekonomske i zdravstvene krize ali i krize morala, sve to propraćeno dozom zebnje i straha od sjutrašnjice.

    Svi koji ovu muku budu eksploatisali su splačine !!

    Samo interesovanje i naglašavanje važnosti popisa, najava kampanje i uložena sredstva koja dolaze i spolja i iznutra NEPOBITNA je činjenica da konsenzusa o državi NEMA.

    Popis je samo instrument jačanja onih ideja koje koče sam konsenzus o državi ili državu uopste.

    Shodno tome, svako ko potcjenjuje rezultate popisa kao nebitan faktor ne vidi dalje od nosa.

    Nacionalna pripadnost se eksploatiše kao nafta.

    Slabo ovđe ljudi obraćaju pažnju na detalje. Jedan od takvih zove se direktna demokratija. To je nešto sto je čak i novi mandatar onako "spontano" provukao prilikom prvog pobjednickog govora iz svog štaba.

    Evo malo edukacije na temu promjene ustava :

    https://www.vijesti.me/kolumne/47284...nda-referendum

    "Na dan izbora građanin ne prenosi sav svoj suverenitet na predstavnika, poslanika ili odbornika, već dio suvereniteta ostavlja za sebe da se putem referenduma može izjasniti o svim pitanjima, iz nadležnosti Skupštine, pa i o predlogu za izmjenu Ustava".

    Prethodno se mora usvojiti Zakon o referendumu koji se usvaja prostom većinom. Članom 2 stav 1 Ustava CG određeno je: Građanin vlast ostvaruje neposredno i preko slobodno izabranih predstavnika.

    Naravno ako razmišljamo od danas do sjutra zebnje nema. Ne insinuiram ništa ALI ...

    A sad da citiram prof. Dragana Vukčevića :

    "Svaki nacionalizam, religiozna isključivost i poistovjećivanje sebe sa državom nisu prijatelji te iste države. Zato vjerujem da je razvijanje građanske svijesti u Crnoj Gori ono što je danas najprihvatljivije. Svaki drugi kolektivni identitet, ako postane dominantan, može lako da se preseli iz sfere kulture u politiku i da rastoči državu. Ta građanska svijest nosi u sebi ne samo princip ravnopravnosti ljudi već je oblikovana racionalnim interesima. Istovremeno, ovakav pristup identitetu nosi u sebi potrebu za isticanjem još jednog pitanja. To je pitanje kontinuiteta. Kontinuitet Crne Gore, istorijski gledano, nosi u sebi mnogo različitih identiteta.”

    Kada bih se upuštio u detaljnu analizu nacionalne pripadnosti građana Crne Gore sigurno bih naišao na jedan frapantan podatak a to je da najveći dio naroda luta i tumara hodnicima naciona. Dakle, faktički ne pripada nikome od ponuđenog.

    Ne postoji niđe zabilježen takav statistički apsurd.

    Izjašnjavanje o nacionalnosti u CG, od popisa do popisa je poput japanskih svjećica.

    To je skup činjenica koji kazuje da je narod prije svega neobrazovan, nesiguran u sebe, naučno i istorijski zbunjen, podložan uticajima lokalne politike i sistema kao i meke moći susjeda - što dalje govori o vrlo niskom kolektivnom koeficjentu inteligencije.

    To je jasna potvrda teze da se podaci popisa u određenim okolnostima mogu artikulisati u skladu sa očekivanjima raznih ideologa.

    (Baj d vej - Meka moć Srbije nas poprilično masakrira a zna se ko je to dopuštio, o tome drugi put)

    Dio tih koji tumaraju iz popisa u popis nazivaju se "izdajnicima" ili "osviješćenim". Ova struktura ljudi to radi iz straha ili interesa. Dio ljudi radi iz inata i ljutnje iz argumenta neznanja kao npr.oni koji ne najvijaju za CG zbog Mila.

    Vjerujem da je dio istinski "osviješćenih" u svojoj glavi vrlo mali a da je broj zbunjenih veliki.

    Pod kategorijom zbunjeni su mlađe generacije koje, siguran sam gledaju svoje roditelje kako etnički klackaju i kojima možda i nevoljno autoritet porodice određuje nacionalnu pripadnost.

    Izrazito sam protiv održavanja popisa u ovakvim okolnostima!

    Popis može da otvori pandorinu kutiju posebno ako nova vlada doživi propast za šta su sanse uvijek velike. Tada politička i ekonomska kriza napadaju tkivo podjela i situacija postaje instiktivno primarno preživljavanje nacionalizma.

    Crna Gora MORA da se koncentriše na ekonomski i moralni oporavak prije nego se stvore uslovi za popis o nacionalnoj pripadnosti.

    Male su razlike među nama da bi se u ciklusima samouništavali.

    Treba se oduprijeti manipulacijama, učiti se i koncentrisati ka jedinim važnim i esencijalnim ciljevima u životu : porodici i prijateljima, miru, altruizmu, obrazovanju, pravičnom i poštenom odnosu prema društvenoj zajednici i prirodi, radu i generalno životu dostojnom čovjeku.

    To isključuje prebrojavanje krvih zrnaca.

    To možemo postići samo zajedno spoznajući i ostavljajući dubini mora sva kamenja spoticanja koja se tiču ličnih i emotivnih osjećanja.

    Jednog dana kad se ekonomski uzdignemo, uzdići ćemo se i obrazovno, naučno, kulturno i nadam se moralno. Tada će izraz opredjeljenja biti najrealniji ali i za dalje profilisanje drzave najnebitniji.

    Stoga očekujem od nove vlade koja se deklariše kao građanska da spozna destruktivni element i trojanskog konja u vidu popisa koji je pred nama i ostavi ga za neka bolja vremena.

    Odužih


    Sent from my Telefunken
    Апсолутно нема потребе попис да се одлаже због кукњаве досадашње власти.
    Невјероватно је како је спин успјешан а релативно глуп, тојест слаб са аргументима.

    Попис је одрађен и 2003 године, када су се ломила копља око тога каква ће да буде државна заједница, у много одсуднијем и поларизованијем друштву него је сада па се ипак одрадио.
    Свака грађанска држава која се боји од тога колико ће којег народа бити пописано у њој, није грађанска.
    Зато је поштено рећи ми нисмо правили/хтјели грађанску него државну црногорског народа.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  21. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  22. #89
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Citiracu svoja 2 prijatelja...

    "Ne moze se crnogorstvo ucerivat silom vilama u ljude, ka sijeno u zapregu..."

    Takav rezultat dugorocno ne vodi nicemu sem kratkopolitickim ciljevima.

    Ako nam trebaju institucije da bi boostovali rezulta popisa,ne bilo ne ni ka sarenija konja.


    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    Потпуно се слажем, и добро је што попис долази када је промијењена власт, да видимо колико људи мијења националност због тога ко влада.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  23. #90
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Mi faktički nijesmo građanska država. Tu bi trebalo da se slažemo.

    Mi takvu državu tek treba da gradimo ali polazeći primarno sa drugih pozicija, a ne sa ove.

    Poštenije je reći želimo srpsku Crnu Goru nego reći da je popis nebitan kao semafor u igrice.

    Sent from my Telefunken
    Поштено је рећи да нисмо грађанска.
    Ја бих рекао да желим српску црну гору да је желим, како је не желим него желим грађанску, небитно ми је ко има већи.
    Ако попис толико смета, ево једне иницијативе која иде у том смјеру, фала владици лајовићу на информацији :

    https://l.facebook.com/l.php?u=https...eqK3sRlSfw&s=1
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  24. #91
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,481
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Да ли Раковић и фејсбук страна "ми знамо ко смо" могу да повећају број срба у црној гори?
    Да ли ти желиш да људи који због Раковића гб стране се попишу као срби - буду црногорци?
    тојест да ли ти требају такви црногорци које ће раковић и и гб страна, и билборди, и црква или ко год навести да се попишу као срби?
    To je vrh ledenog brijega.
    Slijedi masovni aktivizam ne jedne fejsbuk stranice nego njih na buljuke.

    Dalje, biću izuzetno iznenađen ako bi SPC nekim čudom riješila da se ne miješa.
    Pod tim ne mislim da formalno pozovu ljude da se izjasne slobodno po sopstvenom osjećaju, već da se stvarno odreknu bilo kakvog aktivizma, agitovanja i uticanja na svoje vjernike kako putem medijskih obraćanja, tako i prilikom crkvenih okupljanja.
    No imam neki osjećaj da ovakve stvari neće biti rijetke:


    Dakle, da li te političke snage mogu da povećaju broj Srba je suvislo pitanje - već su ga povećali sa 9% na 32% po popisu iz 2003. godine, i sada su zadali sebi cilj da se u tome pravcu nastavi.
    Da li meni takvi Crnogorci trebaju?
    Pa ako srpski nacionalisti navale da mog rođaka koji se izjašnjava kao Crnogorac ali je vjernik srpske pravoslavne crkve i ne posmatra Srbe kao strance ubjeđuju da biti današnji Crnogorac znači biti Milogorac/Montenegrin i antipravoslavac te da shodno tome treba da prihvati srpski nacionalni idenitet a crnogorski gurne u zapećak, ne planiram da dozvolim da se to odigra bez da se čuje i moja riječ.
    (tim prije što je namjera da se njegovo izjašnjavanje iskoristi za redefinisanje ustavnog poretka Crne Gore i pripremu terena za rekonfiguraciju regionalnih odnosa uz uspostavljanje "srpskog sveta" i takozvanog trougla "Beograd-Banja Luka-Podgorica")
    Pa nakon toga neka odlučuje kako mu je volja.

    Naravno, idealno bi bilo kad se o popisu niko živi ne bi oglašavao ni javno ni privatno, a narod pustio na miru da se izjasni kako hoće po dolasku popisivača u kuću, ali toga filma očigledno nećemo gledat.
    Last edited by ASC; 13-10-20 at 16:18.

  25. The Following User Says Thank You to ASC For This Useful Post:


  26. #92
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Očigledno je to taktika, ima glavu da nam otvore.

    Crnogorac = ustaša, milogorac, antisrbin, kriminalac itd itd

    Srbin = mirišljavo cveće u proleće

  27. The Following 4 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  28. #93
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    42 Posts

    Default

    @Mstislav
    A ti voliš Đilasa?
    Ima li to još nedje da se ljudi izjašnjavaju tako. Mislim ono ako ti je đed došao iz Kruševca, pa si vremenom postao Crnogorac, jer mi smo poznati asimilatori, pa ajde. Ali čovjek odavde i onda izvodi neke egzibicije da bi se nacionalno izjasnio, meni liči na dijagnozu. Ali svako ima pravo da se izjasni kako oće. Evo ja na primjer čekam Peđu Bulatovica da se izjasni, pa da odlučim.
    Last edited by 17.posa; 13-10-20 at 16:03.
    Ne bih se smio zaklet', ali mi se isto cini da je to onako kako ja kazem

  29. #94
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    477
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Ma svakom popisu do sad se agitovalo,sa obije strane.(2000-2011).

    Cisto sumnjam da to sad nece bit slucaj.


    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  30. The Following User Says Thank You to Sidewinder For This Useful Post:


  31. #95
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Očigledno je to taktika, ima glavu da nam otvore.

    Crnogorac = ustaša, milogorac, antisrbin, kriminalac itd itd

    Srbin = mirišljavo cveće u proleće
    Bgm si promasio ovaj drugi dio

    Srbin = ******, okupator, drzavni neprijatelj, ali je ok dok je na ispod 30 posto.
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  32. The Following 2 Users Say Thank You to PavleCL For This Useful Post:


  33. #96
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    ...
    Izrazito sam protiv održavanja popisa u ovakvim okolnostima!
    ...
    Slozicu se ako mi pokazes jedan apel za odlaganje popisa koji je prethodio rezultatu izbora.

    Ako ga nema, zakljucicu da nekim ljudima popis tek sad pocinje da smeta, jer su racunali da ce DPS pobijediti pa ce vlada da vrsi pritisak na gradjane kakav je vrsila prije 10 godina.

  34. #97
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    To je vrh ledenog brijega.
    Slijedi masovni aktivizam ne jedne fejsbuk stranice nego njih na buljuke.

    Dalje, biću izuzetno iznenađen ako bi SPC nekim čudom riješila da se ne miješa.
    Pod tim ne mislim da formalno pozovu ljude da se izjasne slobodno po sopstvenom osjećaju, već da se stvarno odreknu bilo kakvog aktivizma, agitovanja i uticanja na svoje vjernike kako putem medijskih obraćanja, tako i prilikom crkvenih okupljanja.
    No imam neki osjećaj da ovakve stvari neće biti rijetke:


    Dakle, da li te političke snage mogu da povećaju broj Srba je suvislo pitanje - već su ga povećali sa 9% na 32% po popisu iz 2003. godine, i sada su zadali sebi cilj da se u tome pravcu nastavi.
    Da li meni takvi Crnogorci trebaju?
    Pa ako srpski nacionalisti navale da mog rođaka koji se izjašnjava kao Crnogorac ali je vjernik srpske pravoslavne crkve i ne posmatra Srbe kao strance ubjeđuju da biti današnji Crnogorac znači biti Milogorac/Montenegrin i antipravoslavac te da shodno tome treba da prihvati srpski nacionalni idenitet a crnogorski gurne u zapećak, ne planiram da dozvolim da se to odigra bez da se čuje i moja riječ.
    (tim prije što je namjera da se njegovo izjašnjavanje iskoristi za redefinisanje ustavnog poretka Crne Gore i pripremu terena za rekonfiguraciju regionalnih odnosa uz uspostavljanje "srpskog sveta" i takozvanog trougla "Beograd-Banja Luka-Podgorica")
    Pa nakon toga neka odlučuje kako mu je volja.

    Naravno, idealno bi bilo kad se o popisu niko živi ne bi oglašavao ni javno ni privatno, a narod pustio na miru da se izjasni kako hoće po dolasku popisivača u kuću, ali toga filma očigledno nećemo gledat.
    Слажем се са тобом, осим у оном са пописом гдје је било срба 9% па одједном скочили на 32.
    Већ смо водили причу на форуму, колико је од тих црногораца било онох који су причали црногорским и били вјерници цпц.


    Не поричући дуалитет цг-срб и то ђиласово клатно, да се изјашњавам као србин не бих био много задовољан да видим да се повећава број срба, јер би се потврдило то да се националност код неких мијења како која власт дође, а онда о некој утврђеној националној свијести код тог броја људи не може бити.

    Свако у својој проширеној породици може наћи ултра србе и ултра црногорце, па ће ваљда чути и једну и другу страну и на крају одлучити како се само он осјећа а не како му каже неко други.

    А они који се пописују како витар пуше, па неће се усрећит ни они који су их изгубили а ни они који су их добили.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  35. #98
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    To je vrh ledenog brijega.
    Slijedi masovni aktivizam ne jedne fejsbuk stranice nego njih na buljuke...
    Naravno da ce FB stranica biti na buljuke. I danas ih imas, i cetnickih i komitskih, barem po 20. To se ne moze kontrolisati, ali je vazno da vlada ne pokusava da utice na ljude, da se ne trose drzavi resursi na pritiske i podmicivanja. Ja bih jos dodao i zabranu reklama koje se bave popisom. Van toga malo se sta moze uciniti, razni fantomi ce kukati za Nikolinim srpstvom ili Krstovim crnogorstvom po drustvenim mrezama neizbjezno.

  36. The Following 3 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  37. #99
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 17.posa View Post
    @Mstislav
    A ti voliš Đilasa?
    Ima li to još nedje da se ljudi izjašnjavaju tako. Mislim ono ako ti je đed došao iz Kruševca, pa si vremenom postao Crnogorac, jer mi smo poznati asimilatori, pa ajde. Ali čovjek odavde i onda izvodi neke egzibicije da bi se nacionalno izjasnio, meni liči na dijagnozu. Ali svako ima pravo da se izjasni kako oće. Evo ja na primjer čekam Peđu Bulatovica da se izjasni, pa da odlučim.
    Не могу рећи да га волим, али га изузетно цијеним, један од највећих црногораца икада.

    Мало мање цијеним Ивана Милутиновића који је рекао парафразирам : “ко није добар црногорац не може бити добар србин”.

    Доста ми је смијешно да ултра срби и даље пизде на комунисте када су они макар ти оригинални имали разумијевања за тај наш дуални идентитет, док им ови наследници то заборавише.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  38. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  39. #100
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    Ne mogu da vjerujem da se razglaba o tome kad treba i kad ne bi bilo "mudro" organizovat popis. E vala bi ga ja organizova u "najgori" vakat pa ako ne znamo u po dana i po noći ko smo i što smo...

    Sent from my Xiaomi Poco X3
    War. War never changes.

  40. The Following 6 Users Say Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


Page 4 of 124 FirstFirst 123456781454104 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Premier League 2022/2023
    By miovrag in forum Fudbal
    Replies: 213
    Last Post: 19-08-23, 22:38
  2. 2022/2023 NBA Season
    By miha in forum Košarka
    Replies: 2802
    Last Post: 30-06-23, 11:26
  3. Španska Liga 2022/2023
    By miovrag in forum Fudbal
    Replies: 85
    Last Post: 15-05-23, 10:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •