Page 2 of 124 FirstFirst 1234561252102 ... LastLast
Results 26 to 50 of 3077

Thread: Popis 2023

  1. #26
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Započeto danas i za sada 24 posta, a do popisa ihahaha koliko vremena. Toliko što isti, kao i nacionalno izjašnjavanje, nikome nije važan/važno.

  2. #27
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,563
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Baš ne znam... meni je jasno da smo svi na ovim prostorima jedan narod, Južni Sloveni.
    Od tog naroda pod uticajem religija i istorijskih okolnosti, od kojih najviše značaja ima postojanje države, nastale su posebne nacije.
    Ko što ranije rekoh, ako Austrijanci mogu biti nacija, što ima neko protiv postojanja Crnogoraca.

    Sa jedne strane razumijem otpor prema ovom ludilu koje se forsiralo iz krugova bliskih CPC, i ostalih gadosti u liku CKMa, pravljenje od zastave kraljevine CG nekakve neprijateljske zastave i sličnih gluposti.

    Ali opet meni ne ide u glavu da neko ko je rodom iz Crne Gore prihvata da je Crnogorac isto što i Mačvanin ili Sremac, jer tako nas iz Srbije doživljavaju uglavnom. Meni je to nipodaštavanje naše istorije.

    Možda ne bi bilo loše omogućiti i podvrste nacija. Pa ako neko smatra sebe nacionalnim Crnogorcem srpskog porijekla ili nacionalnim Srbinom crnogorskog porijekla neka to i napiše. Može i za Bošnjake tako.

    Zašto se ne bi nacionalno izjasniti kao Crnogorci i oni koji smatraju da imaju i neko drugo porijeklo?



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Ja baš ne znam ni jednog Srbina iz Crne Gore koji prihvata da je isto što i Mačvanin itd. To što oni misle baš me zabolje.
    Trebalo bi na popisu staviti i Crnogorac srpskog porijekla i Srbin crnogorskog porijekla. Samo što se procrnogorci neće složiti sa tim. Jer znaju kakva bi rezultat popisa bio u tom slučaju. Najbolje bi bilo da ga nema uopšte. Ali daleko smo mi od toga.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  3. #28
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,745
    Thanks Thanks Given 
    608
    Thanks Thanks Received 
    985
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Koliko vidim veliki je žal zbog toga što postoji strah da će odredjeni dio stanovništva oslobodjen pritiska na popisu se izjasniti kako se i osjeća a ne onako kao što bi trebalo?
    Svi znamo da su desetine hiljada ljudi koji zavise od države na popisu se po pitanju nacionalnosti i jezika izjašnjavali suprotno svojim uvjerenjim i to treba da bude normalno?
    Neka se ljudi izjašnjavaju kako se osjećaju - ja bi se osjećao jadno i bijedno da se bilo ko upiše isto kao i ja zbog toga što se plaši da se izjasni onako kako sebe doživljava.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  4. The Following 3 Users Say Thank You to kurogane For This Useful Post:


  5. #29
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Koliko vidim veliki je žal zbog toga što postoji strah da će odredjeni dio stanovništva oslobodjen pritiska na popisu se izjasniti kako se i osjeća a ne onako kao što bi trebalo?
    Svi znamo da su desetine hiljada ljudi koji zavise od države na popisu se po pitanju nacionalnosti i jezika izjašnjavali suprotno svojim uvjerenjim i to treba da bude normalno?
    Neka se ljudi izjašnjavaju kako se osjećaju - ja bi se osjećao jadno i bijedno da se bilo ko upiše isto kao i ja zbog toga što se plaši da se izjasni onako kako sebe doživljava.
    Siguran si da neće imati pritisak sa srpske strane koja je sada vlast da se ljudi izjasne suprotno uvjerenjima? Vučićevi puleni Mandić i Knežević i njihove partije se nikada ne bi bavile pravljenjem nekog pristiska na ljude?

  6. #30
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,348
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    popis je potpuno nebitan ali eto. treba neka tema da se zamajava ovaj narod ođe. a i da imaju o čemu CdM i in4s da pišu
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  7. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  8. #31
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ja baš ne znam ni jednog Srbina iz Crne Gore koji prihvata da je isto što i Mačvanin itd. To što oni misle baš me zabolje.
    Trebalo bi na popisu staviti i Crnogorac srpskog porijekla i Srbin crnogorskog porijekla. Samo što se procrnogorci neće složiti sa tim. Jer znaju kakva bi rezultat popisa bio u tom slučaju. Najbolje bi bilo da ga nema uopšte. Ali daleko smo mi od toga.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    На попису националност уписују како ти кажеш, тако да је било и србина-црногораца и црногораца-србина.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  9. #32
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,563
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Jesi li siguran? Moguće da sam zaboravio ali koliko se sjećam te mogućnosti nije bilo.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  10. #33
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Jesi li siguran? Moguće da sam zaboravio ali koliko se sjećam te mogućnosti nije bilo.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

    https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%9F...BE%D1%80%D0%B8

    Срби-Црногорци 2.103 0,34 %
    Црногорци-Срби 1.833 0,30 %
    Муслимани-Црногорци 257 0,04 %
    Муслимани-Бошњаци 183 0,03 %
    Бошњаци-Муслимани 181 0,03 %
    Црногорци-Муслимани 175 0,03 %
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  11. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  12. #34
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,745
    Thanks Thanks Given 
    608
    Thanks Thanks Received 
    985
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Siguran si da neće imati pritisak sa srpske strane koja je sada vlast da se ljudi izjasne suprotno uvjerenjima? Vučićevi puleni Mandić i Knežević i njihove partije se nikada ne bi bavile pravljenjem nekog pristiska na ljude?
    Ne znam kako bi sve i da hoće mogli vršiti pritisak obzirom da od ovih 41 poslanika koji su sad vladajuca većina značajno manje od polovine su srpske nacionalnosti. Svi znamo,niko pao s Marsa nije koliko su bili pritisci vlasti da se ljudi ne izjašnjavaju kao Srbi ili da govore srpskim jezikom,procenat Srba u raznim ministarstvima jasno govori o tome tako da ne bih trosio rijeci o necemu sto svi znamo.
    Nadam se da ce sledeci popis biti slobodan da se ljudi upisuju kako misle i osjecaju i to je to.
    Neka svako postuje zakon a kako se nacionalno osjeca i kojim jezikom govori to je samo njegova stvar koju niko ne smije da dovodi u pitanje tu slobodu da se izjasni kako zeli.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  13. #35
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Popis je običan statistički podatak. Ništa više i ništa manje od toga.
    Tako bi trebalo da bude u normalnoj državi u kojoj postoji opšti konsenzus o svom nacionalnom identitetu, istoriji i generalnom putu za budućnost.

    Međutim, želje su jedno a realnost drugo.

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Kako taj statistički podatak može uticati na politiku?
    Na formiranje raznih političkih partija koje imaju nacionalni predznak manjina (a čiji je procenat definisan zakonom).
    Kako taj podatak još može uticati?
    Nikako, osim na neka prizemna prepucavanja
    Taj "statistički podatak" će biti jedan od glavnih temelja nacionalnih politika u narednoj deceniji.

    Za početak, u eventualnom izbijanju Srba na prvo mjesto po brojnosti, što srpski nacionalisti otvoreno ističu kao svoj cilj, tražiće se osnov za redefinisanje ustavnog poretka države.
    Istina, bez dvotrećinske parlamentarne većine tako nešto ne može da se izvede, ali to ne znači da neće biti napora u tom smjeru, kao i mogućih ucjena i opstrukcija u upravljanju državom ne bi li se "najbrojnijem državotvornom narodu" izašlo u susret.
    Dakle, strategija maksimalističkih zahtjeva, nakon čega bi druga strana bila primorana da se nađe neđe "na pola puta".(njihovog puta)
    Naravno, smatram da su šanse za ovakav ishod popisa nikakve, ali će srpske nacionalne partije i nevladine organizacije zajedno sa srpskom pravoslavnom crkvom gledati da mu se što više primaknu ukoliko već ne mogu da ga dobace.

    Pored toga, veći broj Srba od Crnogoraca u Crnoj Gori bi bio tumačen kao definitivna potvrda narativa da je Crna Gora srpska a Crnogorci Srbi uz argumente da su "nacionalni Crnogorci" zavedena manjina, proizvod drljevićevske i komunističke ideologije koja je u padu i koju treba marginalizovati.

    Zabijanje glave u pijesak ovo neće promijeniti.

  14. The Following 3 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  15. #36
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Borba, 23. januar 2020.
    Vučić o popisu u Crnoj Gori: Srpski narod da se izjasni bez pritisaka kao i njihovi očevi i djedovi!

    Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je za njega od ključnog značaja popis stanovništva u Crnoj Gori 2021. godine, jer bi, ističe, bila katastrofa da se pokaže ono sto neki misle – da Srbi u Crnoj Gori nestaju.
    – Ja ne mislim da je to istina i da je to tačno. Mi ćemo dati sve od sebe da ohrabrimo srpski narod da se izjasni kako su se njihovi očevi i djedovi izjašnjavali – naglasio je Vučić.

    On je napomenuo i da ga brine popis stanovništva u Crnoj Gori, jer bi, ocenjuje, bila katastrofa ako bi se pokazalo da Srbi u toj zemlji nestaju.
    Dodao je da u Crnoj Gori živi 28,73 odsto Srba, te da je njegova obaveza i pravo da brine o sunarodnicimna i o srpskoj crkvi, o sve četiri eparhije koje pokrivaju tertoriju Crne Gore
    Slobodna Evropa, 16. maj 2020.
    Vučić: Zabrinut sam zbog situacije u Crnoj Gori
    "Čini mi se da mnogi zaboravljaju šta je pred nama, ne zaboravite da je 2021. popis u Crnoj Gori, u izbore se ne mešamo, ne mešamo se ni u popis, ali važno nam je da ne iščili i ne nestane srpski narod", istakao je Vučić.
    Upitan o mogućem razgovoru sa crnogorskim predsednikom Milom Đukanovićem, Vučić je odgovorio da "može da sedne za sto sa svakim".
    "Ali plašim se da bismo drugačije razumeli poziciju on (Đukanović) i države Crne Gore i ljudi koje predstavlja, i ja poziciju srpskog naroda za koju sam izuzetno zainteresovan i teško da bismo razumeli pozicije i stavove jedan drugog".

    Al Jazeera, 31. avgust 2020.
    Vučić o izborima u Crnoj Gori

    "Drugi u regionu govore kako sam ja protiv i kako ja to organizujem. Ko god hoće da postigne nešto u regionu napada mene. Meni je važno što se podigao srpski narod u Crnoj Gori da štiti svoja identitetska prava i to je ono što smo kao država pomogli, sa najvećom sumom novca srpskim organizacijama", rekoa je Vučić.

    Vučić je dodao i da je za Srbiju najvažniji popis koji će se obaviti naredne godine, odnosno da se ne smanji broj Srba u Crnoj Gori.

    "Tada možemo da kažemo da smo mirmim delovanjem uspeli da pomogonemo svom narodu", poručio je.


    Last edited by ASC; 12-10-20 at 21:59.

  16. The Following 2 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  17. #37
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Tako bi trebalo da bude u normalnoj državi u kojoj postoji opšti konsenzus o svom nacionalnom identitetu, istoriji i generalnom putu za budućnost.

    Međutim, želje su jedno a realnost drugo.


    Taj "statistički podatak" će biti jedan od glavnih temelja nacionalnih politika u narednoj deceniji.

    Za početak, u eventualnom izbijanju Srba na prvo mjesto po brojnosti, što srpski nacionalisti otvoreno ističu kao svoj cilj, tražiće se osnov za redefinisanje ustavnog poretka države.
    Istina, bez dvotrećinske parlamentarne većine tako nešto ne može da se izvede, ali to ne znači da neće biti napora u tom smjeru, kao i mogućih ucjena i opstrukcija u upravljanju državom ne bi li se "najbrojnijem državotvornom narodu" izašlo u susret.
    Dakle, strategija maksimalističkih zahtjeva, nakon čega bi druga strana bila primorana da se nađe neđe "na pola puta".(njihovog puta)
    Naravno, smatram da su šanse za ovakav ishod popisa nikakve, ali će srpske nacionalne partije i nevladine organizacije zajedno sa srpskom pravoslavnom crkvom gledati da mu se što više primaknu ukoliko već ne mogu da ga dobace.

    Pored toga, veći broj Srba od Crnogoraca u Crnoj Gori bi bio tumačen kao definitivna potvrda narativa da je Crna Gora srpska a Crnogorci Srbi uz argumente da su "nacionalni Crnogorci" zavedena manjina, proizvod drljevićevske i komunističke ideologije koja je u padu i koju treba marginalizovati.

    Zabijanje glave u pijesak ovo neće promijeniti.
    Ajmo redom.
    Ako neko zna (osjeća) ono što je kampanja će ga teško pokolebati oko tog pitanja.
    Ako neko ne zna što je... hm, cilja se na populaciju koja je u razvoju dostigla nivo djeteta te mu se mora reći (objasniti) ko je i što je... Takva je većina? Nesigurnih u sebe i svoja osnovna uvjerenja?
    Je*iga onda...


    Sent from my Motorola 8400

  18. The Following 3 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  19. #38
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Popis je običan statistički podatak. Ništa više i ništa manje od toga.
    Kako taj statistički podatak može uticati na politiku?
    Na formiranje raznih političkih partija koje imaju nacionalni predznak manjina (a čiji je procenat definisan zakonom).
    Kako taj podatak još može uticati?
    Nikako, osim na neka prizemna prepucavanja

    Sent from my Motorola 8400
    Eto tako!

    Quote Originally Posted by PavleCL View Post
    I na popisu ce se odlucivati sudbina Crne Gore izgleda...
    Ovo sam čula od par vrlo obrazovanih ljidi koji su me iznenadili ovim rezonovanjem...neprijatno....



    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ajmo redom.
    Ako neko zna (osjeća) ono što je kampanja će ga teško pokolebati oko tog pitanja.
    Ako neko ne zna što je... hm, cilja se na populaciju koja je u razvoju dostigla nivo djeteta te mu se mora reći (objasniti) ko je i što je... Takva je većina? Nesigurnih u sebe i svoja osnovna uvjerenja?
    Je*iga onda...


    Sent from my Motorola 8400
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  20. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    ...

    Pored toga, veći broj Srba od Crnogoraca u Crnoj Gori bi bio tumačen kao definitivna potvrda narativa da je Crna Gora srpska a Crnogorci Srbi uz argumente da su "nacionalni Crnogorci" zavedena manjina, proizvod drljevićevske i komunističke ideologije koja je u padu i koju treba marginalizovati.

    Zabijanje glave u pijesak ovo neće promijeniti.
    Ne shvatam zabrinutost zbog ovoga. Imas 10% esktremih Srba koji ce uz podrsku Beograda ovo da tvrde i traze. I dalje nisu ni korak blize tome sto traze.

    Imas 10% esktremnih etnickih Crnogoraca koji (dosad uz podrsku CG vlade) tvrde da Srbi u Crnoj Gori ne postoje, da su "posrrbice", da su remetilacki faktor itd... i oni ce da tvrde i traze da broj Crnogoraca poraste, da CG postane nacionalna drzava Crnogoraca... ni oni nisu ni korak blize tome sto traze.

    Ekstrema i ludaka imas u svakoj drzavi, ali su u nas (posebno posle ovih izbora) marginalizovani. Treba ih ignorisati, zabraniti bilo kakvu komercijalnu propagandu tokom izbora, a vlada u to ne treba da se mijesa.

  21. #40
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ajmo redom.
    Ako neko zna (osjeća) ono što je kampanja će ga teško pokolebati oko tog pitanja.
    Ako neko ne zna što je... hm, cilja se na populaciju koja je u razvoju dostigla nivo djeteta te mu se mora reći (objasniti) ko je i što je... Takva je većina? Nesigurnih u sebe i svoja osnovna uvjerenja?
    Je*iga onda...


    Sent from my Motorola 8400
    Nisu stvari toliko proste.

    Da konstatujemo prvo da jedan dio nacionalnih Crnogoraca gaji posebnu privrženost Srbima ili i neku vrstu dualnog identiteta.
    Na popisu 2011. se 74,800 nacionalnih Crnogoraca izjasnilo da govore srpskim jezikom. (12% ukupne populacije)

    Iz srpskog nacionalnog tabora smatraju da se ovaj dio populacije intimno osjeća Srbima, da smatraju da se podrazumijeva da su Crnogorci Srbi ili da su srpskog porijekla.
    Srpski nacionalisti su sebi za cilj postavili da iste ubijede da u današnje vrijeme biti Crnogorac znači biti Milogorac, Montenegrin, anti-Srbin i anti-pravoslavac, te da sa takvim izjašnjavanjem treba raskristiti i prihvatiti čisti srpski identitet.

    Za ostvarivanje srpske relativne većine u Crnoj Gori, potrebno je ubijediti 50,000 ovih ljudi da se izjasne kao Srbi, čime se broj nacionalnih Crnogoraca svodi na 37% a Srba izlazi na 38%.(zajedno sa Srbima-Crnogorcima, i dijelom neizjašnjenih koji takođe treba da uđu "čiste" Srbe)
    -----------------------------------------------------------------------------------------
    Naravno, smatram da je ova priča nerealna iz par razloga:
    Popis iz 2011. sadrži jedine zvanične podatke, ali ipak nije realna polazišna tačka.
    Znatan dio ljudi koji su tada svoj jezik nazvali srpski je to uradio po inerciji (a ne nekom osjećaju pripadnosti srpstvu u širem smislu), i već na anketama godinu-dvije poslije 2011. crnogorski jezik je imao relativnu većinu.
    Drugi momenat, oportunizam i prelijetanje: trend prelaženja na liniji Srbi -> Crnogorci je nastavljen i poslije popisa pa do samog zakona o vjeroispovijesti.
    I treći momenat je nepovoljna starosna struktura po Srbe, odnosno veći procenat među penzionerskom populacijom, što znači da nakon 10 godina, polako gube onaj demografski segment u kojem su bili najjači.

    Ne znam je li bilo relevantnih istraživanja, ali pretpostavljam da je procenat Srba prije godinu-dvije bio oko 26%. a Crnogoraca oko 48%.
    Sa litijama su ti procenti vjerovatno krenuli nazad na stanje iz 2011, a sa rezultatima parlamentarnih izbora i preko njega, a namjera je da se iskoristi momentum i napucaju procenti do krajnjih mogućnosti.

    Nakon svega što se izdešavalo računam da na predstojećem popisu rezultat može biti:
    43% Crnogoraca
    32-33% Srba
    (procenat gore-dolje)

    Ipak, ne smatram da stvar treba prepustiti slučaju i pustiti srpske nacionaliste da mešetare Crnom Gorom uoči popisa bez ikakvog odgovora i reakcije.
    Oni će taj pristup "j*ebi ga onda" objeručke da prihvate kao najljepši poklon - "ako vi nećete da razgovarate sa ljudima, nama lakše, čuće se samo naša strana".
    Last edited by ASC; 13-10-20 at 12:08.

  22. The Following 3 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  23. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,699
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    843
    Thanked in
    322 Posts

    Default

    Oce li bit ona stara dobra ...mi smo ti brate crnogorci,ali srpskog porijekla

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  24. #42
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,622
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Kad dođu mene da popišu i pitaju me za sve te detalje(ko sam,što sam,što imam,što mi fali...)dobiće onu staru dobru:što te libo taki

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  25. #43
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    popis je potpuno nebitan ali eto. treba neka tema da se zamajava ovaj narod ođe. a i da imaju o čemu CdM i in4s da pišu
    Potpuno nebitan.

    Sto se vidi iz popularnosti ove teme kako na forumu tako i kroz razno-razne portale.

    A tek ce se popularizovat'.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  26. #44
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Oce li bit ona stara dobra ...mi smo ti brate crnogorci,ali srpskog porijekla

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    Ne vidim problem da i to bude opcije, Crnogorac srpskog porijekla, Srbin crnogorskog porijekla, Bošnjak crnogorskog porijekla i Crnogorac bošnjačkog porijekla.

    Ako ima ljudi koji taj dualitet žive, a ima ih dosta, zašto to im ne bi bilo omogućeno?

    To je naša realnost, a svakom treba omogućiti da se izjasni kako se osjeća.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  27. #45
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Ukoliko se ne odlozi popis ili jednostavno se ne preskoci taj dio vezan za naciju i jezik vjerovatno ce tada doci i do raspada Krivokapiceve vlade.
    Ne mogu da zamislim normalno funcionisanje ovako sarene vlasti a dok se u isto vrijeme vrsi sramotna kampanja po ovom pitanju kao 2011.

    Ako se to cudo ipak odrzi, eto sjajne prilike svim nasim sunarodnicima koji su zbog DPSa privremeno napustili svoj narod da mu se vrate.
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  28. The Following User Says Thank You to Moracikus For This Useful Post:


  29. #46
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    173
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ne shvatam zabrinutost zbog ovoga. Imas 10% esktremih Srba koji ce uz podrsku Beograda ovo da tvrde i traze. I dalje nisu ni korak blize tome sto traze.

    Imas 10% esktremnih etnickih Crnogoraca koji (dosad uz podrsku CG vlade) tvrde da Srbi u Crnoj Gori ne postoje, da su "posrrbice", da su remetilacki faktor itd... i oni ce da tvrde i traze da broj Crnogoraca poraste, da CG postane nacionalna drzava Crnogoraca... ni oni nisu ni korak blize tome sto traze.

    Ekstrema i ludaka imas u svakoj drzavi, ali su u nas (posebno posle ovih izbora) marginalizovani. Treba ih ignorisati, zabraniti bilo kakvu komercijalnu propagandu tokom izbora, a vlada u to ne treba da se mijesa.
    URA je dobila samo 5.5% glasova, tako da nisam baš siguran ko je marginalizovan.

  30. #47
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    173
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Moracikus View Post
    Ukoliko se ne odlozi popis ili jednostavno se ne preskoci taj dio vezan za naciju i jezik vjerovatno ce tada doci i do raspada Krivokapiceve vlade.
    Ne mogu da zamislim normalno funcionisanje ovako sarene vlasti a dok se u isto vrijeme vrsi sramotna kampanja po ovom pitanju kao 2011.

    Ako se to cudo ipak odrzi, eto sjajne prilike svim nasim sunarodnicima koji su zbog DPSa privremeno napustili svoj narod da mu se vrate.
    Vlada će opstati, kao što je i u Budvi opstala za vrijeme Carevićevih litija. URA nije tada oborila lokalnu vlast, neće ni sada oboriti državnu. Živi bili pa vidjeli, ova vlada će opstati 4 godine.

  31. The Following User Says Thank You to Admiral Vladimir Barović For This Useful Post:


  32. #48
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Ipak, ne smatram da stvar treba prepustiti slučaju i pustiti srpske nacionaliste da mešetare Crnom Gorom uoči popisa bez ikakvog odgovora i reakcije.
    Oni će taj pristup "j*ebi ga onda" objeručke da prihvate kao najljepši poklon - "ako vi nećete da razgovarate sa ljudima, nama lakše, čuće se samo naša strana".
    Како би забранио српским националистима да мешетаре?
    Има ли кога са друге стране ко би "бранио" цг идентитет?

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Oce li bit ona stara dobra ...mi smo ti brate crnogorci,ali srpskog porijekla

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    Милован Ђилас лајкс дис.

    Quote Originally Posted by Moracikus View Post
    Ukoliko se ne odlozi popis ili jednostavno se ne preskoci taj dio vezan za naciju i jezik vjerovatno ce tada doci i do raspada Krivokapiceve vlade.
    Ne mogu da zamislim normalno funcionisanje ovako sarene vlasti a dok se u isto vrijeme vrsi sramotna kampanja po ovom pitanju kao 2011.

    Ako se to cudo ipak odrzi, eto sjajne prilike svim nasim sunarodnicima koji su zbog DPSa privremeno napustili svoj narod da mu se vrate.
    Шта је срамотна кампања?
    Шта под тим подразумијевате?





    Биће интересантно видјети да ли ће општина подгорица увећати проценат од 30% колко тренутно има становништва црне горе у њој, с обзиром на одвајање тузи, али и констатно досељавање.
    Такође колики је пад становништва у никшићу, бијелом пољу и пљевљима, и колико људи заиста живи у гусињу и петњици.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  33. #49
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Како би забранио српским националистима да мешетаре?
    Има ли кога са друге стране ко би "бранио" цг идентитет?
    Za početak bih zadržao zabranu ulaska u Crnu Goru Rakoviću i njemu sličnima.
    Radi se o čovjeku kojeg je u jednom intervjuu nakon tirade protiv Crnogoraca voditelj pitao: "Pa dobro, nisu baš svi valjda takvi?".
    Na to mu je Raković odgovorio da nisu takvi oni koji su "ostali Srbi" i koji su sačuvali srpski identitet, te da su oni časni i pošteni, dok su oni koju su nacionalni Crnogorci konvertiti, loši ljudi bez integriteta.
    On ni ne koristi riječ "Crnogorci" već "crnogorski konvertiti" ili "crnogorski separatisti".

    Na kraju promocije svoje knjige "Crnogorski separatizam" veli:
    A moj zaključak je :"Srpstvo u Crnoj Gori je nepobedivo, a i čitavo srpstvo je nepobedivo i nesalomivo".
    A crnogorskim separatistima pružio bih jednu izričitu poruku:
    Ja im nikad.. a i kolega Antić... mi nikad s njima nismo politički korektni. Nema potrebe.
    Mi se nekad i malo sadistički ponašamo prema njima jer oni to zaslužuju.
    Dakle, u jednom momentu njih 100,000 ostaće protiv nas 7,5 miliona a onda će biti prilike da sa njima razgovaramo kako im dolikuje.
    Hvala vam.
    Možda je moguće dogovoriti zabranu propagande preko medija, ali je isto nemoguće za društvene mreže tako ne vidim poentu.

    Stoga, protiv govora mržnje i gore navedenih tonova treba reagovati oštrim odgovorima i krivičnim prijavama gdje ima zakonskog osnova.

    Za "branjenje" crnogorskog identiteta je najbolje da oni kompromitovani DPS-ovci ćute i ne pomažu, a da se razni CKM-ovi, komitski pokreti, Kobci i druge marginalne organizacije vrate nazad u rupe iz kojih su izašli.
    U srećnim okolnostima odgovor bi trebala da predvodi crnogorska akademska i kulturna zajednica da ista dobrim dijelom nije postala leglo šupaka voljnih da žmure na sva nepočinstva bivše vlasti dokle god oni mogu da se prikače na državnu sisu.
    No bez obzira na to šta će da rade DPS i sateliti, ljudi koji su čisti i nisu bili po platnim spiskovima bivše vlasti trebaju biti prvi da dignu glas protiv nacionalnog inžinjeringa koji se planira iz Srbije, a za koji će se DF objeručke potruditi da izvede.
    Last edited by ASC; 13-10-20 at 20:01.

  34. The Following 6 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  35. #50
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    796
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    56 Posts

    Default

    Dosta je bitan jer se stvari mijenjaju kroz vrijeme a popis koliko-toliko usporava te promjene.

    Primjera radi, a neki od vas su dosta mladi da bi se sjecali CDMa iz kasnih 90ih godina (pocetak rada portala), na CDMu su uglavnom bili Crnogorci. Tkz. Srbi su isli na serbiancafe. Pricam za chat (iirc / mirc i javachat).

    Sto se foruma tice, dosta je bio crnogorski orijentisan. Tkz. Srbi su se oznacavali kao ******** i nije ih mnogo bilo. Sad kad citam postove, ocigledno je da je sve vise tkz. Srba. Kad kazem takozvanih, nadam se da ne vrijedjam jer mi to nije namjera vec ne smatram ljude iz Crne Gore Srbima. Ne zamjerite.

    Zato je vazan popis jer sa ovim sitnim primjerom se moze oslikati ono sto postoji u drustvu. U CG na svakih 20ak godina se mijenja misljenje ljudi po nacionalnosti, sto ce popis i dokazati.

Page 2 of 124 FirstFirst 1234561252102 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Premier League 2022/2023
    By miovrag in forum Fudbal
    Replies: 213
    Last Post: 19-08-23, 23:38
  2. 2022/2023 NBA Season
    By miha in forum Košarka
    Replies: 2802
    Last Post: 30-06-23, 12:26
  3. Španska Liga 2022/2023
    By miovrag in forum Fudbal
    Replies: 85
    Last Post: 15-05-23, 11:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •