Page 23 of 124 FirstFirst ... 131920212223242526273373123 ... LastLast
Results 551 to 575 of 3077

Thread: Popis 2023

  1. #551
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    No fora je u tome, što se ovo posmatra samo kao početni zamah i nadaju se da će uz pomoć crkve uspjeti da nastave u tom pravcu i narihtaju procente na 35%, ako ne i 38% čime bi postali najbrojnija nacionalna grupacija u Crnoj Gori.
    I što onda? Što postižu i ako dostignu taj cilj?

    Opet mora Crna Gora biti građanska država. Ako nije mogao DPS da je sa 45% Crnogoraca i prećutnom podrškom manjina pretvori u nacionalnu državu - neće moći ni bleskasti DF sa 38% Srba.

  2. #552
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Da li se na osnovu rezultata popisa definišu kriterijumi pozitivne diskiminacija za manjinske narode koji se koriste na izborima?

  3. #553
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Rasprava o popisu je bila takva da ne je Statisticki savjet pozvan u onedjeljak u 7 ujutro da se izjasni u 7ipo. Dragan Koprivica iz CDTa podnio ostavku.

    Danas se smjenjuje direktorica Monstata jer je rekla da ne moze popis ove godine. Iako je kadar DPSa mozda i najbolji zivi statisticar u CG. Najskolovaniji definitivno. Nema revansizma.

    Rasprava o zakonu ce biti brzo i trajace 20 dana.

    EU salje neke poruke koje ce da zavrse u sreder jer pise warning na njih.

    Sve je to normalno i redovno ponasanje. Transparentno, bez revansizma, bas kako je premijer i obecao prosle godine u decembru.

    Da znate tek kako broje turiste. Nego ce se cut brzo jer CBCG radi obradu tih podstaka. Da li ce Jakov od Oxforda brisati tweetove ostaje da se vidi.

    Ne boji se niko popisa, sve ce ostat kako je i bilo pokazuju sva zadnja istrazivanja. Osim ako DF malo to ne prekroji svojim direktorom na celo Monstata (excel tabelica kojanje bika laz postade istina).

    Jednako podijeljen narod, a svi pozivaju da se ne cine dalje podjele. Samo jedan od koraka ka tom putu.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  4. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  5. #554
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Ne interesuje me da li ce biti bojkota ili ne. Ja necu da budem marioneta gomile psihopata za prikupljanje politickih poena. Niti cu da glasam niti da se izjasnjavam. Neka rade sta hoce, ali bez mene.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  6. The Following 2 Users Say Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  7. #555
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Momci, da se ne lazemo, sto fino ne odgovorite da znate da vecinu koji se deklarisu kao Crnogorci popis zazbrinjava zbog moguceg porasta onih sto se izjasnjavaju kao Srbi. Pandemija je i dalje, tacno. I da nema pandemije ista bi stvar bila.

    Sad posebno i za @outline - ne znam uopste sto bi se opterecivao sa Rakovicem? Eto, meni je nebitno. Ima covjek medijski prostor, i mu u Crnoj Gori mozemo da nadjemo nekog ko ce pricat da su svi Srbi u stvari Crnogorci i da ga medijski eksponiramo. Njegova prica nece nikog natjerati da promjeni misljenje o svojoj nacionalnosti, stoga je Rakovic potpuno nebitan.




    Ultimatumi koje DF postavlja jesu krivica njihov partnera sa kojima formiraju vlast. I Demokrate i URA mogu da bojkotuju sve sto DF trazi, ocigledno imaju neki visi cilj ili manjak cojonesa da se suprotstave DF-u.

    Sam popis je potpuno nebitan, nebitan jer iako se mnogi nadaju drasticnijim izmjenama u odnosu na prosli put, situacija ce biti manje vise ista (mozda(!) poraste broj CPC pristalica zbog ovih patriotskih okupljanja na Cetinju) tako da se mogu prebrojavati ali nista promijeniti nece.
    Navikao sam na znavene komentare od tebe, pretpostavio sam da misliš da nema ko čega da se boji kod nacionalnod prebrojavanja u popisu. I sasvim se slažem s tobom, rezultati neće daleko od prethodnih, kad god popis da bude.

    No ova ovolika muka nije oko toga. Nego oko neke nove obrade migracionih kretanja stanovništva, kako je direktorka monstata neđe diskretno i pomenula današnjim saopštenjem.
    Ili, jednostavnije:
    Briga popisivače, odnosno inicijatore, odnosno DF, kolko ima danas Srba u CG.
    Interesuje ih kolko ima njihovih glasača. I ima li kakve hibridne metodologije da se uzgoje novi.
    I baš to je ono što se iz sve ove buke može poprilično jasno naslutit kao razlog sveukupnom bukanju.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  8. The Following User Says Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  9. #556
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Ja sam, inače, prilično uvjeren da je direktorka Monstata čula da joj se sprema svilen gajtan, pa juče na brzinu izbacila onaj dopis o popisu. Da ispadne da je zbog toga nastradala.

  10. #557
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ja sam, inače, prilično uvjeren da je direktorka Monstata čula da joj se sprema svilen gajtan, pa juče na brzinu izbacila onaj dopis o popisu. Da ispadne da je zbog toga nastradala.
    Poznajes li je, zena koja je bas profesionalan u svom poslu koja se drzi samo slova zakona i ne odstupa milimetar od toga. Zato im i ne odgovara jer nece da im pusti da rade nezakonito a nece naci nista protiv nje sto je i odmah demantovala a vijesti nisu prenjele toliko su profesionalne da samo jednu stranu prenose.
    Mada si ti prilicno uvjeren, osjecas da je tako
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  11. The Following User Says Thank You to lepetanac For This Useful Post:


  12. #558
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

  13. #559
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Poznajes li je, zena koja je bas profesionalan u svom poslu koja se drzi samo slova zakona i ne odstupa milimetar od toga. Zato im i ne odgovara jer nece da im pusti da rade nezakonito a nece naci nista protiv nje sto je i odmah demantovala a vijesti nisu prenjele toliko su profesionalne da samo jednu stranu prenose.
    Mada si ti prilicno uvjeren, osjecas da je tako
    Znaš kako, ne sumnjam da je smjenjuju zbog popisa.

    Sa druge strane, kenja mi se od njenog profesionalizma. Viđeli smo je na Načisto (ili Reflektor ono bi ne sjećam se) sa Milošem Vukovićem.
    Žena na čelu Monstata a koja ne zna:
    -odakle razlika između prosječne zarade po Monstatu i one na osnovu izvještaja poreske uprave
    -ne zna koliko se naroda odselilo iz Crne Gore
    -ne zna kolika je prosječna zarada u javnoj upravi a kolika u privatnom sektoru
    -koja je odgovorna za presmiješnu potrošačku korpu

    Možda jeste školovana, ali me niko ne može ubijediti da nije šminkala statistiku zarad friziranja realnosti.

    Sa druge strane, nemam nikakvu dvojbu da će novi da postave neku dileju koja će biti voljna da radi za njih isto ono što je ova g-đa radila za bivše.

    Samo se nadam da ne bude profesor fizičkog vaspitanja, jer im je to fetiš izgleda.


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  14. The Following 3 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  15. #560
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    on/ona sprovesti popis po diktatu DFa i samim time će biti stručan/a

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  16. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  17. #561
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,774
    Thanks Thanks Given 
    615
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    516 Posts

    Default

    Čuš stručna,komedija.
    Sve su to klasični partijski vojnici koji rade što im se kaže.
    UDG je imao link sa Monstatom maltene ko god diplomira tamo je imao otvorena vrata za posao.
    Znaju oni posao to se najbolje vidi sad kad su u vladi njihovi neprijatelji kako su se svi probudili pa se pozivaju na zakon i propise a bili su nijemi kao ribe decenijama.
    Srtučnjaci pusti,obraza bez.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  18. #562
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    A ljudi cemu sjekiracija oko popisa?
    Izdiktirace Voolin rezultate i to je to.
    Ada svi vi bolje znate od Radojevicke.
    Cush, ada bolji je lik koji je u CKB upao kao sin od klijenta, pa ga Madjari skartirali i posle pisao fejsbuk postove za ekonomske sub 85.
    On je znalac, a ne ova budaletina sto je statistiku doktorirala.
    Pogledamo emisiju imamo misljenje. A sto je kovarijansa? Vazi…
    I tacno treba da nam Voolin izdiktira rezultate. Sto bi trosili pare?
    Prvo odlucimo da odlozimo popis, ali se Voolin naljuti, panda ipak odrzimo.
    Jedno pitanje za simpatizere URA?
    Oce li se Dritan posle popisa izvinjavat Crnogorcima, ka sto se sad Cetinjanima izvinjava za 5.09. jer je ukapira da ce brzo tamo izbori?
    Nego zbilja, oce li bit izbora na Cetinje ako Voolin rece drugacije?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  19. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  20. #563
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    A ljudi cemu sjekiracija oko popisa?
    Izdiktirace Voolin rezultate i to je to.
    Ada svi vi bolje znate od Radojevicke.
    Cush, ada bolji je lik koji je u CKB upao kao sin od klijenta, pa ga Madjari skartirali i posle pisao fejsbuk postove za ekonomske sub 85.
    On je znalac, a ne ova budaletina sto je statistiku doktorirala.
    Pogledamo emisiju imamo misljenje. A sto je kovarijansa? Vazi…
    I tacno treba da nam Voolin izdiktira rezultate. Sto bi trosili pare?
    Prvo odlucimo da odlozimo popis, ali se Voolin naljuti, panda ipak odrzimo.
    Jedno pitanje za simpatizere URA?
    Oce li se Dritan posle popisa izvinjavat Crnogorcima, ka sto se sad Cetinjanima izvinjava za 5.09. jer je ukapira da ce brzo tamo izbori?
    Nego zbilja, oce li bit izbora na Cetinje ako Voolin rece drugacije?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ne znam.... ko što rekoh, 'ebo ih popis.

    Ali ono što znam je da glasači DPSa nemaju moralno pravo nikome ništa da prigovaraju.

    Zamisli glasaš Mila Đukanovića, Brana Gvozdenovića, Petra Ivanovića, Miga Stijepovića, Milutina Simovića, Peđu Boškovića,..... a znaš da uz njih u paketu idu i da su zbog DPSa bili jači od zakona Lazović, Veljović, Baka, Vesko, Rajo Božović i ekipa...

    I onda takav dođe sa drži moralnu pridiku o nečemu.

    Za neke stvari imate pravo, ali za većinu pojava o kojima se priča evo danima i mjesecima prećerujete, izvrćete i generalno gurate politički dps marketing.

    Dižete galamu o trunu u oku drugog, a balvane u svom ne vidite.

    Ne ide to baš tako.

    Čuješ sad priču Vulin. Neka dođe onaj klovn da mi punenu prkno. Pa druže nije URI držao Nikola Selaković iz SNSa govore na kongresu nego DPSu, i to ne tako davno.




    @ASC

    Za porast broja nacionalnih Srba u periodu od 91-2001 po meni najzaslužnije je djelovanje ovog "gospodina"








    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  21. #564
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Da li se na osnovu rezultata popisa definišu kriterijumi pozitivne diskiminacija za manjinske narode koji se koriste na izborima?
    Možda je pitanje bilo nespretno formulisano. Pokušaću ponovo.
    Svi znamo da stranke manjina imaju niži cenzus za ulazak u crnogorski parlament. Na osnovu čega će se definisati prag, ako na popisu ne bude izjašnjavanja o nacionalnoj pripadnosti? Ili možda više neće ni biti drugačijih kriterijuma za manjinske stranke, što bi, čini mi se, bilo vrlo nekorektno.

  22. #565
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Zamisli glasaš da praviš vladu sa Andrijom Mandićem, Milačom, onim idiotom koji je dokaz da su živi roditelji mrtav kapital. A u paketu idu Sjekloća, Kan, Carević... ili šire oba Vučića, Dodik, Belivuk (njega su šerovali).
    Mada lako se time izboriti, ali u nekom paralelnom univerzumu.

    Priča me podsjeća na referendumsku tezu "ako glasaš za nezavisnost glasaš za Veska Barovića" i privatnu Milovu državu. Jedino što niko nije objasnio kako se Vesko napuni u SRJ i bješe li ta država privatna i u SRJ i SCG.

    Eo i Dritan je ukapirao, kad viđe neku šaka jada Milogoraca i dilera droge na Cetinje juče, da se mora sad malo izvinjavat i da se zayebao sa tezom sa kojom ti nastavljaš.
    I Dritan je ukapirao da na Cetinje nisu bili ljudi radi Mila, ni radi Veljovića, ni zato što im je pao koks u Zetu (usput, izgleda da je koks škaljarski, blizak novoj vlasti, ali ajde sad).
    Ili je makar skapirao da mu se ne isplati ta priča.


    A što se tiče Voolina. URA reče, nema popisa, Vulin reče ima. I biće popisa. Bolje čoek zna što će se ovdje dešavati nego URA. Doduše reče Raković da otac Gojko leti iz Bogoslovije, Gojko demantova. I posle demanta odeleće. Izgleda da je Raković bolje od oca Gojka upućen u njegovu sudbinu.

    Eto dva klovna znaju bolje no naša vlast što će nam se dešavati ili makar bolje nego dio vlasti.

    A što se Selakovića tiče, dolazio je DPS-u kao gost na kongres i pozdravio ih. Ali nije tom prilikom najavljivao kakve će odluke da donese crnogorska vlada, što je sada postao izgleda običaj beogradskim političarima, pa i analitičarima.

    I kad se tako nisko padne kao mi u odnosima sa Beogradom trenutno, naravno da se nama neće baviti Vučić, nego će bavljenje delegirati klovnu Voolina kako bi nas još više ponizio.

    Poenta je negdje drugo. Radojevićku će da šutnu, klasika i staviće nekoga iz Fronta, pošto je Monstat bio DF-ov u onaj partijski excel. Možda prebace onoga GUMARA iz katastra?

    Pročitao sam saopštenja obije strane, u suštini treba pola godine najmanje od zakona do popisa da bi to na bilo što ličilo, a Voolin oće da se to zbrza. I biće kako Voolin kaže. Again and again.
    I onda opet izvinjenja posle?


    Zdravo je što se promijenila vlast, zdravo je što je DPS na lađenje i zdravo je na ostane na lađenje dok ne ukapiraju đe je bio fail, što im dosta sporo ide.
    Ali alternativa... Sjećaš se da sam joj bio naklonjen u početku, ali ovo se pretvorilo u katastrofu.

    Da degenerici Milača i Vučinić kenjaju po URI, Sekuliću i Brđaninu i posle URA uredno na sastanak. Doduše, Milače nije bilo, skupljao glasove sa Dodikom i Vučićem i Carevićem u Jasenovcu. Da se onako ispišaju Demokrate i sada "ništa nije bilo".
    Takve smo zvali čkepi. Nedostatak samopoštovanja, sjetim se prađena koji je zborio za meke ljude "i gowno je meko pa ga svako gazi".
    I što misliš posle onakvog toplog zeca priređenog Brđaninu. Oće li se iko da valja dovatiti da se sičija sa tužilaštvom, ili sjutra sa sudstvom. Da ga šutnu kad im se prvi put zamjeri, a da ga javno pišaju nepismeni moroni od kojih bi mu inače trebala podrška?
    Računaj na rešenje neki advokat blizak Frontu kojem finansijski ne cvjetaju ruže kao rešenje.

    Odoh daleko od teme, pa neka presele ako nije za ovdje.

  23. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  24. #566
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Samo je problem u tom narativu što Andrija, Medo, Pipun, i sve ove što si pobrojao nijesu ministri u vladi. Brano Gvozdenović je koliko godina bio ministar urbanizma? On i njegov CAU su trajno uništili najkvalitetniji resurs koji smo imali.... prostor.

    Ali, ebeni Migo je bio ministar prosvjete.

    Pa kad ti je reper Migo kao ministar prosvjete svaka karikatura gubi smisao.

    Jesam li ja nešto oduševljen ovom vladom, nijesam. Jel po mom meraku, nije. Može li bolje, ne da može nego mora.

    Moje mišljenje o Vulinu ne bih ponavljao. Mislim lik ranga Pure Popovića im je ministar MUPa, dovoljno govori o ozbiljnosti te vlade.

    Sistem koji se gradi na dupeliscima, na tapšačima i uvlakačima, na beskičmenjacima koji i kad "šef" srlja i pravi greške oni kažu "bravo šefe" jer nemaju moodah da kažu što misle, sistem u kom je cijela država i sve njene institucije podređene interesima jednog čovjeka i jedne familije, jahanje na patriotizmu dok se pune džepovi...... o tom sistemu mislim sve najgore.

    Gornji opis može da se primijeni na SNS sistem vlasti u Srbiji, a bio je i za DPS sistem vlasti u Crnoj Gori, znači copy/paste. Oni gore su samo uspjeli još većim moronima da se okruže nego ovi "naši" ođe, što sam mislio da je nemoguće.

    Evo da vidimo što će biti oko popisa, 'ebo ih popis.

    Ovo je od juče


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  25. #567
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Možda je pitanje bilo nespretno formulisano. Pokušaću ponovo.
    Svi znamo da stranke manjina imaju niži cenzus za ulazak u crnogorski parlament. Na osnovu čega će se definisati prag, ako na popisu ne bude izjašnjavanja o nacionalnoj pripadnosti? Ili možda više neće ni biti drugačijih kriterijuma za manjinske stranke, što bi, čini mi se, bilo vrlo nekorektno.
    Zašto nekorektno?
    TRanjo je mnogo puta pojeo ono što se ne jede, al je najviše pojeo onda kad je izgura' da se u gradjanskoj državi izglasa cenzus za manjinske stranke.
    Forever young, i want to be forever young

  26. #568
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Zašto nekorektno?
    TRanjo je mnogo puta pojeo ono što se ne jede, al je najviše pojeo onda kad je izgura' da se u gradjanskoj državi izglasa cenzus za manjinske stranke.
    To je generalno standard. Ne vidim ja problem u tome da ako nekog ima 3% stanovništva može da ima predstavnika po posebnim uslovima.

    Dajte ljudi malo širine, koji vam je.

    Ovo je stvarno nevjerovatno, konstantno se traže prava za "naše", a kad su "oni" u pitanju onda se stavljaju drugačije naočare. Ovo nije karakteristika samo jedne strane, naprotiv. Sve se gleda kroz političku vizuru i simpatije/antipatije.

    Zato nam i treba EU, pošto samo ne bi nikad neke standarde uveli, jer vazda valja one druge potkačit.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  27. #569
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Imam li ustavno pravo da se izjasnim kao



    ?
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  28. The Following User Says Thank You to Zedd For This Useful Post:


  29. #570
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,826
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    795
    Thanked in
    535 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Imam li ustavno pravo da se izjasnim kao



    ?
    Što bi rekle kolege iz DF-a - majka mu je bila Srpkinja...
    Love, peace and respect.

  30. The Following User Says Thank You to mneonly For This Useful Post:


  31. #571
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Samo je problem u tom narativu što Andrija, Medo, Pipun, i sve ove što si pobrojao nijesu ministri u vladi. Brano Gvozdenović je koliko godina bio ministar urbanizma? On i njegov CAU su trajno uništili najkvalitetniji resurs koji smo imali.... prostor.

    Ali, ebeni Migo je bio ministar prosvjete.

    Pa kad ti je reper Migo kao ministar prosvjete svaka karikatura gubi smisao.

    Jesam li ja nešto oduševljen ovom vladom, nijesam. Jel po mom meraku, nije. Može li bolje, ne da može nego mora.

    Moje mišljenje o Vulinu ne bih ponavljao. Mislim lik ranga Pure Popovića im je ministar MUPa, dovoljno govori o ozbiljnosti te vlade.

    Sistem koji se gradi na dupeliscima, na tapšačima i uvlakačima, na beskičmenjacima koji i kad "šef" srlja i pravi greške oni kažu "bravo šefe" jer nemaju moodah da kažu što misle, sistem u kom je cijela država i sve njene institucije podređene interesima jednog čovjeka i jedne familije, jahanje na patriotizmu dok se pune džepovi...... o tom sistemu mislim sve najgore.

    Gornji opis može da se primijeni na SNS sistem vlasti u Srbiji, a bio je i za DPS sistem vlasti u Crnoj Gori, znači copy/paste. Oni gore su samo uspjeli još većim moronima da se okruže nego ovi "naši" ođe, što sam mislio da je nemoguće.

    Evo da vidimo što će biti oko popisa, 'ebo ih popis.

    Ovo je od juče


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Od danas javna rasprava o zakonu o popisu, pa vlada, pa glasanje. Dritan neka priča priču, drugi rade posao.
    Možda URA ovakve stvari iskreno želi i ne sumnjam da je i današnje Dritanovo izvinjenje iskreno, mislim da je dobar momak.
    Ali izgleda da se u vlasti iz dana u dan sve manje pita URA. Moguće da sam subjektivan, ali tako djeluje. Čak i na primjeru popisa.
    Fino ih svi "častiše" od DCG koji su se mrtvi pravili, preko Milače, do onoga morona. I?

    Ne zamjeri, bješe dobar naslov kad su Vijesti gurale da se ne gradi Buk Bijela i provocirale SDP koji je zaista izgurao taj moratorijum i donio prevagu.

    Ako se potopi Tara, SDP će u znak protesta napustiti kajakaški savez

    Malo me URA podsjeća na to. Svi je šutiraju, niko se ne osvrće previše što pričaju i gube specifičnu političku težinu svaki dan.
    Čak imam osjećaj da ih vrhunski rade. Lupi DF, a pridruži se družina neki nerealni zathjev kao što su glave Brđanina i Sergeja, URA zategnem rušenjem vlade i ne daje, a onda ovi lagano dobiju nešto poput opisa gdje bi inače pregovarali.
    No da ne detaljišemo, URU će da košta, neće mene.

  32. #572
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Od danas javna rasprava o zakonu o popisu, pa vlada, pa glasanje. Dritan neka priča priču, drugi rade posao.
    Možda URA ovakve stvari iskreno želi i ne sumnjam da je i današnje Dritanovo izvinjenje iskreno, mislim da je dobar momak.
    Ali izgleda da se u vlasti iz dana u dan sve manje pita URA. Moguće da sam subjektivan, ali tako djeluje. Čak i na primjeru popisa.
    Fino ih svi "častiše" od DCG koji su se mrtvi pravili, preko Milače, do onoga morona. I?

    Ne zamjeri, bješe dobar naslov kad su Vijesti gurale da se ne gradi Buk Bijela i provocirale SDP koji je zaista izgurao taj moratorijum i donio prevagu.

    Ako se potopi Tara, SDP će u znak protesta napustiti kajakaški savez

    Malo me URA podsjeća na to. Svi je šutiraju, niko se ne osvrće previše što pričaju i gube specifičnu političku težinu svaki dan.
    Čak imam osjećaj da ih vrhunski rade. Lupi DF, a pridruži se družina neki nerealni zathjev kao što su glave Brđanina i Sergeja, URA zategnem rušenjem vlade i ne daje, a onda ovi lagano dobiju nešto poput opisa gdje bi inače pregovarali.
    No da ne detaljišemo, URU će da košta, neće mene.
    Nemam pojma, nisu ni meni iz kuće, političari su valjda znaju šta rade.

    Ja generalno sam osoba koja ne može podržati ni jednu desnu priču, a imamo ih dvije. Ne mogu ni uz ove što gledaju kako iz crkve su jutros u volju, a ni uz ove što su im je lopovluk karakterna osobina.

    Nerealno je očekivati je da jedina građanska opcija, u situaciji kad se dižu nacionalne tenzije, pliva baš najbolje.

    Što se tiče toga jesu li jedina stvarno građanska opcija, ispostavlja se da jesu. Nit im je interes crkve iznad države, a neće da sarađuju sa mafijom, nit iko može reć da mrze jedne ili druge. Svi ih skubu na svoju stranu, a oni svoma viču mrš. Možda samo to mrš nije dovoljno glasno, ali to je u principu to. Demokrate su realno populisti. Ne sjekiram se da će oni baš nešto previše da zabudale, njih bez podrške EU nema niđe. Ali se tačno vidi da samo slušaju što "narod priča" pa se upravljaju prema tome. Pa oni su ladno cijelu frku sa URA napravili jer nisu mogli da izdrže da pokupe koji politički poen u "igri ko je zaslužan". Samo što su sad skontali da su ispali glupani, jer je svakome najbitnije samo da se sve s' mirom završilo.

    Da se vratimo na popis......

    Da se je u URA pitam što, ka što se ne pitam, ovo bi mi bio stav. Mislim realno je i glupo bježati od popisa, kao da ujeda.

    Ok je popis, ali da se usaglasi sve prvo, ništa na trku. Nek se konsultuje EK i zavod za statistiku, nek daju mišljenje, pa natenane. Ko i za tužilačke zakone uostalom. Što je tragedija da bude sljedeće godine. Kad već mijenjaju zakon o popisu, što je problem izmijeniti dio kad kaže da ne može u godini izbora. Pa tamo na sljedeću jesen, što da ne? Možda da se i omogući online pristup servisima države, pa što da ne i popis (ko ima opciju). Amerika glasa online, a mi za svaku glupost papir u ruke i na šalter.

    Jel glupo bačit pare, a nemati neke podatke tipa broja internet korisnika, koliko ljudi ima kanalizaciju itd.?

    Ako treba da se trguje nek se trguje. Nek javno traže da se prvo mora usvojiti budžet za 2022. i Zakon o porijeklu imovine (i on da ide na usaglašavanje sa EU), pa zakon o popisu nakon toga. Mislim, realna priča.

    Kad se već, zbog zatezanja DFa oko budžeta, kasni evo pola godine sa svačim, kad se zbog neaktivnosti skupštine ne skida imunitet Petru Ivanoviću, kad ne stiže Zakon o porijeklu imovine, nek i popis sačeka sljedeću godinu.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  33. #573
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    To je generalno standard. Ne vidim ja problem u tome da ako nekog ima 3% stanovništva može da ima predstavnika po posebnim uslovima.

    Dajte ljudi malo širine, koji vam je.

    Ovo je stvarno nevjerovatno, konstantno se traže prava za "naše", a kad su "oni" u pitanju onda se stavljaju drugačije naočare. Ovo nije karakteristika samo jedne strane, naprotiv. Sve se gleda kroz političku vizuru i simpatije/antipatije.

    Zato nam i treba EU, pošto samo ne bi nikad neke standarde uveli, jer vazda valja one druge potkačit.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


    A nemojmo mkerit širinu, molim te.
    Prije svega koji su to "moji", "naši" i "vaši"?
    I dje je to standard, možda na područjima dje ta nacionalna priča i prolazi?
    Eto pozivaš se na EU, daj da vidimo najjaču zemlju, Njemačku, nit ima cenzus za nacionalne manjine, a čini mi se da ni nema stranaka nacionalnih manjina, a ako koja država ima nacionalnih manjina, to je Njemačka.
    Mislim, totalno je i nelogično, u gradjanskoj državi imaš ljudie čiji glas vrijedi više.
    Ili da brišemo "gradjanska" iz Ustava?
    Forever young, i want to be forever young

  34. #574
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Znači li ovo raspisivanje izbora za 05.12. da sad ne može popis da se sprovede ove godine



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  35. #575
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,411
    Thanks Thanks Given 
    4,199
    Thanks Thanks Received 
    4,511
    Thanked in
    2,186 Posts

    Default

    Namjera je da sa ovim izborima Crnogorske partije vaskrsnu prije popisa.

    Mojkovac, Petnjica, Cetinje bješe li?
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

Page 23 of 124 FirstFirst ... 131920212223242526273373123 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Premier League 2022/2023
    By miovrag in forum Fudbal
    Replies: 213
    Last Post: 19-08-23, 22:38
  2. 2022/2023 NBA Season
    By miha in forum Košarka
    Replies: 2802
    Last Post: 30-06-23, 11:26
  3. Španska Liga 2022/2023
    By miovrag in forum Fudbal
    Replies: 85
    Last Post: 15-05-23, 10:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •