Page 18 of 19 FirstFirst ... 8141516171819 LastLast
Results 426 to 450 of 458

Thread: Popis 2021

Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    84
    Thanked in
    64 Posts

Well. Mnogi Srbi ne žale za Slobom što je vodio tolike ratove i upropastio sve narode Jugoslavije, žale zato što ih je izgubio. Zamislite, studentski dom u bosanskohercegovačkom entitetu RS se zove "Radovan Karadžić". To je ka da Njemci danas daju ime studentskom domu Heinrich Himmler. I takvi ljudi oko ovoga popisa ubacuju preko medija i vode propagandu emocija i ugroženog srpstva u Crnoj Gori ko Slobo na Gazimestan, znajući da vode Crnu Goru u etničko cijepanje ala BiH. Njima će RS i Federacija u Crnoj Gori sasvim odgovarati. Prođi kroz Berane danas, sve trobojka do trobojke. Onako nije ni u Srbiji. U Pljevljima su pokazali poslije izbora tu građansku orijentaciju, cinično svaljujući krivicu na policiju dok su kamioni u kolonama ludirali po gradu kao da je 1992. Posebno me interesuje šta će se desiti u mješovitim sredinama poput Bijelog Polja nakon ovog popisa, s obzirom na loš nepopravljiv ekonomski status, ostalo im je jedino da igraju na emocije o ugroženosti. Ovo ti je ka fudbal u Južnoj Americi. Boca Juniors, River Plate, niko centa nema al' popisa i igara.

Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    137
    Thanked in
    86 Posts

Quote Originally Posted by el_ View Post
    Well. Mnogi Srbi ne žale za Slobom što je vodio tolike ratove i upropastio sve narode Jugoslavije, žale zato što ih je izgubio. Zamislite, studentski dom u bosanskohercegovačkom entitetu RS se zove "Radovan Karadžić". To je ka da Njemci danas daju ime studentskom domu Heinrich Himmler. I takvi ljudi oko ovoga popisa ubacuju preko medija i vode propagandu emocija i ugroženog srpstva u Crnoj Gori ko Slobo na Gazimestan, znajući da vode Crnu Goru u etničko cijepanje ala BiH. Njima će RS i Federacija u Crnoj Gori sasvim odgovarati. Prođi kroz Berane danas, sve trobojka do trobojke. Onako nije ni u Srbiji. U Pljevljima su pokazali poslije izbora tu građansku orijentaciju, cinično svaljujući krivicu na policiju dok su kamioni u kolonama ludirali po gradu kao da je 1992. Posebno me interesuje šta će se desiti u mješovitim sredinama poput Bijelog Polja nakon ovog popisa, s obzirom na loš nepopravljiv ekonomski status, ostalo im je jedino da igraju na emocije o ugroženosti. Ovo ti je ka fudbal u Južnoj Americi. Boca Juniors, River Plate, niko centa nema al' popisa i igara.
    A ne znam samo za čim žale ovi što daju imena ulicama po ustaškim prvacima ili školama po mladomuslimanskim fašistima i SS-ovcima.

Lepo si ti onako gradžanski prosuo svoj šovinizam ovde, generalizujući sve Srbe.

A i za Pljevlja vidim da znaš više od policije.
    Same razlike u izgledu između Srba i Crnogoraca više su nego očigledne.
    NHM

Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    84
    Thanked in
    64 Posts

Quote Originally Posted by Dača View Post
    A ne znam samo za čim žale ovi što daju imena ulicama po ustaškim prvacima ili školama po mladomuslimanskim fašistima i SS-ovcima.

Lepo si ti onako gradžanski prosuo svoj šovinizam ovde, generalizujući sve Srbe.

A i za Pljevlja vidim da znaš više od policije.
    Rekao sam "mnogi" ne "svi". Tužno je što je među Srbima rijetka pojava neko ko npr. priznaje BiH kao nezavisnu državu, nego samo ističe bh. entitet RS. Kosovo da ne spominjem, njega jedva oni najliberalniji Srbi iz kruga dvojke priznaju. Istovremeno se veličaju i rehabilituju Draža, Pavle, Mladić, ti vajni heroji - koljači civila. Ana Brnabić odrađuje pinkwashing takvog modernog srpstva zaglavljenog u doba Turaka i hajduka.
    Eto i Vučić komanduje da si "Srbin ili nisi", kao da je to profesionalna orijentacija, pa šalje uputstva za popis u Crnoj Gori.

Thanks Thanks Given 
    269
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    281 Posts

Oce li biti na popis opcija GRADZANIN da se izjasnimo posto vidim mila je ta opcija nekome momcicu odje i daje je svakome ko ne cvili za kukalim srpstvom ugasenim. Mizda bi bilo lakse da si makar neki ****** pa smo svoji samo sa razlicitih strana, ali se razumijemo.
    Ne ovaj bezvezni ****** kao Dezulovic, nego pravi, Tomoson, ovo, ono...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Thanks Thanks Given 
    410
    Thanks Thanks Received 
    559
    Thanked in
    207 Posts

To sto pišete ne može baš da se uprosti kao sto vi mislite.

Ideja građanstva ima dva središnja normativna pojma : pojam politike i pojam slobode. Država je societas civilis tako da je sloboda udružena akcija slobodnih ljudi jednakog statusa (građani) da zajedničkim djelovanjem i učešćem oblikuju političke zajednice.

Formalno je svaka drzava sa ova dva normativa građanska.

No kad ulazite u detalje onda uđite kako treba. Razradite temu. Postoji naučna disciplina koja na sve to jos nije dala odgovor a bavi se proučavanjem savremenih politickih teorija.

Ruso je u svojim knjigama navodio primjer majke Spartanaca koja srijeće glasnika koji se vratio sa rata sav nikakav i saopstava joj da su joj svih 5 sinova poginuli a da je Sparta pobijedila u ratu. Ona odlazi u hram da ZAHVALI bogovima. Na ovo je Ruso napisao - ovo je bio građanin.

I sam sebi je kritiku dao u vezi sa tim kad kaze da više nemamo građane spremne da svoje partikularne interese žrtvuju interesima pol.zajednica.

Mislim, ukratko ću jer je ovo obimna tema.

Imate liberalni pristup sa tim liberalnim univerzalizmom, komunitarce i multikulturalizam.

Sve su to "građanski" koncepti.

Crna Gora je spoj i miks svih ovih pristupa. To generalno znači da nijednom nijesmo predani. Foliramo sve po malo.

Predstavljamo se kao multikukturalna država a zapravo se gurao koncept neutralnosti liberalne drzave koji jelte privileguje većinsku naciju i vrši tihu asimilaciju manjina a sve javne odluke koje se tiču javnih politika isle su u smjeru podsticanja i zaštite kulture večinske grupe sa ciljem izgradnje jedinstvenog nacionalnog identiteta. Mislim, gurao se klinac. Tako je sve izgledalo. Ovu vladu nije briga za primjenu neke pol.teorije vec za znamo sta.

Ovo svakako nijesu moje rijeci, o ovome su knjige pisali prof. Milan Podunavac ali i Ilija Vujacic.

I formalno smo multikulturalna država jer multikulturalnost podrazumijeva uspostavljanje politike priznanja grupa (etnickih), pa ako većinska grupa koristi drzavu za razvijanje sopstvene nacije i kulture onda to isto treba primijeniti i na ostale grupe i obezbijediti im pogodnosti kao što već znate koje pogodnosti imaju manjine, od cenzusa preko teritorijalne samouprave do ucesca u centralnim organima te svega drugog. (zadnji primjer : imaju dan zastave i albanci i hrvati).
    I tu od tih priznanja jos nemamo sve nacisto.

Za nas u ovakvoj konstalaciji etnickih grupa multikulturalizam se nameće kao jedini stabilni i prosperitetan pristup. Zato je važan i često ga pominjem "konsenzus od drzavi" i najvaznijem faktoru koji je odlicno objasnio Vujacić - ustavni patriotizam.

Kad stignem napisacu jos po nesto na ovu temu, ako uopste koga zanima

Ako se pogleda suština i dubina posta sigurno nije off

Sent from my Telefunken
    Zaštićen si ka' međed u CG

6. The Following 3 Users Say Thank You to safra For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

Evo popis od 1812, iz knjige francuza koji je posjetio Crnu Goru 1813. godine:

Nema srbina puškom da ga gađeš na popis tad u vrijeme Petra prvog. A šta kruži kod nas o tome? Viđ danas?

Mene se to čini da je prešlo svaku granicu nepoštovanje dokazivosti istine i da se to prepušta beskonačnom vrćenju oko osnovnih pojmova u najblažu ruku rečeno.

A bolje vi je da se zna tačno na popis sve no da se folirate.

Da znate koliko je sati. ja bi radije da popis bude najslobodniji da se zna sve tačno.

I onda kad bi se to znalo tačno mogao bi se odredit put.

Ovo vuci potegni vaše ništa vi ne valja. Opučiste se a nikuđ ne stigoste. Možda vi i nećete progres neki no da se vučete mic po mic da oslobađate Crnu Goru jedni od drugija vječno. Da je Država nedoder.

Ja znam da tu dok je elita ovakva poštenog popisa neće bit, nit ljudima objelodanjena stvarna istorija Crnogorskog naroda i ista se javno ispitati.

Tu toliko ima protivrečnosti u domaćoj istoriji i stranoj zabilješci o Crnoj Gori da ko god želi dobra Crnoj Gori to nebi smio ostavit neispitano koji su tome razlozi i posledično uzroci ove raspolućenosti naroda koja mu onemogućava da ide naprijed.

Crna Gora da bi krenula naprijed i uopšte postojala mora imati solidnu većinsku istinu. Dobro propitanu, nepjeskovitu.

Kad pola naroda misli da je istina jedno a drugo pola oprečno tu nemože bit sreće. A mora bit da neko laže.

Nemogu postojat dvije istine a da su oprečne jedna drugoj nikako. A to je nešto, za zlo neko, što se odomaćilo u Crnu Goru bez gornjih granica.

A ja sve vjerujem je to što je uskraćena sloboda govora i nedostupnost informacija više no što je prodavljivost građana. A ko će ga znat.

Evo primjer svi kukaju tamo što se raspljačkala crnogorska istorija od muzeja do knjiga starih i eksponata(koje ja nalazim po svjeckih biblioteka pa i orginalne Njegoševe spise).

A ono može bit dobro jer nađoh to je sreća što su to opljačkali i prodali drugima kolekcionarima jer bi to tu sve sakrili od naroda a danas se može naći i online pročitati. A sakriveno je dosta toga.

Pa toliko je stranaca, očevidaca, bilo u Crnu Goru i napisalo knjige u kojima stoje mnoge stvari koje su suprotne onome što se učilo u škole a da to ni najmanje ne tangira mnoge. Mene to bača veliku sumnju na svakog takvog pojedinca da je truo i moralno oronuo i da ga nezanima što je pravo a što krivo i ne razumije od koje je to važnosti za zdravoumlje jednog društva. Takvog moš bačit građanina u smeće slobodno. Ubuđa se.

8. The Following 2 Users Say Thank You to Ego_and_his_own For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    317
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    29 Posts

odakle vode porijeklo tvoji preci?

Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    135 Posts

Quote Originally Posted by FiX View Post
    Od Adama i Eve
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

11. The Following 2 Users Say Thank You to Markys For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

Quote Originally Posted by FiX View Post
    Za moje pretke zna se porijeklo istorijski od neđe 13 vijeka. Drugo što znam je što su drugi zabilježili o njima.

Ispriča je priču Milovan Đilas o sestri koja je ukopala dva brata barjaktara posle bitke na Mojkovcu. Tražila je crvene barjake da joj se dadnu ka dokaz njihove hrabrosti. Najveća čast je bila medju njima nosit crnogorski barjak u boj.

Što veli Đilas, nije bio plaćen posao no čisto moralne vrijednosti. Ispriča je đilas o njoj još detalja od kojih ću te pošteđet. Dosta je ja da suzu kanem.

Slika 1

Slika 2

A nisu to samo moji preci no i mnogija tu. Jednu ženu je spomenuo staru koja je izgubila sve sinove u borbama i zadnjega na Mojkovcu. Opisa i vojnike i starešine koji su joj pomogli da ponese leš i ukopa sina.

Crna Gora je bila pretkova puna tragičnih priča ali i velikog junaštva.

Njihovo je ime crnogorsko, u koga su svoje živote dali, odjeknulo cijelim svijetom ka junačko.

Na bitici u Dugi, od mog cukudjeda Zeka Bulatovica i njegovih 5 brata svi izgiboše na ovu bitku samo jedan je osta ziv od kojih sam ja. Kako je koji pada sa zastavom brat bi jedofatio i podiga. Ostalo je zabljezeno u pjesmi. Ko Iwo Jima.

Tu su oni mene upecali da zavolim crnogorsko. jer su bili časni ljudi i veoma hrabri.

I još kad sam shvatio da je Crna Gora bila ostvarenje Sokratove Republike, najbolja država mala i crnogorstvo Sokratov guardian ' branič države to jest savršeni al siromašan građanin, tad sam ja tek spozna pravi smisao orginalnog crnogorstva.

Rad njihovih činova ja volim Crnu Goru i crnogorstvo, nadam se da ko ne misli da je što zbog današnjice. Rad današnjice ja bi ve sve potamanio ako ćemo pravo.

Ali ono što su naši preci pokazali mogućim je vrijedno fale. I to me vazda pritišće savjest kad neko kaže il mi na um pane da je nužna ovakva realnost kakvu imamo danas.
    Last edited by Ego_and_his_own; 30-11-20 at 17:53.

13. The Following 2 Users Say Thank You to Ego_and_his_own For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    251
    Thanked in
    166 Posts

a kad je ovaj popis

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    251
    Thanked in
    166 Posts

popis 2011
    Укупно - 620.029

Етнички састав:

Црногорци - 278.865 (44,98%)

Срби - 178.110 (28,73%)

Бошњаци - 53.605 (8,65%)

Албанци - 30.439 (4,91%)

Муслимани - 20.537 (3,31%)

Роми - 6.251 (1,01%)

Хрвати - 6.021 (0,97%)

Попис становништва 1961. године

Додатне информације: Popis stanovništva 1961. u Crnoj Gori

Укупно - 471.894

Етнички састав:

Црногорци - 383.988 (81,37%)

Муслимани - 30.665 (6,5%)

Албанци - 25.803 (5,47%)

Срби - 14.087 (2,99%)

Хрвати - 10.664 (2,62%)

Југословени - 1.559 (0,33%)

jel ovo JADNO ovakav natalitet ???

Thanks Thanks Given 
    482
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    52 Posts

Kako se bjese ono popisuju djeca?
    Upisuje li se i za njih svaki podatak?

—————————————————
    ♡♡♡
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

Thanks Thanks Given 
    98
    Thanks Thanks Received 
    733
    Thanked in
    338 Posts

Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    popis 2011
    Укупно - 620.029

Етнички састав:

Црногорци - 278.865 (44,98%)

Срби - 178.110 (28,73%)

Бошњаци - 53.605 (8,65%)

Албанци - 30.439 (4,91%)

Муслимани - 20.537 (3,31%)

Роми - 6.251 (1,01%)

Хрвати - 6.021 (0,97%)

Попис становништва 1961. године

Додатне информације: Popis stanovništva 1961. u Crnoj Gori

Укупно - 471.894

Етнички састав:

Црногорци - 383.988 (81,37%)

Муслимани - 30.665 (6,5%)

Албанци - 25.803 (5,47%)

Срби - 14.087 (2,99%)

Хрвати - 10.664 (2,62%)

Југословени - 1.559 (0,33%)

jel ovo JADNO ovakav natalitet ???

Kako jadno? Eto 1961. godine bilo 14.087 Srba, a 2011. godine 178.110.
    Ne vjerujem da bilo dje u svijetu postoji ovakav natalitet.

Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    24 Posts

Uporedjiva sam rezultate Parlamentarnih izbora 2020 sa popisom iz 2011. Ako uzmeš ZBCG i Demokrate u jednu grupu (one partije koje su podržale litije) vidjećeš da su uzeli skoro u procenat isto glasova kolko je bilo izjašnjenih na 2011-e popis da svoj maternji jezik naziva "srpskim". Ovo sam po opština uporedjiva rezultate izbora 2020 sa popisom 2011. Osim u PG dje su ZBCG i Demokrate dobile 5% više glasova no što ima onih koji su svoj jezik nazvali "srpskim". To je vjerovatno trećina glasača Demokrata.

Rezultati parlamentarnih izbora

Popis 2011
    Last edited by Admiral Vladimir Barović; 04-12-20 at 18:39.

Thanks Thanks Given 
    4,021
    Thanks Thanks Received 
    729
    Thanked in
    421 Posts

Znači Srbi obalili diktatora

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    24 Posts

Sa ovakvom tijesnom podjelom po nacionalnom ključu partije kao što su URA i Demokrate će imati ključnu ulogu u parlamentaron životu, jer one animiraju birače sa oba pola. Na primjer, za URA-u u Tivat je glasalo više ljudi koji svoj jezik zovu srpskim nego li svi ostali. Dok su za Demokrate u PG najmanje trećina glasača bili nesrpske nacionalnosti.

DPS je pao na minimum svih vremena prije dvije godine kada su počeli protesti Odupri se (CEDEM istraživanje ima je dalo 34%). Malo im se rejting popeo bio poslije donošenja Zakona o vjeroispovijesti, ali ne dovoljno. Duško Knežević je ipak došao glavi DPS-ovoj apsolutnoj vladavini.

Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

Mene samo zanima na taj popis, ko će vas od Boga spasit.

Doć će neki novi narod tu neće vijek proć ako se ne probudite.

Takvu šansu imate da slobodu sebi izvojujete da živite ka cari mali, vas udrobiše u komate.

Nađem u Makedoniju pola crne gore sela. Ljubotinj Bulačani Kuči sve bili crnogorci. Gledaš im popis, svi se popisali kao Makedonci.

Tako se voli svoja država. Bravo im ga.

Oni su sad Makedonci nema tu što. Porijeklo je tu đe treba da bude. A voljene države đe ona treba da bude.

A što je ovo tu kukala vi majka?
    Last edited by Ego_and_his_own; 04-12-20 at 19:10.

Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    24 Posts

Evo primjer Cetinja. Na popis 2011-e je bilo 12% onih koji svoj jezik zovu srpskim. Na izbore 2020-e 9% osvaja ZBCG, a cijelih 7% Demokrate. Znači preko 60% glasača Demokrata na CT su nesrpske nacionalnosti. Ovo potpuno objašnjava Bečićevo grljenje CG zastave i potpunog zaokreta od onog SNP-a koji je bio dominantan oko referenduma za nezavisnost 2006-e.

Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

https://scontent-lax3-2.xx.fbcdn.net...9e&oe=5FEC7A88

Bulačani su prema poslednjem popisu iz 2002. godine imali 1.104 stanovnika. Pretežno stanovništvo u naselju su etnički Makedonci (99%).

https://sh.m.wikipedia.org/wiki/Bula...n_xP_sZDeHgamM

Mora da su fini crnogorci koji vole svoju državu izperjali iz Crne Gore. Ja vidim po sebe, mene su đeca Amerikanci. Nikad im nisam reka ne volite svoju zemlju i ne govorite da ste Amerikanci i ne poštujte svoje države zakone i simbole njene za posprdu uzimajte. Kad zakačim crnogorsku zastavu sa američkom il kalifornijskom je stavim na kuću.

A tu kad slušam neke, sve se pitam kako niko ne uviđa razbijačku nastrojenost pojedinih, politički i finansijski motivisanih pojedinaca.

Tu može da se laže do mile volje i od toga moš partiju napravit, popisnu kategoriju i zaluđivat narod do iznemoglosti a da nikakve dokaze ne pokažeš.

Bizarno je meni to sve da masu ljudi ne vide ništa od ovoga što vi šćah reć. nema to što drugo bit no što rekoh na forum Religija.
    Last edited by Ego_and_his_own; 04-12-20 at 20:01.

Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    531
    Thanked in
    220 Posts

Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Mene samo zanima na taj popis, ko će vas od Boga spasit.

Doć će neki novi narod tu neće vijek proć ako se ne probudite.

Takvu šansu imate da slobodu sebi izvojujete da živite ka cari mali, vas udrobiše u komate.

Nađem u Makedoniju pola crne gore sela. Ljubotinj Bulačani Kuči sve bili crnogorci. Gledaš im popis, svi se popisali kao Makedonci.

Oni su sad Makedonci nema tu što. Porijeklo je tu đe treba da bude. A voljene države đe ona treba da bude.

A što je ovo tu kukala vi majka?

Tacno treba organizovat neko suceljavanje Maje i Ega.

Hvala lepo
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.

Have a parachute.

Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

Ja se prolazim takvih ka ti ka ukletija a ne da ja rad tebe što da činim.

Takve ka ti ne volim nikako a ne da poštujem i izvodim za njih polemike. Pogotovo takve koji ne reču na temu ništa pa daju doznanja da si reka nešto što ih je zaboljelo.

Mene samo interesuje dal ima nešto što sam reka a da nije istina. A jel boli to me najmanje tangira.

Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    531
    Thanked in
    220 Posts

Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ja se prolazim takvih ka ti ka ukletija a ne da ja rad tebe što da činim.

Takve ka ti ne volim nikako a ne da poštujem i izvodim za njih polemike. Pogotovo takve koji ne reču na temu ništa pa daju doznanja da si reka nešto što ih je zaboljelo.

Mene samo interesuje dal ima nešto što sam reka a da nije istina. A jel boli to me najmanje tangira.
    Ako izuzmemo filozofiranje koje vise prilici drugim temama (hint: Religija), kontradiktoran si.

Mora da su fini crnogorci koji vole svoju državu izperjali iz Crne Gore. Ja vidim po sebe, mene su đeca Amerikanci.
    Tvoja djeca imaju (polu?) crnogorsko porijeklo, zbog cega su Amerikanci?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.

Have a parachute.

Thanks Thanks Given 
    2,030
    Thanks Thanks Received 
    666
    Thanked in
    356 Posts

Andrijašević: Ako neko zbog bilborda promijeni naciju, ne zaslužuje da bude dio nje

https://m.cdm.me/politika/andrijasev...-bude-dio-nje/

“Crnogorske svetinje pripadaju državi od onih najstarijih, a to su zapadnog hrišćanstva katoličke, pa do pravoslavnih i islamskih. One su tu i niko ih od nas neće uzeti i prepisati na nekog izvan Crne Gore”, rekao je Andrijašević.

“Razumijem, ali ne mislim da je za nas to toliko važno. Tu se ne donose presudne odluke i te brojke, koliko god bile, drugačije ili ne, odraziće nešto što je sigurna većina jednog identiteta koji je uvijek tu. Mislim da ne treba strahovati od popisa iako će on biti uticajan, prati će ga propaganda, marketing…Ali, ako vi možete bilbordima i flajerima uticati na nekoga da promijeni naciju onda taj ko mijenja naciju stvarno ne zaslužuje da bude u vašoj naciji. Biće oscilacija u izjašnjavaju, imamo ih u svakom popisu od Drugog svjestkog rata, ne znam zbog čega se pribojavamo uticaja Srbije kad će ona raditi što je uvijek radila, kao i crkva. Siguran sam u korpus kome ja pripadam i ljude koje znam, a oni koji se bore za drugačije neka svake tri godine mijenjaju nacionalnost”, rekao je Andrijašević.

Great minds think alike како казиваше стари црногорци.

Уствари са скоро свим осталим у тексту се не слажем, али ово ми одговара па га поставих а и једино је битно за тему.

Живко (скоро) све ти је опроштено.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!

А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

Наравно да је Црногорац исто што и Мачванин и Шумадинац.

Тито нацрта линију између Пљеваља и Пријепоља, овај у Пљевља Црногорац, а овај у Пријепоље Србин, а рођена браћа.

Будалаштина!

Thanks Thanks Given 
    496
    Thanks Thanks Received 
    430
    Thanked in
    223 Posts

Quote Originally Posted by Врбашанин View Post
    Наравно да је Црногорац исто што и Мачванин и Шумадинац.

Тито нацрта линију између Пљеваља и Пријепоља, овај у Пљевља Црногорац, а овај у Пријепоље Србин, а рођена браћа.

Будалаштина!
    Koliko ja znam, niko ne brani Prijepoljcu da se deklarise kao Crnogorac.
    [translated from english]

30. The Following 3 Users Say Thank You to avet For This Useful Post:

Page 18 of 19 FirstFirst ... 8141516171819 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)