Page 10 of 124 FirstFirst ... 678910111213142060110 ... LastLast
Results 226 to 250 of 3077

Thread: Popis 2023

  1. #226
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Admiral Vladimir Barović View Post
    Sad će Matija Bećković u novu ofanzivu, zalećeće se put ruskih medija da im objasni da Rusi ne postoje, da su originalni Rusi ustvari Švedjani (švedski vikinzi).
    Tek da oće, to bi bilo zanimljivo

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  2. #227
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Не околишати,ставити Рус опционо,па да се (из)мјеримо.

    Рус може и треба да изађе на топло море као домаћин,а не као гост или не дај Боже никоме - као освајач тј. ослободилац.

    И вуци сити и вцео на броју.

  3. #228
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Geralt of Rivia View Post
    Не околишати,ставити Рус опционо,па да се (из)мјеримо.

    Рус може и треба да изађе на топло море као домаћин,а не као гост или не дај Боже никоме - као освајач тј. ослободилац.

    И вуци сити и вцео на броју.
    Ove i slicne miroljubive konstatacije, podsjetise me na ona davnja vremena "Obnove i Izgradnje" i kada se narod sasaptavao, tiho iza ruke da ga ne čuje "Goli Otok", od kojih su neki glasili:
    - "Otisli su vasizdasi")* a dosli nam "davajčasi!" il naj mnogo dramatičniji, koji glasi: "Gdje god Rus dodje, neko mora biti yeben"


    )* was ist das - njemački upitnik - što je to? a "davajčasi" je bila uobičajena (oslobodilačka) naredba da se Rusu preda sat ma koji i kakav bio, a kako su lukavi bili, da bi do satova dosli pitali bi namjernike ka jednoga gegulu koji je bio na njivi i motikom prasio kukuruzpa Rus naljega i pitao ga. "Skoljko časov?" kako bi se ovaj prevario i izvadio sat.. No gegula je znao za jadac, a kako je dan bio suncan pobije motiku uspravno i iz njene sjenke ocita vrijeme a Rus onda usporedi sa vremenom koje je pokazivalo nekoliko rekviriranih satova, pa kad se uvjerio u tacnost, zgrabi onu motiku i bez osvrtanja nastavi svoju osvajčku, pardon,oslobodilačaku...... misiju.

  4. The Following User Says Thank You to metuzalem For This Useful Post:


  5. #229
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    ^ И мени је била више него чудна фасцинација сатовима појединих припадника овдашње родовске племенске заједнице ,читавих породица то јест.

    Изгледа да ауторитарни руски ген и љубав према сатовима на крају увијек испливају као доминантни.

  6. #230
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Кад је било стани пани ту су били Никшићани :

    Koprivica: Na popisu ne prikupljati podatke o naciji, religiji i jeziku

    https://m.cdm.me/politika/koprivica-...giji-i-jeziku/


    Ključni motiv za njihov predlog je, kaže, pokušaj zaustavljanja političkog trenda da se Crna Gora kreće u pravcu postdejtonske Bosne i Hercegovine, jer sve više liči na multietničke države naroda koji imaju svoje teritorije i “vitalne nacionalne interese”.
    “Ukoliko nastavimo ovaj trend, bizarni prosvjetni poduhvat “dvije škole pod jednim krovom” koji postoji u najbližem okruženju, postao bi realnost i kod nas”, navodi Koprivica.


    Цдт на бранику грађанске државе, прво против литија, сада против пописа, па још златко вујовић са њима...
    Црна Гора је вјечна док су јој нво дјеца вјерна.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  7. #231
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Podrzavam ovo ako je moguce iskljuciti iz popisa... U ovako nazadnoj drzavi punoj prebrojavanja, samo nam sad moze skodit popis. Bolje da se fokusiramo za rjesavanje virusa i ekonomije, pa kad u neko doba sazrenemo za 30-50 godina, mozemo i ova pitanja ukljucit.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  8. #232
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Ništa pogrešno ne vidim u ovim stavovima. Dosta dobro je potkrijepljeno i argumentima.

    Već imamo odomaćene i poprilično prihvaćene ideje po kojima politički predstavnici Srba i Albanaca traže participaciju u državnoj upravi na osnovu podataka sa popisa. Ako je već građanska država ideal kome se teži, ni povlašćeni, manjinski mandati mi nemaju puno smisla. Građanska država nije nacionalna unija Crnogoraca, Srba, Albanaca, Bošnjaka i tako dalje, već država građana Crne Gore.
    In vino veritas

  9. #233
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default Popis 2021

    Све легитимни ставови, питам се само како су се почели јављати након пада дпс-а?

    За сад комите, новак аџић, шербо растодер, цдт и владика лајовић гурају ово, чекамо неку парламентарну партију да покрене питање пописа.

    Можда се деси ситуација из 91. на косову, да се бојкотује исти?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Mstislav; 21-10-20 at 12:24.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  10. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  11. #234
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,791
    Thanks Thanks Given 
    828
    Thanks Thanks Received 
    783
    Thanked in
    528 Posts

    Default

    Ako Bog da neće biti ovih pitanja, manipulacija i izmišljotina.
    Umjesto toga neka odrade ljudima IQ test i neka odrade popis lažnih fakultetskih diploma.

    Ljubav

    Hvala lepo



    Sent from my HTC U11 using Tapatalk
    Love, peace and respect.

  12. The Following User Says Thank You to mneonly For This Useful Post:


  13. #235
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Све легитимни ставови, питам се само како су се почели јављати након пада дпс-а?

    За сад комите, новак аџић, шербо растодер, цдт и владика лајовић гурају ово, чекамо неку парламентарну партију да покрене питање пописа.

    Можда се деси ситуација из 91. на косову, да се бојкотује исти?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Poučeni iskustvima i prljavim kampanjama sa prethodnog popisa, dodatno motivisani nepovjerenjm u novu vlast da se može snaći u očekivano težim okolnostima?
    In vino veritas

  14. #236
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Можда бих и могао да се сложим да не буде ових питања на попису, ионако за све ове државе које су горе набројане постоје подаци о националности вјери и чему већ не (баш би државе такве ствари заборавиле да сазнају о свом становништву) преко других пописа, али прво нек се одради овај један, први после дпс-ове владавине.


    Није ваљда да се људи боје слободног изјашњавања које смо имали 91, 03 и 11 године?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  15. #237
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Poučeni iskustvima i prljavim kampanjama sa prethodnog popisa, dodatno motivisani nepovjerenjm u novu vlast da se može snaći u očekivano težim okolnostima?
    Издржали смо и теже ситуације, не вјерујем да неки људи бјеже са мегдана јер им није на власти онај ко им одговара?

    Како да се снађе власт, мислиш да неће умјети да пошаљу анкетаре до кућа у цг?

    Још ако остану исти људи који су радили пеошле пописе, каквих ту може проблема бити?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  16. #238
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Nacionalne tenzije, prljave kampanje, bočni vjetrovi iz komšiluka, dio vlasti sa SPC na čelu i misijom sprovođenja nacionalističkih projeketa... Treba li dalje? Isto kao i za pitanje Zakona o slobodi vjeroispovijesti, bez obzira što je DPS bio na vlasti, Crna Gora je medijski bila poklopljena od strane srpskih i pro-srpskih medija u zemlji i van nje. Ne zaboravi da je načitaniji internet portal u Crnoj Gori, iza Vijesti - Kurir, da ne govorimo o kampanji dezinformacija koje dolaze sa dr. mreža. A pomenuti zakon je ništa naspram važnosti popisa za Beograd sa satelitima (Vučić je to javno stavio u središte odnosa sa Crnom Gorom u narednom periodu).

    Ne vidim kakvog dobra to može donijeti.

    EDIT: To i jeste problem - to što se popis doživljava kao megdan. Mnogo je zainteresovanih strana sa nacionalne inženjeringe, odakle crpe uporište za svoje nacionalističke politike.
    Last edited by johnny bravo; 21-10-20 at 12:43.
    In vino veritas

  17. #239
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    532
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Upravu su, ovoj retrogradnom praksi prikupljanja podataka o vjeri, jeziku i naciji treba vec jednom stati na kraj!
    Ljude treba samo pitati za visinu i imaju li problema sa suljevima.
    Dobar si, a? Ščime se baviš?

  18. The Following User Says Thank You to Dzoni55 For This Useful Post:


  19. #240
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Nacionalne tenzije, prljave kampanje, bočni vjetrovi iz komšiluka, dio vlasti sa SPC na čelu i misijom sprovođenja nacionalističkih projeketa... Treba li dalje?
    Ne vidim kakvog dobra to može donijeti.

    EDIT: To i jeste problem - to što se popis doživljava kao megdan. Mnogo je zainteresovanih strana sa nacionalne inženjeringe, odakle crpe uporište za svoje nacionalističke politike.
    Донијеће добро гдје ћемо видјети колико нас има, то је досад било добро и дпс-у, и цдт-у, и новаку аџићу, и шербу растодеру, и старим комитама и другима. Али сад одједном није добро.

    Јер тих прљавих кампања, вјерторва из комшилука, спровођење националистичких пројеката власти и цркве до сад није било.

    Недостаје ми црна гора прије 30.08. Земља сунца, насмијане дјеце, људи неоптерећених националним питањима, власти којој су циљеви економске политике..... Извините понијела ме емоција.


    Неизјашњени су на пописима јасно одредили да им до таквих изјашњавања није стало, њих 30.000 из 2011 године.
    Нико не брани копривици, аџићу и растодеру да се национално не изјасне ако мисле да учествују у нечем опасном или непотребном.

    Кога билборд са ликом новака ђоковића убиједи да је србин, тај црногорац није био, али ето можда се и за такве људе треба борити?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  20. #241
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Кога билборд са ликом новака ђоковића убиједи да је србин, тај црногорац није био, али ето можда се и за такве људе треба борити?
    Ух, каква релативизација, немојте, колега Мстислав, молим Вас, паметнији сте од овога.

  21. #242
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Ух, каква релативизација, немојте, колега Мстислав, молим Вас, паметнији сте од овога.
    Извините заборавио сам на раковића и на фејсбук страницу "ми знамо ко смо"

    Мада само билборда се сјећам са последњег пописа, освјежите ми памћење чиме су се служили срби да поправе свој број на попису (у чему су спектакуларно пропали бтв)?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  22. #243
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Ja bih samo volio da nam objasniš asimilaciju Crnogoraca u Srbiji i njihovo svođenje na statističku grešku. Pa kad to kreneš da rekonstruišeš samo će ti se sve kasti.
    In vino veritas

  23. #244
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    539
    Thanks Thanks Given 
    310
    Thanks Thanks Received 
    500
    Thanked in
    183 Posts

    Default

    Ne treba uopste popis, moze renomirani monstat da izbaci podatke i gotovo.
    Budite relaksirani.

  24. #245
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Isto kao i za pitanje Zakona o slobodi vjeroispovijesti, bez obzira što je DPS bio na vlasti, Crna Gora je medijski bila poklopljena od strane srpskih i pro-srpskih medija u zemlji i van nje. Ne zaboravi da je načitaniji internet portal u Crnoj Gori, iza Vijesti - Kurir, da ne govorimo o kampanji dezinformacija koje dolaze sa dr. mreža. A pomenuti zakon je ništa naspram važnosti popisa za Beograd sa satelitima (Vučić je to javno stavio u središte odnosa sa Crnom Gorom u narednom periodu).
    Да, ово се добро слаже са оном причом о слободи медија.
    На сваки курир и информер имаш актуелно, удар, на крају крајева ту су цдм, порталаналитика, антена м, зар није довољно медија и информација на небу црне горе који ће дати другачија мишљења од курира, ало-а и осталих сличних медија?
    Како си рекао медијска сцена је примјерена балкану, и у таквим смо условима (и много горим реално) имали пописе и 1991 (колико је ту утицаја цркве, медија из београда било?) и 2003 и 2011.

    Све је исто.
    Само је дпс пао.
    Ко тражи одлагање пописа или забрану ових питања признаје да је дпс владавина била нормала црне горе, а да је ово сада ванредно стање.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  25. #246
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mstislav View Post
    Извините заборавио сам на раковића и на фејсбук страницу "ми знамо ко смо"

    Мада само билборда се сјећам са последњег пописа, освјежите ми памћење чиме су се служили срби да поправе свој број на попису (у чему су спектакуларно пропали бтв)?
    Волио бих да могу да ти пружим тако опширну анализу али заиста немам такав капацитет. Кампања је била опширна, као да су какви избори били у питању.

    Само могу да се запитам у чему су пропали, још спектакуларно? Између 2003. и 2011. је практично остао исти број Срба на попису иако је између био референдум.

    Иначе, нисам за одлагање пописа, волим пребројавање :d
    Last edited by Samo Niksic; 21-10-20 at 13:19.

  26. #247
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Ja bih samo volio da nam objasniš asimilaciju Crnogoraca u Srbiji i njihovo svođenje na statističku grešku. Pa kad to kreneš da rekonstruišeš samo će ti se sve kasti.
    Ево трчим.
    То ти је питање за Ненада Стевовића, и остале из националног савјета црнгораца србије.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  27. #248
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Волио бих да могу да ти пружим тако опширну анализу али заиста немам такав капацитет. Кампања је била опширна, као да су какви избори били у питању.

    Само могу да се запитам у чему су пропали, још спектакуларно? Између 2003. и 2011. је практично остао исти број Срба на попису иако је између био референдум.

    Иначе, нисам за одлагање пописа, волим пребројавање :d
    Па и изборе некако прегурамо, ево колико их је било, још се није догодило да се одложе јер је неповољна ситуација, и како каже копривица "постоји могућност за двије школе исти кров"?

    Пропали су јер умјесто да повећају број срба (то је ваљда циљ кампање) исти се смањио са 32%, на 28%.

    Можда се то и овог пута деси?
    Тко зна?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  28. #249
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Ео видјећемо. Ти скокови у процентима и прескоци у глави људи су ми вазда занимљиви, па осјећам да ћемо и овај пут видјети нешто слично.

  29. #250
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Ео видјећемо. Ти скокови у процентима и прескоци у глави људи су ми вазда занимљиви, па осјећам да ћемо и овај пут видјети нешто слично.
    Зато дозволимо да се утакмица одигра, а не да узимамо лопту у руке, када нам "услови" не одговарају.
    Вратиће се дпс на власт опет, биће попис за њиховог вакта, како каже дритан будите релаксирани.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

Page 10 of 124 FirstFirst ... 678910111213142060110 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Premier League 2022/2023
    By miovrag in forum Fudbal
    Replies: 213
    Last Post: 19-08-23, 23:38
  2. 2022/2023 NBA Season
    By miha in forum Košarka
    Replies: 2802
    Last Post: 30-06-23, 12:26
  3. Španska Liga 2022/2023
    By miovrag in forum Fudbal
    Replies: 85
    Last Post: 15-05-23, 11:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •