Page 5 of 124 FirstFirst 1234567891555105 ... LastLast
Results 101 to 125 of 3077

Thread: Popis 2023

  1. #101
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    42 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Не могу рећи да га волим, али га изузетно цијеним, један од највећих црногораца икада.

    Мало мање цијеним Ивана Милутиновића који је рекао парафразирам : “ко није добар црногорац не може бити добар србин”.

    Доста ми је смијешно да ултра срби и даље пизде на комунисте када су они макар ти оригинални имали разумијевања за тај наш дуални идентитет, док им ови наследници то заборавише.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Moji nisu bili članovi saveza komunista, ja sam prva generacija koja nije polagala pionirsku zakletvu u SC Moraca, tako da tu dualnost ne mogu da dokučim
    Ne bih se smio zaklet', ali mi se isto cini da je to onako kako ja kazem

  2. #102
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Скандал је, баш , да СПЦ у идентитетском инжињерингу има већу специфичну тежину од Марка Перковића Томпсона.

  3. #103
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 17.posa View Post
    Moji nisu bili članovi saveza komunista, ja sam prva generacija koja nije polagala pionirsku zakletvu u SC Moraca, tako da tu dualnost ne mogu da dokučim
    Читај Ђиласа ако желиш да докучиш, или прошири круг пријатеља, јер је статистички јако тешко да не знаш неког ко је на попису макар једном промијенио националност.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  4. #104
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    42 Posts

    Default

    Znam jednog. Crnogorac, liberal, sad je Milo Crnogorac, E pa ja sam Srbin onda. Mislim da nije čitao Đilasa. Ja inače nikog ne pitam sto je po nacionalnosti jer mi to nije bitno, a nadao sam se da poslije ratova devedesetih nećemo dolaziti u ovu situaciju da oko toga pravimo veliku halabuku. Tada kao srednjoskolac, u tim nesretnim devedesetim, pamtim te rasprave i uvijek mi je smiješno bilo kad neko kaže narodnost ovo, nacionalnost ono ili ovaj korijen, ono porijeklo. Ili kad neko nekog ubjeđuje kako treba. A možda i najbolje od svega kad neko ko se izjašnjava kao Srbin, meni kao Crnogorcu, počne da objašnjava da on nije Srbijanac nego Srbin, pa počne da pljuje po Srbima iz Srbije a da veliča crnogorsko srpstvo.
    Last edited by 17.posa; 13-10-20 at 18:29.
    Ne bih se smio zaklet', ali mi se isto cini da je to onako kako ja kazem

  5. #105
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Или,изем ти народ и државу у којој отац Рафаило потенцијално може да има више прегледа од Чавоглаве.

    Ко последњи изађе нека угаси свјетло...

  6. #106
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,745
    Thanks Thanks Given 
    608
    Thanks Thanks Received 
    985
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Ne mogu da vjerujem da se razglaba o tome kad treba i kad ne bi bilo "mudro" organizovat popis. E vala bi ga ja organizova u "najgori" vakat pa ako ne znamo u po dana i po noći ko smo i što smo...

    Sent from my Xiaomi Poco X3
    To je stvarno apsurd da se odlaže popis iz straha da ne bude previše Srba a pretpostavka je da će im broj porasti je taj da više neće biti straha pojedinih gradjana od iskazivanja svoje pripadnosti srpskom narodu ?
    Za neke je sasvim normalno da se ljudi prepadaju kako se ne bi pogrešno izjasnili na popisu stanovništva,to ni u Africi nema.
    Neka popisuju taman u po dana u po noći kad god oće,to sam što sam dok me na Čepurke ne prebače.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  7. The Following 3 Users Say Thank You to kurogane For This Useful Post:


  8. #107
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Ko ce da se izjasni kao Vlah da otvaramo stranku i uzmemo jedno ministartsvo ,aerodrom ako bog da i na nacionalne parkove

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  9. #108
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    Ko ce da se izjasni kao Vlah da otvaramo stranku i uzmemo jedno ministartsvo ,aerodrom ako bog da i na nacionalne parkove

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Покушала Јоница са југословенима па није успјела.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  10. #109
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Покушала Јоница са југословенима па није успјела.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    ne postoje jugosloveni ali postoje Vlasi

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  11. #110
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    173
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    IN4S kao državni medij Srbije (finansiran iz budžeta srbije) već je počeo kampanju sa vodećim srpskim intelektualcima koji su bliski srpskom režimu i crnogorskim prosrpskim partijama (uglavnom DF-u):



    Ove organizacije zajedno da SPC su uspjeli da homogenizuju 45% biračkog tijela u CG i hvali im samo još par procenata da na sledećim parlamentarnim izborima imaju apsolutnu vlast. Popis 2021 je ujedno i početak predizborne kampanje za sledeće parlamentarne izbore.
    Last edited by Admiral Vladimir Barović; 13-10-20 at 19:26.

  12. The Following User Says Thank You to Admiral Vladimir Barović For This Useful Post:


  13. #111
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    ovo je stvarno vic da oni misle da ce vecina da se izjasni kao srbi )))
    hahaha znaci ludilo

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  14. The Following User Says Thank You to kauboj24 For This Useful Post:


  15. #112
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,523
    Thanks Thanks Given 
    1,016
    Thanks Thanks Received 
    260
    Thanked in
    174 Posts

    Default

    Oni misle da su svi srbi koji su glasali za bivsu opoziciju :'D

    Ja i 80 posto mog drustva koji smo glasali za Demokrate/Uru smo crnogorci i ako do popisa dodje tako cemo se naravno i izjasniti, kao i jos mnogi drugi.

    Sent from my MI 9 using Tapatalk

  16. #113
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Znam dosta ljudi koji su glasali za DF i koji se pišu kao Crnogorci i uvijek su se tako pisali i tako će se pisati, ne kapiram sad ovaj pritisak i ovoliku priču oko popisa.
    Vidim da dosta ljudi povezuje izbore, glasače opozicije sa popisom i sa Srbijom, ne kapiram ni to iskreno.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    This time next year we'll be millionaires

  17. The Following User Says Thank You to sparky For This Useful Post:


  18. #114
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Ako je meni jasno išta ovdje ne vidjela se....je li realno da se popis popi**** izdize na nivo najvaznijega identitetskoga pitanja, na nivo prvoga državnoga pitanja?!
    Prvo, nacionalno izjašnjavanje u Crnoj Gori je postala čista dnevno-politička začkoljica za one koji ne znaju ni što su ni ko su i kojima se lako ođe manipuliše! Kad oćeš da ga napujdaš na nekoga samo mu rečeš "eee, onaj ti je rekao da si srbin" "onaj ti je rekao da crnogorci nikad postojali nijesu" i tog momenta sve drugo postaje nebitno...
    Danas je to izjašnjavanje jednako mjerodavno kao recimo izjasnjavanje voliš li više ronalda ili mesija jer je samo i jedino TVOJ LIČNI OSJEĆAJ neutemeljen ičim...svi se nešto ka potkrijepljuju (naravno, ovdje mislim na one koji se osjećaju Srbima, pošto ima svakako ljudi koji zaista imaju srpsko porijeklo, o njima ne govorim) "činjenicom" da je Kralj Nikola rekao ovo, Djilas ono a Ivan Milutinović ovo..eto to nam je dokaz da smo Srbi, ali recimo ako je iko od pomenutoga trojca pomenuo i nešto što Crnogorce stavlja u neki drugi okvir, e to je podmetacina...onoga momenta kad je moj brat od strica počeo da se zove Srbinom od oca Crnogorca i majke Crnogorke, od ujčevine, đedovine iz Katunske nahije koja nikad nije ni pomislila da se izjašnava drugačije nako Crnogorcima, njegov osjećaj mi je postao ono što gore rekoh...ono si što više voliš da budeš, pa budi kad ti basta
    Neka sam glupa ja i dalje potpis vidim kao statistiku najobicniju koja nikome nista ne znaci
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  19. The Following 2 Users Say Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  20. #115
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Ne mogu da vjerujem da se razglaba o tome kad treba i kad ne bi bilo "mudro" organizovat popis. E vala bi ga ja organizova u "najgori" vakat pa ako ne znamo u po dana i po noći ko smo i što smo...

    Sent from my Xiaomi Poco X3
    Uopšte nije problem ko će se kako izjasniti... Ono što jeste problem je, što ćemo izgubiti pola godine/godinu dana u svađi i dizanju tenzija... Da ne pričam što će se potrošiti mnogo novca, kog nemamo, na potpuno nebitnu stvar...

    Nijednom normalnom čoeku, koje god nacionalnosti i vjere bio, ne može biti u interesu da se baci toliko vremena, ključnog za oporavak zemlje i borbu sa krizom, na fak*ng popis...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  21. The Following 2 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  22. #116
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Sreca pa je ova tema nebitna i nikoga ne zanima...

    A pakao pokojne mi Mileve...



    Vjecno podrivanje razlicitosti i mrznje na koju se sve veci % pali kao sibica. To je jedini % koji vidim a od kojeg mi se iskreno place.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #117
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    173
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Očigledno je da država Srbija direktno i preko svojih nacionalnih organizacija kao što su SPC, Srpska Kuća, IN4S itd. najavljuje velika ulaganja u predstojeći crnogorski popis. Oni to smatraju veoma važnim pitanjem koje će uticati na njihovu politiku narednih 10 godina. Ono što ja još ne mogu da razumijem je na koji način će "nagovoriti" one koji su se do sad pisali kao Crnogorci da se sad upišu kao Srbi. Da li postoje spiskovi, pa da prave plan za svakog pojedinačno (kao što su postojali spiskovi glasača političkih stranaka)? Ili će možda da šalju popove da kunu ljude, mada to neće bit otvorene kletve nego neka prikrivena "božja obećanja"? Jedno je sigurno, oni vide da će politički da profitiraju na duge staze, a drugo je da su se dobro spremili za kako će uticat (što meni i dalje nije najjasnije).

  24. #118
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,304
    Thanks Thanks Given 
    4,132
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,162 Posts

    Default

    Dabogda im se kampanja obila o glavu kao sto se desilo Milu sa zakonom o slobodi vjeroispovijesti.

    Ko god bude namjerno polarizovao narod identitetskim pitanjima treba bit proceran govnjavom metlom.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  25. The Following 4 Users Say Thank You to avet For This Useful Post:


  26. #119
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Dabogda im se kampanja obila o glavu kao sto se desilo Milu sa zakonom o slobodi vjeroispovijesti.

    Ko god bude namjerno polarizovao narod identitetskim pitanjima treba bit proceran govnjavom metlom.
    Ja nekako očekujem da SNS krene u kampanju zajedno sa perjanicama iz DFa. Sa druge strane DPS će viđet svoju političku šansu za smanjenje političkog uticaja u igranju uloge zaštitinika nacije.

    Ne zna se ko je gadniji.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  27. #120
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ja nekako očekujem da SNS krene u kampanju zajedno sa perjanicama iz DFa. Sa druge strane DPS će viđet svoju političku šansu za smanjenje političkog uticaja u igranju uloge zaštitinika nacije.

    Ne zna se ko je gadniji.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Ne mozes ih sprijeciti, otkako drustvene mreze dominiraju cak i pojedinci mogu da ti vode uspjesne kampanje, vidi samo mim stranice pred ove izbore.

    Ignorises citavu pricu i pustis ih da se komate po mrezama. Posao vlade treba da bude da bude dvojak: da obezbijedi da se ni na kog ne vrsi pritisak i da intervenise ako ovi patrioti raznih fela prekardase pa se pocupaju za kikice.

    Inace treba cijelu pricu ignorisati na drzavno/sluzbenom nivou.

  28. #121
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    496
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Dje se izgubismo.
    Od '91 do 2003 je nevjerovatan podatak.
    43% CG
    32% Srba
    Slobo,Slobo sto nam napravi

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  29. #122
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    crnogorci su manjina u cg?
    Ovo me podsjeti na onu kratku opštenarodnu priču o tome kad se 10.000 pasa (džukela) diglo da napadne 1.000 vukova i za taj poduhvat izabrali mudrog poglavara, koji je prije no odluči, mudro poslao uhode da se uvjere je li brojka od 1.000 tačna. Uhode su ispunile zadatak i donijele podatke, po kojima je vukova i stvarno bilo samo hiljadu. No poglavaru pseċe armade ovo nije bilo dovoljno te je uhode upitao kako vukovi izgledaju i što upravo čine...?

    • "Svi su sivi – odgovoriše uhode – a svi položili glave na prednje šape i – čekaju…“


    Na ove vijesti među džukelama nastade nezadrživi polet da se odmah krene na vukove, na što mudri poglavar prekide izjavo.:

    • „Ajte vi ali bez mene…“


    Žestoko azočarana gomila džukela upita kako to kad je njih toliko a vukova tako malo, te tu priliku ne bi smjeli propuštit..

    • „ A Jesteli čuli uhode koji vele e ih je stvarno hiljadu ali su svi sivi, oslonili glave na prednje šape i čekaju… A sad viđi ovu naš borbenu ordiju koja okolo skače, prdi, sere i jebe međusobno…“
    Last edited by metuzalem; 13-10-20 at 22:47.

  30. The Following 2 Users Say Thank You to metuzalem For This Useful Post:


  31. #123
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    309
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Olenik javno podržava DPS u CG, a njegov "GDF" je zajedno sa par manjih stranaka osvojila manje od 1% na parlamentarnim izborima u Srbiji.
    Last edited by bigic; 14-10-20 at 00:45.

  32. #124
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    173
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Crnogorci, spremajte se za status nacionalne manjine. Premijer Krivokapić je proglasio Crnu Goru srpskom državom:

    Krivokapić o odnosima CG i Srbije, radi se o dve srpske države

  33. The Following 2 Users Say Thank You to Admiral Vladimir Barović For This Useful Post:


  34. #125
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    532
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Dje se izgubismo.
    Od '91 do 2003 je nevjerovatan podatak.
    43% CG
    32% Srba
    Slobo,Slobo sto nam napravi

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

    Koliko se god neko ljutio mora se priznati da ovaj komunisticki popis ima najvise smisla pa kako god da je izvrsen. Kad se pogleda uglavnom su se ljudi selili iz Stare Crne Gore ili sa Sedam brda na sjever (Sandzak) ili na zapad (Stara Hercegovina). Svi muslimani su porijeklom od nas, uglavnom od brdskih plemena, sa Bosnjacima to nema veze. Zna se za vecinu kako su se prezivali ranije. Katolici iz Boke su djelom iz Katunske nahije, nidje veze sa Hrvatima. Srbi se nisu doseljavali u Crnu Goru nego su Crnogorci isli za Srbiju.

    Sto se tice popisa - Srbi oko 30%, Crnogorci 40-45%, Bosnjaci 10, Muslimani sa velikim M 5%, Albanci 5% i ostali 5%. Nece se tu nista bitno primjeniti, samo je vazno da se ljudi slobodno izjasne. Svakako ce slobodnije izjasnjavanje biti nego 2011.
    Last edited by Dzoni55; 15-10-20 at 17:17.
    Dobar si, a? Ščime se baviš?

Page 5 of 124 FirstFirst 1234567891555105 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Premier League 2022/2023
    By miovrag in forum Fudbal
    Replies: 213
    Last Post: 19-08-23, 23:38
  2. 2022/2023 NBA Season
    By miha in forum Košarka
    Replies: 2802
    Last Post: 30-06-23, 12:26
  3. Španska Liga 2022/2023
    By miovrag in forum Fudbal
    Replies: 85
    Last Post: 15-05-23, 11:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •