Page 24 of 24 FirstFirst ... 142021222324
Results 576 to 600 of 600

Thread: Popis 2021

Thanks Thanks Given 
    588
    Thanks Thanks Received 
    1,457
    Thanked in
    807 Posts

Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Možda je pitanje bilo nespretno formulisano. Pokušaću ponovo.
    Svi znamo da stranke manjina imaju niži cenzus za ulazak u crnogorski parlament. Na osnovu čega će se definisati prag, ako na popisu ne bude izjašnjavanja o nacionalnoj pripadnosti? Ili možda više neće ni biti drugačijih kriterijuma za manjinske stranke, što bi, čini mi se, bilo vrlo nekorektno.
    Zašto nekorektno?
    TRanjo je mnogo puta pojeo ono što se ne jede, al je najviše pojeo onda kad je izgura' da se u gradjanskoj državi izglasa cenzus za manjinske stranke.
    'šta to zida sinko, koga sestra brani,
    koliko je love pokupio brat'

Thanks Thanks Given 
    3,749
    Thanks Thanks Received 
    4,850
    Thanked in
    1,975 Posts

Quote Originally Posted by technus View Post
    Zašto nekorektno?
    TRanjo je mnogo puta pojeo ono što se ne jede, al je najviše pojeo onda kad je izgura' da se u gradjanskoj državi izglasa cenzus za manjinske stranke.
    To je generalno standard. Ne vidim ja problem u tome da ako nekog ima 3% stanovništva može da ima predstavnika po posebnim uslovima.

Dajte ljudi malo širine, koji vam je.

Ovo je stvarno nevjerovatno, konstantno se traže prava za "naše", a kad su "oni" u pitanju onda se stavljaju drugačije naočare. Ovo nije karakteristika samo jedne strane, naprotiv. Sve se gleda kroz političku vizuru i simpatije/antipatije.

Zato nam i treba EU, pošto samo ne bi nikad neke standarde uveli, jer vazda valja one druge potkačit.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Thanks Thanks Given 
    1,134
    Thanks Thanks Received 
    1,398
    Thanked in
    773 Posts

Imam li ustavno pravo da se izjasnim kao

?
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

4. The Following User Says Thank You to Zedd For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    308
    Thanks Thanks Received 
    262
    Thanked in
    195 Posts

Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Imam li ustavno pravo da se izjasnim kao

?
    Što bi rekle kolege iz DF-a - majka mu je bila Srpkinja...
    Love, peace and respect.

6. The Following User Says Thank You to mneonly For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    927
    Thanks Thanks Received 
    1,117
    Thanked in
    616 Posts

Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Samo je problem u tom narativu što Andrija, Medo, Pipun, i sve ove što si pobrojao nijesu ministri u vladi. Brano Gvozdenović je koliko godina bio ministar urbanizma? On i njegov CAU su trajno uništili najkvalitetniji resurs koji smo imali.... prostor.

Ali, ebeni Migo je bio ministar prosvjete.

Pa kad ti je reper Migo kao ministar prosvjete svaka karikatura gubi smisao.

Jesam li ja nešto oduševljen ovom vladom, nijesam. Jel po mom meraku, nije. Može li bolje, ne da može nego mora.

Moje mišljenje o Vulinu ne bih ponavljao. Mislim lik ranga Pure Popovića im je ministar MUPa, dovoljno govori o ozbiljnosti te vlade.

Sistem koji se gradi na dupeliscima, na tapšačima i uvlakačima, na beskičmenjacima koji i kad "šef" srlja i pravi greške oni kažu "bravo šefe" jer nemaju moodah da kažu što misle, sistem u kom je cijela država i sve njene institucije podređene interesima jednog čovjeka i jedne familije, jahanje na patriotizmu dok se pune džepovi...... o tom sistemu mislim sve najgore.

Gornji opis može da se primijeni na SNS sistem vlasti u Srbiji, a bio je i za DPS sistem vlasti u Crnoj Gori, znači copy/paste. Oni gore su samo uspjeli još većim moronima da se okruže nego ovi "naši" ođe, što sam mislio da je nemoguće.

Evo da vidimo što će biti oko popisa, 'ebo ih popis.

Ovo je od juče

Od danas javna rasprava o zakonu o popisu, pa vlada, pa glasanje. Dritan neka priča priču, drugi rade posao.
    Možda URA ovakve stvari iskreno želi i ne sumnjam da je i današnje Dritanovo izvinjenje iskreno, mislim da je dobar momak.
    Ali izgleda da se u vlasti iz dana u dan sve manje pita URA. Moguće da sam subjektivan, ali tako djeluje. Čak i na primjeru popisa.
    Fino ih svi "častiše" od DCG koji su se mrtvi pravili, preko Milače, do onoga morona. I?

Ne zamjeri, bješe dobar naslov kad su Vijesti gurale da se ne gradi Buk Bijela i provocirale SDP koji je zaista izgurao taj moratorijum i donio prevagu.

Ako se potopi Tara, SDP će u znak protesta napustiti kajakaški savez

Malo me URA podsjeća na to. Svi je šutiraju, niko se ne osvrće previše što pričaju i gube specifičnu političku težinu svaki dan.
    Čak imam osjećaj da ih vrhunski rade. Lupi DF, a pridruži se družina neki nerealni zathjev kao što su glave Brđanina i Sergeja, URA zategnem rušenjem vlade i ne daje, a onda ovi lagano dobiju nešto poput opisa gdje bi inače pregovarali.
    No da ne detaljišemo, URU će da košta, neće mene.

Thanks Thanks Given 
    3,749
    Thanks Thanks Received 
    4,850
    Thanked in
    1,975 Posts

Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Od danas javna rasprava o zakonu o popisu, pa vlada, pa glasanje. Dritan neka priča priču, drugi rade posao.
    Možda URA ovakve stvari iskreno želi i ne sumnjam da je i današnje Dritanovo izvinjenje iskreno, mislim da je dobar momak.
    Ali izgleda da se u vlasti iz dana u dan sve manje pita URA. Moguće da sam subjektivan, ali tako djeluje. Čak i na primjeru popisa.
    Fino ih svi "častiše" od DCG koji su se mrtvi pravili, preko Milače, do onoga morona. I?

Ne zamjeri, bješe dobar naslov kad su Vijesti gurale da se ne gradi Buk Bijela i provocirale SDP koji je zaista izgurao taj moratorijum i donio prevagu.

Ako se potopi Tara, SDP će u znak protesta napustiti kajakaški savez

Malo me URA podsjeća na to. Svi je šutiraju, niko se ne osvrće previše što pričaju i gube specifičnu političku težinu svaki dan.
    Čak imam osjećaj da ih vrhunski rade. Lupi DF, a pridruži se družina neki nerealni zathjev kao što su glave Brđanina i Sergeja, URA zategnem rušenjem vlade i ne daje, a onda ovi lagano dobiju nešto poput opisa gdje bi inače pregovarali.
    No da ne detaljišemo, URU će da košta, neće mene.
    Nemam pojma, nisu ni meni iz kuće, političari su valjda znaju šta rade.

Ja generalno sam osoba koja ne može podržati ni jednu desnu priču, a imamo ih dvije. Ne mogu ni uz ove što gledaju kako iz crkve su jutros u volju, a ni uz ove što su im je lopovluk karakterna osobina.

Nerealno je očekivati je da jedina građanska opcija, u situaciji kad se dižu nacionalne tenzije, pliva baš najbolje.

Što se tiče toga jesu li jedina stvarno građanska opcija, ispostavlja se da jesu. Nit im je interes crkve iznad države, a neće da sarađuju sa mafijom, nit iko može reć da mrze jedne ili druge. Svi ih skubu na svoju stranu, a oni svoma viču mrš. Možda samo to mrš nije dovoljno glasno, ali to je u principu to. Demokrate su realno populisti. Ne sjekiram se da će oni baš nešto previše da zabudale, njih bez podrške EU nema niđe. Ali se tačno vidi da samo slušaju što "narod priča" pa se upravljaju prema tome. Pa oni su ladno cijelu frku sa URA napravili jer nisu mogli da izdrže da pokupe koji politički poen u "igri ko je zaslužan". Samo što su sad skontali da su ispali glupani, jer je svakome najbitnije samo da se sve s' mirom završilo.

Da se vratimo na popis......

Da se je u URA pitam što, ka što se ne pitam, ovo bi mi bio stav. Mislim realno je i glupo bježati od popisa, kao da ujeda.

Ok je popis, ali da se usaglasi sve prvo, ništa na trku. Nek se konsultuje EK i zavod za statistiku, nek daju mišljenje, pa natenane. Ko i za tužilačke zakone uostalom. Što je tragedija da bude sljedeće godine. Kad već mijenjaju zakon o popisu, što je problem izmijeniti dio kad kaže da ne može u godini izbora. Pa tamo na sljedeću jesen, što da ne? Možda da se i omogući online pristup servisima države, pa što da ne i popis (ko ima opciju). Amerika glasa online, a mi za svaku glupost papir u ruke i na šalter.

Jel glupo bačit pare, a nemati neke podatke tipa broja internet korisnika, koliko ljudi ima kanalizaciju itd.?

Ako treba da se trguje nek se trguje. Nek javno traže da se prvo mora usvojiti budžet za 2022. i Zakon o porijeklu imovine (i on da ide na usaglašavanje sa EU), pa zakon o popisu nakon toga. Mislim, realna priča.

Kad se već, zbog zatezanja DFa oko budžeta, kasni evo pola godine sa svačim, kad se zbog neaktivnosti skupštine ne skida imunitet Petru Ivanoviću, kad ne stiže Zakon o porijeklu imovine, nek i popis sačeka sljedeću godinu.

Thanks Thanks Given 
    588
    Thanks Thanks Received 
    1,457
    Thanked in
    807 Posts

Quote Originally Posted by kimmi View Post
    To je generalno standard. Ne vidim ja problem u tome da ako nekog ima 3% stanovništva može da ima predstavnika po posebnim uslovima.

Dajte ljudi malo širine, koji vam je.

Ovo je stvarno nevjerovatno, konstantno se traže prava za "naše", a kad su "oni" u pitanju onda se stavljaju drugačije naočare. Ovo nije karakteristika samo jedne strane, naprotiv. Sve se gleda kroz političku vizuru i simpatije/antipatije.

Zato nam i treba EU, pošto samo ne bi nikad neke standarde uveli, jer vazda valja one druge potkačit.

A nemojmo mkerit širinu, molim te.
    Prije svega koji su to "moji", "naši" i "vaši"?
    I dje je to standard, možda na područjima dje ta nacionalna priča i prolazi?
    Eto pozivaš se na EU, daj da vidimo najjaču zemlju, Njemačku, nit ima cenzus za nacionalne manjine, a čini mi se da ni nema stranaka nacionalnih manjina, a ako koja država ima nacionalnih manjina, to je Njemačka.
    Mislim, totalno je i nelogično, u gradjanskoj državi imaš ljudie čiji glas vrijedi više.
    Ili da brišemo "gradjanska" iz Ustava?
    'šta to zida sinko, koga sestra brani,
    koliko je love pokupio brat'

Thanks Thanks Given 
    3,749
    Thanks Thanks Received 
    4,850
    Thanked in
    1,975 Posts

Znači li ovo raspisivanje izbora za 05.12. da sad ne može popis da se sprovede ove godine

Thanks Thanks Given 
    864
    Thanks Thanks Received 
    778
    Thanked in
    406 Posts

Namjera je da sa ovim izborima Crnogorske partije vaskrsnu prije popisa.

Mojkovac, Petnjica, Cetinje bješe li?
    [translated from english]

Thanks Thanks Given 
    1,909
    Thanks Thanks Received 
    2,398
    Thanked in
    1,291 Posts

Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Mene kao Crnogorca nije kapi strah od popisa. Izduvaće ga ovi sa brojem Srba, i to debelo.

Ne razumijem kako je ozbiljne ljude tako ponijelo nešto što je potpuno nerealno. Kao da ih nosi osjećaj da je broj ljudi na nekoj litiji (koji su isti oni, i ista naša nesrećna policija, trostruko naduvali), u odnosu na broj ljudi na nekom patriotrskom skupu, odraz stanja kakvo će se očitovati na popisu...

To prosto nije tako, čeka ih hladan tuš. Ako uopšte ova vlada bude u prilici da organizuje popis...
    Čim ti ovako pišeš, tvrdim da je sve suprotno... No dobro, valjaće ovaj tvoj komentar samokuraženja da se zapamti. Tako ste pisali i za izbore prošle godine

Thanks Thanks Given 
    314
    Thanks Thanks Received 
    186
    Thanked in
    98 Posts

Crnogorci se kuraze Crnogorci koji ne misle kao ovo prvi bi zeljeli da ovih prvih nema ili ne u onon broju u kojem bi oni zeljeli. I to nekako prijetecim, zlocudnim, porukama. Ozdravismo.

Thanks Thanks Given 
    444
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    36 Posts

Quote Originally Posted by Director View Post
    Čim ti ovako pišeš, tvrdim da je sve suprotno... No dobro, valjaće ovaj tvoj komentar samokuraženja da se zapamti. Tako ste pisali i za izbore prošle godine
    Ali je najjači komentar kako je policija naduvavala broj ljudi na litijama.

Sent from my KB2003 using Tapatalk

Thanks Thanks Given 
    1,909
    Thanks Thanks Received 
    2,398
    Thanked in
    1,291 Posts

Quote Originally Posted by dontigar View Post
    Ali je najjači komentar kako je policija naduvavala broj ljudi na litijama.

Sent from my KB2003 using Tapatalk
    Belvederski klobuci...

Thanks Thanks Given 
    759
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    565 Posts

becic trazi raspisivanje izbora u jednom danu.
    milo ih raspise.

ne valja...
    f6

17. The Following User Says Thank You to acs For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    609
    Thanks Thanks Received 
    1,495
    Thanked in
    564 Posts

Vijesti
    Na popisu ostaju pitanja o naciji, vjeri i jeziku

Prijedlog grupe nevladinih organizacija da se na popisu stanovništva izostave pitanja o etničkoj pripadnosti, vjerosipovjesti i maternjem jeziku je odbijen, navodi se u Izvještaju o sprovedenoj javnoj raspravi.
    Raspravu povodom Nacrta zakona o popisu stanovništva, domaćinstava i stanova u 2021. godini je organizovalo Ministarstvo finansija i socijalnog staranja.

Prijedlog agencije DAMAR, Centra za demokratsku tranziciju, StarsUP-a, Centra za demokratiju i ljudska prava, Juventasa i Centra za Monitoring i istraživanje se odbija jer bi, kako se navodi u obrazloženju, “izostavljanje tih pitanja dovelo do neusklađenosti sa drugim zakonima”.
    “To bi bilo suprotno sa Pravno-tehničkim pravilima za izradu propisa”, navodi se u obrazloženju objavljenom na sajtu Vlade.

U dokumentu se navodi da je prihvaćen prijedlog da se u upitnik uvrsti set pitanja u vezi sa osobama sa invaliditetom (OSI), na osnovu metodologije i upitnika Vašingtonske grupe za statistiku OSI.
    “To je zakonska norma koju dalje treba urediti metodološkim uputstvom, kao podzakonskim aktom, uz dodatne konsultacije sa nadležnim institucijama”, dodaje se u obrazloženju.

Kako se kaže u dokumentu, prihvata se prijedlog da se, iz naziva Nacrta Zakona o popisu stanovništva, domaćinstava i stanova, izbrišu riječi „u 2021. godini“.

Odbija se prijedlog da ovlašćeni predstavnici međunarodnih organizacija i domaćih nevladinih organizacija, registrovanih za praćenje ostvarivanja političkih sloboda i prava, mogu pratiti tok popisa i rad organa za sprovođenje popisa.

19. The Following User Says Thank You to ASC For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    363
    Thanks Thanks Received 
    1,832
    Thanked in
    1,018 Posts

To su ove organizacije što im do 30. avgusta 2021. nije padalo na pamet da ta pitanja treba ukloniti?

Thanks Thanks Given 
    609
    Thanks Thanks Received 
    1,495
    Thanked in
    564 Posts

Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    To su ove organizacije što im do 30. avgusta 2021. nije padalo na pamet da ta pitanja treba ukloniti?

Ne intresuje me uklanjanje tih pitanja. Neka ih.

Intrigira me ovo odbijanje da međunarodne i domaće NVO organizacije dobiju uvid u tok popisa i rad organa koji će da ga sprovode.

Thanks Thanks Given 
    363
    Thanks Thanks Received 
    1,832
    Thanked in
    1,018 Posts

2020, očigledno

Thanks Thanks Given 
    128
    Thanks Thanks Received 
    340
    Thanked in
    154 Posts

Ne da si promašio poentu teksta, nego...

Thanks Thanks Given 
    609
    Thanks Thanks Received 
    1,495
    Thanked in
    564 Posts

Kad smo kod popisa, evo šta radi propagandna mašinerija:

"U nekadašnjem slobodarskom gradu danas je zabranjeno biti Srbin, pravoslavac, pa i častan čovjek."
    U istom nakaradnom kvazi-dokumentarcu intervjuišu čovjeka koji im ruši čitavu priču:
    Sad se često pominje to pitanje: "kako je bit Srbin na Cetinje?".
    Srbin na Cetinje, ja nijesam mijenja naciju, ja sam bio Srbin na Cetinje i devedesetih.
    Mogu samo da vas lažem da mi je nešto falilo i da mi je neko pravio problem zbog toga što sam Srbin na Cetinje.
    Znači ništa od svega toga ja ne mogu da posvjedočim ni da potvrdim da je mene neko nešto napravio.
    Bilo je rasprava, bilo je priča, bilo je...
    Međutim svi moji drugovi su bili etnički Crnogorci, članovi Liberalnog saveza.
    Ja ne znam, ne mogu da vam kažem da je neko meni kao Srbinu sa Cetinja od prvoga dana pravio nekakav problem.
    Narativ koji se prodaje kao "objašnjenje" zašto jezgro "Srpske Sparte" više nije srpsko nego okupirano (od koga?) je slijedeći:Stvari kreću nizbrdo kad 1945. godine komunisti ubijaju Joanikija Lipovca i strijeljaju 28 profesora, intelektualaca i uglednih građana čime prepadaju gradsko stanovništvo i tjeraju ih u napuštanje Cetinja.
    Umjesto njih u grad dolazi siromašna i neobrazovana sirotinja sa sela iz komunističkih porodica.
    Sveštenici i pravoslavna vjera su veli zabranjeni.(evo Metuzalem sa foruma nam je svjedočio da je imao vjeronauku u školi na Cetinju krajem 1940-ih koju je predavao pop SPC)

Dakle, iz Cetinjskog sreza je preko 5000 ljudi bilo u partizanima što mislim da je među najvećima ako ne i najveći procenat u Jugoslaviji.
    Značajan dio su bili cetinjski gimnazijalci i beogradski studenti.
    1414 Cetinjana je izginulo u NOB-u, a ovdje se priča o strijeljanju 28 ljudi(ne rekoše ni imena ni prezimena, ni političku afilijaciju: zelenaši? bjelaši? motiv za strijeljanje?) kao okidaču za nacionalno obrtanje populacije.

Ako ima ko iz produkcije ovoga uratka da zaluta na ovu temu samo da im poručim:
    Sram vas bilo bagro lažava.
    Last edited by ASC; 14-10-21 at 19:17.

Thanks Thanks Given 
    732
    Thanks Thanks Received 
    1,862
    Thanked in
    881 Posts

Quote Originally Posted by ASC View Post
    Odbija se prijedlog da ovlašćeni predstavnici međunarodnih organizacija i domaćih nevladinih organizacija, registrovanih za praćenje ostvarivanja političkih sloboda i prava, mogu pratiti tok popisa i rad organa za sprovođenje popisa.
    Zna li se koje je obrazloženje?

Sent from my moto e5 using Tapatalk

Thanks Thanks Given 
    664
    Thanks Thanks Received 
    101
    Thanked in
    53 Posts

Nikad nisam prihvatao posjete aktivista da mi objasne zašto da glasam za ovu ili onu stranku, propagatore raznih sekti, ...ne bih ni "posmatrače".
    Naravno, neka prate rad institucija!

Thanks Thanks Given 
    128
    Thanks Thanks Received 
    340
    Thanked in
    154 Posts

Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Zna li se koje je obrazloženje?
    Mislim da obrazloženje nije ni potrebno. Prvo, vrlo sumnjam da bi dobili iskren tj. pravi razlog zašto je predlog odbijen, i drugo, ne treba ni biti previše pametan da bi se zaključio razlog za odbijanje.
    Koliko god se crkvena družina trudila da sakrije svoje motive, više nego očigledno je da manje bitna pitanja poput popisa, jezika, crkvenih pitanja ne mogu biti potisnuta u drugi plan, nego se svakodnevno postavljaju kao prioritetna. Stari "loši momci" se više ne pitaju. Dakle, DPS-a više nema. Loših momaka više nema. Izgovora više nema. Lako je zaključiti da novi "loši momci", predvođeni SPC-om, neće donijet ništa dobro ovoj državi, tim prije što na ovaj način urušavaju temeljne građanske vrijednosti crnogorskog društva i oživljavaju retrogradne, nacionalističke, šofinističke ideje. Nevjerovatno je Darko Saveljić u pravu kad kaže da smo narod koji pruža jak otpor sreći.

Thanks Thanks Given 
    943
    Thanks Thanks Received 
    1,505
    Thanked in
    755 Posts

Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Thanks Thanks Given 
    327
    Thanks Thanks Received 
    419
    Thanked in
    279 Posts

Nek ubace u popis za koga biste glasali....

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Page 24 of 24 FirstFirst ... 142021222324

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)