Page 22 of 124 FirstFirst ... 121819202122232425263272122 ... LastLast
Results 526 to 550 of 3077

Thread: Popis 2023

  1. #526
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,760
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,664
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    koja se tačno svrha popisa u ovom momentu? da se još bolje podijelimo? DFu se žuri za popis jer je on bitan njihovom gazdi iz BG. da može da kaže kako je on predsjednik svih Srba

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    A taj "gazda" to ne bi moga' reći na popis koji bi npr. bio iduće godine zbog čega tačno?
    Forever young, i want to be forever young

  2. #527
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Pa necemo se sa njima uporedjivati vazda...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Vlada Crne Gore je 19. aprila 2010. donijela odluku o održavanju popisa od 1. do 15. aprila 2011. godine. Godinu dana unaprijed.
    Početkom maja 2010. "Predlog zakona o popisu stanovništva, domaćinstava i stanova" je uveden u Skupštinsku proceduru.

    Naredna dva mjeseca se diskutovalo o prijedlogu.
    Zakon o popisu je izglasan u julu 2010.

    A rasprave o istom i eventualnim izmjenama je bilo do pred sami popis.


    Sad je zamisao da se sve smandrlja i pripremi za mjesec i po, i pokrene popisivanje u toku epidemije.
    Zbog čega?
    Znamo svi.

    Pobjeda
    EK nije informisana ni o nacrtu zakona ni o pripremi popisa

    Vlasti Crne Gore, u vezi sa donošenjem zakona o popisu stanovništva, još nijesu kontaktirale Evropsku komisiju i evropsku agenciju za statistiku Eurostat, potvrđeno je Pobjedi iz Eurostata.

    – Evropska komisija, uključujući i Eurostat, nije bila u kontaktu sa crnogorskim vlastima u vezi sa zakonom o popisu. Nama, u ovoj fazi, nije dostavljen nijedan nacrt zakona – navela je u odgovoru na upit našeg lista Margarida Domingez de Karvaljo iz medijskog tima Eurostata.
    Ona, međutim, ističe da Komisija i Eurostat, bez obzira na to, prate razvoj situacije i poručuje kako očekuju da će se popis u Crnoj Gori realizovati u skladu sa međunarodnim i standardima Evropske unije.

    – To podrazumijeva i pravovremene konsultacije o zakonu kao i o vremenu potrebnom za pripremu popisa – upozoravaju iz Eurostata.

    Monstat je obavijestio ministra finansija i socijalnog staranja Milojka Spajića da je način na koji se trenutno pokušavaju uraditi pripreme za popis stanovništva u ovoj godini u suprotnosti ne samo sa domaćim zakonodavstvom već i važećim evropskim standardima.
    To se navodi u zvaničnom dopisu koji je direktorica Monstata Gordana Radojević uputila Spajiću 6. septembra, a u koji je portal Pobjede imao uvid.

    Pobjedi je iz Vlade nezvanično saopšteno da je nacrt zakona još uvijek kod Statističkog savjeta, koji o njemu treba da se izjasni prije nego što ga dostavi Vladi.
    Pobjedin izvor je, takođe, naveo da je konačno usvajanje prijedloga zakona na Vladi predviđeno u četvrtom kvartalu.

    Izvršni direktor Centra za demokratsku tranziciju Dragan Koprivica, koji je u poneđeljak podnio ostavku na mjesto člana Savjeta statističkog sistema zbog hitnog sazivanja elektronske sjednice tog tijela sa zahtjevom da se članovi u roku od 24 sata izjasne prihvataju li nacrt zakona o popisu stanovništva, upozorio je kako bi eventualno usvajanje prijedloga zakona bez javne rasprave bilo „nezakonito, opasno i suprotno procesu EU integracija“.

    - Vlada bi na taj način prekršila Zakon o državnoj upravi i uredbu koja reguliše sprovođenje javnih rasprava u pripremi zakona i strategija – rekao je Koprivica u izjavi za Pobjedu.
    On naglašava i da je, prema tom zakonu, sprovođenje postupka javne rasprave obavezno.
    Last edited by ASC; 13-09-21 at 13:06.

  3. The Following 6 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  4. #528
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Cemu strah od popisa?
    Popisa koji treba da se izvede po zakonu, o čijem se predlogu jedno od osnovnih stručnih tijela izjašnjava na video shjednicu u 07.15h izjutra, zakazanu u 07.06h tog istog jutra? I dobija ultimatum od izvršne vlasti da to mora završit za dan?
    Ili popisa za koji vlada prije par mjeseci decidno tvrdi da se ne može izvest u ovoj godini, a onda na kraj godine, još decidnije da može, mora i oće? Pa makar cijeli monstat smijenili.

    Strah od takvog popisa je od zdravog razuma, kad već pitaš.

    Jedino onome ko proguta ove priče kako se popis traži urgentno da se prebroje Srbi, Crnogorci, i ostali, može bit što nejasno.
    Onome ko ne guta ta bukanja od DFa i Beograda, i kapira da se popis traži zbog kasnijih izmjena biračkog spiska, sve to nekako drugačije izgleda kad vide brzinu svjetlosti kojom će se izvest. I maloumno ali očigledno MORANJE da se izvede.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  5. The Following User Says Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  6. #529
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,760
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,664
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Vlada Crne Gore je 19. aprila 2010. donijela odluku o održavanju popisa od 1. do 15. aprila 2011. godine. Godinu dana unaprijed.
    Početkom maja 2010. "Predlog zakona o popisu stanovništva, domaćinstava i stanova" je uveden u Skupštinsku proceduru.

    Naredna dva mjeseca se diskutovalo o prijedlogu.
    Zakon o popisu je izglasan u julu 2010.

    A rasprave o istom i eventualnim izmjenama je bilo do pred sami popis.


    Sad je zamisao da se sve smandrlja i pripremi za mjesec i po, i pokrene popisivanje u toku epidemije.
    Zbog čega?
    Znamo svi.

    Zbog čega tačno, objasnite meni neukom?
    Oće li neko biti manji Crnogorac, Srbin za godinu dana npr., ili je recipročno sad veći nego će biti?
    Inače, po preporukama popis ne bi smio biti u izbornoj godini, iduće su ozbori u velikoj većini opština u CG (samo par opština nije uklopljeno za iduću god), 2023 su predsjednički, a 2024 parlamentarni.
    Znači, po propisima bi, ako ne ove, popis se moga' odradit tek 2025-te, a praksa je da se održe svako 10 god.

    I da ne bude zabune, zabolje me patka za popis, a čisto sumnjam i da ću biti tu kad se budu održavali, ali odjednom se veliki Crnogorci nalaze ugroženi sto se održava popis, a zanimljivo da se to paralelno dešava sa padom nacionalističke stranke DPS-a, neko bi možda moga' i izvući neke zaključke iz toga.
    Forever young, i want to be forever young

  7. The Following User Says Thank You to technus For This Useful Post:


  8. #530
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Zbog čega tačno, objasnite meni neukom?
    Oće li neko biti manji Crnogorac, Srbin za godinu dana npr., ili je recipročno sad veći nego će biti?
    Inače, po preporukama popis ne bi smio biti u izbornoj godini, iduće su ozbori u velikoj većini opština u CG (samo par opština nije uklopljeno za iduću god), 2023 su predsjednički, a 2024 parlamentarni.
    Znači, po propisima bi, ako ne ove, popis se moga' odradit tek 2025-te, a praksa je da se održe svako 10 god.

    I da ne bude zabune, zabolje me patka za popis, a čisto sumnjam i da ću biti tu kad se budu održavali, ali odjednom se veliki Crnogorci nalaze ugroženi sto se održava popis, a zanimljivo da se to paralelno dešava sa padom nacionalističke stranke DPS-a, neko bi možda moga' i izvući neke zaključke iz toga.
    1) I ove godine su bili izbori u Nikšiću i Herceg Novom.

    2) Zbog toga što se vidi prilika da se broj Srba procentualno narihta na maksimum, a onda taj procenat koristi kao politička platforma za uređenje države u narednih 10 godina.
    To otvoreno govore DF-ove gazde iz Beograda, a ovi uprli da oni organizuju popis

    E sad, frka je oće li se ova vlada održat godinu dana, pa daj na juriš da obavimo ovo što nam treba, mimo procedura i razumnih rokova.
    Ono, ovi postupci dosadašnji oko popisa baš ulivaju veliko povjerenje.

  9. The Following 2 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  10. #531
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Mene kao Crnogorca nije kapi strah od popisa. Izduvaće ga ovi sa brojem Srba, i to debelo.

    Ne razumijem kako je ozbiljne ljude tako ponijelo nešto što je potpuno nerealno. Kao da ih nosi osjećaj da je broj ljudi na nekoj litiji (koji su isti oni, i ista naša nesrećna policija, trostruko naduvali), u odnosu na broj ljudi na nekom patriotrskom skupu, odraz stanja kakvo će se očitovati na popisu...

    To prosto nije tako, čeka ih hladan tuš. Ako uopšte ova vlada bude u prilici da organizuje popis...

  11. The Following User Says Thank You to Nije bitno... For This Useful Post:


  12. #532
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2,309
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Glupo bi bilo ignorisati popis iz prostog razloga jer ovo je zadnji put da se popis radi na ovaj način, svaki sljedeći (za 10 god) će se raditi po regulativi eu gdje se više ne postavlja pitanje nacionalnosti, vjeroispovjesti itd.... samim tim mislim da Crnogorci nemaju interes da za stalno ostave u zvaničnom popisu svoj procenat na nivou manjine od par procenata, jer treba dugoročno razmišljati...
    Tačnije najviše bi time ispaštale manjine čiji status po mnogim pitanjima i pravima zavisi uravo od % koliko će ih biti na popisu, tako da manjine ne smiju po cijenu svega da bojkotuju popis.
    Tako da od bojkota nema ništa...
    Pretpostavljam pod ignorisanjem popisa misliš na bojkot?
    Da ne ostane rezultat popisa 100% srba (ili 70-80%, potpuno nebitno)?
    Kako misliš da takav rezultat popisa bude regularan i prihvatljiv bilo kome a da nedostaje izjašnjavanje 30% stanovništva (ili 5 ili 10%, potpuno nebitno)?
    Popis nije izbor pa da važi mišljene većine.


    Sent from my iPad using Tapatalk Pro
    Bolje imat no' nemat....

  13. #533
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,760
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,664
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    1) I ove godine su bili izbori u Nikšiću i Herceg Novom.

    2) Zbog toga što se vidi prilika da se broj Srba procentualno narihta na maksimum, a onda taj procenat koristi kao politička platforma za uređenje države u narednih 10 godina.
    To otvoreno govore DF-ove gazde iz Beograda, a ovi uprli da oni organizuju popis

    E sad, frka je oće li se ova vlada održat godinu dana, pa daj na juriš da obavimo ovo što nam treba, mimo procedura i razumnih rokova.
    Ono, ovi postupci dosadašnji oko popisa baš ulivaju veliko povjerenje.
    Kako može broj Srba da se "nahefta"? Objasni mi?

    Za ovo pod 1) sam i ja naveo, dakle više smetaju lokalni 8zbori u 2 opštine, nego u 80% opština iduçe godine?
    Fina logika.
    Inače, po ovim parametrima, ako smetaju lokalni izbori ove god u 2 opštine, popis bi se moga' održat tek 2027-me godine.
    Forever young, i want to be forever young

  14. #534
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,760
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,664
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default


    Forever young, i want to be forever young

  15. #535
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,789
    Thanks Thanks Given 
    10,936
    Thanks Thanks Received 
    5,159
    Thanked in
    2,407 Posts

    Default

    Ako će na popisu evidentirati broj pročitanih književnih klasika,odslušanih muzičkih djela iz doba renesanse...bogomi,ako ćemo pošteno,ja ću u bojkot.
    Ma se nadam da će me pitat kad sam zadnji put napunio rezervoar do čepa,bio u inostranstvo i izveo familiju u restoran pa ćemo brzo završit taj popis.Samo rečem kako se izjašnjavam nacionalno,ostalo stavi "x" i gotovi smo za 2 min.A onda popisivač ka ' kirby promoter reče:"Mogu li ostat još 20min jer mi je supervizor ispred vaše zgrade pa da odradim normu?" A ja ću:"Što ćeš popit? Domaću ili...? Od kojiJA si?"

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  16. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  17. #536
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Titograd
    Posts
    1,639
    Thanks Thanks Given 
    1,475
    Thanks Thanks Received 
    508
    Thanked in
    263 Posts

    Default

    Prema popisu stanovništva 1948. bilo je 377.189 stanovnika:


    Prema popisu stanovništva 1953. bilo je 419.873 stanovnika:


    Prema popisu stanovništva 1961. bilo je 471.894 stanovnika:


    Prema popisu stanovništva 1971. bilo je 529.604 stanovnika:


    Prema popisu stanovništva 1981. bilo je 584.310 stanovnika:


    Prema popisu stanovništva 1991. bilo je 615.035 stanovnika:


    Prema popisu stanovništva 2003. bilo je 620.145 stanovnika:


    Nacionalni sastav Crne Gore, prema službenim rezultatima popisa 2011.:

    SMRT FAŠIZMU!

  18. #537
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Illuminated View Post
    ...
    Srbijanci su nastali tu nedje izmedju 1991. i 2003. Do tada su bili prosto - srbi
    Vidio sam i po forumu odje kako se Srbi nazivaju Srbijancima. Srbijanska, veli, vlada
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  19. #538
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,760
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,664
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Pošto vidim da je taj post "prelijepljen" sa Wikipedie, vidim i da ga je "islusno" skratio za procente jezika koji se govore sa zadnja 2 popisa.
    Transparentno, ne?
    Forever young, i want to be forever young

  20. The Following User Says Thank You to technus For This Useful Post:


  21. #539
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,420
    Thanks Thanks Given 
    5,554
    Thanks Thanks Received 
    4,998
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Djeluje li tebi da ima nekih skrivenih namjera kad se forsira popis uz krsenje svih normi. I to sve uz ovakvu situaciju sa pandemijom. Nije ti čudno
    Quote Originally Posted by outline View Post
    održavat popis u doba pandemije je debilizam. osim toga u ovom plemenu je popis mnogo bitan da bi se mjerio čiji je duži. no, eto prilike da nam Raković i ekipa sa Happya pričaju kako nema Crnogoraca, to podržava filijala SNSa u CG koju neko zove DFom. a onda da dođem ođe i smijem se kad pročitam kako nekome nije bitno kad ga neko vrijeđa jer postoji veći cilj neki a i tu su borbe titana borba, in4s i DAN protiv CdM i analitike
    Momci, da se ne lazemo, sto fino ne odgovorite da znate da vecinu koji se deklarisu kao Crnogorci popis zazbrinjava zbog moguceg porasta onih sto se izjasnjavaju kao Srbi. Pandemija je i dalje, tacno. I da nema pandemije ista bi stvar bila.

    Sad posebno i za @outline - ne znam uopste sto bi se opterecivao sa Rakovicem? Eto, meni je nebitno. Ima covjek medijski prostor, i mu u Crnoj Gori mozemo da nadjemo nekog ko ce pricat da su svi Srbi u stvari Crnogorci i da ga medijski eksponiramo. Njegova prica nece nikog natjerati da promjeni misljenje o svojoj nacionalnosti, stoga je Rakovic potpuno nebitan.


    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Popisa koji treba da se izvede po zakonu, o čijem se predlogu jedno od osnovnih stručnih tijela izjašnjava na video shjednicu u 07.15h izjutra, zakazanu u 07.06h tog istog jutra? I dobija ultimatum od izvršne vlasti da to mora završit za dan?
    Ili popisa za koji vlada prije par mjeseci decidno tvrdi da se ne može izvest u ovoj godini, a onda na kraj godine, još decidnije da može, mora i oće? Pa makar cijeli monstat smijenili.

    Strah od takvog popisa je od zdravog razuma, kad već pitaš.

    Jedino onome ko proguta ove priče kako se popis traži urgentno da se prebroje Srbi, Crnogorci, i ostali, može bit što nejasno.c
    Onome ko ne guta ta bukanja od DFa i Beograda, i kapira da se popis traži zbog kasnijih izmjena biračkog spiska, sve to nekako drugačije izgleda kad vide brzinu svjetlosti kojom će se izvest. I maloumno ali očigledno MORANJE da se izvede.
    Ultimatumi koje DF postavlja jesu krivica njihov partnera sa kojima formiraju vlast. I Demokrate i URA mogu da bojkotuju sve sto DF trazi, ocigledno imaju neki visi cilj ili manjak cojonesa da se suprotstave DF-u.

    Sam popis je potpuno nebitan, nebitan jer iako se mnogi nadaju drasticnijim izmjenama u odnosu na prosli put, situacija ce biti manje vise ista (mozda(!) poraste broj CPC pristalica zbog ovih patriotskih okupljanja na Cetinju) tako da se mogu prebrojavati ali nista promijeniti nece.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  22. #540
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    ... Kao da ih nosi osjećaj da je broj ljudi na nekoj litiji (koji su isti oni, i ista naša nesrećna policija, trostruko naduvali)...
    Svakakve sam fantazije na ovom forumu gledao, ali da neko tvrdi da je Veljovićeva policija naduvavala broj učesnika litija, to je novi rekord.

  23. #541
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Kako može broj Srba da se "nahefta"? Objasni mi?

    Za ovo pod 1) sam i ja naveo, dakle više smetaju lokalni 8zbori u 2 opštine, nego u 80% opština iduçe godine?
    Fina logika.
    Inače, po ovim parametrima, ako smetaju lokalni izbori ove god u 2 opštine, popis bi se moga' održat tek 2027-me godine.
    Kako? Evo se 22. strane piše o tome.

    Pitaćeš drugare iz DF-a koji najavljuju kako će popis pokazati da su Srbi najbrojnija nacionalna grupa u Crnoj Gori, i razne portparole Srpskog sveta koji se ne skidaju sa srpskih televizija.
    Pitaćeš aktiviste koji su odavno ulećeli u popisnu kampanju od grupa poput "Mi znamo ko smo" do srpskih portala koji štancaju članke u te svrhe.
    Pitaćeš onih 110,000 Crnogoraca koji su između 1991. i 2003. postali Srbi.

    Što se mene tiče lokalni izbori za popis ne smetaju.
    Ako popis bude organizovan u normalnim okolnostima i pripremljen normalnom dinamikom, uz nadzor svih političkih partija i međunarodnih organizacija, nemam ništa protiv da se održi u toku naredne godine.

    Ali ako se bude organizovao na vrat, na nos, tako što će DF iz organizacije da skloni svakoga ko ispoljava negodovanje prema načinu na koji se popis sprema, i instalira svoje pione, konstatovaću da tu nešto debelo smrdi i da bojkot postaje legitimna opcija.

    P.S.
    Ne vjerujem da će rezultati biti bitno drugačiji od CEDEM-ovog istraživanja koje je pokazalo da ima 45% Crnogoraca i 30% Srba.

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Sam popis je potpuno nebitan, nebitan jer iako se mnogi nadaju drasticnijim izmjenama u odnosu na prosli put, situacija ce biti manje vise ista (mozda(!) poraste broj CPC pristalica zbog ovih patriotskih okupljanja na Cetinju) tako da se mogu prebrojavati ali nista promijeniti nece.
    Nije popisivana pripadnost individualnim crkvama.
    Ljudi su se izjašnjavali samo kao pravoslavci, tako da ne postoje podaci iz 2003. ili 2011. o tom pitanju.
    Last edited by ASC; 13-09-21 at 16:24.

  24. The Following 2 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  25. #542
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    ...P.S.
    Ne vjerujem da će rezultati biti bitno drugačiji od CEDEM-ovog istraživanja koje je pokazalo da ima 45% Crnogoraca i 30% Srba.
    Sva istraživanja javnog mnjenja pokazuju da nije došlo do promjene u odnosu na 2011 (45%:30%). Ali objasni ti to komitama (koji su jedva čekali popis dok su mislili da će DPS silom da pritskaju građane) i DF-u (koji se nadaju to isto da rade sad).

  26. #543
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Sva istraživanja javnog mnjenja pokazuju da nije došlo do promjene u odnosu na 2011 (45%:30%). Ali objasni ti to komitama (koji su jedva čekali popis dok su mislili da će DPS silom da pritskaju građane) i DF-u (koji se nadaju to isto da rade sad).
    Već pisah o tome na drugoj temi:
    Quote Originally Posted by ASC View Post
    To djeluje tako ako staviš brojke sa popisa 2011. i ovo istraživanje iz 2021. jedno pored drugog.

    Realnost je slijedeća:
    Trend porasta broja Crnogoraca i smanjivanja broja Srba je nastavljen od 2011. do 2020.
    (Srbi su imali najveći procenat među penzionerima, a oni su polako išli pod ploču, dok je procenat Crnogoraca bio veći kod najmlađih starosnih grupacija,
    tu je i momenat oportunizma i priklanjanja većini, ali i nešto iskrenog ponovnog poistovjećivanja sa crnogorskom nacijom)
    Rečeno mi je, a i djeluje realno, da je po internim podacima CEDEM-a do 2020. broj Crnogoraca izašao skoro na 50%, a Srba na 25% i kusur.

    Litije su već napravile razliku i "resetovale" stanje na ono iz 2011.
    Što se mene tiče neka im je prosto.
    Tu su uglavnom razni Milačići, Dajkovići i slične ništa robe, koje su bili Crnogorci 2010-ih pa se sjetili da su Srbi zadnje dvije godine.
    Neka ih nose. Nama ništa ne trebaju, a ni oni se neće usrećit sa njima.

    No fora je u tome, što se ovo posmatra samo kao početni zamah i nadaju se da će uz pomoć crkve uspjeti da nastave u tom pravcu i narihtaju procente na 35%, ako ne i 38% čime bi postali najbrojnija nacionalna grupacija u Crnoj Gori.
    Svoja nadanja temelje u prognozama da su vjernici SPC (42% povjerenje) i govornici srpskog (42% na zadnjem popisu) intimno Srbi, i da ih treba pogurati da "izađu iz ormara".
    Želje poslije toga su redefinisanje ustava, i odnosa u regionu.

  27. #544
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,760
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,664
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Kako? Evo se 22. strane piše o tome.

    Pitaćeš drugare iz DF-a koji najavljuju kako će popis pokazati da su Srbi najbrojnija nacionalna grupa u Crnoj Gori, i razne portparole Srpskog sveta koji se ne skidaju sa srpskih televizija.
    Pitaćeš aktiviste koji su odavno ulećeli u popisnu kampanju od grupa poput "Mi znamo ko smo" do srpskih portala koji štancaju članke u te svrhe.
    Pitaćeš onih 110,000 Crnogoraca koji su između 1991. i 2003. postali Srbi.

    Što se mene tiče lokalni izbori za popis ne smetaju.
    Ako popis bude organizovan u normalnim okolnostima i pripremljen normalnom dinamikom, uz nadzor svih političkih partija i međunarodnih organizacija, nemam ništa protiv da se održi u toku naredne godine.

    Ali ako se bude organizovao na vrat, na nos, tako što će DF iz organizacije da skloni svakoga ko ispoljava negodovanje prema načinu na koji se popis sprema, i instalira svoje pione, konstatovaću da tu nešto debelo smrdi i da bojkot postaje legitimna opcija.

    P.S.
    Ne vjerujem da će rezultati biti bitno drugačiji od CEDEM-ovog istraživanja koje je pokazalo da ima 45% Crnogoraca i 30% Srba.

    Čekaj, ja sam isprva mislio da aludiraš na to da će popis biti "pokraden", zato sam se išćudjava'.
    A ako misliš da ako ove godine ne bude popisa, da će iduće godine bti išta manja medijska kampanja i ispiranje mozga (ne samo Srpske strane, već i Crnogorskih nacionalista, nemojmo za to optuživati samo 1 stranu), grdno se varaš rekoao bih.
    Dalje, je li kriva Srpska strana što je "nestalo" 110.000 Crnogoraca, je li ih neko puškom ćera da se izjasne ka' Srbi, ili su sami to odlučili?
    Ti ćeš možda reći da ih je privukla propaganda, neko drugo će možda reći da su "otvorili oči", glavno je da ne sve uradjenjo dozvoljenim sredstvima.
    Niko tebi isto tako ne brani da im "otvoriš oči" predstavljajući istoriju Crnogorskog naroda i države, pripadnosti istog ovom ili onom narodu, pokazujući izjave vladara CG itd.
    I ja isto smatram da neće biti suštinske razlike u odnosu na onaj od prije 10 god, +- par procenata.
    I evo šta su današnji algoritmi Googla i društvenih mreža, baš mi maloprije izlazi na FB sponzorisano da se baš danas održava popis u Hrvatskoj (uprkos pandemiji) i da je i kod njih zadnji bio isto kao i kod nas
    Forever young, i want to be forever young

  28. #545
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,760
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,664
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    I moram ti reći da su ti stavovi malo kontradiktorni, u prvom postu ispod negoduješ jer je 110.000 Crnogoraca "konvertovali" u Srbe, a u drugom postu ispod pišeš "neka im je prosto" i da nikom ne trebaju.


    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Pitaćeš onih 110,000 Crnogoraca koji su između 1991. i 2003. postali Srbi.

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Litije su već napravile razliku i "resetovale" stanje na ono iz 2011.
    Što se mene tiče neka im je prosto.
    Tu su uglavnom razni Milačići, Dajkovići i slične ništa robe, koje su bili Crnogorci 2010-ih pa se sjetili da su Srbi zadnje dvije godine.
    Neka ih nose. Nama ništa ne trebaju, a ni oni se neće usrećit sa njima.
    Forever young, i want to be forever young

  29. #546
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,887
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Nasa vlast je prvo do prije deset dana bila da se ne odrzava popis ove godine.

    Onda malo podviknu Vulin (da se ne grijesimo vjerovatno mu Vucic dosapnuo da podvikne, jer ipak nismo Vucicev nivo da bi on podvikivao) i vlada naprasno promijeni odluku. I bi popisa.

    Nista metodologija ovo, ono…

    Sve ok, samo sad znamo gdje da gledamo kako ce vlada da odluci. Vulin, Joanikije, a oni kako im sapnu Vucic i Porfirije…

    Za utjehu nam ostaje da je Front ustopovan.

    Posle te pitaju zasto gledamo Happy i Marica?
    Pa tamo nam ispricaju kakve ce biti i crkovne i zemaljske odluke za Crnu Goru.
    Raonicev dnevnik ih samo potvrdi kasnije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  30. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  31. #547
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    I moram ti reći da su ti stavovi malo kontradiktorni, u prvom postu ispod negoduješ jer je 110.000 Crnogoraca "konvertovali" u Srbe, a u drugom postu ispod pišeš "neka im je prosto" i da nikom ne trebaju.
    Tih 3-4% koji su od 2011. do 2020. prešli u Crnogorce, pa opet nazad u Srbe, sve iz golog oportunizma, nas neće spasit niti prave neku veliku razliku.
    Ali ovakva pomjeranja od 110,000 je prave.
    I srpski hegemonisti se nadaju da mogu da naprave još jedno takvo veliko prevrtanje, i obrnuli su igricu = Crna Gora srpska država, Crnogorci - "vještačka nacija" - ostatak komunističkog režima, istorijska anomalija, manjina u sopstvenoj državi koju treba marginalizovati

  32. #548
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,760
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,664
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Znači, i Dritanom su ovladali?
    A, da, pa nije bzvz albanski chatnick.
    Forever young, i want to be forever young

  33. #549
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,760
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,664
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Tih 3-4% koji su od 2011. do 2020. prešli u Crnogorce, pa opet nazad u Srbe, sve iz golog oportunizma, nas neće spasit niti prave neku veliku razliku.
    Ali ovakva pomjeranja od 110,000 je prave.
    I srpski hegemonisti se nadaju da mogu da naprave još jedno takvo veliko prevrtanje, i obrnuli su igricu = Crna Gora srpska država, Crnogorci - "vještačka nacija" - ostatak komunističkog režima, istorijska anomalija, manjina u sopstvenoj državi koju treba marginalizovati
    Koja je razlika u valjanosti "konvertita" koji su to uradili u zadnne 2 godine i onih koji su to uradili izmedju 91-03?
    Jesu li osti kvalitet ljudi, samo je brojnost u pitanju?
    Forever young, i want to be forever young

  34. #550
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,786
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Lično bih volio da bude još manje Srba na popisu koji nam slijedi.
    Bolje manje a kvalitetnije,ovi lutajući od popisa do popisa nisu mi sunarodnici.
    Rastužio bih se ako Srba bude više nego prije 10 godina-kakvi su to ljudi koji se na svaki popis drugačije izjasne,neka ih tamo dje su i ranije bili što se mene tiče.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  35. The Following 2 Users Say Thank You to kurogane For This Useful Post:


Page 22 of 124 FirstFirst ... 121819202122232425263272122 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Premier League 2022/2023
    By miovrag in forum Fudbal
    Replies: 213
    Last Post: 19-08-23, 22:38
  2. 2022/2023 NBA Season
    By miha in forum Košarka
    Replies: 2802
    Last Post: 30-06-23, 11:26
  3. Španska Liga 2022/2023
    By miovrag in forum Fudbal
    Replies: 85
    Last Post: 15-05-23, 10:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •