Page 8 of 124 FirstFirst ... 4567891011121858108 ... LastLast
Results 176 to 200 of 3077

Thread: Popis 2023

  1. #176
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    4,537
    Thanked in
    2,402 Posts

    Default

    Samo se ne spustajte na licni nivo... Evo je prvih 5-6 strana bilo relativno konstruktivno, bez ikakvih provokacija i vrijedjanja. Volio bi da se nastavi u tom pravcu.

    Nemojte me tjerat' da citam svaku rijec, dijelim infrakcije i brisem neprikladne post-ove koji u sebi sadrze neke provokacije i uvrijede.


    P.S. Ako ocete forumsku anketu, napisite koje bi to opcije bile posto ja nisam ucestvovao na proslom popisu niti me previse tangira sledeci.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #177
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    ^ Рус да буде обавезно.

    Мени доста.

    А ни сви до једног што су ми се копали ође не би се бунили.

  3. The Following User Says Thank You to Geralt of Rivia For This Useful Post:


  4. #178
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,769
    Thanks Thanks Given 
    614
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    516 Posts

    Default

    Sve sto je u okvirima zakona ne predstavlja problem ali je problem kada se stvara atmosfera straha kod gradjana da bi zbog nacionalnog izjasnjavanja mogli da trpe štetu naročito oni koji rade u drzavnim firmama,skolama,zdravstvenim ustanovama.
    Dosadasnji sistem je razvio kao sto znamo metode targetiranja neprijatelja zvanicne ideologije i onaj ko je stavljen u taj folder nije se imao mnogo cemu nadati.
    Sad mi se cini da se trazi odlaganje popisa iz bojazni da ce se ljudi osloboditi straha i izjasniti onako kako se stvarno osjecaju.
    Ja mislim da od nameta nema selameta i da svi treba da stvorimo atmosferu u kojoj ce se stanovnistvo relaksirano izjasniti na popisu,to nam je svima u interesu ili makar je u interesu onih koji su normalni.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  5. #179
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    4,537
    Thanked in
    2,402 Posts

    Default

    ^ Da ne budem pesimista ali smatram da je nemoguce imat' "relaksiran popis".

    Bice pritisaka kao sto ih je i bilo u proslosti, tj. znatno vise sa svim novim mehanizmima koje je moderno doba donijelo.

    Bez obzira sa koje strane pritisak dolazio i kako bio uslovljen da se deklarises ovako ili onako.

    Vjerovatno nije na nivou pritiska kad su neki izbori u pitanju ali nije ni 'relaksirano', siguran budi.

    Opet... po meni ce zavisit' dosta i od ovih novih, tj. koliko ce dozvolit' pritiske a posebno one koji ce dolazit' iz SRB.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. #180
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    532
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Samo se ne spustajte na licni nivo... Evo je prvih 5-6 strana bilo relativno konstruktivno, bez ikakvih provokacija i vrijedjanja. Volio bi da se nastavi u tom pravcu.

    Nemojte me tjerat' da citam svaku rijec, dijelim infrakcije i brisem neprikladne post-ove koji u sebi sadrze neke provokacije i uvrijede.


    P.S. Ako ocete forumsku anketu, napisite koje bi to opcije bile posto ja nisam ucestvovao na proslom popisu niti me previse tangira sledeci.
    Crnogorci
    Srbi
    Bosnjaci
    Albanci
    Muslimani
    Hrvati
    Ostali
    Dobar si, a? Ščime se baviš?

  7. #181
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzoni55 View Post
    Crnogorci
    Srbi
    Bosnjaci
    Albanci
    Muslimani
    Hrvati
    Ostali
    Фали опција "не желим да се изјасним".
    Такође фале роми, којих је више него хрвата на задњем попису.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  8. #182
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    532
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Braca Romi, zaboravih

    Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока
    Dobar si, a? Ščime se baviš?

  9. #183
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,896
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    509 Posts

    Default

    Crna Gora je drzava, nezavisna i tu treba da se stavi tacka. Kako ce ko da se izjasni na popis je licna stvar i ne vidim zasto je to nekome bitna stvar? Prosli popis imali smo Dzedaje i Aliene, potpuna je nebuloza da ce popis nesto da promiojeni.
    Je li Kralj Nikola rekao srbija ili crna gora ili njegos, dokle vise o proslosti ljudi moji, koga je briga sta su oni tada radili, daj sad kad imamo sansu da krenemo ispocetka, da naopravimo uredjenu drzavu, u koju ce svako imati pravo da se izjasni kako hoce, ali CG kao drzavu mora postovati i simbole i himnu, kome se ne svidja ima drugi drzava u regoinu, koje isto tako traze da se postuje njihova drzava, zastava i himna. Kuci budi sto hoces, ali nemojte na ulice da prosipate nacionalziam, sovinizam i govorite protiv drzave.
    Naravno, sve ovo vazi ako nova vlast uspije da oslobodi sve institucije, donese zakone koji ce isto vaziti za sve i obezbijede slobodne izbore, onda mozemo o svemu navedenom. Ali daj da proslost ostane dje joj je i mjesto, ne isplati se zivjeti u snovima i zaboraviti na zivot.

  10. #184
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,736
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzoni55 View Post
    Crnogorci
    Srbi
    Bosnjaci
    Albanci
    Muslimani
    Hrvati
    Ostali
    1. Crnogorci
    2. Srbi
    3. Bošnjaci
    4. Albanci
    5. Muslimani
    6. Hrvati
    7. Romi
    8. Ostali
    9. Bez nacije
    10. Ne želim da se izjasnim

    To bi bilo to otprilike.
    Last edited by ASC; 16-10-20 at 13:54.

  11. #185
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    532
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    I mali N posto cete hibrid

    Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока
    Dobar si, a? Ščime se baviš?

  12. #186
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,338
    Thanks Thanks Given 
    14,755
    Thanks Thanks Received 
    4,095
    Thanked in
    2,074 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Pominjao je?
    Nijesam znao da je pominjanje mjerilo za neku državu?
    Ili mu je to bilo na`mpalo? Broji li se i to?
    To pominjanje je samo detalj. Kao što sam i rekao da ne idem dublje. Nego veći si ti Crnogorac od kralja Nikole sigurno.
    Quote Originally Posted by guest View Post
    I ubacite "hibrid"
    Za ove sto su srbi crtica crnogorci

    Sent from my Telefunken
    Možete ubaciti i ove što su puni neke safre posle izbora.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  13. #187
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Crnogorac srpskog porijekla, za ove što ne prihvataju da ih Beograd i srpski predsednik i SANU (sprska a ne srbijanska akademija nauka i umjetnosti) tretiraju kao Mačvane i Šumadince, a ne bi da su samo Crnogorci, no bi da istaknu kod sebe i taj srpski etnicitet.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  14. #188
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Кими Србин сам и Вучић није мој предсједник може тако 😁

  15. #189
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Klingon mi je realna opcija, uvijek se mogu pozvati na pravo manjinskih naroda
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  16. #190
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,776
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,930
    Thanked in
    2,311 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Klingon mi je realna opcija, uvijek se mogu pozvati na pravo manjinskih naroda
    Ne može, mora ih biti bar 1.000. Mislim da je na prošlom popisu bilo 400 i kusur Džedaja tako da su oni najbliži da postanu nova manjina u Crnoj Gori (prije nego Jugosloveni, kojih je mislim bilo još manje).

    Sent from my Motorola 8400

  17. The Following 2 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  18. #191
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    J*bo ih SW, Treki for life!

    Vidiš, ni Jonici nisu prepoznali partiju kao jugoslovensku jer su manjina..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  19. #192
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Људи сада озбиљно колико Руса има само по приморју?

  20. #193
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,728
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    To pominjanje je samo detalj. Kao što sam i rekao da ne idem dublje. Nego veći si ti Crnogorac od kralja Nikole sigurno. Možete ubaciti i ove što su puni neke safre posle izbora.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    E ovakva ti je svaka argumentacija.
    "pominjao je", "ośeća se", "pjeva`je o srpstvu" i "da sad ne ulazim u detalje".
    Nemoj više
    Mani se ovoga.
    P.S. veći sam crnogorac od kralja Nikole.
    Preci su mi ovđe više od 7 vjekova (duže od Petrovića)

  21. #194
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,338
    Thanks Thanks Given 
    14,755
    Thanks Thanks Received 
    4,095
    Thanked in
    2,074 Posts

    Default

    Svaka čast Jokašu.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  22. #195
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    Људи сада озбиљно колико Руса има само по приморју?
    Mislim da je žestoko manji broj od 2016te.. Jer ih se masu vratilo u matičnu zemlju..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  23. #196
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,736
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    Људи сада озбиљно колико Руса има само по приморју?
    Zvanično ih je bilo 946 na popisu 2011. godine.

    Mada je i to dobro pitanje.

    Koji su uslovi koje neko mora da zadovolji da bude popisan kao građanin države?
    Mora li da bude stalni rezident? Šta ako je npr. pola godine ovdje pola u Moskvi?
    Računaju li se ljudi koji studiraju već 5 godina neđe u inostranstvu? (i kojima se ne zna oće li se vrtat)
    Računaju li se ovi koji odoše na Work and travel, pa ostadoše tamo ilegalno?
    Last edited by ASC; 16-10-20 at 14:50.

  24. #197
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    Кими Србин сам и Вучић није мој предсједник може тако
    Meni je legitiman stav određenog broja ljudi u CG, da su Crnogorci nacionalno ali da se osjećaju dijelom srpske etničke grupe. Zato i pominjem opciju Crnogorci srpskog porijekla. Bilo bi ih baš dosta.

    Kad prihvatiš da smo svi ođe Crnogorci, da nismo isto što i Šumadinci i Mačvani, da Makedonci postoje nacionalno isto ko i Crnogorci, kad Srbijanci (sa drugom nošnjom u odnosu na našu, kapom, ekavicom, niži rastom od nas, i mnogo duže pod Turcima od nas) počnu da se nacionalno izjašnjavaju ko Srbijanci, onda ću ti i ja priznat da su Crnogorci najbolji Srbi. Do tad... ništa .

    Čak ni crkva nikad ne govori o srpskoj naciji, nego o narodu. E sad što je vazda Beograd forsirao da tamo bude srpski a ne srbijanski predsednik, da je SANU srpska a ne srbijanska akademija, to je druga priča koja više govori o njihovim političkim pretenzijama koju pakuju kroz borbu za Srbe.

    Pa srpski (ne srbijanski) predsednik je izjavio da su za srpski narod izbori u Crnoj Gori bitni, ali da je mnogo bitniji popis u 2021 godini. Interes Beograda je da bude što više Srba nacionaolnih na popisu, i to ne kriju.

    Znamo ko iz CG ide gore po instrukcije i pare svako malo. Ti gore su adresa za neke iz CG u vezi svega, a njihov gore je interes da mi ođe budemo srpska nacija.

    Dakle neđe ne sporim ja da smo isti narod, možemo ga zvati ovako ili onako, jesmo isti narod, ali da smo iste nacije nijesmo. Državu smo imali malo duže od njih a država, pa i ona crnogorska na koju smo valjda svi ponosni, stvara naciju.

    Evo sad se fala bogu promijenila vlast u CG, i opet ne valja Crna Gora i Crnogorci, no treba da budemo samo nacionalni Srbi, jer je to interes srpskog predsednika. Neka hvala.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  25. #198
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,582
    Thanks Thanks Given 
    3,540
    Thanks Thanks Received 
    8,582
    Thanked in
    4,635 Posts

    Default Popis 2021

    pa pročita li @kimmi na ovoj temi da su Crnogorci u Crnoj Gori manjina. ne znam što ti nije jasno tu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  26. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:

    acs

  27. #199
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Meni je legitiman stav određenog broja ljudi u CG, da su Crnogorci nacionalno ali da se osjećaju dijelom srpske etničke grupe. Zato i pominjem opciju Crnogorci srpskog porijekla. Bilo bi ih baš dosta.

    Kad prihvatiš da smo svi ođe Crnogorci, da nismo isto što i Šumadinci i Mačvani, da Makedonci postoje nacionalno isto ko i Crnogorci, kad Srbijanci (sa drugom nošnjom u odnosu na našu, kapom, ekavicom, niži rastom od nas, i mnogo duže pod Turcima od nas) počnu da se nacionalno izjašnjavaju ko Srbijanci, onda ću ti i ja priznat da su Crnogorci najbolji Srbi. Do tad... ništa .

    Čak ni crkva nikad ne govori o srpskoj naciji, nego o narodu. E sad što je vazda Beograd forsirao da tamo bude srpski a ne srbijanski predsednik, da je SANU srpska a ne srbijanska akademija, to je druga priča koja više govori o njihovim političkim pretenzijama koju pakuju kroz borbu za Srbe.

    Pa srpski (ne srbijanski) predsednik je izjavio da su za srpski narod izbori u Crnoj Gori bitni, ali da je mnogo bitniji popis u 2021 godini. Interes Beograda je da bude što više Srba nacionaolnih na popisu, i to ne kriju.

    Znamo ko iz CG ide gore po instrukcije i pare svako malo. Ti gore su adresa za neke iz CG u vezi svega, a njihov gore je interes da mi ođe budemo srpska nacija.

    Dakle neđe ne sporim ja da smo isti narod, možemo ga zvati ovako ili onako, jesmo isti narod, ali da smo iste nacije nijesmo. Državu smo imali malo duže od njih a država, pa i ona crnogorska na koju smo valjda svi ponosni, stvara naciju.

    Evo sad se fala bogu promijenila vlast u CG, i opet ne valja Crna Gora i Crnogorci, no treba da budemo samo nacionalni Srbi, jer je to interes srpskog predsednika. Neka hvala.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Прво Србијанац је територијални појам а не национални тј. односи се на све грађане Србије без обзира на националност, а у Србији многи га сматрају увредљиви јер мисле да им неко негира да су Срби. А упоређивање да је неко лошији што је нижи је да не кажем шта. А које територије су и од када биле под Турцима треба погледати.

    Е даље ја нисам Србин зато што и Вучић или неко говори да то будем, него зато што ми је сваки предак био Србин и ништа друго. Моја држава је Црна Гора, мој главни град је Подгорица и то ће тако бити док сам жив. Али такође не желим да ми неко одређује шта сам и ко сам, а исто тако ни ја не желим да било коме одређујем шта је и које.
    Last edited by Brk; 16-10-20 at 15:09.

  28. #200
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    Прво Србијанац је географски појам а не национални а у Србији многи га сматрају увредљиви. А упоређивање да је неко лошији што је нижи је да не кажем шта. А које територије су и од када биле под Турцима треба погледати.

    Е даље ја нисам Србин зато што и Вучић или неко говори да то будем, него зато што ми је сваки предак био Србин и ништа друго. Моја држава је Црна Гора, мој главни град је Подгорица и то ће тако бити док сам жив. Али такође не желим да ми неко одређује шта сам и ко сам, а исто тако ни ја не желим да било коме одређујем шта је и које.
    Ok, kad bi se svi izjašnjavali nacionalno onako kako su im se očevi i đedovi izjašnjavali, onda ne bi bilo potrebe da vodimo polemike. Moguće da su tvoji bili u onih 3.5-9.5% Srba na popisima do 91. Ako jesu, poštujem.

    Dakle Srbijanac je geografski pojam, isto ko i Šumadinac, Mačvanin, Sremac?? A onda stavimo i za Crnogorce znak jednakosti (teritorijalna odrednica i ništa više) sa prethodnima i ljepota? Neka hvala.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 16-10-20 at 15:10.

Page 8 of 124 FirstFirst ... 4567891011121858108 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Premier League 2022/2023
    By miovrag in forum Fudbal
    Replies: 213
    Last Post: 19-08-23, 22:38
  2. 2022/2023 NBA Season
    By miha in forum Košarka
    Replies: 2802
    Last Post: 30-06-23, 11:26
  3. Španska Liga 2022/2023
    By miovrag in forum Fudbal
    Replies: 85
    Last Post: 15-05-23, 10:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •