Page 16 of 124 FirstFirst ... 61213141516171819202666116 ... LastLast
Results 376 to 400 of 3077

Thread: Popis 2023

  1. #376
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Нема “мањина”?
    Врло неувиђајно од вас колега.


    Ово друго и треће је било на попису, постављао сам негдје раније, свега пар хиљада али било је.


    Будимо релаксирани, преживјели смо бомбардовање/санкције/раскид жарета и гоција преживјећемо и попис 2021. године.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ovo se odnosi samo na gorepomenute, i manjine imaju svoje varijante sigurno, pa neka se prijave na vrijeme

  2. #377
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Pa nema Srbijanaca niđe, ni u Srbiji, jer im to ne odgovara. Mora Vučić da bude srpski predsednik i da se brine o svom narodu i van granica.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    "Mi smo pomogli i našem narodu u Crnoj Gori. Naša obaveza je da pomažemo Srbima i tu se nisam složio sa nekima koji su za neki konfederalni status, koji kažu “Mi smo Srbi, ali nismo baš kao Srbi u Srbiji”. Ili si Srbin, ili nisi, ne može sada ovako, pa onako”, rekao je Vučić.

    https://borba.me/vucic-ili-si-srbin-...vako-pa-onako/

    Kažem ja, interesi srpskog predsednika i "matice"

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  3. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  4. #378
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    361
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    88
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    "Mi smo pomogli i našem narodu u Crnoj Gori. Naša obaveza je da pomažemo Srbima i tu se nisam složio sa nekima koji su za neki konfederalni status, koji kažu “Mi smo Srbi, ali nismo baš kao Srbi u Srbiji”. Ili si Srbin, ili nisi, ne može sada ovako, pa onako”, rekao je Vučić.

    https://borba.me/vucic-ili-si-srbin-...vako-pa-onako/

    Kažem ja, interesi srpskog predsednika i "matice"

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Pravi primjer "no true Scotsman". Neka se piše ko kako hoće, ali moje mišljenje je da će se popis iskoristit isključivo u političke a ne u statističke svrhe.

    Veli Bato Carević, čekam još ovaj popis i da idem imam pešes firmi milioner sam. Znači samo je popis bitan za razvoj države tj. grada? Jede li narod hljeba od popisa?

    Postala praksa da su ljudi Srbi/Crnogorci/ostali po profesiji a ne po nacionalnosti.

    Nova vlast nastavlja DPS praksu, samo u drastično flagrantnijem obliku. DPS se krio po nekakvih afera, ovdje imamo ljude koji javno traže 1000 partijskih mjesta... Pa sad popis pomamljuju građane kao da je Apokalipsa.

    Sjaši uzjaši. Sprdnja.

  5. #379
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,235
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    A dje su Srbogorac i Crnosrbin??

    Ja cu ovog puta definitivno biti albanski četnik, zakleo sam se.. To ce biti jedan manje Crnogorac u odnosu na prosli popis, ali bas me briga...

    Ali ja imam vjere u Dritana i cika Zdravka. Mislim da ce oni naci neko dobro resenje da se situacija oko popisa relaksira. Da li ce to biti odlaganje popisa, jer, realno, nije mu vrijeme sad.. imamo pune ruke ozbiljnih problema... ili ce biti neko resenje u smislu nacionalnosti i narodnosti (etnicke pripadnosti)... ali naci ce se kompromis da rezultati ne budu niciji adut posle.


  6. #380
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,801
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,957
    Thanked in
    2,322 Posts

    Default

    Mene interesuje taj Crnogorac koga Bato prevede u Srbina, ili Srbin koga Spartanac prevede u Crnogorca. Koje su privilegije, a koje mane biti Crnogorac, ili Srbin, ili Bošnjak, ili Džedaj,... Ili preciznije, šta se suštinski mjenja ako ima 30%, 40% ili 50% Crnogoraca? Šta se suštinski mjenja ako ima 15%, 25% ili 35% Srba? Hoće li se formalno mjenjati država iz građanske u nacionalnu?

    Sent from my Motorola 8400

  7. #381
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Valjda nije fora ko će koga "prevesti" nego što se uopšte bave "prevođenjem" oni koji obećavaju reforme, slobodu, boljitak ovom narodu, posebno svojim glasačima.

    Nemojmo.

  8. The Following 2 Users Say Thank You to Samo Niksic For This Useful Post:


  9. #382
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,909
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    877
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Akcija "Prevod"

  10. #383
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Mene interesuje taj Crnogorac koga Bato prevede u Srbina, ili Srbin koga Spartanac prevede u Crnogorca. Koje su privilegije, a koje mane biti Crnogorac, ili Srbin, ili Bošnjak, ili Džedaj,... Ili preciznije, šta se suštinski mjenja ako ima 30%, 40% ili 50% Crnogoraca? Šta se suštinski mjenja ako ima 15%, 25% ili 35% Srba? Hoće li se formalno mjenjati država iz građanske u nacionalnu?

    Sent from my Motorola 8400
    Zar je Crna Gora formalno gradjanska država?
    Gde to piše i šta to znači?

  11. #384
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Zar je Crna Gora formalno gradjanska država?
    Gde to piše i šta to znači?
    Ustav Crne Gore, član 1.
    To znači da si ti penal.

  12. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  13. #385
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,801
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,957
    Thanked in
    2,322 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Zar je Crna Gora formalno gradjanska država?
    Gde to piše i šta to znači?
    Ustav Crne Gore http://www.skupstina.me/index.php/me/ustav-crne-gore



    Sent from my Motorola 8400

  14. #386
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ustav Crne Gore, član 1.
    To znači da si ti penal.
    Piše li tamo šta znači to?

    Piše takodje i da je svo vreme demokratska i ekološka država i zasnovana na vladavini prava.

    Piše na tarabi svašta.

    No taj pojam "gradjanska država" mi je posebno zanimljiv.

    Kakva je to gradjanska država u kojoj postoje nacionalne manjine koje prepoznaju i neki zakoni u državi?
    Poput izbornog zakona.

    Znači, Crna Gora čak ni formalno nije gradjanska država.
    Last edited by Dača; 18-11-20 at 09:59.

  15. The Following 2 Users Say Thank You to Dača For This Useful Post:


  16. #387
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,635
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    sreća pa ti je Crna Gora država, uopšte. vjerovatno bi je ti vidio kao najjužniju izbornu jedinicu


    Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  17. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  18. #388
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,235
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    Ne zalijeci se, outline. Ovo je potpuno u pravu, ja to vec godinama govorim. Kakve nacionalne manjine u gradjanskoj drzavi. To su gluposti. Ne mozes da budes manjina ako smo svi gradjani, svi jednaki, drzava je svih nas. Treba li i vjerske manjine da uvedemo? Da, recimo, pentakostalci imaju povlascen manjinski cenzus za ulaz u parlament? Sve bih to ukinuo.. ako smo vec gradjanska drzava...


  19. #389
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Piše li tamo šta znači to?

    Piše takodje i da je svo vreme demokratska i ekološka država i zasnovana na vladavini prava.

    Piše na tarabi svašta.

    No taj pojam "gradjanska država" mi je posebno zanimljiv.

    Kakva je to gradjanska država u kojoj postoje nacionalne manjine koje prepoznaju i neki zakoni u državi?
    Poput izbornog zakona.

    Znači, Crna Gora čak ni formalno nije gradjanska država.
    Hahaha, ne sprdaj se. Znači država koja pozitivno diskriminiše pripadnike bilo koje manjine ne može biti građanska, ti veliš čak ni formalno??

    Crna Gora nije država crnogorskog naroda i drugih naroda, ko što je Srbija država srpskog i drugih. Crna Gora je država svih građana, bez obzira kako se oni nacionalno izjašnjavaju. Na žalost, nismo bili ni građanska, ni nacionalna, već partijska država 30 punih godina, odnosno puni vijek.

    Onog momenta kad bude baš svejedno ko je koje vjere i nacije, odnosno kad lični kvaliteti budu ispred vjerskih, nacionalnih i drugih kvaliteta, postaćemo u punom smislu građanska država, pa će i partine nacionalnih manjina izgubiti smisao sem možda na lokalu.

    Krenuli smo u dobrom pravcu, treba to podržati pa da vidimo dokle ćemo stići. Nek se ide ka EU, standardi njihovi su dobri za nas sve, bez obzira kojoj naciji pripadamo.

    Do prije 2 mjeseca smo bili partijska država, a na žalost Srbija je još uvijek i ide sve jače u tom pravcu.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 18-11-20 at 10:30.

  20. #390
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Hahaha, ne sprdaj se. Znači država koja pozitivno diskriminiše pripadnike bilo koje manjine ne može biti građanska, ti veliš čak ni formalno??

    Crna Gora nije država crnogorskog naroda i drugih naroda, ko što je Srbija država srpskog i drugih. Crna Gora je država svih građana, bez obzira kako se oni nacionalno izjašnjavaju.
    ???
    Svašta.

    Ajde molim te, hoćeš li mi objasniti suštinsku razliku u te dve definicije?

    Ne interesuju me parole i floskule, nego suštinska razlika.

    I Srbija je država svih njenih gradjana bez obzira kako se isti izjašnjavaju.


    Ako država zakonski, pozitivno diskriminiše nacionalne manjine...onda logika stvari kaže da u toj državi postoje i neke nacionalne većine.
    Što znači da je ta država multietnička i multinacionalna.

    I ja ne vidim šta ima loše i formalno tako definisati državu.

    To je jednostavno tako, a ti u Ustavu možeš pisati šta hoćeš.

    Turska je recimo gradjanska država. Tamo su svi Turci.
    Pitaj Kurde jel to dobro, fer i pošteno s njihovog stajališta?

    I Francuska, čija je republika gradjanska avangarda u Evropi,ima istoriju zatiranja nacionalnih manjina na svojoj teritoriji.Recimo, jezici poput bretonskog su skoro izumrli.

    A Belgija je recimo multinacionalna država. A gradjanska prava i vrednosti u njoj su na visokom nivou.


    Tako da je dilema "gradjanska ili nacionalna država" potpuno deplasirana, lažna i suvišna.

    Nema većih zamlata od gradžanista i liberala na Balkanu. Uvek to kažem.

  21. The Following User Says Thank You to Dača For This Useful Post:


  22. #391
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Pa e, u nacionalistima je spas. Oni nas evo usrećiše.

    A da probamo nešto drugo, za promjenu??

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  23. #392
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Pa e, u nacionalistima je spas. Oni nas evo usrećiše.

    A da probamo nešto drugo, za promjenu??

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

    Ma meni je samo bio smešan Gagarinov vapaj "Nećemo valjda prestati biti gradjanska država".

  24. #393
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    68
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    37
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Crna Gora je građanska, demokratska, ekološka i država socijalne pravde, zasnovana na vladavini prava.

    Kakav danak neiskustvu mladog Gagarina. Ono kada zelis da poentiras i napravis se pametan, a ovaj clan mozes da prodas samo nekom ko je izucavao tvrdokrilce u Sudanu zadnjih dvadeset godina.

  25. #394
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Pošto je tvrdnja bila da Crna Gora ni formalno nije građanska država, Ustav to eksplicitno demantuje. Druga je priča šta smo u praksi, ali formalno jesmo građanska država. To nije otvoreno za tumačenje.

  26. #395
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Gagarin kad god pokuša normalno da piše i razmišlja doživi nekakav blackout i sve ode dođavola.

    Ne treba da ga krivite za to, niti napadate. Dačinim konstatacijama svi prilaze nakostriješeni jer se zna da je čovjek iz Srbije. Trzaj i dalje radi, tako da je i to razumljivo. Gagarin je samo jedan od velikog broja crnogorskih državljana koji mora da prođe kroz mukotrpan proces privikavanja na nove prilike.

    Dača je u pravu. Koliko god i meni lično to teško padalo. Crna Gora nikada nije bila istinski građanska država. Da li će krenuti nešto po tom pitanju, vidjećemo u narednih četiri godine.

  27. #396
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Pošto je tvrdnja bila da Crna Gora ni formalno nije građanska država, Ustav to eksplicitno demantuje. Druga je priča šta smo u praksi, ali formalno jesmo građanska država. To nije otvoreno za tumačenje.
    Onda si sigurno saglasan da diskriminacija crnogorske/srpske nacionalnosti koja se ogleda u izbornom zakonodavstvu predstavlja grubo kršenje ustava punih četrnaest godina?

  28. #397
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,235
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    Hocu manjinski cenzus za nasu nacionalnu manjinu "albanski četnici"!


  29. The Following 2 Users Say Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  30. #398
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,801
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,957
    Thanked in
    2,322 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    Gagarin kad god pokuša normalno da piše i razmišlja doživi nekakav blackout i sve ode dođavola.

    Ne treba da ga krivite za to, niti napadate. Dačinim konstatacijama svi prilaze nakostriješeni jer se zna da je čovjek iz Srbije. Trzaj i dalje radi, tako da je i to razumljivo. Gagarin je samo jedan od velikog broja crnogorskih državljana koji mora da prođe kroz mukotrpan proces privikavanja na nove prilike.

    Dača je u pravu. Koliko god i meni lično to teško padalo. Crna Gora nikada nije bila istinski građanska država. Da li će krenuti nešto po tom pitanju, vidjećemo u narednih četiri godine.
    Pošto je rasprava krenula od mog posta da ponovim, ja sam pomenuo formalno uređenje, a ne kako je u praksi (partiokratsko) i moje pitanje se odnosilo na formalnu primjenu statusa.

    Sent from my Motorola 8400

  31. #399
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    Onda si sigurno saglasan da diskriminacija crnogorske/srpske nacionalnosti koja se ogleda u izbornom zakonodavstvu predstavlja grubo kršenje ustava punih četrnaest godina?
    Ne znam da li se pozitivna diskriminacija smatra pravom diskriminacijom onih koji ne podliježu pozitivnoj diskriminaciji. Prilično sam siguran da se to tako niđe u svijetu ne tumači. Ako me pitaš da li sam za to da se na postojeći način dijele mandati manjinama, onda je odgovor ne. Trebalo bi razmisliti na koji način se manjinama može omogućiti da se čuje njihov glas, ali da ne mogu sa 0.7% ili sa 1.5% podrške da čine prevagu u vlasti. O mogućim načinima za tako nešto neka se priča na odgovarajućoj temi, iako mislim da je vrlo teško smanjiti stečena prava.

    I ne, Dača nije u pravu kad kaže da Crna Gora ni formalno nije građanska država jer je Ustav formalno tako uređuje. Sve i da zakoni nisu u skladu sa Ustavom, to ne znači da je Ustav manjkav nego da su zakoni manjkavi. Svaka država koja je Ustavom formalno uređena kao monarhija jeste monarhija, uključujući i slučajeve u kojima je monarh nema nikakvu vlast već služi više kao neki eksponat.

  32. #400
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Ne mogah da zaključim iz tvog posta, smatraš li da je bivša vlast (DPS) od sticanja nezavisnosti na ovamo kršila ustav Crne Gore punih 14 godina, tako što je zakonima prepoznavala manjine i dozvoljavala im da po povlašćenim uslovima kroje sudbinu većini?

    I da, u GRAĐANSKOJ državi oni kojima treba za mandat 3% su DISKRIMINISANI u odnosu na one kojima je za to isto potrebno 0.5 ili 1%

Page 16 of 124 FirstFirst ... 61213141516171819202666116 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Premier League 2022/2023
    By miovrag in forum Fudbal
    Replies: 213
    Last Post: 19-08-23, 22:38
  2. 2022/2023 NBA Season
    By miha in forum Košarka
    Replies: 2802
    Last Post: 30-06-23, 11:26
  3. Španska Liga 2022/2023
    By miovrag in forum Fudbal
    Replies: 85
    Last Post: 15-05-23, 10:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •