Results 1 to 4 of 4

Thread: Knjižara

  1. #1
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Knjižara

    Razmišljam o otvaranju knjižare koja bi se bavila isključivo prodajom knjiga, ne i kancelarijskog materijala. Zanima me šta je potrebno da bi se to pokrenulo i koliko bi novca trebalo imati u startu. Ne mogu baš mnogo informacija da nađem na netu. Sve sugestije i savjeti su dobrodošli.

  2. #2
    Join Date
    May 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    A pitanje je malo lose potavljeno. Sve zavisi sta ces da radis i pravis i kako. Moze postor samoo da ti odnese 30 hiljada za uredjenje, a moze 5 hiljada.
    Ako malo konkretniji budes mozda ti neko pomogne.

  3. The Following User Says Thank You to ChaD For This Useful Post:


  4. #3
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa mene trenutno više interesuje nabavka knjiga i ako neko ima iskustva da mi kaže koji je to broj koji bi trebalo imati. Kontaktirala sam neke izdavačke kuće sad čekam odgovor u vezi ugovora i načina nabavke. U tom smislu me zanima koliko bi novca bilo potrebno. Ne očekujem sad da mi bilo ko precizira u cent, ali makar okvirno da znam. Pa ako se odlučim onda ce i uređenje doći na red.

  5. #4
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,979
    Thanks Thanks Given 
    3,805
    Thanks Thanks Received 
    3,095
    Thanked in
    1,583 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nadjad View Post
    Pa mene trenutno više interesuje nabavka knjiga i ako neko ima iskustva da mi kaže koji je to broj koji bi trebalo imati. Kontaktirala sam neke izdavačke kuće sad čekam odgovor u vezi ugovora i načina nabavke. U tom smislu me zanima koliko bi novca bilo potrebno. Ne očekujem sad da mi bilo ko precizira u cent, ali makar okvirno da znam. Pa ako se odlučim onda ce i uređenje doći na red.
    Ne razumijem se previše u taj biznis, ali ako možeš, pokušaj kod izdavača da uzmeš knjige da ih prodaješ komisiono. Manja ti je marža fakat, ali ako posao ne krene, zatvoriš butigu i vratiš im neprodato, a za prodato im uplatiš pare. Takođe, ako imaš neki keš mogao bi da posluži kao obeybjeđenje za garanciju kod bankara, kojom ćeš od dobavljača pokriti komision (da ih ne pokradeš ili ispališ). Evo ti savjet kako manje para da uložiš u robu.

    pretpostavljam da će ti svako dati komision sa bankarskom garancijom.

  6. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •