Page 4 of 84 FirstFirst 123456781454 ... LastLast
Results 76 to 100 of 2086

Thread: [KOMENTARI] CDM FOTO TAKMIČENJE ( glavni topik )

  1. #76
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Čas je neko pričao tri čas jednu, zato sam se našao na pola. I moja je ideja bila jedna. Ok neka bude jedna.
    Što se druge stvari tiče, opet ne bi sigurno 90% ljudi učestvovalo da je predaja fotografija 1 dan. Sad da je tema Most i ja 5 dana ne izađem niđe i nemam moj most da postavim.
    poenta moje prvobitne ideje je bila da se malo i fizički aktiviramo a ne da kačimo stare fotografije.
    Dio je dakle takmičenja da i ti kao takmičar što prije postaviš fotografiju. Ocjenjivanje ide od kako se prva fotografija postavi, očekujem da dosta forumaša obiđe takmičenje samo da bi glasalo, bar sam takav utisak stekao.
    Ja ću probati da navatam neke programere da mi za onaj image uploader urade da ne prihvata fotografije starije od 7-8 dana. Mislim svi možemo mijenjati exif, ali pitanje je ko zna i ko je takvo g.. da to radi.
    Ja sam stvarno ovo zamislio kao neku radionicu, đe se nadam da ćemo svi za svaku temu fotografisati svoje radove telefonom i takve fotografije kačiti. Znači fotoaparati zabranjeni, DSLR, SLR zabranjeni Samo telefoni.
    Eto dao sam ovu ideju prikupljenih pravila na razmatranje prije no se tema otvori da porazgovaramo još jednom i to je to, do kraja dana da se tema otvori i da vidimo kako će prvo kolo proći.


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

  2. #77
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Eto valjalo bi još dodati da se ispod slike napiše kojim je telefonom urađena? Što mislite o tome

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Bronx-PG For This Useful Post:


  4. #78
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Interesantan prijedlog. Što se mene tiče može.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

  5. #79
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,718
    Thanks Thanks Given 
    341
    Thanks Thanks Received 
    921
    Thanked in
    470 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bronx-PG View Post
    Eto valjalo bi još dodati da se ispod slike napiše kojim je telefonom urađena? Što mislite o tome
    I kojim ste se autom dovezli na lice mjesta...

  6. The Following User Says Thank You to bayo For This Useful Post:


  7. #80
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,821
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bronx-PG View Post
    Eto valjalo bi još dodati da se ispod slike napiše kojim je telefonom urađena? Što mislite o tome
    Slazem se...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  8. #81
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,200
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    756
    Thanked in
    528 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssaajjkkoo View Post


    Još jedan test...

    E ovako, napravio sam servis za upload fotografija, još ga testiram ali manje više to je to.. Uglavnom, Poenta je da ne mogu staviti upload veći od 8mb, tako da morate paziti da ne koristite najjaču kameru na telefonu (Ja na moj xiaomi neću moći koristiti 64mpx jer su mi fotke preko te kamere od 15mb pa na više ). Fotografije će se same smanjiti na 1200px po dužoj strani i imaće mali logo CDM foruma u donjem desnom uglu. Uglavnom nemojte koristiti ovaj image uploader za svakakve fotografije koje vam budu trebale za upload jer nemam toliko protoka i prostora na serveru. Ovo je neki free server. Ako ko zna šta to znači
    Meni slike zauzimaju preko 30mb do sad mi je bilo i 40mb.
    Cak mnogo puta nece da mi se ucitaju na postimage.

    Sjutra pocinje? I traje 2 nedelje?

  9. #82
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Pa rekli smo prvo kolo da traje malo duže, a ako se dobro pokaže poslije svake nedelje. Realno ako bude dosta poslatih fotografija možemo i ovo da zaključamo poslije nedelju dana. Ti nastavi da koristiš isti servis za upload fotografija kao i do sada. Meni ne smeta.
    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

  10. #83
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,200
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    756
    Thanked in
    528 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssaajjkkoo View Post
    Pa rekli smo prvo kolo da traje malo duže, a ako se dobro pokaže poslije svake nedelje. Realno ako bude dosta poslatih fotografija možemo i ovo da zaključamo poslije nedelju dana. Ti nastavi da koristiš isti servis za upload fotografija kao i do sada. Meni ne smeta.
    Takve slike nisam objavljivao - jer postimage ne podrzava toliko mb pa mi ne dozvoljava da se slika učita.

  11. #84
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    1. Fotografije možete kreirati samo sa pametnim telefonom.
    2. Svaki registrovani korisnik u sklopu jednog kola može postaviti najviše jednu fotografiju.
    3. Ispod fotografije u istom postu obavezno napišite sa kojim telefonom ste fotografisali.
    4. Fotografija se ocjenjuje klikom na dugme "Thanks" (Hvala).
    5. Komentarisanje fotografija možete vršiti citiranjem i prenošenjem citata u thread za ćaskanje o Foto takmičenju.
    6. Svaki registrovani korisnik može glasati za sve fotografije koje mu se sviđaju.
    7. Svaka fotografija sa editovanim postom biće diskvalifikovana, admini i moderatori mogu vidjeti kakva je izmjena na postu nastala, ali mi ostali korisnici nećemo da gatamo jesmo li prevareni ili ne.
    8. Radovi se postavljaju do petka 23.10.2020. u ponoć. Svaki rad postavljen nakon tog vremena će biti diskvalifikovan.
    9. Pobjednik takmičenja bira temu za sledeći vikend i otvara novi thread po zadatim pravilima koje može naći u prvom postu threada za ćaskanje o Foto takmičenju.
    10. U thread u kojem postavljamo fotografije mogu odgovarati samo učesnici dodavanjem svojih fotografija, te prošloneđeljni pobjednik koji je objavio thread i postavio uslove za novo takmičenje i moderatori i admini koji će objaviti pobjednika u poslednjem postu i potom zaključati thread.
    Evo ga dorađen pravilnik, imamo li još kakvih zamjerki?
    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

  12. #85
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Takve slike nisam objavljivao - jer postimage ne podrzava toliko mb pa mi ne dozvoljava da se slika učita.
    A sad hoćeš max upload?
    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

  13. #86
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Default



    Google Photos test. Mada ga prati neki ogromni tekst, mislim da se neće prikazati

    Edit: Zapravo za divno čudo radi Za ove sa androidima, ovo je za sad najbolje rješenje.
    Last edited by ssaajjkkoo; 11-10-20 at 16:06.
    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

  14. #87
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,745
    Thanks Thanks Given 
    10,862
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Pošto sam ja ovo shvatila kao jednu igru, koja ne mora da bitiše baš po nekim striktnim pravilima, meni je potpuno ok da se ima skoro cijela sedmica(radna) za postavljanje fotki....isto tako, ako je u petak poslednji dan za postavljanje, onda treba ostaviti subotu i nedelju za glasanje a lako će se posle ponoći u nedjelju ili rano ujutro u ponedeljak proglasiti pobjednik i njegova fotografija...
    Mislim da ni opcija jedan dan za postavljanje nije neizvodljiva, jer ti mozes od ponedeljka do petka fotkati koliko oćeš a u petak staviti fotku...ali to mi sve smanuje potrebu da se tema posjeti, a u petak se moze dstiti da imas neku obavezu iznenadnu i propade ti dan da postaviš....ako se igramo, onda da ne komplikujemo....jedina tema koja zivi godinama je one "fotografje uopšte" neopterećena ikakvim pravilima nego ono što fotkaš, postavljaj ako imaš ako nemaš ne moras....često udjem i pogledam iako niejsam neki fan niti umijem fotkat...
    Ja zato insistiram na jednostavnosti....zadaj temu, ispoštuj temu, koja fotka ima najvise thanksova je za ovu nedelju pobjednik i idemo dalje, nova tema je nesto drugo, ispoštuj, postuj...i tako u krug...ja čak mislim da je jedino ograničenje trebalo biti u broju fotki po članu, kao i u pisanju i komentarisanju na temi (toga nema)...znači samo fotke i to po meni, čak mozda nije ni potrebno zakljucavati- otkljucavati, otvarati nove teme, nego sve u istu temu jer kad se zavrsi jedno nedeljno takmičenje postavi se pobjednička fotka prosle nedelje, napise se ko je pobjednik i od tog posta kreće nova nedelja...sve sto je off sto ne odgovara temi se brise i gotovo....
    Evo moj doprinos jednostavnosti, ali naravno, ja ću više biti gledalac nego postavljač pa su ovo samo sugestiije koje se mogu a ne moraju uvaziti....ipak je @ssaajjkkoo postavlač pa uz moderatore i ostale učesnike se dogovorite i da se krene od ponedeljka...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  15. #88
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Ok, no ne možeš braniti ljudima da glasaju dok traje predaja fotografija.. Vazda će bit izroda.. A ni ja sam ne garantujem da ću uvijek biti tu da ispoštujem tajminge za objavljivanje radova i glasanje, mimo toga što sam se ovih dana aktivirao zbog ovoga pa se vraćam češće na forum, inače ulazim kad se sjetim pa se bar nadam da će me ovo obavezati da češće ulazim, par puta nedeljno.
    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

  16. #89
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,799
    Thanks Thanks Given 
    2,223
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Sto se tice TT, ja ga ne koristim (najmrznija app koju sam ikad instalirao na telefon ). Ali ako sam dobro shvatio, nije to bas bitno. Sto se tice postavljanja fotografija, slaozio bih se sa ssaaajkom, treba dozovliti postavljanje od ponedjeljka do petka. Ima ljudi koji mozda niijesu u mogucnosti bas taj dan da se bave forumom zbog drugih obaveza, posla....ovako, se daje svima prilika koji zele da ucestvuju. Ova obaveza da se napise kojim je telefonom slikano.....osim sto je besplatna reklama za proizvodjace telefona, ne vidim drugu poentu. Ako se ne navede model telefona, znaci li to diskvalifikaciju?
    Procitah ove cetri strane....izgubih se ka pile u kučinu. Ajde postavite zvanicno pravila takmicenja, pa da vidimo kako ce to sve izgledati. Mozda sam nesto propustio, ali mi se cini da su pravila josu fazi predloga.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  17. The Following User Says Thank You to mexiko For This Useful Post:


  18. #90
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Mislim da ni opcija jedan dan za postavljanje nije neizvodljiva, jer ti mozes od ponedeljka do petka fotkati koliko oćeš a u petak staviti fotku...ali to mi sve smanuje potrebu da se tema posjeti, a u petak se moze dstiti da imas neku obavezu iznenadnu i propade ti dan da postaviš....ako se igramo, onda da ne komplikujemo....jedina tema koja zivi godinama je one "fotografje uopšte" neopterećena ikakvim pravilima nego ono što fotkaš, postavljaj ako imaš ako nemaš ne moras....često udjem.
    Ili, kao što se radi na nekim drugim mjestima - izabran je vikend za 'lov' kada većina zaposlenih takmičara ima najviše slobodnog vremena kojeg tada najbolje mogu iskoristiti za fotografisanje.

    'Ulov' se prezentuje prvog dana sedmice, punih 24 sata vremena. Glasovi se skupljaju do petka i tako u krug.

    Ako je telefonsko takmičenje, to implicira da se slike sređiju i objavljuju takođe telefonom.. a telefon u toku dana otvorimo 3645 puta u svim mogućim sitacijama, većinom bez realne osnove, te ne možemo reći da u toku 24 sata nećemo uspjeti izdvojiti 2-5 minute za tako jednu jednostavnu akciju.



    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  19. #91
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Zavisi od teme, do teme, zavisi i od kreativnosti. Nije svaka šuma, šuma i nije svaki most, most.

    Možda je to moja velika greška ali ja uvijek krećem od sebe, što se mene tiče ja ću učestvovati da bih učestvovao, mislim svako voli i da podbijedi ili da je u vrhu, ali prije svega volim učestvovati. Ja moje fotografije na instagram objavljujem gotovo istog momenta kada ih napravim ako mi se sviđaju. A ako ih ne objavim u roku od 2-3 dana, te fotografije najvjerovatnije bivaju zaboravljene i eventualno ih se rado sjetim ili ih objavim kroz godinu ili dvije kada me google photos podsjeti na stare fotografije. Što se mene tiče (ponovo ) ja rijetko kada i sređujem fotografije sa telefona, i tu se ponovo vraćam na jednostavnost. "Viđeh temu, pođoh, fotografisah, postavih".

    Ja pokušavam progurati pravila što prije da započnemo nešto, ali se oteže, drugi se ne javljaju, starwalker i ja usporeno i uprazno razmatramo i dijelimo mišljenja. Ja bih to da odmah sad postavim pa da vidimo kuda vodi. Ali njegova vizija i moja se prilično razlikuju bar po formatu predstavljanja fotografija i glasanja.
    Thanksove koje su svi prihvatili da budu oruđe ocjenjivanja možeš davati bilo kada, nije da mogu kontrolisati hoće li neko čitati pravila i viđeti da može da glasa samo određenim danima. I mislim da tu opet gubimo jednostavnost. Biznismen hoće da dodaje fotografije od minimum 20mb, a to mu ne dozvoljavaju popularni sajtovi za slanje fotografija, itd.
    Što se tiče dodavanja marke telefona to je više kao provjera da je fotografija zaista nastala telefonom, iako svako može napisati bilo šta. Ali ako nećete ništa da pišete, onda nemojte.
    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

  20. The Following User Says Thank You to ssaajjkkoo For This Useful Post:


  21. #92
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,200
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    756
    Thanked in
    528 Posts

    Default

    Neka nam je sa srećom. pa neka najbolji pobijedi.

  22. The Following User Says Thank You to Biznismen Podgorica For This Useful Post:


  23. #93
    Join Date
    May 2007
    Posts
    506
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Jesmo li usaglasili početnu temu?

  24. #94
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Kiša je tema, otvoren je Thread
    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

  25. #95
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,603
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Mislio sam da ce biti to ovaj petak, ali dobro dok se uhodamo i nadam se da necemo zapustiti sve ovo.
    Svaka cast na pravilima i na trudu koji ste svi izdvojili a posebno Saaaajjkooo
    Sa srecom i budite mastoviti

  26. The Following 3 Users Say Thank You to NoLimit For This Useful Post:


  27. #96
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,745
    Thanks Thanks Given 
    10,862
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    evo imamo vremena pa se organizujte kako vam se dopada i fotkajte
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  28. #97
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,603
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Sve ce biti super samo da se malo angazujemo jer je lijepo da se igramo

  29. The Following 2 Users Say Thank You to NoLimit For This Useful Post:


  30. #98
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,390
    Thanks Thanks Given 
    5,517
    Thanks Thanks Received 
    4,936
    Thanked in
    2,066 Posts

    Default

    Fotografije se vec mogu kaciti jel tako?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  31. #99
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Ako vam to krene sa srećom kako ste planirali, ja sam spreman da pomognem da napravimo neku automatizaciju, da se pojednostavi slanje slika. Tipa slika se sa telefona pošalje na neku e-mail adresu i automatski se pojavi u nekoj dogovorenoj standardnoj veličini u odgovarajućoj temi na forumu.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  32. The Following User Says Thank You to Dejan For This Useful Post:


  33. #100
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,200
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    756
    Thanked in
    528 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Fotografije se vec mogu kaciti jel tako?
    Imaš otvorenu temu za to (počelo je)

    Svi se spremaju za jednu ali vrijednu sliku.

  34. The Following User Says Thank You to Biznismen Podgorica For This Useful Post:


Page 4 of 84 FirstFirst 123456781454 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 9
    Last Post: 01-05-21, 17:19
  2. Replies: 12
    Last Post: 02-01-21, 14:32
  3. CDM FOTO TAKMIČENJE 21.12 - 26.12.2020. [TEMA: RUKE] 9. Kolo
    By starwalker in forum CDM Foto Takmičenja
    Replies: 8
    Last Post: 26-12-20, 15:13
  4. Replies: 18
    Last Post: 18-12-20, 13:32
  5. Replies: 17
    Last Post: 11-12-20, 20:22

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •