Page 74 of 84 FirstFirst ... 2464707172737475767778 ... LastLast
Results 1,826 to 1,850 of 2086

Thread: [KOMENTARI] CDM FOTO TAKMIČENJE ( glavni topik )

  1. #1826
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NoLimit View Post
    A eto smo se svi zajedno od prve teme trudili da ne davimo sa bas mnogo pravila. Ja bih bas volio da znam razlog sto se bar 20 ljudi ne ukljuci u zadatoj temi, ali ono bar 20 jer je sve lagano i zabavno
    Moramo malo jače poraditi na marketingu
    The more things change, the more they stay the same.

  2. The Following User Says Thank You to starwalker For This Useful Post:


  3. #1827
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,390
    Thanks Thanks Given 
    5,516
    Thanks Thanks Received 
    4,936
    Thanked in
    2,066 Posts

    Default

    Filmski kviz, Deug Titov izbor za fotografiju.. su bile dobre teme koje vremenom zamru, jednostavno narod nije zainteresovan.
    Ali ne valaj odustajat, mozda opet tema zazivi.
    Plus, na racunaru kad ss gleda, tema je dosta zabacena, podforum podforuma, mozda i to korigovati nekako - tipa aktuelno takmicenje direktno u umjetnosti, a arhiva da ostane pod cdm takmicenjima
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Antares For This Useful Post:


  5. #1828
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,464
    Thanks Thanks Given 
    3,820
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Da, ne treba odustajati... Pokusavamo da uspostavimo nesto i naravno da ce biti uspona i padova... I samo pozicioniranje teme moze da doprinese boljem odzivu...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  6. The Following User Says Thank You to Ben Dover For This Useful Post:


  7. #1829
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Filmski kviz, Deug Titov izbor za fotografiju.. su bile dobre teme koje vremenom zamru, jednostavno narod nije zainteresovan.
    Ali ne valaj odustajat, mozda opet tema zazivi.
    Plus, na racunaru kad ss gleda, tema je dosta zabacena, podforum podforuma, mozda i to korigovati nekako - tipa aktuelno takmicenje direktno u umjetnosti, a arhiva da ostane pod cdm takmicenjima
    Dobra ideja. Treba uciniti temu vidljivijom.

  8. #1830
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Filmski kviz, Deug Titov izbor za fotografiju.. su bile dobre teme koje vremenom zamru, jednostavno narod nije zainteresovan.
    Ali ne valaj odustajat, mozda opet tema zazivi.
    Plus, na racunaru kad ss gleda, tema je dosta zabacena, podforum podforuma, mozda i to korigovati nekako - tipa aktuelno takmicenje direktno u umjetnosti, a arhiva da ostane pod cdm takmicenjima
    Upravo tako. Jedna tema je čak i odrađena na umjetnosti (38. kolo) ali iz nekog razloga smo se opet vratili u ovu vukojebinu od podforuma.

    Dakle, usvaja se da aktuelno takmičenje startuje na podforumu umjetnost a po završetku kola se arhivira.


    Šta su dalje predlozi?
    The more things change, the more they stay the same.

  9. The Following User Says Thank You to starwalker For This Useful Post:


  10. #1831
    Join Date
    Sep 2021
    Location
    Nikšić
    Posts
    703
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    301
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Da ne kačite fotke na ovu temu, već onako kako je bilo na početku - svako kolo svoja tema, a ovdje samo komentari, dogovori, razgovori.

  11. The Following User Says Thank You to Mylene For This Useful Post:


  12. #1832
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mylene View Post
    Da ne kačite fotke na ovu temu, već onako kako je bilo na početku - svako kolo svoja tema, a ovdje samo komentari, dogovori, razgovori.
    U tom slučaju takmičari ponovo ne mogu da budu u ravnopravnom položaju. To je bio i razlog zašto su fotografije dostavljane ovdje dok je konkurs aktivan a po završetku prebacivane u takmičarski topik kako bi glasanje bilo što pravednije.

    Tebi se više sviđa ideja da najbrži postavljač ima i najveće šanse za pobjedu?
    Last edited by starwalker; 16-01-22 at 20:29.
    The more things change, the more they stay the same.

  13. #1833
    Join Date
    Sep 2021
    Location
    Nikšić
    Posts
    703
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    301
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Ako mu je kvalitetna fotografija, zašto da ne. Neće niko glasati ako mu se ne sviđa, pa da je ne znam koliko najbrži.

    Stvar je u tome što se u ovoj temi glasalo, pa onda na toj na koju su prebačeni, glasovi se nisu ponavljali ili neznatno jesu.

    Onako su svi na jednom mjestu glasali i to je to.

    A može se i naglasiti da nema glasanja do tog i tog dana, i da će se glasovi u suprotnom poništiti.

    Šta ti ja znam, ali onako je izgledalo da ima malo glasanja a glasovi završili na ovoj temi. Nije pomagalo ni to što je rečeno da se ti glasovi ne broje.

    Eto tak'.

  14. #1834
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    U tom slučaju takmičari ponovo ne mogu da budu u ravnopravnom položaju. To je bio i razlog zašto su fotografije dostavljane ovdje dok je konkurs aktivan a po završetku prebacivane u takmičarski topik kako bi glasanje bilo što pravednije.

    Tebi se više sviđa ideja da najbrži postavljač ima i najveće šanse za pobjedu?
    Nijesam ubijedjen da najbrzi postavljac ima najvece sanse za pobjedu. Cak ni da ima bilo kakvu prednost. Problem je prije za "kasne" postavljace koji fotke postave zadnjeg dana. Malo jeste cudno da se za iste fotke dvaput glasa, a da se broje samo glasovi druge runde glasanja. OK, razumijem da je "prva runda" samo lajkovanje, ali...nesto tu ne ide. Prethodni sistem je bio jasniji.

  15. #1835
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,577
    Thanks Thanks Given 
    7,477
    Thanks Thanks Received 
    4,573
    Thanked in
    1,772 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Nijesam ubijedjen da najbrzi postavljac ima najvece sanse za pobjedu. Cak ni da ima bilo kakvu prednost. Problem je prije za "kasne" postavljace koji fotke postave zadnjeg dana. Malo jeste cudno da se za iste fotke dvaput glasa, a da se broje samo glasovi druge runde glasanja. OK, razumijem da je "prva runda" samo lajkovanje, ali...nesto tu ne ide. Prethodni sistem je bio jasniji.
    Slažem se... I meni je utisak da što je više pravila, to je manje interesovanje...

    Raniji sistem možda nije 100% pravedan, tj malu prednost ima neko ko postavi ranije fotku, ali je bio mnogo lakši za praćenje... Takođe, mislim da većini nije cilj sama pobjeda, što dodatno umanjuje značaj vremenske prednosti...
    #fakenews

  16. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  17. #1836
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Nijesam ubijedjen da najbrzi postavljac ima najvece sanse za pobjedu. Cak ni da ima bilo kakvu prednost. Problem je prije za "kasne" postavljace koji fotke postave zadnjeg dana.



    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Malo jeste cudno da se za iste fotke dvaput glasa, a da se broje samo glasovi druge runde glasanja.
    Ne glasa se 2x. Jasno je naglašeno gdje se dostavljaju fotografije, a gdje startuje takmičenje na način kako bi svi učesnici bili u ravnopravnom položaju.

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    OK, razumijem da je "prva runda" samo lajkovanje, ali...nesto tu ne ide.
    Na primjer, šta?
    Nema 'kasnih' postavljača pa su svi jednaki?

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Prethodni sistem je bio jasniji.
    Misliš ono kao kad neko postavi vrhunsku fotku zadnjeg dana pa mu džaba sjajan motiv i savršena kompozicija.. kad je 'kasni' postavljač te više nema nikakve šanse pored jednog Ostoje koji ne zna izravnati horizont? Ta jasnoća neravnopravnosti?

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Slažem se... I meni je utisak da što je više pravila, to je manje interesovanje...
    Kojih pravila? Da bi se povećalo interesovanje skresana su sva pravila:

    - ukinute zadane dimenzije fotografije
    - upisivanje modela telefona po želji
    - oslobođeni peglanja sa otvaranjem nove teme i kopiranjem teksta
    - produženi rokovi sa 7 na 14 dana za postavljanje/glasanje

    Jedno jedino pravilo učešća je: dostaviti fotografiju na zadati naslov na opšti topik u datom roku (ostale tehnikalije završava moderator).

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Raniji sistem možda nije 100% pravedan, tj malu prednost ima neko ko postavi ranije fotku, ali je bio mnogo lakši za praćenje...
    Misliš ono kad pobjednik otvori novu temu pa mu teško da postavi link ka istoj na opštoj temi? Ulaziš preko TT pa se pogubiš dok pronađeš takmičarsku temu...

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Takođe, mislim da većini nije cilj sama pobjeda, što dodatno umanjuje značaj vremenske prednosti...
    Šta je cilj? To onda nije takmičenje...

    Last edited by starwalker; 19-01-22 at 22:10.
    The more things change, the more they stay the same.

  18. #1837
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Iznio sam svoje misljenje. Izgleda da nijesam trebao.

    Odje sam pobjegao s politike da se ne bih natezao i raspravljao.

    Kako god...

    I da, meni uopste nije cilj pobjedjivanje. Cak kad vidim da mogu da pobijedim, glasam za rivala. Tako da ne moram da smisljam temu

    Meni je cilj da se na ovoj temi malo zabavim, podijelim fotke koje kao totalni amater napravim, ponesto naucim o fotografiji od onih koji znaju i uzivam u lijepim fotkama kolega.

    Vazno je ucestvovati
    Last edited by Ostoja; 19-01-22 at 23:04.

  19. The Following 2 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  20. #1838
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,603
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Ja mislim da je najveci problem kad neko postavi "dobru" fotku istog dana ili sutradan, onda ubije volju ostalima da se iole potrude jer vec vide pobjernicku i sebe smatraju manje sposobnim da pariraju toj fotki.
    Mozda bi ovo sve imalo malo vecu draz da se fotke salju nekome na email a onda jednog dana taj neko izbaci sve fotke, tako ne bi znali ko je i kad i sto fotkao...ali to je jako veliki posao za Starkija, bas bi mu bilo dusa oko toga toliko da se cima.

  21. #1839
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,577
    Thanks Thanks Given 
    7,477
    Thanks Thanks Received 
    4,573
    Thanked in
    1,772 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post





    Ne glasa se 2x. Jasno je naglašeno gdje se dostavljaju fotografije, a gdje startuje takmičenje na način kako bi svi učesnici bili u ravnopravnom položaju.


    Na primjer, šta?
    Nema 'kasnih' postavljača pa su svi jednaki?


    Misliš ono kao kad neko postavi vrhunsku fotku zadnjeg dana pa mu džaba sjajan motiv i savršena kompozicija.. kad je 'kasni' postavljač te više nema nikakve šanse pored jednog Ostoje koji ne zna izravnati horizont? Ta jasnoća neravnopravnosti?


    Kojih pravila? Da bi se povećalo interesovanje skresana su sva pravila:

    - ukinute zadane dimenzije fotografije
    - upisivanje modela telefona po želji
    - oslobođeni peglanja sa otvaranjem nove teme i kopiranjem teksta
    - produženi rokovi sa 7 na 14 dana za postavljanje/glasanje

    Jedno jedino pravilo učešća je: dostaviti fotografiju na zadati naslov na opšti topik u datom roku (ostale tehnikalije završava moderator).


    Misliš ono kad pobjednik otvori novu temu pa mu teško da postavi link ka istoj na opštoj temi? Ulaziš preko TT pa se pogubiš dok pronađeš takmičarsku temu...



    Šta je cilj? To onda nije takmičenje...

    Potpuno pogrešan pristup imaš.

    Rekao sam svoj lični ośećaj, je li on nastao iz racionalnih razloga, nije ni bitno, takav je kakav jeste, a očigledno sličan ima bar još jedan forumaš (u realnosti više njih, jer je tema prilično zamrla).

    Društvene mreže su nam stvorile naviku lajkovanja u trenutku kad nam se svidi nešto što vidimo/čujemo. Možda je baš oduzimanje značaja tom prvom lajku dovelo do nezainteresovanosti.

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  22. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  23. #1840
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,920
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,323
    Thanked in
    1,856 Posts

    Default

    Koliko vidim dosta je slično postu #1116.



    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  24. #1841
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    @zvončica i @Fidel da se uključe i daju mišljenje

    I dalje stojim pri tome da je jedino fer i u takmičarkom duhu - glasanje nakon postavljanja svih radova.
    The more things change, the more they stay the same.

  25. The Following User Says Thank You to starwalker For This Useful Post:


  26. #1842
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,745
    Thanks Thanks Given 
    10,862
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Ja sam oduvijek bila za prvu opciju, da se na 15 ili 7 bdana postavljaju fotke i da postavlja kad se kome dopada jer meni je ovo bilo komplikovanije...ne znam zasto se insistira na "neravnopravnom polozaju" takmicara? Realno, ja sa mojim telefonom često ni mozda boljom idejom ne mogu parirti nekome ko ima neku "zver" od telefona, tako da samim tim nemamo ravnopravan položaj ali eto, baš zato što ja nijesam fotograf i što nemam neki WOW telefon a bila sam druga ili treca to mi je bilo woooooow!
    Nemam problem da prva stavim fotku, a ni da je u subotu u 23.55. ukacim...ako je dobra u nedelju će pokušiti glasove...tako da sam saglasna sa onim ranijim pravilima.....

    Imam prijedlog, ako se nedeljno tamicimo, recimo, da eventualno na kraju nekog perioda (od nas zavisi oce li to biti godina ili sl) pobjednicke fotke budu izbacene (i neke po izboru takmicara tipa ako ej neko kolo manje posjećeno pa dvije fotke iz nekog ranijeg kola imaju više lajkova i mozda su bolje) i ona im se dati neki ravnopravni polozaj, pa da se glasa za fotku kvartala ili sl....tako ćemo dati ravnopravnost a recimo, možda moze neka stvar da se uredi da ta fotka koja j eu kvartalu najbolaj krasi neko mjesto na forumu da ga uvijek vidimo kad se forum otvori...nemam pojma mozda bi FIDEL znao đe bi ta fotka mogla da se "uvali" da bude vidna i da joj to bude nagrada?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  27. #1843
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    @zvončice, potenciram to iz razloga što sam imao priliku (dok sam slagao retrospektivu svih kola) da se uvjerim u ovo što govorim tj. da vidim na stvarnim primjerima koliko dobrih fotografija jednostavno nisu imale šansu da budu ocijenjene a samim tim i da pobijede mnogo lošije konkurente. I ne govorim o tehničkoj strani, totalno je nebitno ko ima zverku a ko krš od uređaja, to nije suštinsko mjerilo istinske umjetnosti. To je zamka u koju padaju današnji instant fotografi koji puknu 5k na makinu a ne znaju osnove kadriranja, fotografskog promišljanja... Okej, neću tjerati mak na konac i dalje nervirati narod koji voli male nejednakosti, ovaj, prednosti koje život znače.
    The more things change, the more they stay the same.

  28. #1844
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,799
    Thanks Thanks Given 
    2,223
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    A moze li da se onemoguci opcija Thanks, dok ne istekne rok za postavljanje? Onda je svejedno ko je kad postavio...
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  29. #1845
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,390
    Thanks Thanks Given 
    5,516
    Thanks Thanks Received 
    4,936
    Thanked in
    2,066 Posts

    Default

    Ovo sto @starwalker trazi bi se moglo odraditi da se sve fotografije, a da izbjegnemo dupliranje thanks glasova, kao sto neko rece - salju na mail i onda ih adminitrator strane kaci na odgovarajucu temu u dogledno vrijeme.
    Druga varijanta bi bila da ih direktno njemu proslijedimo fotografij, on otvori ih poslozi u temu i ako ima mogucnost ucini nevidljivim (mozda da ih obrise jer tad samo moderatori i vise titiule vide sadrzaj teme).

    Ali... I ono sto @Medo_Je kaze je isto tacno. Smatram da prva postavljena (dobra) fotografija ima prednost ali nije od preusdnog znacaja za njenu pobjedu.

    I na kraju, sto se mene tice, potpuno mi je svejedno na koji nacin ce biti obavljeno :]
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  30. The Following User Says Thank You to Antares For This Useful Post:


  31. #1846
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,577
    Thanks Thanks Given 
    7,477
    Thanks Thanks Received 
    4,573
    Thanked in
    1,772 Posts

    Default

    Ako jedan krug traje 2 neđelje, neka prva bude za postavljanje fotki, nakon čega se topic zaključa, tako da je u drugoj neđelji moguće samo glasanje...

    Na taj način će prednost onih koji postave među prvima biti zanemarljiva...

    P.S. Ako period od 2 neđelje nije predugačak za ovaj vid takmičenja/relaksacije...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  32. #1847
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,745
    Thanks Thanks Given 
    10,862
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    pa po meni je to bilo i najbolje, medjutim ti i dalje nemas mogućnpst da "zabranis" nekome da klikne na thanks kad se postavi fotka pa opet imaš taj "neravnopravan" polozaj koji Starky pominje....jedina bi bilo moguce da se zabrani to davanje thanksova ili da postoji mogucnost da se ponisti kad pocne glasanje...pojma nemam
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  33. #1848
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,390
    Thanks Thanks Given 
    5,516
    Thanks Thanks Received 
    4,936
    Thanked in
    2,066 Posts

    Default

    Ako bi se ponistilo davanje thanksa opet bi tema zamrla.

    Meni je dvije nedjelje OK, a hoce li se postavljat sve odjednom ili kako ko kad stigne, potpuno mi je svejedno.

    Ako se ne mozemo dogovoriti da se otvori poll sa opcijama pa sta koja opcija ponese
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  34. The Following 2 Users Say Thank You to Antares For This Useful Post:


  35. #1849
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,577
    Thanks Thanks Given 
    7,477
    Thanks Thanks Received 
    4,573
    Thanked in
    1,772 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    pa po meni je to bilo i najbolje, medjutim ti i dalje nemas mogućnpst da "zabranis" nekome da klikne na thanks kad se postavi fotka pa opet imaš taj "neravnopravan" polozaj koji Starky pominje....jedina bi bilo moguce da se zabrani to davanje thanksova ili da postoji mogucnost da se ponisti kad pocne glasanje...pojma nemam
    Nema potrebe da se brani išta... Neđelju dana, kada bi tema bila zaključana, je više nego dovoljan period da svi koji žele uđu i glasaju...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  36. #1850
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,745
    Thanks Thanks Given 
    10,862
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    mislis d ciklus taje od ponedeljka do nedelje?
    Ne dvije, nego jednu sedmicu?

    Nijesam najbolje shvatila...tema iako ej zakljucana moze da se glasa? Tako da nijesam shvatila najpreciznije sta si rekao?
    Last edited by zvoncica; 23-01-22 at 00:26.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Page 74 of 84 FirstFirst ... 2464707172737475767778 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 9
    Last Post: 01-05-21, 17:19
  2. Replies: 12
    Last Post: 02-01-21, 14:32
  3. CDM FOTO TAKMIČENJE 21.12 - 26.12.2020. [TEMA: RUKE] 9. Kolo
    By starwalker in forum CDM Foto Takmičenja
    Replies: 8
    Last Post: 26-12-20, 15:13
  4. Replies: 18
    Last Post: 18-12-20, 13:32
  5. Replies: 17
    Last Post: 11-12-20, 20:22

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •