Page 2 of 84 FirstFirst 1234561252 ... LastLast
Results 26 to 50 of 2086

Thread: [KOMENTARI] CDM FOTO TAKMIČENJE ( glavni topik )

  1. #26
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    44
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Imam molbu da se prihvate i CG slike

  2. #27
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Evo vam predlog teme - Milena/ Nikola. Svako nađe po jednu Milenu ili Nikolu i napravi portret. Svi različitu osobu, naravno i da je ufotkate na dobrovoljnoj bazi.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  3. #28
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,241
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,593
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Slazem se za teme da budu okvirne tipa most, ruševina, zalazak sunca, oblaci, kiša...da se ne precizira jedno mjesto jer nas ima iz cijele CG.
    Sto se tice lajkova, jeste mnogo jednostavnije tako samo da se udara po thanks-ovima, ali je ljepse da se davaju poeni i da mozes glasati za tri ucesnika, to je mnogo vise posla al' bih svako dao svoj glas (manje-vise poena) i nekoj drugoj fotki.
    Eto da krenemo pa je lako kasnije jos nesto malo izmjeniti i prepraviti.

  4. #29
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 0-day View Post
    Imam molbu da se prihvate i CG slike
    Htjedoh da napisem "nego odakle nego iz CG" a onda mi pade na pamet da mislis na digitalne fotke, napravljene preko kompjutera?

    Ne znam, mislim da je to skroz nesto drugo, AKO smo se uopste razumjeli.

    Prvo potvrdi da se razumijemo pa cemo da vidimo sto misle ostali.

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Evo vam predlog teme - Milena/ Nikola. Svako nađe po jednu Milenu ili Nikolu i napravi portret. Svi različitu osobu, naravno i da je ufotkate na dobrovoljnoj bazi.
    Dobro si dodala ovo na kraj, Bizbi se taman zaletio bio...

    Quote Originally Posted by NoLimit View Post
    Sto se tice lajkova, jeste mnogo jednostavnije tako samo da se udara po thanks-ovima, ali je ljepse da se davaju poeni i da mozes glasati za tri ucesnika, to je mnogo vise posla al' bih svako dao svoj glas (manje-vise poena) i nekoj drugoj fotki.
    Moracemo se onda dogovorit' vezano za to.

    Ako se daje 'Thanks' omiljenoj fotografiji onda je to najjednostavniji nacin. Ali i tu moramo da utvrdimo da li 'Thanks' moze da se da samo jednoj (omiljenoj) fotografiji ili moze da se 'lajkuje' vise njih. Ako je vise njih, da li je to 2, 3 ili nema ogranicenja?

    Ako se pak daju poeni onda bi morao svako ko glasa da pise post i da bude ono.. "fotka br. 6... 3 poena ; fotka br. 9... 2 poena ; i fotka br. 7... 1 poen" ili sl. Vise posla i oko glasanja i oko kasnijeg brojanja tih poena ali "preciznije glasanje".

    Posto je ovo sve rekreativno i pocinjemo "jovo nanovo" ja licno smatram da je 'Thanks' sasvim dovoljan. A mozemo se dogovorit' da osoba moze da lajkuje vise od jedne fotografije, ako ne moze da se odluci za favorita.

    Ali eto... dogovaramo se jos...
    Last edited by Fidel Castro; 09-10-20 at 00:22.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  5. #30
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,280
    Thanked in
    1,996 Posts

    Default

    Sedmična priča - 'tenksovi', ako dođe do godišnjeg takmičenja, ide po sistemu starog bodovanja. Ako želimo da zaživi i bude održivo naglasak mora biti na jednostavnosti

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  6. The Following 3 Users Say Thank You to starwalker For This Useful Post:


  7. #31
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    JBT ssaajjkkoo predložio i nestao a vi se raspisali hahahaha, dok sam sve povatao..

    Da spomenuli ste da za početak bude jednom u mjesec pa poslije smanjiste na dvije nedelje, zato sam i ja rekao jednom nedeljno jer bi se ljudi smorili da čekaju mjesec dana, sa ovim modernim tehnologijama se brzo živi.

    Pošto je moja ideja više bila vezana za zabavu nego za neku nagradu ili ne znam ni ja šta. Ideja je bila jedna fotografija po postu. A sad mi je bezveze bilo da ograničavam takmičara na jednu fotografiju po temi, ali mislim da je i to dovoljno. Eto aktiviralo se nekoliko forumaša da bi učestvovali i to je i osnovna ideja bila, da danas u ovo moderno doba svi imamo telefone sa kamerama i skoro svi koji dolaze na forum imaju i tapatalk, ne sjedimo kući po cijeli dan no svi smo ljudi koji šetamo, krećemo se, tako da uvijek možemo nešto fotografisati. Na kraju krajeva možda neko izađe iz kuće samo zbog takmičenja
    Ako ovo zaživi, vala možemo dobiti podforum da se ne zatrpava ovaj podforum temama od takmičenja. Mogli bi počet u nedelju prvu temu.
    Što se tiče godišnjeg takmičenja, možemo sakupiti sve fotografije vikend pobjednice i onda birati "kraljicu foruma"
    Što znam, možda jednog dana napravimo i izložbu... Ako ne pobrišete pobjedničke fotke iz telefona

    Što se tiče glasanja, možemo glasati za sve fotografije koje nam se svide. Pa ako već budu dvije ili više sa istim brojem "Thanks"ova onda ćemo nać neki sistem.

    Quote Originally Posted by NoLimit View Post
    Slazem se za teme da budu okvirne tipa most, ruševina, zalazak sunca, oblaci, kiša...da se ne precizira jedno mjesto jer nas ima iz cijele CG.
    Sto se tice lajkova, jeste mnogo jednostavnije tako samo da se udara po thanks-ovima, ali je ljepse da se davaju poeni i da mozes glasati za tri ucesnika, to je mnogo vise posla al' bih svako dao svoj glas (manje-vise poena) i nekoj drugoj fotki.
    Eto da krenemo pa je lako kasnije jos nesto malo izmjeniti i prepraviti.
    Poenta je olakšati sistem što više, da ne propadne takmičenje prvom prilikom. Ja ću prvi davati poene, ali tipa, danas sam došao na CDM da ga prelistam, i lako ću stisnut like/thanks ali ako nisam planirao da kucam tekstove onda tek neću pretraživati slike i upoređivati koja mi se više sviđa da bih jednoj dao više poena no drugoj, a i na taj način mislim da bi mogli umanjiti vrijednost nečijeg rada i truda, nečija dobra fotografija bi vrijedila manje od druge dobre, a obije su recimo baš dobre.

    Sad ću u drugi post da testiram tapatalk kvalitet..
    Last edited by ssaajjkkoo; 09-10-20 at 12:09.
    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

  8. The Following User Says Thank You to ssaajjkkoo For This Useful Post:


  9. #32
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Uh, rezolucije su baš male...



    Ništa... Tapatalk vip nam je 99 centi mjesečno

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by ssaajjkkoo; 09-10-20 at 12:18.
    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

  10. #33
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    Sto se tice velicine, mislim da mozemo da se drzimo forumskog standarda od 1200px po duzoj stranici.

    Svako moze i preko telefona u par klikova da pristupi bilo kom 'file host' servisu (recimo: https://imgbb.com/), i da tako postavi sliku u zeljenoj rezoluciji, bez da TT ogranicava.

    Ove "instrukcije" sam davno napravio i vjerujem da svi znate sto i kako ali evo gif-a i ovdje, za one koji mozda ne znaju ili koriste tezi/komplikovaniji put do zeljenog...

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. The Following 3 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  12. #34
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,280
    Thanked in
    1,996 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssaajjkkoo View Post
    Uh, rezolucije su baš male...
    Zavisi.

    Treba još testirati













    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    Last edited by starwalker; 09-10-20 at 21:19.
    The more things change, the more they stay the same.

  13. #35
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    Ne znam na koju foru TT nudi te rezolucije.

    Ova sajkova fotka je u originalu 2-3 puta veca od ove tvoje a TT za tvoju nudi vecu rezoluciju za medium/small nego za njegovu...

    Nejasan mi je taj njihov sistem.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #36
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,280
    Thanked in
    1,996 Posts

    Default

    ^ Vjerovatno slikano DSLR-om


    Detalji moje telefonske fotke



    Za upload screenshota nudi samo:



    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    Last edited by starwalker; 09-10-20 at 15:59.
    The more things change, the more they stay the same.

  15. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,829
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Evo i meni nudi 8000x8000


    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  16. #38
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,241
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,593
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Mislim da je najlakse ubaciti fotografiju preko imgbb, postimage ili nesto trece.
    Svakako smo skoro svi ponekad aktivni na podforum "Fotografije uopste" i kacimo ih na slican nacin.
    Svako svoje okaci i idemo dalje

  17. #39
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Ljudi, saglasna sa svim sto ste rijesili ali samo molim da bdete sto jednosotavniji! Sve sto se iskomplikuje dovodi do momentalnog odbacivanja ideje.....evo jedna najobicnija ideja je dovela do vse od dvije ispisane strane....ajde za pocetak kako ej ssaajjkkoo rekao da to bude sto jednostavije, ajde da se sao klikne thanks na fotku koja se bilo kome od nas dopada i što da ne kliknem na 5 fotki ako mi se dopadaju?
    Na kraju ona koja ima najvise thanksova je nedeljni pobjednik i eventualno mozemo ovu vas pricu oko glasanja i sl mjesecno ili tako nekako organizovati....

    Takodje, tapatalk nam je svima dostupan i neka bude i taj nacin jer svi tako umijemo uploadovati fotku Mene ce Ssaajjkkoo nauciti da je uplooadujem i na taj drugi nacin ali meni je to kinesko japanski jezik
    A i vjerujem da je za pocetak bitno da nas bude sto vise zainteresovaniih, naravno, mi moderatori smo tu da brisemo ono sto bude trpanje teme ili ne odgovaranje na temu
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,829
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Oćete li da mi šaljete na mail a ja to da uploadujem na Google Drive čiji će link biti dostupan svima na pregled Online?

    Jednostavno se pošalje na mail ja odradim ostalo...


    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  19. #41
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Zar to nije vec komplikovanije nego okaciti sliku na nacin na koji ja kao takmicar iztaberem (tapatalk ili neki od ovih servisa za upload) postavim sliku, i gotovo? Ti kao moderator vodis racuna da ne postavljamo vise fotki nego sto je dozvoljeno (mada licno mislim da ako napravim i tri slike mostova zasto da ne stavim sve tri za tu sedmicu, ali ok ako mislite da je jedna ok neka tako bude) i da neko ne stavlja sliku kuce a most je tema i sl.....

    E i ne zaboravite, kad temu otvorite tu takmicarsku, vidi sa Starwalkerom i Fidelom, usaglasite pravila i da se otvori tema i neka nam je srećno....takodje valjalo bi naci nacin da ta pravila foto takmicenja budu uvijek vidljiva ....radujem se da neku inicijatvu imamo @ssaajjkkoo bravo <3
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  20. #42
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,481
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Podrska i od mene. Svidja mi se ideja sa thanksovima kao principom rangiranja.

    Mozda, kao nekad kada je bio aktivan kviz na podforumu Film, da pobjednik zada temu koja bi se mogla fotografisati.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  21. #43
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Podrska i od mene. Svidja mi se ideja sa thanksovima kao principom rangiranja.

    Mozda, kao nekad kada je bio aktivan kviz na podforumu Film, da pobjednik zada temu koja bi se mogla fotografisati.
    da da to je ideja Ko ima najvise thanksova odredjuje sta je naredna tema
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. #44
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,280
    Thanked in
    1,996 Posts

    Default

    Malo sam čačkao i zasad vidim, bar što se tiče mog telefona, ako je u podešavanjima kamere aspect ratio 4:3, takva fotka kroz TapaTalk ima max rezoluciju 912x684.

    Znam da nije najsretnija varijanta, no obzirom na to da većina postuje i pregleda forum preko telefona i TT, igra li uopšte toliko drastičnu ulogu rezolucija preko 912?

    _______


    @Bugi, premuim ili?



    Edit: Koristi li neko Imgur app? Imam nalog ali ne pronalazim opciju za izbor rezoluciju pri uploadu?

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    Last edited by starwalker; 09-10-20 at 22:04.
    The more things change, the more they stay the same.

  23. #45
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    Starky, ja sam protiv TT sistema resize-a.

    Znam da je lakse ali ne mozes nikoga natjerat' da slika u 4:3 odnosu stranica. Pogotovo sto ce svako mozda malo da 'takne' sliku u nekom 'editor'-u, 'crop'-ovat' i sl. a onda to opet nece bit 912px nego neka druga dimenzija od recimo 700px sto je ipak "kratko".

    Evo ne znam... ako su svi za "TT resize" ja necu forsirat' ali nije ni neka velika filozofija upload-ovat' tu jednu sliku na neki od servisa sa 4-5 klikova i 30 sekundi vremena, jednom sedmicno.

    Ili svi skinite krekovan TT i bog da vas vidi

    Sto smo rekli za temu? To bi prvo trebali da odedimo kako bi vec moglo da se 'radi' na njoj.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  24. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,829
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Zar to nije vec komplikovanije nego okaciti sliku na nacin na koji ja kao takmicar iztaberem (tapatalk ili neki od ovih servisa za upload) postavim sliku, i gotovo? Ti
    Ovo je predlog jer Drive ne smanjuje rezoluciju već je ostavi kao izvornu. Moja priča je sa tehničke strane.
    Kada korisnik pošalje na mail dobiće link pa nega ga postavlja na forumu.
    Pa neka korisnici rade thanks na taj link.

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Malo sam čačkao i zasad vidim, bar što se tiče mog telefona, ako je u podešavanjima kamere aspect ratio 4:3, takva fotka kroz TapaTalk ima max rezoluciju 912x684.

    Znam da nije najsretnija varijanta, no obzirom na to da većina postuje i pregleda forum preko telefona i TT, igra li uopšte toliko drastičnu ulogu rezolucija preko 912?

    _______


    @Bugi, premuim ili?

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    VIP.
    Probao sada na 4:3 i 16:9 i dobijam
    4032x3024 ili 4032x2268



    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  25. #47
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    VIP.
    Probao sada na 4:3 i 16:9 i dobijam
    4032x3024 ili 4032x2268

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Fala ti na priganicama. Znamo da sa VIP/Premium dobijas originalnu rezoluciju, bila ona 1200px ili 15000px po duzoj strani

    Ja nisam za nikakvo dodatno komplikovanje mail-ovima, Google Drive-om i sl. Znam da bi ti na sebe preuzeo vecinu tog posla i odgovornosti ali bi to i za ucesnike bio koji dodatni korak a ne vidim razlog za to.

    Nije ovo stock agencija da gledamo svaki piksel i da je bitno oce li neki host sajt kompresovat' 5% kvaliteta. Ionako smo svi navikli da nam Viber/IG/FB unisti sliku i kompresuje je na 10% od originala.

    A ja koliko znam, konkretan ImgBB (koji pominjem sve vrijeme) uopste ne kompresuje fajlove vec 'zadrzava' 100% kvaliteta. Sad sam probao, upload-ovao 740kb, snimio sliku pod drugim imenom i provjerio/vidio da je i ta snimnjena slika isto 'teska' 740kb.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  26. The Following 2 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  27. #48
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,280
    Thanked in
    1,996 Posts

    Default

    @Fidel

    Ne sviđa se ni meni, otkrivamo sve mogućnosti

    @Bugi

    Oslanjanje na jednu osobu nije poželjno

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  28. #49
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,280
    Thanked in
    1,996 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post

    A ja koliko znam, konkretan ImgBB (koji pominjem sve vrijeme) uopste ne kompresuje fajlove vec 'zadrzava' 100% kvaliteta. Sad sam probao, upload-ovao 740kb, snimio sliku pod drugim imenom i provjerio/vidio da je i ta snimnjena slika isto 'teska' 740kb.
    Govoriš o mob app varijanti ili?

    Upload preko desktopa nije rješenje


    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  29. #50
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Govoriš mob app varijanti ili?

    Upload preko desktopa nije rješenje


    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    Nema razlike.

    Tj. ne govorim o aplikaciji nikakvoj (ti pomenu app)...

    Ukuca se imgbb.com, upload-uje slika i kopira link iste koji se nakaci na temi.

    The End.
    Last edited by Fidel Castro; 09-10-20 at 22:21.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  30. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


Page 2 of 84 FirstFirst 1234561252 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 9
    Last Post: 01-05-21, 18:19
  2. Replies: 12
    Last Post: 02-01-21, 15:32
  3. CDM FOTO TAKMIČENJE 21.12 - 26.12.2020. [TEMA: RUKE] 9. Kolo
    By starwalker in forum CDM Foto Takmičenja
    Replies: 8
    Last Post: 26-12-20, 16:13
  4. Replies: 18
    Last Post: 18-12-20, 14:32
  5. Replies: 17
    Last Post: 11-12-20, 21:22

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •