Page 1 of 28 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 699

Thread: Mundobasket-China 2019

  1. #1
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    199
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default Mundobasket-China 2019

    Posto ne vidjeh da ima posebno tema, a uskoro nam se priblizava pocetak sportskog dogadjaja godine, odlucih da otvorim temu o Mundobasketu.
    Da li cete pratiti? Vasa misljenja o favoritima? I sve ostalo sto vam je na dusi vezano za ovu temu iznesite slobodno.

    Posto se igra u Kini bice dosta jutarnjih termina utakmica (po nasem vremenu), sto moze biti otezavajuca okolnost za nas koji smo na poslu.
    Sto se ekipa tice, da pocnem od CG. Iskreno, ne ulivaju mi puno povjerenja ovi igraci. Nadam se da ce nekako iscupati prolaz u drugi krug, i sa tim bih bio zadovoljan.
    Od ostalih ekipa SAD su naravno najjace, posle njih Srbija (za koju cu navijati posle CG), pa onda Grcka i Spanija. Kanada je napavila dobru ekipu i mislim da bi mogla biti prijatno iznenadjenje.

  2. #2
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,029
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    523 Posts

    Default

    Neka stave gore glasanje. Da izmirimo tu sporCku duznost ko ce osvojiti SP.

  3. #3
    Join Date
    May 2011
    Posts
    4,917
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    125
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    5 € na Srbiju...6.5 kv meridian

    Poslato sa mog sam-sung S9+ telefona...

  4. #4
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,516
    Thanks Thanks Given 
    1,922
    Thanks Thanks Received 
    2,505
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Mudato

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  5. #5
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Srbija bez Nedovica, Kalinica, Milosavljevica i Teodosica i istripovanim Jokicem ako i do polufinala stigne bice odlicno.

    Sto se nasih tice, samo da se ne brukaju. Sam plasman je odlican rezultat, prolaz u drugi krug bi bio ravan osvajanju.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    391
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Vidim stručno sagledavaš stvari...

    Poslato sa Huawei Mate 20 pro uz pomoć Tapatoka

  7. #7
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    391
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Ko prenosi osim onog našeg kvazi HD...Sport Klub?

    Poslato sa Huawei Mate 20 pro uz pomoć Tapatoka

  8. #8
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,252
    Thanks Thanks Given 
    3,461
    Thanks Thanks Received 
    8,423
    Thanked in
    4,545 Posts

    Default Mundobasket-China 2019

    Quote Originally Posted by Vlado View Post
    Srbija bez Nedovica, Kalinica, Milosavljevica i Teodosica i istripovanim Jokicem ako i do polufinala stigne bice odlicno.

    Sto se nasih tice, samo da se ne brukaju. Sam plasman je odlican rezultat, prolaz u drugi krug bi bio ravan osvajanju.
    nepozivanje Nedovića i povreda Milosavljevića će im biti problem, ali su i tako izuzetno jaki. ne znam zbog čega smatraš da je Jokić istripovan? momak je vrhunski igrač, donijeće ekipi ekstra kvalitet. za njih je najbitnije kako će Jović i Micić odigrati. Bogdan je standarno dobar kad igra za reprezentaciju a Bjelica je najvažniji igrač..

    što se nas tiče - mislim da se nećemo obrukat, glavni nedostatak je taj što nemamo nekog klasičnog šutera, ali vjerujem u Mitrovića..

    što se tiče ostalih Španija i Francuska su mnogo ozbiljne reprezentacija. Grčka ima onog ludaka i ako im se Sloukas nije povrijedio ozbiljnije ostatak selekcije im je izuzetno limitiran


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  9. #9
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    nepozivanje Nedovića i povreda Milosavljevića će im biti problem,
    Povreda Milosavljevića jeste udarac za ekipu, ali ne razumem kakva je šteta nepozivanje Nedovića.
    Nije on neki bitan šraf u reprezentaciji Srbije nikad bio. Igrao je Euro 2015 i OI 2016.
    Da ne pominjemo kako čovek prethodnu sezonu nije ni igrao zbog povrede.
    On je otpao još dok su Teodosić i Milosavljević bili zdravi, jer zaista nije imao nikakve šanse u toj konkurenciji upasti u 12.

    Čak ni u ovoj novonastaloj situaciji, ne verujem da je Djordjević i pomislio zvati naknadno Nedovića.
    Last edited by Dača; 21-08-19 at 16:44.

  10. #10
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    199
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Nedovic ajde, ali je mogao zvati Kalinica...uopste mi nije jasno sto njega nema. Jedan od boljih odbrambenih igraca u Evropi. Umjesto Simonovica da je zvao Kalinica, to bi bilo vrh.
    Ali jbg ko zna sta je tu bilo, da mi sta znamo bili bi selektori a ne Djordjevic i ekipa.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    FIBA malopre izbacila novi Power Ranking reprezentacija koje učestvuju na svetskom prvenstvu.

    Srbija izbila na prvo mesto, Crna Gora pala na 23. poziciju.

    https://www.eurohoops.net/en/fibawc/921808/serbia-climbs-to-no-1-spot-in-fibas-world-cup-power-rankings/?utm_term=Autofeed&utm_medium=Social&utm_source=Tw itter

    23.Crna Goro, kapljo vode…
    Montenegro lost all three of their friendly games in France, but coach Zvezdan Mitrovic said “it went better than expected” and that he got some answers. Also, they will be among the rare teams who will try to avoid run-and-gun and transition basketball, as Mitrovic wants the team to slow it down to five-on-five halfcourt basketball. Not a surprising decision, at all. Down three spots since last week, one for each defeat in France.

    1.When a team
    a) defeats Greece in Greece;
    b) defeats Greece in Greece, with Giannis Antetokounmpo, reigning NBA MVP, playing for the other team;
    c) defeats Greece in Greece, with Giannis Antetokounmpo, reigning NBA MVP, playing for the other team in front of 18,000 fans of his;
    d) defeats Greece in Greece, with Giannis Antetekounmpo, reigning NBA MVP, playing for the other team in front of 18,000 fans of his, while Nikola Jokic and Milos Teodosic are sidelined for your team,
    so when a) to d) all happen, when you show sublime strength to do all of this, then you get number one here.
    There you go,
    Serbia.
    Let us know what the view from the top looks like.

  12. #12
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,252
    Thanks Thanks Given 
    3,461
    Thanks Thanks Received 
    8,423
    Thanked in
    4,545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by flex View Post
    Nedovic ajde, ali je mogao zvati Kalinica...uopste mi nije jasno sto njega nema. Jedan od boljih odbrambenih igraca u Evropi. Umjesto Simonovica da je zvao Kalinica, to bi bilo vrh.
    Ali jbg ko zna sta je tu bilo, da mi sta znamo bili bi selektori a ne Djordjevic i ekipa.
    jedan od razloga za nepozivanje Kalinića moraju bit one njegove izjave. profesionalni sportista bi trebalo da se uzdrži od komentarisanja stvari u vezi Kosova itd
    i bez njega to je tim za polufinale (ako budu 1. u grupi mislim da ne mogu na USA prije polufinala)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  13. #13
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by flex View Post
    Nedovic ajde, ali je mogao zvati Kalinica...uopste mi nije jasno sto njega nema. Jedan od boljih odbrambenih igraca u Evropi. Umjesto Simonovica da je zvao Kalinica, to bi bilo vrh.
    Ali jbg ko zna sta je tu bilo, da mi sta znamo bili bi selektori a ne Djordjevic i ekipa.
    Ja mislim da je Djordjević prvo zaključio da mu Kalinić neće biti preko potreban. Na četvorci će najviše vremena provoditi Bjelica. Koristiće se i Jokić na toj poziciji, a ono resto vremena ostavljeno je za backup četvorku, a to mogu biti Kalinić ili Simonović. Simonović može te minute da odradi i više nego korektno kako u odbrani tako i u napadu, što je i pokazao u ovom pripremnom periodu
    I onda je tu Djordjević prelomio da mu je Simonović bolji za ekipu od Kalinića, jer je ovaj drugi bez obzira na nesporan kvalitet sklon varničenju kako na terenu tako i van njega.
    I mišljenja sam da mu je trebala ova lekcija, jer se ničim izazvan osetio pozvan da "rešava" teška politička pitanja putem socijalnih mreža. A verovatno da i od ranije u ekipi ne stoji najbolje sa nekim perjanicima reprezentacije.

    E sve je to bilo pre ovih povreda, pa je na kraju kroz filter prošao i neuništivi Birčević, koji spletom okolnosti po ko zna koji put za redom završava u najboljih 12. Verovatno bi Kalinić išao pre Birčevića da se unapred znalo kako će se situacija sa povredama odvijati.

    Ali dobro...treba podsetiti da je i Kalinić postao igrač u reprezentaciji,a ne u klubu, kad je usled brojnih ozleda pozvan kao igrač Vojvodine u poslednjem momentu.

  14. #14
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    2,642
    Thanks Thanks Given 
    1,674
    Thanks Thanks Received 
    375
    Thanked in
    188 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    jedan od razloga za nepozivanje Kalinića moraju bit one njegove izjave. profesionalni sportista bi trebalo da se uzdrži od komentarisanja stvari u vezi Kosova itd
    i bez njega to je tim za polufinale (ako budu 1. u grupi mislim da ne mogu na USA prije polufinala)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ako budu prvi u grupi, sa amerima u finale...

    Послато са SM-G955F помоћу Тапатока

  15. #15
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,689
    Thanks Thanks Given 
    2,067
    Thanks Thanks Received 
    4,597
    Thanked in
    2,460 Posts

    Default

    veli 'istripovani Jokic,' e pa zlatilo se dok se momak prosipa samo na teme o fudbalu, evo izgleda oce da se blamira i na ostalim sportskim poljima, mazohizam, sta li je vec?
    Forever young, i want to be forever young

  16. #16
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    2,642
    Thanks Thanks Given 
    1,674
    Thanks Thanks Received 
    375
    Thanked in
    188 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    veli 'istripovani Jokic,' e pa zlatilo se dok se momak prosipa samo na teme o fudbalu, evo izgleda oce da se blamira i na ostalim sportskim poljima, mazohizam, sta li je vec?
    Jokić u idealnoj petorci lige....

    Послато са SM-G955F помоћу Тапатока

  17. #17
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    785
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    67 Posts

    Default

    Je li Milan Mačvan i dalje u reprezentaciji? Najbolji lik u cijeloj ekipi (posle negdašnjeg Štimca), treba ga voditi samo zbog atmosfere.

  18. #18
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,029
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    523 Posts

    Default

    usa - australiA 102:86

  19. #19
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    By The Rivers Dark (Leonard Cohen)
    Posts
    2,113
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    to je ovaj intervju, mislim da mnogi o njemu polemisu a ni procitali ga nijesu https://www.google.com/amp/s/www.bli...ti/drustvo/ART. Svaka mu je rijec na mjestu. I zbog ovoga biti izbacen iz reprezentacije? Presmijesno isto koliko i izjava odje sa foruma da je Jokic istripovan.

    Sto se CG tice, uvijek i na svakom mjestu i u svakom sportu navijam iskljucivo za svoju drzavu, mada su me godine naucile da kontrolisem emocije pa se ne unosim previse. Svaka pobjeda je uspjeh sa obzirom koliko nas ima, svaka! Pored Crne Gore apsolutno mi je svejedno ko ce osvojiti, samo da je sto vise dobrih meceva.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Danilo... View Post
    to je ovaj intervju, mislim da mnogi o njemu polemisu a ni procitali ga nijesu https://www.google.com/amp/s/www.bli...ti/drustvo/ART. Svaka mu je rijec na mjestu. I zbog ovoga biti izbacen iz reprezentacije? Presmijesno isto koliko i izjava odje sa foruma da je Jokic istripovan.
    Nije taj intervju direktan povod za izbacivanje, već su njegove prethodne izjave ili statusi na Twitteru povod bile za taj intervju.

    Sa tim što on priča može se složiti većina ljudi u Srbiji u nekom kafanskom ćaskanju.

    Problem je što se Kalinić istripovao da je neka mnogo bitna faca ,čije reči imaju težinu i sad će on kao otvarati oči svima,ispravljati krive Drine i rešavati teška politička pitanja koja mnogo umnije i bitnije glave pre njega nisu rešile.

    Alo bre majmune balavi, igraj košarku, zaradjuj milione , osvajaj medalje i budi srećan što imaš takav život. S te strane možeš biti uzor mladima, jer ljude interesuje kako igraš odbranu, kako skačeš, zakucavaš i šutiraš trojke.
    A tvoje mišljenje o Kosovu nikog ne interesuje preterano, odnosno nema nikakvu težinu.
    Zašto bi se bavio time ničim izazvan, sem ako se nisi istripovao da je tvoj stav jako bitan?
    A to je izgleda problem sa Kalinićem. Zna se da ga je i Birčević hteo tući dok su igrali za Radnički, pa je za pretpostaviti da ide na k.rac još nekim likovima iz reprezentacije koji su po nekoj hijerarhiji iznad njega.

    Eto zato je i liferovan sa spiska. Ali ponavljam, verovatno tako ne bi bilo da Djordjević nema druga rešenja koja njegovu ulogu mogu podjednako dobro odraditi.

  21. #21
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,029
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    523 Posts

    Default

    A snimak koji je objavio kao greskom?

  22. #22
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,029
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    523 Posts

    Default

    AustraliA - USA 98:94

    prvi poraz use od 2006

  23. #23
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,029
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    523 Posts

    Default

    Srbija - nev zeland 88:78 bez dosta prvotimaca i sa 3%

  24. #24
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,382
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    859
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Cg ako nekako prodje grupu kao druga na tabeli ide na SAD. Ok.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  25. #25
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,029
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    523 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Cg ako nekako prodje grupu kao druga na tabeli ide na SAD. Ok.
    Bolje da se gleda realno - da je odlicno ako dobiju i novi zeland.

Page 1 of 28 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. FIBA Basketball World Cup 2019 - China
    By aigokeros in forum Košarka
    Replies: 22
    Last Post: 31-08-19, 16:13
  2. Piaggio Liberty 125 2019 vs Kymco 150 People S 2019
    By Randy Orton in forum Motociklizam
    Replies: 0
    Last Post: 01-07-19, 10:18
  3. Made in China
    By cpu in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 3
    Last Post: 14-11-07, 16:37
  4. United colors of China
    By Chegevara in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 3
    Last Post: 04-08-04, 00:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •