Page 3 of 214 FirstFirst 12345671353103 ... LastLast
Results 51 to 75 of 5331

Thread: Novi sastav Vlade Crne Gore-diskusija

  1. #51
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Strasno mi smeta sto na svaku kritiku, svaku neprincipijelnost na koju neko ukaze imate odgovor "a nije ti smetalo kad je dps ovo ili ono..." to najblaze receno nije korektno! Prvo zato sto su i ti dps glasaci i mnogi drugi nebitno koje nacionalnosti glasali upravo zato za ove promjene...e pa kad su glasali postene koji nece da lopinjaju, iskrene koji nece da lazinjaju no ce da se drze svojih predizbornih obecanja, onda neka budu posteni i iskreni!
    Ne zanima me uopste koliko je df imao glasova ili nije, ali onaj koji nije kadar da ispostuje zastavu i himnu drzave u kojoj zivi, taj nije kadar ni da bude na bilo kojoj funkciji u ovoj drzavi!!! Neka grije poslanicku klupu i da mu je dobro. Neka bude direktor komunalnoga eto do toga im je stalo! Jer da im je stalo do pomirenja barem bi bili vaspitani! A oni su nevaspitani i @Al_ samo slusam tvoje hvalospjeve pipunu i ne vjerujem..."ono" nije za dvije noge!
    Pojma nemam kako vlada treba da funkcionise i ko ce koji resor da dobije...ko hoce, ali samo da radi u interesu Crne Gore, sto se mene tice.

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  2. The Following 5 Users Say Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  3. #52
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Pa iskreno prije mislim da će biti situacija dje će biti neki DF predlozi za koje niko sem njih neče glasati. URA i Demokrate su mnogo prirodniji saveznici od DF i Demokrata. Bečić, veoma pametno, sada gura prozapadnu priču potpuno otvoreno i glasno.

    Ako dođe do raspada vlade to će se prije desiti zbog izlaska DFa nego zbog ovoga o čemu ti pričaš.

    Slažem se oko bošnjačke stranke SPP ili ksko li bi već... treba ih bustovsti na uštrb BSa.

    BTW.

    Ne znam jel ko gledao sinoć Newsmax adria (ostavih dolje link), uključio se Željko Ivanović iz bolnice (nisam znoo da ga je vjv Covid tamo smjestio), i pričao o noboj snazi na političkom nebu Crne Gore, a to je Zdravko Krivokapić i njrgova lista sa nazivom Demohrišćani. Interesantno, svakako.


    https://nova.rs/vesti/drustvo/newsma...na-23-09-2020/

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Drugar, otvori malo više priča, u pravcu ŠBKBB (što bi bilo kad bi bilo).

    Prvo , Demokrate sada pričaju zapadnu priču, o njoj nisu zucnuli 2016, a ni previše prije izbora. Odakle prosvjetljenje. Cijenim da je motivacija preuzimanje glasova DPS. Dakle, Demokrate su novi DPS, cijenim možda čak i više oportunistički u nekim situacijama. Mensečini da oni što bi rekao rahmetli Saša Tijanić, samo "ispuštaju prijatne zvukove". Kucat se na njihovu podršku u slučaju konflikta sa DF, može ali samo ako je njima oportuno. Inače, nemqaju nikakvoga stava. Ako imaš kontakt sa Dritanom pitaj ga o iskustvu koalicije i saradnje sa Bečićem dok su bili opozicija i zašto je utekao glavom bez obziraiz te priče. Jer su htjeli da ga progutaju.

    Vidim baš su se našli u ovoj natezi sa DF. Poslao Bečko pomoćnike, ziheraški. Kapiram Dritan kao lider, a time i partija URA igra srcem. Dritan je založio sopstvenu imovinu za kredit partiji pred izbore što niko nije uradio, a pokazuje koliko je srčan. Makar meni, đe svoju glavu na panj staviš. Ali politika nije sprint nego maraton, a srčanost je najbolji način da pogineš u balkanskim vrletima.

    Dakle, vraćem se na priču, imaš argument da pošalješ jedan ciklus BS na hlađenje, bustuješ svoje Bošnjake, čak im nekako daš 1 mjesto da budu parlamentarna stranka, i staviš u koaliciju Albabance. Tada je koalicija 43, imaš ucjenjivački poetncijal i kontrolišeš igru anw. Ne spušta se ja na Bečićevo uže. Pitaj nekog kako im je bilo na tom užetu jedan period.

    Glede Željka Ivanovića sa njim bi ja pažljivo. Možda kaže, srušio sam DPS, sad ću i Front. Možda je to OK. Ali bi ja sve njegovo sa rezervom uzima. Što bi reka Pipun juče, nije bio gadljiv na 500K što im je uzeo u kampanji i da oće Mitroviću iz Pinka da proda biznis. A ovamo laje po Vučiću...
    Last edited by Gagarin; 24-09-20 at 11:07.

  4. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  5. #53
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    @Gagarin

    Zanimljiva konstatacija, samo ko na drugoj strani garantuje da će Bošnjaci i Albanci dati podršku za bilo što drugo? Mogu od sjutra kao Ivan Brajović 'nemamo ništa lično protiv ali ovi sa vama'..

    Juče se glasalo za čovjeka i iskreno po meni trivijalnu fubkciju predsjednika skupštine, naravno ima on težinu i sve poluge koje prate tu funkciju, samo je u ovom momentu trivijalna jer će borba da se vodi oko ostalih resora i ministarstava..
    URA i Demokrate su u singeriji trenutno a iskreno ne vidim da bi iko od njih želio kako @kimmi reče apetite BS-a.. Možda su manje poklepali od SD-a ali to je taj 'tas na vagi' kojeg u ovom momentu niko ne želi.. Ko zna, ako Manda primi Islam ili počne zemlja da se okreće suprotnom osom, možda i nađu zajednički interes te dvije partije.
    (mali disclaimer - partije koje pominjem ne predstavljaju nužno i narod)..

    Jedini pošten lik iz sve te priče je Nik Đeljošaj, njega bi volio da vidim uz demokrate i uru.
    Last edited by Zedd; 24-09-20 at 11:07.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  6. #54
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Meni pomalo neprijatno kako sam previdio argumente koje si ovdje iznio.Hvala na prosvjetljenju. Što bi rekli stari "pamet je jedina stvar koja je pošteno rapoređena i gdje se niko ne žali na manjak". Tačno si me ubijedio da je 45-4=40
    Da, to je ona matematika iz Budve, 17 je veće od 16...
    SDP, BS, Jednoglasno i Albanska lista su 7 poslanika, a to je veće od 4.
    Eto, ko voli kalkulacije ima kombinacija do 41 poprilično.

    Sent from my Motorola 8400

  7. #55
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Husović je juče izjavio da će BS biti konstruktivna opozicija i da se zalažu za manjisku vladu DCG (pretpostavljam i URA). Mislim da je to maksimum njihove podrške vlasti bez DPS. Čisto sumnjam da će manjine biti dio nekakvih ostroških vlada sa DF-om, posebno nakon proslave pobjede u danima nakon izbora. Ne vjerujem da bi od svog biračkog tijela imali podršku za to, kao ni Sarajeva, Tirane i Prištine.

    Što reče Krivokapić, u politici ništa nije nemoguće, ali šanse za ovo su poprilično male.
    In vino veritas

  8. #56
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,622
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    A dobro je makar neko da prizna
    Krljanje oko pozicija, ministarstava, o ekspertima ni rijec


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Haha,dobro je da makar neko prizna i dosadašnju(30-togodišnju) naivnost glasača i neispunjavanje predizbornih obećanja

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  9. #57
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,108
    Thanks Thanks Given 
    413
    Thanks Thanks Received 
    507
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Znači u vezi zapošljavanje opet zaključismo da je partijska knjižica sve na svijet'? Samo eto sad imamo više izbora, zavisi od koje si struke, gađaj partiju koja to ministarstvo drži..
    Blagoš kakve su promjene u CG vazda bile..

  10. #58
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Haha,dobro je da makar neko prizna i dosadašnju(30-togodišnju) naivnost glasača i neispunjavanje predizbornih obećanja

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Ajde da se nadovežem. Crna Gora je na izborima promijenila vlast 30 godina nakon pada Berlinskog zida. Recimo, da me podsjeća na čovjeka koji je sa 30 godina skinuo mrak. E takvi obično posle toga se pomame da nadoknade propušteno, tako da ne bi bilo loše da se Crna Gora pomami i svake 2-3 godine promijeni vlast (ne čeka 4) da nadoknadi

    Zvončice, nadam se da ove vulgarnosti prolaze bez infrakcije

  11. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  12. #59
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    Tek nakon citanja vise vremena vidi covjek koliko nam je trebala promjena jer su svi maliciozni do bola. Ali sve ce to vremenom da se promjeni.

    Послато са SM-N986B помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  13. #60
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Strasno mi smeta sto na svaku kritiku, svaku neprincipijelnost na koju neko ukaze imate odgovor "a nije ti smetalo kad je dps ovo ili ono..." to najblaze receno nije korektno! Prvo zato sto su i ti dps glasaci i mnogi drugi nebitno koje nacionalnosti glasali upravo zato za ove promjene...e pa kad su glasali postene koji nece da lopinjaju, iskrene koji nece da lazinjaju no ce da se drze svojih predizbornih obecanja, onda neka budu posteni i iskreni!
    Ne zanima me uopste koliko je df imao glasova ili nije, ali onaj koji nije kadar da ispostuje zastavu i himnu drzave u kojoj zivi, taj nije kadar ni da bude na bilo kojoj funkciji u ovoj drzavi!!! Neka grije poslanicku klupu i da mu je dobro. Neka bude direktor komunalnoga eto do toga im je stalo! Jer da im je stalo do pomirenja barem bi bili vaspitani! A oni su nevaspitani i @Al_ samo slusam tvoje hvalospjeve pipunu i ne vjerujem..."ono" nije za dvije noge!
    Pojma nemam kako vlada treba da funkcionise i ko ce koji resor da dobije...ko hoce, ali samo da radi u interesu Crne Gore, sto se mene tice.

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
    Ako je meni upuceno,da ti onda odgovorim
    Nisu to samo hvalospjevi bez uporishta,Pipun jeste potencijal kakav je nekada imao Kilibarda uz sebe,mislim na Šoća a donekle i Drecuna,shto navodi na to da je Pipun izuzetno inteligentan,ali dosta puta iskochi iz normalnog kolosjeka kad izgleda gadje na tu ciljnu grupu koja voli da slusha budalashtine i onda lupeta i dovodi te do tog zakljuchka da nje za dvije noge...a jeste itekako,e sad shta je sa ova 2 marginalca Guzichkom i Mandalom radio u proshlosti i vjerovatno mora da isposhtuje te neke bivshe saradnike i pomagache,to ne bih sad otvarao...vidjecemo uostalom brzo kako ce se svi ponashati ovih dana.

    P.S.Mislim da najbolje Gandush a i kimmi kontaju ovdje moje mishljenje o njemu i taj osjecaj da mi je chesto simpatichan a i chesto blesav da ga ugasim.
    ...

  14. The Following 2 Users Say Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  15. #61
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Pazi, ja uopšte ne vidim problem da se da unutrašnja bezbjednost nekom Srbinu, pa taman iz Beograda da dolazi, ili MUP nekom kao što je npr. Marko Nicović. Dakle, neko neupitnih kvalifikacija. Ali vidim problem da, što reče Dritan, tamo sjede neozbiljni ljudi, a neozbiljan je kompletan vrh sad već bivšeg DFa (valjda izlaskom PZPa iz te grupscije DF prestaje i formalno da postoji)

    Iskreno, nemam ni pretjerano puno vjere da DF ne bi petljao sa biračkim spiskom. O da, treba da se pročisti, ali nikako nanovo šteluje u nekom drugom pravcu.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Када сам написао дф, нисам мислио на мандића кнежевића и медојевића, већ неког њиховог представника, експерта или како год.
    Дакле да се дф пита ко ће бити на челу мупа.

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ne sporim ja da će biti tako tokom formiranja i na početku Vlade. No, formiranje vlade je da kažemo "početak sezone" a sezona će da traje.
    Mislite li zaista da niti jednom tokom mandata Vlade URA neće biti preglasana i da će sve ići dogovorom? A kada se jednom preglasa, onda će to da postane navika i da biva za sve krupnije i krupnije stvari. Ili npr. šta će URA da radi ako bude neka svinjarija u resoru koji kontroliše koalicioni partner? Ili taj resor krene u nešto sasvim suprotno principima URE? Pričam o tome da je izlazak iz Vlade bilo "dugme u crvenom koferu koje diže nuklearke" za URU. Ulaskom manjinaca URA ostaje bez tog dugmeta.
    Da budemo realni, ostaje bez "ucjenjivačkog kapaciteta" kojim je mogla da kontroliše situaciju. Manjinske stranke, sa druge strane da se ne lažemo, zanima prije svega uhljebljivanje svojih članova i aktivista i sopstveni parcijalni ciljevi.
    Ako URA krene da izlazi iz Vlade ili da izlaskom uslovi rešenje neke krupne stvari, može li se desiti da dobije odgovor "zatvori vrata kad budeš izlazio". A kada bude pokušala da u tom pravcu privoli manjinske stranke dobije čuveno "oprosti Dritane, ali posa je posa".
    Samo tvrdim da se bez URE skupi 41. Ujedno, URA je sa ovakvim stavom nekorektna prema bošnjačkoj partiji iz svoje koalicije. Što ne bi njih malo bildovali?

    Boldovano je nemoguće sada, ali za godinu? Znaš kako je godina duga...Da i ovo malo boldujemo.

    Ja da vodim URU bio bih protiv Bošnjačke u Vladi sa argumentom da se nisu mnogo razlikovali od DPS i da malo iskuliraju u čistilištu jedan izborni krug, a time i taktički zadržao svoj ucjenjivački potencijal, a i pogurao sopstvene Bošnjake iz koalicije.

    Ali vi mladi to bolje znate...
    Када би постојала шанса да у владу уђу бошњаци и албанци (за сад су рекли да неће) опет не би било логично да се ура избаци из владе.
    Зашто?
    Зато што ће политику запада сада умјесто уре водити бошњаци и албанци, и опет ће доћи до исте ствари, не дамо вам безбједност срби.

    На страну то што се бошшачкој странци не може вјероват као ури.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  16. #62
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Drugar, otvori malo više priča, u pravcu ŠBKBB (što bi bilo kad bi bilo).
    .
    Pa ti si prvi počeo sa ŠBBKBB, jer ŠBBKBB kad bi manjine htjele bez URA u vladu sa DFom, i ŠBBKBB kad bi Demokrate ugrozile svoj trud da izgledaju prozapadno, proevropski i primamljivo za glasače DPSa, da bi ostale u nekoj vladi kratkog daha sa DF bez URA.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  17. #63
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by claudiocaniggia View Post
    Znači u vezi zapošljavanje opet zaključismo da je partijska knjižica sve na svijet'? Samo eto sad imamo više izbora, zavisi od koje si struke, gađaj partiju koja to ministarstvo drži..
    Blagoš kakve su promjene u CG vazda bile..
    Ovo ako pod hitno ne promijene,nema nam spasa da dodje najjachi moguci expert u bilo kojoj oblasti,mi nazalost svjedochimo svakodnevno da nam po raznim institucijama sjede momci i djevojke koji su bukvalno nepismeni.
    Makar je tu lako odradit selekciju,ne bih bio surov da ih shaljem sve kuci,ali nadje im se adekvatan posao,a ne taj koji trenutno obavljaju.
    ...

  18. #64
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Pazi, ja uopšte ne vidim problem da se da unutrašnja bezbjednost nekom Srbinu, pa taman iz Beograda da dolazi, ili MUP nekom kao što je npr. Marko Nicović. Dakle, neko neupitnih kvalifikacija. Ali vidim problem da, što reče Dritan, tamo sjede neozbiljni ljudi, a neozbiljan je kompletan vrh sad već bivšeg DFa (valjda izlaskom PZPa iz te grupscije DF prestaje i formalno da postoji)

    Iskreno, nemam ni pretjerano puno vjere da DF ne bi petljao sa biračkim spiskom. O da, treba da se pročisti, ali nikako nanovo šteluje u nekom drugom pravcu.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Quote Originally Posted by guest View Post
    Mstislave, u prvom postu sam naznačio sinergiju i jedinstvenost cijelog sektora bezbjednosti pa da ti dodatno približim to značenje.

    Svaki lanac je jak onoliko koliko mu je jaka najslabija karika. Ako uređenje unutrašnje bezbjednosti ne bude adekvatno, isto se lako može odraziti i na sistem kooperativne bezbjednosti čijeg je CG dio.

    NATO nije nešto što je neđe vani. NATO je unutra i među nama.

    Konkretnije : Ne možemo pričati o Vučiću kao jednoj strani medalje i Đukanoviću kao drugoj a da pritom ne pričamo o organizovanom kriminalu koji ima elemente transnacionalnosti u istoj rečenici. To vam provlačim cijelo vrijeme između redova po forumu.

    Shodno tome, Vučičeve marionete na čelu MUP-a su avanturizam za građane Crne Gore i loša garancija korijenitim promjenama postojećeg stanja koje je zapadu bliže nego ovo drugo. Dakle, zapadu je prozapadni Kurta odgovarao više.

    Sektor bezbjednosti mora biti čist i njime moraju upravljati neki novi, čisti, za početak procrnogorski kadrovi, poželjno eksperti (najgore je takvog naći, niko nema hrabrosti za to - veci je ovo izazov nego dogovoriti se).

    Dva kriminalna klana iz CG nijesu slučajno najača u regionu i najaktivnija u Evropi - struktura im je vrlo multinacionalna.

    Trvenje se događa iz tih razloga. Ako već ne mogne pomoći Đukanoviću daj da MI (Vučič i DF) naslijedimo posao i omogućimo nesmetan rad, pritom svoju fizičku bezbjednost ne kompromitijemo jer dobro znamo koliko je država duboka. Usput i vlažni snovi mogu da postanu java.

    URA će izgubiti moju podršku onog trenutka kada većinski i bez nadzora preda ključeve unutrašnjih poslova i najbitnijih sektora bezbjednosti antidržavnim elementima koji u 2020 godini nijesu u stanju da imaju konsenzus o državi.

    Posebno onim elementima koji imaju motiv da taj aparat sile iskoriste za revanšizam, ekspresiju sičije, širenje i jačanje partijske infrastrukture i svega gore što sam nabrojao.

    Mislim da većina vas na politiku u CG gledate kao da živite u Norveškoj.

    Sastavljate vladu bez jakih bočnih vjetrova koji su vrlo - vrlo uticajni.

    DF mora da napravi više ustupaka nego što je to realno ako želi dobro Crnoj Gori a ne sebi jer je situacija takva, kompleksna.

    Da ponovim, ako se vlada uopšte sastavi, neće dugo trajati jer znam ja te pajsere dobro. Bolje nego bilo ko.

    Sent from my Telefunken

    ДФ ће правит уступке, зато и према њима треба правит уступке.
    Тако то иде у неком партнерском односу.
    Ако дф мора бити ван мупа, као и ван војске, анб, и осталих повезаних институција, добро би било да наши западни партнери (чу мене владаоци) то саопште директно дф-у а да њихов прљави посао не ради ура.
    Да би се избјегао наратив да грађанистима срби смрде, који може довести до још једне гетоизације тог дијела народа у цг.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  19. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  20. #65
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,345
    Thanks Thanks Given 
    3,484
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    URA će izgubiti moju podršku onog trenutka kada većinski i bez nadzora preda ključeve unutrašnjih poslova i najbitnijih sektora bezbjednosti antidržavnim elementima koji u 2020 godini nijesu u stanju da imaju konsenzus o državi.

    Sent from my Telefunken
    i koji tu istu državu ne poštuju ni 1%


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  21. #66
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Pa ti si prvi počeo sa ŠBBKBB, jer ŠBBKBB kad bi manjine htjele bez URA u vladu sa DFom, i ŠBBKBB kad bi Demokrate ugrozile svoj trud da izgledaju prozapadno, proevropski i primamljivo za glasače DPSa, da bi ostale u nekoj vladi kratkog daha sa DF bez URA.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Drugar nemam ja nikakv problem sa ŠBKBB, mislim čak i da to treba da bude suština ćaskanja na forumu, da gledamo u budućnost i brainstormujemo razna moguća scenarija. čak mislim i da je to poenta foruma gdje se skupljaju malo pametniji i malo više informisani ljudi, uz shareovanje pojedinih kvalitetnih stvari. Da ne odletim of topic samo...Zaista tako mislim.

    Da dodam još jednom, duga je godina, ko se svemu ovome nadao u septembru 2019... A da ne pričamo o 4 godine mandata. Da vidimo šta će se dešavati i sa NATO; ko će biti POTUS narandžasti ili novi... Dokle će pandemija... Nažalost, globalnu slijede neka zanimljiva vremena, a mi smo tu baš neka trojka mača, pa ćemo vidjeti čiji će se sve interesi prelamati i kako će se završiti.

    Zbog toga kažem, ko zna gdje će ljude odvesti oportunizam. Bečića nije odveo na Ostrog za sada.

    Da sam URA imao bih polisu osiguranja tako što bih stavio rampu za BS, opravdao je njihovim klijentelizmom i nužnošću čistilista i zadržao svoj ucjenjivački kapacitet. Nije loše druže imat polisu osiguranja, ide zajebano vrijeme.
    Last edited by Gagarin; 24-09-20 at 11:53.

  22. #67
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Pa ti si prvi počeo sa ŠBBKBB, jer ŠBBKBB kad bi manjine htjele bez URA u vladu sa DFom, i ŠBBKBB kad bi Demokrate ugrozile svoj trud da izgledaju prozapadno, proevropski i primamljivo za glasače DPSa, da bi ostale u nekoj vladi kratkog daha sa DF bez URA.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    То шббкбб је прича која иде да уру отргне из скоразума са дф-ом, што од избора покушава дпс да одради.
    Све им се за сад изјаловило, али макар имамо отворена писма и даље, да плачемо над тужним судбинама латинке, власија, бурсаћа, бајровића и осталих.
    Тројка је главна у новој влади, ако мањине желе нека дођу, и нека не очекују да буду ослонац те владе, нити да имају привилегије као у прошлим владама.
    Ионако се морају многи из бошњачке странке процесуирати.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  23. #68
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Када сам написао дф, нисам мислио на мандића кнежевића и медојевића, већ неког њиховог представника, експерта или како год.
    Дакле да се дф пита ко ће бити на челу мупa.
    Paz sad, problem je u tome što kad bi se DF pitao to bi bili Manda, Medo ili Pipun (MMP), ili eventualno Slaven

    Ne znam taj Andrija Jovićević, kako stoji sa zapadom, ako stoji ok onda bi i meni bio ok


    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 24-09-20 at 11:47.

  24. #69
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Prvo BS nije kontrolisao zdravstvo, već SD.
    Kenan Hrapović je postavljen u ime SDa, a sad što vi mislite da je svaki musliman u vladi došao iz BS to je druga priča koja više govori da baš i nijeste nešto puno pratili dešavanja.

    O svakako je BS prljav, ali ne u toj mjeri kao SD ni primaći.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Živa istina. Nezaboravimo Šehovića i ministarstvo prosvjete. Ja odlično znam koliko je "svojih" zaposlio i kako.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  25. #70
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Тројка је главна у новој влади, ако мањине желе нека дођу, и нека не очекују да буду ослонац те владе, нити да имају привилегије као у прошлим владама.
    Pa to je poenta i razlog zasto oni ne mogu da istisnu URA-u iz kombinacije, jer svi znaju da oni ne mogu biti nikakav oslonac. Onog treba kad bi oni postali tas na vagi, racunaj na nove izbore kod prve trzavice sa DF-om. Zato ni isti DF, a narocito Demokrate nikako ne vide Bosnjake i Albance kao okosnicu koalicije.


  26. The Following 2 Users Say Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  27. #71
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Meni uopste nije jasno zasto nova skupstinska vecina mora sto prije da izabere clanove nove Vlade umjesto da koriste zakonski rok od 90 dana .. U ovim svjetskim okolnostima i zbog obecanja koje su dali gradjanima, taj potez bi bio totalna glupost. Totalno neucinkovito. Niko ko zaista zeli da odradi brzo i efikasno temelje realnih autohtonih CG vrijednosti za Drzavu ne bi odmah imenovao novu Vladu.
    Mada, ja nisam politicar, i moj pristup je drugaciji. Resavanje problema a ne izvodjenje partijskih ideoloski zatucanih gluposti.
    Ukoliko zaista njihov potez bude formiranje Nove Vlade u kratkom roku... Pisite propalo, i da su "novi" u stvari pokrice za djelovanje "starih"..



    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 24-09-20 at 11:49.

  28. #72
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Pa to je poenta i razlog zasto oni ne mogu da istisnu URA-u iz kombinacije, jer svi znaju da oni ne mogu biti nikakav oslonac. Onog treba kad bi oni postali tas na vagi, racunaj na nove izbore kod prve trzavice sa DF-om. Zato ni isti DF, a narocito Demokrate nikako ne vide Bosnjake i Albance kao okosnicu koalicije.
    Е па објасни то љубу филиповићу, дарку шуковићу и њиховим папагајима.
    Мислим разумијем ја њих, они имају посао да раде, и стварно се труде у складу са могућностима и ограничењима кхм кхм љубо кхм кхм, али је битно тој њиховој пропаганди супротставити здрав разум.
    Ова влада је крхка, и они мисле да је бацањем спинова могу лакше оборит, на нама (гласачима власти хахахахах) је да то препознамо и покушамо спријечит.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  29. #73
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Ovo ako pod hitno ne promijene,nema nam spasa da dodje najjachi moguci expert u bilo kojoj oblasti,mi nazalost svjedochimo svakodnevno da nam po raznim institucijama sjede momci i djevojke koji su bukvalno nepismeni.
    Makar je tu lako odradit selekciju,ne bih bio surov da ih shaljem sve kuci,ali nadje im se adekvatan posao,a ne taj koji trenutno obavljaju.
    Ako ekstrapoliraš trend Budve - nova vlast (URA+DF+ Demokrate) + 170 novozaposlenih u opštini i preduzećima, broj stanovnika 18.000, to je na nivou Crne Gore nekih 6000 novih. 1% stanovništva. Budva je bogata, CG nisam siguran da će izdržat. Tih 6000, bruto plata 1000 EUR, računaj oko 70 Mln godišnje.

    U pravu si, zaposlena je u Vladi već horda tutumraka. Moglo bi se dosta toga riješiti i provjerom diploma. Npr. načelnik koji nwe umije mail poslat i sl. Sad da vidimo koliko može novih. Mada, kad zaplačeš i dobiješ pare od MMF oni će ti to blokirat. Pa se ljute koalicioni partneri. Biće zanimljivo.

  30. #74
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Е па објасни то љубу филиповићу, дарку шуковићу и њиховим папагајима.
    Мислим разумијем ја њих, они имају посао да раде, и стварно се труде у складу са могућностима и ограничењима кхм кхм љубо кхм кхм, али је битно тој њиховој пропаганди супротставити здрав разум.
    Ова влада је крхка, и они мисле да је бацањем спинова могу лакше оборит, на нама (гласачима власти хахахахах) је да то препознамо и покушамо спријечит.
    Kad su sa preletačevićem preuzeli Budvu ko je pravio frku? DF 90% i demokrate 10%. Ako bi DF lepetnuo URU koja ima 5% ko bi pravio frku na ulicu? 20-ak metuzalema sa foruma ako nas kardiolog pušti?
    Last edited by Gagarin; 24-09-20 at 12:04.

  31. #75
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Wulfy je dao ove podatke na temi oko izbora:

    "Možda ovi podaci pomognu, izdaci u 2019 god. (zaokruženo):
    plate - 472 miliona eura
    ostala lična primanja (naknade, putni troškovi,...) - 15 miliona eura
    materijal - 37 miliona eura
    usluge - 83 miliona eura
    održavanje - 23 miliona eura
    kamate - 96 miliona eura
    renta - 10 miliona eura
    subvencije - 31 milion eura
    ostali izdaci - 50 miliona eura
    socijalna zaštita - 81 milion eura
    tehnološki viškovi - 14 miliona eura
    penzije i invalidnine - 429 miliona eura
    lečenje van CG - 19 miliona eura
    zdravstvena zaštita - 11 miliona eura
    transferi institucijama, javnom sektoru i NVO - 209 miliona eura
    Kapitalni izdaci - 390 miliona eura
    Otplata dugova - 392 miliona eura
    budžetska rezerva - 20 miliona eura

    Mislim da je slično predviđeno i za 2020 god. (prije rebalansa)."

    Meni su ovi podaci iako sturi, sasvim dovoljni za razumjevanje situacije..

    Ako neko ima podatak da ce nova Skupstinska vecina ubrzo formirati Vladu.. recite, jer to je odgovor na sve. Da se pakujemo.

    Hvala Lepo

Page 3 of 214 FirstFirst 12345671353103 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 23:46
  2. sajtu Vlade Republike Crne Gore
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 28-01-07, 04:15
  3. Replies: 3
    Last Post: 20-06-05, 06:55
  4. Pretnje Ostroskom likvidacijom u ime Vlade Crne Gore
    By harambasa in forum Politika generalno
    Replies: 7
    Last Post: 16-03-05, 14:17
  5. Radom Milove vlade nezadovoljno skoro 70% gradjana Crne Gore
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 27-02-04, 14:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •