Page 57 of 214 FirstFirst ... 74753545556575859606167107157 ... LastLast
Results 1,401 to 1,425 of 5349

Thread: Novi sastav Vlade Crne Gore-diskusija

Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    66
    Thanked in
    43 Posts

Ishj sad vele prenose Crnu Goru za Srbiju ahahahahahhhha. Nekako je manje smiješno danas
    Ne bih se smio zaklet', ali mi se isto cini da je to onako kako ja kazem

2. The Following User Says Thank You to 17.posa For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    230
    Thanked in
    113 Posts

Quote Originally Posted by outline View Post
    pošto se Brnabić pita nešto, pa ono. prije par godina kada je bio čini mi se mandatar sastajao se sa predsjednicom Hrvatske. tako da odje dolazi Vučić

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Po diplomatskom protokolu, premijer može da uputi poziv premijeru i predsjednik predsjedniku. Mogu se, naravno, u sklopu posjete organizovati drugi sastanci i posjete kome god, ali poziv Vučiću ne može da uputi Krivokapić. Nije ovo ni bitno toliko, ali, eto, čisto da neko upozna Krivokapića sa protokolom.
    Last edited by johnny bravo; 13-10-20 at 14:45.
    In vino veritas

4. The Following 2 Users Say Thank You to johnny bravo For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    743
    Thanked in
    380 Posts

Ne zbam sto ste toliko zapeli oko toga kako se neko smjenjuje ili postavlja, ili mu se nelegalno produzava mandat, a sve unutar trenutnih zakonskih okvira.
    Pa evo imamo 30 godina prakse kako se to radi, a da je sve zakonski.
    Tipa rasformiras ministarstvo i od dva napravis jedno, a onda sve direktorate podijelis ili ukrupnis dva ili tri u jedno, nova sistematizacija radnih mjesta, otpremnina po zakonu od 24 mjeseca i ajde kuci.
    Vi kao da je nuklearna fizika to, a ne evo za 30 godina DPS to do savrsenstva doveo.
    Kao da drzava mora da ima sekretarijate, direktorate i slicna radna mjesta kao danas.
    Pa do sada se kada je bilo potrebno da se neustavno produzi mandat, samo reimenuje institucija i ona je zakonski nova, pa moze. Slucaj dr Mugose i instituta za javno zdravlje. I sve je unutar okvira zakona, i to danasnjih. Nista da se ne mijenja.
    Evo npr, Veljovica je lako skinuti, samo se Uprava policije vrati dje treba a to je Ministarstvo unutrasnjih poslova, i mozes po sadasnjem zakonu da biras novog sefa uprave.
    A ovamo gagarin zapjenio kako se krse zakoni.
    Ne brini se, znaju ovo sto ja pricam i ovi koji ce da formiraju vlast.
    Bice da se place ovuda kako je to zakonito ali nemoralno....

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

6. The Following 2 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    743
    Thanked in
    380 Posts

Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Po diplomatskom protoklu, premijer može da uputi poziv premijeru i predsjednik predsjedniku. Mogu se, naravno, u sklopu posjete organizovati drugi sastanci i posjete kome god, ali poziv Vučiću ne može da uputi Krivokapić. Nije ovo ni bitno toliko, ali, eto, čisto da neko upozna Krivokapića sa protokolom.
    Pa nam je aktuelni predsjednik prosle godine bio na premijerskom samitu EU i drzava kandidata, pa eto evropljani pretekose protokol.
    Dobro ga sad nauciste. Polako, naucicete i vi zakone ove drzave isto kao sto smo ih i mi poznavali evo 30 godina

Thanks Thanks Given 
    858
    Thanks Thanks Received 
    2,248
    Thanked in
    1,170 Posts

Default Novi sastav Vlade Crne Gore-diskusija

Po diplomatskom protokolu, premijer može da uputi poziv premijeru i predsjednik predsjedniku. Mogu se, naravno, u sklopu posjete organizovati drugi sastanci i posjete kome god, ali poziv Vučiću ne može da uputi Krivokapić. Nije ovo ni bitno toliko, ali, eto, čisto da neko upozna Krivokapića sa protokolom.

poznat mi je protokol, samo kažem da neke to ne zanima previše zna se dobro koliko je onome gore bitno da ga odje ljudi koji se izjašnjavaju kao Srbi vole očekujem ako ne do kraja ove, onda svakako početkom iduće godine zvaničnu posjetu iz Srbije. pogotovo imajući u vidu popis koji predstoji a koji je njima jaako bitan

Last edited by outline; 13-10-20 at 14:46.
    Е'o.

Thanks Thanks Given 
    375
    Thanks Thanks Received 
    534
    Thanked in
    196 Posts

Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Pa nam je aktuelni predsjednik prosle godine bio na premijerskom samitu EU i drzava kandidata, pa eto evropljani pretekose protokol.
    Dobro ga sad nauciste. Polako, naucicete i vi zakone ove drzave isto kao sto smo ih i mi poznavali evo 30 godina

Samit je multilateralan. Susreti drzavnika su očekivani. Ovđe je riječ o bilateralnom sastanku i diplomatskom protokolu poziva drzave domaćina.

Protokol nije zakon ali jeste kultura koja se traži i rijetko ko je krši zbog tog diplomatskog dojma.

Sent from my Telefunken
    Zaštićen si ka' međed u CG

Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    21 Posts

Quote Originally Posted by 17.posa View Post
    Ishj sad vele prenose Crnu Goru za Srbiju ahahahahahhhha. Nekako je manje smiješno danas
    Spada li pod tim marketinškim odgovorom o transportu za Srb i ono kad uđeš u neku crkvu i potpuno joj promijeniš enterijer???
    Jednostavmo ni Zdravko ni Manda ni drugi ne mogu sakriti ono što su, ali jbg neko kaže da je Zeta ka PSŽ i to je komedija ali kad Zdravko kaže da amerikanac ne može bit terorista to se prećuti...
    Isti je K prenio ti crkvu iz npr Ct u Požarevac ili crkvi na Ct promijenio sve i sad je ona ka ona u Požarevac.
    Uglavnom URA preko ovoga ne može da pređe...

Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    743
    Thanked in
    380 Posts

Quote Originally Posted by safra View Post
    Samit je multilateralan. Susreti drzavnika su očekivani. Ovđe je riječ o bilateralnom sastanku i diplomatskom protokolu poziva drzave domaćina.

Protokol nije zakon ali jeste kultura koja se traži i rijetko ko je krši zbog tog diplomatskog dojma.

Sent from my Telefunken
    Ma znam kako ide protokol, samo nije bas da se svi toga drze kao pijan plota.
    Americki sef Stejt Departmenta se uglavnom srece sa premijerima i predsjednicima posebno drzava treceg svijeta.
    Ovo sto sam mu pomenuo je bio premijerski skup EU zapadni balkan, i bili su sve premijeri drzava(predsjednici vlada) osim Djukanovic i Vucic
    Pa tad nije pojedinima smetao protokol da je trebao Markovic da se pojavi, a ne da Djukanovic dokazuje da se jos pita u DPS i drzavi. Ista stvar i sa Vucicem.
    Bilateralni sastanci se organizuju sa onim ko se pita u drzavi, a to Brnabicka nije sigurno

Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    230
    Thanked in
    113 Posts

Quote Originally Posted by safra View Post

Sent from my Telefunken
    Postoji samit EU - Zapadni Balkan, nikakav premijerski samit. Inače, svakako sam prilično siguran da je Marković učestvovao, a ne Đukanović.
    Mrzi me to da provjeravam, s obzirom na inspirativnost i demokratski kapacitet Hel Rejzera kao sagovornika.
    In vino veritas

Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    66
    Thanked in
    43 Posts

Quote Originally Posted by ResidentEvil View Post
    Spada li pod tim marketinškim odgovorom o transportu za Srb i ono kad uđeš u neku crkvu i potpuno joj promijeniš enterijer???
    Jednostavmo ni Zdravko ni Manda ni drugi ne mogu sakriti ono što su, ali jbg neko kaže da je Zeta ka PSŽ i to je komedija ali kad Zdravko kaže da amerikanac ne može bit terorista to se prećuti...
    Isti je K prenio ti crkvu iz npr Ct u Požarevac ili crkvi na Ct promijenio sve i sad je ona ka ona u Požarevac.
    Uglavnom URA preko ovoga ne može da pređe...
    URA ne može da pređe preko nečeg. Daj da vidimo i to čudo. Možda ako ovo zadire u interese Žarka Rakcevica i Miska Perovića, ali ne čini mi se.

Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    230
    Thanked in
    113 Posts

In vino veritas

Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    10 Posts

Thanks Thanks Given 
    1,869
    Thanks Thanks Received 
    607
    Thanked in
    330 Posts

U Njemackoj? A ne sprdajmo se. Demohriscanska stranka u Crnoj Gori bi bila pod direktnim uticajem MCP, a to nije malo desno i malo konzervativno, nego poprilično. Ili misliš da bi to bila ispostava Angele Merkel u Crnoj Gori.
    Па да ли треба да се забрани црква јер се теби то не свиђа?
    Или да се забрани поартија која би узаступала интересе вјерника?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!

А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

Thanks Thanks Given 
    1,869
    Thanks Thanks Received 
    607
    Thanked in
    330 Posts

Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Počeli već jesu na lokalu. Opet su izabrali Carevića za gradonačelnika Budve, a čovjek je do guše korumpiran, ali ebigica kad voli crkvu. Primanje preletača iz SD-a i DPS-a je takođe rad, meni sve miriše da će biti sjaši Kurta da uzjaši Murta.
    Одлично, онда знаш против кога да гласаш на следеће изборе.

Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Ne moze bit granice...cim je koalicija ovoliko nehomogena sa previse izrazenim razlikama.
    Morace se peglat razna nezadovoljstva i jednacine rukovodecim mjestima na nizim levelima institucija nazalost.
    Само да не буде да за мјесто чистачице треба веза и већ смо напредовали.

Ovom izjavom je saradnja URE i ZBCG završena.
    Кад излазе из коалиције, прича ли се што?

А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

18. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    66
    Thanked in
    43 Posts

Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Па да ли треба да се забрани црква јер се теби то не свиђа?
    Или да се забрани поартија која би узаступала интересе вјерника?
    Crkva da se zabrani? Zašto? A da se smanji uticaj crkve na politiku, to svakako.
    Partija da se zabrani? Zašto? Ali da očekujem od nje nešto pozitivno, ne očekujem.

Thanks Thanks Given 
    1,869
    Thanks Thanks Received 
    607
    Thanked in
    330 Posts

Crkva da se zabrani? Zašto? A da se smanji uticaj crkve na politiku, to svakako.
    Partija da se zabrani? Zašto? Ali da očekujem od nje nešto pozitivno, ne očekujem.
    Не него рече

Ne znam koliko bi se sa njima usrećili, to bi bila stranka koja bi zastupala interese crkve, a to je lijepo ako ćemo da postanemo desničarsko konzervativno društvo, sto nadam se nije cilj.

па не знам што те тишти што неко хоће политички да се организује?
    Оснивање партије демохришћанске не значи да постајемо десничарско конзервативно друштво.
    Ваљда ће твоји десничари из сдп-а одбранити тековине антифашизма и мултивјерске и нацвионалне државе?
    Или планирају да се угасе?

А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    66
    Thanked in
    43 Posts

Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Не него рече

Ne znam koliko bi se sa njima usrećili, to bi bila stranka koja bi zastupala interese crkve, a to je lijepo ako ćemo da postanemo desničarsko konzervativno društvo, sto nadam se nije cilj.

па не знам што те тишти што неко хоће политички да се организује?
    Оснивање партије демохришћанске не значи да постајемо десничарско конзервативно друштво.
    Ваљда ће твоји десничари из сдп-а одбранити тековине антифашизма и мултивјерске и нацвионалне државе?
    Или планирају да се угасе?
    A ne osnivanje, ali njihova vladavina znači.
    Za SDP sam ti objasnio ranije. Nisam ja nikakav njihov simpatizer, član ili bilo sto takvo. Glasao sam za njih jer su mi najmanje smrđeli od ponude, a dobro su smrđeli. Svašta za njih mislim negativno, ali to da su desničari, ne bih rekao.

22. The Following User Says Thank You to 17.posa For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    168
    Thanks Thanks Received 
    182
    Thanked in
    123 Posts

Ovom izjavom je saradnja URE i ZBCG završena.
    Nema sanse. Radi Dritana CG moze sva splamceti (figurativno) ali Milo mora pasti. Licni animozitet Abazovica prema Djukanovicu je u pitanju

Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

Thanks Thanks Given 
    123
    Thanks Thanks Received 
    147
    Thanked in
    74 Posts

Prije ce bit prof perovica nego dritana.
    A mozda je i joint initiative.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    ↯↯2024↯↯

Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

Znaci ne valja nova vlast, suturase Crnu Goru.. Ali još nije vlada krenula sa radom, jos nisu dobili priliku ili to nema veze?

Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    1,134
    Thanked in
    527 Posts

Kako je politika uobličena od strane DPS-a u predhodnih 30 godina branila interese Crne Gore?
    - tako što je ušla u zagrljaj politici Slobodana Miloševića i izolovala nas od ostatka planete.
    - tako što je resurse države podredila privatnim interesima pojedinaca.
    - tako što imamo produbljena podjele.
    - tako što smo ,,hibridna demokratija".

Nova vlada može da promijeni gore opisano ,, zalaganje za interese Crne Gore"". No, još nije urađen prvi korak koji se zove formiranje vlade, a već ima vidovitih koji znaju da će sve biti po starom. Možda hoće, možda neće.
    Eh, da, to URA treba da brani nacionalne interese Crne Gore onako kako je brani DPS? Mogu odgovorno da tvrdim - nikada neće valorizovati državu onako kako je to radio DPS. Tačka.

Sent from my Motorola 8400

27. The Following 8 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    142
    Thanks Thanks Received 
    888
    Thanked in
    459 Posts

Eto tako.
    "Srpski svet", pokušaj broj...?

Inače, manje bitno, Krivokapić ne može da zove Vučića u posjetu, jer će on biti premijer, a Vučić je predsjednik. Može da pozove jedino Brnabić.

Link: https://rs-lat.sputniknews.com/regio...kralja-nikole/
    Sad se i kralja Nikole odricemo, ni njegova prica nam ne valja, zar ne bjese on prognani crnogorski suveren koji je hrabro drzao upaljenu zublju crnogorske drzavnosti :-)

Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    315
    Thanked in
    188 Posts

Narode nisam moderator ali moraju li ovakve echo chambers. Ali stvarno...

Krivokapić očigledno voli da lupi, odnosno da iznese ono što stvarno misli, a to je da je Crna Gora srpska država.

Svako ko misli drugačije, a to značajno utiče na njegovo opredjeljenje imaće to u vidu da narednim izborima, kao i one kojima to nije smetalo da budu sa njime u koaliciji. Kao i one za koje je Krivokapić previše mek nacionalno, pa su opet partneri.

Realno, u novoj Vladi nema ni jedna partija sa nacionalnim crnogorskim predznakom ako izuzmemo Meda koji se resetovao pokušavajući da tu upeca svoju nišu, uprkos tome što se do parlamenta doguzeljao na Mandićevo šlepanje zadnjih 3 puta.

Budva 2020 vam je otprilike model za Crnu Goru 2024, ukoliko vlada opstane do tada. Zajahaće najkorumpiraniji i najbeskrupulozniji iz sadašnje koalicije. URA će, ako budu dobri i preskoče cenzus, biti privezak, a vjerovatno neće ni to.

Ideje o postepenom smanjenju uticaja DF i Crkve imaju više komentara. Lololololo, rofl, lmao itd... Jeste ja sam dosta puta gledao da se na ovim prostorima ljudi odriču stečenog uticaja. How yes no.

30. The Following 4 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    1,134
    Thanked in
    527 Posts

Da li je URA ta koja je kreirala politiku za uzlet snaga oko DF-a? Ili je to ipak bio DPS?

Sent from my Motorola 8400

32. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    10 Posts

URA je odličan koalicioni partner DFu,čekamo još neki sporazum da potpišu...
    O ovoj osobi što je mandatar ne treba riječi trošiti...

Page 57 of 214 FirstFirst ... 74753545556575859606167107157 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)