Page 186 of 214 FirstFirst ... 86136176182183184185186187188189190196 ... LastLast
Results 4,626 to 4,650 of 5331

Thread: Novi sastav Vlade Crne Gore-diskusija

  1. #4626
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Ooo napredujemo...pozdravljam
    Ja nikad nisam ni mislio nista drugacije, da si ti zdravo

  2. #4627
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    DPS-u i Vučku, feat. DF, priznajem samo jedno - uvijek majstorski odrade posao da narod umjesto o stvarnim problemima počne sa priča o nekakvim ispraznim identitetskim pričama - koje služe jedino za skrivanje korupcionaških i mafijaških poslova koji se završavaju iza pulta.

    Želim da vjerujem da će takav pristup biti potpuno odbačen od strane nove vlade, baš onako kako smo gledali u prvim sedmicama septembra. Za to imaju podršku sa strane.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  3. The Following 4 Users Say Thank You to Viscount For This Useful Post:


  4. #4628
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    696
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Уџбенички примјер когнитивне дисонанце у споју ЕУ вриједности и перспективе са једне и разлоге и последице Верхељијевог дипломатског наступа са друге стране.

    Кома мозга.
    Last edited by Geralt of Rivia; 30-11-20 at 10:27.

  5. #4629
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,012
    Thanks Thanks Given 
    760
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    727 Posts

    Default

    Dakle, u petak glasanje? Becic predvidio 3 dana rasprave, tako da bi trebalo u petak...

    Milo mi je sto vidjeh saopstenje CIVIS-a u kom obavjestavaju glasace da ce podrzati Vladu. Tu sam, iskreno, malo strepio, jer njihovi razlozi za nezadovoljstvo su mi zvucali realnije od razloga ostalih subjekata. Oni su, ipak, zaceli tu ideju ekspertske Vlade, a najmanje su konsultovani bili u cijelom procesu. DF, koliko god da kuka i zapomaze, Zdravko je napravio tim koji vecinski cine Srbi, tako da je svaka njihova zalopojka rukovodjena golim partijskim interesima, a ne nacionalnim, kako vole da se predstavljaju..


  6. The Following 2 Users Say Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  7. #4630
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,252
    Thanks Thanks Given 
    3,461
    Thanks Thanks Received 
    8,423
    Thanked in
    4,545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    zato sto je u zadnjih par dana svog postojanja pokusala da pokvari regionalne odnose istjerujuci ambasadora.
    pokušala da pokvari regionalne odnose? odnosi sa Srbijom su odavno pokvareni, ne vjerujem da će ih toliko popraviti ni nova vlast. iz prostog razloga jer se zna politika zvaničnog Beograda ka’ Crnoj Gori. i to se neće promijeniti. ambasador mora da pazi šta priča, i on to vrlo dobro zna. isto kao što zna zašto je to rekao. no eto, da ga neko pita vjerovatno ne bi ni reka odakle je


    Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  8. The Following 2 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  9. #4631
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Znam tvoj stav o Podgoričkoj skupštini zato sam te i targetirao.

    Ovaj post jesam preskočio ali i dalje se ništa ne mijenja.

    Recimo, Lekić je ovaj stav MVP - a nazvao "provincijski gaf" što je ponizni stav. Diplomata ponosni, čak i kada je politika njegove drzave ocigledno pristrasna, treba da sto je više moguće drži stranu svojih. Posao diplomate je da pegla to na način prihvatljiv svima.

    Nebitno kad je došla odluka ako je ispravna i za to nije kriv MVP već ambasador Božović koji ničim daje neprimjerene ničim izazvane izjave.

    Dakle, Lekić se ovđe stavio na stranu kontra MVP jer sve gleda očima DPS-a.
    A ti ga predlažeš za ambasadora u BG? Daleko bilo da poslije ovog kmetovskog odnosa on bude ambasador gore. Za nega je najdiplomatskije bilo da nije komentarisao uopste.

    Mislim da si mnogo spuštio kriterijume.

    Smatram da je to pogrešno i da na sve treba gledati realno. Preko nekih stvari se ne smije prelaziti ako još imamo malo ponosa i brkova.

    Niti se slažem da tema nije od životnog značaja jer direktno udara na donekle uspostavljeni mir i konsenzus u pogledu te teme a čak i da nije od životnog značaja to ne znači da trebaš da ćutiš kao p..ka (mislim na bivsu vlast)

    To sto se DPS pravdao međunarodnim pritiscima je loše što ne znači da tako treba da bude. Ja bih iskreno volio da sada vidim jedan principijelan stav povodom ovoga manje važnog pitanja za EU đe ima prostora da se Verhelji dobro napenali i makar jednom u zivotu Crna Gora pokaze svima zrnce istinske nezavisnosti. Ako je nešto ranije bilo loše, nikad nije kasno da bude i necega dobrog.

    Ponoviću, nas je lako "upecati". Uoravo je tu kvaka zlonamjernosti. Ali ovo je diplomatija. Ovo su zvanični stavovi i direktno mijesanje u unutrašnje stvari, odsustvo poštovanja susjeda i zlonamjerno imperijalističko stanoviste i ovđe je bio nužan odgovor i reakcija.

    Ponavljam. Odluka MVP-a je jedan kroz jedan na mjestu!

    Sent from my Telefunken
    Nisam spuštio kriterijume, samo pokušavam da budem realan. Ne očekujem da nova većina proglašava ambasadora personom non grata, iako bi to bilo ispravno, jer ima jedan dio te nove većine koji bi oko toga bio spreman vladu da oburda. Sa druge strane dok je URE i Demokrata ne očekujem ni da nova većina može da pomjeri Crnu Goru bilo đe što se tiče spoljne politike, jer onaj sporazum što su potpisali zlata vrijedi i treba ga se držat čvrsto.

    Očekujem od DFa i SNSa, ali i DPSa, da svako malo ubačaju teme koje dijele narod, jer to je jedino što im donosi glasove. Toga će biti sve više. Treba vlada, može i Dritan u njeno ime, da jasno saopšti da to nisu teme koje su dobrodošle i da svako ko ih plasira ne misli dobro Crnoj Gori. Da li će ambasador Srbije nakon upozorenja nove vlade, nastaviti po starom.... ne vjerujem, jer će Srbija dobijati packe od EU.

    Ne mislim da je pametno, iz vizure međunarodne zajednice, što je DPS pred formiranje vlade izazvao regionalne tenzije, jer time pokazuje da nisu više ni igrači za stabilnost regiona.

    Ne ćutim ko pi.ka, al mislim da ove stvari treba raditi na pametniji način i prihvatam realnost da se ove teme nameću sa ciljem da se homogenizuje biračko tijelo po nacionalnoj osnovi (DPS i DF) uz neki pokušaj dodstne dramatizacije izbora nove vlade.

    Da je Božović zaslužio jeste, ali ovo niko ne radi par dana pred odlazak sa vlasti.

    Pomenuo si Lekića, ne znam jesi li čitao sem naslova, jer je isti naveo i sledeće:

    “Peto, kao što je neadekvatna zloupotreba istorijskih tema od strane predstavnika bivše vlasti, ne rijetko i od onih koji svoje lične inklinacije i praksu prema korupcionaškim radnjama prikrivaju odanošću prema nekim istorijskim datumima – isto tako je neprihvatljivo neumjesno ulaženje u iste teme od strane stranih diplomata. U konkretnom slučaju, ambasadora Srbije koji mora imati svijest da predstavlja drugu državu od koje se ne očekuje da arbitrarno utvrđuje istine o crnogorskoj istoriji. Ipak, uprkos neadekvatnim reakcijama ambasadora Srbije, njegovo protjerivanje u ovom momentu od strane odlazeće vlasti je krajnje problematično, u svakom slučaju improvizovana odluka sa lošim posljedicama”, zaključuje Lekić.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 30-11-20 at 11:28.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  11. #4632
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    ...
    “Peto, kao što je neadekvatna zloupotreba istorijskih tema od strane predstavnika bivše vlasti, ne rijetko i od onih koji svoje lične inklinacije i praksu prema korupcionaškim radnjama prikrivaju odanošću prema nekim istorijskim datumima – isto tako je neprihvatljivo neumjesno ulaženje u iste teme od strane stranih diplomata. U konkretnom slučaju, ambasadora Srbije koji mora imati svijest da predstavlja drugu državu od koje se ne očekuje da arbitrarno utvrđuje istine o crnogorskoj istoriji. Ipak, uprkos neadekvatnim reakcijama ambasadora Srbije, njegovo protjerivanje u ovom momentu od strane odlazeće vlasti je krajnje problematično, u svakom slučaju improvizovana odluka sa lošim posljedicama”, zaključuje Lekić.
    To je to... ambasador nije smio o kontroverznom pitanju da komentarise na taj nacin, ali je persona non grata svakako pretjerana reakcija, a kad ga protjera vlada kojoj je ostalo par dana postojanja onda to postaje cisti bezobrazluk.

    Od izbora nista ne cine oko korone, samo trose budzet i zaposljavaju ljude, ali su se sad sjetili da prosto moraju da miniraju odnose sa Srbijom pred sam izlazak iz kabineta.

  12. The Following 2 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  13. #4633
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,412
    Thanks Thanks Given 
    2,971
    Thanks Thanks Received 
    1,426
    Thanked in
    767 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Fascinantno mi je koliko su ljudi sa Portala CDM totalno van pameti. Kazu, kako bi napravili analizu sto objektivnijom NAPRAVILI SMO INDEKS STRUCNOSTI.
    Objektivna analiza strucnosti...na CDM portalu...Necu moci da dodjem sebi cijeli dan.

    Dobro je primijetio jedan u komentarima da nikoga od njih ne povezuju sa kriminalom i korupcijom. Bukvalno sve sto Krivokapic i Dritan treba da kazu da odbiju svaku kritiku nove Vlade je da naglase da ni DPS botovi (ne tim rijecima, naravno) nijednom od kandidata ne mogu da pronadju nesto sto bi ih diskvalifikovalo.
    Људи са цдм-а, мислиш на мираша душевића (или како се већ презива) весну шофранац и њиховог новог колегу љуба филиповића?

    Нема ту Н од новинара, ни А од аналитичара, обични пропагандисти и у случају љуба страни плаћеници.



    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    DPS-u i Vučku, feat. DF, priznajem samo jedno - uvijek majstorski odrade posao da narod umjesto o stvarnim problemima počne sa priča o nekakvim ispraznim identitetskim pričama - koje služe jedino za skrivanje korupcionaških i mafijaških poslova koji se završavaju iza pulta.

    Želim da vjerujem da će takav pristup biti potpuno odbačen od strane nove vlade, baš onako kako smo gledali u prvim sedmicama septembra. Za to imaju podršku sa strane.

    До сад је било да је најјефтиниј глас онај националистички, зато су дф и дпс добро пролазили на изборе, ударају на оне основне људске емоције - најличније.

    Ако им се препусти тај простор (као што изгледа да им је препуштен - мада се пкс и сд/п тркају са дпс-ом ту) онда у центру остају управо они који су највише допринијели побједи и формирању нове владе - бечић, дритан и здравко и њихово окружење. А њима те приче не да нису интересантне, они их се боје.
    Ако се покажу како ваља, људима ће бити још јасније да је националистичко лајање служило као параван за оно што си споменуо.
    Ако не успију, онда се враћамо на оно стање гдје медији као папагаји понављају исте идентитетске приче које никад неће бити ријешене, нити је ичија жеља да их ријеши.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  15. #4634
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Људи са цдм-а, мислиш на мираша душевића (или како се већ презива) весну шофранац и њиховог новог колегу љуба филиповића?

    Нема ту Н од новинара, ни А од аналитичара, обични пропагандисти и у случају љуба страни плаћеници.






    До сад је било да је најјефтиниј глас онај националистички, зато су дф и дпс добро пролазили на изборе, ударају на оне основне људске емоције - најличније.

    Ако им се препусти тај простор (као што изгледа да им је препуштен - мада се пкс и сд/п тркају са дпс-ом ту) онда у центру остају управо они који су највише допринијели побједи и формирању нове владе - бечић, дритан и здравко и њихово окружење. А њима те приче не да нису интересантне, они их се боје.
    Ако се покажу како ваља, људима ће бити још јасније да је националистичко лајање служило као параван за оно што си споменуо.
    Ако не успију, онда се враћамо на оно стање гдје медији као папагаји понављају исте идентитетске приче које никад неће бити ријешене, нити је ичија жеља да их ријеши.
    Sve se slažem sa tobom, a onda moram da te pitam zašto si toliki zagovornik popisa, jer đe ćeš veće teme za podjele i nacionalna prebrojavanja i razglabanja o "istorijskim istinama" od te? Na to će otići ozbiljne pare i vrijeme, a fokus će biti na tim pitanjima makar pola godine.

    Valjda smo mijenjali vlast da bi zaustavili prebrojavanja i dijeljenja po nacionaolnoj osnovi, te da bi ovu državu i njene institucije podigli na noge i usmjerili ka EU, a ne da se opet prebrojavamo.

    Evo ne znam....

    BTW Željko o aktuelnoj temi:

    https://www.vijesti.me/kolumne/490555/drzavni-udar




    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 30-11-20 at 11:45.

  16. #4635
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,412
    Thanks Thanks Given 
    2,971
    Thanks Thanks Received 
    1,426
    Thanked in
    767 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Sve se slažem sa tobom, a onda moram da te pitam zašto si toliki zagovornik popisa, jer đe ćeš veće teme za podjele i nacionalna prebrojavanja i razglabanja o "istorijskim istinama" od te? Na to će otići ozbiljne pare i vrijeme, a fokus će biti na tim pitanjima makar pola godine.

    Valjda smo mijenjali vlast da bi zaustavili prebrojavanja i dijeljenja po nacionaolnoj osnovi, te da bi ovu državu i njene institucije podigli na noge i usmjerili ka EU, a ne da se opet prebrojavamo.

    Evo ne znam....

    BTW Željko o aktuelnoj temi:

    https://www.vijesti.me/kolumne/490555/drzavni-udar




    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Правда.
    Нека се укине попис, али се по мени мора одрадити макар један сада када је пао дпс, у фер условима, макар сви изгорели.
    Ако се не одради, велики црногорци су се уплашили - раковића, божовића, вучића, фб странице "ми знамо ко смо", мим сердара, цркве (ако уђу у кампању) бећковића, мандића, кнежевића, вуксановића и осталих.

    Нека модератор пребаци ово на за то прописану тему, ипа је ово тема о новој влади.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  17. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  18. #4636
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Bez zezanja pitam.
    Sad kad depees je proslost:
    Je li sad Srbima u Crnoj Gori lakse nego u NDH?
    Je li sad Srpskoj pravoslavnoj crkvi bolje nego u Otomanskom carstvu?
    Ili trebam malo pricekati, jer nova Vlada jos nije pocela s radom?
    Da ponovim da ne zelim ovom porukom bilo tkoga uvrijediti, nego pitam iz znatizelje, jer su one izjave bile za mene dosta sokantne
    Last edited by A+A; 30-11-20 at 12:04.

  19. #4637
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,458
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    281 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post

    Niti se slažem da tema nije od životnog značaja jer direktno udara na donekle uspostavljeni mir i konsenzus u pogledu te teme....
    Jel se ti sprdaš s nama ovdje?
    Uspostavljen mir i konsenzus o Podgoričkoj skupštini?
    Kad?
    Evo ja se ne slažem sa tvojim vidjenjem Podgoričke skupštine, a još manje sam podržao idiotske deklaracije donedavne većine o odlukama većine iz 1918 godine.

    To što se niko nije odmetnuo u šumu, kad je DPS sa satelitima zauzeo takav o Podgoričkoj skupštini, ti si valjda protumačio kao opštenarodni konsenzus o tom dogadjaju.
    Ne, za mene je to bilo šarlatanstvo i cirkus.
    Dok su uništavali svoju državu, oni su kmečali nad sudbinom države svojih predaka.
    Ja ne bih sudio precima i njihovom većinskom raspoloženju. Ne smeta mi ni ono što je Božović rekao, jer nije rekao ništa ružno.
    Ali mi smeta kad neko govori u moje ime i DPS-ovski istorijski revizionizam postavlja kao svetu državnu istinu i interes.
    Inače, pošto si rekao da ovo Božoviću nije prvi ispad i da je ranije pozivan na razgovor, vidjeh sad da je poslednji put pozvan na raport kad se očitovao o puštanju Tompsona na RTCG.
    Splačina nije znala da i oko Tompsona postoji konsenzus...na kružnom toku u Cetinju.

  20. The Following User Says Thank You to Massaro For This Useful Post:


  21. #4638
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Ovaj Krivokapic da postupi mudro i da se ne izjasnjava i da precutno se podrzi izbacivanje Bozovica iz Crne Gore tim bi stavio do znanja Vucicu da ima muda i da nije ko Mandic,tim bi dobio podrsku od crnogoraca i dps biraca


    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  22. #4639
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Sto se tice popisa i treba da se obavi i to da se vidi kako se ko osjeca , mada mislim da ce se zajebati ovi sto pucaju na velikosrpstvo... ipak smo mi Crnogorci ...

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  23. #4640
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,791
    Thanks Thanks Given 
    4,682
    Thanks Thanks Received 
    9,651
    Thanked in
    3,652 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    Ovaj Krivokapic da postupi mudro i da se ne izjasnjava i da precutno se podrzi izbacivanje Bozovica iz Crne Gore tim bi stavio do znanja Vucicu da ima muda i da nije ko Mandic,tim bi dobio podrsku od crnogoraca i dps biraca
    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Krivokapić je prvi reagovao.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  24. #4641
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,791
    Thanks Thanks Given 
    4,682
    Thanks Thanks Received 
    9,651
    Thanked in
    3,652 Posts

    Default

    MVP: Nećemo povući odluku o protjerivanju Božovića, Varhelji propustio da razmijeni osnovne informacije
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...ne-informacije

    PRC

    Pisonero o tvitu Varheljija: Uzdržati se od djela koja mogu ugroziti prijateljske odnose Crne Gore i Srbije
    https://www.cdm.me/politika/pisonero...gore-i-srbije/
    Last edited by BiTrAtE; 30-11-20 at 13:22.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  25. #4642
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,655
    Thanks Thanks Given 
    1,244
    Thanks Thanks Received 
    871
    Thanked in
    568 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    MVP: Nećemo povući odluku o protjerivanju Božovića, Varhelji propustio da razmijeni osnovne informacije
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...ne-informacije

    PRC

    Pisonero o tvitu Varheljija: Uzdržati se od djela koja mogu ugroziti prijateljske odnose Crne Gore i Srbije
    https://www.cdm.me/politika/pisonero...gore-i-srbije/
    Aj sa srecom da i ova vlast pokaze da ima kicmu, samo su trebali mnogo ranije da reaguju. Poslije prve sporne izjave ide zuti karton, a kod druge je vec namjera ocigleda i ide noga.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  26. #4643
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    361
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    88
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Ja kad sam jedne rede u Belgiju reko da sam iz Montenegra oni mi na španskom počeše nešto. Druge rede u Holandiju, misle da sam Talijan. Sve dok ne rekoh u Njemačku i Švedsku da sam iz Jugoslavije, onda je bilo u redu. Eto koja smo sila mi Crna Gora. Najvažnije je da se izjasnimo na popis. Jer DpS nije dao kako se osjeeeeeećamoooo.

    Šta mislite da nova Vlada nacionalizuje minihidroelektrane i da napravi majning fabrike kao na Islandu što su uradili sa viškom struje? Što svuda mora CG da zavisi od neke crkavice iz UAE, EU, itd...
    Zašto bako Crnogorci voze crne blindirane Audijeve? To je sine korota za Kosovo.

  27. #4644
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    696
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Ђе су НВО да објасне грађанству да се идиотлуцима пораженог режима желе сакрити колапс МА и Плантажа?

    А и Пизонеро нема појма,евидентно...

  28. #4645
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Pisonero o tvitu Varheljija: Uzdržati se od djela koja mogu ugroziti prijateljske odnose Crne Gore i Srbije
    https://www.cdm.me/politika/pisonero...gore-i-srbije/
    Ovo je poruka Crnoj Gori i Srbiji, a ne Varheljiju. Vrlo neumjesna medijska manipulacija.

    Na pitanje TVCG da li je Evropska komisija upoznata sa cjelokupnim istorijskim kontekstom koji je u osnovu odluke o protjerivanju ambasadora Srbije, Pisonero je rekla da je Evropska komsija imala priliku da izrazi svoj stav juče, i da je ”poruka poslata sa njihove strane”.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  29. #4646
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Geralt of Rivia View Post
    А и Пизонеро нема појма,евидентно...
    I ja čuh da je ovi Varhelyi pametniji.

  30. #4647
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    696
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    I ja čuh da je ovi Varhelyi pametniji.
    Експерти ЕУ.

  31. #4648
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,224
    Thanks Thanks Given 
    14,443
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    2,032 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Lekićevo "peto" je da parafraziram kafanski kao kada bi ti neko u lokalu zalijepio šamar pa mu ti uzvratiš istom mjerom a cijeli lokal gleda u tebe sa čuđenjem kako si ti mogao to da uradiš? Ti si kriv jer si rođen kriv.

    Dakle Lekić diplomata jasno u izjavi postavlja posljedicu ispred uzroka.

    To je apsurd.

    Slažem se ja za momenat ovog skandala samo naglašavam ko ga uzrokovao a i sam sam naglasio da se dvoumim sta je stvarni razlog ove šarade.

    Ono na šta ne možemo da žmurimo jeste kad nešto zaslužiš treba i da dobiješ nebitno od momenta i mjesta. To je realnost. Božoviću je prešao visok prag tolerancije koji bi hipotetički gledano bilo koja druga drzava za slično ponašanje mnogo ranije uputila notifikaciju o png.

    Znate kako, ne treba se čuditi mađaru Verheljiju i blagonaklonog mu pogleda na ovakvo ponašanje Srbije prema Crnoj Gori jer mađari i dan danas ne mogu da se pomire sa Trijanonskim ugovorom i gubitkom velikog dijela teritorije.



    Ima samo jedan problem. Kako se to nikad Orbanu nacionalisti i njegovim ambasadorima nije desilo da se na sličan način miješa i upliće u ovakva pitanja prema svojim susjedima?

    Ajmo zamisliti ambasadora Mađarske koji u Austriji, Slovačkoj ili Srbiji obilježava datum velike Mađarske i poziva na ujedinjenje miješa se u izbore, u sastavljanje vlade, odnosno unutrašnje prilike nezavisne države.

    A ima podrsku od skoro 90% naroda u Mađarskoj da je Trijanonski ugovor najveća nepravda ikad.

    Po meni nije pametno ćutati na ponižavanja. A svaka vlast neka zasebno odlučuje koliko će govana pojesti, a prema tome ću se kao i vazda odrediti realno i nepristrasno, koliko je to moguće jer i ja sam grešno ljudsko biće

    Sent from my Telefunken
    Znači 90 posto naroda u Crnoj Gori ima isto mišljenje o podgoričkoj skupštini?

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  32. #4649
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,412
    Thanks Thanks Given 
    2,971
    Thanks Thanks Received 
    1,426
    Thanked in
    767 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Ovo je poruka Crnoj Gori i Srbiji, a ne Varheljiju. Vrlo neumjesna medijska manipulacija.
    Не би то никад урадили -гледа ко је пренио вијест- ..... портал ртцг и цдм.


    А врх, ово су нове реалности новинарства, некад је била виша математика, а сад је више новинарство.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  33. #4650
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Pogrešan zaključak. Niđe to nijesam naveo.

    Kažem da mađarska vlada povodom gore pomenutog mirovnog sporazuma u narodu (kod kuće i vani) ima saveznika da radi na negaciji istog i širi ideju objedinjavanja itd. pa isto ne čini niti joj pada na pamet već uoravo suprotno, njeguje i pazi dobrosusjedske odnose, dok na drugoj strani pored unutrašnje podrške Srbija i Božović nemaju ni natpolovičnu da ne kažem ni petinu podrške za izgovorene riječi u Crnoj Gori ali se ipak usuđuju da se mijesaju i bez pardona vrijeđaju kako oni vole reći, bratski narod.

    Evropski nema što.

    Sent from my Telefunken
    Teško je za razumeti ove tvoje paralele.

    Zaboravi na Varheljija, jer očigledno je njegova nacionalnost kriva što si se upustio u ovakve istorijske akrobacije.

    Ti u stvari stavljaš u istu ravan Madjarsku i Srbiju nakon WWI?
    Ili porediš sudbinu Madjarske i Crne Gore?
    Ili šta?

Page 186 of 214 FirstFirst ... 86136176182183184185186187188189190196 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 23:46
  2. sajtu Vlade Republike Crne Gore
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 28-01-07, 04:15
  3. Replies: 3
    Last Post: 20-06-05, 06:55
  4. Pretnje Ostroskom likvidacijom u ime Vlade Crne Gore
    By harambasa in forum Politika generalno
    Replies: 7
    Last Post: 16-03-05, 14:17
  5. Radom Milove vlade nezadovoljno skoro 70% gradjana Crne Gore
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 27-02-04, 14:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •