Page 106 of 183 FirstFirst ... 65696102103104105106107108109110116156 ... LastLast
Results 2,626 to 2,650 of 4560

Thread: Novi sastav Vlade Crne Gore-diskusija

Thanks Thanks Given 
    840
    Thanks Thanks Received 
    2,150
    Thanked in
    1,129 Posts

Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Borba i Aktuelno na istom fonu....

Ludilo

https://www.aktuelno.me/crna-gora/kr...-sastav-vlade/

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    samo treba pogledati odnos CdMa prema Mandiću i ekipi do izbora i nakon. sve jasno. CdM i Borba/in4s bff portali postadoše. dje mi živimo

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Е'o.

Thanks Thanks Given 
    1,823
    Thanks Thanks Received 
    590
    Thanked in
    320 Posts

Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Konacno DFC da izbaci neku normalnu analizu a ne svoje uobicajeno "Rusi, Rusi, svuda Rusi!"...

https://www.cdm.me/politika/tri-bot-...a-krivokapica/
    Није њихова анализа, бунт прво па онда вијести јуче су о овоме извијестили.

Не може дфц да све покрије, они пазе русе а ово остало нека фб страница и медиј.

Ја чекам посао али волим ову земљу!

А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    328
    Thanked in
    113 Posts

Borba i Aktuelno na istom fonu....

Ludilo

https://www.aktuelno.me/crna-gora/kr...-sastav-vlade/

Šta je ovo, moj brate?
    Je li moguće da ovo postoji? Čiji je ovo portal, zna li se?

Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    132
    Thanked in
    59 Posts

Rukoljub veli...a bolje rukoljub no dupelizac,kakvi jadnici...

Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    728
    Thanked in
    372 Posts

Aktuelno.me je becirovicev portal koji je nastao kad je usao u sukob sa katnicem.
    Mialim da je dosta

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

6. The Following 2 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    135
    Thanks Thanks Received 
    867
    Thanked in
    443 Posts

Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Није њихова анализа, бунт прво па онда вијести јуче су о овоме извијестили.

Не може дфц да све покрије, они пазе русе а ово остало нека фб страница и медиј.

Jes, nego je DFC dodao malo tehnicke analize, pravi sok da oni nesto urade.

Thanks Thanks Given 
    1,684
    Thanks Thanks Received 
    2,067
    Thanked in
    785 Posts

Čuh prejaku foru, ne znam jel istina ali nije daleko od istine svakako po referencama....

Milan nemam vozačku Knežević bi da vodi Ministarstvo saobraćaja

Thanks Thanks Given 
    840
    Thanks Thanks Received 
    2,150
    Thanked in
    1,129 Posts

https://fosmedia.me/mobile/infos/pol...m-u-parlamentu

Prava Crna Gora i ja lično izražavamo puno povjerenje i podršku mandataru u nimalo lakom poslu strukturiranja izvršne vlasti, poručio je lider Prave Crne Gore Marko Milačić, navodeći da ga ne zanimaju fotelje i da će ostati u parlamentu.

ispade Milačić najnormalniji

Е'o.

10. The Following 2 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    400
    Thanks Thanks Received 
    890
    Thanked in
    412 Posts

Dobro, ko ce mandataru da predlozi nestranacke eksperte? Jesu li bas svi strucnjaci u ovoj zemlji stranacki obojeni? Nisu, brate.. Daj, moze li neka struktura, Zdravkov tim, neka nvo.. da uperi svijetlo u tom pravcu malo, da se obasjaju i ljudi koji su "majstori svog zanata", a nisu ni URA, ni DF, ni Demokrate...

Thanks Thanks Given 
    1,684
    Thanks Thanks Received 
    2,067
    Thanked in
    785 Posts

Ko bi mogao iz Nove ili DNPa, po ugledu na trendove iz skupštine drugog oka u glavi, da odrepuje nešto.

Možda Slaven, samo kajlu bači preko stomaka i rap is in da house

Last edited by kimmi; 29-10-20 at 13:42.

Thanks Thanks Given 
    249
    Thanks Thanks Received 
    220
    Thanked in
    110 Posts

Čuh prejaku foru, ne znam jel istina ali nije daleko od istine svakako po referencama....
    Milan nemam vozačku Knežević bi da vodi Ministarstvo saobraćaja
    Pa ne znam je li ga to baš toliko diskredituje Ne moraš da budeš vozač da bi se bavio strateškim planiranjem saobraćaja. Čak ni diploma nije toliki problem, ako čovjek ima relevantno iskustvo, a on bukvalno nema ama baš ništa u vezi sa saobraćajem. Ne vjerujem ni da zna osnovne zakone, a o viziji da ne pričam.
    Last edited by Viscount; 29-10-20 at 13:42.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    185
    Thanked in
    95 Posts

Quote Originally Posted by Viscount View Post
    [FONT=Verdana]Pa ne znam je li ga to baš toliko diskredituje Ne moraš da budeš vozač da bi se bavio strateškim planiranjem saobraćaja. Čak ni diploma nije toliki problem, ako čovjek ima relevantno iskustvo, a on bukvalno nema ama baš ništa u vezi sa saobraćajem. Ne vjerujem ni da zna osnovne zakone, a o viziji da ne pričam.
    Duznost jednog ministra je samo da ne bude lopov odnosno provizijanac. Sve ostalo je lako. Njegov posao je bukvalno samo da bude posten, a posao svakako zavrsavaju pravni timovi, projektanti, nadzorni organi, izvodjaci. Ako je ministar ispravan sve dalje je ispravno po vertikali.

Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    29 Posts

Meni ljudi nijeste jasni, znaci ako je ministar exkspert sve ce on sam rijesiti? Nije toliko bitno da je ministar exkspert, bas je bitnije da ce posteno da radi posao, a najbitnije je da postavi eksperte u direkciji za saobracaj, pomorski saobracaj, puteve, avio saobracaj, javne nabavke i sve ostalo sto spada u organizacione jedinice ministarstva saobracaja, tamo trebaju strucnjaci a ne samo ministar strucnjak. Ministar bas treba da ima politickog iskustva, a ostale koje rasporedis u organizacione jedinice, e tu trebaju strucnjaci, koji su bas iz struke za taj dio posla i naravno da su posteni, e onda smo na konja.

Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    728
    Thanked in
    372 Posts

Pa nije bas dovoljno da si posten. Ne moras da budes ni strucnjak preveliki jer smo do sada imali multipraktike. Evo dovedes strucnjaka za drumski saobracaj, sta on zna o pomorskom, zeljeznickom ili avio saobracaju. Nista vise od bilo kog drugog.
    Ali je caka da ima osnove kako saobracaj generalno funkcionise. Timovi savjetnika su tu da daju predloge, a ministar je to da uklopi u budzet i pravce politike koji su zadati. I da ga ne vacare na gluposti nego da moze da prepozna sta se krije iza zahtjeva. Da li je realan i da li ce napraviti problem.
    Zato su to politicke a ne ekspertske funkcije, jer svako ministarstvo pokriva sirok dijapazon aktivnosti. Iz iskustva kad mi neko kaze da je ekspert za 10 stvari uglavnom nema pojma ni o jednoj, bez povrsno dokle ne postavis jedno ili dva strucnija pitanja.
    Zato sam godinama ovdje pominjao vladu u sijenci, sje bi opozicija predstavila rjesenja i ljude suprostavljeno vladajucoj viziji.
    Samo se ovdje to izvrgavalo ruglu, kako od politicara kad se to u medijima pokrene tako i od pojedinih forumasa kojih vise nema na forumu. Predstavljalo se kao nesto izopaceno i konspirativno.
    Eto ga DFu sad izopaceno i konspirativno. Nismo vjerovali ovima, a sad ocekuju da vjerujemo njima. Vazi....

17. The Following 2 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    84
    Thanks Thanks Received 
    631
    Thanked in
    288 Posts

Quote Originally Posted by kljift View Post
    Duznost jednog ministra je samo da ne bude lopov odnosno provizijanac. Sve ostalo je lako. Njegov posao je bukvalno samo da bude posten, a posao svakako zavrsavaju pravni timovi, projektanti, nadzorni organi, izvodjaci. Ako je ministar ispravan sve dalje je ispravno po vertikali.
    Ja imam neke rodjake koji su vrlo posteni. Nesto nijesam siguran da bi mogli da budu ministri. Za ministra treba jos ponesto. Milan Knezevic me nekako vise podsjeca na klovna, nego na nekog ko pretenduje da bude ministar. Posebno kad stavi one tamne naocare. Mozda upravnik ZIKS-a? Ako ne zavrsi s druge strane resetaka.

Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    728
    Thanked in
    372 Posts

Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Ja imam neke rodjake koji su vrlo posteni. Nesto nijesam siguran da bi mogli da budu ministri. Za ministra treba jos ponesto. Milan Knezevic me nekako vise podsjeca na klovna, nego na nekog ko pretenduje da bude ministar. Posebno kad stavi one tamne naocare. Mozda upravnik ZIKS-a? Ako ne zavrsi s druge strane resetaka.
    Ma budalastina. Ako cemo da pricamo o postenom covjeku i iskrenom opozicionaru iz DF, to je pokojni Janko Vucinic.
    Sve ovo sto manda zeli da jeste i da mu priznamo, vucinic je bio sve to.
    Ali mislim da ni on ne bi zelio da bude ministar isto kao sto ja ne smatram da je jankova borba i nacin dovoljno da mu se da ministarstvo energetike npr

20. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    371
    Thanks Thanks Received 
    355
    Thanked in
    196 Posts

Pored toga da bi valjalo da se kaze za ministra da je posten i dobar "covjek"....moze li prvi preduslov da bude da je ta osoba i prije ovog procesa imala bar neku ambiciju i viziju za polje na kom ce da bude ministar?

A ne "das" mu da bude ministar saobracaja a on snijeva eh da mi je prosvjetu ili policiju da "procistim". Das mu MVP a on nema pojma kako konsulati ili ambasade funkcionisu niti je o tome ikad u zivotu razmisljao. Nemojmo.
    [translated from english]

22. The Following 2 Users Say Thank You to avet For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    400
    Thanks Thanks Received 
    890
    Thanked in
    412 Posts

Ja opet ponavljam, jel iko misli da je Zdravko Krivokapic jedini "anonimus" (do ovih izbora) u Crnoj Gori koga bije glas da je ujedno posten, strucan i apolitican, tj. da nije ni u jednoj partiji? Nije! On nije slamka medju vihorove, imamo mi dosta takvih ljudi. Nismo mi tako hendikepiran narod kao sto nas simpatizeri minule vlasti zele predstaviti. Zelim da se poradi na tome, da on licno izadje sa nekoliko takvih imena, za koje (kao ni za njega) niko nije cuo do sada, pa neka DF krene grlom u jagode da diskredituju te ljude o kojima nista niti znaju, niti mogu naci.

24. The Following 3 Users Say Thank You to ovizionizi For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    230
    Thanked in
    113 Posts

Baš su dobar utisak ostavili konstituenti buduće vlasti, prosto zrače energijom da privuku nestranačke profesionalce. Vjerujem da, ako je neko uopšte imao takvu ideju, da mu nakon ove papzjanije epohalnih razmjera, to na um ne pada.
    In vino veritas

26. The Following 4 Users Say Thank You to johnny bravo For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    29 Posts

Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Pa nije bas dovoljno da si posten. Ne moras da budes ni strucnjak preveliki jer smo do sada imali multipraktike. Evo dovedes strucnjaka za drumski saobracaj, sta on zna o pomorskom, zeljeznickom ili avio saobracaju. Nista vise od bilo kog drugog.
    Ali je caka da ima osnove kako saobracaj generalno funkcionise. Timovi savjetnika su tu da daju predloge, a ministar je to da uklopi u budzet i pravce politike koji su zadati. I da ga ne vacare na gluposti nego da moze da prepozna sta se krije iza zahtjeva. Da li je realan i da li ce napraviti problem.
    Zato su to politicke a ne ekspertske funkcije, jer svako ministarstvo pokriva sirok dijapazon aktivnosti. Iz iskustva kad mi neko kaze da je ekspert za 10 stvari uglavnom nema pojma ni o jednoj, bez povrsno dokle ne postavis jedno ili dva strucnija pitanja.
    Zato sam godinama ovdje pominjao vladu u sijenci, sje bi opozicija predstavila rjesenja i ljude suprostavljeno vladajucoj viziji.
    Samo se ovdje to izvrgavalo ruglu, kako od politicara kad se to u medijima pokrene tako i od pojedinih forumasa kojih vise nema na forumu. Predstavljalo se kao nesto izopaceno i konspirativno.
    Eto ga DFu sad izopaceno i konspirativno. Nismo vjerovali ovima, a sad ocekuju da vjerujemo njima. Vazi....

Pazi brkas stvari, jedna od organizacionih jedinica je drumski saobracaj i to je direktorart za dumski sabracaj, neces tu pomorce da zaposljavas, nego u direktorat za pomorski saobracaj, jer ministarstvo saobracaj se sastoji od nekoliko organizacionih jedinica, za svaku treba covjek iz te struke. Nece ovaj za drumski saobracaj da se pita za avio i pomorski ili zeljeznicki, vec ces u te jedinice postaviti ljude iz te struke, ovo boldovano je besmisleno...

Thanks Thanks Given 
    84
    Thanks Thanks Received 
    631
    Thanked in
    288 Posts

Polozaj ministra je funkcija koju pokrivaju politicari. Za tu funkciju su potrebne organizacione sposobnosti i odredjeno znanje, sposobnost komunikacije i upravljanja. Samo strucno znanje se obicno nalazi na polozajima ispod ministra - pocev od pomocnika ministra pa nanize. To su birokrate koje imaju iskustvo i znanje u struci.

Kakve su sanse da ce ZK doesti vrhunske eksperte za ministre? Objektivno, vrlo slabe. Neko ko ima znanje jednostavno ne zeli da ulazi u pricu u kojoj se lako uprljati, a tesko nesto napraviti. Posebno obzirom na stanje raspada u kojem se nalazi Crna Gora. Tu tesko mogu pomoci i madjionicari.

29. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    840
    Thanks Thanks Received 
    2,150
    Thanked in
    1,129 Posts

Andrija Mandić gost na RTCG. paralelni univerzum. sad je Manda dobar toj televiziji. više ne ruši državu

Е'o.

Thanks Thanks Given 
    84
    Thanks Thanks Received 
    631
    Thanked in
    288 Posts

Quote Originally Posted by outline View Post
    Andrija Mandić gost na RTCG. paralelni univerzum. sad je Manda dobar toj televiziji. više ne ruši državu

Hebe lud zbunjenog.

Ne sjecam se odavno ovako ludih vremena.

Pomalo mi je zao ZK. Mislim da je posten covjek koji zeli da od CG napravi bolje mjesto za zivot.

32. The Following 3 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    342
    Thanks Thanks Received 
    104
    Thanked in
    43 Posts

Mogu li samo nesto da pitam?:

Zasto Milo i prethodni mandatari nisu imali ovakve probleme koje ima Krivokapic?

Zasto se SD, SDP, Bosnjacka partija, Albanske partije, .... nisu javno oglasavali sa svojim zahtjevima?

Plasili su se mandatara ili su sve to pametno iza zatvorenih vrata bas da im se ne bi glasaci sprdali?

Da su zahtjevi i prepucavanja bili javni vjerovatno bi se i glasaci DPS-a bunili i teze bi dolazilo do formiranja vlade.

Koliko je trebalo prethodnim mandatarima da sastave vladu? I zasto je to teklo glatko?

—————————————————
    ♡♡♡
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

Thanks Thanks Given 
    840
    Thanks Thanks Received 
    2,150
    Thanked in
    1,129 Posts

Default Novi sastav Vlade Crne Gore-diskusija

Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Hebe lud zbunjenog.

Ne sjecam se odavno ovako ludih vremena.

Pomalo mi je zao ZK. Mislim da je posten covjek koji zeli da od CG napravi bolje mjesto za zivot.
    nikad ovoliko prostora u odredjenim medijima nije imala ekipa DFa. ču Manda i RTCG, pa to ne može

EDIT - eo Medo sad optužuje Krivokapića

https://www.vijesti.me/vijesti/polit...a-djukanovicem

https://twitter.com/NebojsaMedojevi/...736512000?s=20

kako ljude boli briga za obraz i sve ostalo kad su fotelje u pitanju. majku bi izdali samo da budu na funkciji

Last edited by outline; 29-10-20 at 15:46.
    Е'o.

35. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:

Page 106 of 183 FirstFirst ... 65696102103104105106107108109110116156 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (1 members and 1 guests)