Page 102 of 214 FirstFirst ... 252929899100101102103104105106112152202 ... LastLast
Results 2,526 to 2,550 of 5331

Thread: Novi sastav Vlade Crne Gore-diskusija

  1. #2526
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,401
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Ko bi mogao iz Nove ili DNPa, po ugledu na trendove iz skupštine drugog oka u glavi, da odrepuje nešto.



    Možda Slaven, samo kajlu bači preko stomaka i rap is in da house

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 29-10-20 at 12:42.

  2. #2527
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Čuh prejaku foru, ne znam jel istina ali nije daleko od istine svakako po referencama....
    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Milan nemam vozačku Knežević bi da vodi Ministarstvo saobraćaja
    Pa ne znam je li ga to baš toliko diskredituje Ne moraš da budeš vozač da bi se bavio strateškim planiranjem saobraćaja. Čak ni diploma nije toliki problem, ako čovjek ima relevantno iskustvo, a on bukvalno nema ama baš ništa u vezi sa saobraćajem. Ne vjerujem ni da zna osnovne zakone, a o viziji da ne pričam.
    Last edited by Viscount; 29-10-20 at 12:42.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  3. #2528
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    [FONT=Verdana]Pa ne znam je li ga to baš toliko diskredituje Ne moraš da budeš vozač da bi se bavio strateškim planiranjem saobraćaja. Čak ni diploma nije toliki problem, ako čovjek ima relevantno iskustvo, a on bukvalno nema ama baš ništa u vezi sa saobraćajem. Ne vjerujem ni da zna osnovne zakone, a o viziji da ne pričam.
    Duznost jednog ministra je samo da ne bude lopov odnosno provizijanac. Sve ostalo je lako. Njegov posao je bukvalno samo da bude posten, a posao svakako zavrsavaju pravni timovi, projektanti, nadzorni organi, izvodjaci. Ako je ministar ispravan sve dalje je ispravno po vertikali.

  4. #2529
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,897
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    509 Posts

    Default

    Meni ljudi nijeste jasni, znaci ako je ministar exkspert sve ce on sam rijesiti? Nije toliko bitno da je ministar exkspert, bas je bitnije da ce posteno da radi posao, a najbitnije je da postavi eksperte u direkciji za saobracaj, pomorski saobracaj, puteve, avio saobracaj, javne nabavke i sve ostalo sto spada u organizacione jedinice ministarstva saobracaja, tamo trebaju strucnjaci a ne samo ministar strucnjak. Ministar bas treba da ima politickog iskustva, a ostale koje rasporedis u organizacione jedinice, e tu trebaju strucnjaci, koji su bas iz struke za taj dio posla i naravno da su posteni, e onda smo na konja.

  5. #2530
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Pa nije bas dovoljno da si posten. Ne moras da budes ni strucnjak preveliki jer smo do sada imali multipraktike. Evo dovedes strucnjaka za drumski saobracaj, sta on zna o pomorskom, zeljeznickom ili avio saobracaju. Nista vise od bilo kog drugog.
    Ali je caka da ima osnove kako saobracaj generalno funkcionise. Timovi savjetnika su tu da daju predloge, a ministar je to da uklopi u budzet i pravce politike koji su zadati. I da ga ne vacare na gluposti nego da moze da prepozna sta se krije iza zahtjeva. Da li je realan i da li ce napraviti problem.
    Zato su to politicke a ne ekspertske funkcije, jer svako ministarstvo pokriva sirok dijapazon aktivnosti. Iz iskustva kad mi neko kaze da je ekspert za 10 stvari uglavnom nema pojma ni o jednoj, bez povrsno dokle ne postavis jedno ili dva strucnija pitanja.
    Zato sam godinama ovdje pominjao vladu u sijenci, sje bi opozicija predstavila rjesenja i ljude suprostavljeno vladajucoj viziji.
    Samo se ovdje to izvrgavalo ruglu, kako od politicara kad se to u medijima pokrene tako i od pojedinih forumasa kojih vise nema na forumu. Predstavljalo se kao nesto izopaceno i konspirativno.
    Eto ga DFu sad izopaceno i konspirativno. Nismo vjerovali ovima, a sad ocekuju da vjerujemo njima. Vazi....

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  7. #2531
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kljift View Post
    Duznost jednog ministra je samo da ne bude lopov odnosno provizijanac. Sve ostalo je lako. Njegov posao je bukvalno samo da bude posten, a posao svakako zavrsavaju pravni timovi, projektanti, nadzorni organi, izvodjaci. Ako je ministar ispravan sve dalje je ispravno po vertikali.
    Ja imam neke rodjake koji su vrlo posteni. Nesto nijesam siguran da bi mogli da budu ministri. Za ministra treba jos ponesto. Milan Knezevic me nekako vise podsjeca na klovna, nego na nekog ko pretenduje da bude ministar. Posebno kad stavi one tamne naocare. Mozda upravnik ZIKS-a? Ako ne zavrsi s druge strane resetaka.

  8. #2532
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Ja imam neke rodjake koji su vrlo posteni. Nesto nijesam siguran da bi mogli da budu ministri. Za ministra treba jos ponesto. Milan Knezevic me nekako vise podsjeca na klovna, nego na nekog ko pretenduje da bude ministar. Posebno kad stavi one tamne naocare. Mozda upravnik ZIKS-a? Ako ne zavrsi s druge strane resetaka.
    Ma budalastina. Ako cemo da pricamo o postenom covjeku i iskrenom opozicionaru iz DF, to je pokojni Janko Vucinic.
    Sve ovo sto manda zeli da jeste i da mu priznamo, vucinic je bio sve to.
    Ali mislim da ni on ne bi zelio da bude ministar isto kao sto ja ne smatram da je jankova borba i nacin dovoljno da mu se da ministarstvo energetike npr

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  9. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  10. #2533
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,403
    Thanks Thanks Given 
    4,192
    Thanks Thanks Received 
    4,505
    Thanked in
    2,184 Posts

    Default

    Pored toga da bi valjalo da se kaze za ministra da je posten i dobar "covjek"....moze li prvi preduslov da bude da je ta osoba i prije ovog procesa imala bar neku ambiciju i viziju za polje na kom ce da bude ministar?

    A ne "das" mu da bude ministar saobracaja a on snijeva eh da mi je prosvjetu ili policiju da "procistim". Das mu MVP a on nema pojma kako konsulati ili ambasade funkcionisu niti je o tome ikad u zivotu razmisljao. Nemojmo.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  11. The Following 2 Users Say Thank You to avet For This Useful Post:


  12. #2534
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Ja opet ponavljam, jel iko misli da je Zdravko Krivokapic jedini "anonimus" (do ovih izbora) u Crnoj Gori koga bije glas da je ujedno posten, strucan i apolitican, tj. da nije ni u jednoj partiji? Nije! On nije slamka medju vihorove, imamo mi dosta takvih ljudi. Nismo mi tako hendikepiran narod kao sto nas simpatizeri minule vlasti zele predstaviti. Zelim da se poradi na tome, da on licno izadje sa nekoliko takvih imena, za koje (kao ni za njega) niko nije cuo do sada, pa neka DF krene grlom u jagode da diskredituju te ljude o kojima nista niti znaju, niti mogu naci.


  13. The Following 3 Users Say Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  14. #2535
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Baš su dobar utisak ostavili konstituenti buduće vlasti, prosto zrače energijom da privuku nestranačke profesionalce. Vjerujem da, ako je neko uopšte imao takvu ideju, da mu nakon ove papzjanije epohalnih razmjera, to na um ne pada.
    In vino veritas

  15. The Following 3 Users Say Thank You to johnny bravo For This Useful Post:


  16. #2536
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,897
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    509 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Pa nije bas dovoljno da si posten. Ne moras da budes ni strucnjak preveliki jer smo do sada imali multipraktike. Evo dovedes strucnjaka za drumski saobracaj, sta on zna o pomorskom, zeljeznickom ili avio saobracaju. Nista vise od bilo kog drugog.
    Ali je caka da ima osnove kako saobracaj generalno funkcionise. Timovi savjetnika su tu da daju predloge, a ministar je to da uklopi u budzet i pravce politike koji su zadati. I da ga ne vacare na gluposti nego da moze da prepozna sta se krije iza zahtjeva. Da li je realan i da li ce napraviti problem.
    Zato su to politicke a ne ekspertske funkcije, jer svako ministarstvo pokriva sirok dijapazon aktivnosti. Iz iskustva kad mi neko kaze da je ekspert za 10 stvari uglavnom nema pojma ni o jednoj, bez povrsno dokle ne postavis jedno ili dva strucnija pitanja.
    Zato sam godinama ovdje pominjao vladu u sijenci, sje bi opozicija predstavila rjesenja i ljude suprostavljeno vladajucoj viziji.
    Samo se ovdje to izvrgavalo ruglu, kako od politicara kad se to u medijima pokrene tako i od pojedinih forumasa kojih vise nema na forumu. Predstavljalo se kao nesto izopaceno i konspirativno.
    Eto ga DFu sad izopaceno i konspirativno. Nismo vjerovali ovima, a sad ocekuju da vjerujemo njima. Vazi....

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Pazi brkas stvari, jedna od organizacionih jedinica je drumski saobracaj i to je direktorart za dumski sabracaj, neces tu pomorce da zaposljavas, nego u direktorat za pomorski saobracaj, jer ministarstvo saobracaj se sastoji od nekoliko organizacionih jedinica, za svaku treba covjek iz te struke. Nece ovaj za drumski saobracaj da se pita za avio i pomorski ili zeljeznicki, vec ces u te jedinice postaviti ljude iz te struke, ovo boldovano je besmisleno...

  17. #2537
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Polozaj ministra je funkcija koju pokrivaju politicari. Za tu funkciju su potrebne organizacione sposobnosti i odredjeno znanje, sposobnost komunikacije i upravljanja. Samo strucno znanje se obicno nalazi na polozajima ispod ministra - pocev od pomocnika ministra pa nanize. To su birokrate koje imaju iskustvo i znanje u struci.

    Kakve su sanse da ce ZK doesti vrhunske eksperte za ministre? Objektivno, vrlo slabe. Neko ko ima znanje jednostavno ne zeli da ulazi u pricu u kojoj se lako uprljati, a tesko nesto napraviti. Posebno obzirom na stanje raspada u kojem se nalazi Crna Gora. Tu tesko mogu pomoci i madjionicari.

  18. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  19. #2538
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,582
    Thanks Thanks Given 
    3,542
    Thanks Thanks Received 
    8,584
    Thanked in
    4,636 Posts

    Default

    Andrija Mandić gost na RTCG. paralelni univerzum. sad je Manda dobar toj televiziji. više ne ruši državu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  20. #2539
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    Andrija Mandić gost na RTCG. paralelni univerzum. sad je Manda dobar toj televiziji. više ne ruši državu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Hebe lud zbunjenog.

    Ne sjecam se odavno ovako ludih vremena.

    Pomalo mi je zao ZK. Mislim da je posten covjek koji zeli da od CG napravi bolje mjesto za zivot.

  21. The Following 3 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  22. #2540
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Mogu li samo nesto da pitam?:

    Zasto Milo i prethodni mandatari nisu imali ovakve probleme koje ima Krivokapic?

    Zasto se SD, SDP, Bosnjacka partija, Albanske partije, .... nisu javno oglasavali sa svojim zahtjevima?

    Plasili su se mandatara ili su sve to pametno iza zatvorenih vrata bas da im se ne bi glasaci sprdali?

    Da su zahtjevi i prepucavanja bili javni vjerovatno bi se i glasaci DPS-a bunili i teze bi dolazilo do formiranja vlade.

    Koliko je trebalo prethodnim mandatarima da sastave vladu? I zasto je to teklo glatko?

    —————————————————
    ♡♡♡
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  23. #2541
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,582
    Thanks Thanks Given 
    3,542
    Thanks Thanks Received 
    8,584
    Thanked in
    4,636 Posts

    Default Novi sastav Vlade Crne Gore-diskusija

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Hebe lud zbunjenog.

    Ne sjecam se odavno ovako ludih vremena.

    Pomalo mi je zao ZK. Mislim da je posten covjek koji zeli da od CG napravi bolje mjesto za zivot.
    nikad ovoliko prostora u odredjenim medijima nije imala ekipa DFa. ču Manda i RTCG, pa to ne može

    EDIT - eo Medo sad optužuje Krivokapića

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...a-djukanovicem

    https://twitter.com/NebojsaMedojevi/...736512000?s=20

    kako ljude boli briga za obraz i sve ostalo kad su fotelje u pitanju. majku bi izdali samo da budu na funkciji

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by outline; 29-10-20 at 14:46.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  24. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  25. #2542
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,897
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    509 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Mogu li samo nesto da pitam?:

    Zasto Milo i prethodni mandatari nisu imali ovakve probleme koje ima Krivokapic?

    Zasto se SD, SDP, Bosnjacka partija, Albanske partije, .... nisu javno oglasavali sa svojim zahtjevima?

    Plasili su se mandatara ili su sve to pametno iza zatvorenih vrata bas da im se ne bi glasaci sprdali?

    Da su zahtjevi i prepucavanja bili javni vjerovatno bi se i glasaci DPS-a bunili i teze bi dolazilo do formiranja vlade.

    Koliko je trebalo prethodnim mandatarima da sastave vladu? I zasto je to teklo glatko?

    —————————————————
    ♡♡♡
    I prosla vlada je tek nedje sredinom novembra sastavila vladu, stim sto sad vidimo kako treba sve javno i transparentno, a ne iza vrata, mene uopste nije nista za sprdnju, nego da se vidi kakav je ko, ako EU kaze ne mogu Medo, Manda i Pipun u bezbjednosni sektor, onda ne moze, ne znam cime su oni to zaduzili CG pa da im se moraju zelje ispunjavati.

  26. The Following User Says Thank You to Whisperer For This Useful Post:


  27. #2543
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Mogu li samo nesto da pitam?:

    Zasto Milo i prethodni mandatari nisu imali ovakve probleme koje ima Krivokapic?

    —————————————————
    ♡♡♡
    Zato sto Krivokapic nema partiju iza sebe. Kako sam rece, on je "general bez vojske".

    Kako napravit vladu u kojoj jedan koalicioni partner (DF) zestoko napada drugog koalicionog partnera (URA)? Ili ovo sto napisa outline, da lider jedne od partija u toj koaliciji (Medo) napada mandatara vlade? A to se, istina manje otvoreno, moze naci i u izjavama drugih lidera DF.

    Moze li takva Vlada da funkcionise? Kako?
    Last edited by Ostoja; 29-10-20 at 14:52.

  28. #2544
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,403
    Thanks Thanks Given 
    4,192
    Thanks Thanks Received 
    4,505
    Thanked in
    2,184 Posts

    Default

    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  29. #2545
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,403
    Thanks Thanks Given 
    4,192
    Thanks Thanks Received 
    4,505
    Thanked in
    2,184 Posts

    Default

    Ja zbilja ne znam kako ce oni moci posle ovolikog cascavanja preko medija doci do dogovora oko vlade.....i da ona onda potraje.

    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  30. #2546
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,897
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    509 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Ja zbilja ne znam kako ce oni moci posle ovolikog cascavanja preko medija doci do dogovora oko vlade.....i da ona onda potraje.

    Krivokapic je ovdje potpuno u pravu, znaci ako EU odbija ovakve likove da vidi u novoj vladi, ne znam sta im tu nije jasno, jednostavno sjedi u parlament i tamo palamudi ka i do sad i da zavrsimo pricu, jer sledece izbore ih nece biti.

  31. #2547
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    213
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    sledece izbore vise glasova krivokapic no cijeli DF.

  32. The Following 2 Users Say Thank You to DDRPG For This Useful Post:


  33. #2548
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,582
    Thanks Thanks Given 
    3,542
    Thanks Thanks Received 
    8,584
    Thanked in
    4,636 Posts

    Default Novi sastav Vlade Crne Gore-diskusija

    ljudi, jel moguće ovo!?


    https://fosmedia.me/mobile/infos/pol...pic-glasac-dps

    ‘Dobronamjerni ljudi su nas uvjeravali da je Krivokapić glasač DPS-a,...’

    dje su oni forumaši koji su ovuda branili Mandića i ekipu? ‘oće li ovo sad ovi MCP da krive? istu MCP koja im je donijela pobjedu? nije im MCP zaboravila konsultacije u BGu iako su rekli da će poslušat Amfilohija. ako Amfilohije ugasi DF, najbolju stvar bi uradio za Crnu Goru


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by outline; 29-10-20 at 15:30.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  34. The Following 4 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  35. #2549
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,555
    Thanks Thanks Given 
    1,956
    Thanks Thanks Received 
    2,560
    Thanked in
    1,100 Posts

    Default

    Kakva su ovo *****, da ima naroda da ih isklepa nedje

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  36. The Following 5 Users Say Thank You to no-mercy For This Useful Post:


  37. #2550
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,924
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,791
    Thanked in
    3,714 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    ljudi, jel moguće ovo!?


    https://fosmedia.me/mobile/infos/pol...pic-glasac-dps

    ‘Dobronamjerni ljudi su nas uvjeravali da je Krivokapić glasač DPS-a,...’

    dje su oni forumaši koji su ovuda branili Mandića i ekipu?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Jao da sam dokon pa da tražim postove od kolega forumaša koji su tvrdili da Mandić & Co nisu PROBLEM

    Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  38. The Following 2 Users Say Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


Page 102 of 214 FirstFirst ... 252929899100101102103104105106112152202 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. sajtu Vlade Republike Crne Gore
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 28-01-07, 03:15
  3. Replies: 3
    Last Post: 20-06-05, 05:55
  4. Pretnje Ostroskom likvidacijom u ime Vlade Crne Gore
    By harambasa in forum Politika generalno
    Replies: 7
    Last Post: 16-03-05, 13:17
  5. Radom Milove vlade nezadovoljno skoro 70% gradjana Crne Gore
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 27-02-04, 13:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •