Page 178 of 214 FirstFirst ... 78128168174175176177178179180181182188 ... LastLast
Results 4,426 to 4,450 of 5331

Thread: Novi sastav Vlade Crne Gore-diskusija

  1. #4426
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Odlican predlog za ministricu odbrane. Za nju se moze reci da je ekspert. Ispade ova vlada bolja nego sam mislio.
    Još da niko ne proda. Strah me Meda iskren da budem.

    Ja zadovoljan. Nije idealno, taman posla, ali što su nam bile opcije ovo je ODLIČNO!

    Ne mogu se Srbi žaliti da nisu zastupljeni, nikad više nisu bili, ne možemo ni mi Crnogorci kupit trunje jer ima dosta i Crnogoraca u vladi a nema profesionaolnih Srba iz DFa.

    Taman izmjereno kako treba da, sem nekih zaludnjaka i ekstrema, niko ne može reći da je ovo svesrpska ili svecrnogorska vlada. Dobro odrađen posao. Reference odlične ili makar pristojne kod velike bećine ministara, a meni je to kao i utisak da neće biti obične lopovčine i ljudi koji će gledati partijski interes prije svega mnogo bitnije od nacionalnog izjašnjenja.

    Smeta mi što sem Dritana nema manjina, ali eto nadam se da će ove Kancelarije malo to popeglati. Ono, nije da nijesu zvani da uđu u vladu (iz ovih nacionalnih stranaka manjina) ali treba tražiti i rješenja van tih lista.

    Šteta što su se iz Oduprise deklarisali da ne žele bilo šta u izvršnoj vlasti, jer volio bi neke od njih da vidim u vladi.




    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 27-11-20 at 13:23.

  2. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  3. #4427
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Не познајем госпођу, али према референцама, мислим да се ради о јако квалитетном кадру за министарку одбране.



    Управо супротно.Куповина Бел хеликоптера и унификација полицијске и војне флоте је паметна ствар.Такође мислим и да су купљени хеликотери, по карактуеристикама а сходно опредијељеном буџету и начину отплате, веома добро ријешење.
    Slozicemo se da se ne slazemo. Kupovina policijskog helihoptera je za mene licno promasaj, jer licno ne vidim unifikaciju vojske i policije kao nesto dobro. Vec sam iznio misljenje o militarizaciji uprave policije, pa nisam bas odusevljen nastavkom tog trenda kroz uvodjenja policijskih doktrina u vojsku.
    Dva potpuno razlicita sistema, sa potpuno razlicitim praksama i pravcima djelovanja.
    Ali dobro. Svako ima pravo na svoje misljenje i detalj da je jeftinije da pomijesamo opremu vojske i policije za mene nije dovoljan da promijenim misljenje

  4. #4428
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Не познајем госпођу, али према референцама, мислим да се ради о јако квалитетном кадру за министарку одбране.
    Ove rodno senzitivne su vrlo, je li, senzitivne na takve titule, pa pripazi ubuduce. Vele, ministarka je zena ministra, a ministrica je zena na poziciji ministra.


  5. The Following 3 Users Say Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  6. #4429
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Još da niko ne proda. Strah me Meda iskren da budem.
    Medo glasa uzivo.. iz Moskve! Kaze: "PROTIV! I dajem ostavku na mjestu poslanika, predsjdnika partije i svega u vezi CG! Crknite, žohari!!!"


  7. #4430
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,348
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Još da niko ne proda. Strah me Meda iskren da budem.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    ne smiju. Medo je klasičan primjer čovjeka koji je samo na riječima jak. uostalom, sjećaju se svi iz DFa reakcije ljudi pred prvo zasijedanje novog saziva Skupštine. čudo je strah


    Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  8. #4431
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,699
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    843
    Thanked in
    322 Posts

    Default

    Neka je srecno...vidjecemo kako ce ici.
    Dako ne malo sunca ogrije.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  9. The Following User Says Thank You to Sidewinder For This Useful Post:


  10. #4432
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Jehbale vas zastave više.

    Da se popije po jedna u čast nove vlade pa ili pukovnici ili pokojnici.

  11. The Following 5 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  12. #4433
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,348
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    ovo nam je poslednja šansa da napravimo nešto. ovim ljudima srećno, trebaće im


    Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  13. The Following 3 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  14. #4434
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,115
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    464
    Thanked in
    211 Posts

    Default

    Srecno bilo... nece im biti lako... al cik da vidim ko ce kasnije glasati za smjenu ove vlade...

    Svakako slijede nam zanimljiva ali nadam se postenija vremena.

  15. The Following 2 Users Say Thank You to osvajaci pg For This Useful Post:


  16. #4435
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Zaboravih da dodam, nadam se da će prvi zadatak biti da se vidi na što su trošene pare od izbora na ovamo i da se to javno objavi.
    Ako je i trećina tačno od onog što se priča, to će biti zanimljivo viđet.

  17. The Following 3 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  18. #4436
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,699
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    843
    Thanked in
    322 Posts

    Default

    Ne bi me zacudilo df ne glasa...al mozda dps oce

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  19. #4437
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Samo mi nije jasno što mu je ono značilo za Jovanu Marović, kad se evo ona po mrežama već zafaljuje na čestitkama na kandidaturi. A o tome se inače šuška evo već nekoliko nedjelja, tako da ne sumnjam da će na kraju ona biti pregovaračica, iako "u ovom trenutku sigurno nije kandidat da bude budući glavni pregovarač".
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  20. #4438
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    361
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    88
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Neka je sa srećom Vlada 🇲🇪

  21. #4439
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Od ovih do sad ne mogu biti gori.
    E sad da vidimo koliko se moze ispraviti sve ovo...

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  22. #4440
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Kad vidim da na vladu pište crnogorski i srpski krajnji desničari, kapiram da je posao urađen kako treba.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  23. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  24. #4441
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    https://www.portalanalitika.me/clana...stva-finansija
    Vlada Crne Gore donijela je rješenja o postavljenjima Ive Vuković za generalnu direktoricu Direktorata za ekonomsku i razvojnu politiku u Ministarstvu finansija i Bojane Bajić za generalnu direktoricu Direktorata za digitalizaciju i informacione sisteme u istom Ministarstvu.
    Je li stara ili vec nova Vlada?
    Last edited by A+A; 27-11-20 at 14:00.

  25. #4442
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Popih tri krune i utrnuh čitav, sad vidim kako je Medu svaki dan, zna li se đe je i kad se očekuje njegov komentar?

  26. The Following 9 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  27. #4443
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Mandatar za sastav nove Vlade Crne Gore, Zdravko Krivokapić predstavlja konačan predlog sastava 42. Vlade Crne Gore.

    Opredijelio sam se da imam jednog potpredsjednika i taj potpredsjednik je Dritan Abazović, saopštio je Krivokapić.

    On je saopštio i imena ministara:

    ministarka odbrane Olivera Injac

    ministar unutrašnjih poslova Sergej Sekulović

    ministar vanjskih poslova Đorđe Radulović

    ministar finansija i socijalnog staranja Milojko Spajić

    ministarka prosvjete, nauke, kulture i sporta Vesna Bratić

    ministarka zdravlja Jelena Borovinić Bojović

    ministar ekonomskog razvoja Jakov Milatović

    ministar kapitalnih investicija Mladen Bojanić

    ministarka javne uprave, digitalnog društva i medija Tamara Srzentić

    ministar ekologije urbanizma i prostornog planiranja Ratko Mitrović

    ministar poljoprivede, šumarstva i vodoprivrede Aleksandar Stijović

    ministar pravde i manjinskih prava Vladimir Leposavić.

    Krivokapić je kazao da je razgovarao sa civilnom aktivistkinjom Jovanom Marović, ali da ona "u ovom trenutku sigurno nije" kandidat da bude budući glavni pregovarač sa Evropskom unijom (EU)

    "Glavni pregovarač sa EU biće određen oko 15. decembra", rekao je Krivokapić.

    "Ovo je Vlada koja nije ni startovala, a najviše je kritikovana. Više se bavilo imenima, nego vizijom budućnosti Crne Gore", rekao je Krivokapić.

    "Pozivam sve da nam pomognete da zajednički dođemo do najbolje rješenja. Ovo je pitanje svih nas. Zatičemo vrlo negativno stanje", istakao je mandatar.

    Dodao je da uvijek mali treba da se poredi sa sličnim i naveo primjer Luksemburga.

    "Za četiri godine ako budemo ostvarili bar 50 odsto onog što smo zamislili mi ćemo se primaći dovoljno blizu da je kvalitet života postao drugačiji", naveo je Krivokapić.

    Dodao je i da ako bi želio da ima vladu prijatelja, kumova i rodbine da "tu ne bih pripadao".

    "Poznajem kandidate od skoro, ali kada imate reference ne mogu da kažem da mogu da ga eliminišem", rekao je Krivokapić.

    Podsjetio je da je u prvom predlogu koji je bio vezan za ministra odbrane ostavio prozor koji je vezan za nepopunjeno ime.

    "Ja sam želio da dođe do konsezusa političkih subjekta i došli do onoga što smo željeli, a to je racionalizacija uprave. Želio da potpredsjednik bude i na čelu jednog resora. Odlučio sam da mjesto potpredsjednika ponudim Abazoviću, a ostala mjesta određeni eksperti".

    Kazao je i da je jedan od kandidata koji je pominjan za ministra odbrane Goran Đurović, renomirano ime koji je rijedak čovjek koji se pokazao u svojoj profesiji koji ima izuzetne rezultate, koji je dobrotvor, koji je veliki strateg i menadžer.

    "Olivera Injac je jedini profesor bezbjednosti i vanredni profesor na UDG. Završila je mnogobrojne seminare koji se tiču EU integracija, koja je pisala veliki broj radova, učestvovala u kreiranju stratega bezbjednosti ne kao pripadnik DPS nego kao ekspert... Govori dva jezika. Ima brojne kontakte... Ne potcjenjujem političare, ali ova vlada treba da bude ekspertska", naveo je Krivokapić.

    Dodao je i da je najvažnije da vlada krene da radi.

    "Samo smo izgubili vremenski period i dali snagu onima koji su sada na vlasti. Ne postoji nijedno ime na kugli zemaljsko koje može da bude prihvaćeno od svih. Možda sam nemušt politički, ali nisam spreman da prihvatam ucjene", naveo je Krivokapić.

    Na pitanje da li je Ratko Mitrović njegov prijatelj, odgovorio je odrično.

    "Ja zamišljam prijatelja kao nekog sa kim pojedete džak soli. Ratka Mitrovića doživljavam kao stručnjaka koji može da se nosi sa ovim izazovom".

    Kazao je da će u ponedjeljak političkim partijama da dostavi ekspoze sa spiskom kandidata za ministre.

    "Jer šefovi poslaničkih klubova su tražili da to bude tri dana pred početka Skupštine. Želim još jednom da pročešljam ekspoze" rekao je Krivokapić.

    On je obrazložio i imenovanje Sekulovića za ministra unutrašnjih poslova.

    "Sergej je svima poznat, građanski aktivista, jednim dijelom je vezan i za MUP. Bilo je pitanje da li ministar treba da bude neko ko je završio te škole. Zaključili smo da je najvažnije da je pravnik, da je uspješan u tom dijelu, da je opozicionar, da nije uprljan bilo kojim djelovanjem. To nije čovjek na kojeg možete da utičete i to mi je dalo za pravo da njega imenujem", rekao je Krivokapić.

    Dodao je i da će nastojati da Uprava policije bude sastavni dio MUP-a.

    "Što se tiče ANB-a, ime kandidata za rukovodioca službe koja je izazvala veliku pažnju, nije toliko misteriozno. Zaslužuje posebnu pažnju i mi smo se opredijelili da taj sistem usmjerimo na ono što je ključno, stabilnost i bezbjednost Crne Gore", kazao je Krivokapić.

    Upitan kakvo je to njegovo "prađedovsko zavještanje", odgovorio je da su to četiri vrline - poštovanje, poštenje, pravičnost i istinitoljubivost.

    "Crnogorski identitet kod mene je nesporan. Ne znam ko ga je sporio. Valjda svi treba da se osjećamo kao Crnogorci", naveo je Krivokapić.

    Naveo je da ministarstvo prosvjete, kulture, nauke i sporta možda jeste glomazno ministarstvo, ali da je dovoljno srodno.

    "Na primjer, u dijelu sporta predviđeno je da se formira Uprava za sport i mlade koji rasterećuje taj dio. Koleginica Bratić nije još startovala, a već joj se spočitavaju stvari. Pustimo Bratić da pokaže prve rezultate, pa da onda sudimo".

    Krivokapić je ranije najavio da će do petka, 27. novembra, dostaviti Skupštini program i predlog sastava nove Vlade, a sjednica na kojoj će se poslanici o njoj izjasniti zakazana je za 2. decembar.

    izvor: www.vijesti.me

    Evo da ostane zapisano.

    Sent from my Motorola 8400

  28. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  29. #4444
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Nova vlada još nije izabrana, glasa se 2.12.2020 god. Dok se ne izglasa ona iz 2016 god. radi.

    Sent from my Motorola 8400

  30. #4445
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Ada stara.. boze me sacuvaj.. Pa na koliko godina im je mandat sad? Kakve ce ovo opstrukcije da budu, krv ti jeb...


  31. The Following User Says Thank You to ovizionizi For This Useful Post:

    A+A

  32. #4446
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    361
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    88
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Morala je Bratić, evo oprostio bi im Milačića da su stavili mjesto nje.
    Zašto bako Crnogorci voze crne blindirane Audijeve? To je sine korota za Kosovo.

  33. #4447
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Žene će činiti oko 30% u Vladi, što je malo iznad prosjeka na nivou Evropske unije i više nego što ima polovina članica EU. Vala Ljeposava na aparatima
    Last edited by Viscount; 27-11-20 at 14:14.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  34. The Following User Says Thank You to Viscount For This Useful Post:


  35. #4448
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Nikome "normalnome" pod čime podrazumijevam građane koji nisu šklepili milione i koji se nisu uhljebili sa fakultetima iz Tutina i Leposavića, nije u interesu i da navija da Vlada loše radi i da zaglavi.
    U krajnjem svi smo u istom čamcu, sviđala nam se ili ne neka politička i kadrovska rješenja.
    Zato u krajnjem da prođe s anđelima to glasanje i da se dofate posla. Potrebno je iz više razloga prvi je, što sada imamo graničnu anarhiju, vladu koja je bez legitmiteta i to traje predugo. A moraju se donositi odluke koje će se poštovati.
    Na kraju, poželimo im sreću. U ondosu na početak septembra, ovo je više nego što sam očekivao. I dalje nemam visoka očekivanja od ove vlade, i iskreno se nadam da ću isto tako, u nekoj budućnosti ponovo napisati za Vladu "ovo je više nego što sam očekivao". Navijam za takav scenario kao svako normalni, prije svega zbog klinaca vrtićkog&školskog uzrasta što mi se kroz kuću motaju .
    Vjerovatno je pogrešno mjesto, a i stereotipno je i patetčino, ali želim im puno sreće i uspješan rad!

  36. The Following 4 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  37. #4449
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,305
    Thanks Thanks Given 
    4,133
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,162 Posts

    Default

    Sorry Djurovicu ali izgleda da Zdrka cita forum i nije mogao preci preko nekih kritika sto je jutros procitao.

    https://www.vijesti.me/v/489971
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  38. #4450
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    539
    Thanks Thanks Given 
    310
    Thanks Thanks Received 
    500
    Thanked in
    183 Posts

    Default

    Ode dps u proslost i to je nesto.

    Sa srecom novoj Vladi.
    Budite relaksirani.

  39. The Following User Says Thank You to Joksim For This Useful Post:


Page 178 of 214 FirstFirst ... 78128168174175176177178179180181182188 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 23:46
  2. sajtu Vlade Republike Crne Gore
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 28-01-07, 04:15
  3. Replies: 3
    Last Post: 20-06-05, 06:55
  4. Pretnje Ostroskom likvidacijom u ime Vlade Crne Gore
    By harambasa in forum Politika generalno
    Replies: 7
    Last Post: 16-03-05, 14:17
  5. Radom Milove vlade nezadovoljno skoro 70% gradjana Crne Gore
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 27-02-04, 14:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •