Page 124 of 214 FirstFirst ... 2474114120121122123124125126127128134174 ... LastLast
Results 3,076 to 3,100 of 5331

Thread: Novi sastav Vlade Crne Gore-diskusija

  1. #3076
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Ako se Guzichko sjutra ne raznese ispred Skupshtine i sabotira sve,ne zayebavam se uopshte,koliko se zaigrao i pogubio,potrebna mu je pomoc,jbg.
    Nema on kad od sprečavanja Bajdena da pokrade izbore

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  2. #3077
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Mislim da su svi imali pravo da daju predloge "svojih" eksperata, od URE, preko Demokrata, pa do SNPa i DFa.
    To što DF neće nikog da predloži sem MMK, jer su oni bogom dani za sve, ne treba da utiče na izbor eksperata koje drugi predlože. Naravno, ako Zdravko ima ljude sa boljim referencama, samo naprijed.
    Bez obzira, svakako su mi prihvatljiva ova imena koja se pominju. Fakat, Jovićević je malo čudan izbor, i više mi djeluje kao da je ipak DF dao predlog nekih vanstranačkih ličnosti.
    Al ajde da sačekamo do sjutra.
    A sigurno ima i ovoga što reče @SKOJ da neki kojima je nuđeno su ladno rekli da nisu zainteresovani.
    Nije mi jasno što je sad paljba na URU? Jesu dali neko saopštenje kontra formiranja vlade ili nešto da nisam ispratio?
    Nema nikakve paljbe, bar sto se mene tice, no me vjerovatno nisi dobro razumio. Ja ne kazem da ce on ideoloski da oponira URA-i, vec po pitanju personalnih resenja mora da pokaze neki vid nezavisnosti u odnosu na njih. On je uri udovoljio po glavnom pitanju, sustinskom i kljucnom njihovom uslovu, da vlada bude ekspertska. Tacnije, nije im udovoljio, nego su se nasli tu, jer je to i njegova vizija najboljeg resenja u ovom trenutku, ako ga dobro kapiram. Pa u vezi sektora bezbijednosti, tu ce im vec udovoljiti. Iako bi, siguran sam, imao on mozda nekog drugog na umu, ali neka ide kako ide... Ali kad su konkretno personalna resenja u pitanju, stani malo serdare, ipak sam ja neki mandatar odje, ocamuebem! Tu mislim prvenstveno na Pavicevica, od kojeg je i pocela ova prica, a protiv koga ja ama bas nista nemam. Vjerovatno ni Krivokapic. Ali ima podjednako dobrih resenja i iz njegove kuhinje, pa time moze da demonstrira da nije sve po diktatu ure. To hocu da kazem.


  3. The Following User Says Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  4. #3078
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Grad N
    Posts
    727
    Thanks Thanks Given 
    116
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Mislim da je Uri sporan Jovicevic, a koliko znam iz prica kada su ga spominjali kao kandidata DF da je on Dakin štih.

  5. #3079
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/tv/emisije/48...ertski-kabinet

    Ovaj moze samo da predstavi pokretni izvor zaraze. Kako to da gospodin nije u samoizolaciji?
    Last edited by Angi e; 04-11-20 at 23:24.

  6. #3080
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Ako se Guzichko sjutra ne raznese ispred Skupshtine i sabotira sve,ne zayebavam se uopshte,koliko se zaigrao i pogubio,potrebna mu je pomoc,jbg.
    Moram i ođe...

    Guzičko, kako ga ti zoveš, je dobio specijalni zadatak, nema kad atm



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  7. The Following 4 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  8. #3081
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Ovaj put ozbiljno.

    Stvarno mi nije jasno sto se to desava s Medojevicem. Upoznao sam ga nedje davno i djelovao mi je vrlo cestito i - normalno. Imao je neku svoju "demokratsku" i ambicioznu pricu, ali to je bilo sasvim OK. Ovo kako se ponasa zadnjih par godina, budibogsnama. Kako koja godina, sve je ludji. Eto sto politika moze da napravi od jednog normalnog covjeka.

  9. #3082
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Ovaj put ozbiljno.

    Stvarno mi nije jasno sto se to desava s Medojevicem. Upoznao sam ga nedje davno i djelovao mi je vrlo cestito i - normalno. Imao je neku svoju "demokratsku" i ambicioznu pricu, ali to je bilo sasvim OK. Ovo kako se ponasa zadnjih par godina, budibogsnama. Kako koja godina, sve je ludji. Eto sto politika moze da napravi od jednog normalnog covjeka.
    Kad se pojavio bio je baš dobra priča. Ekonomija ispred nacionalnih tema itd.

    Ojde posle sa Peđom Bulatovićem pred referendum, tu je kiksao opasno, posle se uvali u DF i aj zdravo... nesta čovjek.

    Ne znam, vjerovatno kombinacija alkohola i pokušavanja uklapanja u trend populističkih priča. Pokušava tu da opipa puls da vidi da tu stranku digne iz mrtvih, ali mu očajno ide. Mislim da je pobrkao lončiće u smislu da nisu populističke priče kod nas one iz Informera (Soroševci, deep state, zavjere na više nivoa). O populizmu bi mogao da uči od Marka Milačića.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  10. The Following 3 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  11. #3083
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,047
    Thanks Thanks Given 
    5,050
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Ovaj put ozbiljno.

    Stvarno mi nije jasno sto se to desava s Medojevicem. Upoznao sam ga nedje davno i djelovao mi je vrlo cestito i - normalno. Imao je neku svoju "demokratsku" i ambicioznu pricu, ali to je bilo sasvim OK. Ovo kako se ponasa zadnjih par godina, budibogsnama. Kako koja godina, sve je ludji. Eto sto politika moze da napravi od jednog normalnog covjeka.
    Ostoja,nisi ti odavno ovdje,ali sjecash se kad smo chesto koristili tada,nekad iz zayebancije,sprdnje a nekad ozbiljno-kako dimi,kumin,itd.
    E ovaj koji je nekad bio dechko koji obecava,je slika i prilika nashe danashnje svakodnevnice,sad da se svaki od nas makar minut zamisli,sjetice se za svega 1 minut makar dva lika koji su pljunuti Guzichko,nazalost,majku bi prodali za materijalnu dobit,s tom razlikom shto se kod njega radi i o drugim stvarima,da ne duzim sad u 2 po ponoci,ali bez obzira na motiv,koji god i kakav god bio,stoji da je momku potreba pomoc.
    P.S.Ne znam tachno koje je godishte,on,i da li ga drma i kriza srednjih godina,ali ovo je tipichno za žene u klimaxu,e sad je li klimax pocheo da se deshava i kod mushkaraca chija spoljashnost ne djejule isfeminizirano...ne znam.
    ...

  12. #3084
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Iako se ne mogu porediti, meni su njegovi simptomi isti kao kod Slavka Perovica. Na kraju ce isto onako da prolupa... Valjda kad imas ogromnu energiju u mladosti, pa ti se jos tokom karijere otvori mogucnost da napokon pobijedis, a neko drugi ti "ukrade" pobjedu i okiti se tvojim lovorikama, ne mozes vise biti u vinklu...


  13. The Following User Says Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  14. #3085
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kad predstavljaju predlog za vladu?

  15. #3086
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,787
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Ministarstvo zdravlja i prosvete zajedno imaju petocifreni broj zaposlenih sto su dosadasnji ministri obilato koristili za udomljavanje partijskih kadrova.Ko to moze ocistit jasno mi nije,to su trajno upropascene institucije.
    Kadar sa kupljenim diplomama dovodjen direktno sa livade,to se vise popraviti ne moze.
    Nema toga ministra.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  16. The Following User Says Thank You to kurogane For This Useful Post:


  17. #3087
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,645
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...a-skoro-gotova

    Planirano ukidanje Ministarstva saobraćaja, novi resori ministarstvo ekologije i ministarstvo kapitalnih investicija, kultura, nauka, sport i prosvjeta objedinjeni. U opciji za ministre Jelena Borovinić Bojović,Vuk Kadić, Mladen Bojanić, Velibor Marković, Nikola Tripković, Vesna Bratić, Đorđe Radulović

  18. #3088
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Nikola Tripkovic - Coca Cola Crna Gora

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  19. #3089
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,396
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Ovaj Tripkovic i Kadic su totalni promasaji za ministre...

  20. #3090
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Grad N
    Posts
    727
    Thanks Thanks Given 
    116
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Nije ni Velibor Markovic neki reprezent sa njegovim izjavama.

  21. #3091
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    https://www.portalanalitika.me/clana...osniva-partiju

    A cujes, uslov za podrsku im je da Krivokapic obeca da nece osnivati stranku

    Ono kad nisi u stanju da zadrzis svoje birace pa moras da uslovljavas covjeka da ne osniva partiju koja bih ih povela. Tragedija od nasih politicara. I jedini nacin na koji bi DF mogao ostati iznad 10%.

  22. The Following 6 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  23. #3092
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,715
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Nemojte tako, SNP je drugaciji u odnosu na DF


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  24. #3093
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Nemojte tako, SNP je drugaciji u odnosu na DF


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Moram ti reći da mi je Joković najveće razočarenje. Ono, od DFa se nešto slično i očekivalo, ali da Joko dozvoli da govori ono što DF misli, to baš nisam očekivao da će sebi dozvoliti.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  25. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  26. #3094
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,715
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Svi politicari isto razmisljaju, samo rijetko ko hoce da progovori ono sto zaista misli
    Kao da bi Becicu i Abazovicu bilo milo da Krile oformi stranku


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  27. #3095
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,680
    Thanks Thanks Given 
    3,570
    Thanks Thanks Received 
    8,647
    Thanked in
    4,661 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Moram ti reći da mi je Joković najveće razočarenje. Ono, od DFa se nešto slično i očekivalo, ali da Joko dozvoli da govori ono što DF misli, to baš nisam očekivao da će sebi dozvoliti.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    nije to DF u slučaju Jokovića ja mislim. koliko onaj te je finansirao dobar dio kampanje


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  28. #3096
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Svi politicari isto razmisljaju, samo rijetko ko hoce da progovori ono sto zaista misli
    Kao da bi Becicu i Abazovicu bilo milo da Krile oformi stranku
    Abazovicu bi svakako, da radi sa njim sjutra a ne sa DF. A mislim da bi i Becic dooobro razmislio gdje mu preteze steta - da li izgubiti 1-2% podrske (ako i toliko) ili morati da saradjujes sa neuracunljivim ludacima.

  29. The Following 2 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  30. #3097
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Abazovicu bi svakako, da radi sa njim sjutra a ne sa DF. A mislim da bi i Becic dooobro razmislio gdje mu preteze steta - da li izgubiti 1-2% podrske (ako i toliko) ili morati da saradjujes sa neuracunljivim ludacima.
    Za Dritana se slažem. Bečič vjerovatno ima drugu kalkulaciju. Mislim da je on svjestan da će mu Krivokapić uzeti dobar komad biračkog tijela, onog sa srpskim predznakom prije svega, ali da se on pozicionira u cilju ozbiljnijeg ulaženja u biračko tijelo DPSa. Moram priznat da mi se čini da to za sad dobro radi. Eno ga ko Ranja sa značkom sa zastavom Crne Gore. Meni to ne smeta, naprotiv, ali samo konstatujem intencije.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 05-11-20 at 09:24.

  31. #3098
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,715
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Abazovicu bi svakako, da radi sa njim sjutra a ne sa DF. A mislim da bi i Becic dooobro razmislio gdje mu preteze steta - da li izgubiti 1-2% podrske (ako i toliko) ili morati da saradjujes sa neuracunljivim ludacima.
    Mnogo podrske bi izgubili i Abazovic i Becic da on oformi stranku. Nista licno zaista, ali prvi ti, ovizi, buon natale (samo s foruma, a koliko ih je tek u realnom zivotu) vise ne bi glasali njih dvoje nego bi Krivokapica. Da ne pricam za Milacica, on bi bio statisticka greska, ali vjerovatno bi se priklonio Krivokapicu i bio potpredsjednik stranke.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  32. #3099
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Tripleta, ne bih rekao da ti idu projekcije

  33. The Following User Says Thank You to pumba For This Useful Post:


  34. #3100
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,805
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Mora da Joković pročitao ova dva posta
    Elem, to je i poenta.

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Koji je najveći problem sa ekspertskom vladom?
    Ko će da kapitalizuje uspjeh/neuspjeh te vlade kada budu izbori. Stranke koje su joj dale podršku? Stranke koje su bile protiv? Stranke koje su bile uzdržane? Taj faktor uticaja na rejting jeru vladi nema prepoznatljivo stranački obojenih ličnosti je glavna prepreka formiranju ekspertske vlade (zato nećete naći puno primjera formiranja iste).
    Upravo će ova kalkulacija biti motiv podrške ove vlade bez obzira na rezultate iste. Jednostavno.

    Sent from my Motorola 8400

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Nakon poslednjeg dogovora koji je postignut stvari su poprilično jasne.

    Uspjeh ekspertske vlade kapitalizovala bi URA i Zdravko koji je, pored deklarativne podrške, i na djelima konkretno doprinio prihvatanju te ideje kao dio mogućeg rješenja. Dakle, to je ideja čiji bi uspjeh odjeknuo nakon 3 decenije uglavnom lošeg rada, i sigurno je da bi to valorizovali vrlo lako i svaki napredak bi građani na sledećim izborima cijenili.

    Svaki neuspjeh ove vlade odraziće se na Zdravka i njegovu partiju koju bi osnovao a posebno na URA koju bi fijasko njihovog čeda i koncepta ostavio bez politički ugodne ponude koju na novim izborima nikakvom alternativom ne bi mogli nadomjestiti.

    Kako DF razmišlja samo uskostranački, jasno je da u tom savezu znaju da bi uspjeh ove ideje protiv koje su se svih ovih neđelja snažno borili, oslabio njihovu podršku iz očitih razloga, zato je njima, kao nesumnjivo sujetnim, egoističnim, antidržavnim i interesnim elementima vrlo važno da ova vlada pođe stranputicom. Iz tog razloga su se od iste odmah i ogradili, prebacujući loptu u Zdravkov teren.

    Demokrate igraju oprezno. Za njih po defaultu njihove politike odgovaraju oba rješenja jer gledaju dugoročno. Mirni su jer im je zadovoljan lider na čelo Skupstine.
    Ta politika je u ovakvoj situaciji dobra da im biracko tijelo ostane stabilno dok na drugoj strani URA, Zdravko i DF idu na high risk high reward.

    Volio bih, ali racio mi ne dozvoljava da se nadam, da vlada bude uspješna u toj mjeri da dokaže svrsishodnost ekspertske vlade, kako bi ideja dobila prostor da se razvija mozda i pola ili pun mandat.

    S obzirom da se DF sa jakim leđima nipošto ne smije potcijeniti, o DPS-u da ne govorimo, ovako slabašni i neiskusni politički lideri koji zagivaraju ekspertski vladu, bojim se, neće znati da se iskobeljaju iz političkog blata koje ih u narednim mjesecima čeka. Pitanje je koliko EU i ostali spoljni faktori ŽELE (a ne mogu, jer mogu) pomoći ovim ljudima u realizaciji ovog ekspertskog posla.


    Sent from my Telefunken


    Sent from my Motorola 8400

  35. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


Page 124 of 214 FirstFirst ... 2474114120121122123124125126127128134174 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. sajtu Vlade Republike Crne Gore
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 28-01-07, 03:15
  3. Replies: 3
    Last Post: 20-06-05, 05:55
  4. Pretnje Ostroskom likvidacijom u ime Vlade Crne Gore
    By harambasa in forum Politika generalno
    Replies: 7
    Last Post: 16-03-05, 13:17
  5. Radom Milove vlade nezadovoljno skoro 70% gradjana Crne Gore
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 27-02-04, 13:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •