Page 57 of 214 FirstFirst ... 74753545556575859606167107157 ... LastLast
Results 1,401 to 1,425 of 5331

Thread: Novi sastav Vlade Crne Gore-diskusija

  1. #1401
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,812
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,034
    Thanked in
    1,799 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ja ne zelim da zivim u drzavi u kojoj ce ljudima biti propisano koje pjesme je prihvatljivo da pjevaju.

    To propisivanje i kaznjavanje zakonom dobro vidimo kakve je rezultate dalo na primjeru himne i zastave.
    Далеко од тога да сам мислио да би некоме нешто требало бити забрањено да пјева, наравно док год не урличе да ће "клати ко са нама неће".

    Само у нормалном друштву, поједницу који претендује на највише државне функције се не би могло десити да пјева пјесме о другим државама.Али ми нисмо нормално друштво.

    Е сад ако већина воли министре који пјевају о другим државама, зашто да не.Само кад се за 20 година пробудите мјесто у Европи у држави која личи на Либан, да не буде, нисмо знали.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  2. #1402
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kikiriki View Post
    nije problem pjesma,vec ko smatra CRNU GORU svojom drzavom
    svi albanci,svi bosnjaci,svi hrvati,romi,jevreji i ostali (osim srba)cast izuzecima smatraju CRNU GORU jedinom domovinom,
    adosta srba bi sjutra potpisali da smo provincija u srbiju
    opet kazem cast izuzecima
    Ko si ti da to ocjenjujes? Nikakve razlike nema izmedju tebe i onog IN4S-ovca koji kaze da ste svi vi na gomilu izdajnici srpske tradicije Petrovica.

  3. #1403
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ja ne zelim da zivim u drzavi u kojoj ce ljudima biti propisano koje pjesme je prihvatljivo da pjevaju.

    To propisivanje i kaznjavanje zakonom dobro vidimo kakve je rezultate dalo na primjeru himne i zastave.
    DPS je vjestacki pokusavao da izgradi drzavu, i to je rezultiralo najvecom poharom i zaduzivanjem ove teritorije. Necu je nazvat drzavom, jer drzava ima funkcionalne institucije i mnogo stosta sto ovaj pokusaj drzave nema.

    Od novembra se nadam da cemo krenuti u izgradnju prave drzave, jer smo pokazali da je zelimo. Ja mislim da imamo sanse da uspijemo, i da za 4 godine licimo na nesto.

    Ne mogu ni zamislit jos 4 godine sa DPSom. To bi bii kosmar u kojem bi nam svima bilo lose. Ko CG smatra drzavom za vrijeme DPSa grdno se vara.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  4. The Following 4 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  5. #1404
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    ...

    Само у нормалном друштву, поједницу који претендује на највише државне функције се не би могло десити да пјева пјесме о другим државама.Али ми нисмо нормално друштво...
    Ako smo cutali kad su albanski ministri pjevali licemjerno se sad buniti. Ova povika jasno pokazuje da nas je DPS navikao da imamo gradjane prvog i drugog reda.

    Polako, malo pomalo, ucicemo se demokratiji i ravnopravnosti.

  6. #1405
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,040
    Thanks Thanks Given 
    5,048
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Neka pjeva ko shto hoce kad god hoce,samo neka to ne lichi na urlikanje,provociranje nekih divljih plemena,pored mene vishe mogu pjevat shto god hoce samo neka mi se ne problizavaju,pun mi ih je kyrac svih na gomilu...da se hoce ta Vlada normalna formirat pa da krene neka pricha da valja konachno,nismo BOGA krshima gadjal...vrijeme je vishe,,,dje god odesh slushash samo o prblemima,svakome je svoj najtezi,chak niko ne slusha sagovornike no fura svoju prichu,pukli smo skroz,da'ko se nekako oporavimo vishe.
    ...

  7. The Following 7 Users Say Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  8. #1406
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    ludilo mozga je već, a tek nas čeka popis. znači ide loženje nacionalista na max treba uteć’ na neku planinu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  9. #1407
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    "Svetosavski mandatar mogao da citira Nikolinu izjavu da je Crna Gora Crnogoraca, da je tako bilo i da će tako biti"


  10. #1408
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,812
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,034
    Thanked in
    1,799 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ako smo cutali kad su albanski ministri pjevali licemjerno se sad buniti. Ova povika jasno pokazuje da nas je DPS navikao da imamo gradjane prvog i drugog reda.

    Polako, malo pomalo, ucicemo se demokratiji i ravnopravnosti.

    Па нешто и нисмо ђутали, барем не ја.Само према опасностима, односно по удјелу у јавности Црне Горе.Албански прваци могу имати утицај највише на 5% становништва, бошњачки на 15%, а српски на 75%.

    Генерално од свих мањинских политичара запамтио сам тројицу који су у неком облику били дио досадашње власти а да су имали неке радикалне иступе, Муховић, Барди, и Ђељошај неколико пута.

    Мени рецимо између Муховића и Мандића нема никакве разлике, али је Мандић вишеструко опаснији, јер му је шире поље деловања.

    Стога ако ћемо се навикавати на "сваком нешто, неостаде ништа", онда одбијам да се навикавам.
    Last edited by BAR; 13-10-20 at 20:17.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  11. The Following User Says Thank You to BAR For This Useful Post:


  12. #1409
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Далеко од тога да сам мислио да би некоме нешто требало бити забрањено да пјева, наравно док год не урличе да ће "клати ко са нама неће".

    Само у нормалном друштву, поједницу који претендује на највише државне функције се не би могло десити да пјева пјесме о другим државама.Али ми нисмо нормално друштво.

    Е сад ако већина воли министре који пјевају о другим државама, зашто да не.Само кад се за 20 година пробудите мјесто у Европи у држави која личи на Либан, да не буде, нисмо знали.
    Је л' то бацаш пасуљ,гледаш у кристалну куглу ил' видиш у овчију плећку?

  13. #1410
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,040
    Thanks Thanks Given 
    5,048
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    ludilo mozga je već, a tek nas čeka popis. znači ide loženje nacionalista na max treba uteć’ na neku planinu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ima nade i medju narodom za koji vecina smatra da nije neki intelektualni kapacitet,konkretno vozi me jedan taxista danas,i bzvz krenu pricha oko maski,ko ih pravi,koliko se prodaju...onda lik sam reche da budem iskren glasa sam za DF radi Zdravka,i ja rekoh za Dritana,ako ishta rekoh brate makar cemo ih moc mijenjat,i obojica nekako zadovoljni se ispozdravljasmo lijepo.
    ...

  14. The Following User Says Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  15. #1411
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Ima nade i medju narodom za koji vecina smatra da nije neki intelektualni kapacitet,konkretno vozi me jedan taxista danas,i bzvz krenu pricha oko maski,ko ih pravi,koliko se prodaju...onda lik sam reche da budem iskren glasa sam za DF radi Zdravka,i ja rekoh za Dritana,ako ishta rekoh brate makar cemo ih moc mijenjat,i obojica nekako zadovoljni se ispozdravljasmo lijepo.
    tuga...

  16. #1412
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,786
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Zabolje me generalo šta pričaju ali me itekako zanima šta će da rade.
    Od prethodnika sve i da se svojski potrude gori biti ne mogu.
    Svakako razni branioci drzave i tekovina koji su dobijali obilne sinekure sa raznih drzavnih i paradrzavnih računa imaju puno razloga da bijesne a nadam se da ce kako vrijeme bude prolazilo biti sve nezadovoljniji.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  17. #1413
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,040
    Thanks Thanks Given 
    5,048
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by holiday View Post
    tuga...
    Znash shta je tuga?
    Tuga je ako ti ishta odgovorim,a vec krenuh,ali no no
    I ti i dosta njih,na margini,totalni ignore i ljepta,idemo dalje!
    ...

  18. The Following User Says Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  19. #1414
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Meni ne smeta izjava Krivokapica, niti mi smetaju ovi preletaci.

    Izjava profesora se temelji na istoriji. Ovima sto smeta, njih drma opak kompleks. Sam smatram da je to jedan isti narod.
    Smetalo bi mi u slucaju da se prica o nekom spajanju gdje bi se gubio suverenitet i samostalnost odlucivanja. Unija neka mi ne bi smetala ni sa jednom drzavom regiona, a kamoli sa Srbijom. Tome uvijek treba teziti. Da je srece da citava Evropa bude unija, da se bar nekako parira Amerima, Rusima i Kinezima. Da se ne potkosuruji sa nama.

    Sto se preletaca tice, toga je uvije bilo i bice. Smetalo bi mi kada bi dobili neku poziciju.

    Posle izbora sve tri koalicije imaju minusa i pluseva.
    I sto neko rece, ko vjeruje da je Crna Gora bila drzava pod DPSom grdno se vara. Da ne spominjemo uopste ovo "demokratska", syo bi trebalo ici ispred drzava.

    Volio bih kad bi se konacno sastavila Vlada. Pa da ih kritikujemo za neke stvari, po mom misljenju, mnogo bitnije. A to ko je koje nacionalnosti i ko je "privrzen" drzavi..pardon, guzici..da batalimo.

  20. The Following 3 Users Say Thank You to samson For This Useful Post:


  21. #1415
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Издржи .


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    #daćebog

  22. #1416
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default




    Evo jedna zanimljiva prica.. Mozda nekom bude zanimljivo da pogleda.

  23. #1417
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    638
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by uiip View Post
    Znaci ne valja nova vlast, suturase Crnu Goru.. Ali još nije vlada krenula sa radom, jos nisu dobili priliku ili to nema veze?
    Meni makar je upravo problem u tome sto nijesu krenuli s radom. Mjesec i po dana je proslo od izbora, a vlada se jos ne nazire (ispade da M.DJ. vise zuri da se vlada formira nego ovi sto je formiraju). A rad nije samo da se sjedne u fotelju pa da se krene, nego ima tu dosta pripremnog posla kojim se niko ne bavi (ili se to makar ne vidi).

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ne postoji zemlja u svijetu u kojoj se ne zamjenjuje vrh administracije pri smjeni vlasti, uklucujuci sva mjesta koja su navedena.

    Amerikanci, Britanci, Francuzi... zamijene "politicke" kadrove a ostave "profesionalne" i tacno se zna koje mjesto u koju grupu spada. Broj od 138 mjesta od nekih 50 hiljada zaposlenih u javnom sektoru iznosi 0.28% i izuzetno je mali. Sigurno je da ima vise "politickih kadrova" od toga koji ce se zamjenjivati.
    Mislim da kolega Gagarin ima tu dosta idealisticku postavku iz razloga sto je ocekivao principijelnost nove vecine s obzirom na njihovu predizbornu retoriku. Mislim da treba bit realan i konstatovat da ovo sto se desava nije, ili makar ne bi trebalo biti, neko iznenadjenje.

    Ali to ne znaci da ova tvoja analogija s drugim sistemima nije problematicna. Iako su funkcije politicke, za kreiranje politika i upravljanje administracijom kako bi se te politike sprovele u djelo je neophodno neko predznanje. Ne mislim da treba biti ekspert za konkretnu oblast, ali treba biti upoznat - koncept vlade u sijenci upravo ima za cilj da oni ljudi koji ciljaju na politicka mjesta kad pobijede na izborima imaju uvid u politike, modus operandi ministarstava/agencija/direktorata/sekretarijata, i administrativne kapacitete. Ovo naravno nije nista epohalno - na primjer, dosta ljudi i na ovom forumu pominje Vanju Calovic i Aleksandra Damjanovica upravo iz razloga sto imaju to predznanje za one oblasti kojima se bave. Meni je zato mnogo blizi koncept da pripremljeni politicki kadrovi preuzmu celne pozicije, a da eksperti budu savjetnici. To naravno ne umanjuje politicku odgovornost i neprincipijelnost onih koji su u izbornoj kampanji tvrdo insistirali na prici o ekspertskoj vladi (sjecam se kroz maglu neke izjave o 50 profesora i/ili doktora), ali to je nesto o cemu ce biraci dati sud na sljedecim izborima a nova opozicija sigurno (i s pravom) koristiti.

    Kljucni problem je naravno sto je nova vecina mahom sastavljena od politicara koji osim opste politicke prakse i price nemaju neka uza usmjerenja, koji vecinom nijesu ucestvovali u radu skupstinskih odbora, i koji nijesu detaljnije pratili rad jednog ili dva resora kako bi spremni docekali preuzimanje vlasti. Zato mislim da je kriticki stav prema novoj vecini opravdan iako nijesu jos preuzeli vlast. Naravno, clanovi vlade ce imati priliku da pokazu konkretno kako i koliko su spremni u tih prvih 100 dana. Medjutim, ako se vec pozivamo na uporedna iskustva, mora se konstatovati da timovi nove vecine (po jedno ili dvoje iz svake grupacije) nijesu trazili sastanke sa ovim "profesionalnim" kadrovima u administraciji da se upoznaju sa stanjem i pocnu pripreme za posao koji ih ceka (da se ogradim, makar to nijesam nidje vidio da je javno objavljeno). Ocekivao sam da ce dobiti takvu sugestiju od medjunarodnih partnera i da ce se to desiti. Ti brifinzi su htjeli biti dobar signal javnosti da ce cinioci nove vecine kontrolisati jedni druge, i "profesionalnim" administrativnim kadrovima da pokazu sto znaju i da svoj posao doista obavljaju prefoesionalno, a mislim i da bi u mnogome olaksali pregovore jer bi se kristalisalo sto koga intresuje. Ovako, svako moze svudje, niko ne radi nista dok se resori ne podijele i svi su fokusirani na tu rovovsku bitku, a vrijeme tece. S obzirom na stanje, najpogubniji ishod ce biti ako oni koji dodju na pozicije moraju da pocnu "s nule" da uce ono sto je trebalo biti obavezno predznanje za konkretni resor. Takav ishod se mogao dobrano izbjeci da se na tome radilo makar ovih 6 nedjelja (kad vec nije u prethodnom skupstinskom sazivu). A formiranje resornih timove po principu 'po jedno iz svake grupe' bi u mnogome preduprijedilo namjere pojedinaca i pesimisticke procjene da ce svako svoj resor tretirati po staroj SDP/SD formuli.

  24. The Following User Says Thank You to augustin For This Useful Post:


  25. #1418
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by augustin View Post
    ...Medjutim, ako se vec pozivamo na uporedna iskustva, mora se konstatovati da timovi nove vecine (po jedno ili dvoje iz svake grupacije) nijesu trazili sastanke sa ovim "profesionalnim" kadrovima u administraciji da se upoznaju sa stanjem i pocnu pripreme za posao koji ih ceka (da se ogradim, makar to nijesam nidje vidio da je javno objavljeno)...
    Mislim da je naivno ocekivati da u zemlji gdje je jedna partija na vlasti 30 godina politicari, pa cak i eksperti, koji ne pripadaju toj partiji dolaze na vlast sa nekim predznanjem i iskustvom u vrsenju vlasti. Njihovo iskustvo je manjkavo po vise osnova, u najboljem slucaju se radi o strucnjacima sa medjunarodnom reputacijom koji vec godinama nisu bili u ovoj zemlji i ciji rad svakako nije bio u drzavnoj upravi. Njihova glavna kvalifikacija je to sto ne kradu (default modus operandi prakticno svih visih kadrova u odlazecoj vladi) i imaju iskrenu volju da stvari poguraju naprijed. I to ce biti dovoljno. Iskustvo ce morati da dodje s vremenom.

    Takodje, mislim da imamo dubljih problema od toga sto se potencijalni ministri hipoteticke vlade jos ne srijecu sa svojim buducim podredjenima. Mandatar je pod pritiskom ogromnih ocekivanja javnosti, suocen sa "spaljena zemlja" sistematskim sabotiranjem odlazece vlasti, dok pokusava da se izbori sa "partnerima" koji mu zabijaju noz u ledja i prije prvog dana njegovog kabineta i "saveznicima" iz Beograda ciji interes nije demokratska i napredna Crna Gora. Ako prebrodi te izazove nekako ce se naci koji dan za sastanke sa malobrojnim profesionalcima koji ih u tim ministarstvima cekaju.

  26. #1419
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    @augustin, nisam nikakav idealista. Pokazujem samo jedan detalj gdje se zakon krši već pri formiranju vlade, a cijelo vrijeme su usta puna nezakonitosti prethodnika. Ništa tu nema što nisam očekivao.
    @SKOJ tvrdiš da je većini funkcionera deafult modus operandi bio da kradu. Ja mislim da nije, ali da je većina koristila gomilu nekih privilegija, nekada do mjere bahatosti. Svakako, biće posla za sudstvo i tužilaštvo, pa možda idući neće. Kada god pominjem profesionalce u Vladi ti mi nabiješ, s pravom, na nos Veljovića izabranog na konkursu. Mada, to je isto kao da ja za svaku priču o poštenju nove većine nabijem na nos Carevića, gdje vidim nisu bili gadljivi da ga izaberu uprkos tome što je klepio opštini 500.000 m2 i ne pada mu na pamet da ih vrati, već ih je zapišao i putokazima. Svuda ima svakvih, novi nisu imali prilika previše da se "pokažu", ali gdje je bilo prilike nisu se previše ustručavali. Koncesija Luka Kotor, Jonica glavna u Kotor, lolololo, Krimovica Carević, zapošljavanje svojih do mjere da se nema đe sjesti u opštinu... Ali eto...
    Generalno, očekivanje od nove vlade mi nije veliko, pa će ih lako ispuniti. Samo da ne naprave neku XXXXXXL pizdariju nekom populističkom mjerom i ja sam zadovoljan. Ili da naprave samo jednu havariju, sasvim je OK. Havarije su tipa slom bankarskog sistema, zatvaranje 3-4 firme sa 500+ zaposlenih i slično... I da zbog raznoraznih ideja ne puknemo više od 50-100 Mln EUR odšteta kasnije. A nisam siguran da neće biti tako. Ako neki ministar uklaviri neku fiks ideju i postavi za pomoćnike ljude koji u njega gledaju "ka u televizor" ima li koga tada da to zaustavi.
    Pričao sam sa jednim profesionalcem iz drugog ešalona Vlade. Već je dao ostavku. Motiv "novima ću vazda bit sumnjivo lice, i ako ostanem, a posle par godina će me šutnut vjerovatno kad im ne budem trebao, a starima ću vazda bit izdajnik. A ovo je mala sredina, što će mi to u životu". Pošto je dobro radio posao i ubio ga je glas da je dobar, naći će lagano drugi posao. Čak je rekao da je novima na raspolaganju for free da ih uvede u posao, kontakti sve što treba. Sumnjam da će ga novi zvati. Kad sjedneš na vlast, misliš da si najpametniji.
    Tu ponovo dođosmo do augustinovih teza. Kad god sam mijenjao posao, dolazio sam posle još 15-20 dana i pomagao novima. Kasnije sam bio na raspolaganju na telefon i to je znalo nekad trajat mjesecima. Posledično, svuda sam ostavio otvorena vrata. Bojim se da nije tako u državnom aparatu, niti može biti dok je našeg mentaliteta. Haos je nastajao i kada se mijenjao ministar unutar DPS, a sada će tek da bude. Šlajfovanje će trajati mjesecima.
    U krajnjem volio bih da me nova vlada prijatno iznenadi, ali su mi očekivanja da ne napravi neki epski problem, valjda su toliko avizani, mada ima tamo dosta zanimljivih egzamplara zrelih za terapiju.
    Malo of topic, postoji vječno spočitavanje Milu da je bio premijer pripravnik (mada je prije toga bio profesionalni omladinski i partijski funkcioner u federaciji u BG) i da političari trebaju da imaju neku profesionalno postignuće prije politike. Pitanje je čime su se bavili Bečić i Abazović prije politike?
    Last edited by Gagarin; 14-10-20 at 07:24.

  27. #1420
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    [QUOTE]Zenka: Ne postoji šansa da uđemo u novu vlast

    06:45 06:45
    Izvor: Pobjeda
    [/
    QUOTE]
    Evo ima ljudi od časti...

  28. #1421
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    [QUOTE=holiday;5445738]
    Zenka: Ne postoji šansa da uđemo u novu vlast

    06:45 06:45
    Izvor: Pobjeda
    [/
    QUOTE]
    Evo ima ljudi od časti...
    zenka je nacionalista a nije od casti....

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  29. #1422
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    ...
    @SKOJ tvrdiš da je većini funkcionera deafult modus operandi bio da kradu. Ja mislim da nije, ali da je većina koristila gomilu nekih privilegija, nekada do mjere bahatosti. Svakako, biće posla za sudstvo i tužilaštvo, pa možda idući neće.


    Sve zavisi od tvoje definicije kradje. Ne mora da se zavlaci fizicka ruka u fizicku kesu, meni je dovoljno da uzmes stan koji ti ne treba tvrdeci da ti je nuzan pa ga preprodas za deseti dio cijene. Ili prihvatis "bespovratni kredit" od 50.000 za koji znas da ne moze biti zakonit. Znam zasigurno da je partijska politika bila da se ne postavljaju ministri koji nisu "isprljali ruke" (u nekim slucajevima im je dat zadatak kojim prljaju ruke da bi se ispunio taj uslov za postavljanje). Dakle, kradja preovladjuje u vrhu administracije.


    Kada god pominjem profesionalce u Vladi ti mi nabiješ, s pravom, na nos Veljovića izabranog na konkursu. Mada, to je isto kao da ja za svaku priču o poštenju nove većine nabijem na nos Carevića
    Ja ti navodim Veljovica kao pojedinacan primjer, a mogu ti navesti desetine, ako se raspitam i stotine, kadrova izabranih na "konkursima" koji nemaju ni minimum kvalifikacija.


    niti može biti dok je našeg mentaliteta. Haos je nastajao i kada se mijenjao ministar unutar DPS, a sada će tek da bude. Šlajfovanje će trajati mjesecima.
    Dovoljan je primjer sefice odsjeka za, cini mi se, baze podataka koja se onomad zakljucavala u kancelariju da ne bi pustila ministra Danilovica unutra. Ili nedavna prijetnja sindikata policije da nece slusati naredjenja koja dolaze od arogantnih ljudi.

    Malo of topic, postoji vječno spočitavanje Milu da je bio premijer pripravnik (mada je prije toga bio profesionalni omladinski i partijski funkcioner u federaciji u BG) i da političari trebaju da imaju neku profesionalno postignuće prije politike. Pitanje je čime su se bavili Bečić i Abazović prije politike?


    Meni student generacije, doktorat, razne specijalizacije i godine provedene po svijetu, pisanje knjiga i naucnih radova, direktor TV i NVO, poslanik u skupstini nisu uporedivi sa Milovim kvalifikacijama kad je postao premijer, mozda tebi jesu.
    Last edited by SKOJ; 14-10-20 at 08:32.

  30. #1423
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by augustin View Post
    Meni makar je upravo problem u tome sto nijesu krenuli s radom. Mjesec i po dana je proslo od izbora, a vlada se jos ne nazire
    I meni....jedino u cemu su azurni je avetanje o srpstvu,valutama,guslama,kraljevima itd isl.
    Generalno stvarima koje im mogu stvoriti jedino vise negativnog od pozitivnog.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  31. #1424
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Zbilja, o ekonomiji od mandatara čusmo samo da ćemo za osam godina dostići nivo Luksemburga i Švajcarske (nismo čuli nijedne o tome kako ćemo to čudo izvesti, osim što ćemo prodati Majbahe).

    Ilustracije i šire slike radi... S obzirom da nam je nominalni GDP per capita cirka 21 put manji od Luksemburga i 8 puta manji od Švajcarske, moraćemo da imamo rast ekonomije od preko 200%, odnosno 100% godišnje da ih sustignemo za osam godina.

    Zaista nove dimenzije populizma.
    Last edited by johnny bravo; 14-10-20 at 09:17.
    In vino veritas

  32. #1425
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,912
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    878
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Satavljati vladu nije isto kao sto bi sastavljali ekipu za fudbal ispred zgrade, budite malo realni, ovdje je dolso prvi put do smjene vlasti, posle 30 godina, brzo se sve zaboravlja. Koliko ima partija sa kojima treba da pregovara, pa da cuje njihove zelje, ocekivanja, pa da razgovara sa manjinama i njihove zelje i ocekivanja, pa da sve stavi na papir, pa ako ima mozda on nekoga iz struke, pa kad posalje svima predlog da saceka odgovore od svih. Ako je rekao da ce do 8-og novembra sastaviti vladu, sacekajmo do tada pa cemo vidjet, stvarno smo narod za posmatranje. Ovdje se vec gadju nekim imenima, kroz istoriju nam se vazda sve zasnivalo na rekla-kazala, da bi se nesto promijenilo, krecemo prvo od sebe, pa onda gledamo druge, a mi uvijek naopako, gledamo druge a ne vidimo sebe. Lako li je palamudit bez obaveza.

Page 57 of 214 FirstFirst ... 74753545556575859606167107157 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. sajtu Vlade Republike Crne Gore
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 28-01-07, 03:15
  3. Replies: 3
    Last Post: 20-06-05, 05:55
  4. Pretnje Ostroskom likvidacijom u ime Vlade Crne Gore
    By harambasa in forum Politika generalno
    Replies: 7
    Last Post: 16-03-05, 13:17
  5. Radom Milove vlade nezadovoljno skoro 70% gradjana Crne Gore
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 27-02-04, 13:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •