Page 27 of 214 FirstFirst ... 172324252627282930313777127 ... LastLast
Results 651 to 675 of 5331

Thread: Novi sastav Vlade Crne Gore-diskusija

  1. #651
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    173
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Rekoh vam ja nedavno, neki su poranili sa radovanjem...


    PO NALOGU VUČIĆA Mandić i Knežević prave manjinsku Vladu?
    Jutro nakon konstituisanja crnogorske skupštine jedan od lidera Demokratskog fronta (DF) Andrija Mandić, gostujući na jednoj TV u Srbiji, pohvalio se da je za novog predsednika Skupštine Crne Gore glasalo četrdesetpet poslanika, što je četiri više od neophodne većine. Svi su u toj izjavi prepoznali Mandićevu poruku Dritanu Abazoviću kako su njegova četiri poslanika u Skupštini Crne Gore pojeftinila.
    https://direktno.rs/vesti/svet/30423...jukanovic.html
    U kasnijim gostovanjima je govorio da će nova Vlada biti formirana od izbornih pobednika, ali su mnogi zapamtili kako lider DF već kalkuliše čijim glasovima bi se iz igre mogao izbaciti lider URA Dritan Abazović.
    Sam Abazović je više puta ponavljao da on nije taj koji, kako tvrde lideri DF, ne dozvoljava Srbima u Vladu, ali da ima otpor prema ideji da u tu vladu uđu lica koja su u prvostepenom postuku osuđena za državni udar.

    Ma koliko sama presuda bila apsurdna, činjenica je da su Mandić i Knežević osuđeni za famozni državni udar iz 2016. godine, čiju konstrukciju je pomogao sam Aleksandar Vučić i time pomogao Đukanoviću da politički preživi.
    Vredno je podsetiti se da je te 2016. godine Đukanović preživeo pomoću bošnjačkih poslanika, kojima je DF nudio čak premijersku fotelju samo da vladu formiraju sa DF. Zato sada licemerno zvuče poruke koje Mandić šalje o četiri poslanika Dritana Abazovića i njegovim navodnim zahtevima, ako se zna da je Bošnjacima pre četiri godine nudio i premijersko mesto samo da ne podrže Đukanovića.

    Ništa manje licemerno ne zvuče polemike da li tu Vladu treba da vodi Krivokapić, čovek zahvaljujući kome je režim Mila Đukanovića konačno pao!
    Dritan Abazović je od DPS sigurno mogao da dobije i mesto premijera i sve službe koje sada traži od pobednika izbora, ali on o tome nije hteo ni da pregovara. Pretrpeo je neviđen pritisak iz Crne Gore, ali i iz zemalja okruženja, i ostao dosledan da je u izbore krenuo da sruši režim koji trideset godina jede sve pred sobom.
    https://direktno.rs/vesti/svet/30367...jukanovic.html
    Abazović je izgleda mogao da zaboravi sve osim da ga je Đukanović svojevremeno u skupštini nazvao bitangom. Zato priča Andrije Mandića i Milana Kneževića nije održiva ili njih dvojica misle da su oni jedini Srbi u Crnoj Gori koji bi mogli da preuzmu neke funkcije u novoj Vladi.

    Razgovori u manastiru Ostrog su kulminirali u trenutku kada je mitropolit Amfilohije izgovorio upravo tu rečenicu!
    Izvori bliski DF govore da bi Mandić i Knežević mogli da odigraju na kartu "manjinske vlade", i da bi bili faktor koji bu tu istu vladu destabilizovao i pre početka njenog političkog života. Ako su glasine o manjinskoj vladi tačne onda je jasno da su ime Zdravka Krivokapića, koji je vodio koaliciju u pobedu, i zbog čijeg ugleda je Koalicija Za budućnost Crne Gore i pobedila, izgovorili u nameri da ga „potroše“, predstavljajući ga kao onoga ko Srbima ne da u Vladu.
    Njegova popularnost je tolika u narodu Crne Gore da lideri DF sada već pokušavaju da preduprede organizovanje nove političke partije na čijem čelu bi se našao profesor Krivokapić.

    Otud besomučna kampanja protiv profesora Krivokapića iz režimskih medija u Beogradu i otud podvale kako neko Srbima ne da u Vladu.
    Istina je da jedini koji u ovom trenutku, po nalogu Beograda, stoje na vratima Vlade Crne Gore za Srbe su Andrija Mandić i Milan Knežević!

  2. #652
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Pocinje da puca na relaciji DF-MCP. DF je ocajan i ne vide drugi nacin, a znaju da pucaju sebi u nogu. Ili u glavu. Ako je i bilo pristalica DF-a koje podrzavaju ove komplikacije i njihove marifetluke oko fotelja, a ono definitivno je vrlo mali broj DF-ovaca koji ce ih podrzati u ovim novim momentima dje Medo & co govore crkvi dje joj (ni)je mjesto. Narocito mu nije trebalo ono: "Uvijek kad je crkva ulazila u politiku, u posljednjih 30 godina to se nije dobro završilo." Evo, svako od nas zna nekog DF-ovca, a ja ih znam dostinu. E ne znam ni jednog koji se ne bi nakostrijesio kad mu ovo kazes.

    Samo upri, Medo..


  3. #653
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,663
    Thanks Thanks Given 
    2,693
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Pocinje da puca na relaciji DF-MCP. DF je ocajan i ne vide drugi nacin, a znaju da pucaju sebi u nogu. Ili u glavu. Ako je i bilo pristalica DF-a koje podrzavaju ove komplikacije i njihove marifetluke oko fotelja, a ono definitivno je vrlo mali broj DF-ovaca koji ce ih podrzati u ovim novim momentima dje Medo & co govore crkvi dje joj (ni)je mjesto. Narocito mu nije trebalo ono: "Uvijek kad je crkva ulazila u politiku, u posljednjih 30 godina to se nije dobro završilo." Evo, svako od nas zna nekog DF-ovca, a ja ih znam dostinu. E ne znam ni jednog koji se ne bi nakostrijesio kad mu ovo kazes.

    Samo upri, Medo..
    Prvi ga je ugasio knezevic sa verbalnim napadom na mitropolita,posle su pucali sebi u nogu sa napadima vucica i irineja,i zavrsno sa vecerasnjim gostovanjem medojevica i njegovom izjavom da se crkva ne mjesa u politiku,a ista ta crkva je najveci pobjednik ovih izbora.
    Ovo je igra dva kralja vucica i mila a pioni koji su istureni su ova trojica.suma sumarum pravice se ekspertska vlada ili ce narod brutalno oznaciti i kazniti ovu budalastu trojku kao krivce t.j mandica knezevica i medojevica

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  4. The Following 3 Users Say Thank You to aleksa111111 For This Useful Post:


  5. #654
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    173
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Ako vi mislite da je DF izgubio podršku njihovih glasača onda se grdno varate, imaju oni stabilnu podršku od 15%. Oni ostali (razlika izmedju 33% i 15%) su podržavaoci Zdravka Krivokapića i SNP-a.

  6. #655
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Velis li to da je pola DF-ovih glasaca protiv Amfilohija i MCP?? A druze, ti ne znas sta pricas. Tako su govorili da crkva ne moze stabilnom DPS glasackom tijelu nista, pa im odvali dobar komad. Jos DPS-u, koji ima zombi glasace. Kod DF-ovaca maltene nemas nevjernika, sve pravoslavci. Ne znam znas li ti uopste te stvari...


  7. The Following User Says Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  8. #656
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    173
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Dobro, ne znam što pričam, ali znam da je 1997-e Amfilohije podržao Mila Djukanovića a skoro 100% tadašnje opozicije (ili pola Crne Gore) je bilo protiv Amfilohijeve odluke i mnogi su skandirali "Amfilohije Turčine!". Možda si ti premlad da bi se nekih stvari śetio da bi situaciju bolje poznavao.

  9. #657
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    A ono, samo sam imao biracko pravo vec tada.. Pa da vidimo kako ce ga pravoslavci danas zvati "Turcine" zbog Meda i Mande. Da zapamtimo ovu tvoju pricu, pa cemo diskutovati kad se pokaze prava podrska DF-a.. Nego steta sto ti se pupcana vrpca odje presjekla tek prije neki dan, pa ces isto tako i da nestanes sa foruma brzih dana...


  10. #658
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    173
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    A ono, samo sam imao biracko pravo vec tada.. Pa da vidimo kako ce ga pravoslavci danas zvati "Turcine" zbog Meda i Mande. Da zapamtimo ovu tvoju pricu, pa cemo diskutovati kad se pokaze prava podrska DF-a..
    Na sledeće izbore DPS neće moći da dobije apsolutnu većinu sa tradicionalnim partnerima, tako da ne očekujem potrebu DF-a da bude u koaliciji sa Zdravkom Krivokapićem, tako da ćemo tada vidjet ko je u pravu.

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Nego steta sto ti se pupcana vrpca odje presjekla tek prije neki dan, pa ces isto tako i da nestanes sa foruma brzih dana...
    Vidim da ti je ograničen kapacitet dijaloga sa neistomišljenicima. Ali ako si stvarno tolko star ka što veliš onda mrka kapa, nikad se razgovoru normalnome nećeš naučit.

  11. #659
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Admiral Vladimir Barović View Post
    Dobro, ne znam što pričam, ali znam da je 1997-e Amfilohije podržao Mila Djukanovića a skoro 100% tadašnje opozicije (ili pola Crne Gore) je bilo protiv Amfilohijeve odluke i mnogi su skandirali "Amfilohije Turčine!". Možda si ti premlad da bi se nekih stvari śetio da bi situaciju bolje poznavao.
    Ova trojica iz DF igraju unaprijed izgubljenu igru. Stisnuti izmedju svojih biraca, koji ih jedva tolerisu, Krivokapica, koji ih je iscupao iz blata, crkve, koja im je donijela pobjedu - oni su odlucili da se potcine Vucicu, koga preko 90% Srba u Crnoj Gori prezire iz dna duse. Nema te taktike koja ce te izvuci iz takve izgubljene pozicije.

  12. The Following 2 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  13. #660
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    173
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ova trojica iz DF igraju unaprijed izgubljenu igru. Stisnuti izmedju svojih biraca, koji ih jedva tolerisu, Krivokapica, koji ih je iscupao iz blata, crkve, koja im je donijela pobjedu - oni su odlucili da se potcine Vucicu, koga preko 90% Srba u Crnoj Gori prezire iz dna duse. Nema te taktike koja ce te izvuci iz takve izgubljene pozicije.
    Iz Beograda stižu poruke da je Vučić "Predsednik svih Srba", a Irinej Patrijarh. Milan Knežević i Andrija Mandić ne bi krenuli u ovu igru da nemaju debelu podršku. Ipak možda nisu glupi kako izgledaju?
    Last edited by Admiral Vladimir Barović; 30-09-20 at 01:24.

  14. #661
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Admiral Vladimir Barović View Post
    Iz Beograda stižu poruke da je Vučić "Predsednik svih Srba", a Irinej Patrijarh. Milan Knežević i Andrija Mandić ne bi krenuli u ovu igru da nemaju debelu podršku. Ipak možda nisu glupi kako izgledaju?
    Glupi kao tocak. Ne vode oni svoju borbu u Beogradu, nego u Crnoj Gori. Ne moze im Vucic poslati sleper biraca iz Arandjelovca upomoc.

    Ljudi kojima su Srbi u Crnoj Gori biracko tijelo, a koji se deru na Amfilohija, svadjaju sa Krivokapicem, oslanjaju na Vucica - oni jedino mogu da ostanu bez biraca. A onda im nikakve Srpske kuce i naslovnice Kurira pomoci nece.

  15. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  16. #662
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    173
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Moje je mišljenje da će URA da popušti, da je URA-in jedini ultimatum da se Ministarstva sile ne diraju (jer im Zapadne ambasade to ne daju, inače će izgubiti njihovu podršku), a da će na sve ostale zahtjeve DF-a pristati: i Zakon o vjeroispovijesti i Ministarstva Kulture i Prosvjete itd. itd. URA je zainteresovan da se ne samo razvlasti DPS, već da DPS-u podrška padne najviše moguće te da bi oni preuzeli najveći dio njihovih glasača i tako postanu najjača suverenistička stranka u CG Parlamentu. Zbog toga cilj svih ciljeva URA-e je da dodju do političke glave najharizmatičnije ličnosti DPS-a: Mila Djukanovića. Zbog tog cilja pristaće na sve osim da predaju Ministarstva sile.

    Mislim da nova vlada neće pasti, jer je svima njima cilj: politička glava Mila Djukanovića i njegov totalni politički kraj.

  17. #663
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Admiral Vladimir Barović View Post
    Moje je mišljenje da će URA da popušti, da je URA-in jedini ultimatum da se Ministarstva sile ne diraju (jer im Zapadne ambasade to ne daju, inače će izgubiti njihovu podršku), a da će na sve ostale zahtjeve DF-a pristati: i Zakon o vjeroispovijesti i Ministarstva Kulture i Prosvjete itd. itd. URA je zainteresovan da se ne samo razvlasti DPS, već da DPS-u podrška padne najviše moguće te da bi oni preuzeli najveći dio njihovih glasača i tako postanu najjača suverenistička stranka u CG Parlamentu. Zbog toga cilj svih ciljeva URA-e je da dodju do političke glave najharizmatičnije ličnosti DPS-a: Mila Djukanovića. Zbog tog cilja pristaće na sve osim da predaju Ministarstva sile.

    Mislim da nova vlada neće pasti, jer je svima njima cilj: politička glava Mila Djukanovića i njegov totalni politički kraj.
    Slazem se. To i zvuci kao razuman kompromis. Na kraju krajeva, ne mrze "najharizmaticniju licnost DPS-a" DF-ovci i Demokrate nista manje od URA-e.

    Ali je interesantno gledati kako tumaraju ova trojica kretena iz DF. Mada, za njih i nema dobre opcije, nije ni cudo sto ne znaju gdje udaraju.

  18. #664
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Admiral Vladimir Barović View Post
    Moje je mišljenje da će URA da popušti, da je URA-in jedini ultimatum da se Ministarstva sile ne diraju (jer im Zapadne ambasade to ne daju, inače će izgubiti njihovu podršku), a da će na sve ostale zahtjeve DF-a pristati: i Zakon o vjeroispovijesti i Ministarstva Kulture i Prosvjete itd. itd. URA je zainteresovan da se ne samo razvlasti DPS, već da DPS-u podrška padne najviše moguće te da bi oni preuzeli najveći dio njihovih glasača i tako postanu najjača suverenistička stranka u CG Parlamentu. Zbog toga cilj svih ciljeva URA-e je da dodju do političke glave najharizmatičnije ličnosti DPS-a: Mila Djukanovića. Zbog tog cilja pristaće na sve osim da predaju Ministarstva sile.

    Mislim da nova vlada neće pasti, jer je svima njima cilj: politička glava Mila Djukanovića i njegov totalni politički kraj.
    Nadati se da Filip Adžić (Cetinjanin, Liberal stari) neće glasati za Vladu u koju bi DF imao ministarstva kulture ili obrazovanja. Naravno, ako udje u skupštinu kada neko iz koalicije Crno na Bijelo udje u vladu.

  19. #665
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Bogami ovi pioni, kako ih zovete, na kraju mogu glavom platit ovu njihovu igrariju. Na ovaj ili onaj nacin. Zao mi je najvise Knezevica, jer ga licno znam. Isao je na te utakmice sa nama i nekako bih smio garantovat sa je srcan i castan. Da nije profi Srbin. Ali kad je glup pa ne vidi da ga Manda vodi u ponor..jbg.. mada kazu mi i oreko djevojke da ga driblaju. Kako, zasto..nisam pitao.

  20. #666
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    To Kneževiću! Nikad mi miliji nijesi bio!

    Napad na URU:



    Knežević kaže da su ljudi iz koncerna Vijesti šverceri (ili wannabe šverceri) cigareta. Jesu li svi suverenisti šverceri cigareta, Kneževiću?
    Last edited by Marcus Aurelije; 30-09-20 at 04:21.

  21. #667
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Pa ljudi zar ne vidite da su svi bitni igraci u ovoj prici utihnuli, sto je pametno, ne gostuju vise svuda, ljudi se bave dogovorom oko vlade...

    Isto tako medijski su najglasniji oni koji u tu vladu ne treba da udju... samo prave pritisak na Zdravka...

    A zasto ja ne bi mogao biti politicar, jer npr da sam sad na mestu Zdravka, nema sansi da bi Medojevicu dao bilo sta, po cenu da ne bude vlada izabrana. Mala splacina... pa tih 5 poslanika si dobio na ime Zdravka i SPC... i sad kao on se nesto kurobeca... ali dobro takvih pajaca ima koliko hoces

  22. #668
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    pa sta. ocekujete od ekipe koja je svaki protest koji je ljuljao DPS vlast, a oni nisu bili glavni vec daleko sa strane, minirali i sveli na nista.
    mi ovdje o njima pricamo godinama, da ce da uniste sve ako oni nisu ti koji ce da se pitaju. i evo ih opet naravno.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  23. #669
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,078
    Thanks Thanks Given 
    3,888
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Ko o čemu, ja o drugom ešalonu. Ni da mi se o goozi sopstvenoj radi, a ne da uživam u decenijskim "čarima privatluka" što bi rekao Elvis J.
    Elem, došlo je do mene, da sekretari&pomoćnici masovno samonicijativno odlaze sa funkcija, i da sada traže druge poslove kako ne bi čekali poslednji momenat i ostajali na 12 plata. Jer će tada biti puno veća gužva u nalaženju posla.
    Čak i da ima slučajeva da daju ostavku i prihvate se mjesta ispod onoga koje su imali u istom ministarstvu.
    Tako da će ministrima biti poprilično ispražnjeno kada dođu što nosi dobre i loše strane. Dobre jer mogu postavljati ljude koji im pašu, nadajmo se sa konkursa mada sumnjam. Loša strana je što kad dođe neće imati saradnika dok ih ne postavi, pa dok isti uđu u taj posao, zna to potrajati. Izgubiće se vremena, a za neke stvai baš nema vremena, kao što su finansije, ekonomija, zdravstvo...

  24. #670
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,430
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Izvin'te, koja je razlika između ovoga i onoga "dobio stan od države"?

    Mislim, ovaj je funkcioner, 10 godina u tužilaštvu, i mandat u policiji (vjerovatno su ga iščupali iz tužilaštva s pričom da će brže dobit stan, jer su u tužilaštvu plate komad veće, ODT ima veću platu i od direktora policije)...

    E sad, ne znam konkretno za Zdravka Krivokapića, ali mož' da bude da je i on, poput praktično svog akademskog osoblja UCG, davno dobio stan od države, pri čemu vjerovatno nije platio ništa. A on je sitan pri mnogim "dolazećim", koji su kao uzvišena bića spram "odlazećih". Koja je razlika?

    Po meni, nema je, liše mentalne gimnastike tipa "valjda treba da dobije profesor mašinstva, ali ovi milovi kerovi...bla, bla", ili tipa da se sa funkcionerom ravnaš ti, anonimus sa foruma "kako može ovaj, a ja grcam u kredite", a sa Banjom Radulovićem ne može niko....đe se ulazi u vrednosne sudove za koje ja nisam pitao.

    Ono, sve u redu, aj da kritikujemo, limenka, milioni, lijevo, desno... Đe nađe stan od 54 kvm, prijatelju, a znaš da su se mnogi iz vrle oporbe mnogo više očešali o državni budžet.
    Потпуно си у праву, мој гнијев је ишао ка људима који бећ имају остварено стамбено право а добили су станове џабе или по повлашћеним условима.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  25. #671
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,686
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,648
    Thanked in
    4,662 Posts

    Default

    https://fosmedia.me/mobile/infos/pol...trijarh-irinej


    Lideri Nove srpske demokratije i Demokratske narodne partije Andrija Mandić i Milan Knežević juče su, u odvojenim razgovorima sa kandidatom za mandatara vlade Zdravkom Krivokapićem, zatražili da, prije nego što bude formirana vlada - da se povuče Zakon o slobodi vjeroispovijesti, a da nakon toga država Crna Gora potpiše temeljni ugovor sa Sinodom Srpske crkve i patrijarhom Irinejem.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  26. #672
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    ovo je sve farsa nema toga sto može posvadjati trenutne partije koje imaju 41 poslanika... mnogo su veci interesi od licnih animoziteta
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  27. #673
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Admiral Vladimir Barović View Post
    Ako vi mislite da je DF izgubio podršku njihovih glasača onda se grdno varate, imaju oni stabilnu podršku od 15%. Oni ostali (razlika izmedju 33% i 15%) su podržavaoci Zdravka Krivokapića i SNP-a.
    Pazi, svjesni su i oni u DF da im je, u izvjesnom odvajanju Zdravka Krivokapića od DF i mjerenju na izborima, plafon 15%. Mislim da je realnije 10%, al opet ne podcjenjujem uticaj kampanje pa ostavljam prostor do 15%.

    Ajde da uzmemo DF na 15% imaćemo DPS realno na cca 20% nakon formiranja vlade i nakon kongresa gdje je izvjesno da će doći do zajebancija. Ovo pod pretpostavkom da se novi izbori održe sljedeće godine, nakon smjena nekih bitnih poluga moći i čišćenja biračkog spiska.

    Imaćemo po prvi put komotnu većinu bez DPSa i DFa, a što je najveći problem iz DFa su toga itekako svjesni, ali dobro je što ne znaju kako to da promijene a da ih narod ne linčuje.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  28. #674
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    173
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Pazi, svjesni su i oni u DF da im je, u izvjesnom odvajanju Zdravka Krivokapića od DF i mjerenju na izborima, plafon 15%. Mislim da je realnije 10%, al opet ne podcjenjujem uticaj kampanje pa ostavljam prostor do 15%.

    Ajde da uzmemo DF na 15% imaćemo DPS realno na cca 20% nakon formiranja vlade i nakon kongresa gdje je izvjesno da će doći do zajebancija. Ovo pod pretpostavkom da se novi izbori održe sljedeće godine, nakon smjena nekih bitnih poluga moći i čišćenja biračkog spiska.

    Imaćemo po prvi put komotnu većinu bez DPSa i DFa, a što je najveći problem iz DFa su toga itekako svjesni, ali dobro je što ne znaju kako to da promijene a da ih narod ne linčuje.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Po zadnjem istraživanju CEDEM-a DPS ima 30% podrške. DF od 10% do 15%, tako da si u pravu, moguća je iduća Vlada bez DF-a i DPS-a. Medjutim, kako pomiriti buduću partiju Zdravka Krivokapića sa SD-om i SDP-om ako se pitanje Crkve ne riješi? Teško. Ipak će se ponovo rovovi stvarati izmedju pro-crnogorske i pro-srpske opcije.

  29. #675
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Admiral Vladimir Barović View Post
    Po zadnjem istraživanju CEDEM-a DPS ima 30% podrške. DF od 10% do 15%, tako da si u pravu, moguća je iduća Vlada bez DF-a i DPS-a. Medjutim, kako pomiriti buduću partiju Zdravka Krivokapića sa SD-om i SDP-om ako se pitanje Crkve ne riješi? Teško. Ipak će se ponovo rovovi stvarati izmedju pro-crnogorske i pro-srpske opcije.
    SD neminovno nestaje... SDP khm tu nedje maksimalno oko 5%, DPS ide na 20% prelagano, tako da SDP neće biti faktor neki, a ako ovako nastave idu definitivno ispod cenzusa. Po posljednjem istraživanju nakon izbora imaju pad popularnosti.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Page 27 of 214 FirstFirst ... 172324252627282930313777127 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. sajtu Vlade Republike Crne Gore
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 28-01-07, 03:15
  3. Replies: 3
    Last Post: 20-06-05, 05:55
  4. Pretnje Ostroskom likvidacijom u ime Vlade Crne Gore
    By harambasa in forum Politika generalno
    Replies: 7
    Last Post: 16-03-05, 13:17
  5. Radom Milove vlade nezadovoljno skoro 70% gradjana Crne Gore
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 27-02-04, 13:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •