Page 10 of 214 FirstFirst ... 678910111213142060110 ... LastLast
Results 226 to 250 of 5331

Thread: Novi sastav Vlade Crne Gore-diskusija

  1. #226
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    ...ovu antitrorističku akciju.
    Cudno pises "Katniceva lagarija".

  2. #227
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Ne stavljaj mi riječi u usta drugar. Nije lijepo.

    Može li samo da se ne slave ratni zločinci i zločinački pokreti i ne negiraju druge nacije? Ne tražim ništa više od toga.
    A "tamo daleko", radi mene, neka pjevaju od danas do sjutra.
    Pokazaces mi gdje Krivokapic slavi ratne zlocince, zlocinacke pokrete ili negira druge nacije.

    A citava poenta ovog videa i clanaka o njemu je emocionalni apel na u dijeli crnogorske javnosti duboko uvrijezeno shvatanje da Srbi ne smiju ni Tamo daleko zapjevati u kafani.

  3. #228
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Pokazaces mi gdje Krivokapic slavi ratne zlocince, zlocinacke pokrete ili negira druge nacije.

    A citava poenta ovog videa i clanaka o njemu je emocionalni apel na u dijeli crnogorske javnosti duboko uvrijezeno shvatanje da Srbi ne smiju ni Tamo daleko zapjevati u kafani.
    Ne slavi niti se izjašnjava jer bi to po njega u ovom trenutku bilo politički štetno.

    Međutim, ne smatram da bi potencijalnom premijeru trebalo dati taj ugođaj da može da sjedi na ogradi po pitanju četničkog pokreta, niti da teroristu naziva simbolom borbe protiv diktature.
    Njegova pozicija je malkice drugačija od običnog građanina.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  5. #229
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    E, pa? Je li opcija za ostajanje u uniji sa Srbijom bila validna opcija na referendumu 2006e? Nije bila antidrzavna? Kako onda moze biti ta ista opcija antidrzavna koju godinu kasnije?

    Ljudi mogu imati viziju da je Crnoj Gori bolje u uniji sa Srbijom, ili Hrvatskom, ili NATO, ili EU. To su sasvim legalni politicki ciljevi kojima ljudi teze i koje im crnogorski Ustav dozvoljava da ostvare ako skupe dovoljnu vecinu. Niceg antidrzavnog tu nema.
    To su ljudi koji slave 26. novembar 1918. godine - dan kad je Crna Gora silom anektirana, dakle nije ušla u savez, nije ušla u federaciju, već je bezuslovno utopljena u Srbiju i izbrisana sa svjetske mape, lišena svakog državnog subjektiviteta.

    Nema te države u kojoj isti ne bi bili prokazani kao antidržavni elementi.
    Last edited by ASC; 25-09-20 at 00:26.

  6. The Following 3 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  7. #230
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Ne dopada mi se ovo sto provejava..a tice se okretanja nekih mim stranica protiv Vucica..otvoreno. Ne bih volio da se crkva pocne bavit valjanjem Vucica.

    Nocas ovaj Crnogorac otvoreno izjavi da su Djukanovic i Vucic dva kraka iste hobotnice.

    Otvoreno se prica i veze se Vucic za Djukanovica. Mislim da nam to u ovom momentu ne treba.

  8. #231
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    ...
    Antidržavno = protiv države.
    Dao sam ti citat lidera DF-a u kojem se otvoreno priča o ciljevima promjene državno-pravnog statusa države.

    Mislim da prostije ne može...
    Promjena drzavno-pravnog statusa nije antidrzavna. Da jeste ne bi bila dozvoljena Ustavom Crne Gore. Po tebi ispada da su svi oni koji se zalazu za clanstvo u EU antidrzavni elementi.

  9. #232
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    To su ljudi koji slave 26. novembar 1918. godine - dan kad je Crna Gora silom anektirana, dakle nije ušla u savez, nije ušla u federaciju, već je bezuslovno utopljena u Srbiju i izbrisana sa svjetske mape, lišena svakog državnog subjektiviteta.

    Nema te države u kojoj isti ne bi bili prokazani kao antidržavni elementi.
    Sad ubacujemo nove argumente kad stari ne pale. Interesantno kako se to anektiranje silom nekako slavilo i velicalo kroz citavu istoriju i istoriografiju SR Crne Gore 1945-1989. Bice da je i ta Sociajilsticka Republika Crna Gora bila antidrzavna.

    Ili je ipak malo razumnije objasnjenje da neki ljudi imaju drugaciju percepciju istorije Crne Gore od tebe sto ih ne cini nuzno "antidrzavnicima"?

  10. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  11. #233
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    To su ljudi koji slave 26. novembar 1918. godine - dan kad je Crna Gora silom anektirana, dakle nije ušla u savez, nije ušla u federaciju, već je bezuslovno utopljena u Srbiju i izbrisana sa svjetske mape, lišena svakog državnog subjektiviteta.

    Nema te države u kojoj isti ne bi bili prokazani kao antidržavni elementi.
    Da sam znao da cemo poslije 2006te poc putem privatne mafijaske drzave,glasao bih za NE.

    Ne zato sto nisam za samostalnu CG, nego zato sto sto nisam za samostalnu privatnu prciju jednog necovjeka.

    I vrijedjelo bi sacekati pad DPSa u svojstvu SiCG, pa onda imali referendum sa nekim boljim vodjstvom.

    Ovako smo protracili 14 godina, zaduzili se da cemo otplacivat ovo jos makar 50 godina...



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  12. #234
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Ne dopada mi se ovo sto provejava..a tice se okretanja nekih mim stranica protiv Vucica..otvoreno. Ne bih volio da se crkva pocne bavit valjanjem Vucica.

    Nocas ovaj Crnogorac otvoreno izjavi da su Djukanovic i Vucic dva kraka iste hobotnice.

    Otvoreno se prica i veze se Vucic za Djukanovica. Mislim da nam to u ovom momentu ne treba.
    E, a što?
    Ako je istina, što je problem to reći?

    Ako će DF (sada već NSD i DNP samo) da zbog naklonosti prema Vučiću sabotira formiranje vlade, onda stvarno presmiješno.


    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  13. #235
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Sad ubacujemo nove argumente kad stari ne pale. Interesantno kako se to anektiranje silom nekako slavilo i velicalo kroz citavu istoriju i istoriografiju SR Crne Gore 1945-1989. Bice da je i ta Sociajilsticka Republika Crna Gora bila antidrzavna.

    Ili je ipak malo razumnije objasnjenje da neki ljudi imaju drugaciju percepciju istorije Crne Gore od tebe sto ih ne cini nuzno "antidrzavnicima"?
    Nije istina.

    Zlu ne trebalo, ponešto sam od te istoriografije pročitao.
    Last edited by ASC; 25-09-20 at 01:33.

  14. #236
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Pipun na A1 repriza...ovo do sad,prolupao momak.
    Pochetak losh,posle onako...nije losh nastup bio sve u svemu,ali vidi se da ce biti puno uslovljavanja,kako shta...vidjecemo,uostalom vidjecemo ko se na kraju pita,odobrava,itd.
    ...

  15. #237
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Da sam znao da cemo poslije 2006te poc putem privatne mafijaske drzave,glasao bih za NE.

    Ne zato sto nisam za samostalnu CG, nego zato sto sto nisam za samostalnu privatnu prciju jednog necovjeka.

    I vrijedjelo bi sacekati pad DPSa u svojstvu SiCG, pa onda imali referendum sa nekim boljim vodjstvom.

    Ovako smo protracili 14 godina, zaduzili se da cemo otplacivat ovo jos makar 50 godina...



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Vi pričate o dva različita pravca.

    Jedan, o kom priča ASC, je otvoreni akt neprijateljstva od strane susjedne nam države. To u ovom vremenu jednostavno nije moguće.
    Na svu sreću, mislim da je 80%+ stanovništva, a mislim da sam malo i rekao, protiv bilo kakvih stvaranja nekakvih novih državnih zajednica sa Srbijom.

    Druga priča je totalno razočarenje nas koji smo svim srcem glasali za nezavisnost Crne Gore. Naša očekivanja tada su bila ravna euforiji koja je sada zavladala u smislu očekivanja napretka. I krenulo je ok, nedje tamo 2007-2008 se desio bum. Ušlo je more para i baš se osjetio skok standarda. E sad, da smo takve prilike iskoristili za bogaćenje države, a ne pojedinaca, mi bi sad bili u bitno drugačijem ekonomskom položaju. Formiran je jedan sistem koji je morao sam sebe da pojede. Besomučno zapošljavanje i zaduživanje radi tekuće potrošnje, uz krađu i ugrađivanje u svakom mogućem poslu, uz širenje na mnogo veći broj ljudi koji se muzao državnu kasu i učestovao u korupciji (kombinacijama) nas je dovelo pred bankrot.

    Najluđi od svih su mi oni što bi pristali da bankrotiramo, da odemo još dublje, da odu i Aerodromi i Plantaže i Luka Bar i ko zna šta još, samo da se riješi jebeno pitanje crkve, a koje niko nije ni pominjao dok DPS to pitanje nije gurnuo u prvi plan, jer više nije imao o čemu da priča.

    Šta je mogao DPS izborni program da bude bez crkve i nacionalnog pitanja? Ekonomija? EU? Pravda? Demokratija i poštovanje ljudskih prava a prije svega onog na slobodno glasanje? Ne sprdajte se. I još pjenite oko crkve? Nijeste normalni, otvorite oči u qrcu smo zahvaljujući DPSu i sad treba zajedno da se vadimo iz govana..



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 25-09-20 at 01:42.

  16. The Following 6 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  17. #238
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Nije istina.

    Zlu ne trebalo, ponešto sam od te istoriografije pročitao.
    Vala i ja, i vazda je opisivano kao napredna ideja ujedinjenja cije je ideale kasnije izdala srpska i ostale burzoazije u Aleksandrovoj tamnici naroda.

  18. #239
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Da nije bilo te napredne ideje ujedinjenja ne bi bilo zle krvi među narodima koji su ujedinjeni tom naprednom idejom.
    I nema svrhe dalje o tome pisati.

  19. #240
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Pochetak losh,posle onako...nije losh nastup bio sve u svemu,ali vidi se da ce biti puno uslovljavanja,kako shta...vidjecemo,uostalom vidjecemo ko se na kraju pita,odobrava,itd.
    Knezevic da bi se bavio i dalje ozbiljnom politikom morace da se izvini mitropolitu i Krivokapicu. A on moze da daje intervjue i da prica kako nije..nesto sto jeste.
    Meni je zao njega jer je u losoj situaciji. Da bi opstao u prici morace da trazi oprost od ove dvojice. On je moj Delija i cistog je srca, ali je zaveden.
    Nadam se da ce se iscupati jer ga ja gotivim.

  20. The Following User Says Thank You to samson For This Useful Post:


  21. #241
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ResidentEvil View Post
    Da nije bilo te napredne ideje ujedinjenja ne bi bilo zle krvi među narodima koji su ujedinjeni tom naprednom idejom.
    I nema svrhe dalje o tome pisati.
    Ta napredna ideja je potekla od Petra II Petrovića Njegoša. On je prvi počeo da propovijeda potrebu ujedinjenja Južnih Slovena.

    Mislim, fakat smo svi Južni Sloveni, bez obzira kako se nacionalno izjašnjavamo i koje smo vjere.

    Ok, ideja je propala, loše je i počela podređena volji jednog čovjeka, još gore se završila, u bratoubilačkim ratovima.

    Idemo dalje, što bi reko Dritan.

    Možda je EU rješenje đe će svi Južni Sloveni moći da žive jedni pored drugih, u svojim državama ali bez međusobnih granica i carina



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  22. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  23. #242
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ta napredna ideja je potekla od Petra II Petrovića Njegoša. On je prvi počeo da propovijeda potrebu ujedinjenja Južnih Slovena.

    Mislim, fakat smo svi Južni Sloveni, bez obzira kako se nacionalno izjašnjavamo i koje smo vjere.

    Ok, ideja je propala, loše je i počela podređena volji jednog čovjeka, još gore se završila, u bratoubilačkim ratovima.

    Idemo dalje, što bi reko Dritan.

    Možda je EU rješenje đe će svi Južni Sloveni moći da žive jedni pored drugih, u svojim državama ali bez međusobnih granica i carina



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Zar je bitno od koga je potekla kad pogledaš kako je sprovedena i kolko je zla izazvala...Suludo je sad voditi tu debatu, nema potrebe za tim ali rezultati te ideje su KATASTROFALNI.
    Idemo dalje...

  24. #243
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Evo da te i ja pitam, na stranu politika, Daka je kalibar Gvozdenovića po mutljavini.. A taman je aktivan 30 godina..

    Ok, nije problem zažmuriti na neke stvari u cilju opšteg boljitka ali veličati Daku? Taj ko ne zna šta je batica sve uradio ili je mutav ili pao sa Marsa..
    I da ne bude zabune, sve njih treba što prije eliminisati iz javnosti po zasluzi. Novoj vlasti takva poznanstva ne trebaju jer će im se prije ili kasnije obiti o glavu.
    Nisam siguran da će ga se lagano otrsit. Vjerovatno su mu solidno dužni.

  25. #244
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Originally Posted by kimmiTa napredna ideja je potekla od Petra II Petrovića Njegoša. On je prvi počeo da propovijeda potrebu ujedinjenja Južnih Slovena.

    Mislim, fakat smo svi Južni Sloveni, bez obzira kako se nacionalno izjašnjavamo i koje smo vjere.


    Ok, ideja je propala, loše je i počela podređena volji jednog čovjeka, još gore se završila, u bratoubilačkim ratovima.
    Mozda je potekla na ovom terenu propagandno (nikad culi dalje od CG - samo dozvoljene info). Dakle, ta totalna neistina i zabluda, ali eto i dan danas se ta neistina recituje kao istina... kostala je dosta ta njemu sa zapada nametnuta ideja, cilj..
    Obzirom da je bilo potrebno novca, stizalo je za tu cijenu jos ponesto... Moralo se stampati.. Kostalo ga zivota?
    Ali o tome se za sada ne uci u skolama, Visocije skole..
    Cenzura, propaganda, intrige.. cilj.
    Quote Originally Posted by ResidentEvil View Post
    Zar je bitno od koga je potekla kad pogledaš kako je sprovedena i kolko je zla izazvala...Suludo je sad voditi tu debatu, nema potrebe za tim ali rezultati te ideje su KATASTROFALNI.
    Idemo dalje...
    Nije suludo, naprotiv.. Tu je odgovor.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 25-09-20 at 07:01.

  26. #245
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Meni je zao Crnogorce i to dobre i zanesene propagandom i serviranom fake istorijom .. Toliko su ubijedjeni u mnoge neistine, tj. servirane fake informacije, a koje su srcem i dusom prihvatili kao realne i objektivne 'cinjenice'.
    Samo se pitam... Kako ce se te osobe osjecati, biti pod shokom ili deprimirani..
    Za ostale koje istorija i istina ne zanimaju, nije ni bitno.. Nikad nece shvatiti ni sadasnjost, ni buducnost..
    Nije jednostavno, ali morace izbaciti istinu za sve, sve sa dokazima.
    To je osnova svjesnosti.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 25-09-20 at 07:34.

  27. #246
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Uh kako je postalo presmijesno citati plac i kukanje dpsovaca , pa tekstovi o Dritanu kako je nezreo, niko Becica ne spominje, pa Krivokapic kako sjedi nedje a na 100 metara od njega tamo daleko....
    inace ideja juznih slovena kao i ideja EU je neodrziva jedan veliki balon od sapunice.....

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  28. #247
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,069
    Thanks Thanks Given 
    243
    Thanks Thanks Received 
    847
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Meni je zao Crnogorce i to dobre i zanesene propagandom i serviranom fake istorijom .. Toliko su ubijedjeni u mnoge neistine, tj. servirane fake informacije, a koje su srcem i dusom prihvatili kao realne i objektivne 'cinjenice'.
    Samo se pitam... Kako ce se te osobe osjecati, biti pod shokom ili deprimirani..
    Za ostale koje istorija i istina ne zanimaju, nije ni bitno.. Nikad nece shvatiti ni sadasnjost, ni buducnost..
    Nije jednostavno, ali morace izbaciti istinu za sve, sve sa dokazima.
    To je osnova svjesnosti.

    Hvala Lepo
    O kojoj fejk istoriji pricas tacno?

  29. #248
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Ne dopada mi se ovo sto provejava..a tice se okretanja nekih mim stranica protiv Vucica..otvoreno. Ne bih volio da se crkva pocne bavit valjanjem Vucica.

    Nocas ovaj Crnogorac otvoreno izjavi da su Djukanovic i Vucic dva kraka iste hobotnice.

    Otvoreno se prica i veze se Vucic za Djukanovica. Mislim da nam to u ovom momentu ne treba.
    Слажем се са тобом.
    Вучић је криминалац колико и мило, ту нема приче, али сада то не треба толико потенцирати баш због позиције у којој се налазе.
    Вучић ће да их руши и да помаже милу, не треба да му олакшавају тиме што ће да га нападају.
    Ова прича је за предизборно вријеме.
    Када се подијеле срби на ове који су против вучића и оне који су за њега.
    Вјерујем да је више ових првих у црној гори.
    Са њима треба будућност градити.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  30. The Following 2 Users Say Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  31. #249
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,276
    Thanks Thanks Given 
    14,567
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    top su nam novi ‘navijači’ reprezentacije. navijali za Rusiju odje i pljuvali na sve crnogorsko. sa takvima ne treba da idem na stadion niti takvi treba da navijaju za reprezentaciju

    lider DFa kaže da Crnogorci nisu donijeli pobjedu na izborima, juče pljunuše na državu u Parlamentu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ti bijaše ono građanski nastrojen. Iz svakog svog posta širiš mržnju prema nekom. A tebe @BiTrAtE treba da je sramota. Baš ste dotakli dno koje svi vrijeme prikrivate. Da ne ulazim ko i zašto nije navijao za reprezentaciju odlično vi to znate bez ako ste maloumni. A mislim da niste. Isto tako zamjeram nekim ovdje koji nisu odreagovali na ove vaše postove. Nego dobro. Nadam se da će ovakvih razmišljanja biti sve manje.
    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Najgori ljudi su mi oni što su navijali protiv CG jer DPS... Navijaš protiv Jovetića, Vukčevića, Savića jer DPS. Sad kad nema DPS-a navijaš opet za Jovetića, Vukčevića, Savića jer nema DPS a reprezentacija ista i tad i sad. Najgori ljudi.
    Quote Originally Posted by guest View Post
    Evo malo važnijih stvari.

    Bruto-domaći proizvod (BDP) Crne Gore pao je u drugom kvartalu ove godine (april, maj, jun) za 20,2 odsto, podatak je Uprave za statistiku (Monstat).

    Ovo znači da je Crna Gora na pragu duboke recesije, odnosno da se slična stopa pada ekonomije može očekivati i u trećem kvartalu, da će godišnja stopa pada biti iznad 10 odsto i da će javni dug na kraju godine biti oko 90 odsto BDP-a.

    Recesija je kada država ima pad BDP-a u dva uzastopna kvartala. Monstat će podatke za treći kvartal saopštiti u decembru, ali je već jasno da je Crna Gora u recesiji.

    Prema ekonomskoj teoriji, godišnji pad BDP-a iznad 10 odsto naziva se depresijom, a za oporavak ekonomije nakon tolikog pada potrebno je najmanje pet godina da bi došla na pretkrizni period.

    Hoće li preśednik predložiti mandatara prije isteka roka iz redova nove većine kako bi što prije spašavavali ekonomiju i zašto ne?

    Sent from my Telefunken
    Plus dodati na sve ovo i beskrupulozno pražnjenje kase od strane DPS i u danima posle izbora. Do te mjere da će ostati jedna velika nula kad se sastavi nova vlada.
    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Samo lagano, drugovi trigerovani.. Lepetanac, acs, Tripletica.. Sva ta mrznja koja izbija iz vas je vjestacka. Lijeci se to, ali treba malo vremena..
    Eh da su samo ovi koje si nabrojao. Ima ih tu još iha ha. Što je katastrofa. Ali dobro, možda se i izliječi jednog dana.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  32. #250
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,351
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,466
    Thanked in
    4,567 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ti bijaše ono građanski nastrojen. Iz svakog svog posta širiš mržnju prema nekom. A tebe @BiTrAtE treba da je sramota. Baš ste dotakli dno koje svi vrijeme prikrivate. Da ne ulazim ko i zašto nije navijao za reprezentaciju odlično vi to znate bez ako ste maloumni. A mislim da niste. Isto tako zamjeram nekim ovdje koji nisu odreagovali na ove vaše postove. Nego dobro. Nadam se da će ovakvih razmišljanja biti sve manje.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    prema kome to širim mržnju? Srbima? drugi put odje pišem - jedan od najboljih prijatelja mi je čovjek koji je Srbin. bez argumenata si me opet stavio u grupu ljudi koja mrzi ljude koji se drugačije pišu. ja nisam onaj koji je opijen nacionalizmom koji uništiva Balkan evo 30 godina.

    odvratni su mi političari iz DFa. što je sporno tu? naveo sam toliko puta razloge, nema potrebe opet. evo i sada kad smo dobili priliku da krenemo dalje oni su opet ti koji rade kontra. Marina Jocić koja proziva savjetnika Krivokapića zbog intervjua. ekipa koja treba da vodi državu (a nadam se da neće) pljunu na istu jer njima kao tananim dušama smeta tekst himne. ne smeta im da promovišu ratne zločince. okej je vodji im da se diči da je četnički vojvoda.

    ako neko treba da navija PROTIV države u KOJOJ je rodjen zbog politike taj je debil. kraj priče. vrlo dobro znam ko je sve navija’ za Rusiju u fudbal prije par godina, ko je svaki uspjeh reprezentacije pljuvao, PG je mala, zna se sve. tužni su ti životi dje ti navijaš za Rusiju, Dansku ili bilo koju drugu reprezentaciju kad igraju protiv Crne Gore. i sad su oni navijači kao? naravno da nisu. ja ću za Crnu Goru navijat’ pa bio na vlasti DPS ili Krivokapić ili Bečić. ovako ću vazda razmišljat’, jer moj život nije politika niti vezujem svaku stvar u životu za istu. i da ako prestane sa tim da pljuvanje po DFu znači da si za DPS


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

Page 10 of 214 FirstFirst ... 678910111213142060110 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 23:46
  2. sajtu Vlade Republike Crne Gore
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 28-01-07, 04:15
  3. Replies: 3
    Last Post: 20-06-05, 06:55
  4. Pretnje Ostroskom likvidacijom u ime Vlade Crne Gore
    By harambasa in forum Politika generalno
    Replies: 7
    Last Post: 16-03-05, 14:17
  5. Radom Milove vlade nezadovoljno skoro 70% gradjana Crne Gore
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 27-02-04, 14:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •