Page 85 of 214 FirstFirst ... 357581828384858687888995135185 ... LastLast
Results 2,101 to 2,125 of 5331

Thread: Novi sastav Vlade Crne Gore-diskusija

  1. #2101
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Situacija u razvoju obecava veoma stabilnu vladu za naredne četiri godine.

    A sto ce tek da se radi aok mene.
    Vlade neće ni biti.

  2. #2102
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Evo ga i Mandic, nista ne porice, samo kaze ako on nije ministar nece biti ni vlade :-)

    https://borba.me/mandic-necu-dozvoli...avljaju-vladu/
    Teške riječi
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  3. #2103
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Ekipo,

    malo sam skalao politiku, dok se ne vidi šta će biti. Ostavio teze za "jesam li vam rekao" ds ih posle kvotujem.
    Šalu na stranu, realno skrpiće se nekako vlada, ali će cijelo vrijeme biti krpljavina. Vjerovatno će biti funkcionalna kao što su sada funkcionalni pregovori.
    Koliko će trajati, nikad ne reci nikad.
    Jedini momenat koji može da zezne stvar je da Krivokapić kaže ja neću bit premijer krpljavine.
    Mada, moguće je da je sve ovo standardni cirkus standarnih drama queens i atention whores crnogorske politike kako bi bolje istrgovali.
    Par trivia: neočekivano je visok iznos novca koji je Pipun dao zetskim kamatašima da mu ga plasiraju. Brata mu krenulo, ma i njega nekretninski na Vračaru, na tuđe ime.
    On je mizerno zakučio kako su drugi.
    A znaju od Vučića kako je prolazio Milo&Co. pa da propuste to? Oće poluđeli su...

  4. #2104
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Pipun kamataš
    Meni se čini da malo pada kvota da ćeš platiti za opkladu. Ne zna se još ništa, ali kvota pada. Doduše te opklade su najslađe. Ako dobiješ, dobio si večeru. Ako izgubiš, platićeš večeru, ali ćeš makar imati neku satisfakciju u tome da ovi likovi iz crtaća neće biti ministri u novoj vladi. Pade mi na pamet ona vrana Dolf i njegova partija "Vranina Narodna Partija".

    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  5. #2105
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ekipo,

    malo sam skalao politiku, dok se ne vidi šta će biti. Ostavio teze za "jesam li vam rekao" ds ih posle kvotujem.
    Šalu na stranu, realno skrpiće se nekako vlada, ali će cijelo vrijeme biti krpljavina. Vjerovatno će biti funkcionalna kao što su sada funkcionalni pregovori.
    Koliko će trajati, nikad ne reci nikad.
    Jedini momenat koji može da zezne stvar je da Krivokapić kaže ja neću bit premijer krpljavine.
    Mada, moguće je da je sve ovo standardni cirkus standarnih drama queens i atention whores crnogorske politike kako bi bolje istrgovali.
    Par trivia: neočekivano je visok iznos novca koji je Pipun dao zetskim kamatašima da mu ga plasiraju. Brata mu krenulo, ma i njega nekretninski na Vračaru, na tuđe ime.
    On je mizerno zakučio kako su drugi.
    A znaju od Vučića kako je prolazio Milo&Co. pa da propuste to? Oće poluđeli su...
    Pitanje je koliko bilo ko od njih ima prostora za trgovanje. Mozda ih Krivokapic pohapsi po onim presudama.

  6. #2106
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    173
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Било како било, Влада коју предложи мандатар ће бити изгласана.Улози су превелики.
    Та Валда мора да има стабилну подршку у Парламенту, посебно јер треба донјети неколико јако битних закона, буџет за наредну годину за почетак.Ако УРА истраје на томе да до експертске Владе мора доћи, и да се мјеста по дубини, у оном најбројнијем, трећем ешалону, морају попуњавати преко конкурса, онда нова Влада у ДФ-у неће имати партнера за усвајање многих суштинских закона, односно таква влада неће служити сврси.

    Проблем свих који сарађују са ДФ-ом је што сви од реда мисле да су ти људи осим што су луди и сујетни и глупи. Сви они су мислили да ће их се по преузимању власти лако отарасити, након што се ДФ искористи као топовско месо за насилни обрачун са ДПС-ом, а и узме им се добар дио огромних пара које они ево 20 година добијају са стране.

    Тако мисле, односно мислили су и Мишко и Гојко Перовић и Здравко и Ранко Кривокапић, али то је јако погрешно мишљење.Јер ДФ-овци, јесу луди, јесу сујетни, али глупи нису и зато су јако опасни.Прије свега за себе, а онда послиједично и за све нас.

    Моја главна расправа са неким угледним члановима УРА-е, (а повод је увјек био њихово агитовање да им приступим) је увјек била у том правцу, да од ДПС-а не виде ту опасност.Повријеђени због ситуације са Позитивном гдје им је, а посебно у Бару, ДПС образ окинуо, нису ме разумјели.

    То сам и хтио да вам кажем, острашћеност Абазовића који гледамо задњих мјесеци, и неки недостатак државништва, није због тога што је он сујетан и има его, није због тога што му је Мило рекао да је битанга, није због тога што је на њега вршен притисак.То је повријеђеност због тога што им је Мило развалио пројекат Позитивне, нешто што УРА, чак ни у власти, никад више неће бити.
    Надам се, мада нисам превелики оптимиста, да ће сада је ДПС кренуо низбрдо, и кад више није никакав фактор, отворити очи.

    Са друге стране Бечић не прави грешке, ако не рачунамо примање оне сплачине у своје редове
    Ako se Vlada izglasa ona može trajat puni mandat. Što duže Vlada bude trajala to će se više osipat DPS biračko tijelo. Ako se ono dovoljno ospe buduća Vlada će se moć formirat i bez DPS-a i bez DF. To najmanje odgovara liderima DF-a, jer oni u opoziciji bez DPS-a na vlasti gube svaku smisao političkog djelovanja.

    Ako DF bude glasao za ekspertsku Vladu to je kao da sami sebi pucaju u nogu, pogotovo kad se zna da DPS više ne može da osvoji vlast (ako je vjerovati svim anketama potonjih nedjelja).

  7. #2107
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Pipun kamataš
    Meni se čini da malo pada kvota da ćeš platiti za opkladu. Ne zna se još ništa, ali kvota pada. Doduše te opklade su najslađe. Ako dobiješ, dobio si večeru. Ako izgubiš, platićeš večeru, ali ćeš makar imati neku satisfakciju u tome da ovi likovi iz crtaća neće biti ministri u novoj vladi. Pade mi na pamet ona vrana Dolf i njegova partija "Vranina Narodna Partija".

    Na kraju se valjda ispostavilo da Dolf uopšte nije bio vrana?

    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  8. #2108
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    173
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Ako ikako budu mogli ubijedit 15% biračkog tijela (njihovo standardno biračko tijelo) da je neizglasavanje “Sorošove vlade” ispravno oni će to i uraditi to jest neće glasati. Ako sam upravu nastaviće se žestoka medijska kampanja protiv “tajkuna” iz ‘Vijesti’. Ako ne uspale strasti gradjana neće im moć objasniti zašto neće glasati Vladu.

  9. #2109
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Admiral Vladimir Barović View Post
    Ako ikako budu mogli ubijedit 15% biračkog tijela (njihovo standardno biračko tijelo) da je neizglasavanje “Sorošove vlade” ispravno oni će to i uraditi to jest neće glasati. Ako sam upravu nastaviće se žestoka medijska kampanja protiv “tajkuna” iz ‘Vijesti’. Ako ne uspale strasti gradjana neće im moć objasniti zašto neće glasati Vladu.
    Mislim da ih onda ceka politicka sudbina Kilibarde. Ponekad da gostuju na RTCG kad treba objasniti da je drzava u opasnosti i da traze da konobari pred njima otvaraju koka kolu da im ne bi pljunuli u pice.

  10. #2110
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    173
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Mislim da ih onda ceka politicka sudbina Kilibarde. Ponekad da gostuju na RTCG kad treba objasniti da je drzava u opasnosti i da traze da konobari pred njima otvaraju koka kolu da im ne bi pljunuli u pice.
    Ne slažemo se ovdje, mislim da oni imaju zagarantiranih 10%-15% ideološko bliskog glasačkog tijela.

    S druge strane, mislim (a možda griješim) da lideri DF-a nijesi najinteligentniji ljudi i da je ova matematika koju sam gore pomenuo previše za njih, te da zbog toga o novim izborima ni ne razmišljaju.

  11. #2111
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Admiral Vladimir Barović View Post
    Ne slažemo se ovdje, mislim da oni imaju zagarantiranih 10%-15% ideološko bliskog glasačkog tijela.

    S druge strane, mislim (a možda griješim) da lideri DF-a nijesi najinteligentniji ljudi i da je ova matematika koju sam gore pomenuo previše za njih, te da zbog toga o novim izborima ni ne razmišljaju.
    Nema u politici nikad zagarantovanog birackog tijela, to jedino ova trojica Vucicevih obozavatelja mudruju jer im se jednom posrecilo sa Lekicem da ih ne razbije kao bugarsku skupstinu.

    Krivokapic ce im ponijeti dvije trecine glasaca ako napravi partiju, jer je njihovim rodjenim glasacima dozlogrdilo. Ljudi koji su se zaklinjali da ce sve da podrze, i URA i Bosnjake i crnog djavola, da ce zivot da daju da obore zakon, sad sve ruse da bi uvalili dupe u ministarsku fotelju.

  12. #2112
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Nema u politici nikad zagarantovanog birackog tijela, to jedino ova trojica Vucicevih obozavatelja mudruju jer im se jednom posrecilo sa Lekicem da ih ne razbije kao bugarsku skupstinu.

    Krivokapic ce im ponijeti dvije trecine glasaca ako napravi partiju, jer je njihovim rodjenim glasacima dozlogrdilo. Ljudi koji su se zaklinjali da ce sve da podrze, i URA i Bosnjake i crnog djavola, da ce zivot da daju da obore zakon, sad sve ruse da bi uvalili dupe u ministarsku fotelju.
    DF se već prosuo, pogledaj što se čini od njih noćas čak i po njihovim portalima IN4S i Borbe.

    Andrija Mandić, a i ovi oko njega, ako nastave sa ovom pričom zabijanja noža u leđa nosiocu svoje liste, a bogami i crkvi preko oglasnika Meda čije objave protiv crkve se vide i na FB stranici DFa, biće označeni kao novi Darko Pajović, što znači i prezir naroda. Masakriraše ih svi.

    Da 15% biračkog tijela DF uzme posle svega ovoga, sa Krivokapićem i crkvom kao drugom opcijom? Ali trika nema.

    Pozivaju se na energiju litija.... lolčina. Dosta ljudi koji su bili skoro svaku litiju su mi pričali kako su DFce gledali na početku. Krenuli su bili u prve redove, pa su ih vratili nazad, a ovi pognuli glave i u rikverc.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  13. The Following 3 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  14. #2113
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    173
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Nema u politici nikad zagarantovanog birackog tijela, to jedino ova trojica Vucicevih obozavatelja mudruju jer im se jednom posrecilo sa Lekicem da ih ne razbije kao bugarsku skupstinu.

    Krivokapic ce im ponijeti dvije trecine glasaca ako napravi partiju, jer je njihovim rodjenim glasacima dozlogrdilo. Ljudi koji su se zaklinjali da ce sve da podrze, i URA i Bosnjake i crnog djavola, da ce zivot da daju da obore zakon, sad sve ruse da bi uvalili dupe u ministarsku fotelju.
    Na in4s portal su komentari podijeljeni po ovom pitanju skoro pola-pola (ne znam sad kolko je to reprezentativno, jer vjerovatno puno čitalaca iz Srbije navija za DF, tako da se oni ne bi mogli brojat u CG glasačko tijelo).

    Složio bih se sa tezom da bi DF mogao "sve da sruši" ako bi na nove izbore DPS mogao da ponovo osvoji vlast. No, mislim da ta teza ne stoji, jer DPS ne može ponovo da osvoji vlast, imaće manje mandata nego što sad imaju (sve ankete to govore). S obzirom na takvo stanje stvari, ekspertska vlada bi bila gora po DF no novi izbori.

  15. #2114
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Posto je zbog specificne izborne kampanje nemoguce utvrditi koliko je ko doprinio izbornom rezultatu ZZB, a MMK su se slozili da Krivokapic vodi njihovu listu neki minimum bi bio da mu daju sansu do lokalnih izbora u Niksicu koji su na proljece sledece godine, znaci relativno brzo.
    S obzirom na znacaj Niksica to ce biti drzavni izbori u malom.Ukoliko na tim izborima koalicija DF (Nova i DNP) osvoji 16+ posto glasova a PzP sam 6+ (jer oni tvrde da su faktor pa bi trebalo da to bude formalnost) znaci narod ih hoce neka vlada bude rekonstruisana po njihovim zeljama,nema grke.

  16. #2115
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Evo ga i Mandic, nista ne porice, samo kaze ako on nije ministar nece biti ni vlade :-)

    https://borba.me/mandic-necu-dozvoli...avljaju-vladu/
    "Kao neko ko je Zdravka Krivokapića postavio na mjesto nosioca liste koalicije Za budućnost Crne Gore i ko je vodio i upravljao izbornom kampanjom koalicije..."
    Je li stvarno tako?

  17. #2116
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,332
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    543
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post

    Са друге стране Бечић не прави грешке, ако не рачунамо примање оне сплачине у своје редове.
    Realno jedino što je i uradio nakon izbora je zasrao
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  18. The Following User Says Thank You to Markys For This Useful Post:


  19. #2117
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,722
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Ukratko, sam Andrija Mandić izrekao poentu svog ovog ...



    Sent from my Motorola 8400

  20. #2118
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,205
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Još samo fali da DPS da podršku trojcu MMK da formiraju manjinsku vladu!

  21. The Following User Says Thank You to Stradivari For This Useful Post:


  22. #2119
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,481
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post

    Ili - Zasto zelim da budem ministar ali mi ne daju
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  23. The Following User Says Thank You to Antares For This Useful Post:

    A+A

  24. #2120
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Na kraju se valjda ispostavilo da Dolf uopšte nije bio vrana?

    Zaboravio sam
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  25. #2121
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ukratko, sam Andrija Mandić izrekao poentu svog ovog ...



    Sent from my Motorola 8400
    Cek jel me zajebavate da je on ovo izjavio?

    Pa Vucic je do savrsenstva doveo korupciju u ovoj zemlji... on i njegov brat...

    I onda imamo ovakve primere, a ovo je samo sitnica...

    https://nova.rs/posts/firmi-s-jednim...-od-skijalista


    Samo nemojte ko Srbija...

  26. #2122
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Grad N
    Posts
    727
    Thanks Thanks Given 
    116
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Ma oni se definitivno spore zbog Vucica, cim ga on sad u izjavama forsira. Ovo su klasicni autogolovi.

  27. #2123
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    znaci ova trojica su u stvari Pajovici hahahaha
    e sto napravi covjek

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  28. The Following User Says Thank You to kauboj24 For This Useful Post:


  29. #2124
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,722
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Pajovići nisu mogući jer za uzvrat im se ne mogu dati benificije, mogu to da odrade na svoju ruku...

    Sent from my Motorola 8400

  30. #2125
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default


  31. The Following User Says Thank You to ASC For This Useful Post:


Page 85 of 214 FirstFirst ... 357581828384858687888995135185 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 23:46
  2. sajtu Vlade Republike Crne Gore
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 28-01-07, 04:15
  3. Replies: 3
    Last Post: 20-06-05, 06:55
  4. Pretnje Ostroskom likvidacijom u ime Vlade Crne Gore
    By harambasa in forum Politika generalno
    Replies: 7
    Last Post: 16-03-05, 14:17
  5. Radom Milove vlade nezadovoljno skoro 70% gradjana Crne Gore
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 27-02-04, 14:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •