Page 185 of 214 FirstFirst ... 85135175181182183184185186187188189195 ... LastLast
Results 4,601 to 4,625 of 5331

Thread: Novi sastav Vlade Crne Gore-diskusija

  1. #4601
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    3,659
    Thanks Thanks Given 
    573
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    182 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Medove&kompanijine izjave tipa "ja bih to hapsio" ili "vidjecemo hoce li vlada da uhapsi bracu Djukanovic" su toliko idiotske da ih ja samo vidim kao zlonamjerne. Niko nije tolika budala da ne zna da hapsenje zavisi od zakona i tuzilastva, dakle od toga hoce li skupstina da uspije da promijeni to dvoje.
    "opet sam bio u pravu" - kao Trampa da gledam...

    ...I’ll always be that kid
    With the rolled up socks...





  2. #4602
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ono sto DF, a posebno Medo treba da nauci je sta je Skupstina prvo. Ne samo oni nego i vecina ocigledno, ukljucujuci i dobar dio foruma.
    CRNA GORA JE PARLAMENTARNA REPUBLIKA.
    To znaci da skupstina predlaze i donosi zakone, a vlada ih sprovodi.
    To sto smo mi imali vrh DPS u vladi, pa smo imali hibrid jednopartijskog sistema, gdje vrh DPSa donosi ideje za zakone, vlada ih predlaze, a skupstina puko izglasava iste..... To ne znaci da treba da se sa tom praksom nastavi.
    Ako se DFu nesto kriva oko zakona koje vlada treba da sprovodi, pa skupstina je tu da ih predlozi i izglasa.
    Kada svi to ukapiramo, shvaticemo koliko je sva ova rasprava ovdje bespredmetna. Jer vlada je izvrsna grana vlasti, dok je zakonodavna skupstina.
    Ali jos 70 godina, pa dako ukapiramo da je komunizam prosao, i da je kralj Nikola davno umro, i da je i poslednji crnogorski vladar na kraju karijere.
    Nadam se da ce i ostali recidivi 20 vijeka i kod nas konacno umrijeti
    Vlada ima pravo da predlaze zakone. Skupstina ih usvaja. Vlada ih izvrsava. Ako vlada predlozi zakon, recimo o poreskoj policiji, i ne bude usvojen, zato sto je, recimo, Medo ostao uzdrzan, to znaci da vlada ne moze da sprovede zakon, zato sto ga skupstina nije usvojila. Blokada. Isto vazi za budzet. Skupstina moze i izglasati nepovjerenje vladi.

    Ja se samo nadam da je prica DF i Medojevica tvrdjenje pazara da bi se nesto usicarilo. Ne vjerujem da ce se usuditi da udju u rizik novih izbora, na kojima PZP vjerovatno ne bi prosao cenzus.

    Ne vjerujem da ce Krivokapic formirati svoju stranku. Ali, sasvim je moguce da neko drugi osnuje Demohriscansku stranku, pa se Krivokapic prikljuci kad budu izbori. A onda bi nekima moglo postati tijesno.

    Pozicija vlade ce najvise zavisiti od rezultata koje bude imala.

  3. #4603
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,403
    Thanks Thanks Given 
    4,192
    Thanks Thanks Received 
    4,505
    Thanked in
    2,184 Posts

    Default

    Kao prvo, Medo jeste puka ali nije glup. Nikad ti on vise nece partijom izaci samostalno jer je svjestan da bi mu to bio kraj. Naci ce on vazda makar jos jednu budalu da ide s njim.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  4. #4604
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,403
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/v/490621

    Op, evo Varhelji olakšao odluku nove vlade.

    Mada fakat treba skrenut Božoviću da skala malo sa izjavama i ne dira u teme koje dijele narod u Crnoj Gori.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  5. #4605
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    https://www.vijesti.me/v/490621

    Op, evo Varhelji olakšao odluku nove vlade.

    Mada fakat treba skrenut Božoviću da skala malo sa izjavama i ne dira u teme koje dijele narod u Crnoj Gori.
    Bozovic svakako nije trebao da komentarise o kontroverznoj temi. Kao da ambasador u Turskoj prica o jermenskom genocidu.

    Ali dobro je sto Brisel izvlaci usi odlazecoj DPS vladi.

  6. #4606
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,606
    Thanks Thanks Given 
    407
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    173 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Bozovic svakako nije trebao da komentarise o kontroverznoj temi. Kao da ambasador u Turskoj prica o jermenskom genocidu.

    Ali dobro je sto Brisel izvlaci usi odlazecoj DPS vladi.
    Nije trebao komentarisati, ali svakako ne moze neko biti persona non grata radi ovoga. Sprdnja vise sa komitama, cetnicima, raznim bullshitovima. Nikad naprijed ovako, NIKAD.

  7. #4607
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skostic View Post
    Nije trebao komentarisati, ali svakako ne moze neko biti persona non grata radi ovoga. Sprdnja vise sa komitama, cetnicima, raznim bullshitovima. Nikad naprijed ovako, NIKAD.
    Ne, naravno, klasicni DPS autogo kakvih su imali seriju u zadnjih godinu dana. Otici ce izgleda na kongresu u komite i u trajnu politicku marginalizaciju.

  8. #4608
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,403
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    E sad će biti interesantno što će DPS da kaže. Smatraju li da treba uvažiti preporuku EU ili će glavom kroz zid?



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  9. #4609
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,403
    Thanks Thanks Given 
    4,192
    Thanks Thanks Received 
    4,505
    Thanked in
    2,184 Posts

    Default

    Kad je bal nek je maskenbal.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  10. #4610
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,479
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Ovi Orbanovi uvjek drže stranu Vučiću.
    Tako je i Milanović onomad dobio klempe kad se oko migranata zakuvalo.

  11. #4611
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Vlada ima pravo da predlaze zakone. Skupstina ih usvaja. Vlada ih izvrsava. Ako vlada predlozi zakon, recimo o poreskoj policiji, i ne bude usvojen, zato sto je, recimo, Medo ostao uzdrzan, to znaci da vlada ne moze da sprovede zakon, zato sto ga skupstina nije usvojila. Blokada. Isto vazi za budzet. Skupstina moze i izglasati nepovjerenje vladi.
    Vidim da si i ti na istoj strani kao i vecina ovdje. Vlada ne mora da predlaze nista. Nije joj ni u opisu pisla nedje.
    Da li si ti glasao (hipoteticki) za ijednu DPS vladu. Da li si znao ko ce da cini tu vladu prije izbora?
    Mi nismo izasli iz tranzicije, ali otprilike ljudi ovako glasaju u normalnim drzavama. Glasas neposredno ili posredno za programe partija i sta nude tebi kao gradjaninu. Porezi, zdravstvo, skolstvo, ekonomija, uslovi za zivot....
    Pa svaka partija kasnije kroz svoje predstavnike u vladi gura svoju agendu, a jako cesto su i po 15 partija u vladi. I zato dolazimo do toga da holandjanin ne zna ko mu je premijer, jer je on glasao za svoje predstavnike i njihov plan i program.
    A kod nas je bitno sta ce boskovic da kaze i na koju je nogu ustao taj dan. Ako hocemo promjenu, treba da taj stav mijenjamo i biramo predstavnike na osnovu programa stranke, a ne ko ce da bude ministar.
    Da ga jos pojednostavim, za lokalne izbore u PG mi smo glasali za NATO, za komiti vs cetnici, zelena zastava ili trobojka.
    I sad nas iznenadjuje vukovicevo farbanje bulevara ili prodaja glavnog gradskog trga...

  12. #4612
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,403
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ahahah

    Već sam ti rekao da od toga nema ništa, imam familije na CT pa sam u toku.

    Ne kapiram. Jel ideja da se sad raspravljamo o "Podgoričkoj skupštini". Meni niko o tome promijenit mišljenje ne može, Crna Gora je morala kao neko ko je bio na strani sila pobjednica ući u Jugoslaviju pod svojim imenom, a ne u okviru Kraljevine Srbije, a detronizacija Petrovića svakako nije oslobađanje.

    Al isto tako mislim da nam rasprave o tome nisu od životnog značaja. Božović je budala i sve sem profesionaloni diplomata.

    Za Beograd nadam se Lekića da će da pošalju. Svakako će biti bolji ambasador od političkog direktora DPSa.

    Prva posjeta će biti za Brisel, nakon toga Berlin ili Vašington. Vama ostaje da hvatate centriranja iz Beograda i da pokušavate da dižete tenzije par dana pred formiranje vlade.

    Pomenuo si Cetinjane.

    DPS je od Cetinjana imao Bogdanovića ss Megatrendom u vladi i gaće dolje Ivaniševića nekad davno. Ne zna se ko je "jači" kadar. Još jedan zapažen i guran naprijed od strane DPSa je čuveni Danilo Popović. Jesu li vam za ponos ta imena, a Cetinjanine? Jel to najbolje među vama ili vam baš "ne služe na obraz".

    Srzentićka će makar biti za ponos Cetinjana, a mislim i da boljeg poslanika sa CT nije dolazilo od Adžića, još od vremena LSCG. A i on je iz liberalne porodice.

    Tako da, ne otvaraj priču "da te ne pospremim u tvoj lokal"!







    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    @safra

    Komentarisao sam taj dio koji se tiče PG skupštine i Božovića ranije... tako da preskačeš postove rekao bih.

    Drugo, DPS se za neke nepopularne spoljno- političke poteze pravdao pritiscima međunarodne zajednice i usklađivanjem spoljne politike sa EU. Zanimljivo mi je što će sada da kažu.

    Treće, iako vjerovatno imamo isti pogled na "Podgoričku skupštinu" ne mislim da je to tema kojom treba da se bavimo, a naročito jer tu temu nameću poznate kuhinje u susret glasanja o novoj vladi čime će promjena vlasti biti i formalizovana.

    Ne znaju ni na šta drugo da nas pecaju sem na nacionaone podjele i istorijska tumačenja na kojima su te podjele nastale.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 29-11-20 at 23:58.

  13. #4613
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Vidim da si i ti na istoj strani kao i vecina ovdje. Vlada ne mora da predlaze nista. Nije joj ni u opisu pisla nedje.
    Da li si ti glasao (hipoteticki) za ijednu DPS vladu. Da li si znao ko ce da cini tu vladu prije izbora?
    Mi nismo izasli iz tranzicije, ali otprilike ljudi ovako glasaju u normalnim drzavama. Glasas neposredno ili posredno za programe partija i sta nude tebi kao gradjaninu. Porezi, zdravstvo, skolstvo, ekonomija, uslovi za zivot....
    Pa svaka partija kasnije kroz svoje predstavnike u vladi gura svoju agendu, a jako cesto su i po 15 partija u vladi. I zato dolazimo do toga da holandjanin ne zna ko mu je premijer, jer je on glasao za svoje predstavnike i njihov plan i program.
    A kod nas je bitno sta ce boskovic da kaze i na koju je nogu ustao taj dan. Ako hocemo promjenu, treba da taj stav mijenjamo i biramo predstavnike na osnovu programa stranke, a ne ko ce da bude ministar.
    Da ga jos pojednostavim, za lokalne izbore u PG mi smo glasali za NATO, za komiti vs cetnici, zelena zastava ili trobojka.
    I sad nas iznenadjuje vukovicevo farbanje bulevara ili prodaja glavnog gradskog trga...
    U prethodnom postu si napisao:

    To znaci da skupstina predlaze i donosi zakone, a vlada ih sprovodi.
    Mislim da si neke stvari pobrkao. U parlamentarnoj demokratiji je uobicajeno da vlada predlaze zakone, da ih skupstina usvaja, a vlada nakon toga sprovodi. Zakone mogu predlagati i gradjani (potreban je odredjen broj gradjana), a moguce je da zakon predlozi i poslanik (ne skupstina!).

    Nijesmo se, izgleda, razumjeli u odnosu onog sto sam zelio kazati. Normalno, mandatar iza sebe ima politicku podrsku stranke koja ga je predlozila za mandatara. Ova vlada je neuobicajena u smislu da nema jasnu podrsku politickih partija, odnosno da je mandatar izlozen napadima stranaka ciji je nosilac liste bio. Ne kazem da ce se zbog toga desiti blokada vlade, ali je izvjesno da ce vlada biti izlozena napadima sa raznih strana, ne samo od DPS-a. Polozaj Krivokapica je dodatno oslabljen zbog smrti Amfilohija, koji je uzivao veliki autoritet.

    Vidjecemo kako ce ovo funkcionisati. Veliki su izazovi pred vladom.

  14. #4614
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    638
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    @safra

    Komentarisao sam taj dio koji se tiče PG skupštine i Božovića ranije... tako da preskačeš postove rekao bih.

    Drugo, DPS se za neke nepopularne spoljno- političke poteze pravdao pritiscima međunarodne zajednice i usklađivanjem spoljne politike sa EU. Zanimljivo mi je što će sada da kažu.

    Treće, iako vjerovatno imamo isti pogled na "Podgoričku skupštinu" ne mislim da je to tema kojom treba da se bavimo, a naročito jer tu temu nameću poznate kuhinje u susret glasanja o novoj vladi čime će promjena vlasti biti i formalizovana.

    Ne znaju ni na šta drugo da nas pecaju sem na nacionaone podjele i istorijska tumačenja na kojima su te podjele nastale.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Ova igranka nema veze s DPS-om - ovo je klasicni klinc za URA-u. Demokrate ce standardno ostat po strani ili dati neko uopsteno vanila saopstenje, a URA ce ostat na udaru i/ili s jedne i/ili s druge strane. Vucic&Co i Mandic&Knezevic su potpuno sinhronizovani - izbaceni su iz kombinacije za vladu i to ce debelo naplatit ovakvim stvarima - ako bude po njihovom, URA mora pojesti ono sto se ne jede u ocima suverenistickih glasaca, a ako ne bude vikace na sva zvona da je napravljen dil s Djukanovicem i DPS-om (tj. neki vec vicu).

    Sto se tice pecanja, Crna Gora je na zalost tu dje jeste - ideologija, istorija i politika su teme broj jedan vec vjekovima. Iluzorno je ocekivati da ce nova vlada odradjivati mandat u vakuumu i da se ovakve teme nece jos i vise nametati s raznih adresa. Gledano par godina unazad, svaka eskalacija ovakvih tema je relativizovana i stavljana u kontekst nekih prolaznih stvari - prvo su bili izbori u Srbiij ('Vucic intenzivira zbog izbora u Srbiji, u koordinaciji s Milom, pa ce posije batalit'), zatim su bile litije i branile se svetinje ('kad se to zavrsi, crkva se vise nece mijesat'), pa su onda bili izbori u avgustu (pa se evo jos uvijek svi mijesaju, uprkos porazu DPS-a), pa ce sad popis (u koji ce se naravno opet svi mijesati), a poslije popisa ce se adekvatno rezultatu opet definisati neka platforma za neko dalje djelovanje. Prica da se ovim temama ne treba baviti je akademski opravdana, ali nema nikakvog uporista u realnosti.

    DPS nije imao, niti sad ima, bilo kakvu ideologiju osim novca, cemu svjedoci galerija bivsih i sadasnjih funkcionera koji bi lagano mogli da nadju ideoloski dom u nekoj od partija koje cine novu parlamentarnu vecinu (lise mozda URA-e i PZP-a). Stoga DPS nije imao strategiju kako da se odnosi prema ovakvom djelovanju Srbije i SPC, i cesto je takvo djelovanje indirektno ili direktno pomagao, a iznimno rijetko na njega reagovao. URA, koja se profilisala kao branilac crongorskih nacionalnih intresa unutar nove parlamentarne vecine, ne samo da nema strategiju, nego ne prihvata realnost da se ovakve stvari dogadaju i da proizvode realne posljedice. Evo, ti kazes da ne mislis da je podgoricka skupstina tema kojom treba da se bavimo - ok, ali sto ces kad ti tu temu nametne ambasador Srbije, i premijerka Srbije potrvrdi da je ovakav stav ambasadora ujedno i stav drzavne politke Srbije. Da li si ti spreman da se to precuti i, ako jesi, sto to treba da se desi da se zasluzi neka reakcija?

    Nedostatak strategije je vise nego ocigledan - insistira se na nekoj prici o ekspertskoj vladi i bagatelise se ideolosko opredjeljenje ministara kao nesto nebitno. Tako se dodje u situaciju da su kadrovi u "URA-inim" resorima svi (makar naizgled) ideoloski neutralni eksperti, dok su u svim drugim resorima (kojima je kadrirao premijer uz pomoc sa strane) ljudi koji su potpuno eksplicitno ideoloski deklasrisani. Da se razumijemo, potpuno je legitimno da ljudi budu ideoloski deklarisani i da obavljaju funkcije - ono sto nije u redu je prica da ideologija nije vazna, da nece uticati na politike vlade, i da su to stvari koje ne proizvode realne posljedice. To pogotovo ne pije vodu u situaciji kad nijedan od predlozenih ministara nema bilo kakvu odgovornost prema glasacima jer ne zastupa niti jedan program, niti jednu partiju koja je ucestvovala na izborima. Dakle, ovi ministri, osim sopstvene ideologije, nece imati drugih okvira u kojima ce donositi odluke koje zahtijevaju nesto vise od struke - a takvih ce situacija i odluka, na zalost, biti mnogo.

    By the way, Varhelji se ovom objavom na tviteru potpuno prosuo - formulacija njegove izjave saucesca povodom smrti Amfilohija je vec bila markirana kao diplomatski prestup, a ovim ce vjerovatno potpuno zapecatit reputaciju u medjunarodnim krugovima. Previse ljudi u Evropi je jos uvijek osjetljivo na svaki eho appeasement-a i ovo ce ga vjerovatno u konacnom kostati medjunarodne karijere.

  15. The Following User Says Thank You to augustin For This Useful Post:


  16. #4615
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by augustin View Post
    ....
    By the way, Varhelji se ovom objavom na tviteru potpuno prosuo - formulacija njegove izjave saucesca povodom smrti Amfilohija je vec bila markirana kao diplomatski prestup, a ovim ce vjerovatno potpuno zapecatit reputaciju u medjunarodnim krugovima. Previse ljudi u Evropi je jos uvijek osjetljivo na svaki eho appeasement-a i ovo ce ga vjerovatno u konacnom kostati medjunarodne karijere.
    Dajte ljudi prestanite da zivite u zemlji fantazija i da vrtite bajku da ce neko nastradati zbog toga kako se ponasa prema Crnoj Gori.

    Mi smo suvise nebitni da bi Varheljijeva karijera stradala. Mi smo suvise nebitni da bi karijera njegovog pomocnika stradala. EU, Njemacka i sam Varhelji ocigledno podrzavaju novu vladu i njihove akcije su koordinisane. Mogao bi Varhelji deset puta ostrije stvari da kaze nego ovo danas i niko u Briselu ne bi 'a' rekao.

    Za njih su svi ti sitni balkanski nacionalizmi odbojni i neshvatljivi. Ne vide nikakvu razliku izmedju Petrovica i Karadjordjevica, izmedju Krsta Zrnovog i Pavla Djurisisca. I ne zele da vide.

    Ispratili su jednu vladu koja im se odavno zgadila svojim odsustvom svakog morala i postenja. Novoj vladu namjeravaju da daju priliku da se dokaze, i to ne 200 dana vec znatno duze. Sve ovo sto se desava je samo manifestacija tog pristupa.
    Last edited by SKOJ; 30-11-20 at 02:45.

  17. #4616
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    638
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Dajte ljudi prestanite da zivite u zemlji fantazija i da vrtite bajku da ce neko nastradati zbog toga kako se ponasa prema Crnoj Gori.

    Mi smo suvise nebitni da bi Varheljijeva karijera stradala. Mi smo suvise nebitni da bi karijera njegovog pomocnika stradala. EU, Njemacka i sam Varhelji ocigledno podrzavaju novu vladu i njihove akcije su koordinisane. Mogao bi Varhelji deset puta ostrije stvari da kaze nego ovo danas i niko u Briselu ne bi 'a' rekao.

    Za njih su svi ti sitni balkanski nacionalizmi odbojni i neshvatljivi. Ne vide nikakvu razliku izmedju Petrovica i Karadjordjevica, izmedju Krsta Zrnovog i Pavla Djurisisca. I ne zele da vide.

    Ispratili su jednu vladu koja im se odavno zgadila svojim odsustvom svakog morala i postenja. Novoj vladu namjeravaju da daju priliku da se dokaze, i to ne 200 dana vec znatno duze. Sve ovo sto se desava je samo manifestacija tog pristupa.
    Nije niko rekao da ce Varhelji da nastrada iskljucivo zbog toga kako se ponasa prema Crnoj Gori, niti da se Evropi nije zgadila prethodna vlada. Uz sad vec neskriveno zastupanje madjarskih regionalnih intresa sa evropske adrese, njegovi nastupi su flagrantno krsili diplomatska pravila. To nije proslo nezapazeno kod onih koji su i inace imali problem s njegovim imenovanjem i angazmanom. Naravno, ne prate Varhelja zboh njega samoga, vec zbog onoga koji ga je posadio na ovo mjesto. Politika, a narocito evropska politika, je k*rva - kad za to bude vrijeme, izvuce mu se sve ove izjave iz nekog skafa.

  18. #4617
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,709
    Thanks Thanks Given 
    1,256
    Thanks Thanks Received 
    883
    Thanked in
    577 Posts

    Default Novi sastav Vlade Crne Gore-diskusija

    Brisite
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  19. #4618
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Јутрос потпуно обрнута ситуације у односу на јуче!

    Сад прво фискови па онда муке...

  20. #4619
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post

    Ponavljam. Odluka MVP-a je jedan kroz jedan na mjestu!

    Sent from my Telefunken
    Razumiješ se u politiku i diplomatiju kao Marija u kriv q***. Ovo je bio običan bespotrebni spin 3 dana prije formiranja nove vlade i pecanje političkih poena kod komita. On je lijepo rekao da je TADA bila slobodna volja naroda, što i jeste, većina je to tada željela, manjina nije. Mene su u školi učili tako, e sad što ova gospoda voli to drugačije da tumači jer im je novčano unosno, a narod kao narod, paljevina, to je druga stvar. Kao da zavlada Bošnjačka stranka i 500godišnji zulum pod Turcima tumači kao oslobođenje. Ne mlatite, da vas zamolim.

    Nego, nova politička većina, nova vlast, istorija će se tumačiti kako jeste. I čistiće se ovaj škart koji se nakupio sa raznih adresa.

  21. #4620
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Grad N
    Posts
    727
    Thanks Thanks Given 
    116
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Outcasted View Post
    Razumiješ se u politiku i diplomatiju kao Marija u kriv q***. Ovo je bio običan bespotrebni spin 3 dana prije formiranja nove vlade i pecanje političkih poena kod komita. On je lijepo rekao da je TADA bila slobodna volja naroda, što i jeste, većina je to tada željela, manjina nije. Mene su u školi učili tako, e sad što ova gospoda voli to drugačije da tumači jer im je novčano unosno, a narod kao narod, paljevina, to je druga stvar. Kao da zavlada Bošnjačka stranka i 500godišnji zulum pod Turcima tumači kao oslobođenje. Ne mlatite, da vas zamolim.

    Nego, nova politička većina, nova vlast, istorija će se tumačiti kako jeste. I čistiće se ovaj škart koji se nakupio sa raznih adresa.
    Jesu li te u skoli ucili da je vojska Srbije usla u vec oslobodjenu Crnu Goru 1918? Sta radi vojska druge zemlje u CG, kako se to zove? Kako koja vlast dodje ona pise udzbenike, tako mi tih relevantnih izvora.

  22. The Following User Says Thank You to H1ghLand3R For This Useful Post:


  23. #4621
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,715
    Thanks Thanks Given 
    477
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Velika narodna skupština - ustanovljena suprotno tada važećem Ustavu države Crne Gore i njenom pravnom poretku.
    Skup koji je zasigurno imao i legitimitet...taman ka i krfska deklaracija koju ne potpisa niko u ime crnogorskih nesrecnika.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  24. The Following 5 Users Say Thank You to Sidewinder For This Useful Post:


  25. #4622
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Velika narodna skupština - ustanovljena suprotno tada važećem Ustavu države Crne Gore i njenom pravnom poretku.
    Skup koji je zasigurno imao i legitimitet...taman ka i krfska deklaracija koju ne potpisa niko u ime crnogorskih nesrecnika.
    Kao i AVNOJ, koji je u stvari imao daleko manje demokratske legitimnosti, pa opet "legalistima" ne smeta da se pozivaju na njega kao izvor nove crnogorske drzave.

    Dajte, ljudi, batalite raspravu u kojoj se pravnici postrojavaju po ideologiji, a sad cemo mi dokazati ovo ili ono. Kontroverzno je pitanje i imate argumente sa obije strane.

  26. #4623
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,715
    Thanks Thanks Given 
    477
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Kontroverzno je pitanje i imate argumente sa obije strane.

    Ooo napredujemo...pozdravljam
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  27. #4624
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by augustin View Post
    Nije niko rekao da ce Varhelji da nastrada iskljucivo zbog toga kako se ponasa prema Crnoj Gori, niti da se Evropi nije zgadila prethodna vlada. Uz sad vec neskriveno zastupanje madjarskih regionalnih intresa sa evropske adrese, njegovi nastupi su flagrantno krsili diplomatska pravila. To nije proslo nezapazeno kod onih koji su i inace imali problem s njegovim imenovanjem i angazmanom. Naravno, ne prate Varhelja zboh njega samoga, vec zbog onoga koji ga je posadio na ovo mjesto. Politika, a narocito evropska politika, je k*rva - kad za to bude vrijeme, izvuce mu se sve ove izjave iz nekog skafa.
    Na kraj Varheljijeve karijere, kad dodje, nece ova prica sa CG uticati nimalo.

    I zato sto je CG nebitna, i zato sto je ovo dogovoreno unutar EU. Udara se jedan potpuno namjerni samar odlazecoj DPS vladi (koju EU i inace prezire) zato sto je u zadnjih par dana svog postojanja pokusala da pokvari regionalne odnose istjerujuci ambasadora. Nema tu nikakvog "Varheljijevog krsenja diplomatskih pravila".

  28. #4625
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    638
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Slozicemo se da se ne slazemo, a vrijeme ce pokazati ko je imao bolje izvore

Page 185 of 214 FirstFirst ... 85135175181182183184185186187188189195 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. sajtu Vlade Republike Crne Gore
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 28-01-07, 03:15
  3. Replies: 3
    Last Post: 20-06-05, 05:55
  4. Pretnje Ostroskom likvidacijom u ime Vlade Crne Gore
    By harambasa in forum Politika generalno
    Replies: 7
    Last Post: 16-03-05, 13:17
  5. Radom Milove vlade nezadovoljno skoro 70% gradjana Crne Gore
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 27-02-04, 13:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •