Page 93 of 214 FirstFirst ... 4383899091929394959697103143193 ... LastLast
Results 2,301 to 2,325 of 5331

Thread: Novi sastav Vlade Crne Gore-diskusija

  1. #2301
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Mislim da je jako teško u maloj Crnoj Gori naći eksperte koji su spremni da se prihvate tako odgovorne pozicije kao što je ministar. Pretpostavljam da većina ljudi koji se mogu nazvati ekspertima za sada zaziru od imenovanja jer: a) ne žele takvu vrstu odgovornosti b) ne znaju na šta će nova vlada da liči c) nemaju iskustva u rukovođenju državnim organom d) nemaju političko iskustvo, koje je veoma važno za takvu funkciju.

    Ja bih volio kada bi URA predložila svih 18 eksperata, ali je problem što ih nema. Niko nema toliko. Zato je miks političke i ekspertske vlade po meni najbolji mogući kompromis u ovom trenutku, pod uslovom da političari-kandidati u svojoj biografiji imaju nešto više od pukog staža u parlamentu.

    Jedno je sigurno: novoj vladi neće biti teško da bude bolja od prethodne vlade.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  2. The Following User Says Thank You to Viscount For This Useful Post:


  3. #2302
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Dobili smo pritisak na 300, ka što je meni trenutno.

    @SKOJ Kažeš da ti je ok podjela. Eksperti? Reference? Da li ti je ok da je strankama dato pravo da imenuju koga oni smatraju da je "zaslužio"?
    I dalje pojma nemamo ko ce biti imenovan. Rekoh prije neku sedmicu ako dobijemo cetiri bas dobra ministra, a ostalo postene ljude koji nece da kradu sve da pjevamo od srece.

  4. #2303
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Jel ti vjeruješ našim političarima, a naročito ovima iz DFa, da neće nastaviti praksu SDa sa zapošljavanjima ako im bude moglo biti?
    Odje bih skrenuo paznju na jedan princip na koji se obavezala nova vecina, koji ovi nosioci lista forsiraju od pocetka kampanje, da je postao floskula. Rijec je o transparentnosti. E vidji nesto.. Ako ce neko da mi kaze da ce SVE sto mirise na zloupotrebu, lopovluk, korupciju.. prenjuskati Vanja Calovic, ali ovog puta bez ikakvih ogranicenja, stepena tajnosti i statijaznam, neka se proba nastaviti po starom receptu. Neka probaju da cerupaju, zaposljavaju, namjestaju tendere..


  5. #2304
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    kakav preokret sistema DF uzeo tačno ona ministarstva dje će da zapošljavaju sve i svašta ka’ što je SD radio? taj sistem se mijenja za jedan mandat vlade ako ima volje.

    Miško Perović opet uzeo keš, a Dritan predriblan očigledno. šteta, vjerovah u njega ali izgleda ona rabota. dobar znak da više ne izlazim na izbore

    @kimmi - kako dodje do Emila Labudovića za ministra? jel sprdanja il?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sprdam se za Emila

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  6. #2305
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Ja stvarno ne razumijem cemu ovoliko zapomaganje.

    Kao da je mogla URA sama da imenuje citavu vladu? Krivokapic, Dritan i Becic se ocigledno dobro razumiju i slazu i zajedno su izblokirali MMK da ne udju u vladu i da ne uzmu "ministarstva sile". Plus je DF zestoko oslabljen. Plus je DPS zestoko oslabljen.

    Dobijamo bas onakvu prekompoziciju politicke scene kakvoj smo se nadali.

    Sad tek ide imenovanje kandidata i jos ne znamo ko ce biti (a znamo da ce i Krivokapic i Dritan pritiskati da budu kvalifikovani) ali ipak zapomazemo kao da znamo sigurno da ce svaki ministar biti Pedja Bulatovic.

  7. The Following 2 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  8. #2306
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _posmatrac View Post
    Evo da vi dam info, URA ce minirati ove predloge.
    Kapiram da se sprdash valjda,ali jedino bi tako mogao spasit svoj obraz a i nas koji smo svim srcem vjerovali u tu prichu...ali kao shto neko napisa prije tebe...pod uslvom da se nisu dobro naplatili,a ti Dtile sad figuriraj kao neka pikica koja ima besu,ali,ali,ali...
    Mozda sam previshe ogorchen,pa ne vidim nocas krije li se shta iza ...no izgleda teshko.
    ...

  9. #2307
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Хоће ли сад Црногорци моћ бит директори у јавним здравственим установама,у просвијети и МУП-у?

    Питам за кума...

  10. #2308
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ja stvarno ne razumijem cemu ovoliko zapomaganje.

    Kao da je mogla URA sama da imenuje citavu vladu? Krivokapic, Dritan i Becic se ocigledno dobro razumiju i slazu i zajedno su izblokirali MMK da ne udju u vladu i da ne uzmu "ministarstva sile". Plus je DF zestoko oslabljen. Plus je DPS zestoko oslabljen.

    Dobijamo bas onakvu prekompoziciju politicke scene kakvoj smo se nadali.

    Sad tek ide imenovanje kandidata i jos ne znamo ko ce biti (a znamo da ce i Krivokapic i Dritan pritiskati da budu kvalifikovani) ali ipak zapomazemo kao da znamo sigurno da ce svaki ministar biti Pedja Bulatovic.
    Ajde evo da skalam i ja malo.

    Da sačekamo imena ministara...Ok.
    Da sačekamo kontrolne mehanizme....ok.


    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  11. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  12. #2309
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,524
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    468
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    Ako bude ovo istina nema što bez da emigriram.
    Mnogo puta prije izbora obećana je ekspertska vlada, a i poslije izbora.
    Ne politička, ne ni pola pola, nego ekspertska.

    To je i razlog zašto su mnogi podržali i izašli na izbore.

    Zamislite scenario đe je npr avetna Branka Bošnjak ministar nečega...
    Nadam se da je ovo podvala neka i nije istina.

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  13. The Following 8 Users Say Thank You to Petronas For This Useful Post:


  14. #2310
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    173
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Geralt of Rivia View Post
    Хоће ли сад Црногорци моћ бит директори у јавним здравственим установама,у просвијети и МУП-у?

    Питам за кума...
    Neće ako su glasali protiv novog režima.

  15. #2311
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Ako odgovor na ponudu bude negativan, Krivokapić će ići sa rješenjem ekspertske vlade, pa će na čelu svakog ministarstva biti ekspert, saznaju "Vijesti".
    A sta cemo sa ovom zackoljicom? Jel ovo znaci da sve sto Ura treba da uradi je da ne pristane na ovakvu podjelu i Zdravko po automatizmu ide u ekstrem, koji smo ustvari vecina odje zeljeli - ekspertska vlada?


  16. #2312
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    A sta cemo sa ovom zackoljicom? Jel ovo znaci da sve sto Ura treba da uradi je da ne pristane na ovakvu podjelu i Zdravko po automatizmu ide u ekstrem, koji smo ustvari vecina odje zeljeli - ekspertska vlada?
    Mislim da jeste, ali je rizik veliki. Narod je dosad percipirao DF kao problem, sad bi ispalo da je to URA.

    Treba ih sacekati na kandidatima i insistirati da budu sto bolji. To je lako objasniti biracima.

  17. #2313
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Ura sad jeste u nebranom grozdju, ali ovo sve i jeste na neki nacin posledica Urinih apetita. Ne mozes ujedno da trazis bezbjednost i odbranu, a insistiras na ekspertima. Ja razumijem da oni imaju i potrebu i zadatak od zapada da ti resori budu njihovi iz cisto ideoloskih razloga, sto nikakve veze nema sa strukom i znanjem. Ali onda ispada malo neskromno, da ne kazem licemjerno, sto u ostalim resorima insistiraju da ne bude takvih primjera. I sad su izmedju cekica i nakovnja. Ili da dozvolis da partije i politicari drze ministarstva ili da bude sve struka, pa ti bezbijednosni sektor nece biti bas homogen, imaces malo i rusofila tu...


  18. #2314
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    638
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Ne znam puno o toku pregovora, ali znam dovoljno teorije da ako svi u ZBCG brze bolje prihvatise prvu ponudu o stranackoj podjeli resora dvije nedjelje prije proklamovanog roka, ponudjeno im je previse. S takve pregovaracje pozicije DF krece u nove pregovore o personalnim rjesenjima u kojima ce maksimalno da kidisu. Prica o URA-i (i/ili Krivokapicu) kao korektivnom elementu je, makar u ovom trenutku, prilicno neozbiljna. Oni ocigledno nemaju ni snage ni politicke umjesnosti da pariraju koalicionim partnerima. Ovaj performans sa pisanjem americkoj ambasadi je sam po sebi prvorazredni skandal i zabijanje noza u ledja mandataru, ali i najava mehanizama interne sabotaze koji DF ne kostaju nista ali ce itekako da kostaju sve ostale. Zato sumnjam da ce, u ovakvom ambijentu, "potvrdjeni" kadrovi u bezbjednosnim sektorima drzavne uprave biti tretirani mngo drugacije od DF-ovih udarnika.

    Sve u svemu, erozija predizbornih i postizbornih obecanja, deklaracija, i sporazuma se nastavlja, s tim sto je do sad to bilo iskljucivo na stetu URA-e. Za sad uopste ne vidim razlog zasto bi ijedan glasac DF-a bio nezadovoljan ishodima pregovora, i zbog toga ne vidim utemeljenje za tvrdnju da DF-u pada podrska. Fino su na samom pocetku objasnili da za sada nemaju mogucnost da uticu na pitanja priznanja Kosova, clanstva u NATO-u, zastave i himne, i nastavljaju borbu za sve ostalo. Trenutno su najbolje pozicionirani i u win-win situaciji. Ako im rezultati popisa budu isli u prilog, vjerujem da ce oboriti vladu i odma ici na nove izbore.

  19. The Following 2 Users Say Thank You to augustin For This Useful Post:


  20. #2315
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by augustin View Post
    ... Za sad uopste ne vidim razlog zasto bi ijedan glasac DF-a bio nezadovoljan ishodima pregovora, i zbog toga ne vidim utemeljenje za tvrdnju da DF-u pada podrska...
    Ispitivanja javnog mnjenja, recimo? Koja pokazuju veliki pad podrske za Mandica i kompaniju i rast za Krivokapica.

    Razgovarao sam sa dosta DF biraca u zadnje vrijeme i svima do jednog se zgadilo cjenkanje i nervni napadi DF vodja oko fotelja u vladi.

  21. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  22. #2316
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Odje bih skrenuo paznju na jedan princip na koji se obavezala nova vecina, koji ovi nosioci lista forsiraju od pocetka kampanje, da je postao floskula. Rijec je o transparentnosti. E vidji nesto.. Ako ce neko da mi kaze da ce SVE sto mirise na zloupotrebu, lopovluk, korupciju.. prenjuskati Vanja Calovic, ali ovog puta bez ikakvih ogranicenja, stepena tajnosti i statijaznam, neka se proba nastaviti po starom receptu. Neka probaju da cerupaju, zaposljavaju, namjestaju tendere..
    Pa evo vec je SDT transparentno odbacio prijavu MANSa protiv "nije bato vjeverica" Carevica. "Nema elemenata krivicnog djela", kud ces transparentnije.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  23. #2317
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    638
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ispitivanja javnog mnjenja, recimo? Koja pokazuju veliki pad podrske za Mandica i kompaniju i rast za Krivokapica.

    Razgovarao sam sa dosta DF biraca u zadnje vrijeme i svima do jednog se zgadilo cjenkanje i nervni napadi DF vodja oko fotelja u vladi.
    Precizno sam se izrazio, ali mozda nijesam dovoljno naglasio - nemaju razloga da budu nezadovoljni ishodima pregovora. Ponasanje tokom pregovora ce se brzo zaboravit (i mnogo vece i gore stvari od toga su zaboravljene za kratko vrijeme).

  24. #2318
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Nacionalni problem je guran pod tepih dugo vremena, odnosno vađen za potrebe kampanje DPSa, pa kad posluži vrate ga pod tepih.

    Nacionalno pitanje i odnosi u državi su počeli da svima smetaju. Zašto? Neprirodna je međunacionalna mržnja u okviru fakat istog naroda. Moraš da mrziš pa makar brata od tetke ili prijatelja, jer ti smatraš da on griješi u nacionaolnom izjašnjavanju? Ne ide.

    Neđe mi se svidjeo sporazum koji je potpisan.
    Govorio je o nekakvoj budućnosti Crne Gore. Nekako mi se čini da nam je svima u interesu dizanje standarda, izgradnja institucija, nestranačko zapošljavanje i kao krajnji cilj EU.
    Na tome se može graditi budućnost društva, a na način da većinu boli dupe kako se ko izjašnjava.

    Zašto me strah od DFa? Ako ne puste, Lekiću pretpostavljam, da vodi ministarstvo inostranih poslova no krenu sa sufliranjem, ili nekom drugom možda pravdu da vodi kako je dogovoreno sa premijerom, onda sve gubi smisao. Ako oni krenu da potenciraju nacionalna pitanja, opet krenu da dijele narod i insistiraju da oni treba oko svega da se pitaju, jebali smo ježa.

    Odnosno onda je samo pitanje dana kada će doći do novih izbora.

    Ja mislim da u DFu nisu sposobni da funkcionišu kao vlast, oni se još uvijek ponašaju kao opozicija, jednostavno moraju da se svađaju sa nekim. Faktor Vučić je očigledno otežavajuća okolnost.

    Svakako biće interesantno pratiti razvoj situacije.

    Što ako predlože Mandu, Pipuna, Meda i Slavena za ministre? Oće li Zdravko imat pravo ako ih odbije i postavi svoje ili će opet biti kme kme nas Srbe ne vole?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  25. #2319
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    173
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    "Ako oni (DF) krenu da potenciraju nacionalna pitanja..."

    Mora da se šališ ili nisi pratio politiku od početka parlamentarizma. Njihov razlog postojanja je to potenciranje.

  26. #2320
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    DF doktorski odradio posao i uzeo ministarstva dje mogu najvise da zaposljavaju svoje ljude. Prosvjeta, zdravstvo i policija su blago po tom pitanju.
    mam laicko pitanje: tko imenuje ravnatelje Uprave policje i ANB-a?
    Last edited by A+A; 28-10-20 at 06:36.

  27. #2321
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Imenuje ih URA. Mislio sam da ce se ipak prekinuti sa DPS praksom da je direktor UP defacto ranga ministra.
    Trebali su u URA da insistiraju da se to prekine, uzmu MUP a direktora UP svedu na cinovnika, sto on u stvari i jeste

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  28. #2322
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,758
    Thanks Thanks Given 
    170
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Kako god da okrenes prica da im fotelje nisu bitne pade u vodu. DF je cilj zataskavanje istraga protiv njih i rado bi u koaliciju i sa dps samo da se ne otkrivaju sve prljave rabote.

    Koliko god korektni bili i Krivokapic i Dritan sa Mandom, Medom, Pipunom nije se rodio majcin sin koji moze izaci na kraj.

    Ok, mozda Milo. i Vucic.

  29. #2323
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    У Пошти ЦГ драма!

    Приправница у канцеларији директора љубазној секретарици на питање када ће " 'злато", са срећом,поново на дуг пут у Јамерику одговорила да ће сад тамо да пропуте ови што су им маме и тате лопињали,а да ће она да остане ту ђе је.

    Потом је кренуло колективно падање у несвејест.Веле да истакнутијем члановима колектива није помагала ни вода са корита Иванова.

    ДПС ђеца на шалтеру ЗЗЦГ ?

    Какав скандал!

  30. #2324
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Imenuje ih URA. Mislio sam da ce se ipak prekinuti sa DPS praksom da je direktor UP defacto ranga ministra.
    Trebali su u URA da insistiraju da se to prekine, uzmu MUP a direktora UP svedu na cinovnika, sto on u stvari i jeste
    Imenuje URA ali ostali treba da se sloze sa kandidatom (koji mora biti profesionalac).

    Trebalo je to sto kazes svakako, ali je davanja "bezubog" MUP-a DF-u bio jedan od nacina da se utisa njihovo lelekanje.

  31. #2325
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Imenuje URA ali ostali treba da se sloze sa kandidatom (koji mora biti profesionalac).

    Trebalo je to sto kazes svakako, ali je davanja "bezubog" MUP-a DF-u bio jedan od nacina da se utisa njihovo lelekanje.
    I dalje smatram da je pogresan potez. Da bi odrzali "formu demokratije", DPS je ostavio da direktora UP predlaze ministar unutrasnjih poslova, iako mu kasnije nije odgovoran uopste. Po zakonu direktor UP odgovara vladi, sto je meni licno problem, jer daje mogucnost vladi da odlucuje o pravcu kako policija djeluje. I nema nikakve odgovornosti za njeno djelovanje, jer cim je kolektivna odgovornost, nema tu srece.
    Ministar moze da ga predlozi, ali predlog za razrjesenje dolazi od vlade ili skupstina da uslovi vladu smjenom ukoliko ga ne razrijese.
    Direktora UP je teze smijeniti nego predsjednika, jednom kad se izabere. Nisam gajio velike nade u ovo, neka ga postavlja URA, ali mora se ovo mijenjati i dozvoliti malo kontrole nad represivnim aparatom koji se nije transformisao sem u imenu, jos od 48me

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Page 93 of 214 FirstFirst ... 4383899091929394959697103143193 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 23:46
  2. sajtu Vlade Republike Crne Gore
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 28-01-07, 04:15
  3. Replies: 3
    Last Post: 20-06-05, 06:55
  4. Pretnje Ostroskom likvidacijom u ime Vlade Crne Gore
    By harambasa in forum Politika generalno
    Replies: 7
    Last Post: 16-03-05, 14:17
  5. Radom Milove vlade nezadovoljno skoro 70% gradjana Crne Gore
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 27-02-04, 14:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •