Page 34 of 214 FirstFirst ... 243031323334353637384484134 ... LastLast
Results 826 to 850 of 5331

Thread: Novi sastav Vlade Crne Gore-diskusija

  1. #826
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,235
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Sve je moguce, no da vidimo sto ce amfilohije reci.
    Pa, Markovic je advokat MCP i (bio) clan njihovog expertskog tima. Mislim da je on ovlascen da iznosi stavove crkve, on ih zastupa. Ovo ja vidim kao šamar DF-u, opet. Jedino jos Šoć i Amfilohije licno da ih skucaju, za cim nema potrebe..


  2. #827
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    173
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Kako sad stvari stoje (što se tiče podrške u biračkom tijelu) mislim da postoji veoma realna mogućnost da na iduće izbore DPS i DF zajedno budu ispod 50%, ako Zdravko Krivokapić formira svoju stranku i izadje na izbore u koaliciju bez DF-a.

  3. #828
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,635
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Admiral Vladimir Barović View Post
    Mislim da DF ima garantovanih 10%-15% glasača, pa čak da ih Amfilohije prokune i izbači iz SPC.
    misliš? ima odredjeni procenat ljudi kojima je Manda idol i koji sa njim dijele neke vlažne snove koje se tiču Crne Gore. mislim da ih ima malo ispod 10%. ali ako Amfilohije izmedju redova osudi DF, to je gotovo.

    sa druge strane, ima itekako i u DF ljudi kojima zakon o porijeklu imovine nikako ne odgovara aj ti objasni kako sa poslaničkom platom imaš auto od 100 iljada eura. možda i zbog toga rade ovo. ljudi olako zaboravljaju da su oni itekako profitirali iz ovog trulog sistema. tako mi te ugroženosti Mandića, Bulatovića ili Radunovića


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  4. #829
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Pa, Markovic je advokat MCP i (bio) clan njihovog expertskog tima. Mislim da je on ovlascen da iznosi stavove crkve, on ih zastupa. Ovo ja vidim kao šamar DF-u, opet. Jedino jos Šoć i Amfilohije licno da ih skucaju, za cim nema potrebe..
    Mislim na ovo df kurcenje, amfilohije zna da njih zabolje za crkvu, da su iskoristili zakon da sebi dignu rejting, kao oni brane crkvu. Moguce da amfilohije odluci da zdravko osnuje stranku i da se ide na izbore.

  5. #830
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Cetinjski Manastir je vlasništvo Cetinjana (Opštine Cetinje). Mislim da je došlo vrijeme da im (srpskim popovima) kažu da se pakuju, jer mi oćemo CPC da stoluje tamo. Ove priče da treba da se crnogorski manastiri i svetinje prepišu na Beogradsku Patrijaršiju su absurdi svih absurda. Neka URA ne podržava diskriminaciju prema crnogorskom narodu koji je stvorio CPC i izgradio i odbranio sve naše svetinje.

  6. #831
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,235
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Moguce da amfilohije odluci da zdravko osnuje stranku i da se ide na izbore.
    Vec sam pisao o tome.. Mislim da nema sanse za tako nesto. Amfilohije nije glup. On odlicno zna da su prosli kroz iglene usi ovog puta. Da su avioni stizali u onoj mjeri u kojoj su uvijek, Milo bi sad bio gospodar i zemlje i vazduha i crkve.. Amfilohije to zna i cisto sumnjam da bi se on kockao sa ovom pobjedom. Gurace se koliko se god bude moglo.


  7. #832
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    539
    Thanks Thanks Given 
    310
    Thanks Thanks Received 
    500
    Thanked in
    183 Posts

    Default


  8. #833
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Vec sam pisao o tome.. Mislim da nema sanse za tako nesto. Amfilohije nije glup. On odlicno zna da su prosli kroz iglene usi ovog puta. Da su avioni stizali u onoj mjeri u kojoj su uvijek, Milo bi sad bio gospodar i zemlje i vazduha i crkve.. Amfilohije to zna i cisto sumnjam da bi se on kockao sa ovom pobjedom. Gurace se koliko se god bude moglo.
    Onda nam sledi ni malo stabilna vlada, bice tu ucjena i svega. Zanimljivo vrijeme je pred nama

  9. #834
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default


    Vama treba proaktivna, i stabilna Skupstina, a svaka Vlada ce da igra kako Skupstina kaze....

    Toliko o "stabilnosti"..

    Hvala Lepo

  10. #835
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Nego, danas je kraj radne nedelje.. Zna li se jel ko dolazio na posao od svih njih, ko jeste a ko nije, koliko su bili sati na radnom mjestu, koliko u menzi, koje su nabavke bile, i sta je sve uradjeno?
    Kad misle sa info pred narod koji ih placa?

    Hvala Lepo

  11. #836
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,453
    Thanks Thanks Given 
    4,230
    Thanks Thanks Received 
    4,542
    Thanked in
    2,203 Posts

    Default

    Ne moze se vise ovako.

    @SKOJ

    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  12. The Following User Says Thank You to avet For This Useful Post:


  13. #837
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    173
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Filip Adžić, potpredsjednik URA-e, je izjavio da podržava Crnogorsku Pravoslavnu Crkvu, ali ne Mihaila Dedeića kojeg smatra dijelom DPS-a:



    Isto tako je ponovio da nijedna (pa vjerovatno ni CPC) vjerska organizacija ne bi trebala biti diskriminisana.

    Zanimljivo. Suština URA-inih koalicionih partnera je monopol nad pravoslavljem, dakle discriminacija onoga za što se zalaže Filip Adžić i njegovo biračko tijelo (stari Liberali). Treba pripremit kokice za gledanje razvoja dogadjaja.

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Admiral Vladimir Barović For This Useful Post:


  15. #838
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    ne, ne...
    Tolika drzavna masinerija sa koliko zaposlenih, toliko beneficija, a nista transparentno...
    Savjetnici, sekretari/ce, vozaci, bruto zarade, subvencije i beneficije nepojmljive za obican narod.. i 'drzavna tajna' info o njihovim troskovima i da li i koliko dolaze na posao? Znamo da su sebi izglasavali plate kad su htjeli, zaposljavali sami svoje partijski provjerene podanike kao da su sami izvrsni direktori firme 'Skupstina'...
    i kako to da uopCe narodu moze da padne na pamet da ocekuje detaljne izvjestaje o troskovima?
    I posle narod da placa pdv i sve i svasta da bi oni mogli sami sebi da rasporedjuju dobit?
    Skupstina podnosi izvjestaj Narodu jer su "Akcioneri"(suvereni) Drzave Narod.
    A Vlada podnosi izvjestaj Skupstini.
    I... kad ce na sajtu Skupstine detaljni izvjestaji, dnevni, nedeljni, mjesecni, kvartalni, godisnji?
    Privatnicima resetaju dokumentacije, a oni komunisticki - za partijsku elitu ne vazi a za narod vazi...
    Ili oni zaista smatraju da je narod stado ovaca koji sluzi svrsi - njihovoj?



    Ma neka...

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 02-10-20 at 18:42.

  16. #839
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Admirale, odlicno zapazanje. Da umijem da baratam sa reputacijama bi je dobio.

  17. The Following User Says Thank You to opmne For This Useful Post:


  18. #840
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Vec vidjeno "nismo protiv spc nego protiv Amfilohija"... "Nismo protiv koalicije i DF ali jesmo protiv njihovih celnika", "nismo protiv Becica ali jesmo protiv njegove sekte", "nismo protiv DPSa ali jesmo protiv Djukanovica"... i sad finalno "nismo protiv CPC ali jesmo protiv Dedejica"..
    A razloga za sve ove simptomaticne fraze - na tone..

    Sve ista skola licemjerstva..

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 02-10-20 at 19:09.

  19. #841
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Admiral Vladimir Barović View Post
    Filip Adžić, potpredsjednik URA-e, je izjavio da podržava Crnogorsku Pravoslavnu Crkvu, ali ne Mihaila Dedeića kojeg smatra dijelom DPS-a:



    Isto tako je ponovio da nijedna (pa vjerovatno ni CPC) vjerska organizacija ne bi trebala biti diskriminisana.

    Zanimljivo. Suština URA-inih koalicionih partnera je monopol nad pravoslavljem, dakle discriminacija onoga za što se zalaže Filip Adžić i njegovo biračko tijelo (stari Liberali). Treba pripremit kokice za gledanje razvoja dogadjaja.
    Većini glasača CnB koalicije je potpuno indiferentna prema zakonu o slobodi vjeroispovjesti i statusu crkve. Naravno da su URU podržali i ljudi poput Filipa Adžića, koji vole Crnu Goru i sve crnogorsko iznad svega, ali nijesu više mogli gledati kako nam se domovina arči, ali su isto tako zbog zdrave priče podržali je i ljudi koji na CPC ne gledaju blagonaklono, a i dostina Srba građanski i strogo proEU i ekološki orjentisanih, kao i urbaniji i mlađi dio populacije.

    Stavljati sve glasače URE u podržavaoce CPC je pogrešno, kao i svaka generalizacija, a i iz URA su saopštavali da ih ima različitih, ali su okupljeni oko istog cilja. Taj cilj nema veze sa crkvenim pitanjem. Mislim da je na listi CnB u prvih 5 mjesta bilo pripadnika četiri nacije iz Crne Gore.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  20. #842
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    ja mislila da se oni medju sobom biraju po zaslugama za drustvo, a oni po nac. kljucu..

    Ajmo da osnujemo neku manjinsku nac stranku po izboru (svijet je veliki), neka koja je trenutno hoh, egzoticna.. i ako nista uci cemo u svaku partiju u CG koja je u Skupstini.. Samo familije uz stricevinu i ujcevinu, i glat se prolazi..
    I sve cemo da vicemo - naprijed nasi u feng shui mode..
    Sprdnja sa razumom..

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 02-10-20 at 19:29.

  21. #843
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Onda nam sledi ni malo stabilna vlada, bice tu ucjena i svega. Zanimljivo vrijeme je pred nama
    Zavisi.... Ne mora ni da bude neka mnogo stabilna vlada. Nek se očisti birački spisak i demontiraju najjače poluge vlasti, izmijeni izborno zakonodavstvo na način da bude još transparentniji izborni proces i smanji mogućnost zloupotreba, kao i dopuna krivičnog zakonika da se svi nezakoniti uticaji na volju birača žestoko kažnjavaju zatvorom, i možemo na nove izbore.

    Na tim izborima DF ide na cca 10%, DPS na cca 20% (ako budu relativno brzo možda i na cca 25% ali što bude više prošlo vremena idu na 20 i ispod toga) i imamo komotnu većinu bez DPSa i DFa. Ako bi se takva vlada formirala krajem 2021 ili početkom 2022 onda bi se moglo računati da bi nas za mandata mogla uvesti u EU.

    Ekipa oko Zdravka i SNP bi mogla ići 25 - 30%, Bečić blizu 20% a URA možda tu oko 15%. SDP možda preživi, ali SD mislim da nema šanse.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 02-10-20 at 19:29.

  22. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  23. #844
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,801
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,957
    Thanked in
    2,322 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Većini glasača CnB koalicije je potpuno indiferentna prema zakonu o slobodi vjeroispovjesti i statusu crkve. Naravno da su URU podržali i ljudi poput Filipa Adžića, koji vole Crnu Goru i sve crnogorsko iznad svega, ali nijesu više mogli gledati kako nam se domovina arči, ali su isto tako zbog zdrave priče podržali je i ljudi koji na CPC ne gledaju blagonaklono, a i dostina Srba građanski i strogo proEU i ekološki orjentisanih, kao i urbaniji i mlađi dio populacije.

    Stavljati sve glasače URE u podržavaoce CPC je pogrešno, kao i svaka generalizacija, a i iz URA su saopštavali da ih ima različitih, ali su okupljeni oko istog cilja. Taj cilj nema veze sa crkvenim pitanjem. Mislim da je na listi CnB u prvih 5 mjesta bilo pripadnika četiri nacije iz Crne Gore.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Ahaha, slučajno se potrefilo (mada je u prvih sedam, a ne pet, da budemo precizni), nacionalnost je bila potpuno sporedna prilikom formiranja liste. Što se zakona o slobodi vjeroispovesti tiče tu je ,,stvar" jednostavna. Ovakav kakav je neprimenljiv je u praksi, za sada preovladavaju glasovi (pravne struke) da je produktivnije na ovaj zakon djelovati amadmanima kako bi bio primenljiv. Da se sada ne ponavljam, dosta toga je napisano u posebnoj temi.

    Sent from my Motorola 8400

  24. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  25. #845
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,635
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default Novi sastav Vlade Crne Gore-diskusija

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ekipa oko Zdravka i SNP bi mogla ići 25 - 30%, Bečić blizu 20% a URA možda tu oko 15%. SDP možda preživi, ali SD mislim da nema šanse.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    ukoliko bi ovo bili rezultati, meni bi ovo bila jedna od najboljih stvari koje se desila Crnoj Gori


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  26. #846
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Slično pojmu nužne uzročne veze, pojam slučajnosti takođe je aproksimacija, koja daje parcijalni tretman izvesnih aspekata realnog procesa, ali se najzad mora dopuniti i korigovati razmatranjem uzajamnih kazualnih veza koje uvek postoje među procesima koji se zbivaju u raznim kontekstima.


    Distribucija "slucajnosti"
    Vrtic...


    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 02-10-20 at 20:00.

  27. #847
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Zavisi.... Ne mora ni da bude neka mnogo stabilna vlada. Nek se očisti birački spisak i demontiraju najjače poluge vlasti, izmijeni izborno zakonodavstvo na način da bude još transparentniji izborni proces i smanji mogućnost zloupotreba, kao i dopuna krivičnog zakonika da se svi nezakoniti uticaji na volju birača žestoko kažnjavaju zatvorom, i možemo na nove izbore.

    Na tim izborima DF ide na cca 10%, DPS na cca 20% (ako budu relativno brzo možda i na cca 25% ali što bude više prošlo vremena idu na 20 i ispod toga) i imamo komotnu većinu bez DPSa i DFa. Ako bi se takva vlada formirala krajem 2021 ili početkom 2022 onda bi se moglo računati da bi nas za mandata mogla uvesti u EU.

    Ekipa oko Zdravka i SNP bi mogla ići 25 - 30%, Bečić blizu 20% a URA možda tu oko 15%. SDP možda preživi, ali SD mislim da nema šanse.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Ne znam kako ce ici sa frontom, dps ce se prosuti vjerovatno. Ne slazem se sa buducnoscu ure, pogotovo tih projekcija 15 %, ona nema buducnosti i tacka, srpski glasaci glasaju iskljucivo srpske partije, ako su gradjanski nastrojeni glasaju demokrate koji su takodje srpska partija, uru ne glasaju. Poslije ove epizode nece ih glasati ni crnogorski glasaci. Mislim da sdp raste, a sd ne postoji vrlo brzo.

  28. #848
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Sjeća li se ko Građanske partije Crne Gore? Ne? Ista će sudbina biti SD-a i SDP-a, zaborav.

    Krsto Pavićevićje bio i poslanik, ali se prosuo na sledećim izborima i stranka se ugasila. Što mu naravno nije smetalo da se kasnije uhljebljuje kroz razne aranžmane i komisije (zahvalnost don Mila za ECG koaliciju). Zadnje je valjda bio šef komisije za procjenu rizika za aerodrome Podgorica i Tivat.

  29. #849
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,995
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Većini glasača CnB koalicije je potpuno indiferentna prema zakonu o slobodi vjeroispovjesti i statusu crkve. Naravno da su URU podržali i ljudi poput Filipa Adžića, koji vole Crnu Goru i sve crnogorsko iznad svega, ali nijesu više mogli gledati kako nam se domovina arči, ali su isto tako zbog zdrave priče podržali je i ljudi koji na CPC ne gledaju blagonaklono, a i dostina Srba građanski i strogo proEU i ekološki orjentisanih, kao i urbaniji i mlađi dio populacije.

    Stavljati sve glasače URE u podržavaoce CPC je pogrešno, kao i svaka generalizacija, a i iz URA su saopštavali da ih ima različitih, ali su okupljeni oko istog cilja. Taj cilj nema veze sa crkvenim pitanjem. Mislim da je na listi CnB u prvih 5 mjesta bilo pripadnika četiri nacije iz Crne Gore.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Да су паметни па да нова влада повећа издавања која даје цпц, и да тако гаси дпс и сдп.

    Дакле ми сада више дајемо пара цпц него ви, нема дискриминације ниједне вјерске заједнице.

    Овима из цпц екстра, добијају паре, можда почну и да ћуте тојест не нападају нову власт, спц по старом али сада као призната вјерска заједница.

    И вук сит и овце на броју.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  30. #850
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Nemate vi pojma, zalud vam objašnjava i crta što i kako.
    Maja je šampion, nema toga ko joj može parirati

Page 34 of 214 FirstFirst ... 243031323334353637384484134 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. sajtu Vlade Republike Crne Gore
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 28-01-07, 03:15
  3. Replies: 3
    Last Post: 20-06-05, 05:55
  4. Pretnje Ostroskom likvidacijom u ime Vlade Crne Gore
    By harambasa in forum Politika generalno
    Replies: 7
    Last Post: 16-03-05, 13:17
  5. Radom Milove vlade nezadovoljno skoro 70% gradjana Crne Gore
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 27-02-04, 13:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •