Page 31 of 214 FirstFirst ... 212728293031323334354181131 ... LastLast
Results 751 to 775 of 5331

Thread: Novi sastav Vlade Crne Gore-diskusija

  1. #751
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,398
    Thanks Thanks Given 
    751
    Thanks Thanks Received 
    2,217
    Thanked in
    1,679 Posts

    Default

    :lolblue::lolblue::lolblue::lolblue::lolblue::lolb lue::lolblue::lolblue:
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  2. #752
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,235
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    "Izazov je, sa jedne strane, sastaviti Vladu od eksperata za određene oblasti, a sa druge, od ljudi koji su u politici i koji će svojom političkom čašću garantovati da će posao biti urađen prema kursu koji su građani VEĆINSKI prepoznali i glasali za njega."

    Znaci li ovo da Medo, Manda i Milan mogu biti birni?


  3. #753
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,433
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    549
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    Ne, jer kakve veze njih trojica imaju sa političkom čašću? :mrgreen:

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  4. The Following 3 Users Say Thank You to institucija For This Useful Post:


  5. #754
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    "Izazov je, sa jedne strane, sastaviti Vladu od eksperata za određene oblasti, a sa druge, od ljudi koji su u politici i koji će svojom političkom čašću garantovati da će posao biti urađen prema kursu koji su građani VEĆINSKI prepoznali i glasali za njega."

    Znaci li ovo da Medo, Manda i Milan mogu biti birni?
    Kolko ja tumačim, ne piše da su građani glasali za političare, nego za kurs....

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  6. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  7. #755
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,995
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Izgleda da samo treba pazit sto pije...koji trop itd isl
    Onda krahira sa ojkalicama,negiranjem planetarnih praznika itd isl.
    Ту смо да помогнемо, и са добром капљицом и са предлогом да дан побједе над фашизмом пребацимо на 15. мај, до кад су се водиле борбе у југославији.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  8. #756
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Kakva je ovo zemlja cuda i politicka igra manjina Bosnjaci, Srbi...Bokelji, Katunjani, Kuci.... ovo je zemlja manjina

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  9. #757
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    “Nadam se da niko ne vjeruje, da Vlada koja još uvijek vrši svoju funkciju, na čelu sa (Duškom) Markovićem ima spremnost da potpiše temeljni ugovor u tehničkom mandatu”, rekao je Marić.
    Nije Vlada entitet iznad Skupstine? Nije Vlada birala Skupstinu, vec je Skupstina ta koja odobrava Vladu? Ne izglasava Vlada zakone, vec Skupstina?
    Šoć, koji je član ekspertskog tima Mitropolije crnogorsko-primorske (MCP) za pregovore sa Vladom o tom Zakonu, istakao je da su izmjene i dopune Zakona dobro rješenje, jer u tom slučaju nije nužno da se Vlada izjašnjava, što bi se poklopilo sa zahtjevima Crkve.

    Ovo tek ne razumijem .. On smatra da ce Vlada odbiti zahtjev Skupstine, i da ce blokirati volju vecine nekim pravnim sredstvima, izjasnjavanjem? Sta ima oni da se izjasnjavaju kad su tu da rade posao. Sluzbenici su Drzave i podlezu Skupstini?

    Pravnik i član Predsjedništva Demokratske Crne Gore, Neven Gošović, pojasnio je da se izmjene, dopune, ili stavljanje van snage nekog zakona mogu izvršiti samo zakonom, i samo u postupku po kojem je donešen zakon čije se izmjene, dopune ili prestanak važenja predlažu.Istakao je da, saglasno Ustavu, pravo predlaganja zakona imaju vlada i poslanik, kao i šest hiljada birača, preko poslanika kojega ovlaste.
    Pojašnjava da se postupak za donošenje zakona pokreće podnošenjem odgovarajućeg predloga zakona i mora biti obrazložen.
    Meni se cini da jednostavno ljudi nece da rade nista...


    p.s. Dolazi li taj izabrani narod na posa' redovno?

    Hvala Lepo

  10. #758
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    3,660
    Thanks Thanks Given 
    573
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    182 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Sve imam osjećaj da se sprda koliko normalno piše
    Čist idealizam, ali dobro, ovaj se narod primao na razne priče koje su vrlo često bile izjalovljene (što ne bih volio da se desi ovog puta).

    Hm, objavljen autorski tekst u glasilu druge familije, ko koga tu koristi? I šta će Medo reći...

    ...I’ll always be that kid
    With the rolled up socks...





  11. #759
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,235
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    A ono, nije da nije imao izbora.. Pobjeda, Analitika, CDM, Antena M...

    Ili da napravi pres, dje bi morao da odgovara konkretno na pitanja na koja je lijepo u tekstu rekao da bi bilo neozbiljno odgovarati dok se prvo ne dogovore svi akteri.


  12. The Following User Says Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  13. #760
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Izvinite, a koliko cijela CG ima pisanih "glasila"?
    Mora Maja da plasira uvijek korisne ideje patriotski - gratis.. Zvek..
    Najbole jednu elektronsku tarabu na Trg Republike (drzavni nikako privatni da je zakonski zasticen ko polarni medved), tamo kod obeliska (nema sanse da se ko obesi), ili u fontanu (ako se kome steski da ima dje da se baci), pa kad ne mozete ko Grci u svoj vakat...



    .. Eto resenja za aktiviranje centra Podgorice i obnavljanje korza..Ima da se strafta ko nikad do sad..(ekonomija uvijek first)
    Svako jutro sa take away coffee cup ili uz cokanjce.. i vjezbanje citanja na glas.. latinicu, cirilicu a moze glagoljicu...

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 01-10-20 at 11:04.

  14. #761
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ToJeMojBrat View Post
    Čist idealizam, ali dobro, ovaj se narod primao na razne priče koje su vrlo često bile izjalovljene (što ne bih volio da se desi ovog puta).

    Hm, objavljen autorski tekst u glasilu druge familije, ko koga tu koristi? I šta će Medo reći...

    Možemo se mi primati na šuplju priču ali potezi i razultati će pokazati u kom smjeru sve ide.

    Hoće li uspjeti u namjeri da se razmontira sistem to je veliko pitanje, koliko vidim volje ima ali i kočničara koliko hoćeš.

  15. #762
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ja ne znam kad misli ko da ce biti ikakvih rezultata ako mi pojma nemamo kao obicni gradjani ko dolazi na posao a ko ne...
    U CG je poslanicko mjesto profesionalni posao nije polu profesionalni pa da imaju krace radno vrijeme?
    Javno elektronsko obavjestenje i da se zna, ko dolazi, ko ne dolazi, koliko trosi Skupstina na mjesecnom nivou, plate, beneficije, menza i nabavke...
    Toliko ste se kleli u "statistiku" bez podataka, ili onih post mortem.. dajte malo podatke u real vremenu.. Dako od "dosade" sto moraju biti prisutni, nesto konkretno i urade...
    Ovako.. mogu slobodno do 21. januara..galantno, na tromboline..
    sto mi rece jedan drzavni mucenik.. Ih, necu ja kod privatnika za 300% vecu platu, tamo moram od-do da radim i na vrijeme da dolazim svako jutro, a sa drzavne mogu da posjetim i sestru, i brata (vjerovatno i oni na drzavne jasle pa mogu i docekat brata kad im se cefne), i da odmorim, i ide mi ionako penzijsko kao da sam citav dan na posao...

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 01-10-20 at 11:29.

  16. #763
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,398
    Thanks Thanks Given 
    751
    Thanks Thanks Received 
    2,217
    Thanked in
    1,679 Posts

    Default

    Vala Majo mislila sam da znas da poslanik može i ne mora da obavlja funkciju profesionalno.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  17. #764
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Izvinite, a koliko cijela CG ima pisanih "glasila"?
    Mora Maja da plasira uvijek korisne ideje patriotski - gratis.. Zvek..
    Najbole jednu elektronsku tarabu na Trg Republike (drzavni nikako privatni da je zakonski zasticen ko polarni medved), tamo kod obeliska (nema sanse da se ko obesi), ili u fontanu (ako se kome steski da ima dje da se baci), pa kad ne mozete ko Grci u svoj vakat...



    .. Eto resenja za aktiviranje centra Podgorice i obnavljanje korza..Ima da se strafta ko nikad do sad..(ekonomija uvijek first)
    Svako jutro sa take away coffee cup ili uz cokanjce.. i vjezbanje citanja na glas.. latinicu, cirilicu a moze glagoljicu...

    Hvala Lepo
    I da mjesto kamenčića vježbamo uz boboške?
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  18. The Following User Says Thank You to Zedd For This Useful Post:


  19. #765
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ne znam.. znam samo da je Poslanik placen od naroda i ima svoje radne obaveze prema tom narodu..
    A da li ti poluprofesionalni Poslanici primaju plate jednako kao i oni koji profesionalno samo to rade?
    Sta znamo mi obicni gradjani... Zato i pitamo..

    Hvala Lepo

  20. #766
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Možemo se mi primati na šuplju priču ali potezi i razultati će pokazati u kom smjeru sve ide.

    Hoće li uspjeti u namjeri da se razmontira sistem to je veliko pitanje, koliko vidim volje ima ali i kočničara koliko hoćeš.
    Kočničara ćeš tek da se nagledaš. Nije valjda da misliš da je sistem napravilo nekih 3-4 mastermajnda koji su svima drugim išli kontra, ali su imali sredstva represije. Ili da je sistem napravio DPS&sateliti, a ostale su njegove žrtve? U pravljenju sistema je učestvovala velika većina građana, i velikoj većini građana isti je odgovarao duuuugooo vremena, koliko je jahao DPS. I što se sistema tiče, da nije čačkao crkvu koja je bila fino uklopljena kao dio sistema i isti poremetio i dalje bi vozili.

    Tako da su kočničari žestoka većina.

    Ili da budemo konkretniji: Budva i haos budvanizacije. To su samo DPS vlasti i Sveto napravili? Niko se tu nije ovajdio sa druge strane? Male elektrane. Ljudi se bune rijeka u cijev, pa ekolozi i URA dobiju NULA glasova, a pobijedi DPS. Druže, zabolje njih za okolinu no gledaju kako da ulagačima uvale svoju zemlju pa da kupe stan u PG da izdaju.

    Druže, lijepa su tvoja očekivanja, ali će sistem da opstane, uz minimalne modifikacije i uguravanje likova sa druge strane. Pogledaj sve zemlje oko nas koje su mijenjale vlast. Na kraju nije bilo spektakularnih promjena. Samo su se i novi malo vozili. I da, promjena vlasti čini da ne možeš baš da kradeš 11 od 10 eura prihoda, nego možda 1-2. A i to je nešto.

    A sistem je kulturološki momenat, koji zahtijeva decenije da se demontira.

    Da sam političar imao bih program sa kojim nikad ne bi skupštine gledao. A to je da platimo Njemcima da nam upravljaju na 99 godina, ali da ne smiju da se smore i pobjegnu posle 5 godina. Na taj način izumrle bi generacije koje se sjećaju uprave koja nije njemačka. I napravili bi kulturološki izbačaj

    A imaš dosta ekonomskih teorija koje kažu da su kultura & kulturološki momenti važniji resurs jedne zemlje nego sva prirodna bogatstva koja ima. U to sve više vjerujem.

  21. The Following 2 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  22. #767
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    I da mjesto kamenčića vježbamo uz boboške?
    A to pred glasanje.. leleskinje boboskinje - koga cete...pa ko prodje, odmah u ministarstvo..

    A tromboline rekoh za odrasle - da se ljudi od gnijeva iskacu malo, da su podnosljiviji kad se vrate kucama...

    Hvala Lepo

  23. #768
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Gagarin nikad nije cuo za zakon o veleizdaji?
    Ili, mozda, taj zakon ne postoji u CG?
    p.s. kulturoloski inzinjering je zanimljiva oblast.. lici na nesto, ne mogu da se sjetim na sta, koga itd.. sto li... hm...
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 01-10-20 at 11:47.

  24. #769
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    A to pred glasanje.. leleskinje boboskinje - koga cete...pa ko prodje, odmah u ministarstvo..

    A tromboline rekoh za odrasle - da se ljudi od gnijeva iskacu malo, da su podnosljiviji kad se vrate kucama...

    Hvala Lepo
    Jeste, daleko smo mi od starih Grka
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  25. #770
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Izgleda da samo treba pazit sto pije...koji trop itd isl
    Onda krahira sa ojkalicama,negiranjem planetarnih praznika itd isl.
    Jes', tragedija pjevanja "Tamo daleko" :-)

    Mislim da ce Sukovici i ostale vrece sicije morati da se navikavaju na malo tolerantniju Crnu Goru.

  26. #771
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    ...
    Druže, lijepa su tvoja očekivanja, ali će sistem da opstane, uz minimalne modifikacije i uguravanje likova sa druge strane. Pogledaj sve zemlje oko nas koje su mijenjale vlast. Na kraju nije bilo spektakularnih promjena...
    Spektakularne promjene su dozivjele i Slovenija i Hrvatska, pa bogami i Srbija i Albanija. Naravno, ne za godinu ili dvije, ali za 10 ili 15 svakako. Jedine zemlje da se ja sjecam koje su stvarno dozivljavale spektakularne (pozitivne, negativnih ima koliko hoces) promjene su polufeudalne Rusija i Kina koje su direkt presle u komunizam, preusmjerile znacajan procenat GDP na obrazovanje i zdravstvo i dozivjele nagli skok svih elemenata HDI.

    Da sam političar imao bih program sa kojim nikad ne bi skupštine gledao. A to je da platimo Njemcima da nam upravljaju na 99 godina, ali da ne smiju da se smore i pobjegnu posle 5 godina. Na taj način izumrle bi generacije koje se sjećaju uprave koja nije njemačka. I napravili bi kulturološki izbačaj
    Tu se slazem potpuno. Jedna od omiljenih bajki koje pricam sebi za laku noc je ideja da se omoguci zaposljavanje EU gradjana a onda zamoli Brisel da posalje 30-40 sudija i tuzilaca, sto je jedini nacin da naglo popravis kvalitet pravosudja. U Bosni je to bio uspjesan recept.


    A imaš dosta ekonomskih teorija koje kažu da su kultura & kulturološki momenti važniji resurs jedne zemlje nego sva prirodna bogatstva koja ima. U to sve više vjerujem.
    Mislim da to nije teorija nego cinjenica. Svaka statisticka analiza pokazuje da su kroz postkomunisticku tranziciju daleko najuspjesnije prosle bivse njemacke zemlje, onda bivse ruske i na kraju bivse turske. Pitanje uvrijezene kulture.

  27. #772
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default Novi sastav Vlade Crne Gore-diskusija

    kakvu je to spektakularnu promjenu doživjela Srbija? što su od ratnog zločinca došli do Vučića? Vulin ministar izmedju ostalog inače ljudi još ni Vladu nemaju a izbori im bili u junu. oni su imali šansu da izadju iz blata zvanog Balkan ali su je zauvijek izgubili

    strah me da je kolegi @SKOJ neko na kratko hakova’ nalog

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by outline; 01-10-20 at 18:57.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  28. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  29. #773
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    539
    Thanks Thanks Given 
    310
    Thanks Thanks Received 
    500
    Thanked in
    183 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Jes', tragedija pjevanja "Tamo daleko" :-)
    .

    Tomson na aparatima

  30. #774
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,040
    Thanks Thanks Given 
    5,048
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    kakvu je to spektakularnu promjenu doživjela Srbija? što su od ratnog zločinca došli do Vučića. oni su imali šansu da izadju iz blata zvanog Balkan ali su je zauvijek izgubili


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Imali su pokojnog Djindjica,shto nece imat ni za 50 godina,lik bi ne samo njih no i komplet region doveo u red,ali...
    A mi imamo Drila,na zdravlje njemu,da'ko mu se dozvoli da radi kako treba,u suprotnom...nema nam spasa.
    ...

  31. #775
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    kakvu je to spektakularnu promjenu doživjela Srbija? što su od ratnog zločinca došli do Vučića? Vulin ministar izmedju ostalog inače ljudi još ni Vladu nemaju a izbori im bili u junu. oni su imali šansu da izadju iz blata zvanog Balkan ali su je zauvijek izgubili

    strah me da je kolegi @SKOJ neko na kratko hakova’ nalog

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Imali su nekoliko promjena vlasti, sto ih samo po sebi cini demokratski naprednijim od nas. Imaju daleko profesionalniju administraciju i daleko zdraviju ekonomiju.

Page 31 of 214 FirstFirst ... 212728293031323334354181131 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. sajtu Vlade Republike Crne Gore
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 28-01-07, 03:15
  3. Replies: 3
    Last Post: 20-06-05, 05:55
  4. Pretnje Ostroskom likvidacijom u ime Vlade Crne Gore
    By harambasa in forum Politika generalno
    Replies: 7
    Last Post: 16-03-05, 13:17
  5. Radom Milove vlade nezadovoljno skoro 70% gradjana Crne Gore
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 27-02-04, 13:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •