Page 161 of 214 FirstFirst ... 61111151157158159160161162163164165171211 ... LastLast
Results 4,001 to 4,025 of 5331

Thread: Novi sastav Vlade Crne Gore-diskusija

  1. #4001
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Nezapamceni napadi udbasa na vlast koja jos to. Znaci ne pamtim ovoliko napada od kvazi intelektualaca splacina i DPS DF botova na nekog. da ne preskocim i dio NVO sektora Nadam se da gospodin profa nece posustati.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  2. The Following 3 Users Say Thank You to PrijekiLijek For This Useful Post:


  3. #4002
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    6,110
    Thanks Thanks Given 
    1,300
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    145 Posts

    Default



    https://vm.tiktok.com/ZSVbVauo/

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  4. #4003
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by el_ View Post
    Dritan useful idiot te ideologije...
    Cuveni "no true Scotsman" argument. Nije Dritan pravi predstavnik manjina, jer da je pravi bio bi sa nama...

  5. #4004
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    10
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ne stigoh da se upišem posle intervjua...jer evo ja, zakleti DePeSSovac i dalje imam posao, uprkos demokratskim promjenama...

    Da parafraziram forumaše i komentatore, ali upodobljeno realitetu - moramo se navikavati da je došla sloboda, i da premijer Crne Gore može biti i budala, javno, i da to ne mora da krije...

    Ono, bilo je "vjernik", ali ja mislim da je prikladnije "budala", ona iz kataloga. Ako je Bato Carević ona primitivna, da okadi i demonizuje opštinu, i obrazloži "to je jako teško da shvati neko ko nije vjernik"; onda je Zdravko ona polu-kultivisana, sa ovom pričom. Još laže da ne zna Daku.

    Bečić sve bolje izgleda... Samozaljubljeni karijerista danas izgleda kao državnik sa velikim D, pri ovoj avetinji od Zdravka i pri jeba*u Dritanu.

    Nažalost, DPS i dalje spava, briga je kako kratkoročno udomiti zaslužne na rešenje na neodređeno, a ne kako iskoristiti ovaj mapet šou nove većine.

  6. The Following User Says Thank You to Coyotte For This Useful Post:


  7. #4005
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,623
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by el_ View Post
    Vlada ne može preteć dva-tri mjeseca. Prva mana joj je etnička čistoća. Šta je Crna Gora sad, Lebensraum za Srbiju? Ta činjenica ne može da se ostavi po strani ako vlada namjerava da bude prozapadnog karaktera. A po ovim planinama što se pomjeraju i kašičicama, prije će bit prosrednjovjekovnog karaktera.
    Pobjednici imaju pravo da formiraju vlast kakvu hoce. Predstavnici manjina su pozvani da ucestvuju u formiranju nove Vlade i odbili su. Ako nova Vlada padne, to nece biti zbog manjina nego zbog pritisaka svih sluzbi i agenata provokatora kojima DPS raspolaze sa jedne strane, i sa druge strane zbog nezasitih ekstremista u redovima DF-a koji imaju svoje ciljeve, nekompatabilne sa jednom zapadno orijentisanom drzavom koja tezi evropskim integracijama.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  8. The Following 10 Users Say Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  9. #4006
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,338
    Thanks Thanks Given 
    14,755
    Thanks Thanks Received 
    4,095
    Thanked in
    2,074 Posts

    Default

    Tako je. Rijetko se kad slažem sa Vanjom ali je ovaj put ubo.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  10. #4007
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,564
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Tako i jeste,od dpsA se i ocekuje da urade sve da poremete sve ovo,ali MMK ekipa svaki dan podrzacemo vladu,ali ovo ali ono,užas...sad se najbolje vidi ono sto se svih godina pričalo,da milo ima svoje ljude u opoziciji,sad će ih imati i u vlasti,vrijeme će pokazati ko su,možda mi nepravedno optuzujemo MMK


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #4008
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    ...i sa druge strane zbog nezasitih ekstremista u redovima DF-a koji imaju svoje ciljeve, nekompatabilne sa jednom zapadno orijentisanom drzavom koja tezi evropskim integracijama.
    Iskreno, oni su nekompatibilni sa bilo kakvom funkcionalnom drzavom, zapadno orijentisanom ili ne. Ne postoji politicki sistem, ukljucujuci diktaturu, u kojoj takva kombinacija pohlepe, ljubomore i nesposobnosti moze da funkcionise na duzi rok.

  12. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  13. #4009
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Momci tema je formiranje vlade pa vas molim da ove slike razmjenjujete na temi koja je tome namijenjena
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  14. #4010
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ako sam ga dobro shvatio, ideja je da umjesto konstantnog sukoba izmedju ministra socijalnog staranja ("daj pare") i ministra finansija ("ne dam") imas jednu osobu koja je svjesna i socijalnih potreba i ogranicenosti finansijskih sredstava.
    Evo se Djoko Blazic slaze sa mnom:
    Govoreći o spajanju ministarstava, Blažić kaže da nema logike spojiti Ministarstvo finansija sa Ministarstvom rada i socijalnog staranja.
    A i dosta kritike na racun sastavljanja vlade:
    https://www.cdm.me/politika/blazic-p...ministarstava/

    A ja mislio da je ZK mislio na Blazica kad je kazao da je konsultovao dva najbolja strucnjaka za Upravno pravo u CG.

  15. #4011
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Kako nema logike u spajanju ? reorganizacija rada i eliminacija uhljeba...sto da nece kemal i porodica Jelic da placu??? bivsi brko

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  16. #4012
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    Kako nema logike u spajanju ? reorganizacija rada i eliminacija uhljeba...sto da nece kemal i porodica Jelic da placu??? bivsi brko

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Stvarno ne znam te propise, a po Djoku Blazicu da bi se smanjio broj ministarstava treba prvo promijeniti uredbu koja to regulise (a izgleda da zakona nema?). Ono, ima logike ova prica. Kako vlada koja jos nije ni izabrana moze da utvrdjuje broj ministarstava? Moze da pravi neke nacrte, predloge...Mozda nijesam u pravu, u svakom slucaju Blazic ovo zna bolje od mene. A koliko znam, nije bilzak DPS-u.

    Za povezivanje ministarstva finansija i ministarstva socijalnog staranja jos nijesam cuo da postoji u bilo kojoj drzavi. Objasnjenje koje je dato djeluje malo naivno i neuvjerljivo. Zasto ne bi bilo, recimo, Ministarstvo finansija i ekonomije? A Ministarstvo socijalnog staranja s minstarstvom zdravlja? Nema mi logike ni da ministarstvo pomorstva bude utopljeno u Ministarstvo kapitalnih investicija?

    Nemojte ovu moju pricu uzimati bas ozbiljno, jer priznajem da se u ovo ne razumijem. Cisto laicki razmisljam, pa nek mi bude oprosteno ako sam nesto lupio.

  17. #4013
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    sve to stoji ali mora da se napravi mjesto za nove ljude i ovlascenja.... velike su to igre ,mnogo je ukorijenjenih ljudi ... stize zima
    a i realno trebaju zdrave reforme ili postojece sto ih je dps napravio sprovoditi po zakonima do kraja a ne po vezi

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  18. #4014
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,776
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,930
    Thanked in
    2,311 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Stvarno ne znam te propise, a po Djoku Blazicu da bi se smanjio broj ministarstava treba prvo promijeniti uredbu koja to regulise (a izgleda da zakona nema?). Ono, ima logike ova prica. Kako vlada koja jos nije ni izabrana moze da utvrdjuje broj ministarstava? Moze da pravi neke nacrte, predloge...Mozda nijesam u pravu, u svakom slucaju Blazic ovo zna bolje od mene. A koliko znam, nije bilzak DPS-u.

    Za povezivanje ministarstva finansija i ministarstva socijalnog staranja jos nijesam cuo da postoji u bilo kojoj drzavi. Objasnjenje koje je dato djeluje malo naivno i neuvjerljivo. Zasto ne bi bilo, recimo, Ministarstvo finansija i ekonomije? A Ministarstvo socijalnog staranja s minstarstvom zdravlja? Nema mi logike ni da ministarstvo pomorstva bude utopljeno u Ministarstvo kapitalnih investicija?

    Nemojte ovu moju pricu uzimati bas ozbiljno, jer priznajem da se u ovo ne razumijem. Cisto laicki razmisljam, pa nek mi bude oprosteno ako sam nesto lupio.
    Zakon o vladi ne postoji, ono što funkcioniše do sada je kombinacija ustavnih ovlašćenja, poslovnika skupštine, raznih uredbi,... i slično. Dakle, osnova za bilo šta postoji jer nije zakonski regulisano.

    Sent from my Motorola 8400

  19. #4015
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Evo se Djoko Blazic slaze sa mnom:..
    Ispada dosad je DPS mogao da formira nova ministarstva kako im dune, kad god BS nesto dodatno trazi, ali sad nova vlada ne moze da racionalizuje?

  20. #4016
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Pa to je izgleda neka matrica. Sad odjednom se uredbe vlade izjednacavaju sa zakonom.
    Decenijama se ignorisu zakoni ove drzave nekakvim uredbama. I NKT je osnovan uredbom. I njihova saopstenja se donose uredbama a imaju snagu izvrsnih zakona.
    Zato i imamo selektivnu primjenu jer smo uredbe tumacili kako kome odgovara.
    Samo da su DPS pravnici zdravo. Da su mislili o struci, primijetili bi da nema zakona koji nije kasapljen uredbama da bi se nesto na brzinu ozvanicilo.
    Ako se brinuo za postovanje prava, trebao je skrenuti paznju da se drzavom ne upravlja uredbama i odlukama, vec ustavom i zakonima.
    Sad je lako da se cvili kako se ne postuju, pazi sad, "uredbe" bivse vlade. Vazi stari.... Sjeticemo te se na sledeci dan bezbjednosti....

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  21. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  22. #4017
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,582
    Thanks Thanks Given 
    3,540
    Thanks Thanks Received 
    8,582
    Thanked in
    4,635 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...edlozenu-vladu

    Partije koje žele dobro Crnoj Gori podržaće 2. decembra novu Vladu koju je predložio mandatar Zdravko Krivokapić, kazao je predsjednik Prave Crne Gore Marko Milačić, navodeći da njen reformski potencijal zavisi od čitavog društva.

    Milačić > Medo
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  23. #4018
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Vec sam se ogradio da se u ovu materiju ne razumijem, samo sam prenio ono sto je izjavio Djoko Blazic. Mislim da se on u ovu materiju dobro razumije. Blazic nije na liniji DPS-a. Znam da je na fakultetu na kojem je dekan bio angazovao Dzomica i Srecka Crnogorca (savjetnika ZK). Zato sam i mislio da je Blazic jedan od dva "najbolja strucnjaka za Upravno pravo u Crnoj Gori", kako je najavio ZK u emisiji Nacisto. Moguce je da je glede ove izjave iz njega progovorio ego, jer mozda misli da je on najbolji strucnjak za Upravno pravo?
    Ako je tacno ovo sto on tvrdi, ZK ce biti u problemu.

    Eventualne primjedbe nemojte slati na moju adresu, nego na Djokovu. Ja sam samo prenio njegovu i ne tvrdim nista.

  24. #4019
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Nismo mi nista na tvoju adresu poslali. Samo komentarisemo izjavu koju je dao. Koga je savjetovao i zaposljevao, mene licno ne interesuje, niti mu je ni plus ni minus.
    Samo skrecem paznju na ono sto prica. Uredba vlade nema toliku pravnu snagu koju ima zakon. To je sto i ime kaze. Uredbe i odluke se ne izglasavaju na zakonodavnom tijelu, tj skupstini(to je ono sto se odavno zaboravilo u ovoj drzavi) .
    Nego je vlada donosila odluke i uredbe bez ikakvog pitanja i odgovornosti, na sjednici ministara vecinom prisutnih glasova. Toliko o toj demokratiji i pravu u cg. I imali su i jos uvijek imaju svoje sudstvo koje sudi po odlukama 10 ili 12 ljudi.
    Da li je Blazic stucnjak za Upravno pravo ili ne, u to necu zalaziti. Ali vidim da mu ne smeta da pljune na tu ekspertizu da bi se dodvorio ne znam ni ja kome

    PS. Da pojasnim. Zivo me zanima kako bi reagovao taj strucnjak kad bi nova vlada sjutra donijela uredbu da se otpustaju svi radnici drzavnih urava, zaposljeni od 2014 do danas.
    Bas me zanima da li bi i tad imao isto misljenje o uredbama vlade
    Last edited by Hell Raiser; 15-11-20 at 15:02.

  25. #4020
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,582
    Thanks Thanks Given 
    3,540
    Thanks Thanks Received 
    8,582
    Thanked in
    4,635 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...-darko-pajovic

    Naglašava da u NSD-u sigurno nisu glasali za "ponovno priznanje Kosova, za uklanjanje trobojki, za himnu Sekule Drljevića i ponižavanje naših velikih predaka koji su učestvovali u oslobodilačkom ratu ili proboju Solunskog fronta".

    ko su ovi ljudi? izgleda da Manda sad prelazi na taktiku da svi iz DF prozivaju profesora, da ne bude samo on taj. iako je jasno čija direktiva su ovi napadi
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  26. #4021
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    3,659
    Thanks Thanks Given 
    573
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    182 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Cuveni "no true Scotsman" argument. Nije Dritan pravi predstavnik manjina, jer da je pravi bio bi sa nama...
    Nešto kao: nije niko/Zdravko pravi Srbin/opozicionar ako nije u DF-u.

    ...I’ll always be that kid
    With the rolled up socks...





  27. #4022
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    173
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Ugasila si ga Crna Gora kad ti Milačić i Medojević Vladu izglasavaju.

  28. #4023
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Admiral Vladimir Barović View Post
    Ugasila si ga Crna Gora kad ti Milačić i Medojević Vladu izglasavaju.
    A vala kad je prezivjela Purino izglasavanje, i onakvih lopuza kakvi su Gvozdenovic i Petar Ivanovic, prezivjece i ove.

  29. #4024
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    361
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    88
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Cuveni "no true Scotsman" argument. Nije Dritan pravi predstavnik manjina, jer da je pravi bio bi sa nama...
    Deklarativno Dritan i njegova stranka nisu politički predstavnici manjina u parlamentu tako da "no true Scotsman" nema veze sa ovim.

    Da li je Dritan ušao u parlament na programu predstavnika Albanaca i njihovih manjinskih interesa?

  30. #4025
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,638
    Thanks Thanks Given 
    956
    Thanks Thanks Received 
    1,165
    Thanked in
    624 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Admiral Vladimir Barović View Post
    Ugasila si ga Crna Gora kad ti Milačić i Medojević Vladu izglasavaju.
    Sta smo prezivljavali, ovo je med i mlijeko...

Page 161 of 214 FirstFirst ... 61111151157158159160161162163164165171211 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. sajtu Vlade Republike Crne Gore
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 28-01-07, 03:15
  3. Replies: 3
    Last Post: 20-06-05, 05:55
  4. Pretnje Ostroskom likvidacijom u ime Vlade Crne Gore
    By harambasa in forum Politika generalno
    Replies: 7
    Last Post: 16-03-05, 13:17
  5. Radom Milove vlade nezadovoljno skoro 70% gradjana Crne Gore
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 27-02-04, 13:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •