Page 62 of 214 FirstFirst ... 125258596061626364656672112162 ... LastLast
Results 1,526 to 1,550 of 5331

Thread: Novi sastav Vlade Crne Gore-diskusija

  1. #1526
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    ludilo mozga je već, a tek nas čeka popis. znači ide loženje nacionalista na max treba uteć’ na neku planinu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Zato po mom mišljenju treba ukinuti etničko izjašnjavanje. Kao u Francuskoj.

    Izuzetak treba napraviti ako neko izričito želi da se izjasni etnički, radi zaštite manjinskih prava, tj. samo ako sebe izričito smatra pripadnikom manjine.

    Inače, ja ne vidim da zemlji kao što je CG takvo izjašnjavanje donosi ikakvu korist, samo štetu i manipulaciju.

    Ima li iko kod vas da predloži to rešenje i da li je neko ikada to pomenuo?
    Jesu li oni trazili RUSE ILI GUSLE ?

  2. #1527
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,078
    Thanks Thanks Given 
    3,888
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Čekaj, da sad ne ulazimo u naše individualno precjenjivanje i potcjenjivanje.

    Je li okupio direktor policije gomilu komandanata tajno u restoran? Jeste. Neka tajno nego su ljudi dobijali poziv pola sata-sat pred skup da se moraju pojaviti.

    Je li posle lagala policija da je to bilo slavlje? Jeste.

    Je li se pojavio i premijer DM (toliko o banzai jurišu neposlušnog poslednjeg Mohikanca)? Jeste.

    Je li posle toga Veljović preko sindikatskog megafona poručio da se neće slušati naređenja i da će policija masovno izlaziti na ulice? Jeste i to.

    Ima li to ikakve veze sa normalnom i demokratskom predajom vlasti? Da li bi to bio skandal prve kategorije i vrlo zabrinjavajući razvoj događaja pa sve da se ništa od toga ne materijalizuje? Da, u svakoj zemlji zapadno od Uzbekistana.
    Mislim da je to sve riješeno na jednom višem nivou. Samo je neko zaboravio informisat ove Indijance. Svakako će ih posmjenjivat za mjesec dva. So what? Zaista ne vidim neku preveliku dramu tu.
    Što se Mila tiče, taman fino da mu Marković još malo skala i oslabi pred kongres sa ovakvim budalaštinama.

  3. #1528
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Zato po mom mišljenju treba ukinuti etničko izjašnjavanje. Kao u Francuskoj.

    Izuzetak treba napraviti ako neko izričito želi da se izjasni etnički, radi zaštite manjinskih prava, tj. samo ako sebe izričito smatra pripadnikom manjine.

    Inače, ja ne vidim da zemlji kao što je CG takvo izjašnjavanje donosi ikakvu korist, samo štetu i manipulaciju.

    Ima li iko kod vas da predloži to rešenje i da li je neko ikada to pomenuo?
    Realno, ako bi ukinuo etnicko izjasnjavanje onda bi 90% naroda u CG prestalo da razmislja o politici.
    Ovi mrceni politicari bi se nasil u cudu, jer ne bi znali o nicem drugom da razglabaju.
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  4. #1529
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Samo jedno pitanje? Opra li @Gagarin to Medove zasluge iz 2000, nego je Slavko ka Slavko pogrijesio. I samo njegova odluka da se podrzi DPS vlada. Nista Miro i Medo koji su velicali DPS jer se pregovaralo sa SNP.
    Ima nas starijih ovdje da takve budalastine prodju.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  5. #1530
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Partije dostavile Krivokapiću spisak zainteresovanih resora: Niko neće finansije, sport i ljudska prava

    https://www.cdm.me/politika/partije-...ljudska-prava/

    Pod uslovom da je ovo istina... Je li realno ovo? Srce bi htjelo, al muda se skupila. Ima li ko broj ove trojice?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  6. #1531
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Partije dostavile Krivokapiću spisak zainteresovanih resora: Niko neće finansije, sport i ljudska prava

    https://www.cdm.me/politika/partije-...ljudska-prava/

    Pod uslovom da je ovo istina... Je li realno ovo? Srce bi htjelo, al muda se skupila. Ima li ko broj ove trojice?
    Mislim da su ovo gluposti. Znam da je SNP iskazao zainteresovanost za podpredsjedničko mjesto u vladi i sport, a eto pisali smo o kandidatima za MF.

    Moguće je da je i dogovoreno da MF bude strogo ekspertsko mjesto, pa je onda glupo i pričati o stranačkom kadriranju nego daj vamo CV

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  7. #1532
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Neka mjesta su, izgleda, odlučili da ostave manjinskim strankama?

  8. #1533
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,078
    Thanks Thanks Given 
    3,888
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Samo jedno pitanje? Opra li @Gagarin to Medove zasluge iz 2000, nego je Slavko ka Slavko pogrijesio. I samo njegova odluka da se podrzi DPS vlada. Nista Miro i Medo koji su velicali DPS jer se pregovaralo sa SNP.
    Ima nas starijih ovdje da takve budalastine prodju.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Medo je tada, dok je još bio u pamet, početkom ljeta 2001. pisao platformu Liberalima za pregovore sa DPS-om. Tada im je predlagao da uzmu pravdu, tužilaštva, sudstvo, policiju i finansije. Bilo je ljudi koji su bili za tu ideju unutar LSCG. Međutim, tada su se u pregovore malo umiješali ambasadori UK i USA Kroford (on i više) i Montgomeri. Kroford je insistirao da se ide na koaliciju sa SNP i NS. Tada je stav UK, a podosta USA bio da se sačuva SRJ, kao podrška DOS-u koji je došao na vlast desetak mjeseci ranije, a koalicijom bi se Đukanović dosta oslabio.
    Na kraju su liberali odlučili ni jedno ni drugo nego da podrže manjinsku vladu DPS. Kad se nije sastavila druga većina, nedugo potom je krenula Duvanska afera, pa je posle krenula Moldavka. I na kraju je Milo potpisao Beogradski sporazum.

  9. #1534
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Grad N
    Posts
    727
    Thanks Thanks Given 
    116
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Partije dostavile Krivokapiću spisak zainteresovanih resora: Niko neće finansije, sport i ljudska prava

    https://www.cdm.me/politika/partije-...ljudska-prava/

    Pod uslovom da je ovo istina... Je li realno ovo? Srce bi htjelo, al muda se skupila. Ima li ko broj ove trojice?
    Jokovic iz SNP je bivsi sportista mislim da se ne bi bunio, za ljudska i manjinska prava mislim da ima kandidata dosta i u demokratama i u uri.

  10. #1535
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Neka sto opra Medove zasluge i optuzbe da je Slavko izdajnik sto nece sa DPS-om, nego nastavlja da ih pere.

  11. #1536
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,078
    Thanks Thanks Given 
    3,888
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Neka sto opra Medove zasluge i optuzbe da je Slavko izdajnik sto nece sa DPS-om, nego nastavlja da ih pere.
    Hellooooo
    Liberali su na kraju podrzali manjinsku vladu DPS, a Vesna Perovic bila predsjednik Skupstine. Toliko sto nisu htjeli sa njima. Bas su im dali carte blanshe, tako makar ja vidim kad nekome podrzis manjinsku vladu.
    Samo me prosvijetli i objasni ako nekome podrzis manjinsku vladu da nisi sa njime. U kojem to svemiru?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  12. #1537
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Partije dostavile Krivokapiću spisak zainteresovanih resora: Niko neće finansije, sport i ljudska prava

    https://www.cdm.me/politika/partije-...ljudska-prava/

    Pod uslovom da je ovo istina... Je li realno ovo? Srce bi htjelo, al muda se skupila. Ima li ko broj ove trojice?
    Čitanje CDMa je kao nekad gledanje Kasandre, opasno ubija IQ.

  13. The Following User Says Thank You to Outcasted For This Useful Post:


  14. #1538
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Nisam pisao o tome sta se desilo i kako se moze gledati na tu podrsku.
    Vec kako je do te podrske doslo i ko je imao dosta uticaja na slijed dogadjaja.
    Za 20 godina mi opet mozemo ovdje pricati da je Medo podrzao ovu koaliciju i ucestvovao u njoj, ali da zaboravimo da je prvo sjeme nepovjerenja on posijao, i onda pricamo kako je imao pametne ideje.....
    Ovo njegovo pojavljivanje svaki dan na rezimskim medijima smo gledali i za te izbore. Bili su pojedini snimci i ovdje, samo potpuno promaseni u kojem kontekstu su se pojavljivali

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Last edited by Hell Raiser; 15-10-20 at 09:30.

  15. #1539
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,912
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    878
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Partije dostavile Krivokapiću spisak zainteresovanih resora: Niko neće finansije, sport i ljudska prava

    https://www.cdm.me/politika/partije-...ljudska-prava/

    Pod uslovom da je ovo istina... Je li realno ovo? Srce bi htjelo, al muda se skupila. Ima li ko broj ove trojice?
    Ministarstvo finansija je ekspertsko mjesto zato niko nije "zainteresovan", ali evo cekali smo 30 godina da se vlast smijeni, a ne mozemo jos 20 dana da se vlada sastavi, bruka.

  16. #1540
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,078
    Thanks Thanks Given 
    3,888
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Nisam pisao o tome sta se desilo i kako se moze gledati na tu podrsku.
    Vec kako je do te podrske doslo i ko je imao dosta uticaja na slijed dogadjaja.
    Za 20 godina mi opet mozemo ovdje pricati da je Medo podrzao ovu koaliciju i ucestvovao u njoj, ali da zaboravimo da je prvo sjeme nepovjerenja on posijao, i onda pricamo kako je imao pametne ideje.....
    Ovo njegovo pojavljivanje svaki dan na rezimskim medijima smo gledali i za te izbore. Bili su pojedini snimci i ovdje, samo potpuno promaseni u kojem kontekstu su se pojavljivali

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Nije bila realna koalicija sa SNP i NS u datom momentu. Bila je hot prica o nezavisnosti, sto je bila bazicna ideja LSCG i ti pravis koaliciju sa unionistima. Realno nije islo uprkos Krofordovom velikom trudu i sakupljanju na dnevnoj osnovi.
    Kad nije migla ta vlada, onda su isli na disciplinovanje Mila drugim metodama.
    E da, bijahu li tada Vijesti rezimske?
    Evo ih ponovo na fabricka podesavanja.
    Kako ne bih zrtva rezima ka Zeljko i Misko u PM


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  17. #1541
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Lideri su završili mašinstvo, eletrotehniku i književnost. Prva dvojica nisu nikad radili u struci, a treći nije nikad ništa ni radio. Oni funkcije doživljavaju na isti način kao dpsovci koji su šetali sa jednog ministarskog mjesta na drugo, nezavisno od toga čime se to ministarstvo bavi. Oni su tu da daju naređenja i da budu u toku i da se pitaju ko može da se zaposli a ko ne može. Da ne govorimo sad o raznim tenderima, ugovorima za održavanje raznih stvari i slično. Tako se doživljava funkcionerska pozicija.

    Sport i manjine nisu unosni, a finansije su omča oko vrata.
    Last edited by ćepanica; 15-10-20 at 10:16.

  18. #1542
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Iskustvo regiona nam kazuje da se u svaku promjenu sistema u nju najlakse ucrta i istoj prilagodi bezbjedonosni sektor.
    Ako izuzmemo slucaj djindjic ipak.
    Spokojan sam zbog veljovoga avetanja i sazivanja poludivljih kolegijuma...
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  19. #1543
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Whisperer View Post
    Ministarstvo finansija je ekspertsko mjesto zato niko nije "zainteresovan", ali evo cekali smo 30 godina da se vlast smijeni, a ne mozemo jos 20 dana da se vlada sastavi, bruka.
    Kao što napisah, pod uslovom da je istina je li realno ovo.
    Što se mene tiče mogu za godinu ali oko ministra finansija osim par novinskih članaka ništa se ne zna. Niko se ne javlja da reče mi bi to osim što je Medojević rekao da ga to ne zanima.
    Bitnija je baza dužnika poreza od 700 miliona i državna kasa no ANB baza rekao bi normalni čovjek. Jer ministar finansija ima sve pare, i dijeli ih ostalim ministarstvima.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  20. #1544
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Mislim da je to zato što je prilično izjesno kome će biti povjerene finansije.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  21. #1545
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    42 Posts

    Default

    Finansije i ekonomiju će valjda mandatar da ponudi neke svoje eksperte. Inače iako je cdm objavio, izvor ovog teksta je Dan.
    Jutros je valjda Dritan bio na jutarnji RTCG, veli da je jarac u horoskopu, podsjeti me na film Munje kad Cvijanović kaže, Zdravo ja sam Predrag, jarac u horoskopu
    Ne bih se smio zaklet', ali mi se isto cini da je to onako kako ja kazem

  22. #1546
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,787
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Opet i opet ponavljam -nemoguće je sastaviti goru vladu od ove koja je bila do sad,čak i kad bi htjeli da naprave goru ne bi uspjeli.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  23. #1547
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    42 Posts

    Default

    “Ne trpim pritisak. U horoskopu sam jarac, vrlo tvrdoglav i neke odluke donosim samostalno. Da neko donosi odluke u naše ime to su gluposti. Niti nas je ko finansijski podržao. Tu mislim i na vjerske organizacije i na ljude iz biznis sektora”, navodi Abazović.

    E sad je sve jasno, da je neki drugi znak ovo bi bilo moguce, ali kad je jarac, onda stvarno nema dileme.
    Inače Milutin Simović likes this.

    Ne bih se smio zaklet', ali mi se isto cini da je to onako kako ja kazem

  24. #1548
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    42 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...aditi-i-rijeke

    Eto crkva sad i o ekologiji i o vojsci. Eto možda da smo s Rusijom ove vježbe izveli, jer oni imaju ekološke standarde žestoke. Da vidimo sto misle o povećanju plata, možda malo i o energetici da se konsultuju, kulturu i prosvjetu da im povjerimo.
    Samo ovaj Zakon vele da se riješi i ništa njih drugo oko politike ne zanima.
    Ne bih se smio zaklet', ali mi se isto cini da je to onako kako ja kazem

  25. #1549
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 17.posa View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...aditi-i-rijeke

    Eto crkva sad i o ekologiji i o vojsci. Eto možda da smo s Rusijom ove vježbe izveli, jer oni imaju ekološke standarde žestoke. Da vidimo sto misle o povećanju plata, možda malo i o energetici da se konsultuju, kulturu i prosvjetu da im povjerimo.
    Samo ovaj Zakon vele da se riješi i ništa njih drugo oko politike ne zanima.
    Milo mi je sto ovo izvlacis, jos jedan znak da cemo se polako navikavati da smiju da se cuju i dosadasnji gradjani drugog reda.

    I svestenici su gradjani Crne Gore, i crkva je institucija sa svojim interesima i pravima i nema nikakvog razloga zasto ne bi smjeli da se izjasne o ekoloskim ili ekonomskim pitanjima.

    Nikome ne bi smetalo da je ovo saopstenje izdala Islamska zajednica. Polako, navici cemo se da vise nema gradjana i organizacija drugog reda.

  26. #1550
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,678
    Thanks Thanks Given 
    3,568
    Thanks Thanks Received 
    8,644
    Thanked in
    4,660 Posts

    Default



    29:30 - izgledate jako lijepo veliki gospodin
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

Page 62 of 214 FirstFirst ... 125258596061626364656672112162 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. sajtu Vlade Republike Crne Gore
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 28-01-07, 03:15
  3. Replies: 3
    Last Post: 20-06-05, 05:55
  4. Pretnje Ostroskom likvidacijom u ime Vlade Crne Gore
    By harambasa in forum Politika generalno
    Replies: 7
    Last Post: 16-03-05, 13:17
  5. Radom Milove vlade nezadovoljno skoro 70% gradjana Crne Gore
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 27-02-04, 13:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •