Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 29

Thread: Sloboda i (ne)tolerancija

  1. #1
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,359
    Thanks Thanks Given 
    4,025
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    230 Posts

    Default Sloboda i (ne)tolerancija

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post


    Kako jadno, kako je lose ovo...
    Gledao sam sinoc, ljudi koji bacaju drvlje i kamenje na Kesica ko da nikad nisu gledali njegove emisije....pa covjek se stalno i sa svima sprda, i to lagano i vrhunski

    Sent from my phone

  2. #2
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaf7 View Post
    Gledao sam sinoc, ljudi koji bacaju drvlje i kamenje na Kesica ko da nikad nisu gledali njegove emisije....pa covjek se stalno i sa svima sprda, i to lagano i vrhunski
    Ne, ne, ispravka.. Nikad se on sa Milom nije sprdao. Naravno, neka forica tu i tamo, ali ni blizu brutalno kao sa "tradicionalnim" neprijateljima. On je izbacio kletvu Ristovu, ali nije njegovu recenicu koja ide odmah nakon te izjave. Svi mi znamo da je rijec o kletvi Petra Cetinjskog, ali javnost u Srbiji nema pojma o tome.. Dok od gomile Milovih odvala koje je mogao izvaditi iz naftalina, narocito za vrijeme rata i sl, on je izbacio njegovo dzentlmensko priznanje poraza, tek toliko da se vidi koja strana je bagra, a koja gospoda. To je toliko providno i jadno, da nemam rijeci..


  3. #3
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaf7 View Post
    Gledao sam sinoc, ljudi koji bacaju drvlje i kamenje na Kesica ko da nikad nisu gledali njegove emisije....pa covjek se stalno i sa svima sprda, i to lagano i vrhunski

    Sent from my phone
    Onamo u komentare se najbplje vidi uticaj crkve na narod, koje je to strahopoštovanje ...

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  4. #4
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ne, ne, ispravka.. Nikad se on sa Milom nije sprdao. Naravno, neka forica tu i tamo, ali ni blizu brutalno kao sa "tradicionalnim" neprijateljima. On je izbacio kletvu Ristovu, ali nije njegovu recenicu koja ide odmah nakon te izjave. Svi mi znamo da je rijec o kletvi Petra Cetinjskog, ali javnost u Srbiji nema pojma o tome.. Dok od gomile Milovih odvala koje je mogao izvaditi iz naftalina, narocito za vrijeme rata i sl, on je izbacio njegovo dzentlmensko priznanje poraza, tek toliko da se vidi koja strana je bagra, a koja gospoda. To je toliko providno i jadno, da nemam rijeci..
    Da se ne lažemo Amfilohije kune ne bira, osim ako nema i neki nastavak poslije ostalih prigodnih kletvi, u tom slučaju mu se izvinjavam.
    Da je Kesić maliciozan mogao je reći da je rezultat bio dps 30 vs. bog 27 mandata.

  5. #5
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Da je Kesić maliciozan mogao je reći da je rezultat bio dps 30 vs. bog 27 mandata.
    A mogao je i posrat se na neku Ristovu bistu, ako cemo tako. Cujes ti dje njemu tek pocinje malicioznost..


  6. #6
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Da se ne lažemo Amfilohije kune ne bira, osim ako nema i neki nastavak poslije ostalih prigodnih kletvi, u tom slučaju mu se izvinjavam.
    Da je Kesić maliciozan mogao je reći da je rezultat bio dps 30 vs. bog 27 mandata.
    Ni muslimani ni katolici ne pljuju tako na pravoslavne svece pogotovo ne na Svetog Vadilija Ostroskog . Ali posto kesic ne zna sto je moral cast i obraz on se nasao za saku srebnjaka , bojim de da ce moliti da umre a smrt mu dolazit nece . Kazu da svetac nikom ne prasta .

  7. #7
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Ja se nadam da svetac neće oprostiti ovima što opljačkaše i nagrdiše Crnu Goru zadnjih 30 godina a do skoro su i visoki crkveni predstavnici u istu tikvu duvali sa njima, ako će Kesića sagoret zbog sprdnje što će onda od njih napravit, bojim se i da zamislim.
    Last edited by remark; 16-09-20 at 18:31.

  8. The Following 13 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  9. #8
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Ako Sveti Vasilije ne prašta, može li se neka veza ufatit preko Svetog Mace, da nam on sredi papirologiju za rajske kapije?

  10. #9
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Ajde bogati kao da Amfilohije nema kompilaciju kletvi A i B stranu. Kao da je vazno koju je izabrao.

    Gledala sam emisiju. Kesic odlican. Cak je bio i umjeren prema svima.

    Sent from my Redmi 6A using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  11. The Following User Says Thank You to the_lady_marianna For This Useful Post:


  12. #10
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Ako Sveti Vasilije ne prašta, može li se neka veza ufatit preko Svetog Mace, da nam on sredi papirologiju za rajske kapije?
    Ne znam koje si vjere ali nikom ne treba dirati vjerska osjecanja . Vjerovatno je ovaj lopov tvoje yzor ali lopov pada

  13. The Following User Says Thank You to brodomaketar For This Useful Post:


  14. #11
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Ajde bogati kao da Amfilohije nema kompilaciju kletvi A i B stranu. Kao da je vazno koju je izabrao.

    Gledala sam emisiju. Kesic odlican. Cak je bio i umjeren prema svima.

    Sent from my Redmi 6A using Tapatalk
    Splacina je bio i ostao .

  15. #12
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Kesiću majstore.

  16. #13
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,277
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ja se nadam da svetac neće oprostiti ovima što opljačkaše i nagrdiše Crnu Goru zadnjih 30 godina a do skoro su i visoki crkveni predstavnici u istu tikvu duvali sa njima, ako će Kesića sagoret zbog sprdnje što će onda od njih napravit, bojim se i da zamislim.
    Kako da ne oprosti pohare, ganule su ga rijeke 'drugosrbijanskih' suza...










    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  17. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,699
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    842
    Thanked in
    321 Posts

    Default

    Žao mi je ne mogu saosećati sa personom koja reče skoro : "krvlju obagreni" božić 1918"
    .
    Nikad za života na istoj bandi ja i on.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  18. #15
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Ne znam koje si vjere ali nikom ne treba dirati vjerska osjecanja.
    Kao što svako može potpuno slobodno da iznosi svoja "vjerska osjećanja" u javnost, isto tako ne može meni niko zabranit za iznesem svoje mišljenje o datim "vjerskim osjećanjima".

    Religija nema imunitet i nema jednoga osnova da bude izuzeta od kritike ili sprdnje. Naprotiv.

    Nije mjesto da otvaramo tu priču (tema su izbori), pa ću biti kratak:
    Ideja da Bog kažnjava kažnjava ljude bolestima i mučenjem zbog sprdnje sa religijom (dakle da njegova ruka dijeli pravdu već sada, u našem materijalnom svijetu, i prije zagrobnog života) a da u isto vrijeme ignoriše milione nedužnih ljudi koji umiru od najgadnijih boleština, gladi ili zbog nečije puke obijesti mi je nevjerovatno bizarna.

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Vjerovatno je ovaj lopov tvoje yzor
    Bih volio da znam na osnovu čega si to tako pronicljivo zaključio?
    Last edited by ASC; 16-09-20 at 19:59.

  19. The Following 2 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  20. #16
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    ASC cim nema sta da se kaze krene se na lopova, gospodara itd. Vrlo uskogrudo za osobu njegovih godina. No to ti je praksa ovih dana na forumu.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  21. #17
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    ASC cim nema sta da se kaze krene se na lopova, gospodara itd. Vrlo uskogrudo za osobu njegovih godina. No to ti je praksa ovih dana na forumu.
    U čemu je problem devojko čovek je rekao da mu se ne sviđa persona koja vodi tu emisiju ima svoje mišljenje sto bi ja sad trebao da kažem da si ograničena kad gledas tu emisiju za koju ja mislim da je žalosno potrosit pola sata zivota gledajući ga i slusajuci

  22. #18
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,673
    Thanks Thanks Given 
    1,248
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    570 Posts

    Default

    Ja ne vjerujem da neko moze da izjavi za 24 minuta sa ZK da je smece od emisije. A ja jedva cekam da izbace emisiju na yt da se ismijem kao covjek. Covjek ce da nas zabavlja dok je Vucic na vlasti jer materijala ne moze da ponestane


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  23. #19
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beton View Post
    U čemu je problem devojko čovek je rekao da mu se ne sviđa persona koja vodi tu emisiju ima svoje mišljenje sto bi ja sad trebao da kažem da si ograničena kad gledas tu emisiju za koju ja mislim da je žalosno potrosit pola sata zivota gledajući ga i slusajuci
    Betone, nisi u toku. Upucujem kolegu forumasa na princip diskusije drugog forumasa. Jer isto radi svima koji imaju drugacije razmisljanje, svede na obozavanje gospodara, lopova itd. Cisto da ne gubi vrijeme .
    Last edited by the_lady_marianna; 16-09-20 at 20:19.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  24. #20
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Kao što svako može potpuno slobodno da iznosi svoja "vjerska osjećanja" u javnost, isto tako ne može meni niko zabranit za iznesem svoje mišljenje o datim "vjerskim osjećanjima".

    Religija nema imunitet i nema jednoga osnova da bude izuzeta od kritike ili sprdnje. Naprotiv.

    Nije mjesto da otvaramo tu priču (tema su izbori), pa ću biti kratak:
    Ideja da Bog kažnjava kažnjava ljude bolestima i mučenjem zbog sprdnje sa religijom (dakle da njegova ruka dijeli pravdu već sada, u našem materijalnom svijetu, i prije zagrobnog života) a da u isto vrijeme ignoriše milione nedužnih ljudi koji umiru od najgadnijih boleština, gladi ili zbog nečije puke obijesti mi je nevjerovatno bizarna.


    Bih volio da znam na osnovu čega si to tako pronicljivo zaključio?
    Naravno da mozes iznjeti svoje misljenje to je tvoje ustavno pravo ali ni ti nita splacina od nazovi voditelja nemate pravo da vrijedjate necija vjerska osjecanja . Inace zasto taj junak splacina ne pokusa da vredja islam ? Znas li zasto ? Zato sto bi prosao kao oni u Francuskoj .

  25. #21
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Najtuznije mi je kada mi spocitavaju da sam netolerantan . Ja koji sam bio gost kod najejtremnijim muslimana ( isilovci , talibani i mydzahedini ) kod pravoslavnih kod katolika kod budista kod hinduista ( siki su uuuh ekstremni )

    Eto za sve njih sam dobrodosao ali za forum nisam . E svaka cast

  26. #22
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Naravno da mozes iznjeti svoje misljenje to je tvoje ustavno pravo ali ni ti nita splacina od nazovi voditelja nemate pravo da vrijedjate necija vjerska osjecanja . Inace zasto taj junak splacina ne pokusa da vredja islam ? Znas li zasto ? Zato sto bi prosao kao oni u Francuskoj .
    "Vrijeđanje vjerskih osjećanja" je poptuno neodređena kategorija. Radi se o potpuno subjektivnim stvarima.
    Ja mogu da kažem da tvoja insinuacija da Bog dijeli umiranja u mukama za neke trivijalne gluposti vrijeđa moja vjerska osjećanja i moje poimanje vjere, te da shodno tome ti treba da ćutiš.

    Kapiraš kuda idemo?
    To je mulj koji je nemoguće pravno definisati, tako da je priča o tome ima li "prava" ili nema potpuno bespredmetna.

    Napadi na ličnost i karakter trebaju biti regulisani a napadnutom pojedincu ponuđena pravna zaštita.
    Napadi na ideje, stavove i ideologije su sloboda govora. Ako isti ičemu valjaju, teško da će im išta biti.

    Ako tebe ili nekoga drugoga napadi na ideologiju/religiju kojoj pripadate "vrijeđaju" ili uznemiravaju, to je isključivo vaš problem.
    I mene vrijeđa i uznemirava mnogo štošta pa sam živ i dalje.
    Last edited by ASC; 16-09-20 at 20:45.

  27. #23
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaf7 View Post
    Gledao sam sinoc, ljudi koji bacaju drvlje i kamenje na Kesica ko da nikad nisu gledali njegove emisije....pa covjek se stalno i sa svima sprda, i to lagano i vrhunski

    Sent from my phone
    Kesic je majstor satire i apsolutno ga podrzavam. To sto DPS i CdM portal osipaju po njemu, znaci da je pogodio u centar.

    Ja razumijem da ima vjernika koji vole da se ime sv. Vasilija uopste ne pominje osim kad se pada na koljena, ali zivimo u slobodnom drustvu.

    Ocemo li pocet sad kao muslimanski radikali sto su u Sarli Ebdo usetali.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  28. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  29. #24
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ja se nadam da svetac neće oprostiti ovima što opljačkaše i nagrdiše Crnu Goru zadnjih 30 godina a do skoro su i visoki crkveni predstavnici u istu tikvu duvali sa njima, ako će Kesića sagoret zbog sprdnje što će onda od njih napravit, bojim se i da zamislim.
    Svetac isto gleda svoju kasu, ne moze se prosvijetliti narod za dzabe. Pa ne vozi se Risto alivodicem ka patrijarh Pavle svojevremeno, no je navika na kozne siceve mercedesa.

    Vjernici neka skalaju, i uzivaju u carima demokratije i slobodne rijeci.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  30. #25
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Svetac isto gleda svoju kasu, ne moze se prosvijetliti narod za dzabe. Pa ne vozi se Risto alivodicem ka patrijarh Pavle svojevremeno, no je navika na kozne siceve mercedesa.

    Vjernici neka skalaju, i uzivaju u carima demokratije i slobodne rijeci.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Ocekivao sam Mojsije od tebe da znas neke stvari . Vladika se vizi dzipom koji je dobio na poklon .
    To je problem a nije problem sto svaka sekretarica vozi dzipove .
    I za ovaj komentar gore u vezi vredjanja na vjerskoj osnovi . Znaci po ovome gore Sveti Petar Cetinjski je vrijadjao vjerska osjecanja .

  31. The Following User Says Thank You to brodomaketar For This Useful Post:


Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sloboda kao pojam i sloboda bez poroka...
    By Raquel in forum Ljubav
    Replies: 23
    Last Post: 19-02-12, 21:48
  2. Dukljanska "tolerancija" preuzima Siptarske metode
    By Njegus in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 40
    Last Post: 21-02-05, 22:24
  3. medjunacionalna tolerancija za primjer
    By \H2SO4/ in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 29-01-05, 19:43
  4. Tolerancija u Crnoj Gori: "Srbi su kao doge, psi koji..
    By SKOJ in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 21-06-04, 00:33
  5. Medjuvjerska tolerancija na makedonski nacin
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 21
    Last Post: 09-03-04, 16:02

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •